Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaim surnuaiast?
#1
Lugu järgmine: ristiema elab Vändras ning käis oma ema hauda koristamas. Tuli koju ning oli üksinda. Ta istus telekatoas kui järsku elektrooniline seinakell enam ei töötanud. Peale seda läks ka lamp kustu ning ta muutus närviliseks. Seejärel tuli koju ta vend ning kontrollis teise lampe ning need olid korras ja kõik muud asjad ka töötasid.
Siis helistas ta oma emale ning küsis nõu, ema soovitas et tehku küünlaleegiga toas tiir peale. Seda ta tegigi ning asjad said jälle korda.

Kas on võimalik, et surnuaiast võis keegi või miski kaasa tulla?

PS: sorry kui mingeid kirjavigu on Smile

[Muudetud: 11-13-2008 Helkuu]
Vasta
#2
Tead mina lähen kooli täpselt sealt surnuaia kõrvalt( Vändras) ja olen seal möödakäies tihti tundnud, et keegi jälgib...aga mitte kunagi pole ma hirmu tundnud ainult ääretut kurbust, vahel isegi veidi rõõmu.
Vasta
#3
Väga võimalik, sest räägitakse ju et surnuaiast ei tohi midagi koju kaasa tuua, näiteks: kunst lilled poolikud küünlad vms..

Pidavat surma koju kaasa tooma
Vasta
#4
Lagunemise energiat võib surnuaias olla. Ja võib ilmselt leiduda ka leinajate energiat, kui nood veel viimase jõuga meeleheitlikult surnute külge klammerduvad või hirmuga neid alandlikult kummardama hakkavad... no milleks muuks nimetadagi seda, kui inimene peab kasvõi haigena surnuaeda minema, et hauda hooldada, sinna lilli viia, küünlaid süüdata, kulutab 1/4 oma napist pensionist vaid lillede peale ja siis ka viriseb, et "sai liiga vähe, ma jään surnute ees igaveseks võlglaseks" ning mis veel hullem, osad inimestest püüavad seda kohustust ka teistele sisendada uduste põhjendustega stiilis "vastasel juhul ollakse surnute vastu ebaviisakas", "surnud vajavad tähelepanu nagu meiegi", "nad tulevad muidu kummitama" jne. No ja peale "kummitamisehirmu" maandamise käiaksegi haudadel ka selleks, et surnutelt oma probleemide suhtes nõu küsidaLaugh

Konkreetne näide võiks olla üks daam, kes kunagi hooldas üht invaliidi. Pisikesena ma olin vahel selle daami juures hoida ja siis kuulsin oma kõrvaga, kuidas daam invaliidi kohtles - mõnitamine ja füüsiline vägivald käisid tihti asja juurde (invaliidi tuppa mind ei lastud).
Nüüd see invaliid on aastaid surnud ja daam, ise vaat et ise suremas, peab ikka oma pühaks kohuseks selle invaliidi hauda iga kuu hooldamas käia ning 1/4 oma napist pensionist lillede peale raisata, ise veel irisedes, et "ei piisa, ei piisa"...

Kas aga meie probleemid surnuid enam huvitavad?

Mina surnuaedades erilist ohtu ei näe. Võin seal ka öösel ilma lambita uidata. Noh, Kalmar Kalam küll omal ajal rääkis, et ei maksa hauaplaatidelt nimesid lugeda, see võivat tekitada deprekat vms hädasid... aga mina nagu seda täheldanud pole. Külm kivi, millesse on tähed raiutud.
Vasta
#5
Arvatavasti oli see negativne energia. Kuskil siin foorumis on sarnane teema veel.
Vasta
#6
Ma võin ka käia surnuaias, aga nimesid lugeda ei julge. Ma kardan, et siis võib see hakata kummitama vms.
Vasta
#7
Mina ei leia küll, et hiljem hakkavad kummitused kummitama, kui surnuaial loed inimeste nimesid. Sel juhul oleks mul küll suht palju kummitusi ümberringi. Laugh
Vasta
#8
Ma arvan, et niisama ei tule surnuaiast kummitusi või vaime kaasa. Kui tõepoolest (nii uskumatu kui see ka pole) hakkab peale surnuaias käiku midagi kahtlast südima siis ma arvan, et sellel peab olema ikka mingi põhjus. Vahest ise ei teagi tegelikku põhjust. Näiteks võisid kogemata midagi teha, millest ise aru ei saa. Või on midagi surnuaias juhtunud. vms.
Vot hauarüüstajatele ma usun küll, et võib midagi kaasa tulla, kui mitte kohe siis kunagi hiljem küll.
Vasta
#9
Helkuu ma arvan, et sul on õigus surnuaia kohta.võis ju midagi kaasa tulla
Vasta
#10
arvan et negatiivne energia Smile
Vasta
#11
Hauaplaadi järgi otsustades, siis peaks tõesti tuba kumm kumm juba tegema. Tegelikult äkki teebki, sellepärast nii kehvasti lähebki alati =)
Vasta
#12
(16-11-2008, 17:36 )cancerman1 Kirjutas: Väga võimalik, sest räägitakse ju et surnuaiast ei tohi midagi koju kaasa tuua, näiteks: kunst lilled poolikud küünlad vms..

Pidavat surma koju kaasa tooma
Just, sp. ongi surnuaias prygikastid, et p6lenud kyynlad saaks sinna panna..
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Pärnus jäi turvakaamerale vaim? rebane20 23 13,622 19-11-2017, 00:01
Viimane postitus: Nielander
  Kui vaim peaks tahtma ühendust võtta SuperHit80 28 18,436 06-03-2015, 19:48
Viimane postitus: Black Goat
  Vanavanaisa vaim Elessandra 2 3,449 26-10-2014, 13:20
Viimane postitus: torukoll
  Surnuaiast tehtud pildid Zinded 41 22,284 26-10-2014, 13:18
Viimane postitus: Velanus
  Väikse lapse vaim kodus? Ann 17 10,505 02-01-2014, 23:14
Viimane postitus: Müstik
  Venna vaim kaitseb mind? pekine 6 4,874 17-12-2013, 14:08
Viimane postitus: Raibert IV
  Kahtlustan, et korteris on vaim furryhyena 3 3,885 16-04-2013, 15:52
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Vaim või misasi? gfreak 12 6,686 26-08-2012, 12:31
Viimane postitus: põlduba
  Vaim kummitab jupats333 3 4,033 25-07-2012, 23:52
Viimane postitus: star scream
  Kodus on vaim. nyprise 2 2,900 29-04-2012, 21:28
Viimane postitus: kivikirst

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat