Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummituslaevad
#1
Lisaks kooky alistatud Marie Celestele :

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...4#pid44750

teen teema lahti ka teistele kummitus või müstiliste sündmustega seotud laevadele.

Ise toon ära Kaz II juhtumi :

18.aprillil 2007 aastal leiti Queenslandi ranniku lähedal austraalias triivimas jaht nimega Kaz II. Päästeamet leidis eest täiesti sõidukorras jahi, jahi mootor töötas, laual oli toit valmis söömiseks, laptop sisselülitatud. Kõik seadmesd töötasid korralikult. Ainuke veider asi oli see, et meeskonda ( 3 meest )ei olnud laeval. Laevalt leiti ka videokaamera kus üks meestest seletab, et alustab oma elu kõvemat reisi. Ta filmis ka teisi mehi ja kõik tundus korras olevat. Siiski mehed haihtusid ja keegi ei tea siiamaani mis nendega juhtus...
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
Lisaks kooky alistatud Marie Celestele :
Ma tean, et kooky on meil kange, aga et ta lausa merepiraatlusega on tegelenud on ... Smile
Vasta
#3
Kuidas tähed maitsevad ka ? wink

Mul silm juba pisut krõllis...ja nii on lõbusam...kui ma nüüd parandan oma postituse ära siis jääb rahvas lõbust ilma ja sinu postitus muutub mõtetuks Laugh
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
Kuidas tähed maitsevad ka ? wink
See pisike patt (kas nüüd just ainus) mul on, jah!

Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
Mul silm juba pisut krõllis...ja nii on lõbusam...kui ma nüüd parandan oma postituse ära siis jääb rahvas lõbust ilma ja sinu postitus muutub mõtetuks Laugh
A kust seda nalja ikka muidu saab, kui ise ei tee! Laugh
Vasta
#5
Aga asjast kah siis -

Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
Ise toon ära Kaz II juhtumi :

Huvitav, kust ja miks just praegu see lugu sulle ette tuli? Sest mulle tuli kohe meelde, et hiljuti selle kohta miski seletus lugeda oli - et oli nagu lihtsalt õnnetute juhuste jada (ümbes nagu kümme väikest neegrit Smile), vähe segaseks jääb küll, mille põhjal asja uurinud coroner nendele järeldustele jõudis.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia

Huvitav, kust ja miks just praegu see lugu sulle ette tuli?

Sest see üks viimaseid ja " kaasaegsemaid " juhtumeid, mis mulle meelde tuli.

Tsitaat: segaseks jääb küll mille põhjal asja uurinud coroner nendele järeldustele jõudis.

Seda ma ei teadnud, et mingi seletus ka juhtumi kohta olemas...aga ma ütleks, et selle coroneri spekuleeritud sündmuste jada kuulub juba ise " müstika " alla. Sellist asja juba igapäev ei juhtu Laugh
Vasta
#7
ma usun, et sellele leidub seletus. see ei tundu väga kummituslik olevat. äkki lihtsalt kõik hüppasid enne leidmist vette või piraadid röövisid neid ja tegid meremeestele tünga?
Vasta
#8
Kust kohast see laev teele läks ja kus kohas täpselt ära kadus.Ma ei usu,et keegi nii palju ujuda jaksaksSmile
Vasta
#9
Tsitaat:Choppy seas

Now, after a week-long inquest, a coroner in Queensland has ruled that the men lost their lives in a freak accident and suggested they drowned in an unfortunate sequence of events.

It started when one of the men fell in the water while trying to retrieve some fishing equipment that had become tangled around the rudder.

Another sailor was lost overboard while trying to mount a rescue.

The coroner found (!!!) that the third man, the skipper, tried to turn the boat around by adjusting the sails, but a change in wind direction caused the boom to swing round and knock him into the choppy seas.

None of the men were good swimmers, the coroner concluded, and they would have struggled and then been lost beneath the waves. He said the end would have been swift.


Tegin paar sõna "rasvaseks" ja paluks tähele panu pöörata TINGIVALE kõnepruugile ehk siis coroner (maa keeli siis laibalahkaja, kuid seal on neil tipa laiemad ülesanded) ARVAB,et see võis juhtuda. Ta ei tea ega saagi kunagi teadma, KUID esitab oma arvamuse. Uba ju selles, et surmatunnistusel ei saa kirjutada "vaimud viisid kaasa", kuid seal kandis on aktsepteeritud coroneri väide "hukkus segastel asjaoludel" ehk siis jälle maakeeli JOKK.
Loogika ja loovuse osas aga ei saa sellele coronerile etteheiteid teha Bleh
Välistada ju ei saa, et kõik just nii juhtus. Kuigi märkimata on jäänud, etkui KOGENUD need vennaksed olid ning, et KÕIK kolm ja korraga jäid lihtsalt peast lolliks ja hakkasid eirama elementaarseid ohutuse reegleid !!? See paneb siiski kulmu kergitama ...

Muudetud: 7-9-08 kell 16:06:00 excubitoris
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
umbes nagu kümme väikest neegrit
Ma vabandan selle poliitiliselt ebakorrektse väljendi pärast.
Vasta
#11
Aga keegi ilmselt ei ole siin poliitik niiet...mulle küll meeldib,naerma ajas.Laugh
Vasta
#12
1872 suundus jõelaev SS Iron Mountain Lousianast Pittsburghi mõõda Missisipi jõge. Teel olles jõudis ta Vicksburgi ja väljus sealt laadungiks suhkur, puuvill ja laevale sappa seotud praamid tünnide ja melassiga.
Meeskonnaks 55 inimest.

Samal päeval nägi teine jõelaev neid samu praame kaubaga mööda Missisipit allavoolu triivimas. Teise jõelaeva meeskond kogus triiviva kauba kokku ja jäi Iron Mountaini ootama kuid laev ei ilmunudki
iialgi välja. Ei meeskonda ega laeva nähtud enam kunagi.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
SS Iron Mountain
Üks (ehk tähtsust omav) detail ingliskeelsest Wikist: puksiirköis oli mitte purunenud vaid läbi lõigatud.

Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
Lisaks kooky alistatud Marie Celestele :
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=2674
Hm ... vaatasin, et kooky teema pole mitte kummituslaevast Mary Celestele, vaid laevast Queen Mary, kus kummitab.

Mis aga Mary Celeste lugu puudutab, siis kadus selle meeskond salapäraselt samal 1872 aastal, mil Iron Mountain.

Muudetud: 28-10-08 kell 12:37:06 Hallucigenia
Vasta
#14
Ma olen töötanud mitmete laevade peal, aga üks jäi eriliselt meelde.

Laeva nimi on MSC Didem, see on kaubalaev ja transpordib merekonteinereid erinevate kaupadega. Meeskond koosneb peamiselt hindudest, kes on üsna ebausklikud. Kui koos kolleegiga esimest korda pardale astusime, küsisime, et kas oleks võimalik meie kotid liftiga üles majutuskorrusele saata, sest treppe oli seal palju ja milleks end vaevata. Hindud vangutasid pead- "ei, see ei ole võimalik, lift on rikkis". Hea küll, tarisime oma kotid treppepidi üles. Hiljem, kui juba teiste meeskonnaliikmetega sõbrunesime, saime kuulda, et lift on tegelikult täiesti töökorras. Aga kuna kolme aasta eest oli elektrik liftis südamerabanduse saanud ja sinna ära surnud, ei julgetud peale seda lifti kasutada. Kardeti, et elektriku vaim kummitab seal. Meie siis ka solidaarselt käisime ainult trepist. Hindud rääkisid veel, et üldse enam-vähen igal aastal selles laevas sureb keegi ja see olevat mingit sorti needus. Viimane needuse ohver olnud laeva kokk, kes läinud prügi välja viima ja enam tagasi ei tulnud, eks kukkus üle parda ning uppus. Minu töölepingu ajal küll keegi hukka ei saanud, aga ma ei olnud seal tööl ka eriti pikalt.
Ühel päeval tuli eurooplasest kolleeg mulle rääkima, et tema kajutis kummitab. Ütles, et kui ta õhtul pimedas ruumis arvutist filmi vaatas, tuli seina seest välja must inimesekujuline vari, ning vaatas nagu filmi temaga koos. Ma ei osanud sellest midagi arvata, ta oli tõsine mees ning tavaliselt nalja ei teinud. Minu kajutis igatahes ei kummitanud ja ma ei kogenud midagi, mida võiks paranormaalseks liigitada. Aga kõik need jutud mingist needusest, mis nõuab igal aastal ühe inimelu, ja kummitustest, muutsid olemise siiski veidi kõhedaks. Liftist möödudes oli ka kahtlane tunne ning vahest tulid külmavärinad seal surnud mehele mõeldes, aga eks see oli minu enda ettekujutuse vili.

Ühes teises laevas horvaadist meremees rääkis, et kui ta merekoolis käis, siis kord peale kolmekuulist kohustuslikku praktikat mõnel laeval tulnud üks kaasõpilane tagasi kõhnana ning depressioonis. Oli teiste pärimise peale öelnud, et tema kajutis kummitas nii vihaselt, et ta sugugi magada ei saanud. Kajutit vahetada ka muidugi ei lastud, keda mingi kadeti kapriisid huvitavad ja alati ei ole ka vaba kajutit võtta.
Vasta
#15
Järeldus:
Smile"mõned hinged ei oska ujuda".
Pigem see meremehe elulaad annab aega paremaks suhtluseks oma hingega ja märgatakse lihtsalt rohkem, kui maises rüsinas mahti märgata.
Vasta
#16
Meremehe elulaad on tegelikult kaunis töine. Madrustele leitakse alati mingit tegevust, hommikust õhtuni. Pühapäevad ainult on vaiksemad. Ohvitserid käivad vahis, tavaliselt graafikuga 4 tundi vahis ja 8 tundi "vaba", päevasel ajal peavad nad sellest vabast ajast veel igasugu lisatöid tegema. Paberimajandust on neil jubedalt tänapäeval. Vanad meremehed kiruvad, et siis, kui laevadele internet tekitati, tuli kohustus mitu korda päevas igale poole põhjalikke raporteid ja ettekandeid saata. Varem oli selle poolest lihtsam.
Vabal ajal meremees kas magab või vaatab arvutist filme, paljudes laevades on ka wifi nüüdseks. Filipiini madrused korraldavad ka pidusid ja laulavad karaoket mõnikord õhtuti, teised rahvused üldiselt mitte (v.a. venelased ja ukrainlased, kes end sageli igal võimalusel lihtsalt täis joovad nagu koduski). Filipiinid, muide, on ka ühed ebausklikumad. Nad võivad alati rääkida mõne loo madrusest, kes laevas surma saanud ja hiljem kummitama jäänud. Üks ohvitser naeris, et oli kord öösel tormise ilmaga käskinud minna filipiinist madrusel välja vaatama, mis presenditükk seal laperdab tuule käes, ning see kinni siduda. Vana madrus öelnud: "Palun, härra, ärge käskige mul seda teha, palun Teid! Seal on kindlasti hoopis koletis, kes hammustab mul pea otsast!"Ohvitser noomis teda siis, et kuidas sa lähed koju ja räägid oma lastele, et kummitusi ei maksa karta, kui sa ise kardad rohkem veel kui nemad. Lõpuks läks ta ise välja ja lahendas probleemi.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat