Para-web'i kokkutulek 30. august - 1. september 2019

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saatus?
Autor Sõnum
WickedMe
Uustulnukas

14-11-2008 17:25
Postitus: #1
Saatus?
Kas saatus on olemas?

Või võibolla peaksin ma teisiti sõnastama... Toome ühe näite.
Inimesel on mingi eesmärk, mingi unistus, mida ta on alati tahtnud. Näiteks laulmine. Ta püüdleb selle poole, et nt. saada kuulsaks lauljaks, aga teda ei saada edu. Vastupidi, ta saab ainult kriitikat ja tagasilööke. Minu puhul ma peaks tooma teise näite, aga kas on võimalik, et saatuse poolt on nt. ette nähtud, et inimene ei saa kunagi seda, mida ta tegelikult ülekõige tahab?
See soov võib olla ka väga, väga väike. Ükskõik mis.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aletheia
Uustulnukas

17-11-2008 11:01
Postitus: #2

Praegu olen veendunud, et inimene ise oma tegevusega loob siiski tuleviku. Sama moodi nagu taro kaartidega tegelemine ei ole ennustamine, see on nö prognoosimine ja oma tegevusega saad seda muuta.
Iga inimene on siiski ise oma õnne sepp ja päris hea on ju pugeda väite taha, et ma ei saa midagi, ju see siis on saatus!
Ei kiida ega laida, aga mina ei usu!
Nielander
Questioning Everything

18-11-2008 11:47
Postitus: #3

Kuidas üldse saatust defineerida?
Kõik mis peab tulema, ka tuleb...?
Sel juhul nimetaksin ma saatust teise nimega - determinism...kogu meie tahe ja tegevused moodustuvad mingitest põhjustest, ning vaba tahet pole põhimõtteliselt olemas...natukene poeetilisemalt väljendudes määrati iga meie elu sekund ja sellel toimuv ära hekel, mil universum olemusse plahvatas...

Selle järgi muidugi on põhimõtteliselt ka võimalik tulevikku ette ennustada, aga selleks oleks vaja teada tohutut informatsioonihulka ja mõõtmisi, mida Heisenberg lubada ei taha...me ei oska isegi ilma üle paari päeva ette ennustada...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
ragulka.
Tavaliige

18-11-2008 17:12
Postitus: #4

Tsitaat:Algselt postitas Aletheia
Praegu olen veendunud, et inimene ise oma tegevusega loob siiski tuleviku. Sama moodi nagu taro kaartidega tegelemine ei ole ennustamine, see on nö prognoosimine ja oma tegevusega saad seda muuta.
Iga inimene on siiski ise oma õnne sepp ja päris hea on ju pugeda väite taha, et ma ei saa midagi, ju see siis on saatus!
Ei kiida ega laida, aga mina ei usu!

Nõustun 98%
villu
Vana kala

18-11-2008 19:46
Postitus: #5

Olen nii mõnestki kirjutajast veidi kauem siin maamunal elanud ja enda ning teiste elu kõrvalt vaadelnud....
...Ja olen jõudnud arvamusele , et saatus on siiski olemas(või ettemääratus).
Paar näidet:
Minu lapsepõlvekodu lähedal elas perekond - mees ja naine ja nende poeg, kellega koos mängisime. Nad olid väga head ja toredad inimesed - töötasid hommikust õhtuni kolhoosis ja pidasid kodus veel loomi - nii et töötasid varavalgest hilisõhtuni - ja kõike seda selle nimel, et ehitada endale oma isiklik maja. Kolmkümend aastat orjasid nad selle nimel ja said lõpuks maja valmis. Aga ööl, ennem sissekolimist pani välk maja pölema ja hommikuks oli alles ainult hunnik tuhka...

Teine näide:
Minu üleaedne nooruspõlvest - igavene ülbe, loll, laisk ja pahatahtlik harimata inimene...
on oma ema-isa ainuke laps ja elab väga hästi - mõlemapoolsed vanavanemad pärandasid talle oma maad ja metsad ja majad - köik laristas ja laias mõne aastaga maha. Siis suri tal Austraalias mingi vanatädi, kes omakorda pärandas talle ligi miljon dollarit...
See mees pole elus tundigi tööd teinud. aga elab väga hästi. Hiljuti alles uhkustas sellega, et tema pole küll elus ühtegi raamatut läbi lugenud..

Kus on siin see vanasõna siis , et igaüks on oma saatuse sepp!?

Saatus ikka tegutseb omaette tee või ära tee midagi.

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Nielander
Questioning Everything

20-11-2008 12:52
Postitus: #6

Tsitaat:Minu lapsepõlvekodu lähedal elas perekond - mees ja naine ja nende poeg, kellega koos mängisime. Nad olid väga head ja toredad inimesed - töötasid hommikust õhtuni kolhoosis ja pidasid kodus veel loomi - nii et töötasid varavalgest hilisõhtuni - ja kõike seda selle nimel, et ehitada endale oma isiklik maja. Kolmkümend aastat orjasid nad selle nimel ja said lõpuks maja valmis. Aga ööl, ennem sissekolimist pani välk maja pölema ja hommikuks oli alles ainult hunnik tuhka...

Aga see ei ole ju saatus, see on õnnetus õnnetu kokkusattumusega...Võib-olla kui nad oleksid oma majale paigaldanud korraliku piksekaitse, seisaks maja tänapaevani...Aga me ei saa kunagi teada, kuna me ei saa ajas reisida ja oma vigasid parandada - selles suhtes on saatus tõesti olemas, aga mina nimetaksin seda lihtsalt aja kontiiniumiks...

Millegi pärast tuli mul selle teemaga meelde üks Strugatskite raamat - "Miljard aastat enne maailma lõppu", kus mingi universumi varjatud põhiprinsiip hakkab takistama ühe teadlase tööd, mis tõotab olevat kõigest eelnevast aastasadu ees...välk lööb tema maja ees puusse, vanad tuttavad hakkkavd külas käima, kaubasaatetise eksituse tõttu saab muidu vaene mees endale kastide viisi viina ja konjakit jne...lõpuks ei jää teadlasel muud üle kui töö sinnapaika jätta...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
troodon Eemal
ilge reptiloid

20-11-2008 14:45
Postitus: #7

Selle jätkuks küsin: mis või kes juhib kokkusattumusi?

Kas inimene ise oma füüsilise maailma tegemiste või tegemajätmisteta? Kes teab, oleks nad piksevarda pannud, oleks vb tulekahju tekkinud mingil muul põhjusel?
Või hoopis inimene ise oma mõtlemisega kuskil alateadvuses, stiilis et "ma ei ole ju tegelikult maja väärt", ja seetõttu maja hävineb?
Nojah, siis see paljuräägitud eelmiste elude karma ... see oleks siis vist see "saatus".
Või siis tõesti tegutseb Universumis "trickster" - "puhas juhus"?
Horus
Tavaliige

20-11-2008 15:00
Postitus: #8

Argumenteerida teemal, kas igaüks on oma õnne sepp või mängib saatus ka oma vingerbusse, on sama, kui rääkida teemal, kas kõikidel vastsündinutel on sama põhi. Ehk siis, samad võimalused, saatus pole midagi ette määranud, kõik algab nullist. Aga sellele küsimusele on kohe "ei" varnast võtta. Kuidas suhtuda siis puuetega lastesse? Või siis sünnitraumaga lastesse ?

Kõik me võime siin tähtsa näoga rääkida, et igaüks on oma õnne sepp, (kas siis väikse "eneseboosti" mõttes, või siis kartuses, et sõnutakse midagi ära) aga tuleb tunnistada, et õnn ja ebaõnn mängivad elus ikka väga suurt rolli.
Aga miks ei võiks tõesti olla nii, et igaüks on oma õnne sepp ? Milleks oli vaja sellisesse, niigi keerulisse, süsteemi tuua sisse veel tõsine faktor õnn. Või siis ebaõnn. Kuna meil on olemas õnn ja ebaõnn, siis võib üpris kindlalt väita, et väide "igaüks on oma õnne sepp" ei kooskõlastu meie universumi reeglitega. Kuidas on üldse võimalik olla oma õnne sepp, kui me ei tea isegi kindlat definitsiooni õnnele? Meil pole ju kindlat valemit, kuidas jõuda õnneni. Ja õnn on kõigile erinev, mõnele on õnn materiaalne edukus, teisele sotsiaalne.

Kuigi ma olen alles noor, kaheksateist, usun ma, et minu (ja mitte ainult minu) edasises elus mängib kindlasti suurt rolli õnn. Olla õigel ajal õiges kohas. Lisaks võin ma üpris kindlasti väita, et minu õnne sepaks on saatus, ma ise üritan õnnele lihtsalt soodsaid tingimusi luua wink

troodon, mina usun, et kokkusattumusi juhime meie ise, endale teadmata. Meie tegudel on universumis tegelikult tagajärjed, aga me ei suuda neid seoseid lihtsalt luua. Sealt võib välja juurduda ka õnn/ebaõnn.
Veel paar aastat tagasi uskusin karma võlgadesse. Viimased kaks aastat olen olnud sõbralik kõigi vastu, kellegil on probleem, olen peaaegu alati aitand. Kellegil on mingi soov või palve, olen samuti üritanud vastu tulla, nii palju, kui vähegi võimalust/viitsimist. Aga see karma ei tule kusagilt tagasi. Võibolla jah, see nõuab aega. Aga motivatsioon kaob ära. Tegelt, nüüd ei olegi enam motivatsiooni vaja, üpris sisse harjutatud see "hea karma teenimine". Ise ei saa enam väga arugi.

[Muudetud: 11-20-2008 Horus]

"But to experience all the densities on our endless journey of experience, that spark, that pure love, has to surround itself with an outer shell that resonates with the frequency range it wishes to experience."
villu
Vana kala

23-11-2008 17:24
Postitus: #9
Oma intervjuus Postimehele arvab Nastja saatusest nii...
«Selgeltnägijate tuleprooviga» oli sama lugu. Üritasin vahepeal osalemisest loobuda, kahtlesin tugevasti, kas minna või mitte, kuid ikkagi näitasid kõik märgid, et peab minema. Kui aga saatejuht mind intervjueeris ja küsis, kas kahetsen saatesse minekut, siis vastasin, et kahetsen. Nüüd siiski mitte, sest ega SAATUSe eest ära ei jookse... Ühest küljest ongi ju lihtsam uskuda SAATUSesse – siis lasub endal vähem vastutust...

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Mo
Uustulnukas

27-11-2008 18:17
Postitus: #10

Minujaoks juhib saatus neid, kes sellesse usuvad ja neid, kes ei ole veel piisavalt arenenud, et sellest nõiaringist väljuda.
Aerling
Veteran

28-11-2008 15:37
Postitus: #11

Saatuse valime me ise enne sündi siia maailma. Kui lähtuda hinge rännaku teooriast ( Dr. Newton ) siis enne siia ellu astumist vaatame/valime " stsenaariumi "sest inimesele on antud palju erinevaid emotsioone ja tundeid ning lisaks füüsilisi vaevusi mis kokkuvõtvalt kainestavad ja panevad elu väärtustama...seega me õpime kõigist oma kogemustest ja kõige enam kannatustest.
Austan hingi, kes on julenud võtta oma saatuseks vähi haiguse või kasvõi hälbega sündimine...Need on väga julged hinged.
Arvan, et elus teatuid valikuid tehes saab mingil määral seda saatust muuta - kui hing lööb araks mingi raske katsumuse ees...kuid tegelikult peaks hing elus valikuid tehes vaistlikult tundma....mis on see õige tee...see ongi see "stsenaarium".

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
troodon Eemal
ilge reptiloid

29-11-2008 18:07
Postitus: #12

Mulle miskipärast dr. Newtoni raamatud tunduvad pigem eneseabiraamatutena. Minu viga ... aga ma ei kavatsegi ennast parandada. Ma lihtsalt ei suuda uskuda, et miljardite-miljardite inimeste saatused on ükshaaval ette planeeritud.

Pigem on mingi elementaarne loodusseadus (nagu gravitatsioon nt), mille toimimise mõju me saatusena näeme. Põhjus-tagajärg seadus, mida karmana tõlgendatakse? Aga see tõlgendus (karma) on juba kuidagi liiga "pedagoogiliseks" ähvardamiseks läinud. Ja pealegi liiga palju on näiteid, kus see ei tööta, kasvõi siin eespool villu toodud näited oma lapsepõlvest.
Aerling
Veteran

30-11-2008 09:43
Postitus: #13

Ei ole planeeritud. Teatud sündmused/olukorrad/inimesed on paigas. Eneseabiraamatud need küll ei ole. Oled sa ikka lugenud neid ? Mis päriselt toimub, saame tead kui " teises ilmas " oleme wink

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
troodon Eemal
ilge reptiloid

30-11-2008 13:30
Postitus: #14

Olen ikka lugenud, kõike kolme. Kahte esimest koguni kaks korda; teist korda niimoodi, et autori enda jutu jätsin vahele ja teadmiseks läks ainult katsealuste tekst. Dr N ütleb tegelikult jube palju ette ja suunab katsealuste nägemusi. Kristlus kumab ka läbi. Kõige rohkem suudan uskuda mõne nn vana hinge suhteliselt vähekonkreetseid kirjeldusi. Aga mida detailirohkem kogemus, seda rohkem tuleb tõrge ette.

Väga-väga uduselt ja suure "loksuga" võib olla midagi ette määratud.

Aga veelkord - see on minu enda kiiks. Ja võin olla täiesti valedel jälgedel.
Salinger
Uustulnukas

06-12-2008 21:57
Postitus: #15

Aletheia'ga olen ma nõus. Samuti ka mõnede teiste arvamustega, seda küll mitte täielikult.

Okei, aga villu ajas mind naerma. Sinu ilus algus tekitas respekti, et oled elanud niimõnesti kauem siin maamuna peal. Küll aga sa ei oska tõestada. Nagu troodon ütles,
Tsitaat:Või hoopis inimene ise oma mõtlemisega kuskil alateadvuses, stiilis et "ma ei ole ju tegelikult maja väärt", ja seetõttu maja hävineb?
Või siis nad kartsid maja hävingut ja nad manasidki selle ilmsiks.

Ning teine sinu logu Villu häiris mind veelgi. Sa ütlesid loll tema kohta ja mida kõike veel. Üks asi mida ma tahan sulle öelda. Saatust pole kahjuks või õnneks olemas. On seadused, mis töötavad isegi siis kui sa usud või ei usu nendesse, kas sa oled loll või tark, hea või paha. Tema mõtles kergest elust ja seda ta ka sai. Aga võibolla oli tal puudust paljust muust. Sinus kiirgas kadedust Sad Ahjaa, üks mõttetera sulle mida Shakespere ütles: "Nothing is good or bad, only thinking makes it so".

WickedMe saatuse või eesmärgi paned sa ise oma ellu. Kui sulle on tähtis teiste kriitika rohkem kui enda heaolu siis seda sa ka saad. Kui sa aga järgned oma joovastusele siis mida sa tunned?
Celtic
ja sina pead kandma maailma

07-12-2008 14:01
Postitus: #16

Saatus on olemas, meil kõigil on kindel saatus, kuhu peame jõudma. Lihtsalt teed sinna on erinevad ja täielikult meie teha.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
morgana
Tavaliige

07-12-2008 21:10
Postitus: #17

Läheb ehk teemast natuke välja, ent tahaksin elust ühe näite tuua.

Mina pelgan igasugu ennustusi, sest kardan, et ennustust kuuldes hakkan alateadlikult oma elu ennustuse täitumise eesmärgil suunama. Sestap ma üldjuhul endale ennustada ei lase. Küll aga on mul üks vanaldasest prouast perekonnatuttav, kes tegelenud eluaeg kaartidega ennustamisega. Teeb seda tuttavatele täiesti tasuta, oma tegevust mitte kusagil ei reklaami.

Paraku muutus proua aastal 2004 väga pealetükkivaks, helistas korduvalt, väites end tundvat, et mul seisab ees midagi tähtsat ning ta tahaks mulle tingimata ennustada. Keeldusin kategooriliselt, ent tädike saatis mulle siiski kirja teel ennustuse kogu 2005. aastaks. Panin kirja pahaselt sahtlisse, unustasin selle ning leidsin alles 2007. aasta lõpus korralikku suurpuhastust tehes. Pean ütlema, et mul tõusid seda lugedes ihukarvad püsti - elu oli viimse detailini just nii läinud, nagu kirjas seisis, kusjuures 2005. aasta kujunes mu elus tõesti ettearvamatult pöördseliseks viisil, mida poleks ise eales arvata osanud. Tädi oli aga kõik täpselt ette ennustanud. Nn kirjutamata reegel on, et teisele inimesele ilma tema nõusolekuta ennustada ei tohi; pidavat õnnetust tooma. Ilmselt ei ole mõistlik elus igast pisiasjast kohe saatuse märki lugeda, aga tagantjärele mõeldes kujunes proua elu 2005. aastast alates igati traagiliseks ja õnnetuks.

Mis aga saatusesse puutub... võib-olla kõlab see imelikult, aga elu on minu jaoks tagantjärele mõeldes näidanud, et Law of Attraction on tõesti toiminud, nii et usun, et suures osas mõjutame oma elukäiku ise, kes siis rohkem teadlikult, kes vähem. Lihtsalt on olnud liialt palju kokkusattumusi, mida on ka parima tahtmise juures raske vaid kokkusattumustena tõlgendada - aga see on juba teine teema, vaatan, et mu postitus kujuneb juba liigagi pikaks.

Ennustusega seoses - ma ei oska senimaani seisukohta võtta, kas tädi suutis tõepoolest kaartide abil tulevikku ette näha või ise minu saatust mõjutada. Emb-kumb versioon peab igal juhul tõene olema.
Salinger
Uustulnukas

08-12-2008 18:48
Postitus: #18

Ma mõtlesin veel korra selle saatuse kui sõna üle. Et sellele vastata, peaks enne küsimuse esitamist, selle sõna täpselt defineerima, kuna kõik ei näe saatust üheselt. Sa võid ju igasuguse elukäigule öelda, et just nii pidigi minema. Või, et minu saatus ongi olla vaene ja haige või rikas ja terve. Minu silmis on inimesed, kes oma raske elu ja luhtumised saatuse keala ajavad, lihtsalt hädapätakad ja otsustusvõimetud Sad

[Muudetud: 12-8-2008 Salinger]
Celtic

08-12-2008 20:10
Postitus: #19

Minu jaoks on jällegi inimene, kes ei saa aru elu keerdkäikudest ja põhjus-tagajärg seadustest, hädapätakas. Ehk siis inimene, kes hädaldab selle üle, kuidas kõik teised on hädapätakad.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Riegel
Tavaliige

08-12-2008 21:01
Postitus: #20

Väga huvitav teema! Ise olen nõus eelpool toodud väitega, et siia tulles valime ise oma stsenaariumi ehk võib olla ka väikese mõjutuse-soovitusega kõrgemalt poolt. Samas usun ka karmaseadusesse. Karmast lähtuvalt valib hing omale sobiva stsenaariumi kus on tal võimalus lunastada pahategu vms. Ta sünnib siia kindla missiooniga mida me siin kõik saatuseks nimetame. Kui ta nüüd kuulab oma sisetunnet ja ei tööta sellele vastu, siis peaks tal kindlasti oma missioon edenema ning sellega kaasnev hingerahu olema. Pahatihti aga me ei kuula oma sisetunnet ja tahame elada nii nagu teised meie kõrval ehk siis elame teiste elu (ühtne mass), mitte enda valitud ja sealt see ebaõnn algab. Kindlasti toimib selles elustsenaariumis ka Law of attraction. Külgetõmbeseadus oleks nagu teatud osa(töövahend) selles eluetenduses, mis aitab sind edukalt lõpuni minna või siis vastupidi. Aga nüüd küsimus suurele ringile millele mina vastust leida ei oska: Mis saab siis kui mängu tuleb needuse pealepanemine, teise tegelase poolt vahelesegamine? Kui ma näiteks elan oma stsenaariumit, arvestan oma sisetundega, mõtlen positiivselt (law of attraction) jne. jne. ja keegi kade tuleb ja neab mind salaja ära :o, siis ei ela ma enam oma stsenaariumit...
Salinger
Uustulnukas

08-12-2008 23:09
Postitus: #21

Riegel "wishful thinking". ei piisa ainult positiivselt mõtlemisest. Et midagi luua, sa pead midagi andma Smile law of attractioni kohaselt. Pead ka arvestama, et samune seadus töötab ka teistega. Kui nad ikka tahavad su ära neada siis seda nad saavad ka teha. Teatud seadused kethivad siiski. Nagu filmis ütleb, kui sa katuselt alla kukud pole tähtis kas sa oled hea või halb - sa tabad maapinda.

btw Celtic sa oled ikka veel kuuekümnedates. Relatiivsus terooriat vaadatakse teise nurga alt tänapäeval.

Veider, mind hämmastab Celtic miks sinu kriitika postitustes on suunatud pigem postitaja kui postituse peale. Kas siin foorumis on ainult üks arvamus, mida kõik kinnisilmi jagavad nagu teisteski samalaadsetes foorumites? Siis ma tõesti vabandan, ja ma jätan oma postitused endale.

[Muudetud: 12-8-2008 Salinger]
Celtic

08-12-2008 23:43
Postitus: #22

Ei, siin foorumis on palju erinevaid tõekspidamisi ja uskumisi ja kui keegi tuleb ja asub naeruvääristama teiste arvamusi, siis saab ta lihtsalt samaga vastu. Kuidas see nüüd oligi, et teise silmas pindu näed aga enda omas palki mitte...

troodon Eemal
ilge reptiloid

09-12-2008 14:12
Postitus: #23

Riegel, aga kust sa tead et see needus pole ka mitte osa valitud elustsenaariumist?
BadOne
Uustulnukas

15-01-2009 21:20
Postitus: #24

No minu arvamus saatusest on selline, et saatus on küll mingil määral nö ettekirjutatud, kuid on võimalus seda muuta aga mitte täies ulatuses. Võib-olla veits segaselt kirjutatud aga loodan et saate minust aru.
Devilevil
Uustulnukas

17-01-2009 22:32
Postitus: #25

Mina usun sellist asja, et elu on nagu tee. Ning tee peal tulevad ristmikud, kus inimene saab ise valida omale tee. Siis läheb jälle elu seda radapididi, sest kõik on kindlaks määratud, mis juhtub, kui sellele rajale astud. Ning neid ristmikke tuleb mitmeid ette ning igale teele astudes on pikk tee ette määratud. Ise pead ainult õigesti astuma.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog