•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeesuse surilinast
#26
mitte kui seda vastavalt säilitada...
Vasta
#27
Torino surilinal avastati tagaküljel veel üks nägu:
http://www.epl.ee/artikkel_262934.html
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Torino surilinal avastati tagaküljel veel üks nägu:
http://www.epl.ee/artikkel_262934.html

Lootus sureb viimasena ... aga tegelikult näitab see seda kui raske (või võimatu) on ühe kontekstist välja võetud artefakti järgi taastada ammuste sündmuste kulgu - st seda artefakti jälle konteksti panna. Seda enam siis kui "Extraordinary claims require extraordinary proof".
Ja kui märksa lähedasemadki asjad (JFK tapmine nt) on jäänud saladuseks ... siis ka ilmselt surilina korral jääb uskujatele nende uskumine ja kahtlejatele nende kahtlemine. Ja nii võibki juhtuda, et ühel heal päeval, kui inimkond on teada saanud midagi vapustavalt uut ja olulist, jääb üle ainult imestada, millise asitõendite kuhja otsas istusime, midagi mõistmata. Näiteks sobivad ikka need meteoriidid, mida inimkond tundis (ja ka kasutas) ammu enne seda, kui lõpuks ka õpetatud mehed nõustusid väitega, et kivi võib taevast kukkuda.
Vasta
#29
see ei saa olla Jeesus, kuna see lina, millese ta mässiti oli tehtud millalgi 1200-1300 aastate vahel. Ma ei mäelta täpselt. See leiti mingi lina peal olnud õieto,mu kaudu vms... jah, Hiirami võti ja Teine messias on head raamatud, sain need eelmine aasta läbi loetud ja jubedalt meeldis, eriti Teine messias.

Teine võimalus on see, et kõik millesse me usume on mingi nõme plaan, mida valitsus või sees veel mõned salajased kõrgemad isikud koosatavad juba ammustest aegadest. Meie usume, mõistatma, aga nemad teevad selle opõhjal häid filme. EDU!
Vasta
#30
Kõige kindlamaks ja samas ka ümber lükatud võlsingutõendiks on aastail 1979 ja 1988 tehtud süsinikanalüüsid. Nende tulemusel tõdesid teadlased, et surilina on pärit ajavahemikust 1260-1390 pärast Kristust. Kuid teised, kelle hulgas on samuti teadlasi, seadsid süsinikanalüüsi kahtluse alla, näiteks olevat võimalik, et uurimiseks võeti riidekiude, mis on pärit keskajal parandamiseks kasutatud materjalist, mitte aga surilinalt endalt.

Muudetud: 2-6-08 kell 19:32:00 Müstik
Vasta
#31
jah see on võimalik, aga äkki oli jeesus lihtsalt andekas inimene, kes sündis valel ajal vales kohas....
Praegusel ajal oleks temast kindlasti palju abi, miks ta nüüd ei tule??? Kus ta nüüd on?
Surnud ju pole, sest tõusis nn.. ülesse...
Me peaks tegelikult kõiges kahtlema, isegi oma silmaga nägemises....
Vasta
#32
siiamaani on Jeesuse surilina võltsinguks tunnistatud ja Jeesuse ristilöömist on valesti kujutatud,Roomas löödi risti kõik "pahad kurjategijad" ,naelad löödi läbi randmete mitte läbi peopesa(inimraskus rebestab lahti) ,ja " kurjategijale" pandi laud istmiku alla et( surmamõistetud ei libiseks alla),aga niipalju kui mina olen näind või kuulnud on ikka läbi aegade fakte moonutatud või suisa uusi varjante pakutud
Vasta
#33
Kuna pole teada, et kas see on Jeesuse surilina või sinna on jäädvustatud kellegi teise isiku kontuurid, siis ei tõesta see ristilöömise kirjeldus küll kuidagi, kas Torino surilina on ehtne või mitte!
Huvitav oleks teada, reaalne, kes ja millal selle Torino surilina võltsinguks kuulutas? Millistele andmetele toetud?
Tänane Postimehe uudis:


Paavst Benedictus XVI teatas esmaspäval, et Vatikan näitab kurikuulsat Torino surilina avalikkusele 2010. aastal.

Surilina, mis kuulub Vatikanile ning asub Torinos, näidati avalikkusele viimati katoliku kiriku juubeliaastal 2000. aastal, vahendas Reuters.

Paavst, kes on traditsiooniliselt surilina hoidja, ütles, et kui Issand talle elupäevi ja tervist annab, tahab ta isegi saladuslikku kangast vaatama minna. Surilina, mida osa kristlasi peab ehtsaks Jeesuse surilinaks, kuid laiem üldsus keskaegseks võltsinguks, on 4,4 korda 1,2 meetrine kangas, millel on eest- ja tagantvaates ristilöödud pikajuukselise mehe kujutis.

Habemega mees lebab käed risti rinnal ning kangal arvatakse olevat ka vereplekid käe- ja jalalabade ning keha külgede juures.

20. sajandil vaid neljal korral üldsusele demonstreeritud kangale tehti 1988. aastal Suurbritannia, Sveitsi ja USA laborites süsinikmeetodi dateering, mille järgi on surilina pärit ajavahemikust 1260-1390 ega saa kuidagi olla Kristuse surilina.

Kuid teadlased ei suuda tänaseni selgitada, kuidas ristilöödud mehe kujutis kangale on tekkinud, nad on üksmeelel, et maalitud ega trükitud see linale pole. Osa teadlasi usub ka, et 1988. aasta uuringud võisid anda eksliku tulemuse, kuna sajandite jooksul olid bakterid kangale viga teinud.

Paljud eesotsas eelmise paavsti Johannes Paulus II-ga leidsid, et surilina tuleks uuesti uurida, kasutades tehnikat, mis 1988. aastal veel võimalik polnud, eelmine paavst pidas surilina saladuse väljaselgitamist teadlaste poolt väga tähtsaks.

Surilina ajalugu on keerukas. Pärast ringlemist keskajal Prantsusmaal ja Lähis-Idas ostis selle Savoia hertsogidünastia, kes kanga 1578. aastal oma residentsi Torinosse viisid.

19. sajandi teisel poolel sai Savoia dünastia vastloodud Itaalia kuningriigi troonile ning 1983. aastal kinkis Itaalia eks-kuningas Umberto II kanga paavst Johannes Paulus II-le.

1997. aastal oleks kangas Torino katedraali Guerini kabeli tulekahjus peaaegu hävinud, aga tuletõrjuja päästis surilina ise eluga riskides.

Katoliku kirik ei väida, et surilina kattis tegelikkuses ristilt maha võetud Jeesus Kristust või et küsimuse lahendus on vaid uskumises, kuid ütleb, et kangas on võimas sümbol Kristuse kannatustest.
-------------------------------------------------------------------
Teen ettepaneku muuta teema pealkiri Jeesuse surilinast Torino surilinaks.

Muudetud: 2-6-08 kell 19:33:58 Müstik
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Huvitav oleks teada, reaalne, kes ja millal selle Torino surilina võltsinguks kuulutas? Millistele andmetele toetud?
1. Oxfordi Ülikooli, Arizona Ülikooli ja Shveitsi Föderaalse Tehnoloogiainstituudi teadlased P. E. Damon, D. J. Donahue, B. H. Gore, A. L. Hatheway, A. J. T. Jull, T. W. Linick, P. J. Sercel, L. J. Toolin, C. R. Bronk, E. T. Hall, R. E. M. Hedges, R. Housley, I. A. Law, C. Perry, G. Bonani, S. Trumbore, W. Woelfli, J. C. Ambers, S. G. E. Bowman, M. N. Leese, M. S. Tite.
2. Aastal 1989.
3. Tuginedes kolme eelpoolnimetatud ülikooli sõltumatutes laborites tehtud radiosüsiniku dateeringutele.

Aga ega päriselt see lugu veel lõppenud pole (Wikipedia annab suht detailse ülevaate) - kerkinud kahtlusi oleks muidugi uute analüüsidega lihtne kummutada või kinnitada, aga seda pole kirik lubanud.
Vasta
#35
Tõenäoliselt on see mingi pettus vms, sest piiblis pole sõnagi esiteks selle kohta, milline jeesus välja nägi. Ilmselt on see vaid selleks, et tõsta taaskord usku inimestesse, et midagi "müstilist" on olemas vms (PS - kuna piibel on välja mõeldud ja maha kirjutatud Sumeri savitahvlitelt ja omaltpoolt veidi jutukest juurdegi lisatud, siis on see kohe tõeline müstika/müsteerium).
Vasta
#36
Hallu ma ei vaidle, et need austatud härrased selle võltsinguks kuulutasid aga kui meenutada kui palju sellised "austatud härrasmehed" on ajalugu võltsinud siis arvan, et nende ARVAMUS selle lina võltsimise osas ei pruugi olla piisavalt adekvaatne, et seda tõsiselt võtta.

Esiteks kuna need härrad ei oma FAKTILIST kinnitust Jeesuse välimus, surma hetke ja tingimuste osas siis, kuidas saab täie kindluse juures väita, et tegu on võltsinguga. Pealegi tekib küsimus - MIDA ON VÕLTSITUD ? Kas surilina kui sellsit, või seda kujundit seal peal või seda fakti, et tegu on Jeesuse surilinaga ?
Ärgem unustagem, et samasugused austatud härrasmehed on avaldanud ka kahtlust üssiniku meetodi usaldusväärsuse kohta väites, et selle ajalised "käärid" on tihti (sama proovi teistkordsel testimisel) nii võrd suured, et tekib tugev kahtlus kui usaldusväärne on see tehnoloogia üldse.

Teiseks kui meenutada, et sisuliselt KOGU ajalugu mida me teame (omast arust) on peamiselt kirja pandud 2 jesuiidist munga poolt (kelle eluloos oli veel muid huvitavaid detaile) siis kuidas me saame puhta südame tunnistusega väita, et me teame millal mingi asi toimus ? Ei ole ju eriliselt keeruline välja arvutada, et Jeesus oli KOMPOSIIT isik kellele omistati mitme eri inimese tegusi ning mitmed tema "algallikad" olid üldse müütilised "jumalad" siis ei saa ju välistada, et see suriline kuulus just ühele isikule keda tema surma hetkel samastati Jeesusega ?!

Teadus on tore asi aga tema järgimine pimesi on sisuliselt sama kui järgida religiooni mille juurtest isikul aimugi ei ole.
Vasta
#37
Vene teadlased leidsid ligi 100 aastat tagasi Maale langenud meteoriidist Jeesuse näokujutise.

1916. aastast pärit meteoriidil olev kujutis on sarnane kuulsal Torino surilinal oleva kujutisega, kirjutab parvda.ru.
Ida-Venemaale Boguslavkasse langenud meteoriit murdus pooleks ja Jeesuse nägu on murdekohal.

«Sellest meteoriidist leitud Jeesuse näokujutis on kuulsal Torino surilinal oleva näokujutisega sarnane. Torino Ristija Johannese katedraalis hoitav surilina võib olla üks nendest, mis pandi Naatsareti Jeesusele peale enne tema matmist,» sõnasid Vene teadlased.

Teadlastel ei ole aga aimu, kuidas Jeesuse kujutis meteoriidile tekkida võis.

Venemaale langenud meteoriit asub Moskvas geoloogiamuuseumis.

http://www.elu24.ee/?id=101165
Vasta
#38
Müstik, eile oli 1.aprill !
Vasta
#39
Artikkel ilmus küll 31.märts, aga hea, et keegi ikka nalja ka ära tabab!!!wink)
Vasta
#40
1. surilinal oleva pildi tootlus arvutiga, ehk milline selle omanik pariselt vois valja naha:
http://teachings-of-jesus-christ.org/pic...Christ.jpg

2. mingd asjapulgad votsid katte kogu info selle piirkonna kohta, kust Jeesus parit olla ning tuletasid arvutil voimaliku valjanagemise. Tulemus suht erinev sellest, millisena teda tavaliselt kujutatud on (selle kohta ilmus ka eesti meedias jutte, kahjuks ei leidnud praegu):
http://www.cynical-c.com/archives/bloggr...ead-lg.jpg

3. aastaid tagasi avaldati teooria (lugesin eesti meediast), miks lina dateerimisega voidi puusse panna (esitan malu jargi ja lihtsustatult): nimelt kanga kiud on kaetud oietolmu ja mu "saastaga" ja analyysil tegelikult saadi vastus pindmise "saastekihi" vanuse kohta, sest see on hilisemast perioodist kui kanga kiud ise. Tapse tulemuse saamiseks on vaja kiud kuidagi puhastada "saastest" ja seejarel korrata analyyse. Seda aga kahjuks seni pole lubatud teha, st ei anta kiuproove uuteks analyysideks.


[Muudetud: 4-4-2009 T11ger]
Vasta
#41
varske uudis Ekspressis:
http://www.ekspress.ee/2009/04/06/tehnol...e-surilina
Vasta
#42
Tsitaat Ekspressist:
"Vatikani teadlaste sõnul võtsid Torino surilina oma hoole alla eluga pääsenud orduliikmed, kes selle ära peitsid ning salaja kummardasid, vahendab Times Online. Lina kadus Konstantinoopolist 1204. aastal neljanda ristiretke ajal, ning ilmus uuesti päevavalgele 14. sajandil."

Mõtlesingi, et kus Torino surilina aastani 1357 oli, sest just sel aastal näidati seda esmakordselt Prantsusmaal Lirey´s kirikus.
Ja huvitav oleks teada, kus siis templirüütlid surilina peitsid? Ja kes ja kuidas selle kätte sai?
Ja kus teda vahepeal hoiti ja veel nii hooletult, et 1534 sai tulekahjus kannatada.
Alles 1578 viidi ju Torino Toomkiriku kuninglikku kabelisse, kus asub praegugi.
Vasta
#43
Minu jaoks on selles uudises see hea sonum, et Vatikan tunnistab lina pikemat ajalugu nyyd ka ametlikult. Muidu oli ikka keerutamine ja vaikimine.
Vasta
#44
No Vatikani salaarhiivis võib olla veel palju huvitavaid dokumente, mida pole avaldatud.
Templirüütlite dokumentide kohta saab lugeda siit teemast:

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid72092
Vasta
#45
Torino surilina – kas ristil surnud Kristuse portree?

Kas kuulus Torino surilina on tõepoolest seesama palakas, millesse mähiti ristilt alla võetud Jeesus Kristuse surnukeha? Teadlased kinnitavad, et surilina-mees suri tõepoolest ristil, peas okaskroon.

Torino surilina on tükk vanaaegset linast kangast, 4,36 meetrit pikk, 1.10 lai. Riie on kootud käsitsi, kolm-ühele kalasabamustriga koredast lõngast, mis kedratud Lähis-Idas või Vahemeremaades kasvanud linast.

Kui seda 2–3 meetri kauguselt vaadata, ilmub nähtavale ähmane mehekujutis. Lähemalt või kaugemalt pole seda näha. Selle järgi, kuidas esi- ja tagapoole kujutised pea kohal peaaegu kokku puutuvad, võiks järeldada, et riiet on mähitud piki surnukeha – jalgadest peani ja uuesti jalgadeni.

Silma torkavad tumedamad punakaspruuni värvi vereplekkide sarnased märgid. Plekid on selgelt näha randmetel ja jalalabadel, just seal, kus Rooma-aegse ristilöömise korral võinuks ohvril tekkida veritsevad haavad. Vigastused on näha ka pealael, näol ja keha ühel küljel, samuti paistab surilinakujutisel mitukümmend väiksemat haava seljal.

Seljal ulatub kitsas kontuurjoon mehe pikkadest juustest alla abaluude vahele – see võib olla jäljend hobusesabasoengust, mis oli Jeesuse-aegses Palestiinas juudi meeste tavaline soengumood. Mehe kahte lehte seotud habe järgib tolleaegset varakristlaste (natsareenide) moodi.

Kelle kujutis on surilinal?

Loomulikult ei suuda keegi iial tõestada, et Torino surilina oli mähitud ümber Jeesus Kristuse. Küll aga on uuringud tõestanud, et surilinal on tõelise inimese, piitsutatud ja ristilöödud mehe kujutis ja et tegu pole kunstniku loominguga: plekid sisaldavad hemoglobiini ja vereseerumi valku albumiini.

Analüüsid ja arvutitöötlus näitasid, et kujutisel on pikakasvuline (177–187 cm) mees, keda on risti löödud. Ta randmetel ja jalalabadel on naeltest jäänud veritsevad haavad, rindkere paremalt poolt läbi torgatud, selg piitsahoopidest puretud ning parem õlg hõõrutud marraskile otsekui millegi raske kandmisest.

Mehe peas on palju pistehaavu, samasuguseid nagu tekitab ihusse surutud okaskroon; ühel põsel võib märgata silmatorkavat muljumishaava; rindkere õõs on välja venitatud – ristilöömisel on lämbumine tavaline surmapõhjus.

Surilina-meest on piitsutatud, peksmisriistaks Rooma flagrum, haruline piits, mille iga piu otsas oli hantlikujuline metallotsak.

Tänu 3D-projektsioonile osutus võimalikuks hinnata surilina-mehe rahvust – füüsiliste näitajate poolest on tegemist inimtüübiga, keda võib leida sefaradi juutide ja araabia ülikute hulgast.

Kuidas kujutis surilinale tekkis?

Siiani pole teadlased suutnud seletada, kuidas kujutis surilinale tekkis. Ühegi teadaoleva vahendiga ei ole võimalik tekitada linale kõrgresolutsioonis fotograafilist näokujutist.

Teaduse vaatevinklist on põhiprobleem selles, et kui mõne asja saaks füüsika abil ära seletada, siis poleks see seletus keemikute silmis paikapidav. Ning vastupidi. Ent surilinal oleva kujutise adekvaatseks tõlgendamiseks peaks seletus paika pidama füüsika, keemia, bioloogia ja meditsiini seisukohast. Praeguseks pole niisuguse seletuseni jõutud. Enamgi veel – keemikud ja füüsikud pole suutnud siiani seletada, mis nähtust Torino surilina endast üleüldse kujutab.

Teadlaste üksmeelse arvamuse järgi tekitas kujutise miski, mille tulemuseks oli oksüdatsioon, veestumine ja riide struktuuri muutumine. Neid muutusi saab laboris keemiliste ja füüsikaliste protsesside käigus taasluua. Sama tüüpi muutuse võivad linases riides esile kutsuda väävelhape või kuumus. Ent pole olemas ühtki teadaolevat keemilist ega füüsikalist meetodit, mis suudaks selgitada kogu kujutise teket. Samuti ei suuda ükski füüsikaliste, keemiliste, bioloogiliste ja meditsiiniliste tingimuste kombinatsioon anda seletust kujutise, veel vähem selle konkreetsete detailide tekke kohta.

Pildi joonistas surilinale energia?

Mitu uurijat arvab, et Torino surilinal lebanud keha pidi levitama paari sekundi jooksul ülitugevat kiirgust. Keemiaprofessor Alan D. Adler on kindel, et kujutis sai surilinale tekkida üksnes mingi tugeva energia kaasabil. Kuid ta ei oska sellele nime anda.

Füüsikalise keemia spetsialist Ray Rogers märkis: "Kujutise tekitas kiirgusenergiapurse – tõenäoliselt valgus."

Ühe teadushüpoteesi kohaselt võib täheldada surilina mõistatusliku kujutise ja fakti vahel sarnasust: Hiroshimale heidetud aatomipommi valguskiirgus tekitas kividele inimkujutisi. Nii on toodud näiteks ühele püsti jäänud hooneseinale tekkinud pintsli ja värvipotiga maalri kujutist.

Mis põhjustas surilina-mehe surma?

Surilina uurinud teadlased ja arstid kirjutaksid surmatunnistusse surma põhjuseks: südame ja hingamistegevuse peatumine tugeva kopsuturse, südamekahjustuse, vere- ja vedelikukaotuse, traumaatilise šoki ning ristilöömise tagajärjel.

Paranormaalsed vereplekid

Teadlased on leidnud surilinaplekkidelt ehtsa vere jälgi, järelikult pidi verine surnukeha linaga vahetult kokku puutuma. Samas on palakal selgete piirjoontega plekid neljal eri perioodil olnud verejooksudest, kõik laiali määrdumata – seega pidi ka nende teke olema paranormaalne nagu kehakujutiski.

Artikli koostamisel on abiks olnud Franc C. Tribbe’i raamat "Kas Jeesuse portree? Torino surilina lugu", kirjastus Olion, 2008.

[Muudetud: 11-4-2009 InDemand]
Vasta
#46
Surilina võib ehtne väidab teadlane - süsinikmoodus määratlemiseks kui vana asi on vigane.
Artikkel ise ka: http://www.telegraph.co.uk/news/newstopi...lawed.html
Vasta
#47
Kusjuures asi, millest nagu ei räägita eriti on see, et kui inimese näole asetada lina, siis ei ole võimalik, et tekib selline kujutis, nagu sellel linal on. Lina on painduv ja inimese nägu ei ole lame. Ehk siis tekkiv kujutis ei saa olla proportsioonis reaalse inimese näoga (analoogne näide võiks olla maailmakaardi kujutamine 2D paberi peal). Mõned peavad seda muide Da Vinci naljaks ning katsetuseks fototrüki vallas. Kui seda kujutist vaadata, siis on tõepoolest pigem tegu trükise või fotojäädvustuse moodi pildiga.
Igaljuhul asja ehtsus pole enam ammu oluline. Religioosse aura on ta saavutanud sellest hoolimata. Vahel tuleb ette paradokse, kus reaalse asja võltsing võib olla hoopis rohkem väärt, kui originaal (maalide ja rariteetsete vinüülplaatide puhul näiteks). Ning mis reaalset valgustatust ja saabki anda üks lina? Oma eesmärgi - religioossete inimeste kultuse antud objekti suhtes on lina juba ammu saavutanud.
Vasta
#48
Kuna Jeesus Kristus oli üks vaimsetest valgusemeistritest, siis on see surilina üheks tõendiks, et ta seda oli!

Ei tasu unustada, et surilina teisel küljel on ka inimese nägu avastatud:
http://www.epl.ee/?artikkel=262934

Aga igatahes juba järgmisel aastal saab seda taas oma silmaga näha.
Paavst Benedictus XVI on teatanud, et Vatikan näitab kurikuulsat Torino surilina avalikkusele 2010. aastal.
Surilina, mis kuulub Vatikanile ning asub Torinos, näidati avalikkusele viimati katoliku kiriku juubeliaastal 2000.
Loodetavasti ei ole selleks ajaks Itaalias toimunud taas mõnd koledat maavärinat.
Vasta
#49
Religioossne kontekst on tegelikult teisejärguline. Seda lina uurinud teadlased ei ole minu teada siiani suutnud leida KÕIKI rahuldavat seletust MIKS ja KUIDAS selline kujund tekkis. Ainuke seletus mis sobib on see, et ajal kui lina sees oli inimene tekkis sealt VÄLJUV energiavoog mis "põletas" selle jäljendi linale. MIKS ja KUIDAS ta aga suutis selle põletada just inimesekujulisena on veel suurem müsteerium. Tehnoloogia iseenesest meenutab tuumaplahvatusi kus näiteks seina maaliv töömees põles jäljena seinale - näha oli ka pintsel. Seega asja tehnoloogia avastamine võib anda vägagi ootamatuid tulemusi ja avardada meie teadmisi universumist.

Ise olen seda meelt, et paljud sellised objektid on meelega "visatud" meie hulka, et ärgitada meid MÕTLEMA.
Vasta
#50
http://en.wikipedia.org/wiki/Shroud_of_Turin
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Reetis Juudas Jeesuse viimase palvel? Tutanhamon 3 3,856 23-12-2006, 03:12
Viimane postitus: drows

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat