Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam ja sõda
Autor Sõnum
Tutanhamon
Veteran

11-04-2004 14:54
Postitus: #1
Islam ja sõda
Ma ei ole usuvastane, olen ateist, ma ei tunne, et peaksin oma vaateid kellelegi peale suruma. Mul ei ole vaja inimestele tõestada, et see, mida nemad nimetavad jumalaks, on tegelikult mingi kõrgem tulnukrass..

Kristlus üldiselt on salliv usk. Loomulikult on neid veelgi. Ainult islam.. Islamis on uskujad ja paganad, ei ole mingit keskteed, sa kas usud või oled saatan. Mul ei ole midagi nende vaadete vastu, aga ma jälestan seda, kust need vaated pärinevad.

Islami rahvas on üldiselt harimata rahvas. Öeldakse, et kes tahab targaks saada, mingu kas Euroopasse või kuhugi liberaalsesse riiki. Koraani tuupimine varjutab matemaatilised valemid ja Euroopa kultuur materdatakse maatasa. Miks? Selleks, et eurooplased on paganad ja on ainult üks õige usk: islam.

Arvan kindlalt, et islam on üks selline usk, kus tegemist on puhtpaljas harimatuses. Ma siiralt ei usu, et islamiriikide rikkam ja targem elanikkond päikesetõusuga ärkab ja palvetama tõttab. Lollus. Kel on raha, see joob, kel on võimu, see naudib oma positsiooni harimatu rahva seas. Islam on vaesele elanikkonnale. See on ainus, mille najal elada ja rikaste soove, tahtmisi ellu viia.

Rikkad ja võimukad leiavad, et nad tahavad raha ja kuulsust, kutsuvad paar lolli harimatut äärmuslast, annavad püssid kätte ja saadavad ameeriklasi tapma: "usu nimel". LOLLUS!!!

Mul on tõepoolest tunne, et islam on oma arengus veel keskajas. Kui islam tekkis 7-nda sajandi algul, siis kristlus oli selleks ajaks juba 600 aastat arenenud, seega, võtke praegusest 600 aastat maha ja saate islami vanuse, see on nagu aasta 1400 kristlikus Euroopas, mis oli täis sõdu ja enesekasu taotlemist. Usk oli ettekäändeks vallutustel, tapmistel, rikastumistel. Idiootsus! Kui kaua läheb veel islamil, kuni nad näitavad maailmale, et islam on usk, mis ei tekita inimestes (näiteks minus) jälestust ja hirmu. Isegi ETA terroriorganisatsioon tundis Al Quaeda pärast häbi. Miks? Sest see kõik on üks suur idiootsus!!

Ususõda?

Vaevalt.. Loll harimatu rahvas järgib ühte-kahte veel suuremat idiooti.

Andke andeks minu kriitilińe suhtumine.
(selle postituse viimane muutmine: 19-10-2014 15:29 Nielander.)

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
hiidlane
vol.4

11-04-2004 15:42
Postitus: #2

aga tegelikult, mida sa ütlesid ongi õige, et islami maad on meist arenguga mingi 600 aastat taha jäänud.....ega ei saa juu praegu näiteks võrrelda USA mõne Aafrika riigiga, ma mõtlen neid, mis pole veel arenenud, et terve maailm käib kõik need etapid läbi, keegi ei jää millestki ilma....kui selline sõda oli siin, siis on ta ka seal ning tulevikus veel seal, kus ta pole olnud või mida iganes....

mina näiteks ei näe mitte midagi halba selles, kui islamid praegu nii tugevalt teistele vatsu hakkavad nö. ususõjaga....kuna minu arust oli see täiesti vale samm üldse sinna neid segama minna......

Need nii öelda idioodid, kas siin pole keegi olnud kommunismi pooldajad siin eestis, kas nad ei järginud nii öelda idiooti?

ehk siis, mida ma tahan öelda on see, et ütleme, et kõrgem rass jälgib meid, on jälginud meid terve elu ja samamoodi mõtlesid nad siis meist, kui praegu sa Tutanhamon neist......et siis me keegi ei ole süüst puhtad.......

NB! ise ei usu ühtegi usku, v.a. tahaks uskuda Eesti maausku, nagu kunagi tegid seda muistsed eestlasedBleh........

uus algus
Norwain
Tavaliige

11-04-2004 16:09
Postitus: #3

Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
mina näiteks ei näe mitte midagi halba selles, kui islamid praegu nii tugevalt teistele vatsu hakkavad nö. ususõjaga....

Sa ei näe midagi halba tapmises? Kui jumala eest ja oma usu eest tapad on kõik ok?
Ma nüüd ei ütle et usku ei tohiks olaa ega midagi, aga sõjategevus lihtsalt usu pärast on tõesti lollius.
Muidugi on sul õigus, et keegi pole süüst puhas, aga mina ju ei tapa inimesi ja ei sõima ketseriks kedagi, sest ta ei mõtle minuga ühtemoodi.
Samamoodi arvad, et hitleri teod olid kah õiged?
hiidlane
vol.4

11-04-2004 16:15
Postitus: #4

to: Norwain

ei ma tahangi öelda, et absoluutselt meie kõikide teod on valed....aga meid pole nii väga hukka mõistetud nende pärast....kuna siis ei olnud nagu sellist kohtumõistjatki.....nagu praegub püüab USA olla

ja vastu hakkamise poole pealt ma mõtlesin seda, et minu arvamus on olnud algusest saati see, et pean USA sammu täielikult vääraks ja ikkagi, miks peab tema oma nina teistele vahele toppima, las need iraaklased ja teised islamlased võitlevad oma ette, meil pole sinna mingit asja.....

ja näiteks sina, et sa ei sõima kedagi ketseriks jne....see on praegu täielik tõsi, aga kui sa oleksid elanud teisel ajal, kas sa siis saaksid neid sõnu kinnitada?

et veel kord ma tahan öelda seda, et meie elasime selle juba läbi, nüüd on nende kord.....ja ega me seda nüüd peatada ei suuda, suudame ainult seda suurendada...nii, et nüüd oleme ka meie sellest juba üks osa....

uus algus
Tutanhamon
Veteran

11-04-2004 16:19
Postitus: #5

Siiski, ega USA ei läinudki niisama oma nina sinna toppima. 11. septembri õnnetus oli märk sellest, et niikaua, kuni on maailmas islam, mida järgivad miljonid "lambad" ja kui on olemas mõni Saddam Husseini taoline tüüp, kellel on mõjuvõimu, siis võib kõike juhtuda ning keegi pole ohu eest kaitstud.

Ma ei leia, et USA nüüd peaks siin patuoinas olema. Süüdistame Hispaaniat näiteks selles, et nad aitasid Iraagis korda luua, abistasid rahvast? Mässajad panevad aga pomme ja seda kõike nende usu nimel.. liidri nimel.. oo Allah..

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Norwain
Tavaliige

11-04-2004 16:23
Postitus: #6

miks oma nina vahele toppida.. praegu sõdivad jah omavahel aga see on hetkeline, mis siis saab kui üks võidab ja otsustab et tahab tervet maailma? Tuleb ikkagi nad maha suruda...
hiidlane
vol.4

11-04-2004 16:33
Postitus: #7

Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Siiski, ega USA ei läinudki niisama oma nina sinna toppima. 11. septembri õnnetus oli märk sellest, et niikaua, kuni on maailmas islam, mida järgivad miljonid "lambad" ja kui on olemas mõni Saddam Husseini taoline tüüp, kellel on mõjuvõimu, siis võib kõike juhtuda ning keegi pole ohu eest kaitstud.

Ma ei leia, et USA nüüd peaks siin patuoinas olema. Süüdistame Hispaaniat näiteks selles, et nad aitasid Iraagis korda luua, abistasid rahvast? Mässajad panevad aga pomme ja seda kõike nende usu nimel.. liidri nimel.. oo Allah..

1. Kui me ei oleks Natos jne....siis ma peaksin USA-d üheks suuremaks potensiaalseks vaenlaseks, kuna tema mõjuvõim on ikka nii suur, et mida tema tahab, seda ta ka saab.....

2. lugedes nüüd vandenõu teemat 11. september, siis ei oskagi nagu midagi selle koha pealt öelda, igatahes Pentagoni ma ei usu kohe kindlasti, seda boeingut ja need tornid on ka väga kahtlased....nagu Tutanhamon sa ise ütlesid: Jääb veel üle ka kolmas teooria, keegi kolmas korraldas need rünnakud..

et sellisel juhul me ei saa süüdistada islmalasi........ja madrid, see on kõik sellest tulenev, et USA süüdistas neid ja kui nemad ei olegi näiteks süüdi ja nendele tullakse lihtsalt kallale, siis mina vastaksin ausalt öeldes samaga, kui nemad tapavad minu rahvuskaaslasi siis miks ma ei võiks samaga vastata.....

pidage mind ükskõik kelleks, aga see on minu arvamus......

to: Norwain

isegi kui ta saab terve maailma, mis pole õnnestunud ühelgi veel....vot siis ongi meil abiks see ühtne NATO, kuna sellisel tingimusel ta ei saa seda tervet maailma.......mina pean kogu seda, mis toimub meie ümber III maailmasõja alguseks.....juba praegu, tänu teiste maade sekkumisele just........ja kui 1 võidab selle teise, siis seal teises hakkavad oma sissisõjad jne...et ikkagi, et tahaks tervet maailma, see jääb praegu minu vaateväljast välja, aga kui see jääb sinu vaatevälja sisse, siis hea küll, tuleb need maha suruda......ja siis peaks algama III maailmasõda igaks juhuks, et äkki need teised tahavad meile kunagi tulevikus kallale tulla.....

uus algus
Norwain
Tavaliige

11-04-2004 16:57
Postitus: #8

Olgu ma rohkem ei vaidle alati on võimalus väänata asju nii nagu ise seda näed, esialgne mõte oli üldse see, et sa pooldasid sõda ja see mulle ei mahtunud südamesse.
Mina sõdasi, surma ja mingit usu peale surumist ei poolda ja USA tegusi õigeks ei pea. Üldiselt olen kõigevastu kus kästakse ja surutakse midagi.punkt.
loom
Vana kala

11-04-2004 18:58
Postitus: #9

Sõda on kõige lollim ja taandarenenum asi, mida inimene üldse välja mõelda saab. See on täiesti lolluse ja idiootsuse sümbol, mida kogu maailm paraku kummardab - filmides, usa(Bush, da mr. monkey), iraak....

Siiski, (ärge mind nyyd ära sööge) tapmine pole vale. Kes on see inimene ütlema mis on vale ja mis on õige. Need on ühiskonna ideaalid mida kõik on sunnitud järgima. Ma ei pea tapmist heaks teoks, ma ei kiida seda heaks. See on sama loll asi nagu sõda. Aga miski pole ju keelatud. See oleks ideaal - kui kõik on lubatud, kuid inimrass teab, mis on parim ja kõige eetilisem.

"See" usk on ajupesu. "see" usk - islam, kristlus, jehoova tunnistajad.
Raamatus "Matrixi Lapsed" on öeldud nii:

Tsitaat:
Inimkarja enesekontroll ulatub mundrikandjatest või valitsusametnikest palju sügavamale. See algab ajupesu läbi teinud lapsevanematest, kes pressivad omaenese kohandumist peale oma järeltulijatele ning sunnivad neid järgima oma religioosseid, poliitilisi, majanduslikke ja kultuurilisi norme. Kõige äärmuslikumaks näiteks on inimesed, kes nõuavad oma järeltulijatelt sundabielu, sest nii näeb ette nende naeruväärne religioon, või siis kärbunud ajuga Jehoova tunnistajad, kes keelduvad isegi oma lapse elu päästmiseks vereülekandest, sest püüavad kogu elus juhinduda vasturääkivatest fantaasiatest kubisevast raamatust.

Aquino Thomas, kes oli silmapaistev usumees, loonud mitmed revolutsioonilisi ideid ja mõtteid, igavesti tore sell ühesõnaga - nägi enne surma ilmutust - kõik see mida ta oli õigeks pidanud, ei olnud isegi mitte sajandikkugi see, mis on tegelikult.

[Teadet on muutnud 11-4-2004 postitaja loom]
z3r0 c001
Vana kala

11-04-2004 22:08
Postitus: #10

Sõjad on täielik totrus! Mõttetu inimeste tapmine
Tehku parem mingi arvuti mäng mille käigus saab arveid õiendada või siis paintpol(ple nimes kindel) püssidega :o
kal
Vana kala

12-04-2004 14:44
Postitus: #11

Mina arvan, et meiegi oleme tegelikult mõtlemise poolest veel keskajas, ainult see kajastub lihtsalt natuke teises vormis. Minule jällegi meeldib islam sellepärast, et seal ei lasta omale pähe istuda. Kristlust võib igaüks mõjutada, ja nii kui mingi uus samm teaduses edasi või midagi, läheb kohe ümberkirjutamiseks. Kristluses sa teed pattu, lunastad patud, teed pattu, lunastad patud, teed pattu, lunastad patud. Kurat, mingid pedofiilid ja pederastid seal koos veel pealekauba ja paljud lähevad sinna ka raha pärast kuna seal tõepoolest liiguvad kenad summad. Kristluses on ka ju need kes ristitud pole, paganad (mina olen ristitud Smile) Ja islamis on ka ju need kes ei usu, ainult selle usu järgi paganad mis ei tähenda mulle näiteks mitte midagi. Ja usk ei ole selles süüdi, et seda ära kasutatakse. Kõige parem usk on minuarust seal idamaades, näiteks Budism jms. Mina kutsuks Budismi jms loodususuks mis ei puuduta tänapäevast maailma eriti ja seega jääb vähem mõjutamata. Kuid muidugi mingid mõjutegurid on ikka sees. Ja samuti ei saa ma sellest aru, miks Saatan paha on. Ta on põhimõtteliselt ainult paha Satanismi pärast kus tehakse meie ühsikonnas ebasündsaid tegusid. Saatan oli ju jumala sõber kunagi, kuid nad läksid tüli millegipärast. Ja kes ütles, et Jehooval ja Jeesusel oli õigus? Miks mitte Saatanal e. Luciferil. Võibolla on hoopis jumal paha ja saatan hea. Ja kas sõnal saatan, võib olla mingit seost sõnaga saatus? Kusjuures me arvame, et me ei ole usklikud, kuid ometigi me talitame nii. Keskaegsed usutegurimõjud on meil siiamaani alles. Näiteks ei ole viisakas vanduda sõna Kurat. Ja kust tuleb üldse sõna Kurat? Teiste uskude halvad jumalad on kohe seotud saatanaga. Võibolla oli Kurat hoopis mingi muu tegelane keda tänapäeval tõlgendatakse Saatanaga. Ja miks ei ole enam Tarot?

...=TARUK(tagurpidi)

[Teadet on muutnud 12-4-2004 postitaja kal]

Paranormaalsusi pole olemas, kõiks siin maailmas on normaalne, kõigel on seletus ja tähendus, iseasi missugune.
Ellie
Bännitud

17-10-2014 23:52
Postitus: #12
RE: islam ja sõda
Mingi tšihaadi laul
Salil Sawarim - Abu Yasser | Best Jihad Nasheed | صليل الصوارم - أبو ياسر | (English subtitles)
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...RBoXN8z9Js

Endine islamiusuline väidab, et islami pole kunagi valesti mõistetud (islam on paha!) (ja ma olen nõus!)
Ex Muslim Wafa Sultan exposes Muhammad, Islam, Brutal Sharia Law
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...ZL-9wHQd8I

No oletame, et kogu see islamimaailm on Iisraeli peale vihane, et see nende maad varastab Smile, aga kuidas nad ise võõral maal käituvad
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...P6U6Hhy_2M

Väga hea kokkuvõte islamist. Clare Lopez
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...VD-aOvo-iU

Islam on ohtlik!
Obsession - Radical Islam's War Against the West
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...4V3O2hGCeA

Õppinud inimene räägib Koraanist ja islamist!
Idiots Guide to Islam
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...FA47CA0601
(selle postituse viimane muutmine: 09-11-2014 03:08 Ellie.)
Nofretete
Veteran

03-12-2015 13:58
Postitus: #13
RE: Islam ja sõda
Libavõitlus islamiga

Kõik analüütikud kinnitasid, et traagilise 13. oktoobri sündmused kujutasid endast kaotust Prantsusmaa eriteenistustele. Selle kaotuse peamine põhjus – tähtsam kui tulemuslikkuse puudumine – on seotud Prantsusmaa valitseva klassi võimetusega märgata terrorismi sügavamaid põhjuseid ning kasutada õigeid meetodeid sellega võitlemiseks.

Tänapäeval üle terve maailma tulvav terrorism on 1789. aasta Prantsuse revolutsiooni, samuti anarhistidest, sotsialistidest ja kommunistidest ning teistest elukutselistest revolutsionääridest koosneva pika nimekirja laps. Nemad praktiseerisid 19. ja 20. sajandil massilist vägivalda ja panid toime inimkonna ajaloos esimesed genotsiidid. Niinimetatud fundamentalistid pookisid euroopalikud kogemused terrorismi valdkonnas oma olemuselt totalitaarse ideoloogia pinnasele, milleks on islam – poliitiline religioon, mida surutakse alati teistele peale vägivalla abil.

Kavatsus viia islam nn vabariiklike väärtuste sekka võis tärgata ainuüksi nende inimeste peades, kes lükkavad kõrvale religiooni ajaloolise rolli ja taandavad kõik poliitilistele või majanduslikele konfliktidele. See mõttelaad kujutab endast hämmastavate eksimuste allikat, mis ühendavad Nicolas Sarkozy’d François Hollande’iga ning Barack Hussein Obama juhitud Ameerika Ühendriikide poolt teostatud Vahemeremaade poliitikaga.

Halastus on suur kristlik voorus. Kuid juhul, kui ta on lahutatud oma seostest õigluse ja meelekindluse voorustega, muutub ta ilmaliku kapitulatsioonikultuuri kiriklikuks vasteks. Seda väljendavad tänapäeval mitmesugused kultuurilised ja moraalsed kõrvalekalded, sealhulgas satanism – antireligioon, milles palju noori inimesi ümbritseb kultusega rock-kontserte. On sümboolne, et hetkel, mil terroristid alustasid massimõrva Bataclanis, mängiti laval pala pealkirjaga “Kiss the Devil”.

http://objektiiv.ee/libavoitlus-islamiga/
paadikapten
Seilamas sädemete kannul

05-12-2015 01:16
Postitus: #14
(11-04-2004 14:54 )Tutanhamon Kirjutas:  Kristlus üldiselt on salliv usk. Loomulikult on neid veelgi. Ainult islam.. Islamis on uskujad ja paganad, ei ole mingit keskteed, sa kas usud või oled saatan. Mul ei ole midagi nende vaadete vastu, aga ma jälestan seda, kust need vaated pärinevad.

Veider on see, et leebetest, neutraalsetest moslemitest ja vägivaldsemate "kristlaste" tegudest ei räägita. Põhja-Iirimaal on katoliiklased ja protestandid endiselt üsna vägivaldses konfliktis, vähemalt seal reisivad inimesed on seda rääkinud. On olnud infokilde kristlaste "vägitegudest" moslemite vastu, kusjuures ei räägita, kas need moslemid üldse olid äärmuslikumalt meelestatud.
Uskuge, neid kristlikke hulle, kes heameelega ühiskonnakorralduses äärmusliku rituaalsuse ning vägivaldse valitsemise kehtestaks, on meilgi. Olen neid ise kohanud. Ervin Õunapuu väidetavalt samuti, tema pani oma kogemuse raamatusse kirja ja "Sinu teejuht ristiusku" on päris hea materjal sellise äärmuslusega tutvumiseks.

Tsitaat:Islami rahvas on üldiselt harimata rahvas. Öeldakse, et kes tahab targaks saada, mingu kas Euroopasse või kuhugi liberaalsesse riiki. Koraani tuupimine varjutab matemaatilised valemid ja Euroopa kultuur materdatakse maatasa. Miks? Selleks, et eurooplased on paganad ja on ainult üks õige usk: islam.

Oleks huvitav teada, kui suur osa maailma kristlastest arvab sama. Tean näiteks, et Jehoovatunnistajad on otse öelnud: nende ülim eesmärk on likvideerida kogu maailmast kõik muud usundid ja asendada need enda omaga. Viimseni, ilma ühegi erandita. Nad küll ei propageeri lausharimatust, aga selle põhjuseks võib olla vabalt asjaolu, et meil üldiselt on haridus hinnatud. Kui see sekt vallutaks maailma ja seal hakkaksid levima veidi teistsugused vaated, siis oleks me varsti samamoodi looma tasandil. Elu Sõna liikmed on väidetavalt kunagi lausa proovinud vandalismiakte toime panna. Vist Tartus Toomemäel asuva ohvrikivi kallal? Ehk keegi mäletab rohkem.

Tsitaat:Arvan kindlalt, et islam on üks selline usk, kus tegemist on puhtpaljas harimatuses. Ma siiralt ei usu, et islamiriikide rikkam ja targem elanikkond päikesetõusuga ärkab ja palvetama tõttab. Lollus. Kel on raha, see joob, kel on võimu, see naudib oma positsiooni harimatu rahva seas. Islam on vaesele elanikkonnale. See on ainus, mille najal elada ja rikaste soove, tahtmisi ellu viia.

Meil on vaeste "päästjaks" igasugu "kristlikud" sektid ja New Age.
Ja samuti ilmselt blatnoikultuurist välja arenenud jäänuk, mida me teame "jõmmide", "osside" jms toredate nimetuste kaudu.

Tsitaat:Rikkad ja võimukad leiavad, et nad tahavad raha ja kuulsust, kutsuvad paar lolli harimatut äärmuslast, annavad püssid kätte ja saadavad ameeriklasi tapma: "usu nimel". LOLLUS!!!

Mul on tõepoolest tunne, et islam on oma arengus veel keskajas. Kui islam tekkis 7-nda sajandi algul, siis kristlus oli selleks ajaks juba 600 aastat arenenud, seega, võtke praegusest 600 aastat maha ja saate islami vanuse, see on nagu aasta 1400 kristlikus Euroopas, mis oli täis sõdu ja enesekasu taotlemist. Usk oli ettekäändeks vallutustel, tapmistel, rikastumistel. Idiootsus! Kui kaua läheb veel islamil, kuni nad näitavad maailmale, et islam on usk, mis ei tekita inimestes (näiteks minus) jälestust ja hirmu. Isegi ETA terroriorganisatsioon tundis Al Quaeda pärast häbi. Miks? Sest see kõik on üks suur idiootsus!!

Sellised teemad meelitavad kokku karja elukaid, kelle eesmärk on oma primitiivsemate kihkude rahuldamine mistahes vahenditega. Pigem võiks kuidagi neid elukaid populatsiooni hulgast välja selekteerida ja eraldada? Kuni neid jagub, seni vägivald ei lõpe.
Nofretete
Veteran

05-12-2015 10:59
Postitus: #15
Tavaline eestlane ei tunne ei kristlust ega ka islamit. Ei tunne ka ajalugu. Eriti vähe teatakse sõdade ajaloost.
Kristlusest teame heal juhul vaid väiksemaid ususekte. Väga väike osa inimesi käib kirikus. Ja sedagi vaid jõulude ajal.

Islam ja Euroopa. Kiirkursus
Islamis nähakse tänapäeval sageli kultuuri Euroopasse toojat, antiikautorite teoste talletajat, meditsiini arendajat ja poeesia taimelava. Meil on tekkinud väärarusaam minevikus toimunud islami ekspansioonist kui üllaste, poeesialembeste sangarite jalutuskäigust naabrite juurde, mil šerbetti juues räägiti Aristotelesest ja kuulati flöödiviise. Alljärgnevas artiklis värskendab eurooplaste mälu Itaalia publitsist Oriana Fallaci.

Artikkel räägib islamistide varasematest sissetungidest Euroopasse.
Näiteks Ateena vallutamisega lõppes sissetung Kreekasse, mida nad hiljem hoidsid enda käes ja rüüstasid neli sajandit järjest.

Sellele vallutusele järgnes kallaletung Veneetsia Vabariigile. 1480. aasta 28. juulil maabus Ahmed-paša armee Otranto linna all, mida kahe nädala jooksul kaitsesid vaid linlased ja käputäis sõdureid. Ka siin tungisid moslemid lõpuks katedraalkirikusse, kus võtsid pea maha armulauda jaganud peapiiskopil ja koos temaga ka kõigil vaimulikel. Noored ja kenad naised anti sõduritele, teised kas tapeti või viidi orjusse. Lõpuks küsiti ühelt Ahmed-paša laagrisse viidud vangistatute rühmalt, kuhu kuulus umbes 800 noort inimest vanuses 15–18, kas nad tahavad võtta vastu islami või surra.

“Mina eelistaksin surma,” vastas 16-aastane kangur Antonio Grimaldo Peculla. Tema järel vastasid nõnda ka kõik teised. Ahmed-paša rahuldas nende soovi, eemaldades neil kõigil pea kehast. Tapatalgud kestsid kaheksa päeva. Iga päev hukati sada noort inimest.

Vaid ainult keegi Mario Bernabei pääses, hakates muslimiks. Aga ta osutus väga halvaks musulmaniks ning ta aeti peagi teibasse. Sellest kõigest räägib Pietro Colonna oma raamatus “Kommentaarid apokalüpsise juurde”.

http://objektiiv.ee/islam-kui-kultuurika...mmipanija/
(selle postituse viimane muutmine: 05-12-2015 11:00 Nofretete.)
pila
Tavaliige

05-12-2015 11:44
Postitus: #16
Mina küsiksin nii, et kust tuleb inimesele see tunne või vajadus maha tappa kas nii sama või siis religiooni kaasabil, et teine inimene (tõdede, usu , tegemiste ) on ohuks minule. Tõenäosuslikult on meil kõigil see kogemus geenides olemas, et nii on olnud. Aga kas need lapsed, ütleme siis Euroopas rahuajal sündinud, tajuvad samamoodi elu, kui need, kes on sõdu ise üle elanud. Et kui jätaks välja teadmised, mida saame ajaloo kaudu?
Nofretete
Veteran

05-12-2015 12:23
Postitus: #17
Eks inimestele levitatakse neid ideoloogiaid ajast aega.
Eespool tsiteerisin: "On sümboolne, et hetkel, mil terroristid alustasid massimõrva Bataclanis, mängiti laval pala pealkirjaga “Kiss the Devil”.

Samuti, et kavatsus viia islam nn vabariiklike väärtuste sekka võis tärgata ainuüksi nende inimeste peades, kes lükkavad kõrvale religiooni ajaloolise rolli ja taandavad kõik poliitilistele või majanduslikele konfliktidele.

Õnneks on Eesti veel ainus paik maamunal, kus seenenäitust külastab rohkem inimesi kui rokk-kontserti.
Seega kõik eestlased ei ole veel nendele mujalt maailmast tulnud ideoloogiatele allutatud.
Aga on ka muistne vanasõna, et "kaks korda sama reha otsa ei astuta". Seepärast peabki Euroopa ajalugu tundma. Muidu kõik kordub. Ka tänapäeva noored on ideoloogiate ohvrid. Sisemist vajadust kedagi tappa inimesel ei ole, aga see vajadus tekitatakse, kui on vaja ennast näiteks kaitsta.
pila
Tavaliige

05-12-2015 13:20
Postitus: #18
Ma mõtlen nii. Kui mul on teadmine ajaloost, siis see teadmine just tekitab ajaloo kordumise, sest kui midagi kujuneb, siis ajust ja mõtetest on kohe varnast võtta "teadmine", et nüüd juhtub see ja siis selle teadmise pealt saab hakata tegutsema. Aga kui ei oleks seda teadmist, siis saab vaadata ainult neid fakte, mis praegusel hetkel on. Ja siis nende faktide pealt otsustada, mida teha. Inimese tundmise ajalugu näitab mulle seda, et inimene on võimeline igaks juhuks arvama halvemat, sest on vaja ennast säilitada ja säilitada saaks nagu nii, et see mis ohuks, see tuleks likvideerida.
Tsitaat:Aga on ka muistne vanasõna, et "kaks korda sama reha otsa ei astuta".
Miks mitte? Smile Ka selles lauses sees eeldus, et alati kui nii teed, on vastuseks just see. Minu meelest ei ole see võimalik, võibolla ainult siis kui vaadata sama mõttemustriga ikka ja jälle ühele toimunud asjale peale.
Ma olen nõus, et inimestele levitatakse igasuguseid ideoloogiaid.
Nofretete
Veteran

05-12-2015 14:12
Postitus: #19
Kui sa tahad siiani uskuda, et islam oli ainult kultuuri Euroopasse tooja, siis ei saa sind keegi takistada seda mitte uskumast. Pealegi on see tõsi, et muhameedlased talletasid antiikautorite teoseid, arendasid meditsiini jne.

Aga paraku tegid nad Euroopas ka vägivallategusid ja see pool on võrdlemisi vähe tänapäeval teada.
Näiteks ei teadnud ma paljusid ajaloolisi fakte. Seejuures ka seda, et
Suleimanil ei õnnestunud Austriat vallutada. Pärast viienädalasi edutuid rünnakuid otsustas ta taanduda. Ent liikudes tagasi, laskis ta teibasse ajada 30 000 talupojast vangi, keda ta ei pidanud orjaturu jaoks enam sobivaks,
Ka seda ei teadnud, et türklased jõudsid Poolani ja viibisid siin kaks korda, aastatel 1621 ja 1672.
Unistus tookordsest “Euroopa islamiriigist” sai lõpu alles 1683. aastal, kui suurvesiir Kara-Mustafa kogus 600 000 pealise sõjaväe koos 1000 suurtükiga. Kara-Mustafaga tulid sõtta kaasa ka umbes sadakond naist ja naisvangi.
Olles kokku saanud kogu selle toreduse, naasis ta Austriasse ja lõi Viini all lahti oma laagri, kus lisaks tema enda isiklikule telgile, mida kaunistasid jaanalinnud, paabulinnud ja purskkaevud, oli veel 25 000 telki vägede jaoks. Türklased piirasid Viini teist korda.

On tõsiasi, et 1683. aastal olid eurooplased palju targemad kui praegu.
Eurooplased kiirustasid kaitsma linna, milles nähti kristluse kehastust. Kõik, just nimelt kõik eurooplased – inglased, hispaanlased, ukrainlased, sakslased, poolakad, itaallased.

12. septembril saavutasid nad vapustava võidu, mis sundis Kara-Mustafa põgenema ja maha jätma kõik oma kaamelid ja elevandid, härjad ja muulad, maisi ja kohvi, jaanalinnud ja paabulinnud, naised ja naisvangid. Et viimased ei satuks uskmatute koerte kätte, laskis Kara-Mustafa neil – viimsel kui ühel – kõri läbi lõigata.

Artikli autor ütleb:
Miks ma seda kõike räägin? Et oleks selge, et praegune islami pealetung Euroopale ei ole miski muu kui tema taassünd!
Seekordne islami taassünd on palju kavalam, palju salakavalam. Palju ohtlikum koos oma demograafilise baasiga.
Tänasel päeval on sissetung organiseeritud immigrantide laviinina, kes seavad end sisse meie maades. Selle asemel, et austada meie seadusi, suruvad nad meile peale enda omi.
pila
Tavaliige

05-12-2015 15:48
Postitus: #20
Ma ei ole uurinud ei kristlust ega islamit, olen uurinud inimest Smile. Ja sellelt lähtuvalt ma ka siia need postitused kirjutasin, et arutada miks inimene käitub nii ja kust see võib teie arvates tulla. Kõik on ju sellega nõus, et nii kristluses kui islamis on inimesi, kes teevad vägivallategusid ja on inimesi, kes on rahumeelsed. Hetkel loen Tartu ajaloo kohta ja kohalikke saksa kodanikke küüditati juba 1565 aastal Venemaale jne. Ülikooli peahoone asemel oli Maarja kirik, mille liikmed kord korraga teenistuse ajal tapeti. 13. saj oli Tartus 6000 linlast, 8 kloostrit kirikut. 17 saj, pärast sõdasid, näljahädasid ja taude oli Tartus elanikke 30. 1905 aasta rahutuste ajal ühe mu tuttava ema vana-vana-vana.... isa nägi sellist julmust pealt. Nimelt venelased tungisid kirikusse teenistuse ajal, koguduse rahva ees lõigati pastoril kõht täägiga lõhki, võeti soolika ots välja ja seoti lühtri külge ning kästi kõndida ringiratast kirikus, kuni pastor ennast niimoodi surnuks kõndis...teistele näituseks, et mis saab...
Nofretete
Veteran

28-01-2017 18:40
Postitus: #21
Ajaloo huvilistele
Täna 20.30 ETV + Euroopa moslemivalitsejad: Mусульманские императоры Европы ­

Osmanite impeerium oli viimane islamiimpeerium maailmas, Rooma Keisririigiga võrreldav superriik, mille hiilgus kestis kuus sajandit ja mis varises kokku vähem kui sajand tagasi. Ajakirjanik Rageh Omaar süüvib koos ajaloolastega minevikku, leides tänaste Euroopa kriiside juuri kunagise Osmanite riigi ajaloos. Filmi algus viib vaataja Osmanite riigi algusaastatesse, kui nomaadidest sõdalased kinnitasid kanda praeguse Türgi Aasia-osas Anatoolias, võideldes eluõiguse eest teiste hõimudega. 1299. aastal asutasid nad oma riigi, mis hiilgeaegadel hõlmas suure osa Kagu-Euroopast, Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast, ulatused Gibraltari väinast Kaspia mere ning Pärsia laheni. 600 aastat, keskajast kuni XX sajandini, valitses seda riiki üksainus perekond – Osmanite dünastia, kes oli muinasjutuliselt rikas, sõjaliselt võimas, poliitiliselt osav. XVI sajandil saab impeeriumi valdavaks religiooniks islam, mille mõju tuleviku Euroopale ei saa eirata.

https://www.kava.ee/saade/297616898
(selle postituse viimane muutmine: 28-01-2017 18:42 Nofretete.)
Nofretete
Veteran

04-02-2017 18:23
Postitus: #22
Täna kell 20.30 II osa
Filmi autorid võrdlevad kahte vastandlikku Osmani riigi ajastut – kuldaega XVI sajandil sultan Suleiman I Toreda valitsusajal ja rahutustest räsitud perioodi Abdul Hamid II võimu all XIX sajandil. Vaatluse all on kultuuripärand, aga ka religioosne ja poliitiline arhitektuur ning islamiusu roll riigi ühtsuse tagamisel. Mässulised noored nõuavad kaasaegsemat riigikorda ja 1914. aasta juunikuus kõlavad Sarajevos saatuslikud lasud.
Nofretete
Veteran

11-02-2017 19:38
Postitus: #23
Täna ETV+ Osmanid – Euroopa moslemivalitsejad III osa: мусульманские императоры Европы ­
20:30 - 21:20

Kirjeldus

Esimene maailmasõda kiirendab Osmani impeeriumi kokkuvarisemist, 1923. aastal kuulutatakse välja Türgi Vabariik, mis pöörab Osmanite islamiriigile selja. Ajaloolased küsivad: miks siis tänapäeval on Osmanite ideed taas päevakorral ja miks paljud lääne poliitikud loodavad, et Türgist kujuneb kaasaegse islami demokraatia eeskuju?
Tyto Alba
Veteran

11-02-2017 21:14
Postitus: #24
Islam ei kujune kunagi "kaasaegseks" - see ei ole pelgalt usund või religioon.
Islam on elulaad ja see näeb ette KÕIGI mitte moslemite pööramist või tapmist.
Ja seda kuni võiduka lõpuni ehk hetkeni kui alles on ainult moslemid.

Värskeid uudiseid: http://www.thereligionofpeace.com/

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Nofretete
Veteran

11-02-2017 23:07
Postitus: #25
Islam on jah elulaad, aga lääne riigid ei taha sellest aru saada. Külvavad rahutusi ja selle tagajärjel on mitmeid rahvusgruppe hävinenud või kannatada saanud.
Täna kirjeldati selles osmanitest tehtud filmis ka armeenia genotsiidi.
Osmanite riigi armeenlastest elanike süstemaatilist hävitamist ja deporteerimist Esimese maailmasõja päevil (aastatel 1915–1917). Samal ajal langesid rünnaku alla teisedki etnilised grupid, sealhulgas süürlased ja kreeklased. Genotsiidis hukkunute arvu on hinnatud 0,6 kuni 1,5 miljonile.
Tapmisele aitasid kaasa ka venelased.
Türgi ja Aserbaidžaan eitavad tänini keskvõimu korraldatud genotsiidi asetleidmist.

Armeenlastest elanikkonna likvideerimise plaani mõtlesid Türgi riigijuhid välja juba enne Esimest maailmasõda. Sõja varjus viisid nad seda külmavereliselt ellu. Inimesi hävitati vaid sellepärast, et nad olid armeenlased. Vaid selle eest, et nad kummardasid Kristust, mitte Allahit. Koos armeenlastega tapeti ka kreeklasi, serblasi, assüürlasi ja bulgaarlasi. Faktiliselt oli see XX sajandi esimene genotsiid.

Et mitte „solvata" türklasi, oli Nõukogude Liidus armeenia genotsiidi probleem pikki aastaid tabuteema. Ohvritest ja kaotustest rääkida ei tohtinud.
Siin üks artikkel, kus sellest genotsiidist räägitud.
http://www.kesknadal.ee/g2/uudised?id=14...7a2cc3a139
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Judaism, islam ja kristlus arutluseks VironShaman 352 54,335 18-04-2017 10:14
Viimane postitus: Nielander

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog