Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foorum uuele mootorile
#1
Tere. Kas oleks väga raske üle minna phpBB 3.0 mootorile? Kõige parem ja lollikindlam foorumimootor üldse. Kõik teised on sellised kahtlased ja vigased.
Vasta
#2
Seni mina pole tähele pannud suurejoonelisi vigu senises süsteemis.
Mis on selles uues mootoris siis nii suurt, paremat ja lollikindlamat? Mis praeguses süsteemis halba on? Oskaksid äkki mõned näited tuua?

[Muudetud: 10-2-2009 Nazz]
Vasta
#3
Praegune süsteem on katki iga nurga alt...
Vasta
#4
1. Vajutasin modereerides korra nuppu, teatas:
Notice: Undefined index: totaltime in .................
Ja selliseid nõutiseid on päris mitu.

2. Otsingusüsteem on kahte sõna otsides täiesti kasutu (rääkimata lihtsalt "ülekuumenemisest").

Esimene jama on lihtsalt hirutav. Teine on info huvides kehvake.






[Muudetud: 2-10-2009 Tom]
Vasta
#5
Lisaks kaovad teatud teemadel viimased leheküljed ära. Lihtsalt ei ava ja kõik..
Vasta
#6
Phpbb-d kiidetakse rohkem ka kui XMB-a seda võrreldakse.
Mis meid takistaks muidu?
Vasta
#7
Ümber kolimisega on vast see kõige suurem jama, et meil ei ole kedagi võtta kes selle läbi viiks.
Vasta
#8
http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=507698
Vasta
#9
Imotep tuleb varsti, siis oleks võimalik see ära teha. Kuigi see võtab aega, eriti just testimine, et kuidas see andmebaasi üleviimine käiks jne.

Praegune foorumi soft on jah vigane ja sel muutmise teemal on räägitud. Aga siis jäi jutuks vb ja ilmselt ei tule see phpbb vaid mingi muu.

Kui softi muutmist teha, siis pm tähendab see seda, et tuleks otsats peale hakata. Uued themed, custom pages jms teha. See võtaks mitmeid päevi

[Muudetud: 2. Oct 2009 Flash]
Vasta
#10
Keegi teine ei taha vaikselt juba testima hakata?
Vasta
#11
Kunagi rääkis Imotep, et ta on ise teinud mingi vinge softi.
Vasta
#12
Tahaks vaadata, mida Ülane Elulille teema lõpus kirjutanud on!
No ei näe juba teist päeva seda postitust!
Rohkem vigu nagu pole selles foorumis täheldanud!
Vasta
#13
Minul on igavene jama koguaeg otsinguga... kas ei anna üldse, mingeid teemasi või siis annab nii palju ja neid, mida ma tegelikult ei otsinud.
Vasta
#14
Suuri põhimõttelisi vigu pole täheldanud, kuid jahh - aegajalt mingeid "bugisi" tekib - see aga on vist paratamatus.
Aga Iirisega nõus - otsingumootor ei kannata suurt kriitikat - tihti leiab ilma selleta ka kiiremini.
Vasta
#15
Bugid pole kohe kindlasti paratamatud. Alles hiljuti sai ise Phpbb3 kahte kohta installitud. Paras peavalu oli seda saada toimima sellisel moel nagu vaja. Aga seda kiidetakse/hinnatakse hetkel paremaks kõigist konkurentidest.
Kahjuks endal pole aega asjaga tegeleda. Kool ja töö...
Vasta
#16
Ühe märksõnaga otsid, siis leiab enamasti asja üles. Keerulisemaid otsinguid ei kasuta tavaliselt. Teema pealkirjadest ta ka otsida ei oska vist.
Vasta
#17
MIna olen para-webi otsingumootori suhtes ammu alla andnud. Kui miskit leida soovin kirjutan google otsimootorisse märksõnadeks nt: "www.para-web.org" "Must auk"
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Metavo
MIna olen para-webi otsingumootori suhtes ammu alla andnud. Kui miskit leida soovin kirjutan google otsimootorisse märksõnadeks nt: "www.para-web.org" "Must auk"
Parem on nii:
must auk site:www.para-web.org
Vasta
#19
Phpbb3 pole kindlasti parim, aga üks parematest tasuta saadaolevatest. Lisaks on veel nt SMF, mida peetakse parimaks. Phpbb3 ja SMF probleem on selles, et nad on liiga levinud ja seega 'häkitakse' ja rünnatakse neid ka kõige rohkem.

Erinevate tasuta foorumi mootorite paremusjärjestus (valida user rating):
http://php.opensourcecms.com/scripts/sho...cat=Forums

Lisaks on võimalus seal lehel nende erinevate mootorite default installi näha ja adminni kontoga sisselogida.

Ma ise installiks Punbb. Punbb on turvaline ja kindlalt kiirem kui phpbb.
Phpbb ja Punbb erinevustest nats (veits kallutatud):
http://punbb.informer.com/forums/topic/7...-vs-phpbb/

Nt Punbb themede tegemine on suht lihtne (CSS põhine) ja olemas on nn generator:

http://spinkbb.jsand.net/punbb/?spkEn

Lihtsam kui phpbb3-s.

Ma üritan lähiajal selle Punbb kuskile installida ja siis seda testida...



[Muudetud: 3. Oct 2009 Flash]
Vasta
#20
Mulle meeldib hetke foorumi kujundus aga tahaks esile tuua minu meelest ühe puuduse. Nimelt - postituse kast peaks imiteerima võimalikult sarnaselt postituse kujundust. Eriti hull on tavalise postituse puhul - kast on vähemalt 3x väiksem. Mingist formingust ei saa jututugi olla - kui soovid siis peale igat mõnd rida värskenda (eelvaadet) ja vaata mis välja tuli: Progemine pole küll minu ala, kuid ei usu - mingil põhjusel, et selline muudatus nüüd mõnele asjalikule numbrikiibitsejale väga üle jõu käiks - VÕI KUIDAS ???

Ehk siis - postituse kast peaks välja nägema nagu kiirpostituse kast ainult, et paremal pool olevad "Keela emotikonid" jne peaksid olema vasakul. Kast läheks üles-alla suuremaks, kuid kirjutada oleks parem. Loodan, et seletasin piisava selgusega ? Ja ootaks palun mõnelt progejalt vastust - kas selline muudatus on ülejõu käiv või mitte ??
Vasta
#21
Minu arust on see kahtlane, et kui ma tulen foorumisse ja näen, et ei ole ühtegi uut postitust. Siiski mõtlen, et võiks vaadata "Isiklikud kogemused" alafoorumisse, siis näen seal rida erinevaid teemasid, mis on mul lugemata. Ja need lugemata teemad rändavad imelikult leheküljelt-leheküljele st nad ei ole üheskoos nt. kõik alguses vms. Mind häirib see nagu kõige rohkem, et asi pole nagu läbi mõeldud, kuidas "sigadele süüa pakkuda". Otsingusüsteem on phpBB'l sama moodi hull. Ei oska öelda, kas phpBB 3.0 ka nii on, aga 2.0 on küll täielik peavalu. Ise ma pakkusin phpBB välja, sest ise olen sellega kõige rohkem harjunud ja ei ole paremat tahtnud. Lihtsalt nii hea on olnud. Aga kui on midagi paremat pakkuda, siis miks mitte.
Lihtsalt tahtsin tähelepanu juhtida, et praegune süsteem ei ole just väga hea.
Vasta
#22
http://www.stormfront.org/forum/

Seal on foorum milles olen avastanud mitmeid huvitavaid jooni kasutamises.
Näiteks - uute tulijate esimene X-arv postitusi tuleb ette alles siis kui mode on need heaks kiitnud.
Mõningaid asju on veel ja ainukene "bugi" mida aastaid olen siis leidnud on see, et kui teema postituste arv
ületab poolt miljonit siis hakkab ta vahest "loopi" minema ja ei anna sulle viimast lehte korralikult kätte.

Kes oskab öelda millele on see ülesse ehitatud ? Tean, et seda foorumit on korduvalt rünnatud "teatud" jõudude
poolt, kuid ma poel täheldanud eriti pikki maas oleku aegasi. Seega peaks olema ka turvaline ?!
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas rändaja
Minu arust on see kahtlane, et kui ma tulen foorumisse ja näen, et ei ole ühtegi uut postitust. Siiski mõtlen, et võiks vaadata "Isiklikud kogemused" alafoorumisse, siis näen seal rida erinevaid teemasid, mis on mul lugemata. Ja need lugemata teemad rändavad imelikult leheküljelt-leheküljele st nad ei ole üheskoos nt. kõik alguses vms.
See ei ole foorumi viga.
Uued postitused näitavad kindla perioodi uusi postitusi, mitte uusi sinu jaoks.
Kui lähed mujale alafoorumisse, siis seal on postitused kronoloogiliselt järjestatud, mitte kas sul on loetud või mitte.
Lihtsalt sulle ei sobi sellised seaded, kuid viga see nüüd pole.
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Kes oskab öelda millele on see ülesse ehitatud ? Tean, et seda foorumit on korduvalt rünnatud "teatud" jõudude
poolt, kuid ma poel täheldanud eriti pikki maas oleku aegasi. Seega peaks olema ka turvaline ?!
http://www.vbulletin.com/
tasuline...
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas Elderm
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Kes oskab öelda millele on see ülesse ehitatud ? Tean, et seda foorumit on korduvalt rünnatud "teatud" jõudude
poolt, kuid ma poel täheldanud eriti pikki maas oleku aegasi. Seega peaks olema ka turvaline ?!
http://www.vbulletin.com/
tasuline...


Aga äkki kaaluks selle ostmist ? 2000 jeeku ei ole päris tappev summa. Samas oleks muret vähem ning kindlam ?
Mina olen valmis omalt poolt ka päris mitu raha alla panema - hetkel viskaks kohe 500 jeeku hea asja nimel - kuidas jääks ?

Vabavara on hea ja tore asi, kuid vahest meenub iidne inglaste ütelus: Ma pole nii rikas, et odavat asja osta.

[Muudetud: 10-4-2009 excubitoris]
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas foorum on vahest maas? Thorondor 8 8,596 16-08-2016, 21:23
Viimane postitus: Skarre
  Uus foorum Thorondor 158 57,940 17-03-2011, 13:53
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Milleks see foorum on? KarlGregori 7 4,514 08-12-2007, 12:33
Viimane postitus: Andromeda

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat