Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Majavaim teeb kodule head.
#1
-Kunagi nägin niisugust und: mööda külavaheteed sõidab ehitusmaterjale täis veoauto ning selle järel kimab väikesel retroautol väike lõbus inimene seljas vanaaegsed rõivad ja peas vanaaegne kaapkübar.
Kui auto jõudis unenäos kohani, kus asub minu suvila , väljus pisikesest autost inimene ja sisenes minu uhiuude suvilasse, sisenes kööki , ronis tühjale peremehe kohale ja kuulutas läbi pisarate: "Teie sööte iga päev aga mina vaeseke olen sellle peaaegu unustanud!" Valasin talle unes õunakompotti tassi ja Ta jõi selle suure mõnuga ära.

Sain aru ,et olin unenäos näinud majavaimu...

Pärast seda unenägu hakkasid suvilas toimuma kummalised asjad. Keegi nähtamatu jooksis mööda treppe teisele korrusele ja tihkus nutta nagu laps.

Treppi mööda tatsamine ja lapse nutt kadusid otsekohe, kui viisin talle igal õhtul pööningule väikese tassi kompotti....-


Kas usute majavaimudesse? Jama puha? Astroloog Jelena Morozova nii ei arva...

Keda huvitab teada saada kõike majavaimudest - lugegu juunikuu Tervendajat 2008 a.

Satute kummalisse maailma, mis eksisteerivat meie oma kõrval, kuid millest me enamasti midagi ei tea...

Smile
Vasta
#2
Majavaimudega on tegelikult asi lihtsam, eraldi pole vaja neile midagi anda, aga kogu selle söödava mis te prügiämbrisse viskate ja oma maja korral ka kompostihunnikusse kannate andke majavaimudele.
Öelge seda lihtsalt vaikselt kui toidujääke ära viskate.
Kasutan seda juba aastaid, kuigi jah alati pole viisakas ja nimetan neid prügikollideks.
Neil kes on ostnud endale vanad ajalooga majad on esialgu majavaimudega tuttavaks saamine ja enda poole võitmisega üsna mure, elavad ju vanad elanikud omas minevikuajas ikka majas edasi ja majavaimud on nendega seotud.
Muidugi kurb on siis, kui majas tehakse põhjalik remont ja antakse majale uus sisu , siis vanade elanike osa väheneb ja juurde tulevad ehitusmaterjalidega koos toodud vaimukesed aga ikkagi on ainult üks tee neid rahustada, nende heasoovlikkust ja abi tagada neid toites ja toidujäätmeid neile pühendades, uskuge see on tõsine asi, sama tõsine kui oma esivanematele teatud päevadel surnuaiale toidu ja joogi viimine nagu katoliiklastel kombeks ja sügisel vaimudekuul laua katmine kodus.
Esivanemate vaimud saavad nimelt vabalt liikuda siis, kui taimed magavad sest taimed ei lase vaime liikuma kogu kevade ja suve.
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: VironShaman
Esivanemate vaimud saavad nimelt vabalt liikuda siis, kui taimed magavad sest taimed ei lase vaime liikuma kogu kevade ja suve.
Sinu postitustes, VS, on kuhjaga märkusi, mis intrigeerivad oma konkreetsusega - ehk saad seda teemat kunagi pikemalt kommenteerida - taimede suhe vaimudesse (ja "anorgaanilistesse"?). Midagi on(?) sellest vist ka Castanedal, aga selle kirjandusega pole ma eriti tuttav.
Vasta
#4
Mind ka väga huvitab see majavaimude ja taimede suhe. Kui taimekesed majavaimu takistavad, siis toalilledega elamisest peaksid vaimud välja kolima? Osad toalilled küll talvel puhkavad, kuid mõned kasvavad aasta läbi. Mulle igatahes meeldivad mõlemad.
Aga toidujäätmete mõte on väga tore wink

Edit: arutlen edasi:
Troopikas taimedel kindlat üleüldist puhkeperioodi pole. Siis ju üleüldse sealkandis vaimudel raske?
Sellel asjal peab mingi konks juures olema. On need äkki mingit kindlat liiki taimed, kes vaime/anorgaanilisi takistavad?

Muudetud: 5-10-08 kell 15:34:23 troodon
Vasta
#5
Ma ei öelnud et taimede juuresolekul pole vaime, on lihtsalt taimede maailma vaimud, kellele on teised antagonistid, muide taimede maailmas on ka väga tugevaid jõutaimede vaime, kogu loodus on ju teispoolsusega läbi põimitud nagu inimenegi, vastasel juhul oleks hiiedki mõttetud kui taimede vaime ei saaks kasutada inimeste söödikutest puhastamiseks.
Toataimed on omaette teema ja tõsiselt võttes on nad ühed armukadedaimad olendid maailmas, sest sõltuvad otseselt hoolitsusest, juhtud unustama ja surnud nad ongi, seetõttu seovad nad end hooldajaga nii tugevasti kui võimalik, tuletades alaliselt meelde oma vajadusi.
Mis puutub muidu taimede maailma siis ega põhjusetult mindud ka vanal ajal kõrbesse mediteerima ja oma vaimusuhteid korrastama.
Muide kui inimene hukkub puu all või hukkab ennast puu otsa jääb hing puusse vangi niikauaks kui kestab see puu.
Siit mõtlemisainet edasi, kui puid hukatakse on seda kõige parem teha talvel kui mets magab siis saavad puuvaimud puhtalt lahkuda jäämata teiste taimede söögiks.
Ja see puit mis on õigel ajal langetatud. on kõige vastupidavam ja parema energiaväljaga inimese jaoks.
Võib olla tõesti kunagi võiks taimede maailmast rääkida, olen sellega pikka aega kokkupuutes olnud aga orjastav on ta tõsiselt.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: VironShaman
Võib olla tõesti kunagi võiks taimede maailmast rääkida, olen sellega pikka aega kokkupuutes olnud aga orjastav on ta tõsiselt.

Jään huviga ootama Smile Ainult et kus teemas?

Aga ikkagi vist vohav orgaanika lämmatab pisut anorgaanikat ? Või lihtsalt varjab ära ... Millised taimed on selles osas kõige "läbilaskvamad" anorgaanilise suhtes? Orjastamise koha pealt - kas ei ole lemmikloomad veel hullemad?
Vasta
#7
Majavaimud on minuarust hirmutavad. Ma ehmuks väga korralikult kui neid kuulma/tundma peaks! , hirmutav.
Vasta
#8
Lapsena nägin filmi, venelaste tehtud ja väga hea. Selline mõnus huumoriga pitkitud muinasjutt, kus peategelasteks olidki majavaimud. Mäletan seda korda, kus jõudsin arusaamisele, et see nii väga ei olegi muinasjutt ja milline rõõm ja äratundmine hinges, see andis filmile uued mõõtmed. Huvitaval kombel on vene folklooris üsnagi korralik koht majavaimudel ja sellega seonduval.
Usun ka ise neisse ja eks meil siingi, kus praegu elan on üks heatahtlik tegelane majas ringi toimetamas. Ei karda teda ja vahel tunnen, kuidas ta meie pisikest peret hoiab.
Otseselt nüüd toiduga meelitanud ei ole, kuid jah,ülejäägid lähevad õue kompostiks ja oma osa saab sealt looduski (varesed, hiired, linnud jne, jne) ja miks ka mitte majavaimSmile 2. novembril (s.o hingedepäeval) siis süütan küll küünla ja jätan ööseks laua peale toitu, et lahkunud hinged saaksid tulla ja kui hommikul toidust miskit võetud on, siis vähemalt hea teada, et keegi sellest ikka osakese sai, kas siis kassid või hoopis keegi nähtamatu.
Kusagilt lugesin, et kui minnakse uude kohta elama, siis soovitatakse oma hea majavaim kaasa kutsuda. Selleks pannakse luud ( hari, kättesaadavam) õhtuks kööki ja kutsutakse majavaim endaga kaasa. Kui ta on pererahvaga heades suhetes, siis kolib ta rõõmuga nendega kaasa ja küllap annab uueski kohas endast märku, kui otsustas minna.
Vasta
#9
Viimases juhtumis tundub rohkem poltergeisti, kus mustlaste vaimudele laps ise vastu hakkas, on ju lapse energiakeha vaba tegema mida iganes, eriti kui vaimud ründavad ja see kaob alles hiljem, kui laps lasteaeda või kooli läheb.
Alles siis surutakse vaim lihaks.
Aga mis puutub vaimude toitmisse, siis ärge oodake et pandud toit peab ära kaduma, ükskõik kes selle toidu hiljem ära sööb või isegi kompostihunnikusse prügikasti satub on seal sisalduva peenmateriaalse osa jõudnud vaimud rõõmsalt nahka panna, tähtis on et seda otse neile pakuti ja neid meeles peeti, sama on surnuaedadel esivanemate toitmisega, väga vajalik toiming neile kes tahavad oma vanema te jõudu kasutada pere hüvanguks.
Egiptuse vanal ajal üritas iga vähegi rikkam inimene end lasta ära balsameerida ja siis peaqle matuseid preestritel alalisi toitmisrituaale läbi viia.
Ajatus ajas pole ju tähtsust kui kaua reaalselt aega mööda läheb, kuni toit põrmustub ja kogu energia muundub.
Vasta
#10
lõpuks ometi loen ma postitust kus "lahkunu" on hea iseloomuga
Vasta
#11
majavaimud on alati head ! nad võivad küll uut omaniku sissetungiaks pidada ,kuid halba nad ei soovi. tuleb lihtsalt ühine keel leida .elan ise ühes sellises majas ,omavahelina leppimine võttis ligi aasta .kuid vastutasuks kannatlikuse ja viisaka suhtumise eest päästis see tegelane mu pere elud 4 inimest.
Vasta
#12
Ja aga mis head see majavaim tegi ikkagi ? Hakkas huvitama. Ja kas on võimalust, et nad häält ei tee?
Vasta
#13
Mul ema paneb majavaimule juba ca 15 aastat midagi munchida Smile et tal hea oleks olla Smile
Vasta
#14
Mul kerkis kuhjaga küsimusi, VironShaman räägib nagu professionaal. Hämmastav. Palun seleta ka mulle seda vaimude teemat.
Inimesel on vist HING ja VAIM, nagu ma aru olen saanud. Meie hing lahkub peale surma ja läheb kuskile teisele tasandile. Mis juhtub vaimuga? Meie teadvus asub vast hinges, vaevalt me peale surma killustume.

Aga väitsid, et inimene puu otsast alla kukkudes jääb HING puu sisse kinni..

Kas peale puu töötlemist mööbliks kaob jääb vaim mööbli sisse või lahkub?
Kui inimene hukkub autoavariis, kus ta sõidab vastu puud siis kas juht jääb puu sisse kinni või jääb ta hoopis rooli või tuuleklaasi sisse?

Seda teksti kirjutades jõudsin järeldusele, et TAPETUD asjal ei ole vaim enam eseme küljes.

"Siit mõtlemisainet edasi, kui puid hukatakse on seda kõige parem teha talvel kui mets magab siis saavad puuvaimud puhtalt lahkuda jäämata teiste taimede söögiks."

Kas on võimalik, et kui peaksin üks päev uppuma siis jääb mu hing kuskile millimallika sisse ja nagu hiljuti avastati, siis millimallikal on võime lõpmatult elus püsida.
* Nad suudavad oma rakke transformeerida.Samasugune võime on salamandril, kuid seda vaid piiratud arv kordi (suudab jäsemeid tagasi kasvatada), millimallikas suudab seda lõputult.

Paratamatult surevad paljud taimed talvega (külm võtab roosid ära jne) siis mis saab neist edasi, kas nad arenevad nagu meie ning lõpuks ehk jõuavad ka inimkehasse?


Teen ettepaneku, et harid meid sel teemal. Juba eelnevalt tahtsid inimesed selle kohta rohkem infot. Palun tee üks ilus kokkuvõttev postitus, kus räägid põhilised punktid ära, kui Sul aega leidub.. Laugh

Tänan!!!

edit: väiksed korrigeeringud


[Muudetud: 4-3-2010 Savipats]
Vasta
#15
Dialoog Majavaimuga.

Kuidas Majavaimud välja näevad?
Oleme väiksed, kõhnad ja hallid, aga mõned on hallimad.
Miks mõned on hallimad?
See näitab tema vanust.
Mis on teie eesmärk?
Kaitsta objekti ja selles elavaid inimhingi.
Kas teisi vaimolendeid liigub ka Sinu valvataval objektil?
Ikka. Tulevad ja lähevad.
Kas nad on heatahtlikud?
Enamus on.
Miks pahad tulevad?
See on nende Vaba Valik ja takistada ei saa.
Mida Sa pahatahtlikega teed?
Kui nad ei lahku, siis hammustan.
Kuidas käib ja toimib vaimne energeetiline hammustamine?
Pahvatan sissetungija välja Armastusenergia vooge, siis liduvad ära. See voog põletab ja kõrvetab kibedalt pahalast.
Kas nad Sulle ka halba teevad?
Kui vastu ei hakka, saab kõik otsa.
Kui valvate objekte, kuidas siis suudetakse rüüstada inimeste poolt kaupluseid ja kortereid?
See on rüüstaja Vaba Valik. Meie energeetiline blokk on küll ees, aga teie eksisteerite jämemateeria tiheduses.
Kas teie Vaimuderiigis ei kehti Vaba Valik?
Kehtib täiuslik Ürgvalguse Armastuse Seadus. Teie maailmas on energiad madalamad ja need on piiratud. Meil piirangud puuduvad.
Vasta
#16
Arvan, et kohtusin samuti majavaimuga.
Abikaasa ostis hiljuti maalapi, kus peal on ka vana (eelmise sajandi algus) talumaja katusega karp. Majani jõudes tõmbas kuhe pilgu üles mustavale pööninguavale, mille serva varjus nägin seismas helehalli kogu. Ta kiirgas heatahtilkkust, veidi kartlikkust aga tundsin, et oli positiivselt meelestatud meie perekonna kavatsustest (plaan on maja taastada). Võimalik muidugi ka, et ootasin alateadlikult taolist kogemust, kuna mu 3,5 aastane laps, kes oli seal varasemalt koos isaga käinud, teatas peale pärimist, et noh, mis sa seal nägid siis, et "seal oli üks onu" ja küsimusele, mis tast sai "ta jõi sinna katkisesse majja"
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Head vaimud ja kurjad vaimud hingepüüdja 16 9,815 28-05-2020, 18:41
Viimane postitus: Naut
  Äkki keegi oskab head nõu anda... SO888 10 5,025 13-12-2018, 21:03
Viimane postitus: zzz34
  Kõik vaimud on ainult head ? Horos 5 4,909 04-02-2010, 16:09
Viimane postitus: Flegmatica

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat