Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hingedepäev- kas hinged liiguvad siis rohkem?
Autor Sõnum
sensitiiv
Tavaliige

03-11-2008 12:43
Postitus: #1
Hingedepäev- kas hinged liiguvad siis rohkem?
On mingi legend, et hingedepäeval külastavad surnud omakseid. Ma tunnetan surnute hingi, aga eile, hingedepäeval küll keegi külas ei käinud. Kas kellelgi oli mingeid kokkupuuteid hingedega? Kas hingedepäev on lihtsalt fiktsioon, või on sellel mingi tagapõhi.Tavaliselt ikka öeldakse, et seal kus suitsu, seal tuld.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

03-11-2008 14:48
Postitus: #2

Hingedeaeg on aeg enne talve, enne pikka und. Hingedeaeg lõpeb mardipäeva ehk marduse päevaga. Küünalde põletamine EI OLE mitte hingede teenäitamiseks, vaid nende eemalehoidmiseks. Tuli puhastab ning lõhub sidemeid.

Hingedepäev on kiriklik püha, mis on kunstlikult loodud. Tegelikkuses langeb ta aga kokku hingedeaja algusega, mis on umbes nädal enne mardusepäeva.

Hingedepäev on katoliku kiriku pühade nimekirjas, kui mälestuspäev, kus peab palvetama lahkunute eest et nonde hinged pääseks taevasse.
Meie rahvakalendris (kristliku aja omas) kirjeldatakse seda aega, kui hingede liikumise aega. Hinged käivad kodus, söövad-joovad ning seejärel lahkuvad.

Muudetud: 3-11-08 kell 15:08:12 Celtic

Muudetud: 3-11-08 kell 15:26:32 Celtic

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

03-11-2008 15:21
Postitus: #3

Rituaal näeb ette, et neid tuletatakse vaimus meelde ja kutsutakse kohale.
Võib ka pildid lauale panna toit lauale ja palutakse osa võtma.
Läbi pildi saab ju ükskõik keda kohale kutsuda.
Hingedepäeva mõte on tegelikult kristlaste järjekordne komme rahvausundi osasid oma taskusse pista.
Tegelikult oma sugulasi võib ja on mõttekam kutsuda kohale teisel ajal, mitte sel päeval kui papid ennastunustavalt viirukipannide ja pühavee pintslitega vehivad.
Hingede aeg algab sealt kus puudelt lehed kukuvad ja lõpeb kevadel pungade tärkamisega.
Nüüd on ka õige aeg järgmine aasta mõttes ära planeerida, kevad, suvi, sügis, järgmine aasta pannakse nüüd talvel paika, praegu juba viimane aeg kevade tegusid planeerida.
Talvised planeeringudi hoiavad taimed kasvades paigas ja sündmused toimuvad plaanikohaselt.
Ancestries
Tavaliige

03-11-2008 15:56
Postitus: #4

Eelmisel nädalal seletas müüte hingedepäeva/Hallowiini taga.
Ühesõnaga, vaadake Supernaturali... Seal seletab kõik Hullivuudlikult lahti! Smile

Alates Deemonitest, lõpetades Ragaruudega.
AiriinOlen
Uustulnukas

12-02-2009 15:22
Postitus: #5

Minu sünnipäev on hingedepäeval ja mul on kõik surnud sugulased külas käinud. Isegi loomad. Nad kõik on ennast mulle näitand, aga emale ei näita ennast mitte keegi... Ma 1 kord rääkisin nendega rahulikult ja mu ema tuli sisse ja ta ei saanud aru, kellega ma räägin...

Matu ja Bety(K)(L)(W)
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

12-02-2009 16:09
Postitus: #6

Airiin, mida vanemaks saad seda vähem neid näed, lõpuks hävitab igapäevaelu kogu nägemise kui seda ei harjuta.
Parim viis nägemisest lahti saada on käia psühhiaatri juures või hakata kristlaseks.
Nii üks kui teine hävitavad nägemise ja jätavad sulle ainult lihtsad loomsed tajud, selleks nad ongi loodud, et inimene oleks manipuleeritav, kui näed, siis ei saa ju sulle mitteorgaanilisi söödikuid kallale saata , kukud kaklema, mis aga vaimudesse puutub siis võid alati inimese pildi endale silme ette tõmmata, kutsuda ja ta on kohal, nii ka surnud esivanematega ning koduloomadega.
Muide miks maeti surnud esivanemad eluasemete põrandasse, ikka selleks, et keegi ei saaks nende kaudu kahjustada suguvõsa jõudu nagu tänapäeval kõnnivad kristlikud papid mööda surnuaeda ja kõssitavad enda võimu alla kogu surnute naailma, seetõttu ka juudid ei mata oma surnuid ühisele surnuaiale kristlastega.
Lühidalt surnuid on kerge kutsuda kogu talveaja.
Surnuid tuleb rituaalselt toita, siis nad ka kaitsevad elavaid, surnutel on raskusi tulekul siis kui taimed on täies jõus, nad ei lase hästi liikuma aga hauaplatsil saab alati kontakti. Kuigi jah pead olema nägija.
Need hingede päevad on eri usunditel mõeldud surnute oma võimu all hoidmiseks.
AiriinOlen
Uustulnukas

14-02-2009 09:52
Postitus: #7

Ma ei taha nendest lahti saada, kuna muidu ma hakkan neid veel rohkem igatsema. Sad Nad on lihtsalt mulle nii kallid. Kõik soovivad alati õnne. Eelmise aasta sünnipäeval tuli mingi võõras ka, keda ma pole kunagi näinud. Kõik surnud siis alati räägivad minuga ja isegi loomad.

Matu ja Bety(K)(L)(W)
Celtic
ja sina pead kandma maailma

01-11-2012 01:24
Postitus: #8
RE: Hingedepäev- kas hinged liiguvad siis rohkem?
Tänasest algas hingede aeg, mis kestab kuni 10 novembrini, ehk siis Marduse päevani. Enamus meist süütavad aknalaual küünlad, jätavad hingedeajal toitu ööseks lauale ning puhastavad tube. Huvitav on asja juures aga see, et valdav enamus ei tea tegelikku põhjust, miks nii tehakse.

Kas sina tead?

PS. kas tead ka seda, miks marti joostakse?

edit: leidsin selise teema veel, mida vähemalt lugeda on muhe: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4426
(selle postituse viimane muutmine: 01-11-2012 07:24 Celtic.)

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Wilholmensis
Veteran

03-11-2012 00:30
Postitus: #9
Eesti hingedepäeva kohta on väga palju teavet Oskar Looritsa ja Gustav Ränki teostes.
Thorondor
Administraator

03-11-2012 10:47
Postitus: #10
Hingede aega mõõdeti kuidagi kuutsüklitega. Umbes nii, et 4 päeva kuu loomisest või midagi sellist. Kindlasti ei ole alga asi kokkuleppelise kalendriga ja kindla kuupäevaga. Oskab keegi täpsustada?
Tehnoloog
Veteran

03-11-2012 11:43
Postitus: #11
Wikipedia annab kokkuvõtte:
http://et.wikipedia.org/wiki/Hingedeaeg

Lisaks mõned internetist leitud katkendid:

Hingede aeg kestab nädalast kuue nädalani, sygiskuu algusest jõuludeni. Sagedamini on arvatud, et hingedeaeg algab nädal peale kasupäeva ja lõpeb nädal enne mardipäeva (6. X – 3. XI). Kuna pärimus kõneleb väga erinevatest kuupäevadest, on võimalik, et varem oli hingedeaeg seotud kuukalenderiga (minu rõhutus - Tehnoloog). Kindel on aga see, et hingedeajal peaksid olema vaiksed ja udused ilmad. Kui hingedeajal on tuuline, on hinged rahulolematud.
( http://www.maavald.ee/maausk.html?rubrii...49&op=lugu )
( http://www.kylauudis.ee/tag/hingede-aeg/ )

Hingede aeg kestab sygiskuu algusest uue aastani. Pereti võib hingeõhtute aega pidada nädalast kuuni. Sel ajal tähistatakse eriliselt hingedele pyhendatud päevi järjestikustel neljapäevadel, mõnikord ka esmas- või teisipäevadel.
( http://www.maavald.ee/koda.html?rubriik=...92&op=lugu )

Vanemas kirjanduses leidub märge, et kuud mihklipäeva (29. september) ja simunapäeva (28. oktoober) vahel nimetatakse hingekuuks või hingedekuuks ...
(Mall Hiiemäe pikem artikkel "Aastajaotustähised ajaratta rehvi peal" ajakirjas
"Horisont" 6/2000 - http://www.horisont.ee/arhiiv_2000_2002/h2000n6l1.html )
euroruubel
vaatlen ja jälgin

09-11-2012 17:51
Postitus: #12
http://www.postimees.ee/1035608/mardikom...saamisega/

Huvitaval kombel ei taha kraadiga inimene siiski mardi tegemise tõelisest põhjusest rääkida, piirdub vaid kombestiku kirjeldamisega, ilmselt ei taha "mitteakadeemilisel aspektil" libastuda....

mäng mängus
Müstik
Shambalas

01-11-2014 18:21
Postitus: #13
Kuna homme on taas hingedepäev, siis toon siinkohal ära Alkeemia lingile kirjutatu:

Hingedeaeg - rahu ja vaikuse püha

Tavakohased hingedepäeva toidud on veel rammus leemesupp, verikäkid, tangupudru, kohupiim, koorimata piim ehk talupiim, õlu ja leib. Mulgi tava ei luba hingedele pakkuda herneid ja ube.

Lõuna-Eestis viidi hingedele mõeldud toit tavaliselt pööningule ja asetati olviaugus olevale lauakesele, räästa alla või selleks mõeldud ohvripakkudele.

"Sis viiti ingedele süüa. Ingedepäe olli kohe kaks nädalt peale mihklepäeva. Kanu ja kukka tapeti ja limbisuppi tehti ja viiti üles tare otsa pääle, et tulge nüüd kõik sugulased, sõbrakesed, õeksed ja vennaksed otsma. Kui inged jälle ära läksid, siis tapeti lammas ja tehti verikäkki ja viiti neile jälle seda." Viljandi.

Põhja-Eestis kaetakse laud aga tavaliselt tuppa või sauna.

"Surnutepüha lauba õhta kattab majaperenaine laua roogadega ja kutsub siis surnud, kes omast majast surnud on ja ka sugulased ja tuttavad, keda aga mäletab, sööma. Kui juba natukene aega vaiksel viisil on mööda läinud, võtab perenaine kätte rätiku ja hakkab surnuid välja ajama, ööldes: "Sõite, jõite, minge välja!" Peale selle istub oma pere lauda sööma ja pühitsevad vaiksel viisil surnutepüha." Iisaku

Hingedele on mõnikord toitu viidud majapidamishoonetesse ja hiiepuude alla.

Hinged tulevad ka tänavu

Maailm muutub üha kiirenevas tempos, kuid meie rahva juured ja elupõline pärimus jäävad samaks. Suur loona teeb ikka oma ringkäiku, hingedeaeg tuleb omal ajal ning koos sellega tulevad koju käima meie surnud esivanemad ja sõbrad. Neid võib ignoreerida, kuid nendega võib ka arvestada. Seejuures pole kuigi tähtis, kus me elame, vaid see, kuidas me neid vastu võtame. Seepärast saame linnakorteriski hoida hingedeajal vaikust ja puhtust ning pakkuda kallitele külalistele kõike paremat, mis meil on. Ikka nii nagu maarahval tavaks.

http://alkeemia.delfi.ee/mystika/esoteer...d=70067007
(selle postituse viimane muutmine: 01-11-2014 18:24 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Minaelan
Veteran

02-11-2014 15:20
Postitus: #14
(02-11-2014 15:14 )murjam Kirjutas:  Ehk on ühisteadvus ka pimedal ajal loetavam, kui taimed hakkavad uinuma Smile See öine võis sul ka anorgaaniline olla, neist on rohkelt ruumiväravas juttu. Inimteadvus näeb lihtsalt näokuju kõiges, kust seda vähegi välja lugeda annab, oled märganud, näiteks vaata pilvi, tihedalt kõikvõimalikke nägusid täis Smile seda teeb me oma sisemine optika, sest kõikse sügavamal hinges ja ühisteadvuses istuv vorm on emme näolapp.

Kes iganes see oli, ma ei kahtle selles, et nägin teda, kummaline oli see, et olin üleval, silmad kinni ja jälgisin seda valgust. Sest kui ta kadus ja ma silmad lahti tegin, oli mu pea kõveras rõdu poole ja tunne oli täiesti selge, et ma nägin teda. Esimest korda siis. Läbi töökoha kaamera aga on orbe või neid valgeid väikseid energiapalle tihti näha. See maailm eksisteerib ja võlub Smile.
(selle postituse viimane muutmine: 02-11-2014 15:22 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Paganini
Uustulnukas

03-11-2014 13:51
Postitus: #15
Mõtlesin, et jagaks siis eilset kogemust mis leidis aset kuskil 22.00/23.30 vahel. Nimelt läksin siis rõõmsalt kööki teed tegema ja avastasin, et mikrolaineahjul ei näita kella vaid numbreid (59.00). mõtlesin siis ise..."ilmselt keegi on jätnud kella peale lülitamata" ja kruttisin nuppu et tekiks ette (00.00) liikusin edasi oma toimetustega. Hiljem liikusin uuesti kööki aga seekord oli asi muutunud. Nimelt 00.00 asemel oli 10.00 mõtlesin, et heakene küll ja seekord panin päriselt kella ette (2 nupuvajutust ja 2 piiksu). Arutasin asja oma peas läbi ja mõtlesin et heaküll, vahel ikka elektroonika jamab ning ehk muutusid numbrid ise mingi rikke läbi või midagi sellist. Hiljem minnes veelkord kööki oli kell eest kadunud ja ees oli number 10.00. Peale seda muigasin omaette kerge naeratusega ja vaatasin aknalaual küünalt, millele järgnes turris käekarvad ja külmavärinad. Ei välista tehnika viperdusi, seda juhtub ikka aga niikaua kui ma olen oma kodus olnud ei ole midagi sellsit juhtunud. Teisi veidraid, seletamatuid asju on ikka ette tulnud kuid, et kell niimoodi jamaks...see on esmakordne. Päeval sai käidud ikka omakestele haudadele küünlaid panemas.Mine võta kinni, et kas puhas juhus(mida ma ei välista) või külalised. : )
(selle postituse viimane muutmine: 03-11-2014 14:06 Paganini.)
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kus kohast tekivad hinged... laanesoo 24 7,180 27-05-2011 23:58
Viimane postitus: Volante
  Kui vaimud eksisteerivad,siis..? Apocalypse 7 3,890 02-03-2010 22:16
Viimane postitus: esoteerik
  Vaimud/hinged vs tehnika. WhiteDaam123 9 4,193 20-08-2009 20:25
Viimane postitus: THOR-00
  On see tõestus et hinged on olemas? pixel3 2 2,699 31-07-2007 01:57
Viimane postitus: Zpikerdaja

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog