Küsitlus: Lugemisvara metsa kaasa
[Näita tulemusi]
 
Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lugemisvara metsa kaasa
Autor Sõnum
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
25-07-2008 00:59
Postitus: #1
Lugemisvara metsa kaasa
Kuigi asi pole just otseselt "para", kuid on abivahendiks (ka) paraweebudele kes armastavad vahest paarpäeva "metsas" olla ja lihtsalt puhata. Sellisel retkel on toredaks kaaslaseks raamat. Mida aga kaasa võtta ? Nüüd on aga asjale lahendus olemas Smile

E-Raamatu lugeja ehk sisi eBook Reader. Seame konseptsioon pole iseenesest iseenesest uus, kuid tehnoloogia areng on turule toomas uusi ja taskukohasemaid lahendeid. Neile kes asjaga pole kursis teen pisikese vahelugemise - teised kannatavad ära ja ootavad seni.

Koos arvutite minekuga "massidesse" on tekkinud ka selline mõiste nagu eRaamat - ehk siis raamat mida on võimalik lugeda arvuti vahendusel. Siin on 2 võimalust - esimene - auto võtab ja kirjutab raamatu ning avaldab ta weebis mingis formaadis mida on võimalik kas kontoritarkvaraga või veebi lehitsejaga lugeda. Teine variant on, et juba olemasolevad raamatud "skännitakse sisse" ning tehakse nad nii saadavaks laiadele arvutikasutajate massidele.
Selliseid raamatuid peaks juba netis olema miljoneid. On neid saadaval nii raha eest kui ka tasuta - tuntuim klassikaliste raamatu kogu vaata http://www.gutenberg.org. Lisaks sellele võib igaüks teha omale eRaamatu - kirjutab loo konverteerib selle mõnda levinud formaati nagu pdf või doc või txt jne ning siis laeb selle selle eLugejasse ning võib nautida viljakat lugemishetke.

Ma ei tea kuidas teil, kuid minul on kogunenud gigade viisi selliseid elektroonilisi raamatuid ning ergavalt arvutiekraanilt ei taha ka neid silmi rikkudes lugema hakata - kuigi jahh mõned olulisemad on nii ka läbi loetud. Teine variant oleks loomulikult välja trükkida, kuid selline paberihulk ajab kananaha ihule seda esiteks ja teiskes elektroonilise raamatu idee nagu olekski, et vähendada paberikulu.

Nüüd siis jõuame asi tuumani ehk tehnoloogiani mis peaks pakkuma kuldse kesktee. Sa ei pea oma silmirikkuma liigselt helendava arvutiekraani taga ning ei pea südant valutama tahutute prindikulude üle vaid võid rahulikult pugeda teki alla, diivani nurka või kuhu iganes kus on sul mugav ning alustada lugemist.
Seni turule jõudnud seadmed on keskmise raamatu suurused ning võimaldavad ühe laadimisega lugeda kuskil 5000 kuni 8000 lehekülge teksti.

Turul on sellised masinad juba 2000 aastast ning viimase paari aasta jooksul on nende omadused paranenud - selline võrdlus siis saada olevatest seadmetest ning ka hinnad on muutumas taskukohasemaks.

Minu leitud kallim on iRex Iliad mille hind jääb kuhugi 10 000 alla (599 EUR), kuid selle eest on sul olemas ka "kellasi ja vilesi" nagu windoosal - alates Sinihambast ja wifist lõpetades kõlaritega. Temal on ka odavam versioon mille hind jääb 7000 eegu piirmaile (499 EUR), kuid mis on ka väga vägev.

Järgmiseks "reklaamiks" lähemalt mulle hetkel kõige sümpaatsemat varianti mis aga alles augusti kuus "lettidele" ilmub ehk siis jsut kõige paremaks lugemise hooajaks - pimedateks sügisõhtuteks.
Tegu on firma ASTAK poolt müügile lastava seadmega mis kannab nime MENTOR ning tuleb 3 erinevas variandis ning suhteliselt soodsa hinnaga. Esialgse arvestusega jääksid hinnad odavaima puhul $200 ja kallima puhul $350 ehk siis meie rahas kuskil 2000 ja 4000 eegu vahele.

Oma pika jutu lõpetuseks veel 2 asja - esiteks kutsuks ellu väikese kampaania kus asjast huvitatud isikud kirjutaksid eMaili vahendusel näiteks Ordile, Karvutisalongile ja Enterile (kolm suurimat kes võiksid neid seadmeid müüa) ning küsida VIISAKALT, et kas nad oleksid nii toredad ning uuriksid võimalusi neid seadmeid müüma hakata (tore oleks kui lisataks näiteks mailile ka see Astaki link) selliseid seadmeid.

Teiseks - üritan lisada küsitluse, et äkki saab selgust paljud meist - tuhandeist - paraweebudest oleksid huvitatud sellisest seadmest, et avardada oma silmaringi ning saada toredaid lugemishetki. Küsimus on PÕHIMÕTTELINE ning ei kohusta millekski - lihhtsalt paljud meist siin OLEKS sellisest seadmest huvitatud.
Kui need seadmed Eestisse müüki ilmuvad siis luban, et teen nimekirja endal olevatest raamatutest ning kes toob oma DVD või kaasaskantava kõvaketta saab ka omale koopia.

Neile aga kes eelistavad ilukirjandust siis ka veel paar linki mis näitavad milliseid raamatuid on saadaval.

Maailma eRaamatu Mess ja [url=]Fictionwise nimeline pood [/url]

Muudetud: 25-7-08 kell 02:00:49 excubitoris

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog