Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meie vaimsus
Autor Sõnum
säga
röövkala

19-11-2017 18:29
Postitus: #201
RE: Meie vaimsus
mõtlesin siin ühe mängu välja Smile
inimene peaks endalt küsima: "kes ma olen?"
ja vastata TOHIB ainult ühe sõnaga. mitte rohkem
ja siis võiks püüda teadlikult olla kasvõi 1 päeva see, mis sõna ta ütles:
nt ema, isa, armastaja, rõõm, viha, vimm, teadlane, visionäär, uudistaja, tühjus, naine, mees, õpetaja, porikärbes jnejnejne
(selle postituse viimane muutmine: 19-11-2017 19:13 säga.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

19-11-2017 19:18
Postitus: #202
Kes ma olen: vaimolend.

Ning taoline vaimolend olen ma olnud igavikuliselt: miljardeid kehastusi, miljoneid planeete, tuhandeid universumeid, mitmeid elulaineid .... kõige selle kõrval on see "üks päev" ikka väga väike ühik: st võiks nagu veidi suuremas plaanis üritada. Smile
phillip
Uustulnukas

20-11-2017 21:44
Postitus: #203
Andestus
Metal Jänku
Uustulnukas

20-11-2017 23:58
Postitus: #204
Reptiil.
säga
röövkala

21-11-2017 00:33
Postitus: #205
(20-11-2017 21:44 )phillip Kirjutas:  Andestus

üks tervendavamaid ja ka raskemaid ja olulisemaid

aga sõna:
rõõm
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2017 08:51 säga.)
lahendused
Veteran

21-11-2017 02:41
Postitus: #206
Andestada ei tohi - mis kehvasti, see uuesti!

Kui me midagi selgeks saame (tehtud saame), siis maailmakõiksus on meile selle eest ette näinud nö "tasu" (see avaldub heaolu tundes: "jee!, hakkama sain!!!").

Maine analoogia: algul teed kuu aega tööd (saad asja selgeks), ning kuu lõpus on "palgapäev" (saad tasu tehtud töö eest).

Kui midagi kehvasti läheb, siis tuleb seda tunnistada, ning üritada viga parandada (nö küsid "uue võimaluse").

Kui aga kehvasti läinud asju ei üritatagi parandada, vaid "andestatakse", siis on 2 probleemi:
1) Selgeks saamiseks kulutatud energia läks raisu (nö kuu aega on tulutult töötamist).
2) Preemiaks ettenähtud energia jääb välja võtmata (nö palka ei maksta kuu lõpus välja).

Seega andestada ei tohi! - ehk mis kehvasti, see uuesti!
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2017 02:44 lahendused.)
Eithea
Veteran

21-11-2017 06:56
Postitus: #207
(21-11-2017 02:41 )lahendused Kirjutas:  Andestada ei tohi - mis kehvasti, see uuesti!
Seega andestada ei tohi! - ehk mis kehvasti, see uuesti!

Absoluutselt sinuga n6us. Andestamine on parasiit-orjandusliku s6steeni 6ks v6tmetest ehk perpetuum mobile sest energia ei l6he mitte raisku. Edaspidi samuti ei tohi kedrata emotsioone < viha jne... see oleks tegelase eest tema pahateo läbitöötamine.
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2017 08:45 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
säga
röövkala

21-11-2017 10:25
Postitus: #208
Minu maailmas on andestamine väga väärtuslik ja hinnaline oskus.
Aga samas pole nö õiget ega valet, kuda toimida.
Igaüks on tulnud ise oma kogemusi hankima ja teeb seda täpselt nõnna nagu õigeks peab Smile
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2017 11:11 säga.)
Tinar
Tavaliige

21-11-2017 11:55
Postitus: #209
Need kes andestamist millekski halvaks peavad, et teagi millega andestamise puhul on tegu. Nad ise pole tõenäoliselt kunagi kellelegi midagi suutnud andestada ja siis püüavad nüüd oma päästmiseks välja töödata skeeme mis oleks nagu õigemad andestamisest.
phillip
Uustulnukas

21-11-2017 12:12
Postitus: #210
(21-11-2017 00:33 )säga Kirjutas:  
(20-11-2017 21:44 )phillip Kirjutas:  Andestus

üks tervendavamaid ja ka raskemaid ja olulisemaid

aga sõna:
rõõm

See on minu jaoks keeruline sõna. Kusagil alateadvuses on kinni mõttemall nagu ei tohiks liiga palju rõõmu tunda. Totter kas pole?
säga
röövkala

21-11-2017 13:01
Postitus: #211
Vaikne rõõm wink
Tead pole totter.
Elu millegi pärast tahab kontrollida, kas see rõõm on savijalgel...
Chaos
Bännitud

21-11-2017 17:32
Postitus: #212
Tahtsin kirjutada kaastunne aga jäin siis mõtlema...

Mõnikord on mul mõnest ullikesest kahju, kes ei saa aru, et nende "Shamaani mängimine" on kinnisideede jutlustamine. Kui ma aga loen nende hinnanguid ühiskonnale, riigile ja unistusi, mida nad võimu juurde pääsenuna inimestega teeks, siis kaob see kaastunne kohe ära ja asendub nentimisegs .....
murjam
Nõid

21-11-2017 22:16
Postitus: #213
(21-11-2017 17:32 )Chaos Kirjutas:  Tahtsin kirjutada kaastunne aga jäin siis mõtlema...

Mõnikord on mul mõnest ullikesest kahju, kes ei saa aru, et nende "Shamaani mängimine" on kinnisideede jutlustamine. Kui ma aga loen nende hinnanguid ühiskonnale, riigile ja unistusi, mida nad võimu juurde pääsenuna inimestega teeks, siis kaob see kaastunne kohe ära ja asendub nentimisegs .....

Päris hea selgitus, miks andestamine on mõistlikum kaastunne, kui kaastunne wink

Andestamine vist ongi parim, mida püüda - paljud ei saa nentimisegagi toime, sest vaja on vastandada ja võrrelda, aga nentimine juba väga hea algus.
Tsitaat:kes andestamist millekski halvaks peavad
on tavalised saamahimulised intrigandid Laugh

Ise parasjagu ehk mõnikord nendn, aga sõna on...
...mängin seda mängu hetkel teistpidi, panen hunniku päevi (nö viimane aeg) kokku ja vaatan, mis sõna tuleb, kokkuvõtteks Smile

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
murjam
Nõid

22-11-2017 09:28
Postitus: #214
(21-11-2017 12:12 )phillip Kirjutas:  Kusagil alateadvuses on kinni mõttemall nagu ei tohiks liiga palju rõõmu tunda. Totter kas pole?
Selline keelumärk alateadvuses on kahjuks väga paljudel - see nö süsteemi hoob allutamiseks, et etturid ennast ise ohjes hoiaks. Hea, kui seda märkad, siis saab keelust ka vabaks.

Aga homeeriliseks pole mõistagi ka tervislik muutuda Laugh , nagu iga liialdusega.

Vaikne rõõm vist ongi tänulikkus, milleni andestamise kaudu saab jõuda - viimane ei tähenda kaugeltki, et oma kogemustest ei õpitaks, pigem vastupidi - andestuseta pole päriselt mõista ja aru saada võimalik.

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
phillip
Uustulnukas

22-11-2017 13:01
Postitus: #215
Ma jäingi mõtisklema, et mida see Säga mõtles vaikse rõõmu all. Ei tihanud küsida ka kohe Tänulikust olen ma harjutanud. Alguses oli veidi võõras aga tegin vist liiga mehaaniliselt ei olnud tunnet taga. Sellega tuligi meelde, et vaja taas harjutama hakata. Kuidagi soiku on jäänud.
säga
röövkala

22-11-2017 13:35
Postitus: #216
(22-11-2017 09:28 )murjam Kirjutas:  Vaikne rõõm vist ongi tänulikkus, milleni andestamise kaudu saab jõuda - viimane ei tähenda kaugeltki, et oma kogemustest ei õpitaks, pigem vastupidi - andestuseta pole päriselt mõista ja aru saada võimalik.

mhm nii ta ongi Smile
murjam oskabki kõike enamsti paremini lahti seletada. tal ses suhtes meeste aju Smile pluss paneb naiseliku taju juurde ja see oskus vajalik lihvimaks kõigile, et olla siiras ja vahetu

(22-11-2017 13:01 )phillip Kirjutas:  Ma jäingi mõtisklema, et mida see Säga mõtles vaikse rõõmu all. Ei tihanud küsida ka kohe Tänulikust olen ma harjutanud. Alguses oli veidi võõras aga tegin vist liiga mehaaniliselt ei olnud tunnet taga. Sellega tuligi meelde, et vaja taas harjutama hakata. Kuidagi soiku on jäänud.
tänulikkust tead ei saa harjutades, vaid kohaolus aint
ntx on sul mustemast mustem päev ja sa oled kõigi ja kõige peale tige ja trambid kõike segi, siis tuleb keegi võõras ja ulatab sulle lampi taskuräti või poetab lause , nii et ta ise ka ei tea, et seda päiksekiirt ootasid pilve tagant Smile

ja siis tuleb sinus esile TOHUTU tänulikkus... Smile

ma ise kõige kergemini suudan tulla toime just selle sõnaga:
tänulikkus

sest see tuleb kuidagi nii kergelt ja iseenesest ja loomulikult
ja sellega ongi kaasas see nn vaikne rõõm

ja tark murjam tõi välja ka selle, et sealt edasi tuleb siis see andestamine

ma usun, et ühel päeval toimibki kõik nii loomulikult, voolavuses, sest aint nii saab kohalolu kogeda

mina kipun minema oma mõttemustrisse, oma peas loodud maailmadesse ja kuna seal kogu aur millegi loomisele, mida tegelt pole mujal, kui aint mu peas, siis ei märka tegelikku maailma enda ümber ja mis kogemisest saab enam rääkida

seepärast vajan ma näitekes seda mängu, et võtan ühe sõna ja olen terve päev selle sõna abil maailma enda ümber vaatlemas-kogemas
teen seda harva, aga pigem harva, kui üleüldse mitte võtta elu mänguliselt Smile
phillip
Uustulnukas

22-11-2017 14:06
Postitus: #217
Jah mõttemustritesse kadumine on tuttav. Sellele lisaks on mul selline hüplik meel mis võtab idee ja kihutab sellega teab kuhu - ehitab terve eluea jagu sündmusi valmis mõttes Smile
Veidikenegi on tasakaalu toonud sellesse mindfullness meditatsioon(iga päev 10 min kekendub kehal 1 punkti) Saab vahest mõttel sabast kinni enne kui tuurid ülesse võtab.
säga
röövkala

11-12-2017 00:40
Postitus: #218
hüplik meel on enamikul. nagu linnud oksal
(selle postituse viimane muutmine: 11-12-2017 01:42 säga.)
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Revolver - vaimsus ja filosoofia positiivne 8 1,980 27-06-2017 09:36
Viimane postitus: positiivne

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog