Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dinosauruste väljasuremise põhjused...
Autor Sõnum
dragonlord
Uustulnukas

Postitusi: 3
Liitunud: Apr 2004
24-04-2004 14:15
Postitus: #1
Dinosauruste väljasuremise põhjused...
Mis oleksid dinonasuruste väljasuremise põhjused. Mina isiklikult arvan, et dinosaurused surid välja pärast jääaja tekkimist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wolfgirl
Metsaelanik

Postitusi: 654
Liitunud: Apr 2004
24-04-2004 14:24
Postitus: #2
 
Massilised liikide välja suremised on toimunud keskmiselt iga 26. miljoni aasta tagant. Kaks onkelit mõtlesid välja teooria:
Päikesel on kaaslaseks teine täht( arvatakse, et 90% tähtedest on kaksiktähed) mille nimi on Nemesis(Kreeka karistusjumalanna järgi). Sellel tähel on väga piklik pöörlemistrajektoor, tiiru teeb ta ära 26. miljoni aastaga. Enamus ajast viibib ta asteroidide vöös (Kuiperi vöös). Seal teeb ta suurt laastamistööd ning rikub asteroidide tasakaalu ning need hakkavad suurel kiirusel päikese poole tulema.
::: Kui Nemesis teeb tiiru 26. miljoni aastaga, siis peaks ta olema Päikese ja meie naabertähe vahelises ruumis. Naabertäht on meist ligi kolm korda suurem kolmiktäht. Vastuväited: See ei ole võimalik, et Nemesis on miljard aastat ümber päikese tiirutanud, sest naabertähed segaksid ta trajektoori.
Selle teaooria järgi peaks meie naabertäht tekitama meeletu asteroidide saju, millest paljud põrkuksid maaga. Selle tagajärjel sureks umbes 75% olemasolevatest liikidest.

Kui see teooria peab paika, siis võtke teadmiseks, et viimane massiline liikide hävimine toimus ligi 11-12 miljonit aastat tagasi.

*Postitust muutsin sellepärast, et ennem kirjutasin: Nemesis teeb tiiru 26.aastaga{stu, tegelt teeb 26 miljoni aastaga (teooria kohaselt)


[Teadet on muutnud 24-4-2004 postitaja Wolfgirl]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
24-04-2004 15:59
Postitus: #3
 
Ühe versiooni kohaselt tabas maad suur asteroid või isegi mitu, mis tingis toidupuuduse, temperatuuri languse jne.

Teise versiooni kohaselt tingis väljasuremise naissoost dinosauruste selge vähemus. Täpsem artikkel siin:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3647115.stm

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,895
Liitunud: Nov 2003
24-04-2004 19:22
Postitus: #4
 
Tõlge eelmises postis olevale artiklile :hy:

------------Emasloomade vähesus pühkis maalt dinosaurused------------

Isasloomade arvukus võis olla põhjuseks, miks dinosaurused 65 aastat tagasi välja surid, ütlevad Leedsi ülikooli teadlased.

Nad usuvad, et dinosaurused olid tänapäeva roomajate sarnased, nagu krokodillid, kellel sünnieelsest temperatuurist sõltub sugu.

Idee on selline, et asteroid, mis Maaga kokku põrkas, muutis maakera kliimat, põhjustades keskonna jahenemise, ja viis ülemäärasele isaste sünnile.

-----Varjatud päike-----

Kuigi mõned teadlased mõtlevad, et dinosaurused olid välja suremas, enne kui kosmosekivi Maaga kohtus, nii või teisiti , enamus eksperte usuvad, et üks või rokem asteroidi kokkupõrget päästsid valla globaalsete muutuste seeria, mis tappis kõik suured kiskjad ja ka paljud teised eluvormid.

Kokkupõrked tõstsid ilmselt üles tolmu, mis jahutas õhku. Kui ka vulkaaniline aktiivsus oli kaasatud, siis lendas veel rohkem pinnast atmosfääri laiali, ja varjas Päikese.

Sel juhul olid need kõik asjaolud dinosauruste kahjuks, kuna me teame väga hästi, et nemad seal toiduahela tipus, on eriti tundlikud kliima muutuste suhtes.

Isegi elukad, kes elasid üle selle suure õnnetuse ja jäid kuidagi ellu nendes kasinates tingimustes, oleks pidand kõvasti vaeva nägema, et endale kaaslast leida, ütleb Leedsi teooria .

-----Erinevad asjaolud-----

Keegi ei tea täpselt, kas dinosaurused oli rohkem nagu roomajad , või mõnes suhtes sarnanesid imetajatega.

Roomajatel on teist tüüpi metabolism (ainevahetus ja selline värk - Thor) ja erinevad asjaolud, mis määravad järeltulijate soo.

Imetajate seas, kui vastsündinul on X ja Y kromosoom, siis on ta isane; ja kui ta saab kaks X kromosoomi, siis ta on emane, peaaegu eranditult. Sarnane mehhanism töötab lindude, madude ja mõne roomajaliigi, näiteks sisalike puhul.

Aga krokodillide, kilpkonnade ja mõne kalaliigi hulgas võib munade temperatuur mõjutada järglaste sugu.

David Miller, Leedsi ülikoolist, ja tema kolleegid juhtisid uurimust, mis näitas, et temperatuuri muutus on viinud isaste enamuseni dinosauruste seas.

Teised uurimused on näidanud, et kui on liiga vähe emaseid, siis lõpuks surrakse välja.

-----Tohutud kaotused-----

Maa ei muutunud nii mürgiseks, et elu oleks 65 miljonit aastat tagasi kadunud; temperatuur lihtsalt muutus, ja nendel suurtel elukatel ei olnud vastavat geneetliist mehhanismi ( nagu meie Y kromosoom), et muutusega toime tulla, ütles Dr Sherman Silber, viljatuse ekspert St. Louisest, kes töötas selle probleemi kallal.

Aga krokodillid ja kilpkonnad oli selleks ajaks juba välja arenenenud, kui toimus suur välja suremine kriidiajastul. Kuidas nemad ellu jäid ?

Need loomad elavad mandrilise ja merelise keskonna kokkupuutepunktis, jõgede suudmealades ja jõesängides, mis tagas kaitse suuremate keskonnamuutuste vastu, andes neile aega kohastumiseks, ütlevad uurijad.

Aga teisi teadlasi ei veena see idee.

Rohkem kui 50% kõikidest liikidest, kes elasid enne massilist väljasuremisperioodi, pühiti minema. Täpsemalt, dinosaurused ei olnud kõige suuremad ohvrid ? kõige rohkem olid mõjutatud elu ookeanides, ütles Benny Pieser, Liverpooli John Moore'i nimelisest ülikoolist.

Lisaks ütles ta veel, et tema arvates tõenäoliselt pole soolisevalikumehhanism põhjuseks dinosauruste ajastu lõppemisele.
---------------------------------------------------

Minu arvates lähevad need teooriad aina hullemaks. On mingi mustmiljon teooriat, mis kõik ''äkki'' on tõsi.
Küll on asteroid, siis on metaan merepõhjas jne.

Edit: Kustutasin kahtlased küsimärgid ära

[Teadet on muutnud 25-4-2004 postitaja Thorondor]

[Teadet on muutnud 25-4-2004 postitaja Thorondor]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Green_Day
Uustulnukas

Postitusi: 37
Liitunud: Feb 2004
24-04-2004 20:52
Postitus: #5
 
"Darwini eksituse" järgi ülemaailmse veeuputuse tagajärjel. A krt seda teab, kuidas see tegelikult ikkagi oli.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
hiidlane
vol.4

Postitusi: 446
Liitunud: Oct 2003
24-04-2004 21:16
Postitus: #6
 
aga muidu nüüd, juhul kui kõik see ajalugu on ikka selline, nagu ta on meile praegu teada.....ja et ükskõik kuidas nad hukkusid, nendest on järele jäänud skeletid, aga samas ma nüüd hakkasin mõtlema selle jutu järgi, et veest pühiti palju rohkem liike ära või midagi, et sellisel juhul, kas võib ookeani põhjast leida ka selliseid skelette kivimite või põhjakihtide all, äkki võib leida veel selliseid avastusi, et....+ siis veel need elukad kes seal praegu veel pesitsevad ookeani põhjas....see sobiks nessie kui ka ookeani vallutamisega, aga kuna see tekst oli siin, siis panin selle siia.....

aga nüüd selle teema koha pealt, et dinosaurused surid välja, kuna läks liigivahelisteks sõdadeks....Bleh.....praegu käivad riikide vahel sõjad ja kui tuumapomm peaks käiku minema, siis midagi head see ei tõota, samas aga sellised väiksemad madistamised tervet maailma hukatusele ei vii, sellega ma nüüd tahan öelda, et dinosaurused sõid väiksemaid ja need sõid taimi jne.....noh see bioloogiline evolutsioon või mis pidas paika, aga siis äkki läks see tasakaalust ära näiteks selle põhjal, et hakkati liiga palju paljunema, nagu praegu on inimestega....ja siis enam ei jätkunud taimi või midagi, hakkas otsa lõppema hapnik, samuti lihasööjad sõid kõik väiksemad enamus ära ning ise nad lõpuks nälgisid sunuks või midagi....:o, et otseses mõttes toimus liikide vahel sõda ellujäämise puhul, aga siis sõditi toidu üle või midagi.....

uus algus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
etc
Tavaliige

Postitusi: 213
Liitunud: Feb 2004
24-04-2004 23:48
Postitus: #7
 
Mina pooldan pigem seda teooriat, et Maad tabas hiigelasteroid (läbimõõduga ca 10km) ja taoline kokkupõrge hävitas väga suure osa elusloodusest.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kal
Vana kala

Postitusi: 378
Liitunud: Oct 2003
25-04-2004 01:20
Postitus: #8
 
Mina arvan, et lihtsalt kliiima muutus. Võibolla oli dinosaurustel samasugune süsteem nagu krokotillidelgi. Et ühel välistemperatuuril koorub munast emane ja teisel temperatuuril isane. Kusjuures sellel piisab ka väga väikesest temperatuuri erinevusest. Niiet ei pidanud just mingisugune suur katastroof olema.

Paranormaalsusi pole olemas, kõiks siin maailmas on normaalne, kõigel on seletus ja tähendus, iseasi missugune.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wolfgirl
Metsaelanik

Postitusi: 654
Liitunud: Apr 2004
25-04-2004 08:28
Postitus: #9
 
Nagu me kõik teame oli ka teisi inimeste sarnaseid liike, ka nemad surid välja. Kõik see kliima jahenemine, jääajad jms. Aga mis võis jääaja tekitada. Näideks paar hiiglaslikku asteroidi rikkusid maa tasakaalu, mille tagajärjeks oli kliima jahenemine. See muna värk, dinosaurised ja teised suured elukad surid maha, ainult tibatillukesed imetajad jäid ellu ja linnud ka, kes olid siis päris suured. Kliima muutus pidi ikkagi toimuma, et munadest koorusid ainult isased
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
25-04-2004 12:55
Postitus: #10
 
Muide, kas dinosaurused on üldse välja surnud..?

Siin on seda arutatud..
http://www.para-web.org/foorum/viewthread.php?tid=46

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wolfgirl
Metsaelanik

Postitusi: 654
Liitunud: Apr 2004
25-04-2004 13:31
Postitus: #11
 
Sellest teisest teemast:
Ei tea, tänapäeval ei tõesta pilt ega video enab midagi. Ma võin oma hobuse ka paljaks nüsada ja oksa külge riputada ja siis pilti teha, tegelt nii hull ma ei ole ja hobust mul ka pole. Kui ma oleks dinoka korjuse leidnud, siis oleksin ikka kaldale viinud ja kuulsaks saanud vb. Kahtlasel kombel see onkel viskas korjuse vette tagasi( ta ütles, et haises hirmsasti, keda see huvitab kui on just dinoka leidnud)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
25-04-2004 17:42
Postitus: #12
 
Su jutus on tegelikult hea iva sees wink Loomulikult on kahtlane, et kui kalamehed leiavad mõne korjuse ning saavad aru, et tegemist võib olla näiteks mõne dino korjusega, siis nad viiksid selle kaldale ja kogu moos.

Kui me nüüd aga vaatame kalurite vaatenurgast, kes on arvatavasti vähemalt mõnda aega koolis käinud, kellele on pähe taotud teadmine, et dinosaurused surid juba 65 miljonit aastat tagasi välja, siis on äärmiselt kahtlane, et mõni neist võiks hakata mõtlema, et tegemist võiks olla dinosauruse korjusega. Enne tulevad ikka pähe mõtted, et äkki mõni suvaline vaal või haikala või mõni väärastunud kaheksajalg.

Oli sel päeval mis oli, me ei saa seda kunagi teada, mille japsid just merest püüdsid. Tahtsin viidata lihtsalt sellele faktile, et tegelikult ei ole ju ookean kaugeltki mitte läbi uuritud ning kui dinosaurused surid välja näiteks asteroidi tõttu, mis varjas päikese, suretas taimed jne, siis meres käis ju elu edasi, päike väga palju veealust elu ei mõjuta, eriti kui me räägime kilomeetrite sügavusest ookeanist.. Ei või iial teada, kas ka veealune elu ühes dinosaurustega välja suri..

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wolfgirl
Metsaelanik

Postitusi: 654
Liitunud: Apr 2004
28-04-2004 13:27
Postitus: #13
 
Seda jah. Varsti peaks mingi alveepolitseid tegema hakkama vist, kui õhk väga mürgiseks muutub.
Ookean on päris suur ja igalpool ei jõua põhja vaatama minna. See on kahtlane, et dinokaid ei ole vees tavaliselt näha, kui nad just väga sügaval ei ela
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Halo
Passiivne konto

Postitusi: 222
Liitunud: Jul 2007
11-09-2007 22:14
Postitus: #14
 
Siin veel midagi:
Teadlased on leidnud asteroididevööst tõendeid taevakeha kohta mis võis põhjustada dinosauruste väljasuremise ja seda palju varem kui 65milj. aastat tagasi.
Mine tea milline see tõde tegelikult on.
Allikas (link)

Muudetud: 11-9-07 kell 23:15:59 Halo
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ton
Tavaliige

Postitusi: 213
Liitunud: Aug 2006
11-12-2007 15:18
Postitus: #15
 
Tsitaat:Algselt postitas: Green_Day
"Darwini eksituse" järgi ülemaailmse veeuputuse tagajärjel. A krt seda teab, kuidas see tegelikult ikkagi oli.

Viimasel ajal ilmub ühe rohkem uurimusi selle kohta, et kogu meie planeedi ajaloo skaala võib olla totaalselt paigast ära ja kogu Maa ajalugu palju lühem kui arvatud. Tõendeid tuleb iga päevaga ühe massilisemalt päevavalgele.

Tundub, et need dinosaurused elasid veel mingi 10 000 aastat tagasi ja enne viimast uputust päris kindlasti.

Huvitav on veel see, et dinosaurused olid erinevalt lasteraamatu piltidele peamiselt vee ja sooloomad, nagu tänapäeva krokotillid, kilpkonnad jne. Kuna nende selgrooga erinevalt jällegi Hollywoodi raamatutele ei paindunud nii järsu nurga all, et püsti käia vaid oli pigem sirge , et vees ja soos liikuda.

Seega tuleb välja, et polnudki nn dinosauruste ja imetajate aega eraldi vaid nad elasid koos nagu tänapäeva imetajad ja krokotillid - lihtsalt erinevas keskkonnas.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kivikas
Tavaliige

Postitusi: 224
Liitunud: Mar 2005
11-12-2007 20:45
Postitus: #16
 
Väljasuremine oli märksa pikem protsess kui sageli arvatakse. Juba enne meteoriiditabamust käis väljasuremine aktiivselt. Kliimamuutused ilmselt peamiseks põhjuseks, üheks põhjuseks kõrgenenud vulkaaniline aktiivsus. Meteoriiditabamus pani ilmselt lihtsalt viimase põntsu.

Tsitaat:Algselt postitas: TonViimasel ajal ilmub ühe rohkem uurimusi selle kohta, et kogu meie planeedi ajaloo skaala võib olla totaalselt paigast ära ja kogu Maa ajalugu palju lühem kui arvatud. Tõendeid tuleb iga päevaga ühe massilisemalt päevavalgele.

Milliseid uurimusi? Ehk annad mõne viite TEADUSLIKULE allikale (mitte igasuguste "Darwini eksituste" taolistele mukikakadele)?

Teaduses küll mingeid selliseid tuuli ei puhu, et Maa ajalugu võiks olla seniarvatust oluliselt lühem olla.

Tsitaat:Tundub, et need dinosaurused elasid veel mingi 10 000 aastat tagasi ja enne viimast uputust päris kindlasti.

65 miljonist aastast hilisemate dinosauruste kohta puuduvad igasugused andmed (peale lindude).

Tsitaat:Huvitav on veel see, et dinosaurused olid erinevalt lasteraamatu piltidele peamiselt vee ja sooloomad, nagu tänapäeva krokotillid, kilpkonnad jne.

Ei vasta päriselt tõele. Dinosaurusi oli igasuguses suuruses ja nii maismaal kõrbes, metsas, savannis kui ka vees. Loomulikult olid dinosauruste ajal ka primitiivsed imetajad olemas, sest vastav liin eraldus roomajate liinist juba varakult. Aga alles pärast dinode kadumist said imetajad hoo sisse oma arenguga ja täitsid tühjaksjäänud ni¹id.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jason
Bännitud

Postitusi: 1,244
Liitunud: Dec 2004
11-12-2007 20:49
Postitus: #17
 
Tsitaat:Algselt postitas: Green_Day
"Darwini eksituse" järgi ülemaailmse veeuputuse tagajärjel. A krt seda teab, kuidas see tegelikult ikkagi oli.

hämmastav! Piibli järgi surid nad kah veeuputuse tagajärjel!

http://teateid_tegelikkusest.phpbb24.com/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=JenF7pi3xX4
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,895
Liitunud: Nov 2003
11-12-2007 20:53
Postitus: #18
 
Jason, mis teadusliku järelduse sa nüüd teed sellest võrdlusest piibliga.

Ma näiteks ei mäleta piiblis olevaid dinosauruseid. Aa, sa ju loed mingit teist piiblit.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kivikas
Tavaliige

Postitusi: 224
Liitunud: Mar 2005
11-12-2007 20:56
Postitus: #19
 
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Jason, mis teadusliku järelduse sa nüüd teed sellest võrdlusest piibliga.

Ma näiteks ei mäleta piiblis olevaid dinosauruseid. Aa, sa ju loed mingit teist piiblit.

Ta ei teegi teaduslikku järeldust. Ta vihjab sellele, et "Darwini eksituse" autor on piiblifanaatik, kes on nõus musta valgeks valetama, et aga saaks piiblilugusid "tõestada".
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jason
Bännitud

Postitusi: 1,244
Liitunud: Dec 2004
11-12-2007 20:58
Postitus: #20
 
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Jason, mis teadusliku järelduse sa nüüd teed sellest võrdlusest piibliga.

Ma näiteks ei mäleta piiblis olevaid dinosauruseid. Aa, sa ju loed mingit teist piiblit.

kui keegi hakkad "darwini eksituse" põhjal mingeid teaduslikke või mistahes järeldusi tegema, siis tulebki piibel lagedale otsida sest piibel on selle vanem vend

http://teateid_tegelikkusest.phpbb24.com/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=JenF7pi3xX4
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,895
Liitunud: Nov 2003
11-12-2007 21:06
Postitus: #21
 
Mis sa seal piiblist kirjutab siis?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ton
Tavaliige

Postitusi: 213
Liitunud: Aug 2006
12-12-2007 09:21
Postitus: #22
 
Tunnen suurt vastutust ja pinget.
Kui ma nüüd mainiks neid allikaid uurimuste kohta, siis sõltumata materjalidest käivitaksin sellega ilmselt uue andmise ja ärapanemise vanade parteilaste ja nooremate õpihimulisemate vahel.

Vastutuse pinge on liiga suur. Jätan tsiteerimata =)

Eks selle uue infiga on alati nii olnud, et vanameelsed on visad põhimõtteid muutma ja võitlevad viimse uriinitilgani. See on ka arusaadav- keegi ei taha ju kergelt öelda, et - "hm, vist peame selle uue asja omale selgeks tegema.."
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
troodon Eemal
ilge reptiloid

Postitusi: 324
Liitunud: Dec 2007
12-12-2007 15:57
Postitus: #23
 
Mind huvitab pigem, miks surid välja KÕIK dinosauruseliigid (kui linde mitte lugeda dinodeks)? Dinosaurused asustasid kõikvõimalikke elupaiku, nii veeäärseid kui kõrbelisi; neid oli väga erinevas suuruses alates kanasuurusest (kesteab, võis ju olla veel väiksemaidki?) kuni teada-tuntud hiiglasteni. Vähemalt osadel nendel arvatakse olevat kujunenud välja püsisoojasus.

Miks elasid katastroofi (vulkanism + meteoriit + vbl veel midagi) üle krokodillid, kilpkonnad ja linnud? Imetajatest saan veel aru, olid väikesed uruloomad valdavalt.

Samuti läksid koos dinokatega neist veidi varem triiase ajastul alul (?) tekkinud suured veeroomajate rühmad (pliosaurused, plesiosaurused, oftalmosaurused), aga krokud ja merekilpkonnad jäid. Surid välja ka tiibsisalikud (arvatakse nüüd soojaverelisteks nagu linnudki), aga linnud jäid.

Ma küll ei poolda üldjuhul suunatud evolutsiooni teooriat, kreatsionismist rääkimata, kuid siinkohal tekib küsimus, kas siiski mitte pole kuhugi "sisse programmeeritud" mõistusliku elu teke. Et siis dinokad koos vee- ja õhuroomajatega hävisid täielikult, et teha ruumi imetajatele, kelledesst sai uus lootus mõistusliku elu tekkeks??? Tegelikult on ka dinode hulgas elanud selliseid liike, kelledel oleks olnud eeldusi mõistuseks, aga kuna nad millegipärast selleni ei jõudnud, siis luges "süsteem" selle haru tupikteeks.

Aga jah, väljasuremisi on olnud varemgi ja veel põhjalikumaid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jason
Bännitud

Postitusi: 1,244
Liitunud: Dec 2004
12-12-2007 18:15
Postitus: #24
 
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
Tunnen suurt vastutust ja pinget.
Kui ma nüüd mainiks neid allikaid uurimuste kohta, siis sõltumata materjalidest käivitaksin sellega ilmselt uue andmise ja ärapanemise vanade parteilaste ja nooremate õpihimulisemate vahel.

sa siinkohal eksid veidike. eesmärk pole kellelegi ära panna vaid eristada adekvaatne allikas ebapädevast. siinkohal minusugustel lihtsalt süttib üks lambike, mis annab märku, et vale/rumalus/teadmatus/naiivsus on vallale pääsemas. ja tunnengi kohustust otse ja avalikult ära öelda, mida ma kõnealuse kirjanduse kohta tean ja arvan. lihstalt ei suuda endale lubada seda lõbu vaadata kõrvalt kuidas noored ja kujunemisperioodis inimesed reklaamivad teineteisele labast valet täis raamatuid mingi tõsise ja murrangulise teaduse nime all. vanade inimeste puhul on selge - kui juba üle 25 oled aga ikka veel selliseid asju usud, siis seda ei korva enam miski.

nüüd aga allikatest: neile osutamine on VÄGA oluline. nimel on teada terve müriaad soolapuhujaid, kes on end teadlasteks maskeerinud, libaülikoolidest teaduskraadid ostnud ning nüüd kirjutavad "tõsiteaduslikke" wc-paberi rulle. tiitleid oleks nagu külaga ja nii mõnigi vähemkriitilise mõtlemisega inimene hakkabki seda kullana võtma. peale selle on teatud tsunft raamatunikerdajaid süstemaatiliselt ignoreerinud aja kulgu ning korrutavad papagoi järjekindlusega asjust, mille teadus paraku juba ammuilma ümber on lükanud, võltsinguks tunnistanud vmt. need nimed ja raamatut korduvad igasugustes debattides ning on seega kergelt äratuntavad.

anna siis teistele võimalus hoiatada vähemteadlikke igasuguste libade eest. võid juhuslikult ka ise teada saada, et sinu pakutud väidetavalt kõigiti kredibiilne autor on päriselus fanaatiline kreatsionist või lihtsalt libadoktor, kelle teaduskraad pärineb kuskil Pusapratipundara või Kurrunurruvutisaare "riiuliülikoolist"...Tsitaat:Algselt postitas: Ton
Eks selle uue infiga on alati nii olnud, et vanameelsed on visad põhimõtteid muutma ja võitlevad viimse uriinitilgani. See on ka arusaadav- keegi ei taha ju kergelt öelda, et - "hm, vist peame selle uue asja omale selgeks tegema.."

vanameelsed võivad tõesti nii käituda. aga peale vanameelsete on veel ka niinimetatud vanemad, kogenumad ja oma pikema eluea jooksul ka rohkem lugenud-õppinud kodanikud kes lihstalt paratamatult valdavad mõnevõrra rohkem teavet kui mõni mässumeelne ja jonnakas noorpõlvkonna esindaja.

mis aga puutub vähegi tõsisematesse inimestesse, siis neil on alati kalduvus kõik parem ja õigem omaks võtta. ja see on JUST PIGEM vanemate kodanike komme sest nemad juba teavad, et sellest pole kasu, kui raiuda nagu rada, et "kuna veemolekulis on üks hapnikuaatom, siis kõlbab seda hingata küll!". nende elukogemus ütleb, et vana ja iganenud seisukoht tuleb kõrvale lükata, andmaks ruumi uuele ja kasulikumale.

vot selle nurga alt näen mina neid asju...

http://teateid_tegelikkusest.phpbb24.com/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=JenF7pi3xX4
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jason
Bännitud

Postitusi: 1,244
Liitunud: Dec 2004
12-12-2007 18:39
Postitus: #25
 
Tsitaat:Algselt postitas: troodon
Mind huvitab pigem, miks surid välja KÕIK dinosauruseliigid (kui linde mitte lugeda dinodeks)? Dinosaurused asustasid kõikvõimalikke elupaiku, nii veeäärseid kui kõrbelisi; neid oli väga erinevas suuruses alates kanasuurusest (kesteab, võis ju olla veel väiksemaidki?) kuni teada-tuntud hiiglasteni. Vähemalt osadel nendel arvatakse olevat kujunenud välja püsisoojasus.

Miks elasid katastroofi (vulkanism + meteoriit + vbl veel midagi) üle krokodillid, kilpkonnad ja linnud? Imetajatest saan veel aru, olid väikesed uruloomad valdavalt.

Samuti läksid koos dinokatega neist veidi varem triiase ajastul alul (?) tekkinud suured veeroomajate rühmad (pliosaurused, plesiosaurused, oftalmosaurused), aga krokud ja merekilpkonnad jäid. Surid välja ka tiibsisalikud (arvatakse nüüd soojaverelisteks nagu linnudki), aga linnud jäid.

Ma küll ei poolda üldjuhul suunatud evolutsiooni teooriat, kreatsionismist rääkimata, kuid siinkohal tekib küsimus, kas siiski mitte pole kuhugi "sisse programmeeritud" mõistusliku elu teke. Et siis dinokad koos vee- ja õhuroomajatega hävisid täielikult, et teha ruumi imetajatele, kelledesst sai uus lootus mõistusliku elu tekkeks??? Tegelikult on ka dinode hulgas elanud selliseid liike, kelledel oleks olnud eeldusi mõistuseks, aga kuna nad millegipärast selleni ei jõudnud, siis luges "süsteem" selle haru tupikteeks.

ma arvan, et asi pole sugugi veider. mõnikord juhtub, et mingi hõimkond või sugukond vmt on mingiks ajaks juba niikuinii arengus ummikusse jooksnud, see, et on suur liigirohkus, ei ole mingi näitaja sest elades pikka aega stabiilses elukeskkonnas, kohandutakse sellega ja toimuda võib isegi regress misjärel esimene suurem katastroof kogu populatsiooni minema pühib. seejuures ei pruugi isegi kõik katastroofis hukkuda. hävib lihtsalt nii palju loomi, et igasse asurkonda või territooriumile jääb alles vähem isendeid kui on minimaalselt tarvilik liigi jätkamiseks.

mis püsisoojasusse puutub, siis mõtle nüüd selle üle: kui keskmine temperatuur langeb ka troopilisel alal näiteks kasvõi 35 kraadilt 20 kraadini, siis sama langus on kogu aasta lõikes ka talvega piirkondades. võid ette kujutada, mis temperatuurid siis talviti valitseks. on aga väga oluline isegi paarikraadine langus. rääkimata veel suurematest. viljade valmimine aeglustub või peatub, rohusööjate arvukus langeb miinimumine või kaob üldse. neist sõltuvad lihasööjad lähevad takkajärgi. jne. püsisoojasus ei aita siin mitte muhvigi kui puudub oskus end soojalt riidesse panna ja lõket teha.
___

kullake, ÜHTE kahest sa PEAD pooldama - kreatsionismi VÕI evolutsiooni. muidugi juhul, kui sa ei kavatse vaidlustada energia ja mateeria jäävuse seadust... sest kui keegi meid ei loonud, siis PIDI see kõik ise arenema. kui aga ei arenenud, siis PIDI keegi meid looma.

mõistusliku elu teket ei pea küll kuskile programmeerima. seda enam, et minu arust on "mõistuslikkus" ülimalt suhteline küsimus. meile ilmselt vaid tundub subjektiivselt, et me oleme omast arust hästi mõistuslikud sest see on meie loodud kriteerium. see, et just meie liigist kujunes see, kes me oleme, on tõesti suhteliselt juhuslik. me lihstalt juhtusime olema õigel ajal õiges kohas, kus anti stradipauk ja me juhtusime valima "õige" marsruudi. miks "õige" jutumärkides? sest ma pole kindel, et me oma saavutustest hoolimata "kaotajatest" - ¹impansidest, gorilladest, orangutanidest - kuidagi õnnelikumad oleme...

jah, ka dinosaurustest oleks VÕINUD kujuneda meie mõistes intelligentne liik kui vaid asjaolud oleksid olnud teised. me ei saa teada - võibolla mõni liik juba asuski sellele teele. võibolla kasutas ta juba mingil tasemel kive ja keppe. sellistest asjadest kahjuks tõendeid säilinud ei ole. võibolla pole ka nimetatud liigist fossiile säilinud kuigi ma ei usu eriti, et selline olemas võis olla.

http://teateid_tegelikkusest.phpbb24.com/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=JenF7pi3xX4
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teadlased: maailm on kuuenda väljasuremise serval InDemand 5 3,908 30-01-2011 17:27
Viimane postitus: Päikeseinsener

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog