Para-web'i 15. sünnipäev 9.-11. novembril 2018

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 3 Häält - 4.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Carlos Castaneda lendajad (volados)
Autor Sõnum
kage
naegleria fowleri

08-12-2014 23:36
Postitus: #126
RE: Carlos Castaneda lendajad (volados)
(08-12-2014 23:11 )Müstik Kirjutas:  Ju siis see muistne tolteegi maagia, millest ta kirjutas, oli kellelegi konnasilmadele astumine.
Kolmasilm viidatud artiklist on kenasti näha kelle konnasilmadele astuti. Ehk siis see paistab samasugune kellegi konnasilmadele astumine olevat nagu lahendused oma maailmapildiga siin teeb. Kellegi osas on CC puhul antropoloogid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
positiivne
.

09-12-2014 00:20
Postitus: #127
Aga raamatud on vägevad ikkagi.
Temimoor Eemal
tume

09-12-2014 01:14
Postitus: #128
Hakkasin sirvima Castaneda Ajaratast ja leidsin teemasse sobiva lõigu:

Tsitaat:Viimane raamat, mille ma don Juanist Florinda otsese juhendamise tulemusel kirjutasin, oli Vaikuse Jõud, millele valis pealkirja minu kirjastaja. Minu enda pealkiri oleks olnud Sisemine Vaikus. Sel ajal, mil ma raamatu kallal töötasin olid muistse Mehhiko shamaanide vaated muutunud minu jaoks väga abstraktseks. Florinda andis endast parima, et mind minu abstraktsesse süvenemist eemale kallutada. Ta püüdis suunata mu tähelepanu vanade shamanistlike tehnikate erinevatele aspektidele, või mind oma skandaalse käitumisega shokeerides kõrvale juhtida. Kuid miski ei aidanud, et minu järeleandmatuna näivat tungi mahendada.

Vaikuse Jõud annab intellektuaalse ülevaate muistse Mehhiko shamaanide mõtetest äärmiselt abstraktsel moel. Kui töötasin üksi raamatu kallal, siis nakatas mind nende inimeste meeleolu, nende soov rohkem teada saada pseudomõistuslikul teel. Florinda selgitas, et lõpuks olid need shamaanid muutunud äärmiselt külmaks ja eraldatuks. Mingit soojust nende jaoks enam ei eksisteerinud. Nad olid otsingul: nende külmus inimestena oli püüd sobituda lõpmatuse külmusega. Neil oli õnnestunud muuta oma inimsilmi, nii et need sobisid tundmatuse külmade silmadega.

Tajusin sama iseendas ja püüdsin meeleheitlikult suunda muuta. See pole mul veel õnnestunud. Minu mõtted on muutunud üha rohkem nende meeste mõtete sarnaseks nende otsingute lõpul. See ei tähenda sugugi, et ma enam ei naera. Lausa vastupidi, minu elu on lõputu rõõm. Kuid samal ajal on see ka lõputu, halastamatu otsing. Lõpmatus neelab mu, ja ma tahan selleks valmis olla. Kuid ma ei taha lahustuda lõpmatuses mittemillekski selle tõttu, et minus on alles inimlikud soovid, soe kiindumus, sidemed, ükskõik kui ähmased nad ka poleks. Rohkem kui midagi muud siin maailmas tahan ma olla nende meeste sarnane. Ma pole neid kunagi tundnud. Ainsad shamaanid, keda ma teadsin, olid don Juan ja tema kaaslased, ja see, mis nendest õhkus, oli küll väga kaugel külmusest, mida ma tajun nende tundmatute juures.

Tänu mõjule, mida Florinda mulle minu elus on avaldanud, on mul õnnestunud suurepäraselt keskendada oma kõrvalekaldumatu tähelepanu nende inimeste meeleolule, keda ma pole kunagi tundnud. Keskendasin oma ülevaatustähelepanu nende shamaanide meeleolule, ja jäin kinni ilma igasuguse lootuseta ennast nende haardest lahti tõmmata. Florinda ei uskunud, et mu seisund on pöördumatu. Ta heitis minu üle nalja ja naeris siiralt selle üle.

"Sinu seisund ainult näib pöördumatuna," lausus ta mulle, "aga see pole nii. Tuleb hetk, mil sa vahetad advokaati. Võibolla sa viskad minema kõik mõtted muistse Mehhiko shamaanidest. Võibolla sa viskad minema isegi kõik mõtted ja seisukohad, mis on seotud nende shamaanidega , kellega sa nii tihedalt koos töötasid nagu nagual Juan Matus. Võibolla sa ütled ei tema olemusele. Seda näeb veel. Sõdalasel pole piire. Tema improvisatsioonimeel on nii terav, et ta võib ehitada midagi mittemillestki, kuid need pole lihtsalt tühjad konstruktsioonid; pigem midagi pragmaatilist, mis töötab. Seda näeb veel. See ei tähenda, et sa nad unustad, aga ükskord, enne kui sa kuristikku viskud, jõuad sa sõdalaste kokkuvõteteni korrast ja stabiilsusest, mis sulle palju paremini sobivad kui muistse Mehhiko shamaanide fikseerumine, kui sa söandad kõndida kuristiku serval, kui sul on julgust sellest mitte kõrvale kalduda."

Florinda sõnad olid nagu ilus lootustandev ettekuulutus. Võibolla oli tal isegi õigus. Muidugi oli tal õigus kinnitades, et sõdalase võimetel ei ole piire. Ainus viga on, et ma pean kõndima kuristiku serval selleks, et mul oleks maailmast ja iseendast teistsugune pilt, ja ma kahtlen, kas mul on julgust ja jõudu, et sellega hakkama saada, isegi kui see sobib minu meelelaadiga paremini.

Kes võiks küll seda öelda?
(selle postituse viimane muutmine: 09-12-2014 01:15 Temimoor.)

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Müstik
Shambalas

09-12-2014 11:55
Postitus: #129
Tegelikult sellest, kes Castaneda oli saab ju rääkida siin teemas:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4074

See teema nagu ma aru saan, käsitleb voladoseid (lendajaid).
Ja nende lendajatega on lood niisugused, et ka Aafrika suulud ja gnostikud räägivad neist olenditest, ehkki teise nimega nagu eespool mainisin.
Need olendid aga manipuleerivad meie teadvusega.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Temimoor Eemal
tume

09-12-2014 12:36
Postitus: #130
Eks seegi ole hea näide kuidas lendaja meel töötab - tähelepanu endalt minema juhib wink Hakkame sujuvalt tegelema sõrmega, mis temale osutab.

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Müstik
Shambalas

09-12-2014 13:39
Postitus: #131
Lugesin just seda teist Castaneda teemat ja praegu loen teema lõppu lisatud linki uuesti üle:
http://koerakoonlane.onepagefree.com/?id...bcd1ef9b59

8. punkt:
Kogu Universumis eksisteerib saladuslik jõud, mida nimetatakse taotluseks. See jõud kindlustab vastuvõtu, kuna just taotlus esiteks häälestab energeeti­lised väljad ja teiseks on selle häälestatuse teadvustamise põhjuseks.

Kõiki inimesi võib jagada kahte tüüpi, keda Tolteekide traditsiooni järgi nime­ta­tak­se unenägijateks ja varitsejateks.

Unenägijatele on omane tõsine lähenemine, eriliselt on rõhutatud headus, ilu ja saladuslikkus. Teisest küljest varitsejad on rohkem suhtlejad, vahel lobisejad ja pööravad suuremat tähelepanu tõele, paradoksaalsusele ja huumorile, mis võib minna kuni mürgise satiirini.

Tolteegid õpetavad, et elu pisiasjad, mis tihti lastakse silmist kui midagi tähtsusetut, on sama tähtsad kui kõik muu.

Ja seal on toodud veel palju muistsete tolteegide tarkusi. Smile

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
positiivne
.

10-12-2014 00:39
Postitus: #132
(09-12-2014 12:36 )Temimoor Kirjutas:  ...Hakkame sujuvalt tegelema sõrmega, mis temale osutab...

Paremini öelda on minu jaoks väljakutse. Laugh
Aga vahest on see kitsalt lugeja (minu) isikuomaduste probleem? Castaneda raamatud jätavad igaalati sellise mulje, et teejuht on takerdunud oma juhtnööride kõlasse, nende kujundite maagiasse ning ilusse?
selgus
Uustulnukas

10-12-2014 10:19
Postitus: #133
(08-12-2014 16:56 )Marina Kirjutas:  .. Aegajalt juhtub. Maniakaalne faas Laugh

Äkki selgitaksid lähemalt, mis on sinu mõistes maniakaalne faas? Võib ka PM.
(selle postituse viimane muutmine: 10-12-2014 10:19 selgus.)
xcad
Veteran

17-02-2018 21:46
Postitus: #134
https://vampirocratia.wordpress.com/2017...2%D1%8C-1/
Kas vampiirid ja libad ei kuulu osaliselt selle teema alla? Oma energiakeha muutmine selliselt, et pole enam sobilik "söögiks". Kas loomamailmas olles ollakse sellest vaba?
(selle postituse viimane muutmine: 17-02-2018 21:54 xcad.)
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog