Para-web'i kokkutulek 30. august - 1. september 2019

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meie vaimsus
Autor Sõnum
positiivne
.

23-02-2017 13:56
Postitus: #26
RE: Meie vaimsus
Higihaljas Lehte Hainsalu soovitas kuus lugeda läbi minimaalselt 1 luulekogu "et elementaarset taset säilitada". Nii nagu demokraatiatki, peab ka kultuuri kunstlikult toetama, toitma ja üleval pidama. Need ei ole loomulikud kaasasündinud ... asjad.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ichigo
Nõid

24-02-2017 02:33
Postitus: #27
(23-02-2017 11:11 )Nofretete Kirjutas:  Hakkad lastelastele jutustama laulvast revolutsioonist? Aga kust sa tead, et see neid huvitab. Või sellest rääkimine on selleks ajaks veel lubatud? Võib-olla küsivad nemad hoopis: kuhu hiiepuud on jäänud? Ja koolis õpetatakse neile selleks ajaks juba koraani?

Mis lollid küsimused! Muidugi räägin me ärkamisajast, nii esimesest kui teisest, kus laulsime - ja huvi on siiras, et sa teaks. Ma ei tea aega, mil rääkimine poleks lubatud ja see, kuidas ning millest, oleneb ikka lapsevanema intelligentsist. Minu elueal, alates lapsepõlvest kuni lapsevanemapõlveni pole nagu probleeme olnud. Koolis õpetatakse juba tänasel päeval mingit jeesust ja ka see pole midagi ületamatut - lastele üldiselt juba instinktiivselt vastuvõetamatu, neid ei ohusta kooliprogramm vaid koduse toe ja mõistmise puudumine, millega meil õnneks probleemi pole. Hiiepuud on puud ning puid mõistab ilmselt iga laps sinust paremini. Meil on nt mõned esivanemad ja põlispuud, keda peale me oma laste teised üldse ei näe wink ma võin sulle öövarjus mõnega sõna saata, ära siis liiga ära ehmata.

Muudetud: ebasobiv tekst eemaldatud
(selle postituse viimane muutmine: 26-02-2017 15:44 PiziIngliito.)

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Tulnukinimene
turist Maal

24-02-2017 08:18
Postitus: #28
Tõnis Mägi "Eesti loost ja lootusest"
https://www.youtube.com/watch?v=fXHEjAhpmgw

Omalt poolt lisan mõttele "Looja loomus on looming.":

Me oleme loojad, kuid mõelgem mis kvaliteediga loojad?, kas seda kvaliteeti saab tõsta!?
säga
röövkala

24-02-2017 10:19
Postitus: #29
ma jätkuvalt imestan, kuidas murjam jaksab...
Enne tuleb telliskiviseina auk, kui ta sõnumid kohale jõuavad nn foorumi vaimsuse pärast muretsevatele kodanikele

murjam, liitu Thule Lee naiste grupiga. Sealt leiad mõttekaaslasi ja saad energia panna loomisse, kui siinne ma ei tea enam isegi mis...
Müstik
Shambalas

24-02-2017 12:47
Postitus: #30
(23-02-2017 11:24 )Tulnukinimene Kirjutas:  Nagu inimene kogub endasse head ja kui “on üle ääre” ärkab “kundalini” e. isiklik Vägi.

Vast ei olegi EW aastapäeva “sattumine” 24.02 juhuslik. Olgem siis sel tähtsal päeval rõõmsad ja soovigem Riigile (Rahvale) kõike HEAd! (loits, mantra, erilise vibratsiooniga sõna)

Jah. Oleme rõõmsad Eesti Vabariigi 99 aastapäeval ja soovime kogu eesti rahvale kaunist aastapäeva!
Jätkugu kõigil kannatust ja pikka meelt! Ja ärgu vaimsus ja vägi jätku meid maha!
Temimoor Eemal
tume

24-02-2017 17:37
Postitus: #31
(23-02-2017 14:19 )Nofretete Kirjutas:  Nii nagu muusika, kirjandus, kunst avardavad teadvust.
Nii avardab ka luule teadvust.

See on nüüd ikka kaunis individuaalne, mis kellelgi teadvust avardab. Mõni vajab tugevat droogi liikuma lükkamiseks, teisel piisab kaunist helist jms..

Sa aina kordad ja tõestad ilmselt endale, et "kõrge vaimsuse" tagab suur lugemus, kunstide ja ajaloo tundmine ning luule lugemine. Ei taga, kui selle tulemusena kasvab ainult enesetähtsus.

Enesetähtsus tahab, et sa oleksid enamuse ajast kellegi peale solvunud või haavunud.

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Müstik
Shambalas

24-02-2017 17:47
Postitus: #32
Kirjutasin ju teadvuse avardumisest, mitte kõrgest vaimsusest.
Alles urisesid, et foorum alla käinud, et iga päev loed ainult vägistamistest siit.
Püüdsin asja parandada, tõin teema Meie vaimsus üles. Et ehk läheb asi paremuse poole...
Nüüd siis jälle häda, et teema pole õige. Arenda teemat ja ära urise! Või tähista sulle meeldival viisil Eesti Vabariigi aastapäeva! Miks sa sellel eesti rahvale tähtsal päeval küll rõõmus ei ole? Ja miks sulle Rein Raua luuletus kogust "Unelindude rasked saapad" ei meeldi?
Hansee
Tavaliige

24-02-2017 18:03
Postitus: #33
Olen omalt poolt märganud, et "enesetähtsus" kasvab mammonal (hea palk, prestiishne töö),
Sellistel ei ole mingitki vastavust vaimsusega -tähelepanu on rahal . Olen vestelnud mõne (mitte ühe) katlakütjaga ja alati on jäänud mõtteid analüüsiks.

Elame kuidagi elu lõpuni, aga, kes selle eest vastutab ? - SINA ISE !
Müstik
Shambalas

24-02-2017 18:27
Postitus: #34
(24-02-2017 08:18 )Tulnukinimene Kirjutas:  Tõnis Mägi "Eesti loost ja lootusest"
https://www.youtube.com/watch?v=fXHEjAhpmgw

Omalt poolt lisan mõttele "Looja loomus on looming.":

Me oleme loojad, kuid mõelgem mis kvaliteediga loojad?, kas seda kvaliteeti saab tõsta!?

Ilus mõte! Arvan, et just vaimsusega saab tõsta! TÕNIS MÄGI mõtted, mis ta välja ütleb sobivad just tänasesse päeva.
Tõnis:
"Ilus oled isamaa. Mina soovin noored, et te mõtleksite selle maa
peale. Eesti keel on üks hämmastav keel. Kuna eesti keeles võib öelda niisuguse lause, et LOOJA LOOMUS ON LOOMING.

Eesti on selline maalapp, mida teist ei ole. Need metsad ja need rabad ja sood on unikaalsed. Las nad jäävad selliseks kui nad on. Hoidkem Eestit!"

Omalt poolt lisan, et hoidkem eesti inimesi ka!
Müstik
Shambalas

25-02-2017 11:09
Postitus: #35
(25-02-2017 03:47 )Temimoor Kirjutas:  Vaimsusele ei tule kasuks kiindumised...
Temimoor nagu vaimse ärkamise teemas kirjutasin:
- elu ei seisne võitluses ebameeldivaga, vaid ebameeldivate asjaolude meeldivaks muutmisel.

Vaimse ärkamise teemas enam kirjutada ei saanud, kuna sa lörtsisid teema oma vaidlustega ää.
Pealegi ei saanud sa aru, mis on vaimse ärkamise teema mõte.
Ja ei muretse ma foorumi käekäigu pärast. Muretsen kogu lääne maailma vaimse allakäigu pärast. Ja eelkõige Eesti pärast. Kas su arvates ei ole muretsemiseks põhjust?

Muudetud: ebasobiv tekst eemaldatud.
(selle postituse viimane muutmine: 26-02-2017 15:51 PiziIngliito.)
Müstik
Shambalas

25-02-2017 21:34
Postitus: #36
RE:
(25-02-2017 21:13 )kage Kirjutas:  Milline kodu ja väärtushinnangud sellise suhtumise ja vaimsuse kaasa on andnud? Kui palju on see kodu keskendunud teatud "õigetele" väärtushinnagutele ilma erinevaid inimesi ja maailma arvestamata?
Maakodu. Maakodu ja esivanemad andsid ka õiged väärtushinnangud. Mets ja linnulaul avardas teadvust. Ah jaa, vanataat mängis tihti rehetoas viiulit. Ja mäletan, et kuulati ka laulupeo ülekannet raadiost. Sel ajal ei tohtinud meie lapsed hingatagi. Kui lauldi "Mu isamaa on minu arm", tulid pisarad silmi. Nii said alguse ka väärtushinnangud.
(selle postituse viimane muutmine: 25-02-2017 21:40 Müstik.)
Vesilik
Veteran

28-02-2017 10:06
Postitus: #37
(28-02-2017 08:40 )säga Kirjutas:  *olen kaval nagu Kaval-Ants

Ja-jaa ole loll aga ole kaval eksole.

Truth shall set you free.
togli
Vana kala

28-02-2017 13:36
Postitus: #38
Kaval-Ants oli lihtlabane pätt. Valetas ja sullerdas nagu vana juut. Vanapagan seevastu oli tõsine töörügaja, uskus inimeste aususesse ja oli ise aus.
Vähemalt selline mulje vanadest lugudest jääb...
säga
röövkala

28-02-2017 17:10
Postitus: #39
Jäime sõbraga vestlema täna Kaval-Antsu ja Vanapagana teemal. Panen siia ka tema arvamuse Smile Arvamuste paljusus vaid rikastab:

Tsitaat: tekkis seos Kaval-Antsust kui hea empaatiaga narrist, selles tema tarkus
ja Vanapaganal tublidus, kuid juhm
(selle postituse viimane muutmine: 28-02-2017 17:11 säga.)
Viimne Roomlane
Vana kala

14-03-2017 17:29
Postitus: #40
http://learningapps.org/display?v=p6cne3ox517
Tänasel emakeelepäeval saate kontrollida oma eesti keele oskust, Viimne Roomlane vastas õigesti viiele küsimusele kahekümnest.
togli
Vana kala

14-03-2017 18:30
Postitus: #41
(14-03-2017 17:29 )Viimne Roomlane Kirjutas:  http://learningapps.org/display?v=p6cne3ox517
Tänasel emakeelepäeval saate kontrollida oma eesti keele oskust, Viimne Roomlane vastas õigesti viiele küsimusele kahekümnest.
Roomlane on siis tubli. Arvasin, et ta idanaabri ülistajana eesti keelest suurt nagunii ei jaga ja teen talle pika puuga ära. Perset roosi, sain ainult neli õiget vastust.
Malandro
Veteran

14-03-2017 21:31
Postitus: #42
togli,ma sain sama tulemuse mis sina,4/20.Lähme nurka häbenema...
Vesilik
Veteran

24-03-2017 13:33
Postitus: #43
KIVIKANTSLI JUTUD / 05.03.2017 - Kes on Eestlane?

Mees metsast räägib kuidas kristlane laulis Eesti hümni vabariigi aastapäeval asendades hümnis sõnad Eestimaa sõnadega Jesaiamaa.
Räägib lahti ka us. Piiblvöö mõiste mis on Iisraeli turvavöö,Iisraeli kristlastest sõdurid.
Jutt 45.ndal minutil.
Ise olen arvamusel et kes Piiblit ikka palju on tudeerinud ja sellega omale pähe tagunud on sellega ka oma nupukese ära nikastanud.Aga eks selleks sellised tekstid ongi loodud,et tekitada ajupestud ja zombeeritud bioroboteid keda oma eesmärkide järgi juhtida.Hullu langetõbise loodud Koraani peab ka ju pähe taguma ja leelotama kuni juhe kokku jookseb ja oled valmis pommivöö ümber panema.
Ka siin foorumis oli selge,nagu ka varem arvata võis kui stammpostitaja positiivne ja veel mõni hakkasid oma lemmik Venemaa teemas piiblit tsiteerima,et asi on peast hapuks läinud.

Vajalik oleks koostada ülevaade usuorganisatsioonide mõjust Eesti poliitikas ja ühiskonna suunitluste kujundamisel.

Eesti Gootika Lauavestlused - Ervin Õunapuu Nõmme Raadio Meediapank.
http://www.nommeraadio.ee/meediapank.php...avestlused

Soovitav ja tähelepanuväärne kuulamisvara,eriti tahaks esile tõsta osa Maarjamaa pühad naised.Naispühakud Saaremaalt Vaga-Reedu ja Õnnis-Annekese ime ja vägiteod,kes ristisid inimesi,asju ja koduloomi samas hoolega üles kutsudes pihtima kuhu rahanatuke peidetud on.Ühel oli risti sees nupuga nuga ja teisel Jeesuse peaga kepp mille sees tera peidus.

Truth shall set you free.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Jumal, meie endi looming Anonymous 94 34,219 03-03-2019 20:11
Viimane postitus: Mina Olen
  Revolver - vaimsus ja filosoofia positiivne 8 2,768 27-06-2017 09:36
Viimane postitus: positiivne

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog