Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meteoriidid, komeedid, asteroidid jms...
#76
Asteroid 2014 HQ124, on siis ka otse näha, täna 5 mail kõige lähedamal maale!

otse: https://www.youtube.com/watch?v=wY31vEZb5K0

Vasta
#77
Kui on huvilisi, võin korraldada kohtumisõhtu Ülo Kestlasega, räägib väga huvitavalt Tunguusi looduskatastroofist (http://www.horisont.ee/node/573), on Kaali järve uurija, Eesti Teaduste Akadeemia meteoriitikakomisjoni liige jne.
Vasta
#78
Palju neid muinasjutu huvivilisi ikka on,huvi on live infost.
Vasta
#79
Kuna Ülo tuleb kivistisluid (Eestis haruldane) ja meteoriite uurima, mõtlesin ka siia postitada...võin kustutada, kui ei sobi teemasse.
Vasta
#80
No Ülo Kestlane nüüd muinasjutte küll ei räägi, tegu on asjaliku teadlasega.
Vasta
#81
Venemaal Sverdlovski oblastis Jekaterinburgi lähedal jäädvustati nädala tagasi videole valgusilming, millele seni ei ole leitud selgitust.
Artikkel


Vasta
#82
Meteoriit ei ole - need ei plahvata õhus niiviisi
Vasta
#83
Postimehe või Delfi kommentaaridest jäi meelde üks mõte, et tegemist on ioonkahuri katsetusega, mis monteeritud hiljuti kirgi kütnud salapärase vene sputniku külge. Põhimõtteliselt tekitatakse virmaliste effekt sellega. Otstarve olevat lahinguvälja valgustamine.
Vasta
#84
Kui suur peaks olema virmaliste tekitamiseks vajalik energiahulk? Ja kui suurt võimsust suudavad sedasorti satelliidid tekitada?
(21-11-2014, 15:56 )euroruubel Kirjutas: Meteoriit ei ole - need ei plahvata õhus niiviisi

Tõesti?

2013. aasta 15. veebruari hommikul, umbes kell 9:15 kohaliku aja järgi, tabas Tšeljabinski linna piirkonda vähemalt 54 000 km/h kiirusel umbes 10 tonni kaalunud maaväline tulekera. Arvatavalt 30-50 km kõrgusel toimunud plahvatuste koguvõimsuseks on hinnatud 500 kilotonni trotüülekvivalenti.

http://et.wikipedia.org/wiki/T%C5%A1elja...iplahvatus
Vasta
#85
Jah, sellest Tšeljabinski meteoriidiplahvatusest oli foorumiski eelmine aasta palju juttu.
Meteoriidid tõesti plahvatavad, aga seekordsed valgusilmingu puhul ei täheldatud ei heli ega ka plahvatust.

Vasta
#86
Postimees Kirjutas:Sverdlovski oblasti võimude kinnitusel ei ole piirkonnas rakette välja saadetud. Armee esindajad kinnitasid, et seal ei ole tehtud ka relvakatsetusi. Seda põhjusel, et Sverdlovski piirkonnas ei asu mitte ühtegi sõjaväebaasi ega polügooni.

Tsitaat:Журналисты портала E1.RU узнали в администрации города, что в районе Режа 14 ноября военные взрывали боеприпасы.

Vasta
#87
Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) saatis uurimissondi(Rosetta) komeedile Philae 67P pinnale seda uurima.

Kuid hobi-astronoom keda tuntakse nime all “Crrow777" väitel pole seda kivikest olemas? Tegemist on okultisliku muinasjutuga mida kena teatriettendusena rahvale esitada? Vähemalt nii väidab üks tuntumaid hobi astronoome kelle videosi ja arvamusi pole ükski kriitik ega spekulant suutnud vastupidiselt tõestada valeks.

Link YouTube videole (Video on Ingliskeelne)

Vabandan kui minu postitus on vales kohas.
Vasta
#88
Portaalil Ilm.ee kirjutati, et Indias tappis veebruaris meteoor ühe mehe.

See olevat teadaolevalt esimene inimene maailmas, kes hukkus meteoori tõttu.
Õnnetus leidis aset Vellore linnas ühe kolledži lähedal, kus meteoorikillud tapsid õppeasutuse bussijuhi, haavata sai veel kolm inimest, teatab The Hindu.

http://ilm.ee/?514929
Vasta
#89
Maalehel suhteliselt pikk video Ilumetsa ja Simuna meteoriidikraatritest: http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/kaa...d=75877995

Mis mind selle juures üllatas, oli et nende kraatrite meteoriidne päritolu pole sugugi kinnitust leidnud. Vastupidiselt näiteks vikipeedia artiklites väidetavale (1,2) ja kusagilt teadmata kohast pärinevatele mälestustele.

Minu arust tuleb sellest videost välja ka sügavam konflikt teaduslikku kahtluse ja üldteada väidete vahel. Teadus saab müüa vaid tõendeid, turistide pealt kasuteenivad inimesed müüvad aga teadmist. Kumb neist sealsete tutvustavate siltide ja lugematute allikate põhjal ilmselgelt inimestele peale läheb, ei tohiks kedagi üllatada.
Vasta
#90
See konflikt oli on ja jääb. Kui teadus jääks kõike lõpmatult tõestama, elaks me kiviajas edasi.
Vasta
#91
Teadus EI TOHI muutuda teisendatud religiooniks nagu praegust toimub.
Kohe kui isik midagi "teaduslikku" ei usu tembeldatakse ta ketseriks.
Puna bolševike poolt ellu kutsutud teaduslik materialism elab edasi ja õitseb.
Vasta
#92
(08-10-2009, 21:28 )Aerling Kirjutas: Kaali meteoriidikraatrid (Reinwald, 1937), kõik 9 paiknevad Saaremaal Kaarma vallas umbes 1 km2 suurusel alal ja on esimesteks tõestamist leidnud meteoriidkraatriteks Eestis ning Euroopas, kuid kahjuks alles seitsmendaks maailmas.

Kaali kraater on Eesti kuulsaim meteoriidikraater.

http://www.teadus.ee/?p=1143

KAAMERAGA MAAL: Kaali kraatrite mõistatus võib olla lõplikult lahendatud – vaata droonivideot kõigist üheksast kraatrist.

http://tv.delfi.ee/saated/kaameragamaal/...d=75793843

Vasta
#93
NASA kratsib kollektiivselt kukalt, sest veebruaris möödub Maast üpris kummaline objekt

Meist mööda lendava segadusttekitava taevakeha nimi on 2016 WF9 ja seda märkas esmakordselt novembri lõpus NASA asteroidide ja komeetide tuvastussüsteem NEOWISE. Maale kõige lähemal, 51 miljoni kilomeetri kaugusel on see 25. veebruaril.

NASA helged pead on hämmingus seepärast, et nad ei oska öelda, kas tegu on komeedi või asteroidiga. Üldine reegel on, et asteroidid on kivise või metallise koostisega ja komeedid peaasjalikult jääst. 2016 WF9 on tume ja sellelt ei peegeldu valgust tagasi, mis võiks viidata, et tegu on komeediga. Samas ei ole sel komeetidele tüüpilist tolmu- ja gaasisaba. Tänu ebaselgusele ei osata ka öelda, kust see taevakeha pärit on.

James "Gerbs" Bauer NASA reaktiivmootorite laborist ütles, et WF9 on näide sellest, et piir komeetide ja asteroidide vahel võib teinekord olla üsna udune.

http://forte.delfi.ee/news/kosmos/nasa-k...d=76821850

Vasta
#94
USA kohal nähti öösel suurt meteoori. Hinnanguliselt oli see kahe jala (u. 60 cm) diameetriga ja kaalus 300 kg. Sündmusega kaasnes ka lööklaine, aga mitte piisav, et mingit kahju teha. Tõenäoliselt lõpetasid metetoriidijäänused oma teekonna Michigani järves.

Einevad videosalvestised: http://www.chicagotribune.com/news/local...story.html

Vasta
#95
16. novembri õhtupoolikul nähti Soome põhjaosas eredat meteoriiti, mis muutis öö hetkega päevaks.

Möödunud neljapäeva õhtupoolikul võis Soome põhjaosas, Lapimaal silmata fenomenaalset valgusnähtust, kirjutab uudisteportaal YLE. Pealtnägijate sõnul kostis meteoriidi möödudes kõva kõmin ja isegi majaseinad vappusid.

Teadlased üritavad välja selgitada, milline oli meteoriidi trajektoor ja kuhu see maandus. Meteoriidi juhtumiga tegeleb ka Soome astronoomiahuviliste ühendus Ursa, kelle sõnul on kõige tõenäolisem piirkond, kuhu meteoriit võinuks maanduda, Inari järve ümbrus.

Videod
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=80226908

Vasta
#96
Nägin täna rõdult kaunis huvitavat nähtust. Nimelt"langeva tähe" sarnast moodustist, ainult erinevus oli selles, et ei eelnevalt ega pärast polnud mingit 'saba' nagu tavaliselt meteroriitide puhul.Heledus oli umbes sama nagu praegu Veenusel. Kaunikesti huvitav vaatepilt mis ka minule mõistatuslik.Kestis se ca 5 sekundit. Kell oli 23.30 ja nähtus läänes.
Vasta
#97
Võimalik, et tegu oli Iriidiumi sähvatusega: http://www.para-web.org/showthread.php?t...pid=176519

Selle lähekülje järgi oli eile kell 23:44 läänes näha Iridium 32-te.
Vasta
#98
Tegu oleks võinud olla siis satelliidiga kui ta oleks liikunud.Eile tekkis lihtsalt üks ere "täht" korraks taevasse.
Vasta
#99
Olen ka selliseid asju vahel näinud. Üks seletus oleks, et sa nägid meteoori, mis sisenes atmosfääri sinu kui vaatleja jaoks pikisuunas. Teine eksootilisem võimalus on nii-nimetatud gammasähvatus, mis kujutab endast kahe neutrontähe kokkupõrkel eralduvat ülienergeetilist plahvatust. Vaatamata sellele, et need plahvatused võivad toimuda sadade miljonite valgusaastate kaugusel teistes galaktikates, on neist võimsamaid korraks näha ka palja silmaga. Aga nii tugev sähvatus, mida Veenuse heledusega võrrelda võiks, tunduvlb ausalt-öeldes ebatõenäolisena.
Vasta
Ma olen sähvatusi aegajalt jälginud tänu ISS Detector appile.
Neid on nii lyhikesi kui pikki (5-6 sekundit) ,see oleneb satelliidi nurgast vaataja suhtes.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Asteroidid Dawn, Vesta ja Ceres Hallucigenia 1 2,360 15-11-2007, 23:58
Viimane postitus: Andromeda

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat