Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Globaalsed kliimamuutused
Autor Sõnum
Chaos
Veteran

12-06-2017 08:52
Postitus: #251
RE: Globaalsed kliimamuutused
Minul ei ole viitsimist sulle neid tabeleid teha. Kui sa võtad nüüd selle noaa temperatuuri tabaeli ja kannad sinna CO2 tegelikud väärtused, siis ei ole sul enam sellist dramaatilist graafikut.

Ja minu väited olid (pole konsensust). Konsensus on, et saastamine üldiselt on paha ei ole konsensust, et kogu selle saastamise hulgast just CO2-ele peab nüüd keskenduma (lisa oma tabelisse kõik teised kasvuhoonegaasid ka) Ja teiseks, et pole sellist dramaatilist graafikute järgset soojenemist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

12-06-2017 09:00
Postitus: #252
(12-06-2017 08:52 )Chaos Kirjutas:  Kui sa võtad nüüd selle noaa temperatuuri tabeli ja kannad sinna CO2 tegelikud väärtused, siis ei ole sul enam sellist dramaatilist graafikut.

Ja minu väited olid (pole konsensust). Konsensus on, et saastamine üldiselt on paha ei ole konsensust, et kogu selle saastamise hulgast just CO2-ele peab nüüd keskenduma (lisa oma tabelisse kõik teised kasvuhoonegaasid ka) Ja teiseks, et pole sellist dramaatilist graafikute järgset soojenemist.

Mida sa pead silmas CO2 tegelike väärtuste all?

CO2 on Maa kontekstis vaieldamatult kõige tugevam kasvuhoonegaas. Toon uuesti lingi, kus seda selgitab: https://www.skepticalscience.com/empiric...effect.htm

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Chaos
Veteran

12-06-2017 09:08
Postitus: #253
Vee-aur on kõige tugevam. Aga tegeliku väärtuse all pean ma silmas seda, et 1980.a juurde märgitakse tegelik Co2 väärtus ja 1981.a juurde ka tegelik väärtus. jne.
Nielander
Questioning Everything

12-06-2017 09:52
Postitus: #254
(12-06-2017 09:08 )Chaos Kirjutas:  Vee-aur on kõige tugevam. Aga tegeliku väärtuse all pean ma silmas seda, et 1980.a juurde märgitakse tegelik Co2 väärtus ja 1981.a juurde ka tegelik väärtus. jne.

Aga veeaur ei kumuleeru atmosfääris. Muidugi kui nii kuumaks läheb, et ookeanid aurustuvad, siis küll...

Ma ikka ei saa pihta, et mis tegelik väärtus. Umbes nagu siin graafikul, kus viimane jupp on tundide, päevade ja nädalate keskmisena välja toodud?
[Pilt: global-co2-levels-approach-worriesome-milestone_3.jpg]

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Chaos
Veteran

13-06-2017 16:44
Postitus: #255
Tegelik väärtus kanna tempi skaalale ja vaata erinevaid andmeid. Näiteks protsentuaalselt palju on tõusnud temp ja palju CO2. Kas nad ikka jooksevad niimodi taevasse? Seal on veel väga palju erinevaid aspekte mida tuleb vaadelda. Teadlased on leiutanud sellise analüüsimeetodi, mis kannab nime süsteemanalüüs. Süsteemanalüüs õpetab, et kui probleem õigesti formuleerida, siis paljudel juhtudel paistab lahendus või lahenduse põhimõtteline võimatus kohe välja. Nii on ka antud juhul, kui absolutiseerida kütuste põletamine. Kui tuua mängu kogu süsteem siis.... me oleme paisanud atmosfäri erinevaid kasvuhoone-gaase kordades rohkem kui CO2 ei saa teistest mööda vaadata ei saa CO2 tõusus ignoreerida ka metsaraiet ja veekogude saastet, sest me ei tea palju nad varem CO2 sidusid. Kolmandaks kui suur CO2 tootja on põllumajandus? (Siin ma ei räägi veisekarjadest vaid väetistest) Palju sellest tuleb väetiste tootmisest, palju otseselt põllumajandusest. jne...jne.

Edit: typo
(selle postituse viimane muutmine: 13-06-2017 18:28 Chaos.)
Lorenz
Vana kala

13-06-2017 18:52
Postitus: #256
(13-06-2017 16:44 )Chaos Kirjutas:  me oleme paisanud atmosfäri erinevaid kasvuhoone-gaase kordades rohkem kui CO2

Väike selgitus kuluks ära selle väite juurede Smile
Chaos
Veteran

13-06-2017 20:19
Postitus: #257
Dilämmastikoksiid - http://www.atmos-chem-phys.net/8/389/2008/
Metaan - http://science.sciencemag.org/content/326/5953/716
Klorofluorosüsivesinik, freoon - http://adsabs.harvard.edu/abs/2009AtmEn..43...37R
Fluorosüsivesinikud
Vee-aur
Lorenz
Vana kala

13-06-2017 20:40
Postitus: #258
Ilma selgituseta on linke suht mõttetu panna siia foorumisse.
Ma palusin selgitust ja sain vastuse, mis vajaks selgitust Laugh

Lihtsalt tähelepanek Smile

Omapoolse selgitusena avaldaksin põhjuse, miks ma selle küsimuse üldse postitasin. Mulle meenus, et süsihappegaasi emissioonid fossiilsetest kütustest jäävad umbes suurusjärku 30 miljardit tonni aastas. Selle numbri arvutasin ma ise peast ja tegelikust väärtusest see ilmselt erineb. Mitte aga väga palju arvatavasti, vähemalt suurusjärk peaks olema õige.
(selle postituse viimane muutmine: 13-06-2017 20:45 Lorenz.)
Tyto Alba
Veteran

14-06-2017 03:01
Postitus: #259
Väike vaheküsimus vaidlejatele:
Mis on taimede põhi toit mille nad filtreerivad välja õhust?

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Nielander
Questioning Everything

14-06-2017 08:13
Postitus: #260
(13-06-2017 16:44 )Chaos Kirjutas:  Tegelik väärtus kanna tempi skaalale ja vaata erinevaid andmeid. Näiteks protsentuaalselt palju on tõusnud temp ja palju CO2. Kas nad ikka jooksevad niimodi taevasse?

"Taevasse jooksmine" oleneb täielikult graafiku vormistusest ja pole ju mõtet andmeid kujutada tarbetult pikaks venitatud ajaskaalal. Väärtused jäävad olenemata vormistusest samaks ja fakt faktiks - CO2 konsentratsioon on tõusnud tasemele, mille sarnast pole planeet viimased 3 miljonit aastat näinud. Selle põhjuseks näib olevat inimtegevus. Tulemuseks äkiline globaalne soojenemine.
(selle postituse viimane muutmine: 14-06-2017 22:11 Nielander.)

― Aristoteles
Chaos
Veteran

14-06-2017 17:32
Postitus: #261
(13-06-2017 20:40 )Lorenz Kirjutas:  Ilma selgituseta on linke suht mõttetu panna siia foorumisse.
Ma palusin selgitust ja sain vastuse, mis vajaks selgitust Laugh

Lihtsalt tähelepanek Smile

Omapoolse selgitusena avaldaksin põhjuse, miks ma selle küsimuse üldse postitasin. Mulle meenus, et süsihappegaasi emissioonid fossiilsetest kütustest jäävad umbes suurusjärku 30 miljardit tonni aastas. Selle numbri arvutasin ma ise peast ja tegelikust väärtusest see ilmselt erineb. Mitte aga väga palju arvatavasti, vähemalt suurusjärk peaks olema õige.
Siit peaks saama andmed http://cdiac.ornl.gov/pns/current_ghg.html
Ja siin väike kuid poolik graafik http://cdiac.ornl.gov/images/three_gases_historical.jpg

Ma siin kiire otsinguga kahjuks protsentuaalset tõusutabelit kõigile kohe ei leidnud. Kui ma siin töökõrvalt leian, siis täiendan posti. PS: Mull on meeles umbes 10 miljardit tonni aastas, mälu võib ka petta. Edit: siin väidab 2012.a 9,6 miljardit tonni. Link https://www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/ff.html
(selle postituse viimane muutmine: 14-06-2017 17:38 Chaos.)
Lorenz
Vana kala

14-06-2017 18:19
Postitus: #262
(14-06-2017 17:32 )Chaos Kirjutas:  Edit: siin väidab 2012.a 9,6 miljardit tonni. Link https://www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/ff.html

Lingi taga väideti, et õhku paisatakse umbes 9.6 miljardit tonni süsinikku fossiilsetest kütustest, mis teeb kokku suht täpselt 30 miljardit tonni süsihappegaasi.

cdiac lingi eest tänan Chaost, see tundus väga asjalik ja informatiivne.
Nofretete
Veteran

03-09-2017 10:14
Postitus: #263
Aurab ära? Kliima soojenemine võib viia maailma suurima järve osalise kadumiseni

Euroopa ja Aasia piiril asuvat Kaspia merd nimetatakse ka maailma suurimaks järveks, mida see olemuslikult ongi - veeühendust ühegi ookeaniga Kaspial ei ole. Viimase kahekümne aasta jooksul on kliima soojenemise tõttu seal vee aurustumine oluliselt kiirenenud, kirjutatakse uues uuringus.

Austinis asuva Texase ülikooli teadlased on valmis saanud analüüsi, milles öeldakse, et veetase Kaspia meres on viimase kahe aastakümne jooksul langenud peaaegu seitse sentimeetrit aastas. Analüüs ulatub tagasi aastasse 1996, mis tähendab, et sellest ajast on veetase langenud kokku peaaegu poolteist meetrit.

Kui selline langus jätkub, võib Venemaa, Aserbaidžaani, Iraani, Kasahstani ja Turkmenistani vahel asuva Kaspia veetase peagi peagi langeda allapoole oma teadaolevat madalaimat punkti, mis registreeriti 1970. aastatel.

http://forte.delfi.ee/news/digi/aurab-ar...d=79364830
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog