Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apollo 14 astronaut Edgar Mitchell'i vaated tulnukatest
#26
Astronaut Edgar Mitchell (sünd. 1930) oli Apollo 14 kuumooduli piloot ja kuues inimene, kes kõndis Kuu pinnal. Disclosure Projectile antud intervjuus räägib Mitchell, et paljud kosmonautikaga tegelevad inimesed on teadlikud maavälisest elust, kuid enamus neist ei julge sel teemal avalikult sõna võtta.

Mitchelli ennast huvitab väga inimkonna teadvuse tõus ja ta ütleb, et tema ei suuda elada eituses. “Ma läksin kosmosesse, et minna piiridest kaugemale ja õppida tundma Universumit, eksistentsi ja maavälist intelligentset elu. Viimase 50 aasta jooksul on kogu UFO-fenomeni ümbritsenud tohutud saladused ja tegemist on vägagi komplitseeritud teemaga. Üle maailma on teada antud tuhandetest UFO-nähtustest ja kuigi paljud nendest teadetest on väärarusaamad, siis paljud seda ei ole.

Me oleme näinud suurel hulgal kosmoselennumasinaid, mis ei kuulu Maa lennuarsenali. Tean isiklikult kõrgetel positsioonidel olevaid militaar- ja riigitegelasi, kellel on olnud esmaseid kontakte maavälise eluga, kuid nad kõik on andnud vaikimisvande riigisaladuste suhtes. Tulnukad on meid külastanud, nende kosmoselaevu on alla kukkunud, nende laipu on leitud, nende tehnoloogiat ja materjale on avastatud ning on olemas grupp inimesi, kes on sellest täielikult teadlikud. Ma ei saa öelda, kes need inimesed on, kuid võin kinnitada, et tegemist on salajase organisatsiooniga, kellel on mõjuvõimu ka valitsuste üle.

Mõned tulnukate tehnilised lahendused on suudetud Maa peal kopeerida ja mõned nendest on täna isegi kasutusel. Ma arvan, et nii mõnigi inimrööv, mis on aetud tulnukate kaela, ei pruugi sugugi nii olla. Toimub palju salajast maapealset tegevust, millest inimesed ei tea. Selle motivatsiooniks on võim, kontroll, raha, ahnus jne.

Mitme jalgpalliväljaku suuruseid emalaevu, millest inimesed on raporteerinud, on väga raske Maa peal ehitada ja varjata. Ma usun, et need laevad ei pärine meie reaalsusest."
http://www.telegram.ee/maavaline/astrona...sest-elust
Vasta
#27
Huvitav - kas siin foorumis tõesti mõni kahtleb tulnukate olemasolus?
Aga kui ma väidan et Päike on mõistuslik? Mina väidan seda sest ma tean et on. Kõik teadjad teavad seda.
Paljud väidavad - on ikka loll jutt - päike ju kuum gaasikera!
Teadvus ja vaim hõlmab kogu universumit. Kõik olemasolev püüdleb eneseteadvustamise poole. Blavatsky kirjutas sellest.
Tänage päikest selle eest et ta saadab meile soojust ja valgust! Ta kuuleb teid!
No jälle ei usu?
Vasta
#28
(16-01-2015, 06:41 )Veli Joonatan Kirjutas: Huvitav - kas siin foorumis tõesti mõni kahtleb tulnukate olemasolus?

Ikka on, Veli. Kõiges tasub kahelda ning seda mida nimetatakse teadmiseks, tuleb hoida ettevaatlikus vastavuses tõendite ja nende poolt vihjatavate tõenäosustega. Ühegi teadmise tõeksosutumise tõenäosus ei tohiks ulatuda päris 100 protsendini.

Kui sa pead "tulnukate olemasoluga" silmas üldiselt kusagil Universumis, siis isiklikult kahtlen ma selles vähem, kui väites, et nad on millagi Maad külastanud.

Õnneks puuduvad teadusest autoriteedid - st Mtchell'i väide on ilma tõenditeta sama kasutu, kui kelle iganes. Arvan, et isegi Apollo astronaudile ei avaldata kõikide salajaste katselennukite olemasolu ning isegi haritumad meist on vastuvõtlikud soovmõtlemisele ja arutlusvigadele.
Tsitaat:Aga kui ma väidan et Päike on mõistuslik? Mina väidan seda sest ma tean et on. Kõik teadjad teavad seda.

Sa oled seda korduvalt väitnud. Ei saa päris hästi pihta, et mis eesmärgil ikkagi. Millegi väitmine ei tee seda veel tõeks. Kui sa tõesti tahad teadmisi jagada, siis põhjenda kuidas sa seda tead, kuidas ja mis mõttes on Päike mõistuslik, jne. Muidu hakkavad natukene ära tüütama su väited teadmisest. Põhjendamata ja ilma tõenditeta, ei peaks sind keegi niisama usaldama.
Vasta
#29
Ühe juba ärritasingi üles.
Vaatame kas veel tuleb...wink
Vasta
#30
Edgar Mitchell on ammune sõber Uri Gelleriga, koos on palju raha teenitud lihtsameelsete käest. Kui te usute, et Uri Geller painutab lusikaid telekeneesiga, siis ma ei imesta, et usute Mitchelli juttu tulnukatesse.
https://www.youtube.com/watch?v=Kp3KT2KJMls
Vasta
#31
Hästi - otsustasin oma väärtuslikku aega siiski tsipa kulutada! Ega mina ei jõua maailma parandada. Muutu ise paremaks ja teadlikumaks - nii aitadki maailma! Ei suru kellelegi peale oma uskumusi. Oma teadmised ja uskumused olen saanud lugedes. Inimestelt keda kogu maailm aktsepteerib kui teadjaid.
Panen siis mõtisklemiseks üles - tsiteerin raamatust "Meelepetted". (David Icke).
10 peavoolu dogmat mis takistavad teil reaalsuse mõistmist!
1. Loodus on mehaaniline.
2. Mateeria on mitteteadlik.
3. Loodusseadused on kindlad.
4. Mateeria ja energia koguhulk on alati püsiv.
5. Loodus on eesmärgitu.
6. Bioloogiline pärand on materiaalne.
7. Mälestused salvestatakse materiaalsete jälgedena.
8. Mõistus peitub ajus.
9. Telepaatia ja muud psüühilised fenomenid on illusoorsed.
10. Mehhanistlik meditsiin on ainus, mis tegelikult toimib.

Vaatate kaugeid tähti mis on põlevad gaasikerad ja on miljonite valgusaastate kaugusel!
Arvate et ei mõjuta teid?
Püha lihtsameelsus. Kogu universum on elus organism kus kõik mõjutab kõike. Kui keegi sooritab Indias püha jõe Gangese ääres päikesetervitust siis vaatate ehk üleolevalt.
Tegelikult peate sel juhul ise arenema...See võib isegi mitmeid elusid nõuda. Saab ka kiiremini.
Skeptikud...


(16-01-2015, 11:32 )vasamasa Kirjutas: Edgar Mitchell on ammune sõber Uri Gelleriga, koos on palju raha teenitud lihtsameelsete käest. Kui te usute, et Uri Geller painutab lusikaid telekeneesiga, siis ma ei imesta, et usute Mitchelli juttu tulnukatesse.
https://www.youtube.com/watch?v=Kp3KT2KJMls

Tuli ka teine!
Uri Geller muide tegelikult ka painutab lusikaid. Valskus oleks juba ammu avastatud. Kuidas see täpselt toimub ei tea.
Arvan et on abilised teises dimensioonis. Eesmärk ongi see, et näidata uskmatutele seda et ka mateeria on mõjutatav.
No nii materiaalsed inimesed para - web`is?Sad
Vasta
#32
(16-01-2015, 06:41 )Veli Joonatan Kirjutas: Aga kui ma väidan et Päike on mõistuslik? Mina väidan seda sest ma tean et on. Kõik teadjad teavad seda.
Ma tean ka, et Õõnsas Maas elavad päkapikud ja nende jumalanna Roosa Nähtamatu Ükssarvik elab Kuul mis on juustust tehtud. Kuna Ükssarvik toitub kuust, siis võib millalgi oodata tema poolt päkapikkude saatmist inimeste kallale kuna nad on tema toidulauda väljaheidete ja muu rämpsuga (inglisekeelne artikkel) reostanud. Tulnukaid Kuul ei ole, sest Mitcell jt nägid lihtsalt Ükssarviku poolt Kuule pandud segaduseloitsu tulemusel hallukaid.

Kas hakkasid minu juttu juba uskuma?
Vasta
#33
kage! - vale vastus!
Kage! - aga rohkem filosoofiat! Miks oled nii kinni oma tõekspidamistes? Usud massimeediat? Kus on vaba mõtlemine?
Vasta
#34
Valed eeldused, Veli Joonatan. Mu postituses on piisavalt filosoofiat kui selle üle mõelda ja ma mõtlen nii vabalt, et see ei kannata isegi väljendamist seega pole ka kusagil kinni (mida ei saa uskujate kohta öelda).
Vasta
#35
(16-01-2015, 14:19 )kage Kirjutas: Valed eeldused, Veli Joonatan. Mu postituses on piisavalt filosoofiat kui selle üle mõelda ja ma mõtlen nii vabalt, et see ei kannata isegi väljendamist seega pole ka kusagil kinni (mida ei saa uskujate kohta öelda).
Sinu sõnavõtust siis järeldan et oled mitteuskujaSmile
Vasta
#36
(16-01-2015, 11:32 )vasamasa Kirjutas: Edgar Mitchell on ammune sõber Uri Gelleriga, koos on palju raha teenitud lihtsameelsete käest. Kui te usute, et Uri Geller painutab lusikaid telekeneesiga, siis ma ei imesta, et usute Mitchelli juttu tulnukatesse.

Kus sa elanud oled Vasamassa? Geller loobus juba aastatuhande lõpul psühhokineesist ja propageeris mõttejõu kasutamist eneseabitehnikana.
1980. a-tel tekitasid suurt kõmu hoopis Gelleri eksperimendid, mil ta kustutas mõttejõu abil arvutisse sisestatud tekste.
Lusikate painutamist aga näidati meiegi telekanalitel.
Siin aga erinevate auastmetega ametnike arvamused UFO-dest.

http://www.telegram.ee/maavaline/ufo-muu...ole-olemas
Loodetavasti oled ikka tuttav järgmiste inimeste arvamusega:

Dr Brian O’Leary, endine NASA astronaut ja Princetoni ülikooli füüsikaprofessor.

Paul Hellyer, endine Kanada kaitseminister, vastutas õhuväe, mereväe ja jalaväe ühendamise eest Kanada kaitsejõududeks.

Dr Carol Rosin, endine lennunduse tippametnik, kaitserelvastuse konsultant, kosmose turvalisuse ja koostöö instituudi (Institute for Security and Cooperation in Outer Space) president.

Lisaks sadadele (kui mitte tuhandetele) ülestunnistustele erineva auastmega ametnike poolt on avaldatud ka ametlikke dokumente, mis on kõigile kättesaadavad. Lisatud video ka ajaloolase Richard Dolaniga, kus ta mõningaid neid dokumente tutvustab. Dokumentide nägemiseks kliki video all olevatele linkidele.

Kas kõik on äkki Uri Gelleri sõbrad?




Vasta
#37
Kus ma olen elanud ? Eks ikka maa peal.
Igasugu trikimeestest lusikaväänajate elu ja tegemistega ma ennast kursis ei hoia.
Telegrammi linke paluks edaspidi levitada telegrammi teema all. Ja Mõistatuslike "faktide" linke ka vastavalt.
Ma ei jõu ka kõiki pettusi lahata, seda prügi on nii kole palju.
Saage aru, endised austet astronaudid, kindralid lähevad erru ja hakkavad teenima memuaaride pealt, kui lisada fantastikat, siis need müüvad paremini. Egas seminaril kuulamine tasuta ole, ja mida põnevam jutt, seda rohkem rahvast tuleb kohale.

Vasta
#38
Need teemad mida telegram käsitleb, olid meil siin foorumis algatatud juba palju, palju aastaid varem. Alates aastast 2003.

Saad sa ikka aru, et oled paranähtuste foorumis?
Ei maksa siit foorumist otsida peavoolu meedia arvamusi. Ehkki muidugi toon ära ka "Imelise teaduse" ja "Imelise ajaloo" arvamusi. Äkki teed siis näiteks teemad nende ajakirjade kohta, kui kindlate varem olemasolevate teemade alla ei kõlba kirjutada lisateavet. Ja veel lisaks kõigi välismaal ilmuvate ajakirjade kohta ka.
Prügi valitseb ainult sinu peas.






Vasta
#39
(17-01-2015, 19:32 )Müstik Kirjutas: Saad sa ikka aru, et oled paranähtuste foorumis?
Kusjuures ei saa aru, sest fantaasiat ja usku on siin paraga võrreldes suhtes 100:1'le. Vähemalt. Tuleb ainult osata terad sõkaldest eraldada.
Vasta
#40
Tagasi astronaut Mitchelli juurde.
Mitchell sündis Roswellis. Ja kõige muljetavaldavamad andmed sai ta Roswelli elanikelt, kes olid nende salapäraste sündmuste vahetud tunnistajad. Nad usaldasid Mitchelli. Mitchell pöördus Pentagoni, kus öeldi, et kõik mida ta teada on saanud, on tõsi, kuid paluti sellest vaikida. Kohtumine leidis aset juba 90.ndate lõpus.
Juhtumi salastamisega alustas Truman. Ja see kestab tänini, ehkki järgnevad presidendid on püüdnud asjasse selgust tuua.

Sel ajal, kui Mitchelle oli astronaut, tegeles ta ka parapsühholoogiaga.
Salaja ülejäänud meeskonna eest saatis ta Maale numbrite gruppidena telepaatilisi teateid. Üksikasjad ei ole teada, kuid astronaut väitis, et eksperiment õnnestus.
Kuu pealt pöördus ta tagasi teise inimesena, tundes ühtsust ümbrtseva maailmaruumiga. Lõpetas töösuhte NASA-ga ja asutas oma instituudi inimeste varjatud võimete uurimiseks.
Mitchell usub, et inimteadus suudab kontakteeruda Universumiga, vahetada sellega infot, mis on kirja pandud subatoomsel tasandil ning ammutada kosmosest energiat.
Legendaarne leinant Walter Haut kinnitas enne surma notariaalselt, et nägi Roswellis isiklikult kolme tulnuka laipa ja ühte raskelt haavatud.
Muuseas, alles nädal tagasi tuli Nat.geolt dok. UFO-dest, kus oli käsitluse all ka Roswelli juhtum. Kunagised katastroofi pealtnägijad rääkisid palju huvitavat, sh ka elusast tulnukast, keda oma silmaga nägid.
UFO-katastroofe on olnud väga palju kogu maailmas ja neist nii mitmestki on foorumis juba juttu olnud.
Näiteks on hästi teada 1986.a. juhtum Venemaal Primorski Krais Dalnegorskis. Tuntud nime all Kõrgus 611.
Vähem teada on ehk 1989.a. intsident Lõuna-Aafrikas Kalahari kõrbes.
See on sündmus, mis oma tähtsuselt ületas juhtumi Roswellis, kuna leiti võõra planeedi elanikud elusatena.
Toimunu ehtsust kinnitasid mitu riigi luureohvitseri. Samas kõik grupi liikmed, kes viibisid UFO allakukkumise paigas, kirjutasid alla dokumentidele, milles neid kohustati informatsiooni mitte levitama.
Üks Õhujõudude ohvitser otsustas andmed avalikustada ja tema saatus osutus traagiliseks. Ta arreteeriti ning olevat salajaste andmete avalikustamise eest maha lastud.
Nii, et on täiesti arusaadav, kui inimesed alles elu lõpul otsustavad UFO saladusi avalikustada. Paljud UFO-saladused on avalikuks tulnud ka salaandmetesse häkkimise teel.
Vasta
#41
(17-01-2015, 22:25 )kage Kirjutas:
(17-01-2015, 19:32 )Müstik Kirjutas: Saad sa ikka aru, et oled paranähtuste foorumis?
Kusjuures ei saa aru, sest fantaasiat ja usku on siin paraga võrreldes suhtes 100:1'le. Vähemalt. Tuleb ainult osata terad sõkaldest eraldada.

Ta ei saanud aru!
Vasta
#42
Igaüks võib rääkida ja väita mida tahab.Ufondus on Usas äri nagu iga teinegi.Seal on üks hea ütlus selle kohta.Küsitakse ühe mehe käest,et mis sa loengul räägid.Mees vastab,et seda mida kuulda tahetakse.

Siin üks huvitav video vaatamiseks-

UFO Sightings NASA Shuts Live Video Feed As Massive UFO Appears! 1/6/2015

Vasta
#43
(18-01-2015, 17:13 )Black Goat Kirjutas: Igaüks võib rääkida ja väita mida tahab. Ufondus on Usas äri nagu iga teinegi.
UFO-dest räägitakse kogu maailmas, mitte ainult USA-s.
Sama on lugu UFO-katastroofidega.
Aga igaüks ei või salastatud UFO-juhtumitest rääkida. Eriti sel juhul kui pole valitsusega see teave kooskõlastatud. Inimesed kardavad tõtt rääkida. Ka on ufoloogide hulgas väga palju kahtlaseid surmajuhtumeid olnud.
Lisaks veel, mida on rääkida inimestel, kes pole ise UFO-katastroofi paigal käinud ja tunnistajaid küsitlenud.
Astronaut Edgar Mitcellil vähemalt oli, millest rääkida.
Rääkida oli ka neil, kes osalesid Washingtoni UFO-konverentsil. Peatselt tuleb ka uus UFO-konverents. Millise UFO-konverentsi materjalid ja saadud teave on sulle seni kõige huvitavad olnud?
Vasta
#44
Black Goat... Asi on veidi keerulisem. Ära torma!
Vasta
#45
Tuli ka teine!
Uri Geller muide tegelikult ka painutab lusikaid. Valskus oleks juba ammu avastatud. Kuidas see täpselt toimub ei tea.
Arvan et on abilised teises dimensioonis. Eesmärk ongi see, et näidata uskmatutele seda et ka mateeria on mõjutatav.
No nii materiaalsed inimesed para - web`is?

Kus sa elanud oled Vasamassa? Geller loobus juba aastatuhande lõpul psühhokineesist ja propageeris mõttejõu kasutamist eneseabitehnikana.
1980. a-tel tekitasid suurt kõmu hoopis Gelleri eksperimendid, mil ta kustutas mõttejõu abil arvutisse sisestatud tekste.
Lusikate painutamist aga näidati meiegi telekanalitel.

Uri Gelleri http://fi.wikipedia.org/wiki/Uri_Geller "fenomeni" puhul on ilmselgelt tegemist osava trikitaja ja mustkuntsnikust silmamoondajaga. Tüüp on korduvalt telekaamerate ees jänni jäänud või on tuvastatud üheselt mõistetav manipulatsioon esemetega või lihtlabane pettuse katse või pettus.
Noel Edmondsi juhitud telesaates "Noels House Party" (1996), jäi nipimees vahele, kui väänas osavalt, kahe käega lusikat, tulevaseks "psühhokineesiks" pehmeks- mõnusaks.
Aastal 2007, juutide teleshows "Successor", kus otsiti Gellerile "järglast", jäi vennike televaatajate ees lolliks, kui kasutas kompassi manipuleerimiseks magnetit.
Juba aastal 1973 "The Tonight Show" saates ei saanud noor Uri lusikate painutamisega hakkama. Saatejuhiks oli nimelt endine mustkunstnik Johnny Carson, kes matsu ära jagas ning Gelleri tiimi, enne saadet lusikate manu ei lasknud.
Hiljem on Geller näinud kurja vaeva, et tema valskust tõestavad videod interneti keskkonnast eemaldada. Aastal 2008 on Geller väidetavalt väitnud, et ei oma paranormaalseid võimeid. Mõni aeg hiljem, väitis mees, et tema sõnu on vääralt tõlgendatud ning, et ta ei tee lihtsalt enam "üleloomulikke" asju. See omakorda ei seganud kavalpeal aastal 2011, Soomes, Porvoos ühel messil oma tempe näitamast!

Vasta
#46
Ja mis see Geller siia teemasse puutub?
Kirjuta Gellerist ikka Gelleri teemasse:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid100768


Vasta
#47
Selles puutub, et Uri on Edgari koostööpartner, koos ajavad psühho-tele-jne. asja.
Kui sellised mehed esinevad disclose.tv-s ja ufo-konverentsidel kui usaldusväärsed asjatundjad, siis see on kokku üks suur ülemaailmne BS.
Mis iseenesest muidugi keelatud pole, oma asi millega teenida ja esikaanel olla.
Vasta
#48
Et siis sinu loogika järgi parapsühholoogiaga tegelevad inimesed on petised? Eespool kirjutasin:
Sel ajal, kui Mitchelle oli astronaut, tegeles ta ka parapsühholoogiaga.
Salaja ülejäänud meeskonna eest saatis ta Maale numbrite gruppidena telepaatilisi teateid. Üksikasjad ei ole teada, kuid astronaut väitis, et eksperiment õnnestus.
Kuu pealt pöördus ta tagasi teise inimesena, tundes ühtsust ümbrtseva maailmaruumiga. Lõpetas töösuhte NASA-ga ja asutas oma instituudi inimeste varjatud võimete uurimiseks.
Mitchell usub, et inimteadus suudab kontakteeruda Universumiga, vahetada sellega infot, mis on kirja pandud subatoomsel tasandil ning ammutada kosmosest energiat.
Kas kõik see, millesse astronaut Mitchell usub on sinu arvates vale?
Ja kuna ametlikult parapsühholoogiat ei tunnustata, siis kõik, kes parapsühholoogiaga tegelevad on valelikud? See aga, mida meid sunnitakse uskuma, on tõde?
Äkki tead nimetada veel mõned parapsühholoogiaga tegelevad isikud, kes on petised?
Siin lühidalt, millega antud valdkond tegeleb:
http://et.wikipedia.org/wiki/Paraps%C3%BChholoogia
Siit aga saad otsida välja nimed, keda sa ei usalda:

http://en.wikipedia.org/wiki/Parapsychology

Soovitan lugeda Gelleri teemast tema eluloolisi seiku. Need on päris põnevad, mis sinna välja tõin. Kahtlustan, et sa ei ole tema elulugu seni üldse lugenud.

Vasta
#49
(19-01-2015, 11:07 )Müstik Kirjutas: Ja mis see Geller siia teemasse puutub?
Kirjuta Gellerist ikka Gelleri teemasse:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid100768

Vasamasa on sinu küsimusele juba vastanud, kuid ilmselgelt ei mõju endise tubli astronaudi usutavuse "reitingule" positiivselt, eksponeerida ennast avalikult koos keskpärase sharlatanist silmamoondajaga, kes tänasel päeval Euroopa äärealade laatadel, oma "lusikatrikke" käib tegemas.

Samas võib sügavalt kahelda, kui avameelsed ja ausad ikkagi taolise seltsimehe http://freemasonry.bcy.ca/biography/spacemason/ väljaütlemised ja avaldused on?
https://en.wikipedia.org/wiki/Institute_...c_Sciences , huvitav kes on tolle ettevõtmise reaalsed rahastajad- niiditõmbajad, kontrollijad ja kuhu liigub uurimismaterjal?
Vasta
#50
No tore, et sind selle maailma vägevate võimu telgitagused huvi pakuvad.
Sellesse Gelleri teemasse kirjutasin kunagi aga järgmist:
Väga omapäraseid ekstrasensoorseid võimeid on täheldatud ka tema pojal.
Alaliselt elab perekond Inglismaal, kuid neil on valdusi veel mitmel pool -Ameerikas, Šveitsis, Jaapanis...
Geller on öelnud: "Mõnikord taban end mõttelt, et ehk ei ole ma oma tõelise missioonini siin Maal üldse veel jõudnudki."
Võimatu see pole, sest nn Gelleri efekti olemus on suurel määral saladuseks jäänud ka asjaosalisele endale.

Mis Vasamassasse puutub, siis palusin tal nimetada parapsühholoogiaga tegelevaid teisi isikuid, kes veel petised tema arvates on.
Aru ma ikkagi ei saa mis puutub lusikate painutamine teemasse. Geller ei tegele sellega enam ammu. Nagu seal teemas juba rääkisin, siis tekkisid tal omal ajal CIA-ga vastastikused pinged - ja küllap ta siis mustaks lambaks muutuski selle maailma vägevate silmis. Sellest ajast on teda ka laimatud ja muudmoodi mõnitatud.
Aga seni kuni ta maavarasid leidis ja poliitilist koostööd tegi, oli ta igati oma poiss.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat