Para-web'i sünnipäev 2017

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meie vaimsus
Autor Sõnum
Garmr
Uustulnukas

26-02-2017 14:32
Postitus: #51
RE: Meie vaimsus
.... Jälle kohtume, kohe
siis ent hargneb me tee.
Laskub kohinal lohe,
viib me õndsuse mee.

Mina rüüpan, Sa kallad,
mina aiman, Sa tead,
milleks öö langeb alla,
milleks piinad on head........ Alliksaar.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
murjam
Nõid

26-02-2017 14:47
Postitus: #52
Alliksaar on hea Smile

(26-02-2017 13:59 )säga Kirjutas:  Kui inimesed teevad koosloomet/tööd, toimuvad nihked teadvustes kiiremini. Eriti ärksamad peaks sellele arusaamale jõudma. Võib tunduda vale, et minusugune eluga ummikus tuleb vaimseid õpetama, aga mõnikord on nii, et mudas olija näeb kõrgustes olijate kohta seda, mida nad ise ehk ei näegi, kuid ega kuulda nad seda niikuinii võta.
Loeb inimese tahe. Teiste tahe õnneks ei määra midagi Smile

Ega enne ei saagi näha kui põhi ka ära katsutud. Siit see tänulikkuse olulisus, kui elu annab hulleima, on see võmalus näha enamat, oled järelikult piisavalt võimas selleks... Tõsi, siin puudutada tuumasid on kuidagi kummastav..
Ja kohtumised ning koostoime seda väärtuslikumad. Aitäh Sulle!

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
säga
röövkala

26-02-2017 14:51
Postitus: #53
(26-02-2017 14:47 )murjam Kirjutas:  Ega enne ei saagi näha kui põhi ka ära katsutud. Siit see tänulikkuse olulisus, kui elu annab hulleima, on see võmalus näha enamat, oled järelikult piisavalt võimas selleks... Tõsi, siin puudutada tuumasid on kuidagi kummastav..
Ja kohtumised ning koostoime seda väärtuslikumad. Aitäh Sulle!
elu aegajalt sõnab targalt-mõtlikult - "see ,mis murraks teiste hinge , ei tohi murda sinu hinge!"
siis tänutunne inimese meeli peaks haarama,
et tal sees hing, mis nõnda tugevalt heliseda ihkab ka kõike pilkasemas pimeduses,
nii väga valgust kanda tahab ta,
et ei murduks tahe tõusta taevastesse kõrgustese taas ja taas
(selle postituse viimane muutmine: 26-02-2017 17:38 säga.)
Minaelan
Bännitud

26-02-2017 17:04
Postitus: #54
(26-02-2017 16:54 )Temimoor Kirjutas:  Kui sa tsiteerid, siis sa mõtled ka ju nii. Ja siin palju väga agressivselt meelestatud tegelasi oma kaasmaalaste suhtes...

Kui ma tsiteerin selle neiu mõtteid, siis need on ainult selle neiu mõtted. Ma olen siin foorumis ka sind, kage-i jt tsiteerinud...aga kaugelt sellest, et ma teie moodi mõtleks.
Pealegi ei mõtle ükski inimene samamoodi kui teised ja õnneks pole meil ka veel mõtetelugejaid.
(selle postituse viimane muutmine: 26-02-2017 17:05 Minaelan.)

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
PiziIngliito
Proua

26-02-2017 17:34
Postitus: #55
Teemad ei ole üksteise pihta pori loopimiseks, kui keegi eksib, siis tuleb raporteerida, mitte lehtede kaupa offtopicut toota. Kui pole konkreetset postitust, millele raporteerida, siis võib ka niisama U2U personalile saata ja oma muret kurta. Tuletan siinkohal ka meelde, et suur teiste vigade välja toomine ja raporteerimine ei vabasta ennast foorumi reeglite järgimisest! Nii mõnedki said "tänu" sellele teemale natuke puhkust, sest tuletan meelde, et isiklikuks ei lähe ja teemast kõrvale ei kaldu!
UFO303
Uustulnukas

27-02-2017 07:00
Postitus: #56
tasakaalukusest vaimsuses...

Tundus sobiv teema kuna eestlased oma vaimsuselt, mulle ikka üldiselt tasakaalukad tundunud. Vähemasti tugeva potensiaaliga ,sinnapoole..ei saa ju oodata risttee-rahvalt, ka erilist tasakaalukust.

Mõned mõtted lihtsalt.

On inimesi kelle "kogu elu" elu tiirleb ümber " Oma(de) " (millega iganes end siis ka ei samastataks..alates oma nabast ja "jämedast egost") .

On inimesi kelle elu seisneb tiirlemises ümber " Võõra(ste). "

--ja muidugi vahepealsed.

___
Reaalne elu annab põhjusi nii olemiseks Oma- keskne, kui häälestumiseks Võõrale. Oma-keskselt, olemiseks vastu pealesunnitud Võõrale. Nägemiseks Oma-kaugelt, Võõraid probleeme. Ka Oma osa Võõrastes probleemides. Konnatiik suretub, kui kaob energiavahetus Välisega. Väike rahvas läheb kaotsi kus liiga palju Võõrast.

___
Võõravihkamine sünnib haiglasest Oma-kesksusest. Oma-kesksusest mis tunneb kroonilist ohustatust ja ahistatust Võõrast. (Mis ei tähenda "Võõrsilt tuleva ohu" marginaliseerimist ).

Üks keskseid põhjusi, on alateadlik tunnetus " Oma " ajutisusest ja kaduvusest.
Ajutisuse ja kaduvuse taju viib "melanhoolsesse seisundisse"
Inventarikeskne inimene, on võimeline tundma teravat egosomaatilist valu kui inventuuris väike miinus.
Pankur, kes loeb raha. Poliitik, kes loeb hääli.. kuni välja.. Maag, kes loeb hingeosi . Guru , kes loeb jüngreid. ...
" Maagi ja Guru tase " ei võta tollelt egolisi kalduvusi.
Melanhoolia valust võib kasvada viha. Inventariinimese loomus suunab selliselt koguneva viha Võõra vastu -Inventari ohustaja vastu. " Oma " ohustaja vastu.

..Jah -ka "rehepappe" on tarvis.

Aga äkki , Te ei võtaks end ja oma numbreid Nii tähtsalt ?
Ja mis te arvate, miks Kaval-Ants alati Vanapaganast üle on?

/ Klammerdumine nõrgestab , " Vanapagana" achilleuse kand on tema seesmine nõrkus/

___
Poliitikasse ülekantult, Natsionalism vs Globalism.

___
Nii Oma- kui Võõra- suund kuuluvad häälestatuse tervikusse, olemata " hea " ega " halb " iseeneses.

Emma-kumma tervikuosa välja toomise määrab sisemine valik.
Tagajärgedes, valik võib mõlemal juhul tuua nii " head " kui " halba. "
Olenevalt konkreetsest Omast/Võõrast, Olukorrast, Inimesest, Ajast jne.
(selle postituse viimane muutmine: 28-02-2017 09:18 UFO303.)

Tulnukinimene
turist Maal

27-02-2017 09:15
Postitus: #57
(26-02-2017 12:31 )säga Kirjutas:  Aga kas keegi oskab siis jagada toimivat retsepti - kuidas olla lihtsalt õnnelik ja rõõmus 24/7? Olete seda ja 24/7? Lihtsalt iseenesest helisete hinges... Ja küsimus on siiras.
Üks äärmiselt lihtne retsept:
Iga päev ütle, kas häälega või mõttes, "Olen HEA", see on Võlusõna, toimib kui loist või mantra.
säga
röövkala

27-02-2017 09:49
Postitus: #58
(27-02-2017 09:15 )Tulnukinimene Kirjutas:  Üks äärmiselt lihtne retsept:
Iga päev ütle, kas häälega või mõttes, "Olen HEA", see on Võlusõna, toimib kui loist või mantra.

Hea tulnukinimene, see toimib ike nende puhul, kes ongi sisimas üdini head.
Muidu on see selline - olen hea, olen hea, aga tegelt selle nn headuse all on hunnik pahna, mis ühel hetkel plahvatab.
Isiklikult ei usu sellesse psühholoogiasse, et inimene endale korrutab olen hea, ilus jms. ja siis kohe kõik muutub tal rohujuure tasandini.
Autosugestioon ulatub oma toimega teatud kihtideni ja peamiselt käib mäng emotsionaalse pahna ulatuses.
Aga see muidugi minu, kui vana skeptiku nägemus. Vaatan ehk elu liialt karmilt.
Olen näind-kogend, kuda soovitakse päikest-helgust ja esimene torge ego pihta, ja kogu see aastate ja esoteerika abil omandatud mõtlemisviis laguneb kui liivale ehitatud torn...
Kuid tänud jagamast kogemust-retsepti
Tulnukinimene
turist Maal

27-02-2017 09:59
Postitus: #59
Kahju, et Murjam on blokeeritud, tema seletaks sulle ilusti lahti, siin ei ole esoteerikaga (selle tavatähenduses) midagi pistmist.
togli
Vana kala

27-02-2017 10:41
Postitus: #60
Olla lihtsalt õnnelik ja rõõmus 24/7 tähendaks sügavat vaimset puuet ja seda ei soovi kellelegi.
Soovitan positiivset ellusuhtumist. Äpardusi-solvanguid südamesse ära võta, teed neist omad järeldused. Heatahtlikust kiirgav ja särav inimene tekitab oma ümber kaitsva kilbi sarnase aura mis negatiivse tõrjub. Märkamatult hakkavad asjad laabuma nii kodus, tööl kui rahakotis. Ole abivalmis (kuid ära torma appi kui abi ei vajata, muutud tüütavaks) ning samas oma põhimõtetes jäik ja vankumatu.
Üldiselt psühholoogia.
positiivne
.

27-02-2017 11:28
Postitus: #61
Parim kuskilt loetud soovitus - kõige tähtsam on mitte kaotada meeleheidet! Smile

Kõik inimesed on erinevad. Ainult mina olen ühesugune.
Tyto Alba
Veteran

27-02-2017 13:09
Postitus: #62
Meie vaimsuse peamine postulaat - lollid solvuvad targad saavad aru.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
säga
röövkala

28-02-2017 08:35
Postitus: #63
Tsitaat:Aga äkki , Te ei võtaks end ja oma numbreid Nii tähtsalt ?
enda tähtsaks mittevõtmine pole alati lihtne ja numbritega selline lugu, et kui neid pole, on kah hirmus lugu. seega inimene teab, mida karta - vaesust, maast-kodust, mõistusest, vabadusest jnejne ilmajäämist. iseasi kas jah selles hirmus kogu aeg elada.
(selle postituse viimane muutmine: 28-02-2017 16:06 säga.)
UFO303
Uustulnukas

28-02-2017 08:35
Postitus: #64
Tsitaat:"Mida päev edasi, seda enam tunnen, et antud olukorras oleme pöördumas tagasi koopainimese elu juurde, kus instinkt ‘võitle või põgene’ on ellu jäämiseks vajalik. Ja seda kõige füüsilisemas mõttes."

Jätsin teema kust pärit, rahule (kes võitleb valgete eest). Et mul pole eesmärgiks pisendada taoliste uudiste tõeväärtust (mis on alati mingi protsent nulli ja saja vahel). Omaeneste ilmades, tähtsam et ,lained nö. üle pea ei käiks, suures uudiste lugemise lembuses. mu arusaamises.

Sõja hõng meelitab hirmudest toituvaid vaimolendeid. "Hirmu linde."

Hirm saab tulla, kui terve mõistus kaob.

Egregor käib peale kuni inimene annab järele. Vaim käib peale ja ajab Terve mõistuse/Intellekti välja. Inimesest saab koopainimene. Tükk tuima liha.

Peale käimises (nt. -erinevat liiki suunatud meedia läbi) on rituaal- rituaal loomastab- inimene viiakse emotsionaalsesse seisundisse kus kiirgab toitu oma (loom)jumalatele -musta augu seisund.
Rituaal kutsub välja looma inimeses .

Inimese loomulik maailmataju kaob ja pilk suundub kuhu Jumal/ egregor näitab.

Mõistuse väljatõrjumine astroloogia märgikeeles: kaalude ja merkuuri suhe .

Emotsioonide "väljavõngutamise" vastu aitab oma energia suunamine taju avardamisele.
(selle postituse viimane muutmine: 28-02-2017 08:53 UFO303.)

säga
röövkala

28-02-2017 08:40
Postitus: #65
(27-02-2017 11:28 )positiivne Kirjutas:  Parim kuskilt loetud soovitus - kõige tähtsam on mitte kaotada meeleheidet! Smile

Ma keeraks selle niipidi - ära upu meeleheitesse, vaid haara palgist Smile
ja siis nendeks palkideks, mis teemas välja toodi:
*olen hea
*pos ellusuhtumine
*olen heatahtlik ja särav, kuid meelekindel
*ei ela teiste elu, kui mind just appi ei kutsuta
*ei solvu
*mõistan kogemust
*olen tasakaalus
*olen kaval nagu Kaval-Ants
(selle postituse viimane muutmine: 28-02-2017 16:07 säga.)
Vesilik
Veteran

28-02-2017 10:06
Postitus: #66
(28-02-2017 08:40 )säga Kirjutas:  *olen kaval nagu Kaval-Ants

Ja-jaa ole loll aga ole kaval eksole.

Truth shall set you free.
UFO303
Uustulnukas

28-02-2017 12:16
Postitus: #67
Ühe vorsti kaks otsa, nii mitmeski mõttes .. neist kummagi kummardama hakkamine nüüd küll tasakaalu poole ei vii..

säga
röövkala

28-02-2017 13:31
Postitus: #68
aga miks siis Kaval-Ants oli Vanapaganast üle?
kui see kavalus polnd, mis see siis oli?
togli
Vana kala

28-02-2017 13:36
Postitus: #69
Kaval-Ants oli lihtlabane pätt. Valetas ja sullerdas nagu vana juut. Vanapagan seevastu oli tõsine töörügaja, uskus inimeste aususesse ja oli ise aus.
Vähemalt selline mulje vanadest lugudest jääb...
UFO303
Uustulnukas

28-02-2017 13:42
Postitus: #70
(28-02-2017 13:36 )togli Kirjutas:  Vanapagan seevastu oli tõsine töörügaja, uskus inimeste aususesse ja oli ise aus.

ja samal ajal " istus oma varanduse otsas "

säga
röövkala

28-02-2017 14:02
Postitus: #71
(28-02-2017 13:36 )togli Kirjutas:  Kaval-Ants oli lihtlabane pätt. Valetas ja sullerdas nagu vana juut. Vanapagan seevastu oli tõsine töörügaja, uskus inimeste aususesse ja oli ise aus.
Vähemalt selline mulje vanadest lugudest jääb...
sama mulje mul kah kuidagi lapsepõlvest...
Tegelt ega see polegi oluline, kui vinge ta oli ja miks Vanapaganast üle. Lihtsalt oleks olnd huvitav näha teistmoodi seisukohta Smile
togli
Vana kala

28-02-2017 14:13
Postitus: #72
Kaval-Ansuga seoses meenus film "Põrgupohja uus Vanapagan". Küll korduvalt nähtud ja nooruses ka raamat loetud kuid nüüd katsun õhtul uuesti vaadata. Omamoodi klassika, noor inimene näeb asja ühte moodi ja elukogenum hoopis teise pilguga. Nüüd tahangi oma peal testida, ikkagi viimasest vaatamisest vähemalt viisteist aastat möödas.

säga
röövkala

28-02-2017 17:10
Postitus: #73
Jäime sõbraga vestlema täna Kaval-Antsu ja Vanapagana teemal. Panen siia ka tema arvamuse Smile Arvamuste paljusus vaid rikastab:

Tsitaat: tekkis seos Kaval-Antsust kui hea empaatiaga narrist, selles tema tarkus
ja Vanapaganal tublidus, kuid juhm
(selle postituse viimane muutmine: 28-02-2017 17:11 säga.)
säga
röövkala

02-03-2017 18:15
Postitus: #74
nonii
järgmine küsimus, kust aru saada, mis on ebajumal ja mis mitte.
Kui kainuse hääle esinadajana - kõrvaltvaataja/hea sõber ütleb , see on vale valik, on ebajummel - samas tema ju kaine ja vaatab kõrvalt; või ikkagi pigem on ebajummel iseenda ego-emotsioon , mis teeb selle valiku isegi kui tead, et võid kukkuda nagu narr kaljult alla, kuid samas usun naiivselt, et saad selle kogemusega hakkama, et ei tarvitse ikkagi kukkuda puruks, vaid saad hoopis ntx tiivad vms illusioon, mis endale lood

teine ebajummelite teema:
ja kui inimesele näiteks nõid, kes kõik täppi pannud - mis olnud, on ja mis tuli, on kuulutanud tuleviku prognoosiks - terve elu on sulle määratud kannatada. Kas ta näebki rada, või pigem see üks variante radadest?

aga kuda siis võidelda selle nn negatiivse mõttemustri vastu, sest kui ikka see välja öeldud, siis ei aita enam miski. See on inimese alateadvuses ja hakkab külima end sinna. Mis selle vaikse programmi ära nullib. Ilmselgelt poleks pidand nõia juurde jooksma, aga kui tehtud, kas annab enam tulekahit kustutada?

Kust aru saada, millal räägib sinu Vaim, millal on see emotsioon/programm/muster ja millal ja kunas kuulda võtta teisi, kes vaatavad su dilemmasid kõrvaltvaataja pilguga. Kus on retsept, tasakaal?
säga
röövkala

02-03-2017 18:42
Postitus: #75
Aga samas kui need tähelepanekud hakkavad sinus vaikselt juuri ajama, siis varsti võin olla kui marionett nukk, kes teeb valikuid pigem selle järgi, kuidas teised asju hindavad/näevad.
Hästi raske vahet teha, kas nööri tõmbad ise või mõne arvamusliidri-ebajummeli tähelepanek.

Õige - siis ei ole segadust ja kahtlust, vaid hulljulgus riskida ja uudishimu?
Vale - kaalud ja mõõdad ja kahtled ja veeretad edasi-tagasi - teha või mitte teha, olla või mitte olla?
(selle postituse viimane muutmine: 02-03-2017 18:44 säga.)
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Revolver - vaimsus ja filosoofia positiivne 8 1,718 27-06-2017 09:36
Viimane postitus: positiivne

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog