Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astroloogia
#51

Lugesin läbi kõik postitused , mis siin astroloogia kohta kirjutati. Olen üks neist foorumlastest, kes tegeleb astroloogaiga süviti. Loen praktiliselt kõike, mis siin kirjutatakse. Rohkem neid kirjutisi, milles on jutt iidsetest pühapaikadest, mütoloogiast, kõik, mis seotud universumiga. Vähem vaimudest ja ufodest. Lihtsalt kõikes ei saa olla sügavuti huvi.

Uue foorumi kujundus meeldib rohkem kui vana. Eriti see, et nüüd on kirjutised suurema formaadiga. Prillide kandjana on see oluline. Häirib see, kui pikem kirjutis on kirjutatud jutti, ilma ridade vahedeta. Sellist asja raske lugeda. Alati ei viitsi teha kopi ja siis kogu kirjutatu lõikudeks teha.

Mainisn ka seda, et foorumi tarkvara uuedus, mis tehakse retrograadse Merkuuri ajal, võib kaasa tuua rohkem segadust ja kõik ei lähe kohe käima nii nagu planeeritud. Teatud märgid selle kohta on nüüd siin olnud lugeda. Tervikuna paistab, et siiski et kõik on läinud üsna hästi.

Eks kõigil on õigus oma arvamusele ja neid ma püüan ka ka aspekteerida. Usk astroloogiasse (mitte seostada usuga religiooni) aitab mõista, miks asjad on nii nagu nad on, miks asjad toimuvad minuga nii nagu välja kukub. Saan aru, et paljudes tekitab arusaamatust erinevad ütlemised ja arvamused horoskoopinduse asjades.

Astoloogia on väga peen teadus, koosneb nii kunstist, filosoofiast, mütoloogiast, ajaloost, teadusest ja paljust muust. Ta on süntees väga paljude eluvaldkondade kogumikust. Sellest arusaamine nõuab asjasse süvenemist ja usku, et vaatamata kõikidele vastuväidetele ja skeptikute arvamustele, ta siiski toimib. Kuidas?

See on ka praegu täpselt selgusestu, sest väga paljud iidesd teadmised on kaduma läinud või ajaloo jooksu sedavõrd moonutatud, et keegi ei oska öelda, mis vägi see on, mis astroloogia toime taga on. Kuid tuhandate aastate vaatlused, võrdlused ja analüüsid näitavad, et ta siiski toimib ja kuidas veel!

Sageli aetakse segi tähtkuju ja tähemärgi mõisted. Tuleb siiski endale selgeks teha, et astroloogia kasutab troopilist sodiaaki ja astronoomia sideerilist. Ja troopilise sodiaagi kasutamine on kokkuleppeline. See on põhiline viga, mida eriti skeptikid silmas ei peavad või lihtsalt ignoreerivad.

Maailmas on palju kokkuleppelisi asju. Kõige lihtsam näide oleks see, et lepitakse kokku ühe märgi tähendus (näiteks liikluses sissesõidu keelu märk, see telliskivi), märk kohe toimima ei hakka aga teatud aja jooksul võtavad kõik selle keelu teadmise omaks ja hakkavd seda aktsepteerima, omaks võtma. Samamoodi on asi astroloogiaga.

Troopiline sodiaak on see, et sodiaak alagab alati Jäära päikesemärgist ja algab null kraadist Jäärast. Ta on liikumatu süsteem. Ja astroloogia kokkuleppeliselt just seda kasutab. Sideeriline tasapisi nihkub kinnistähtede suhtes. Kui Kristuse ajal oli kevadpunkt Jäära alguses,siis nüüdseks on ta liikunud Kalade/Veevalaja piirile. Kevadpunkt liigub 72 aasta jooksul 1 kraad ja kogu sodiaagi märgi läbimiseks kulub 2160 aastat. Kogu sodiaagiring võtab 25 920 aasta aega.

Ega tähed ei sunni milleski, nad lihtsalt aitavad mõista antud olukordade seise, suunavad leidma paremaid lahendusi, on eluabi õpetus. Taevane seis peegeldab maapealset. Ise kasutan motot, et tähed suunavad, kuid ei sunni. Inimesel ikka enamik asjades oma vaba tahe ja otsustamisõigus, kuidas oma eluga toime tulla ja edasi minna. Kuid on asju, mida me muuta ei saa, kuid saab leida leevendavaid asju ja olukordadest vähema kahjuga välja tulla.

Vasta
#52
Vat see on juba õige jutt astroloogia kohta!
Mina olen astroloogiat alati uskunud. Miks paljud ei usu - see on mulle täielik mõistatus.
Võtan tavaelus inimestega suheldes alati arvesse, mis tähtkujus või mis hiina aastal ta sündinud on.
Kunagi tegin ettepaneku, et siin oleks iga foorumlase juures tähemärk, aga seda eirati ja nii see elu siin kulgeb...
Oma tõusude ja mõõnadega.
Muuseas, kui kaua see retrograadne Merkuur kestab? See on esimene aasta, kus jätsin Pauksonite horoskoobi ostmata ja pole ka eriti astroloogide veergude järgi viimasel ajal juhindunud.
Kunagi tegin niisuguse teema:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...stroloogia
Mida sellest arvad?
Vasta
#53
Retrograadse Merkuuri perioode esineb aastas kolm korda ja ühe korra pikkus on kolm nädalat. Selle aasta viimane algas siis 10. dets. ja lõpeb 31. dets. Eriti palju segadust tekitab ta just seismajäämise pöörde kuupäevade ajal. Kui Merkuur teeb selle kolme nädala sees veel ühendusi planeetidega, siis seda enam ilmnevad tema anomaalsed toimed. Kõik kummalised sündmused transpordis, sides, suhetes, internetis, kirjade kirjutamisel[/align] ja paljus muus on "süüdi" retro Merkuur. Näiteid elust on väga palju, nende kirjeldamine vajaks eraldi artiklit.

See Müstiku link on asjalik aga teema ise on jäänud varjusurma. Mustast Kuust oleks samuti palju rääkida. Asjast huvitatud leiavad Google otsingu kaudu kindlasti nii mõndagi.
Vasta
#54
Mäletate kindlasti seda põnevust seoses 2012 detsembriga, aga käes on aasta 2014 ja aprill.
Siin on lugemiseks astroloog Abhiram Das`lt.


Käes on siis see aeg kui tuleb taas pikemalt astroloogiast kirjutada. Astroloogid on 2014 Aprilli ammu oodanud. Planeediseisud on sel perioodil palju palju hullemad kui ohtralt haibitud 2012 Detsembris. Vähe sellest et Uraan ja Pluuto lähevad teineteisest täpselt 90 kraadi kaugusele, mis on selliste kaugete ja aeglaselt liikuvate planeetide puhul väga harv sündmus, lähevad Jupiter ja Marss samuti nende planeetidega 90 kraadistesse nurkadesse sellise moel, et moodustub täpne nelinurk, ehk Suur Rist. Selline Suur Rist avaldaks oma astroloogilist mõju ka siis kui täpsest 90-st kraadist oleks väike kõrvalekalle aga antud juhul asetuvad Aprillis kõik need neli planeeti vastavate sodiaagimärkide kolmeteistkümnendatasse kraadidesse, nii et Suur Rist saab olema harvaesinevalt täpne. Ja et selle moodustavad aeglaselt liikuvad planeedid, siis see Rist ei lagune ka kuigi kiiresti, vaid avaldab oma mõju hea
mitu kuud. Kulminatsioon on kuskil 21-22 Aprilli paiku.

Kuid see on kõigest sissejuhatus. See on vaid üks tehnika, mida astroloogid kasutavad - vaadata milliseid asendeid planeedid hetkel taevas võtavad. Aga selle kõrval tuleb vaadata ka seda, milliseid asendeid võtavad planeedid uuritavate inimeste või riikide sünnihetke planeetide suhtes. Ja siin läheb asi huvitavaks. Nimelt on jõudnud kätte aeg USA horoskoobis, kus hetkel Kaljukitses liikuv Pluuto on täpses opositsioonis USA sünnihetke Päikese asendiga, mis on 13 kraadi Vähis. Ja statistika näitab, et see on karm aeg. USA horoskoobis ei ole seda kunagi varem olnud ja samas on see üks võimsamaid seise, mida üldse astroloogias ette tuleb. Kuna seegi kombinatsioon on väga harvaesinev siis sellega kaasnevad sündmused riigi käekäigus on sama harvaesinevad. Nagu näitab
statistika ja teiste riikide kogemus, siis toob see seis kaasa sõdu, finantsvapustusi ja looduskatastroofe aga miks ka mitte täielikku transformatsiooni ja uuestisündi.

Kuid antud juhul ei ole meil USA horoskoobis tegemist ainult Pluuto opsitsiooniga, vaid kogu see Suur Rist, millest Pluuto on üks osa avaldab oma mõju USA horoskoobile. Ja lihtsalt see küll mööda ei lähe...

Täpne opositsioon oli 14. Märtsil. Nagu ehk mäletate oli see Krimmi sündmustes teatav kulminatsiooni hetk. Fakt, et Krimmi sündmused juhtuvad USA ajaloo oluliseimal ajal, vihjab sellelegi, et seal on USA käsi mängus.

Samuti on väga suured pinged nii Obama kui Putini horoskoopides.

Üleüldse on 2014 aastat ammused ennustajadki esile toonud kui ühte murrangulisemat inimkonna jaoks. Mäletan, et ma isegi jõudsin kunagi maailmarevolutsiooni aega otsides aastasse 2014. Tõsi, ma tõlgendasin seda tollal nii et aastaks 2014 saab kõik endine läbi ja algab uus maailm aga paistab, et siin on siiski vaid vana maailma lõpu algus. Oluline hetk nii või teisiti.

Väga huvitav on seegi fakt, Bhaktivedanta Swami Prabhupada ennustas omal ajal, et üks tema õpilastest saab USA poliitikute liidriks. Kui see ennustus peaks tõeks osutuma, siis kaua selle täitumiseks aega pole jäänud. Ka see isik on ju surelik. Huvitav, et üks astroloog tõi tema horoskoopi uurides juba aastakümnete eest välja aasta 2014! Elame, näeme.

Mis täpselt juhtuma hakkab, ei ole minu võimuses öelda. Astroloogid ei ole siiski selgeltnägijad. Kuid mingeid printsiipe me näeme. Ausalt öeldes olen ma aastaid arvanud, et vana maailma juhid lihtsalt lahkuvad vabatahtlikult areenilt, sest ilmselgelt on inimkonna teadvus selginemas ja vanade trikkidega enam lollitada pole võimalik. Kuid nad ei lahku viisakalt. Vaadake, asi on selles, et kui maailma finatsolukorda vaadata, siis siin ei ole ju võimalik päästa midagi. Võib ainult dopingut lisada aga lahendada seda olukorda keegi ei kavatse. Ja mul ongi kujunenud kahtlus, et tänased "juhid" ootavad hetke millal areenilt kaduda ja jätta nende loodud probleemid teiste lahendada. Selleks sobiks väga hästi mingi tohutu looduskatastroof, mille kaela saaks nii majanduse probleemid kui järgnevad sõjad ajada. Ja tõsi on seegi, et nähtavasti suudavad need raiped selliseid looduskatastroofe ise tekitada. Sellisel moel oleks hiljem jälle võimalik öelda, et kapitalistlikul majandusmudelil polnud häda midagi lihtsalt loodus tekitas probleeme. Kui vaadata just viimastel aastatel toimuvat siis kostab kõvasti läbi "peale mind tulgu või veeuputus" mentaliteet. Paistab, et on otsustatud ummisjalu kokku kraapida veel nii palju kui vähegi võimalik ja siis kogu raha reaalsete varade vastu vahetada. Ja siis võib tõeti veeuputus tulla. Midagi muud ma ei oska arvata sellest kui suurfirmade omanikud saavad sadu miljoneid kasumeid, makstes samas töötajatee nii vähe palka et need peavad lisaks riigilt toidutshekke nuiama. Sellised juhid kahtlemata ei kuulu ühiskonna hulka. Need on ühiskonnavälised barbarid, kes on maskeeringuks lipsu ette pannud.

Järgmine oluline asi on tuumarelva esmakordse kasutamise horoskoop. Astroloogiline teooria väidab, et selliste horoskoopide järgi saab ennustada tulevikus samas valdkonnas toimuvat. Mul on kahju aga ma pean ütlema et ka selles horoskoobis hakkavad kõik seierid just nüüd ühte kohta kokku jooksma...

Ja kui siia lisada minu isiklik ja täiesti subjektiivne arvamus, et Putini horoskoop on sellise isiku horoskoop kes ei lähe ajalukku pelgalt Venemaa presidendina ega isegi mitte N Liidu taastajana, vaid millegi kordades suurema tõttu siis on vist aeg küps, et kuhugi eraldatud paika ära kolida ja oma toit ise kasvatada. Ka Bhaktivedanata Swami Prabhupada on viiekümnendatel öelnud, et tuumasõda tuleb 50 aasta pärast. See 50 aastat on nüüd möödas ja mõned aastad pealegi. Aga ega ma arvagi et ta stopper käes ootas ja vaatas, millal täpselt see hetk on, kui tuumasõjast veel 50 aastat puudu on. Ju ta ikka printsipiaalselt sa suurusjärkudest rääkis. Igatahes langevad kõik need näitajad, mida mina kasutan, praegu kokku. Ma ei ütle, et sel kuul või sel aastal tuleb tuumasõda aga sel aastal muutub maailm rohkem kui ta ta 2001 aastal muutus. Ja ongi juba muutunud.

Mu eesmärk ei ole kurja kuulutada aga igasuguste ennustajate needus on juba kord selline, et me ei ennusta parimat päeva sõidutee ületamiseks, kus keegi kindlasti auto alla ei jää vaid täpselt vastupidi.

Siiski on kõik hästi sest valgus sünnib pimeduses kuivõrd kusagil mujal ta sündida ei saa. Ja esimesena ärkab see, kes näeb kõige jubedamat und. Inimkond on jõudnud oma unes juba küllalt suurte sügavusteni. Well, ma usun, et mõnda aega saab veel jätkata aga siis tuleb higi laubale ja me kõik lihtsalt ärkame üles. Kõik koos.
Vasta
#55
(09-04-2014, 18:49 )corporis Kirjutas: Ka Bhaktivedanata Swami Prabhupada on viiekümnendatel öelnud, et tuumasõda tuleb 50 aasta pärast. See 50 aastat on nüüd möödas ja mõned aastad pealegi. Aga ega ma arvagi et ta stopper käes ootas ja vaatas, millal täpselt see hetk on, kui tuumasõjast veel 50 aastat puudu on. Ju ta ikka printsipiaalselt ka suurusjärkudest rääkis. Igatahes langevad kõik need näitajad, mida mina kasutan, praegu kokku. Ma ei ütle, et sel kuul või sel aastal tuleb tuumasõda aga sel aastal muutub maailm rohkem kui ta ta 2001 aastal muutus. Ja ongi juba muutunud.
Tuumasõdade horoskoobist kuulen küll esimest korda. Ja kas sa ehk tead, kas Bhaktivedanta on tuumasõjast kirjutanud ka mõnes oma raamatus?
Tean ainult seda, et ta avaldas 51 köidet.
Eesti keeles ilmus 1997 teos "Väljaspool sündi ja surma."
Mõtteterasid sellest raamatust:

http://raulpage.org/prahpada.html
Vasta
#56
Maatrix astroloogiast
https://www.youtube.com/watch?v=gl7TciKg_Z0
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat