Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaatlus 08082010
#1
Läksin natuke aega tagasi (1.45) magamistoa õhuakent avama ja nägin kuidas üle taeva lendas (kadudes vastasmaja katuse taha) helendav tuluke. Heleduselt ja suuruselt nagu 3-4 Põhjanaela. Kadunud oli 1 sekundi jooksul, nii et midagi eriti jälgida ei jõudnud. Koht - Sitsi mägi, Tallinn. Objekt suundus läänest itta.
Esimesel hetkel mõtlesin, et mingi kummalist tüüpi välk (kuna väljas nii soe). Nüüd mõtlen, et ehk langev täht, aga selleks nagu veidike suur?
Vasta
#2
See võis olla kajakas, kes linna valgusreostusest helendatune liugles öises taevas.
http://cosmos2.ed.shikoku-u.ac.jp/~takei...gull42.jpg

[Muudetud: 8-8-2010 levis]
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas levis
See võis olla kajakas, kes linna valgusreostusest helendatune liugles öises taevas.
http://cosmos2.ed.shikoku-u.ac.jp/~takei...gull42.jpg

[Muudetud: 8-8-2010 levis]

Ei, kindlasti mitte. See säras nagu täht ja nägi ka välja nagu imelikult suur täht ning ükski kajakas ei lenda niisuguses tempos. Liuglemisest oli asi kaugel - 1 sekundi jooksul jõuad sa öleda vaid korra kiiresti "üks".
Vasta
#4
Vabandust Levis aga see seletus meenutab mulle seda selétust mille andsid USA Rahvuskaardi esindajad
kolnurksselt paiknenud tulukestele mis olid Nevada ja Arizona taevas nn "Phoenix Lights" sündmuse ajal.

"Tegemist oli hõbepardi sabasulgedelt peegeldunud tänavavalgustusega."
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Vabandust Levis aga see seletus meenutab mulle seda selétust mille andsid USA Rahvuskaardi esindajad
kolnurksselt paiknenud tulukestele mis olid Nevada ja Arizona taevas nn "Phoenix Lights" sündmuse ajal.

"Tegemist oli hõbepardi sabasulgedelt peegeldunud tänavavalgustusega."
he he he, ei noh, ma ei tahtnud nalja teha, ma ise näinud, et kajakad võivad ufode moodi olla.
Phoenix Light uurida, siis ühel videol on selgelt näha, et tegemist võiks tõesti olla lennukilt lastud tulukestega taevas, mis aeglaselt mäe taha vajuvad. Aga kui uurida veidi sügavamalt ja kuulata pealtnägijate ütlusi, siis muutuvad need sõjaväe tulukesed cover storyks.

The Phoenix Lights ... We Are Not Alone Documentary http://www.youtube.com/watch?v=dbqfcDmURss

[Muudetud: 8-8-2010 levis]
Vasta
#6
Järsku perseiidid? Iga augusti kuulised külalised.

http://et.wikipedia.org/wiki/Perseiidid
http://www.youtube.com/watch?v=6XTBrYWrey0

[Muudetud: 8-8-2010 Tom]
Vasta
#7
Pakun et satelliit, mõni "Iridium" võib väga hele olla!
Nüüdsel aastaajal juba varsti peale päikeseloojangut
võib satelliite mingi aja vältel juba näha. Soovitasin:
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=2699

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...7#pid81335
Vasta
#8
Käisin ka hiljaaegu õues taevast jälgimas.. 2 väga huvitavat asja jäi silma.

1. Nägin taevas imelikku sähvatust, päris suurt.. umbes 4 korda suurem, kui tavaline langev täht.. väga hele.. mul pole aimugi millega võis tegu olla. Kuna ma nägin seda just pilku taevasse heites, siis jäi mul tema saba märkamata.. võimalik, et oli lihtsalt mingi suurem meteoor, mis tegi tavalisest suurema sähvatuse atmosfääris ära põledes (ehk teisest ainest?) või oli midagi paranormaalset. Tõenäoliselt see esimene variant.

2.Taevast jälgides on tihti näha selliseid õrnu tulekesi, nagu kaugel asuv täht.. mis konstantsel kiirusel üle taevalaotuse lendab. Lühikese ajaga jäi mul neid 2 tk silma.. toas järgi checkides aga ei olnud neid Stellariumi taevakaardil.. kas seal peaksid kõik satelliidid olema? Igastahes neid seal kirjas polnud.. paraku räägib UFO'de vastu see, et nad liikusid konstantsel kiirusel ja lõunast põhja (peaaegu +- mõned kraadid) seega väga tõenäoline, et tegu satelliitidega, kuskilt jäi selline infokild silma. Jah.. paraku jääb häirima, et neid Stellariumis kirjas polnud. Keda huvitab, siis nad liikusid Perseuse tähtkujust (perseiitide pilvest) mõni kraad põhja poole.. ja nende trajektoor ei olnud päris sama, oli ka mõne kraadine erinevus.

3. huvitav asi oleks perseiidid.. praegu peaks olema nende tipp, ehk kõige suurem tõenäosus midagi taevas näha.. kuni mingi 12. augustini, siis hakkab asi leebemaks muutuma.
Vasta
#9
Kas siis Stellariumis on ka sateliidid märgitud...pole nagu varem tähele pannud...?
Vasta
#10
Stellaarium sattelliite ei näita. Nende möödalennu aege näeb siit: http://www.heavens-above.com/allsats.asp...t=0&tz=CET

PS! ajatsoon võib vale olla.

[Muudetud: 8-8-2010 Tom]
Vasta
#11
Stellariumis on satelliidid olemas..

ctrl + z

kui need pole satelliidid, siis mis need on ? :S

ajatsoon on vist õige.. ta pani mu asukoha nagu paika.. seda ma veel uurin, võibolla tõesti.

Leht, mis andsid, kuvab päris pika nimekirja.. ehk tõesti on Stellariumis mõned puudu, kuid see on ka päris pika perioodi vältel. Kuigi jah, see vist lahendab selle mõistatuse.

[Muudetud: 8-8-2010 Savipats]
Vasta
#12
Kujutan ette, et sul on tõmmatud selline asi: http://www.stellarium.org/wiki/index.php...tes_plugin

...mis paraku pole kõige täpsem, kuna sateliitide täpseid orbiite on kõvasti keerulisem arvutada kui seda on planeetide ja tähtede puhul...
Vasta
#13
Kuna hiljuti oli sellega probleeme, siis sai uus versioon (0.10.5) tõmmatud (kuigi eelmisel oli ka olemas 0.10.4) ja seal oli see sisse ehitatud ... pluginat eraldi tõmbama ei pidanud ja kõik töötas vaid lihtsa nupule vajutusega.

Miks satelliitide orbiidid nii palju keerukamad on? Kas nad krutivad end ise taevalaotusel, kui keegi kuskilt alt käsu annab? Üldse päris keeruline süsteem seal vist.. terve maakera peab olema pidevalt satelliitidest ümbritsetud, kuna muidu GPS ja mõni telekas ei töötaks.
Vasta
#14

Tsitaat:Miks satelliitide orbiidid nii palju keerukamad on? Kas nad krutivad end ise taevalaotusel, kui keegi kuskilt alt käsu annab? Üldse päris keeruline süsteem seal vist.. terve maakera peab olema pidevalt satelliitidest ümbritsetud, kuna muidu GPS ja mõni telekas ei töötaks.

Mingisugune mootori sugune asi peaks neil ikka peal olema, muidu nad lihtsalt kukuksid alla, kuna nende orbiidid ei pruugi olla täielikus vaakumis ja seetõttu mõjub neile mingisugune arvestatav ("õhu")takistus...samuti pole Maa gravitatsiooniväli kõikjal täiesti samasugune...lisaks veel Kuutsüklite poolt tekitatud graviatsioonilised mõjud, jne...
Vasta
#15
Mis selle mootori energiaallikas oleks? Päikesepaneelidega tuleb seal piisavalt energiat, et pidevalt kuu gravitatsiooni mõjude jms võidelda?

Gravitatsioon võib erineda jah.. kuna hiljuti oli ju alles uudis, et maa tuum võib olla liikvel... seega ka gravitatsioon muutub erinevates kohtades. Lisaks veel maa reljeef on erinev.. Mäestike kohal võib gravitatsioon tugevam olla Smile
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tõesta mulle ja näita kus kohas on maa gravitatsiooniväli nõrgem ja kuskohas on tugevam!

Loe siit(link) ja siit(link)...kuigi jah, see pole tõestus..., aga see eest on sulle sinna üks ilus värviline pilt vaatamiseks pandud...


Tsitaat:Algselt postitas Savipats
Mis selle mootori energiaallikas oleks? Päikesepaneelidega tuleb seal piisavalt energiat, et pidevalt kuu gravitatsiooni mõjude jms võidelda?

Energiallikateks on nii päikesepaneelid kui ka akud...samuti on kasutatud erinevaid tuumaenergial põhinevaid jõuallikaid...
http://www.tpub.com/content/neets/14189/...89_127.htm


Tsitaat:Algselt postitas Jako
Nali naljaks aga terve teadus on üles ehitatud spekulatsioonidel - Kõike eeldatakse, müüakse seda tõe pähe, tegelikult ise asju mõistmata.

...aga tõesta, et on üles ehitatud spekulatsioonidel...
...tegelikult on ikka asjad seal teaduses natukene keerulisemad(kuid samas ja ka mõistetavamad), kui seda kusagil näiteks õhtulehes võhiklikult seletatakse...ja oletustest peab teadusliku meetodi kohaselt üldse loobuma...saad faktid ja teed teooria, mis klapib kõige paremini faktidega...paremat viisi osade asjade puhul hästi leidu(sh. Maa tuuma ehitus)...
...kas nüüd oleks õige seda spekulatsiooniks nimetada?


[Muudetud: 8-8-2010 Nielander]
Vasta
#17
Tom, kiiruse poolest võiks perseiidideks sobida, aga sellist saba sel taga ei olnud, nagu YouTube videolt paistab, pigem oli see ikka selline suur helendav täpp. Pealegi sel hetkel ei olnud väga selge taevas, või vähemalt mulle tundus, et ei olnud. Ja see oli tõesti suht suur - ma olen langevat tähte varem ka näinud, aga ei midagi sarnast kui eile.


Tsitaat:1. Nägin taevas imelikku sähvatust, päris suurt.. umbes 4 korda suurem, kui tavaline langev täht.. väga hele.. mul pole aimugi millega võis tegu olla. Kuna ma nägin seda just pilku taevasse heites, siis jäi mul tema saba märkamata.. võimalik, et oli lihtsalt mingi suurem meteoor, mis tegi tavalisest suurema sähvatuse atmosfääris ära põledes (ehk teisest ainest?) või oli midagi paranormaalset. Tõenäoliselt see esimene variant.

Vot, vot, oli jah suurem ja mingit saba polnud. Aga sähvatust ma ei näinud, lihtsalt väga suur ja kiirelt liikuv tähelaadne asi.


Tsitaat:Pakun et satelliit, mõni "Iridium" võib väga hele olla!

No siis see pidi küll parajasti kiirendusel olev reaktiivmootoriga satelliit olema wink


Tegelikult eks kõige loogilisem oleks, et see oligi mingi perseiidike. Eriti kuna Savipats hiljuti midagi sarnast näinud. Ma ei tea kui suured need perseiidid paistma peaks.


Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Demoriel
Tom, kiiruse poolest võiks perseiidideks sobida, aga sellist saba sel taga ei olnud, nagu YouTube videolt paistab, pigem oli see ikka selline suur helendav täpp.

Loogiliselt mõeldes ei pruugigi "langeval tähel" saba taga näha, kuna kõik metoriidi ei lenda atmosfääri vaatleja suhtes risti läbi vaatevälja, vaid need võivad ka näiteks otse sinu poole lennata, mille tulemusel näedki üht kiiresti liikuvat heledat täppi(kiirusel sel juhul kui väike nurk sees on)...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  UFO vaatlus Lagedil 7.10.23 kell 00.57 detective 4 559 17-10-2023, 22:03
Viimane postitus: detective
  UFO vaatlus Harjumaal rabajärve kohal Vaba mees 3 4,588 28-01-2016, 18:51
Viimane postitus: Vaba mees
  Vaatlus TÄNA Harjumaal 09.04.12 Vaba mees 31 14,822 03-05-2012, 15:01
Viimane postitus: garber
  Vaatlus Lääne-Virumaal 25.05.. hullkeel 1 2,297 30-05-2007, 08:05
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat