Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimene kui ülielusolend???
#51
Kui on isane ja emane põder umbes kolme hektarisel alal, kus igale ühele ülimugav heinast pesa pakkuda ja süüa on ropult, siis võiksid nad mingi 50 järglast vabalt teha jutti.
Ruumi järele otsest vajadust nagu ei ole ju. Ikkagi on vabadusetunne vms.
Vasta
#52
Asi on selles, et paljunemiseks on vaja ka mitmeid muid tingimusi peale ruumi. Paljunemine on looma organismile kulukas ettevõtmine, võtab palju energiat ja ressursse. Siin on mängus mitmed peened nüansid, mida inimesed ei ole alati suutnud loomaaias järele teha, kuna lihtsalt ei teata nii palju nende loomade sigimiskäitumisest. Siin ei aita muud kui ainult uurimine ja nende nippide väljaselgitamine.

Minevikus ei osatud paljusid neid loomaliike loomaaedades sigima panna, kes nüüd täiesti probleemideta sigivad seal. Tarvis on lihtsalt iga liigi puhul see "nipp" välja selgitada, milles probleem seisneb, ja asi laheneb.
Vasta
#53
(10-10-2013, 15:39 )Teloslane Kirjutas: Gigantide järjestus.
https://www.youtube.com/watch?v=Bcz4vGvoxQA

Kui vaatad neid mastaape ja hakkad aru saama kui mõõtmatu ikkagi see ilmaruum on, siis on kummaline kuulata tarkpäid, kes on veendunud, et inimene üksi on looduse kroon ja suur tegija wink
Vasta
#54
(10-10-2013, 16:22 )Teeline Kirjutas: Kui vaatad neid mastaape ja hakkad aru saama kui mõõtmatu ikkagi see ilmaruum on, siis on kummaline kuulata tarkpäid, kes on veendunud, et inimene üksi on looduse kroon ja suur tegija wink

Aga kas keegi on siis nii ka öelnud? Või siis taolistest veendumustest millegiga märku andnud?
Vasta
#55
Nielander ,miks sa seda isiklikult võtad Smile arumaeisaa Smile Kahjuks suheliselt tihti kohtan selliseid päriselus, töö on selline lihtsalt.
Vasta
#56
Ma ei mõelnudki seda päris isiklikult. Lihtsalt olen sarnast väidet enam kui korra kuulnud, kuid neid selliseid inimesi pole kahjuks eales kohanud. Samuti pole ma näiteks kohanud inimest, kes oleks veendunud, et mida teaduslikult pole tõestatud, seda pole olemas.
Vasta
#57
Ma ei tea mis ringkondades sina Nielander liigud aga mina olen küll aega ajalt kohanud isikuid kes arvavad, et Inimene on looduse kroon ja mida iganes. Mõni tagasihoidilikum ehk lisab, et tema veel päris ei ole aga tunneb uhkust samasse "klubisse" kuulumise üle.

Ise ei leia, et Inimene oleks looduse kroon, kuid väga omapärane Universumi ilming on ta küll. Siin võtan asja VÄGA laialt ja pean antud kontekstis "inimeseks" ka neid kes ehk ei ole päris meie moodi välimuselt, kuid omavad sarnaseid aspekte nii hinge kui mõistuse osalt. Kohaliku kuulikese peal sibavad kahejalgsed inimesed on minu meelest - vähemalt mõistuse ja teadmiste osas - alles lapsekingades, kuid leian, et pika ja huvitava perspektiiviga.

PS. Arvan, et see "inimese teema" vääriks oamette arutelu ja nagu niuhti on selleks olemas ka minu meeelst sobiv teema. Äkki liigutaks mõned viimased posti sinna teemasse?
Inimene kui ülielusolend??? | Para-web
Vasta
#58
(10-10-2013, 17:30 )excubitoris Kirjutas: Ma ei tea mis ringkondades sina Nielander liigud aga mina olen küll aega ajalt kohanud isikuid kes arvavad, et Inimene on looduse kroon ja mida iganes.

Tegelikult jäi mul Teelise jutust silma see see "üksi looduse kroon" - et justkui inimesed on veendunud, et mujal ilmaruumis elu ei eksiteeri.

Mõnes mõttes aga miks mitte inimest looduse krooniks nimetada? Oleme me tõesti teistest planeedil Maa elutsevatest organismidest(teadaolevalt) tunduvalt intelligentsemad ja tarvis vaid aknast välja vaadata, veendumaks, et ressursse oma tahtmise järgi oskame me väga hästi kasutada. Elada suudame me poolusest pooluseni ja nüüdseks on meid juba täitsa korralik arv isendeid valmis siginenud. Olles tänu oma ajule toiduahela absoluutses tipus ei pea me erinevalt teistest liikidest enamuse oma ajast toiduotsingule kulutama või siis põõsast välja kargavat kiskjat kartma...

Mis muidugi närvi ajab on see, et paljud võtavad seda krooniks olemist kui ettekäänet üleolevaks ja ülbeks suhtumiseks, kuigi tegelikuses peaks see õpetama meile sügavat alandikust oma õdede ja vendade vastu, mida iga organism Maal meile ka on.
Vasta
#59
Alandlikkus on vähemalt selles kontekstis ülbuse otseseks vastandiks - sellised diametraalid ei ole aga just kõige paremad. On küll selline ying-yangi tunne aga tegelikult pole kumbi hea. Kasutaks pigem sõna AUSTUS.

See looduse kroon on üks raske ja subjektiivne asi. Hiljuti lõi lained video kus delfiin kelle külje uime oli kinni jäänud mingi võrk konksudega ja kes EI lähenenud sukeldujatele enne kui nood olid aru saanud milles häda ja üks neist KUTSUS käeviipega delfiini ligemale ja alles siis ujus tooo vahetusse lähedusse ja inimesed said talle abi anda.
Teine näide on vaaladega. Teatavasti käivad inimesed mõnedes kohtades vaalu vaatamas kus nood siis hüppavad veest välja, patsutavad oma suure sabaga vastu vett ja teevad muid "trikke" mis nagu ei tohiks olla vaalade igapäeva tegevuseks. Aga inimesed vaatavad ja vaalad näitavad. Varjatud vaatlused on näidanud, et kui inimesi pole siis vaalad nii usinalt ennast ei näita ja ujumis oskusi ei defileeri eriti. Oli aga jällegi juhtum (ka video olemas) kus noor vaal ujus kalurite paadi juurde ja inimesed nägid, et ka tema oli takerdunud võrkudess-konksudesse (nagu delfiin eelmises loos), ning lõikasid vaal lahti. Too ujus väheke eemale ja pani siis oma "show" püsti - ujus ja hüppas ning patsutas sabaga vett - näidates inimestele seda mida oskab.
Samalaadseid asju on olnud ka maismaa loomadega - nii kiskjad kui rohusööjad - mõlemad on näidanud ülesse hämmastavat arusaamist inimestega suhtlemisel. Ma parem ei räägi koertest kassidest mis lausa omamoodi teema.
Kui siin veel hakata rääkima primaatidest siis läheks asi ikka väga pikaks.

Selliste juhtumite valguses on "kroon" inimese peas natuke ebapüsiv. Kas meie oskus keskkonda oma tahtmiste ja soovide järgi ümber kujundada ja seda lugeda mõistuse ja eksistentsi tipuks on ikka see kõige õigem lähenemine?! Kas meie eesmärk ei peaks olema sulada loodusega rohkem kokku ja elada nii, et me ei lõhuks oma keskkonda nagu praegust toimub.

Omaette vaatenurk selles teemas on aga looduse/keskkonna hävingu suunitlus. Vaadates mis toimub siis kisub vägisi arvamuse poole, et mingi väline jõud püüab selle planeedi keskkonda muuta ja see muutus ei ole mitte just parim inimestele. Kui aga eesmärgiks muutuse käigus muuta ka inimese (peamiselt) väliseid parameetreid, et too saaks uutes tingimustes hakkama. Küsimus jääb aga mis selle juures teiste liikidega toimuma hakkab?

Kui siit edasi minna siis järgmine aspekt on Inimese tekkimine versus tema loomine. Siin foorumis on toodud mitmeid teooriaid selle kohta mis ja kes on inimene ja kui kaua ta siin planeedil üldse on olnud.
Nii loomise kui tekkimise poolt on olemas mitmeid omapäraseid tõendeid - üldjuhul "vastaspool" teise poole tõendeid tunnistada ei taha. Kuigi Sitchini poolt toodud sumerlaste versioon on nagu ta on - andes teatud seletuse mõlemasse künasse ehk eellased olid ja jumalus-tulnukad natuke "parandasid" asja ja oligi asi ants. Kuigi teatud kronoloogias ajab see keskmise loomise teooria pooldaja marru - mis mõttes, et Jumal on välja jäetud - siis samas ju nagu siiski loodi.
Aga siin tuleb igipõline küsimus - kes lõi looja? Samuti see, et kui alles annunakid "tegid" siis mis valemiga seletada neid palju vanemaid leida - mis on ka vaidlusalused aga siiski - nagu haamer kivis, jalajäljed suauruste ja inimestega - ärme siin vaidle nende autentsuse üle - selles on omad teemad.

Kuid küsimused jäävad - kas arenesime ISE selleks kes oleme või pani keegi "käe külge" ja aitas?
Kas on vahet, kuidas see toimus või on küsimus hoopis muus?
Vasta
#60
üliõpilane on üliinimene või vastupidi....
Vasta
#61
Vastuse saaks Bucegi mägedest Rumeenias.... mõned ikka...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui suur mürakas purustaks Maa? hulkuv hing 2 2,000 29-11-2018, 00:00
Viimane postitus: Lorenz
  Naftatipp – kui enesestmõistetav kaob Elderm 9 6,285 13-08-2015, 02:12
Viimane postitus: nokitseja
  Maa kui omaette eluvorm messa 50 20,887 10-10-2014, 19:10
Viimane postitus: Minaelan
  Dinosauruseaegne inimene ja regress. kal 21 9,139 07-03-2014, 21:25
Viimane postitus: excubitoris
  Video, kas kass oli eelmises elus inimene? zepac 3 4,380 08-04-2011, 19:27
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Uuring: 2030 elab iga teine inimene planeedil veepuuduses djfreeze 2 2,227 17-03-2010, 10:22
Viimane postitus: djfreeze
  Kas inimene on lihtsalt üks väärareng? z3r0 c001 17 7,607 25-03-2007, 22:26
Viimane postitus: pipartyt
  Inimene ja instinktid rha 24 10,156 09-08-2004, 00:32
Viimane postitus: napoleon
  Inimene ja tema võimete piir m 2 3,635 04-06-2004, 20:22
Viimane postitus: Metafor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat