Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Autor Sõnum
völundr
Uustulnukas

Postitusi: 38
Liitunud: Dec 2009
08-12-2009 17:08
Postitus: #1
Rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Kui keegi teab mingeid maagilisi toiminguid, vihmatants ja muu taoline. Loitse mis võivad tõepoolest mõjuda, või jookidest mis tõepoolest õnne või midagi taolist.
Oleks tore selliseid jagada, katsetada ja siin tulemustest rääkida.

Eriti head oleksid taolised asjad mida niisama netist ei leia, vaid on omaleiutatud või suguvõsa pärand.
näiteks mu vanaema on oma elujooksul koostanud raamatu erinevate pruuliste jaoks, tegelt suht keerulised värgid ja mõni taim sealt on peaaegu väljasurnud, nt päärusilm, mile juurt on ta kasutanud esemelt needuse mahavõtmiseks...

.................................................................................................

Üks lihtsam retsept sealt kogumikust:
teelehe (korjatud mõne päeva jooksul enne suvist pööripäeva) Paiselehe õied(korjamisaeg pole tähtis),
mesi (mitte hangunud), veidi ingverit ja see aitab väga hästi ninakinnisuse vastu ...[Muudetud: 12-8-2009 völundr]
(selle postituse viimane muutmine: 03-08-2016 19:43 Nielander.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Halo
Passiivne konto

Postitusi: 224
Liitunud: Jul 2007
08-12-2009 17:13
Postitus: #2
 
Nõus sinuga, et oleks tore jagada ja katsetada. Ainult, et.....ETTEVAATUST! Ohutult jagada võib ainult selliseid maagilisi toiminguid milledest pole mingit erilist kasu/kahju- sellised pole aga ka huvitavad. Smile
Kindlasti on mõningaid erandeid aga minu arvates peaksid enamus maagilisi rituaale ja toiminguid siiski spetsialistidele (kes nendega ohutult toimetada suudavad) kasutada jätma.

[Muudetud: 12-8-2009 Halo]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Halo
Passiivne konto

Postitusi: 224
Liitunud: Jul 2007
08-12-2009 18:52
Postitus: #3
 
Just just Smile heatahtlikud loitsud jne... võib rahulikult lugeda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nazz
Veteran

Postitusi: 1,713
Liitunud: Jan 2007
08-12-2009 18:56
Postitus: #4
 
http://spellsandmagic.com/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
iff0lenvms
Uustulnukas

Postitusi: 30
Liitunud: Dec 2009
19-12-2009 21:52
Postitus: #5
 
Ma prooviks ise selle nuku teema järgi kui keegi tahaks tulemusi teada.
Ainult et ma ei tea päris täpselt mis sinna sisse peab panema.

[Pilt: scb0hl.png]
"Vahel tuleb silm kinni pigistada, selle asemel et vaadata."
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
opiate
Uustulnukas

Postitusi: 5
Liitunud: Jan 2010
18-01-2010 20:24
Postitus: #6
 
5 grammi kuivatatud psilotsübiini sisaldavad seened pimedas kohas üksinda... enne muidugi kirjutad paberile milleks astud rännakule. usu mind...töötab!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 665
Liitunud: Sep 2009
01-08-2016 10:19
Postitus: #7
RE: rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Sellele vanale ja unustatud teemale võib natuke eluvaimu sissepuhuda ja rääkida natuke pulmatraditsioonisest ja sellest , kuidas nad musta maagiat teenivad.
Artikkel on tõlgitud vene materjalidelt ja seega mõned asjad võivad natuke varieeruda, siia sinna. Teadjamad võiksid kommenteerida eesti pulmakombeid energeetilisest tasandilt vaadatuna.

Poiste- ja tüdrukuteõhtu.
Seda õhtut peetakse enne pulmi, pruut oma sõbrannadega ja peigmees oma sõpradega. Ideeliselt oleks see nagu vabadusega hüvasti jätmine, aga tegelikkuses "nagu hinge tõmme enne surma" või "esmaspäeval hakkab kõik pihta". Perekonna ellu kandub edasi soov pidutseda, sest sõbrad see on "vabadus ja lõbutsemine" aga perekond, see on "raskused ja hall argipäev"
Peale selle kulutatakse hulk energiat , mis tegelikult peaks kuluma pulmadele. Pulmapäeval aga tahavad noored hoopis puhata, selle asemel, et kogu energiaga pühendada ennast perekonna loomisele.
Vanadel aegadel oli pulma eelne õhtu aeg, kus tegeldi pruudi ettevalmisetamisega laulatuseks, käidi saunas, punuti pruudi juuksed patsidesse ja viidi läbi rituaale mis olid seotud mehele minekuga.

Pruudiluna maksmine.
See on tänapäeval peigmehe võimalus mööda hiilida katsetest, kus ta peab demonstreerima oma jõudu, näitama inteligentsi ja teadmisi, et võita oma südamedaami südant.
Pruuti, kes soovib liitu mehega, et luua perekonda ja saada lapsi, müüakse nagu kaupa. Pole mingeid tundeid, suhted on puht majanduslikud. Mees ei pea tõestama oma armastust ega valmisolekust suheteks ja naine ei vaata tema väärtusi. Toimub tavaline äritehing. Lunaga pannakse paika kaubanduslikud : ostetavad-müüdavad suhted. Müüdavad naised... Köh-köh.

Pulmariiete värvid.
Reeglina on peigmees mustas ülikonnas. Mees kiirgab endast mehelikku Yan - energiat, aga selleks et ta saaks mehelikku energiat endast välja kiirata, peab ta olema heledates riietes.
Must on surma värv ja energiat neelav.
Seega peaks pulmas ka peigmees kandma valget või heledat kostüümi.

Laenatud pulmariided.
Pulmariiete laenamisega võõrastelt või lähematel kaugematelt tuttavatelt saadakse kaasa ka eelmiste omanike hädad ja õnnetused.
Vanadel aegadel pulmariideid hoiti perekonnas nagu hinnalisi reliikviaid,anti edasi emalt tütrele kuni nad muutusid täiesti kasutuks, nad olid perekonna õnne talismanid.
Tänapäeval on ilmunud salongid kust saab üürida pulmariideid ja muid pulmaga seotud asju.
Suurt negatiivsust pulmarituaali lisab tüdrukute ja noorte neidude matmine pruudikleidis, see on nagu laulatamine surmaga.

Laupäev.
Enamus pulmapidusid toimub laupäeval. Astroloogid peavad laupäeva kõige raskemaks päevaks, sest ta on seotud Saturniga. Saturn on kõige aeglsem ja raskem planeet, teda seostatakse vastuseisu ja kaotustega. Laupäeva, et tohi alustada mitte ühegi uue asjaga, erandiks on maa ja kinnisvara,sest Saturn on nendega seotud. Laupäeva peetakse väga ebasobivaks päevaks abiellumiseks ja pulmade pidamiseks. Sel päeval on mõtekam teha kokkuvõtteid, medideerida, tegeleda maatöödega, olla vaikselt ja rahulikult.
Peale päikese loojangut algab Rahu aeg. Rahu- deemonlik varjuplaneet, mõnede allikate andmetel on Rahu karmaline
kuusõlm. Tema hoole all on igasugused tokskoosid, alkoholism, narkomaania. Alkohol on "vedel Rahu" sellepärast on kõik joodikud tema mõju all ja kas magavad või sõimlaevad. Intellekt sel ajal puhkab.
Rahu sümboliseerib lahutust. Kõige tugevam mõju aeg on kella 10-02 öösel. Sel ajal barjäär füüsilise ja peenmaailma vahel on väga nõrk ja seda aega kasutades tungivad igasugu olendid inimestesse. Vaimud omavad aru ja toimivad meie peal meie endi abil. Statistika järgi on just sel ajal kriminaalsed tegelased kõige aktiivsemad ja sel ajal juhtub kõige rohkem raskeid avariisid. Kõige rohkem tuuakse patsiente reanimatsiooni just peale kella kolme öösel. See on aeg kus meeleldi tegutsevad
ka mustad maagid, eriti veel täiskuu ajal.
Maagide foorumites liigub informatsioon , et rituaalid viiakse läbi kas teisipäeval või laupäeval. Mustad maagid teevad rituaale Veenusele. Rahu´le või Ketu´le.
Rituaalid viiakse läbi jõu kohtades, jõu päevadel, jõu vahenditega ja kasutakse jõu tehnikaid.
Astroloogilisest vaatevinklist pulmadele tulebki välja suur ohvrirituaal deemonlikule planeedile,näljaste hingede ja larvide söötmine ja tohutu energia äravool.

Jätkub.
(selle postituse viimane muutmine: 01-08-2016 10:21 Digitaria.)

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 665
Liitunud: Sep 2009
01-08-2016 16:30
Postitus: #8
RE: rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Kiriklik laulatus.
Noorpaaril tasuks hoolega kuulata mida papp-pastor räägib, võib olla nad üldse ei taha sellist elu endale.
Vene Õigeusu kirik õnnistab pruuti järgmiste sõnadega :И ты невесто, возвеличися якоже Сарра, и возвеселися якоже Ревекка, и умножися якоже Рахиль; веселящися о своем муже, хранящи пределы закона, зане тако Благоволи Бог.»

Sina Pruut ole ülendatud nagu Saara, rõõmus nagu Rebecca ja sünnita nagu Rahel.
Kui täpsemalt piiblist järele uurida siis need sõnad tähendavad järgmist:
Ülendatud nagu Saara- keda saadeti iga vajaliku mehe juurde
Rõõmsameelne nagu Rebecca- kellel üks poeg reetis teise.
Sigi nagu Rahel- kes suri teise lapse sünnitusel.
Nii, et tasub mõelda, kas tahetakse olla nagu Saara ja Aabram või on olemas paremaid eeskujusid.
Võib olla keegi oskab siin kohal rääkida laulatustoimingust luteri kirikus,Mida seal räägitakse?

Perekonnaseisu amet.
Siin lihtsalt sõlmitakse äriline kokkulepe, lüüakse pitsat passi ja pannakse alus perekonna lagunemisele: kellele lahutuse korral kui palju jääb. Tänapäeval on veel olemas abieluvara leping. (Ei midagi isiklikku, ainult äri).
On ära tõestatud, et enamus karmalisi haigusi saadakse ristimise ja laulatamise ajal. Need kaks rituaali kuuluvad oma olemuselt musta maagia alla.

Pulmamarss.
Natuke ajalugu.. 1843 aastal Potstamis toimus Mendelssoni sümfoonilise poeemi"Suveöö unenägu esiesitlus. Selles mängiti esmakordselt kuulsat pumamarssi, Siis oli see mõeldud naljana, paroodiana , kus äranõiutud kuninganna Titania abiellub eesliga. Tol ajal nimetati seda muusikapala " Eesli pulmaks".
Populaarsust pumamarss hakkas koguma peale 1858 aastat kui kuninganna Victoria pani oma tütre Victoria Adelaidi mehele Preisi kroonprintsile Friedrichile. Noor printsess isiklikult valis pulmamuusika. Pruuti saatis altari ette "Pulmakoor" Wagneri ooperist Lohengrin ja noorpaar lahkus kirikust Mendelssoni "Pulmamarsi" helide saatel.

Sõrmuste vahetamine.
Ringi on peetud igaviku sümboliks, seepärast on sõrmus saanud lõpmatu õnne ja armastuse sümboliks mehe ja naise vahel. Kihlasõrmuste komme sai alguse 60 -ndatel aastatel, kui teemantiga kauplevatel firmadel hakkas tulu vähenema, siis ilmusid ekraanile filmid kus kangelased kinkisid oma südamedaamile sõrmuse. Traditsioon sündis tootjate soovist saada kasumit.
Abielusõrmust kantakse parema käe nimeta sõrmes.mõlemad, nii mees kui naine. Nimeta sõrm on päikese sõrm. Parem käsi on andja, vasak käsi on võtja. Mees kui päikese meheliku alge esindaja pakub naisele kaitset ja küllust ja naine vastavalt võtab selle vastu. Kui aga ka naine kannab sõrmust paremas, andvas käes, siis te ei suuda mehe kaitset vastu võtta ja tekib võimuvõitlus koha pärast perekonna elus.
Kommentaariks, euroopas kantakse abielusõrmust vasakus käes.nii mehed kui ka naised.

Noorpaari roosiõielehtedega üle puistamine.
Varematel aegadel oli komme noorpaar pärast abiellumis tseremooniat üle puistata riisi või nisuteradega. Mõnedes maades tehakse seda kompvekkide, rosinate või pähklitega. Arvatakse, et sihuke rituaal kindlustab noorpaari rohkete järglastega.
Tänapäeva on see vana komme asendunud lääne traditsiooniga puistata noorpaari jalge alla roosiõielehti.
Õielehed on osa surevast taimest ja kannavad endas surma energiat. Kui neid visatakse peade kohal siis see suleb kroontsakra. Kui õielehed on puistatud jalge alla, siis meenutab see kõik matusekäiku.
Igasugused ilusad asjad, õielehed tekitavad tugevat emotsiooni, need omakorda annavad välja palju energiat , mis omakorda võivad mõjutada reaalsust. See on omamoodi ettevalmistus järgmiste rituaalide ja programmide kinnistamiseks,sest päev ju alles algas. Eralduv energia avab programmid ja mõttevormid , ning need hakkavad vaikselt väikselt realiseeruma.

Tuvikeste lennutamine.
Paljudes religioonides ja kultuurides tuvi sümboliseerib hinge. Sel hetkel kaks tuvi sümboliseerivad pruuti ja peigmeest. Kui noored lasevad tuvid lendu ,siis nende lennu juures tekivad teatud mõttevormid, mis realiseeruvad.

Abielu lukku panemine.
See on suhteliselt uus komme. Noored kinnitavad kuhugi sillale tabaluku ja viskavad võtme vette. Võti visatakse vette, aga vesi peseb maha energeetika. Tulevase perekonna energeetika ja ühise liidu tugevus lihtsalt pestakse maha. Kõigile on ju teada, et kui tahame midagi puhastada,siis kasutame selleks vett. Siin töötavad samad seadused.

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 656
Liitunud: Mar 2012
01-08-2016 16:37
Postitus: #9
RE: rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
“Kiikumisel, mis tänapäeval seostub ainult meelelahutusega, on algselt olnud ka maagiline tähendus… Lõunaslaavlasedki uskusid, et puuokste, köite ja kiikedega kiikumine soodustab maa viljakust ja inimeste tervist ning aitab võidelda kurjade jõudude vastu…Maagiliste toimingute kompleks pidi soodustama kütitud loomade taassündi, inimesele aga andma elujõudu ja nooruslikkust…Mitmed teated kinnitavad, et kiikumine teeb keha kergeks…Kiikumisele omistati ka puhastavat toimet…Ingrid Rüütel on osutanud ka võimalusele näha kiike maailmapuu või maailmasambana, sest eesti kiigele on tunnuslik sama atribuutika: kiik asub kõrgemal künkal veekogu läheduses, teda on seostatud lindudega jne…Lihavõtteaegne (maagilise eesmärgiga) kiikumine on olnud tuntud kõigil läänemeresoomlastel, aga ka baltlastel ja venelastel…” http://www.folklore.ee/tagused/nr21/kiik.htm
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 665
Liitunud: Sep 2009
01-08-2016 18:00
Postitus: #10
RE: rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Pärast abiellumist tervitatakse noorpaari leia ja soolaga.

Pakutavast leivast või pirukast, tuleb kas murda või hammustada tükk. Kes suurema tüki saab see on majas peremees. Perepea peab alati olema mees. Siin tekib võistlemine, ei tunnistata mehe autoriteeti. Peale selle on veel tähtis isik, kes küpsetab peopiruka või leiva. Lesed, üksikud ja muidu õnnetud naised ja abielunaised tuleb selle leiva küpsetamisest eemal hoida, et nende õnnetus ei kanduks üle noorpaarile.

Suudlused.
Suudlused kätkevad endas midagi sakraalset, intiimset ja sümboliseerivad kahe südame ühinemist. Suudluste ajal on inimese peenkeha avatud ja kaitseta.
Noored suudlevad, ümbritsevate inimeste emotsioonid möllavad ja kõik karjuvad:"kibe". Pannakse paika alus kibedale elule. Kogu välja paiskuv energia läheb selle programmi käivitamisele ja sel momendil avatud peenkehad salvestavad selle. Tulemuseks võib olla see, et noored tüdinevad teine teise suudlemisest, aga neil on veel ees pulmaöö.

Pruudirööv.
Vanasti oli komme, kus pidustuste käigus mehed valisid endale naisi ja viisid siis nad oma koju.
Kaasaegsetes pulmades ei varastata pruuti mitte tema isakodust vaid peigmehelt ja teevad seda peigmehe omad sõbrad. Seda ei tohi teha, sest vastasel juhul jäävadki mehed teda varastama. On ju antud kinnitus, et naist tohib ära viia otse mehe kõrvalt. Pruut ise ka vabatahtlikult on andnud nõusoleku selleks kombetalituseks, saamata aru , tegelikult annab ta mitteteadlikult nõusoleku , et võib oma mehe igal hetkel rahulikult maha jätta ja minna teise mehega.

Peigmees joob pruudi kingast.
Siin on tegemist juba täieliku nõidusega, et teha meest tuhvli aluseks, See komme on tulnud aafrikast , kus jahimehed , et püütud metslooma taltsutada andsid talle juua oma jalanõudest.
Siin juures on veel üks huvitav moment, et kingast joob "tunnistaja" või "sõber. Sellega luuakse programm "armukolmnurgaks" ja pannakse alus abielu lagunemisele.

Raha jalge alla viskamine.
Maagiline riitus , et raha ei oleks. Kõnnid rahal, trambid raha jalge alla- kust kohast tuleb rikkus?
Raha loopida ei tohi. Nõukogude ajal oli veel komme,et pulmade ajal maha visatud raha üles ei korjatud ja kokku ei pühitud, vastasel juhul saab noor pere eluaeg kopikaid korjama.

Kandik napsu ja ampsudega.
Pulmarahvale pakutakse kandikult saiakesi ja samas öeldakse: Kallid külalised, võtke meie noorpaari pealt ära kõik raskused ja ebameeldivused. Teiste sõnadega noorpaari karma kantakse üle külalistele ja külalised peavad selle peale võtma veel napsu ja jätma kingituse.

Nõude lõhkumine pulmas.
Lüüakse puruks pruudi ja peigmehe lauanõud, mõnikord trambitakse veel jalgadega peal ja ikka selleks, et õnne oleks. Killud toovad õnne.
Kuidas see komme vanadel aegadel töötas?
Juba vanadest aegadest saadik sümboliseerivad nõud meid ümbritseva maailma: kosmos, hing , perekond terviklikkust ja puutumatust. Taldrikud sümboliseerivad perekonda, mugavust ja küllust. Arvati, et praod nõudes tekitavad pragusid ka inimeste saatusesse. Nõude katkised ääred- see on katkine maailm, milles inimene püüab hoida tasakaalu, mis ei õnnestu. See ei ole müstika. Vaadates iga päev lagunemise sümbolit, inimene alateadlikult meelestab ennast ebaõnnele.
Varem lõhuti nõusid, et õnnetus majast välja viia. Mitte valimatult, vaid ainult need õnnetud nõud mis olid mõrased, katkiste äärtega, kulunud joonistustega, kriibitud. Siit tuli komme, et nõude lõhkumine toob õnne- vana katkise tassi puruks löömisega ja kildude välja viskamisega visatakse minema ka vanad solvumised ja tülid.
Ammustel aegadel , kui inimesed lahendasid oma probleeme jumalatele ohvrite toomisega, peeti suurimaks patuks pakkuda jumalale toitu katkisest anumast. Jumal võis väga solvuda.
Ring ise on maagilise tähendusega. Maagid oma rituaale tehes püüavad hinged maagilisse ringi, kust nad ei saa lahkuda, Ring taldrikul ei lase hingedel toidu sisse minna.
Mis toimub aga pulmas? Absoluutselt terved ja uued noorpaarile kuuluvad lauanõud, kust nad on juba jõudnud süüa juua ja jätta neisse nõudesse oma energia, pekstakse puruks. Niimoodi lendab kildudeks ka noor pere. Vana komme on ümberpööratud.

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wilholmensis
Veteran

Postitusi: 884
Liitunud: May 2009
01-08-2016 18:22
Postitus: #11
RE: rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Rituaal ei toimi iseenesest, et see rituaal on vaid kõik oleneb ka rituaali läbiviijast, tema kompetentsist ja vaimsest seisundist!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 665
Liitunud: Sep 2009
01-08-2016 18:23
Postitus: #12
RE: rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Pruudikimbu viskamine.
Komme, kus pruut viskab ülepea oma kimbu rahva hulka ja kes ta kinni püüab pidavat olema järgmine kes mehele saab. See komme pole väga vana. Palju aastaid tagasi pruut oma kimpu kellegile ei kinkinud.
Lillekimp kannab endas surma energiat, sest lilledelt on võetud võimalus elada. Vanas Venes polnud kommet kinkida surevaid lilli. Kuubal näeb lõikelilli ainult surnuaial, olgugi , et kogu saar upub lilledesse. Kui mees kingib naisele surevaid lilli, siis viib ta tema eksitusse ja võtab ära elavat tänulikkuse energiat.
Kimp on terve päeva pruudi käes, ta tassib seda endaga kaasas, pildistab kimbuga- need lilled juba kannavad selle neiu eluenergiat ja lõpuks viskab ta selle oma vallalistele sõbrannadele.
On kaks võimalust. Nagu varem oli, kimbule loeti peale sõnad ja needused , et õnnetust pruudist eemale hoida. Või siis pruut tõesti usub et see kes kimbu kinni püüab saab mehele ja viskab ära oma isikliku õnne.
Mõned kuivatavad oma kimbu, mõned viskavad selle lihtsalt minema ja mõlemal juhul kannatab pruudi aura.

Pruudi sukapael.
See on komme, kus peigmees võtab pruudi jalalt sukapaela ja viskab selle oma vallalistele sõpradele.
Sukapaelal nagu kimbulgi on juba pruudi energia, juba pulmas, sõprade ees hakkab peigmees pruuti lahti riietama, visates neile pruudi intiimse riideeseme. See jätab illusioono kättesaadavusest aga pruut on puhtuse a õrnuse kehastus.

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Digitaria
kõrreline

Postitusi: 665
Liitunud: Sep 2009
01-08-2016 19:27
Postitus: #13
RE: rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Pruudiloori maha mängimine.
Keskööl, ümbritsetuna oma vallalistest sõbrannadest, pruut kinni silmi valib ühe, kelle pähe panna oma loor.
Loor on pruudirüü kõige tähtsam osa. Loor teeb neiust pruudi ümbritsedes teda salapära ja õrnuse oreooliga. Loor oli pruudile talismaniks ja kaitse teda kurja silma ja pahade vaimude eest. Loor kuulus ainult pruudile, teda ei antud ei sõpradele ega sugulastele proovida.
Surnutel kaetakse nägu rätikuga, et nad saaksid valutult minna teise ilma. Pruudi puhul toimub midagi sarnast. Pruudilt võetakse loor tema uues kodus, peab tegema seda õieti , et pruudil jääks aega kohaneda uue olukorraga- uue ilmaga - uue perekonnaga.
Vanasti käisid abielu naised kaetud peadega, kui keegi julges naiselt rebida peakatte, siis võeti kui solvamist.
Nüüd noor abielunaine annab ise vabatahtlikult ära oma peakatte ja seda veel keskööl, kui tumedad jõud on kõige aktiivsemad.
Paljud pruudid on leidnud palju kenama võimaluse valida uus mehelemineja kanditaat. Selleks seotakse pruudi silmad looriga kinni ja ta saab valida kellele langeb mehele mineku õnn, ilma et annaks oma loori ära.

Võistlused ja üritused pulmas.
Pulmad võib lugeda õnnestunuks, kui peale tseremoonia lõppu rahvas laulab, tantsib ja mängib õnnelikku elu, luues sellega noorpaarile head energiat koos eluks.
Kui noortele pakutakse ainult joomingut ja labaseid mänge, siis võib see jätkuda rohkemal või vähemal määral ka nende kooselus.

Kingitused.
Üks tore ja lõbus traditsioon on noorpaarile kingituste tegemine. iga kingitusega kaasa käib mõni lõbus lugu, nali või hea soov. Varem olid kingid pulmaliste poolt enda vahel ära jaostatud,st et kes mida kingib. Kingiti vajalikke asju, kingid kandsid endas soovide õnnistavat energiat, häid soove ja teenisid abielupaare kaua aastaid.
Kaasaegsed pulmad on nagu äriprojektid, noored soovivad saada võimalikult rohkem kingitusi ja paljud soovivad saada raha ümbrikutes. Sellise tarbijaliku suhtumise korral jäävad ka külaliste soovid ebasiiraks ja tehakse seda ainult linnukese pärast.
Peale kingituste, suudetakse mõnes pulmas igast üritusest, iga jama eest võtta pulmalistelt viimast. Isegi tort müüakse maha, kus juures väike tükk võib maksata rohke , kui kogu tort.
Iidsel aegadel peeti ka uhkeid ja rikkalikke pulmi, see oli siis rohkem nagu ohvriand jumalatele, et nad oleksid noorpaari vastu helded. Nüüd on see pöördunud mammona kogumiseks.

Pulmaöö.
Negatiivset energiat on kogutud hulgaliselt, nüüd tuleb selle energia laps eostada.

Pulma teine päev.
Pulma teine päev oli rahulik, noorpaar viidi sauna, peigu viheldi pruudi kingitud vihaga, see järel juhatati noored mehe koju, mees astus majja esimesena ja naine tema järel. Ämm ja äi võtsid nad vastu, võõrusti pulmarahvast ja kontvõõraid, pruut jagas kingitusi.
Praegu pole teine päev enam nii tähtis, perekonna rituaal on hoopis kadunud, piirdutakse hommikusoogiga või pikniku ja grilliga.


Tänan lugejaid ja nüüd võib kommenteerima hakata. Oleks huvitav teada millega meie noorpaare õnnistatakse ja mida nad eluks kaasa saavad?

Omada omamata.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
isemaag
Vana kala

Postitusi: 464
Liitunud: Apr 2013
05-08-2016 15:07
Postitus: #14
RE: Rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Väga huvitav inff Digitaria poolt. Eluaeg jään võlgu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,​,,,,
Teema pealkirja järgi: Samaka ajamine ise-enesest on maagiline tegevus, nõuab hääd kuulmist see rituaal, et ära tabada millä keedunõu üle hakkab keema. Ja mida kristlased kõikidele paganatele kingiks tõivad?
VIINAPÕLETAMISE!
Kõik kristlasteks hakanud rahvad pandi käpuli.
Otsingulink kahh siia: Viinapõletamine
https://www.google.ee/webhp?sourceid=chr...B5letamine

Veinikääritamise kohalt pole paha mõtet, see on mahla ületalve säilitamise moodus ja pidavat olema jumalale meelepärane tegevus.
(selle postituse viimane muutmine: 05-08-2016 15:13 isemaag.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Habemik
Rajaleidja

Postitusi: 25
Liitunud: May 2014
28-11-2016 08:47
Postitus: #15
RE: Rituaalid, loitsud, nõiajoogid ja muu posimine
Ma ei arva, et siin jagada retsepte, toiminguid ja rituaale, mis tõesti võivad midagi muuta, oleks õige. Need asjad tõesti töötavad, kuid selleks, et asi õieti toimiks, on vaja praktikat ja kogemusi. Lihtsalt nullist proovima hakata ja teiste peal katsetada, pole ikka õige. Kui lihtne see ka ei tunduks, võib ilma kogemuseta tektitada sellega rohkem halba, kui head. Halba ka endale. See nagu elekter, tegelikult töötab ja aitab, aga kui oskusi ei ole, siis parem mitte endal puutuda, võib paremal juhul särtsu saada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Loitsud, kaetamine jms ingu 24 6,771 26-09-2013 16:57
Viimane postitus: jonnipunn

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog