Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stephen King "The Dark Tower"
#1
Sain just 3. osa "Ahermaad" läbi ja need raamatud on muutunud mu lemmikraamatuteks

Raamutust siis: Roland on viimane Laskur. Ta elab maailmas, mis on üsnagi erinev meie omast, kuid samas on seal ka väga sarnaseid jooni. Maailm sarnaneb seal Metsiku Läänega, samuti on sinna põimutud maagia ja varemed kõrgelt arenenud kui kadunud rahvast.

Kuidas teile Tumeda Torni seeria meeldib, ja kas keegi oskab öelda, kas 4. osa üldse tõlgitakse eesti keelte.
Vasta
#2
Kahjuks ei ole enne tänast ühtki Stephen Kingi raamatut lugenud,alustasin täna"Miseryt"ja on väga huvitav,aga kui ma täna raamatukogus käisin nägin ma ainult 4-5 Stephen Kingi raamatut,ja kas sa palun võiks seletada millest räägib see sari,et ma teaks,et kas on mõtet ültse lugema hakata?
Vasta
#3
Ise olen suur Stephen Kingi fänn. Kuigi pole Ahermaad lugenud, kuna tunduvad natuke liiga ulmelised ja lapsikud (võib- olla eksin). Olen lugenud ühte peatükki Ahermaast raamatust "Kõik on mõeldav". See küll erilist muljet ei jätnud.

Minu meelest on siiani loetud parimad Stephen Kingi raamatud:

I- Surma Hotell (1 ja 2). Lihtsalt super! Soovitan kindlasti.
II- Salajane Aken. Jällegi väga huvitav.
III- Misery. Väga "Kingilik". Meeldivad peategelase mõtted.. (H)

Raamatust "Kõik on mõeldav" on parim minu meelest lühijutt 1407. Kahju, et sellest hotellitoast eraldi raamatut pole.Sad Kinglile pakuvad pinget hotellid või mis ?

Hetkel loen "Raamatukogu politsei"d. Kahju, et nii vähe raamatud eesti keelde on tõlgitud...Angry


[Muudetud: 2-15-2010 Elderm]
Vasta
#4
Ma lugesin omal ajal Stephen King'ilt mingisuguseid novelle, kas võikski olla siin eelpool mainitud teosega "Kõik on mõeldav", igatahes sealt leidis päris palju head juttu minu arust, kuigi ma pole suur ilukirjanduse fännaja eriti, ent sellegipoolest minu jaoks olid nad loetavad, kahjuks ühe jutu pealkirja ei mäleta praegu, aga oli siis juttu poisist, kes läks metsa asuva jõe äärde ning kuskilt pärast talle ilmutas end sarveline tegelane (too aeg ajas küll veel hirmu nahka). Mõnus. Minu õrn soovitus.
Vasta
#5
Sa pead vist silmas lühijuttu "Musta ülikonnaga mees". Sick
Vasta
#6
,,Tume Torn,, on minumeelest parim ,mida King kirjutanud on.Kuigi minu soovitus oleks kõik kaheksa raamatut ära oodata ja siis nad järjest ette võtta...
Vasta
#7
Noh soovitused tunduvad head, ehk peabki mingi aeg taaskord Kingi ette võtma (PS - kes ei tea, siis kijanik ise pidi kartma pimedust).
Vasta
#8
IlmusTumeda Torni viies osa-,,Calla hundid,,. Raamatu alguses on lühikokkuvõte neljast eelnevast osast ,aga ka hoiatus,et pole suurt mõtet V osaga jändama hakata ,kui eelnevad osad lugematta.

[Muudetud: 3-4-2009 NelliN2]
Vasta
#9
Eesti keelde on tõlgitud aastal 2008 Stephen Kingi "Udu". Sellest on ka film tehtud.. kes näinud. Raamat igaljuhul põnev. Üks õhtu kukkusin lugema ja pool raamatut nagu niuhhti läbi.(H) Raamat kahjuks ainult 110+ lehte.
Vasta
#10
Stephen Kingist on veel eesti keelde tõlgitud:
"Salaken" (Secret window)
"Raamatukogu politseinik" (Four past midnight... kui ma nüüd ei eksi)
"Surmahotell" (The Shining)
"Mobla" (Cell)
"Carrie"
"Misery"
"Tulesüütaja" (Firestarter)
"Kõik on mõeldav : 14 sünget lugu" (Everything's eventual)

"Laskur" (Dark Tower esimene raamat)
"Kolm saatusekaarti" (Dark Tower teine raamat)
"Ahermaad" (Dark Tower kolmas raamat)
"Võlur ja klaas " (Dark Tower neljas raamat)

Rohkemaid ma ei tea...

[Muudetud: 4-3-2009 Nazz]
Vasta
#11
tundub, et "Calla hundid" on ka siiski eesti keelde tõlgitud.
Vasta
#12
Ahh ,see on nii heaLaugh mul on Calla hundid ka läbi, nii huvitab mis edasi saab
Ma sain kahe nädalaga kõik viis osa läbi
Kolm saatusekaardi oli kõige parem osa ahermaad oli ka tegelikult väga hea Laugh
S.King on geenius.

Muutus: Emotikone liiga palju

[Muudetud: 5-10-09 Thorondor]
Vasta
#13
Nii, ,,Tumeda Torni,, saaga sai loetud. Fakt on aga see ,et nüüd tuleb jälle algusest lugema hakata- liiga suur vahe on esimese ja viimase osa vahel.Pealegi on sisu üsna keerdkäiguline ja osad tegelased minevikust pendeldavad paralleelmaailmade vahel ka raamatu lõpus. Nimed ja situatsioonid ,mida algul loo fooniks pidasin, omavad lõpus hoopis uue tähenduse.
Mind algul häiris,et King kirjutas ennast kirjanikuna raamatusse tegelaseks sisse.See oleks nagu tema reaalsus/nt. tema elus tegelikult juhtunud avarii/.Aga õnneks ei pressinud ta end liialt tegevusse. Nagu üks peategelastest ütles-,,Stephen King ei ole vesi,vaid toru ,kus vesi voolab.,,
.Kui vähegi võimalik, siis tuleks osad järjest ,ilma pikema pausita läbi lugeda.Mul jäi esimese ja viimase osa vahele paar aastat ja see on selgelt palju. Õnneks on nad mul kõik olemas ja need raamatud paistavad ka riiulis head välja..

























Vasta
#14
Ma alustasin aasta alguses "Tumeda Torni" sarja lugemist. Lugesin esimese osa läbi ja umbes pool teist, ning jätsin siis pooleli. Kingi kirjutamises häirib mind miski. Ma arvan, et ma proovin paari aasta pärast uuesti, kuid praegu ei suuda ma Tumeda Torni sarja lugeda, sest kuigi lugu ise oli väga huvitav(Vähemalt nii palju, kui ma seda lugesin), siis häiris mind midagi kirjastiili juures.
Vasta
#15
Alustati Stephen Kingi "Tumeda torni" võtetega.
Esimene film haarab kolm esimest raamatut. Peaks linastuma järgmise aasta alguses.
Ma loodan siiralt, et nad seda perse ei keera.
Vasta
#16
Filmiks need sobivad, lisandub ju visuaal. Aga raamatuid lugeda ei kannatanud. Juurikas onolemas aga no pidev dramaatiline ülepumpamine...
Vasta
#17
(18-04-2016, 17:53 )NelliN2 Kirjutas: Alustati Stephen Kingi "Tumeda torni" võtetega.
Esimene film haarab kolm esimest raamatut. Peaks linastuma järgmise aasta alguses.
Ma loodan siiralt, et nad seda perse ei keera.

Aga nad tegid seda vist ikkagi.
http://kinoveeb.delfi.ee/treilerid/steph...d=78092802
Vasta
#18
(18-04-2016, 17:53 )NelliN2 Kirjutas: Alustati Stephen Kingi "Tumeda torni" võtetega.
Esimene film haarab kolm esimest raamatut. Peaks linastuma järgmise aasta alguses.
Ma loodan siiralt, et nad seda perse ei keera.

Sellest sai lastefilm. Vaatasin ära ilma pisimagi emotsioonita. Harry Potter ja pudru ja kapsad... ühesõnaga, kino on täiesti allakäinud tänapäeval ja soovitan raamatute juurde jääda!

Vasta
#19
Aga äkki oligi see raamatki nooremale-keskmisele koolieale?
Vasta
#20
(13-08-2017, 06:06 )positiivne Kirjutas: Aga äkki oligi see raamatki nooremale-keskmisele koolieale?

Selle saaga puhul ,,äkki ongi,, versiooni ei ole.
On need ,kes on seda lugenud ja need ,kes ei ole.
Vasta
#21
Teadsa, hea Nelli, ühed jalutavad vihmas, teised saavad lihtsalt märjaks. Laugh Kui jutt käib ühest raamatust, siis lugejaskonna jaotamine seltskonnaks, kes on lugenud ja kes ei ole lugenud, ei tundu pisut kohatu?
Vasta
#22
Jutt käib seitsmest raamatust,millest mõni on paras tellis.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat