Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Autor Sõnum
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,951
Liitunud: Apr 2007
08-02-2009 06:51
Postitus: #1
Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Meil siin juba on "müstika" nimekiri mis juba päris pikk ja mahukas. Kuna see raamat (need raamatud) mida tutvustada tahtsin ei ole müstika ehk siis midagi sellist mida käega raske katsuda vaid midagi sellist mida on võimalik oma käega (paljudel juhtudel) katsuda minnes teatud geograafilisse punkti meie maakeral.

Siia siis ootaks selliste raamatute "reklaami" - nagu Dänikeni teosed näiteks ja usun, et neid on rohkemgi.

Üks PALVE veel - kui keegi tahab arutada siin esile toodud raamatu sisu üle siis paluks luua selleks eraldi teema. Jätame selle koha siin lihtsalt raamatute loeteluks ja tutvustuseks.
Usun, et arutluseks ruumi foorumis jätkub.

[Muudetud: 2-8-2009 excubitoris]

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,951
Liitunud: Apr 2007
08-02-2009 07:04
Postitus: #2
 
Hartwig Hausdorf - Mitte sellest maailmast ehk asjadest mida ei tohiks olemas olla.

Kirjastus Olion 2009, Saksa keelest tõlkinud Arne Nielsen, Originaali tiitel:NICHT VON DIESER WELT

Link: Raamatukoi netipood - mina sain ta küll Prismast Smile


Tsitaat:Autor tutvustab selles raamatus mõistatuslikke leide, mida meie planeedil ei tohiks tegelikult olemaski olla.
Näiteks tähevärav Peruu Andides, müstilised torud ühes Lääne-Hiina kõrbepiirkonnas, üle tuhande aasta vanune india rituaalpistoda, mis sisaldab 15% hapnikku (tehniliselt on see võimatu kooslus) või Gaboni uraanikaevandustest leitud 15 ürgaegse reaktori jäänused, mis olid ehitatud planeedile Maa peaaegu 2 miljardi aasta eest.
Hartwig Hausdorf suudab näidata, et inimkonna arengusse sekkusid meie planeedil jõud ja tehnoloogiad, mis vaevalt küll siit ilmast pärinesid.


Eelnev oli siis ametlik tutvustus sellele raamatule. Lugesin selle läbi ja kuigi midagi täiesti uut ei leidnud enda jaoks siis peab mainima, et suhtelsielt uus oli see Aafrikas olevate eelajaloolsite tuumajaamade kirjeldus. Teadsin neist eelnevalt, kui alati oli jäänud asi umbes lausesse või kahte - "Nad on seal olemas. Nad räägivad vastu "meie" teadusele" - nüüd sain siis rohkem detaile mis selgitasid detaile ja parandas arusaamist.
Sama kehtis ka muude teemade suhtes. Siis miks ma selle ostsin ja miks seda soovitan ? Põhjus on lihtne - meil on palju inimesi kes isegi neis tasjadest kuulnud ei ole. Antud raamatu lihtne (ja vahest suhtelsielt pealiskaudne) stiil aga sobib just sellisele inimgrupile. Kellel on teadmise janu uurib edasi kellel mitte saab vähemalt teada, et kõik ei ole päris nii nagu paistab siin Päikese all.


[Muudetud: 2-8-2009 excubitoris]

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,951
Liitunud: Apr 2007
08-02-2009 08:48
Postitus: #3
 
Ariel Toaff - "Pasque di Sangue" ehk Verised Pühad (täpselt: Verised Paasapühad) - Link --> Bloody PassoverPanen siia selle vastuolulise raamatu. Selles toodud fakte EI OLE ümber lükatud küll on aga sõimatud ja püütud maha teha neid kes on seda raamatut maininud ning ka autor on saanud oma osa.
Peab ära märkima, et selle raamatu autor - Ariel Toaff <--(wiki link) - on Itaalias elav ja ülikoolis õpetav professor kes peaks teadma teemast piisavalt kuna tema perekond on aastasadade vältel olnud need kes on ettevalmistanud neid Paasapühasi Itaalias, Rooma linnas. Osad neist (nagu tema isa) on olnud isegi Rooma linna pea rabid teisd lihtsalt rabid.

Raamat ise räägib Itaalia juudi kogukonna ja ka kogu Euroopa juudi kogukonna ajaloost. Juttu on nende juhtivast rollist Euroopa inimeste - peamiselt laste müümisest araabiasse orjusesse. Need lapsed üldjuhul ka kastreeriti mis olevat tõstnmud nende hinda aga see läheb juba liiga sügavatesse detailidesse. Samuti on seal juttu Paasapühade puhul tehtavatest ohverdustest. Just see osa on tõstatanud Euroopas piisavalt palju küsimusi, kuid mis on jäänud vastuseta.

Selle raamatu seostest Eestiga hetkel ei räägiks - selleks pole veel aeg kaugeltki küps. Lisan siia lingi kus on olemas terviktekst mis on kahjuks küll inglise keeles, kuid soovijad võivad leida ka itaalia keelse algvariandi netist peale otsimist. Juhul kui link eipeaks enam tötöama siis on minul olemas ka alla laaditud versioon antud raamatust.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Elderm
Vana kala

Postitusi: 423
Liitunud: Jun 2008
08-02-2009 10:51
Postitus: #4
 
Ise olen lugenud ja soovitan:

Jälgi kosmosest
Inimkonna varjatud ajalugu (antud raamatus on küll palju suvalisi kivist tööriistu, mis kuuluvad vanemasse aega, kui see ajaloolaste arvates saaks võimalik olla, aga need võib vahele jätta ja uurida huvitavamaid juhtumeid, nt. kümneid miljoneid aastaid vana inimjalajälg, müstilised metallkuulid jne)
Kosmiline Kood (Antud teoses on tõlgendatud ümber piiblit ja muid kirjalikke allikaid, samuti on ka räägitud sumerite üleloomulikest teadmistest nii astronoomias kui ka matemaatikas ning annunakidest)

[Muudetud: 2-8-2009 Elderm]

[Muudetud: 2-8-2009 Elderm]

Vabamõtleja
http://www.youtube.com/TheElderm
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
26-10-2009 11:24
Postitus: #5
 
No Müstikaalaste teoste nimekirjas on kõike alternatiivset, sh ka ajalugu ja arheoloogiat, aga olgu, lisan siis siia ka ühe huvitavama viimasel ajal ilmunud ajalugu ja arheoloogiat puudutava teose:

Brian Haughton
Varjatud ajalugu
Kadunud tsivilisatsioonid. Salajased tarkused. Iidsed mõistatused
Inglise keelest tõlkinud Maia Planhof

287-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat

Ersen 2007

TUTVUSTUS

Kuigi meid ümbritseb tehnoloogiast ja teadusest rikas kultuur, köidavad meie kujutlust ikka veel muistse maailma mõistatused ja maagia. Iidsed kultuurid räägivad meiega läbi arhitektuuri, esemete ja tegude üle aastatuhandete tolmu – Knossose labürinditaolisest paleest Kreetal ja Egiptuse kõrgetest püramiididest kuni Peruu kõige kaugemate džunglitemplite ja Stonehenge'i megaliidi mõistatuseni.
«Varjatud ajalugu» toob teie ette lummava valiku iidsetest saladustest, esitades need kolmes osas: salapärased paigad, seletamatud faktid ja mõistatuslikud inimesed.

Te avastate huvipakkuvaid fakte paljude minevikumõistatuste kohta:
Sfinks – müstika ja arheoloogia põrkavad kokku jätkuvas vaidluses selle salapärase monumendi üle.
Antikythera mehhanism – iidne Kreeka raal, leitud Egeuse merest.
Inglismaa hiiglaslikud mäefiguurid – Uffingtoni Valge Hobune ja teised tohutud kriidikujundid, lõigatud Inglismaa maastikku tuhandeid aastaid tagasi.
Seeba kuninganna – juhtlõngad selle võimsa valitsejanna tõelise identiteedini, kes on kuulus piibelliku visiidi tõttu kuningas Saalomonile.
Newgrange – sadu aastaid vanem kui Giza Suur püramiid ja Stonehenge. Kes olid selle Iiri megaliitse monumendi ehitajad?
«Varjatud ajalugu» täidab lõhe arheoloogia ja alternatiivajaloo vahel, kasutades kõige värskemaid kättesaadavaid andmeid ja arukat eelarvamusteta lähenemist. Sisaldades üle 50 foto ja illustratsiooni, on see suurepärane materjal lugejatele, keda huvitab nende suurte mõistatuste arheoloogia.

Kahjuks juba läbi müüdud:

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?160261

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
t3rmiit
Tavaliige

Postitusi: 69
Liitunud: Jul 2007
01-11-2009 00:40
Postitus: #6
 
Järjeks Hartwig Hausdorf - Mitte sellest maailmast lugejatele soovitan:
Hartwig Hausdorf-Kohtumised hoomamatuga, Fantastiliste fenomenide reisijuht
http://www.apollo.ee/product.php/0666197

excubitoris-e öeldu: "lihtne stiil" jätkub ka selles raamatus. Mulle pakkus see raamat palju uut avastamiseks, soovitan!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
05-01-2010 11:02
Postitus: #7
 
Maailmapärand : Erakordsete paikade täielik teejuht
Tänapäev, 2009

Käeolevast raamatust saab ülevaate kõikidest praeguseks kirjeldatud UNESCO maailmapärandi objektidest. Seda suurepärast raamatut ilmestab üle 650 kauni värvifoto. „Maailmapärand“ on meie planeedi kultuuri ja loodusaarete ainulaadne teejuht, mis aitab levitada üldisi ideaale ja väärtusi, mida UNESCO püüab oma üleilmse ettevõtmisega toetada.Raamatust leiate:¤ Üle 650 jalustrabava foto¤ UNESCO maailmapärandi 878 paiga kirjeldused¤ Asukohakaardid iga paiga juures

See on liialdamata kõige põhjalikum raamat, mis seni UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud vaatamisväärsuste kohta ilmunud. Selle poolest ei ole raamat ainulaadne mitte ainult Eestis, vaid kogu maailmas.

Paikasid, mida raamatus kirjeldatakse, on 878. Just nii palju oli neid UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud 2009. aasta märtsi seisuga. Ühtede kaante vahele kokku panduna annavad need hoolikalt välja valitud kohad värvika ülevaate meie planeedi ajaloo põhietappidest, olulistest bioloogilistest ja ökoloogilistest protsessidest, Maa bioloogilisest ja kultuurilisest mitmekesisusest, loodusnähtustest, inimese loomegeniaalsusest ja suhetest loodusega, inimasustuse kujunemisest ja paljust muust. Kõikehõlmavuse ja mitmekülgsuse poolest võiks “Maailmapärandit” nimetada entsüklopeediliseks teoseks.

Kuidas raamatule aluseks olev maailmapärandi nimistu üldse loodi ja mida see endast täpsemalt kujutab? Koïchiro Matsuura sõnadega: “Viiskümmend aastat tagasi ujutati Aswāni kõrgpaisu ehitamise tõttu üle suur osa Niiluse orust, kus asusid paljud muistse Nuubia aarded, sealhulgas Abu Simbeli templid. Teades, et ohustatud templid ja taiesed on midagi palju enamat kui lihtsalt rahvusliku huvi ja uhkuse objektid, algatas Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsioon (UNESCO) esimese rahvusvahelise päästekampaania. Koondati raha ja asjatundjaid, et need monumendid lahti võtta ja uues asupaigas taastada. UNESCO üleskutse päästa maailma ühe rikkama ja vanema tsivilisatsiooni tõeliselt silmapaistvad mälestised aitas kogu planeedi inimestel mõista kultuuripärandi kõikehaaravat mõõdet. Nõnda triumfeeris tehnika enneolematu vägitegu; pealegi aitas see ülimalt edukas kampaania sillutada teed põhjapanevale arusaamale, mis tähendus on inimkonna ühisel pärandil, nagu rõhutab UNESCO koostatud ja selle liikmesriikide poolt 1972. aastal vastuvõetud “Maailma kultuuri- ja looduspärandi kaitse konventsioon”.

Selle, üldiselt “Maailmapärandi konventsioonina” tuntud rahvusvahelise lepingu on praeguseks ratifitseerinud 186 riiki ja kuulsasse maailmapärandi nimekirja kuulub nüüd 878 paika meie planeedi 145 riigis. Nimekirja on kantud maailma kõige kuulsamaid paiku nagu muistsete nabatealaste Petra linn Jordaanias, legendaarne Ateena akropol, Austraalia Suur vallrahu, Peruu “inkade kadunud linn” Machu Picchu ja Tšiili Rapa Nui rahvuspargi päratult suured moai’d (kivipead). Peale kuulsate paikade on nimekirjas ka palju vähem tuntud kohti, näiteks Kreeka Meteora kloostritega kroonitud kaljutipud ja “draakon”, kelle kodu on Indoneesia Komodo rahvuspark.”

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
24-01-2010 16:26
Postitus: #8
 
Täielikult arheoloogia alla liigitatav suur paks raamat:
"Egiptus. Vaaraode maailm". Ilmus Koolibrilt 2007.a. Värvipiltidega ja 538 lk.
Maksis enne 600.-, jõulude ajal oli Apollo kataloogis 300.-

Sergei Stadnikovi raamatutuvustus:
http://paber.ekspress.ee/viewdoc/1D245ED...FF0066E723

Müstikat ei maksa aga raamatust otsida, sest kõik on rangelt teaduslik.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
12-09-2010 11:33
Postitus: #9
 
Leidsin terve pika nimekirja ajaloo ja arheoloogia alaseid raamatuid.
Enamus endal juba loetud, aga kes ei ole veel lugenud, siis siin see nimekiri on:

http://www.hot.ee/saadankirja/raamatud_m...a_arh.html

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
19-11-2011 18:06
Postitus: #10
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Ilmub uus huvitav ajakiri IMELINE AJALUGU:

http://imelineajalugu.ee/?utm_source=pay...content=35

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Sama
Veteran

Postitusi: 2,199
Liitunud: Jul 2010
19-11-2011 18:49
Postitus: #11
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
(19-11-2011 18:06 )Müstik Kirjutas:  Ilmub uus huvitav ajakiri IMELINE AJALUGU:

http://imelineajalugu.ee/?utm_source=pay...content=35

Sirvisin seda põgusalt... ja otsisin märksõnu. Ja leidsin ka. Taaaspettumus. Kulutada oma raha, et siis kommarite valesid lugeda? Ei tundu just eriti mõistlik olevat. Nojah, "maitse" üle ei vaielda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
19-11-2011 19:48
Postitus: #12
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Esimeses numbris oli Nofretete kohta päris huvitav artikkel:

http://imelineajalugu.ee/article/2011/8/...ireeturiks


Leidsin ka ühe alternatiivajaloo raamatu, mis hiljuti ilmunud:

Avarise isandad
Lääne tsivilisatsiooni lätetel
David Rohl

Inglise egüptoloogi David Rohli elukäik on peaaegu sama ebaharilik kui tema teooriad. 1950. aastal sündinud Rohl alustas rokkmuusikuna ning hakkas muistse ajalooga tegelema alles kolmekümnendates eluaastates. Kuid juba muusikukarjääri ajal jõudis ta välja töötada iidse Lähis-Ida uue, alternatiivse kronoloogia. „Avarise isandad" keskendub Lääne-Euroopa tsivilisatsiooni päritolule müütide, legendide, pärimuste, Piibli ja arheoloogiliste leidude põhjal. Rohli teekond algab kitsukesest hauakambrist Piibli Jeeriko linnakünka all ja viib välja Rooma foorumile. Ta äratab ellu müütides ja legendides jäädvustatud ajaloo, Piibli tegelased, Homerose ja Vergiliuse kangelased ning seob vaaraode Egiptuse, muistse Kreeka ning Rooma asutamise ühtseks ja kaasahaaravaks arengulooks. Autor kirjeldab, kuidas indoeuroopa hõimud üha uusi maid vallutasid ja impeeriume asutasid, lahendab hüksoslaste päritolu mõistatuse, kujutab kreeklaste legendaarseid mereretki, Trooja vallutamist ning väidab, et Kreeka pime ajastu oli vaid kronoloogiline eksitus. Rohl osutab veenvalt, et mitte ainult ei olnud Trooja sõda reaalne ajalooline fakt, vaid ka müütide ja eeposte tegelased – nagu Inachos, Io, Herakles, Theseus, Aeneas – olid tegelikult elanud inimesed.

http://www.apollo.ee/product.php/0166290
(selle postituse viimane muutmine: 19-11-2011 20:29 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
02-04-2012 13:36
Postitus: #13
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Vahelduseks üks päris ajaloo raamat. Tõsi, mõnele vanameelsele võib seegi alternatiivne tunduda. Kui see oleks aastaid varem ilmunud, siis oleks ta olnud kindlalt alternatiivajalooline paljude jaoks.
Géza Gecse. "Bütsantsist Bütsantsini."

Raamat kirjeldab veenvalt suurvene mõttelaadi üht põhitunnust: impeeriumimeelsuse salgamist. Ükskõik kui suure ala ka tsaar või tema kommunistlikud järelkäijad ei vallutanud, seda tehti eranditult heast südamest ja halbade kavatsusteta ning loomulikult olid kõik need, keda suuremeelsed venelased endi hulka vastu võtsid, valitsejale tänulikud.

Ungari-eesti päritolu ajaloolane ja ajakirjanik Géza Gecse on põhjalikult uurinud Vene impeeriumimeelsete doktriinide tekke ja arengu lugu. Eelkõige on juttu panslavismist, aga ka vene pagulaskonda 1920. ja 1930. aastatel võlunud «euraasialikust imperialismist» ning muidugi eesti lugejale hästi tuttavast «nõukogulikust imperialismist», mille kokkuvarisemise järel langes Vene ühiskond sügavasse identiteedikriisi. Nõukogude impeeriumlik mõttelaad muutus iseenese karikatuuriks. Sellele tuli leida asendaja. Raamat algab ajajärgust, mil Moskva-kesksest Venemaast sai – Bütsantsi pärijana – impeerium, ning lõpeb Putini esimese presidendiajaga. 2007. aastal ungari keeles ilmunud teos on pälvinud palju vastukaja.

https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?203666

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Matrix
Tõele lähemale

Postitusi: 344
Liitunud: Jul 2010
03-04-2012 14:30
Postitus: #14
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Olgem ausad, eesti keeles ilmunud raamatuid tõesest ajaloost ja arheoloogiast on nii piiratud koguses, et polegi midagi suurt soovitada, aga olen praegu lugemas üht päris sisukat teost inimkonna varjatud ajaloost ja sellest, millised on viimaste kümnendite arheoloogilised leiud, mis lükkavad uppi nii ametliku inimrassi ajaloo kui ka darvinismi kui mitte tõendipõhise teooria.
Äärmiselt suur hulk arheoloogilisi leide kinnitab jätkuvalt, et inimkonna ametlikult tunnustatud ajalugu on väljamõeldis, mida pakutakse meile absoluutse ja vankumatu tõe pähe. Olemasolevatele asitõenditele toetudes kipub inimrassi kui mõtleva ja targalt tegutseva olevuse ajalugu ulatuma pigem sadadesse miljonitesse aastatesse.

Kui inglise keel pole võõras siis soovitan soojalt:
"Forbidden Archeology - The Hidden History of Human Race"
Autorid Michael A. Cremo ja Richard L. Thompson

Samadelt autoritelt soovitan veel "Human Devolution"

Mõlemad saadaval Amazon.com
http://www.amazon.com/Forbidden-Archeolo...139&sr=8-1
http://www.amazon.com/Human-Devolution-A...139&sr=8-6
Tegelikult on raamatud imehead vahendid keele õppimiseks.

Maailm on palju lihtsam kui meile näib, näidatakse ja lastakse näha!
Tõde ei vaja, et seda usutakse, see eksisteerib niigi, aga vale vajab uskumist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
03-04-2012 14:59
Postitus: #15
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Tänud soovituste eest!
Muidu see Cremo, ja Thompsoni "INIMKONNA VARJATUD AJALUGU" ilmus eesti keeles
2006.aastal:
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/inim...lugu/33074

Ja selle raamatu kohta lausa eraldi teema meil olemas pealkirjaga Inimrassi varjatud ajalugu, kui kellegile peaks huvi pakkuma.
Muidu varem loetud raamatutest meeldis Luc Bürgini "Arheoloogia salatoimikud"
ja Hans-Joachim Zillmeri "Darwini eksitus."
Esimeses on isegi Burrowsi koopast ja Ecuadori metallraamatukogust juttu. Enamus aardeid nüüdseks erakogudele müüdud, sh Durrowsi koopast leitud kullast kiiviritega kujusid, tiivulisi olendeid ja taevakehi.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ight=Cremo

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
hm-ntjr
Uustulnukas

Postitusi: 33
Liitunud: Feb 2012
03-04-2012 18:41
Postitus: #16
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Ma loodan, et kui te neid loete, siis ikka nii, et vaatate teaduslikke raamatuid ka juurde Smile. Täna sai just räägitud ühe teadjainimesega nendest alternatiivajaloo raamatutest ning ta ütles, et ta üks tuttav kirjanik, kes tahtis rohkem raha saada, kirjutab ka neid. Kusjuures see kirjanik oli talle öelnud, et ta ise ka ei usu seda nn. jama, mida ta kirja paneb, kuid raha pidi hästi sisse tooma, sest neid ostetakse, inimesed usuvad neid ning tahavad juurde. Isegi kui sa kirjutad sisuliselt 2 identset raamatut, muutes veidi ainult teksti, ostetakse ja tahetakse neid ikkagi. Ja pealekiri peab alati sisaldama midagi, mis viitab salajasele... isegi kui sisu ei anna nii palju saladust edasi. Ta suhtus lugejatesse mitte just eriti hästi, olles neid nimetatud teatud kategooria inimestele, kellele võib kõike ette sööta, ilma et nad aru saaks, kas raamat väga räägib mingisugustest salajastest asjadest või mitte.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Leena
Bännitud

Postitusi: 1,476
Liitunud: Sep 2009
03-04-2012 19:22
Postitus: #17
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Alternatiivajaloost....
Tsitaat:Leena Hietanen, Viron kylmä sota. Pamfletti. Werner Söderström Osakeyhtiö, Helsinki 2008;
Johan Bäckman, Pronssisoturi – Viron patsaskiistan tausta ja sisältö. Tarbeinfo, Tallinn 2008.

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Matrix
Tõele lähemale

Postitusi: 344
Liitunud: Jul 2010
04-04-2012 11:18
Postitus: #18
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
(03-04-2012 18:41 )hm-ntjr Kirjutas:  Ma loodan, et kui te neid loete, siis ikka nii, et vaatate teaduslikke raamatuid ka juurde Smile

Tänan hoiatamast! Äkki oleks ikka ohutum igasugu kirjandust lugedes ka pead kõrvade vahel omada ning seda kasutada osata. Sama kehtib "teadjaid" inimesi kuulates.
Needsamad "teadjad" teadlased määrasid oma "teaduslike meetoditega" Giza püramiidide vanuse ühe lõkkeaseme järgi ja sellest sai togma, kuid Ida-Aafrikast leitud Homo sapiens'i jalajälgede kohta, mille vanuseks dateeriti 3 miljonit aastat, ütlevad "teadjad", et ärgem tehkem ennatlikke järeldusi. Huvitav?!
(03-04-2012 14:59 )Müstik Kirjutas:  Tänud soovituste eest!
Muidu see Cremo, ja Thompsoni "INIMKONNA VARJATUD AJALUGU" ilmus eesti keeles
2006.aastal:
http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/inim...lugu/33074


See eestikeelne raamat on üli-lühi-kokkuvõte ca 850-leheküljelisest põhjalikust teaduslikke fakte käsitlevast teosest ja võib nn skeptikutele jätta õigustamatult kerglase mulje.
(selle postituse viimane muutmine: 04-04-2012 11:25 Matrix.)

Maailm on palju lihtsam kui meile näib, näidatakse ja lastakse näha!
Tõde ei vaja, et seda usutakse, see eksisteerib niigi, aga vale vajab uskumist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tapsix
Bännitud

Postitusi: 849
Liitunud: Feb 2012
06-04-2012 03:49
Postitus: #19
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
(19-11-2011 18:06 )Müstik Kirjutas:  Ilmub uus huvitav ajakiri IMELINE AJALUGU:

http://imelineajalugu.ee/?utm_source=pay...content=35
"Seaduselaegas oli tuumarelv"
Selline alapealkiri ajakirjast http://imelineajalugu.ee/article/2012/3/...rheoloogid
Oli PW-s üks teema alternatiivarheoloogiast, aga kadus enne kui sinna kirjutada jõudsin. Huvi äratas just see tuumarelva väide. GRAHAM HANCOCK-i kodulehelt selgub, et vend tunneb tõsist huvi alkeemia vastu:
http://www.levity.com/alchemy/index.html
Ta tunneb huvi veel mitmete sensitiivsete teemade vastu:
http://www.grahamhancock.com/links/index.php?node=6
Kahjuks ei leidnud ajakirja artikli juurest viidet allikale ja GH kodulehelt samuti mitte. Huvitav on, et tuhandete alkeemia teemaliste trükiste autorite nimekirjast ei leidnud Laurence Gardneri nime rääkimatta David Hudsoni-st. Reetureid pole vist kunagi tsunfti võetud.
"Laborikatsetest on selgunud,et ülijuhtiv aine produtseerib surmavat gammakiirgust,seda peab oskama käsitleda.Oskamatusest juhtus ka Surnumere lähedal asuvates linnades,Soodam ja Gomorra,katastroof (isehakanud katsetajate poolt tehtud katsetes)tulekivi kiirguse läbi(need hävisid umbes 2 aastatuhat enne Kumrani asustamist)"
http://www.hullumaja.com/?pg=community&c...=539&nr=10
Raske uskuda, et GH "filosoofide kivi" sellest omadusest midagi ei teadnud, selleks et kandjaid kiirguse eest kaitsta olid nende ürbid kullaga kaetud.
http://www.graal.co.uk/lostsecrets.php ,saab vaadata ka LG loengut Seaduselaeka teemal.

Päikest.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Palmer
Uustulnukas

Postitusi: 2
Liitunud: Jan 2012
07-04-2012 13:24
Postitus: #20
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Mainin ka Cremo ja Thompsoni Forbidden Archeology´t täisversioonis. Tõeline Teatmeteos.

Lisaks soovitan omalt poolt Joseph P. Farrell´i raamatuid.
Täit nimekirja ta teostest on hea vaadata siin:
http://gizadeathstar.com/purchase/

Endale on seni kõige huvipakkuvamad olnud:
"Genes, Giants, Monsters, and Men "
"The Philosopher's Stone: Alchemy and the Secret Research for Exotic Matter"
"Babylon's Banksters: The Alchemy of Deep Physics, High Finance and Ancient Religion "
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
20-08-2013 21:18
Postitus: #21
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Sirvisin raamatupoes. Hästi paks raamat, aga tundub huvitav.
Tutvustuses kirjutatakse:
Selle raamatu vahendusel tutvume aegade hämaruses suuri tegusid teinud riikide ja nende valitsejatega (näiteks väga vähe tuntud Alt Clud ehk Kaljukuningriik praeguses Suurbritannias või arvukad Burgundia kuningriigid ja hertsogkonnad). Samuti on kõne all ka veel suhteliselt hiljuti silma paistnud riigid nagu Etruuria või ainult ühe päeva iseseisvust nautida saanud riik Taga-Karpaatias. Erilist tähelepanu Eesti lugejale peaks pakkuma Nõukogude Liidu maakaardilt kadumise lugu, mida ühtlasi võib pidada ka Eesti taasiseseisvumise looks, sest Davies tutvustab lugejale nii laulvat revolutsiooni, Balti ketti, iseseisvuse väljakuulutamist kui ka pronkssõduri saagat ja sellele järgnenud küberrünnakut.
http://www.varrak.ee/product/12551/?cid=1027

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
11-02-2014 18:29
Postitus: #22
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Kaks juba varasemalt aastast 2002 ilmunud raamatut lisaks.


Paul Bahn. ARHEOLOOGIA PÕGUS SISSEJUHATUS
Paul Bahni "Arheoloogia" tõestab, et arheoloogia populaarsust ei väära miski – tegemist on alaga, mis on ühtviisi haarav nii ajaviite, elukutse kui ka akadeemilise distsipliinina, kuna selle huviorbiiti jääb kogu maakera ning 2,5 miljoni aastane ajavahemik. Oma katsetes minevikku ellu äratada töötavad arheoloogid kõrbetes ja džunglites, sügavates koobastes ja mäetippudel; nad uurivad kivist tööriistu ja satelliitfotosid, teevad väljakaevamisi ja püstitavad abstraktseid teooriaid ning teevad koostööd peaaegu kõigi teiste teadusharude esindajatega.
http://www.rahvaraamat.ee/p/arheoloogia-...9985612521

On ilmunud ka AJALUGU PÕGUS SISSEJUHATUS, autor JOHN H. ARNOLD.

http://www.rahvaraamat.ee/p/ajalugu-p%C3...9985612514

Ilmumisaasta 2002.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
NelliN2
keegi

Postitusi: 513
Liitunud: Oct 2008
11-02-2014 20:24
Postitus: #23
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Valdur Mikita ,,Lingvistiline mets,,
https://www.rahvaraamat.ee/p/lingvistili...9949512188

...otsingusse vöib toksida ka Välgi metsad, seal mötteid nii sönas kui pildis...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
02-05-2014 15:37
Postitus: #24
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Kiidavad jah seda raamatut.
Paar lõiku "Sirbi" ühest arvustusest.
Maailm vajab maagiat.

Kus kohas on kultuuri kriis, seal tõusevad esile ka omapärased metsavennad, kes ei ole veel alla andnud ning lõpuks ise relvad enda kätte võtavad ja tohutu ohu vastu häält tõstavad. Ma ei karda kõlada liig dramaatiliselt, kuna seda Mikita täiesti siiralt teebki: ta on kokku pannud tõenäoliselt ainsa omalaadse eesti raamatu, mis sisaldab endas parajat annust meie enesemõistmise, -tajumise ja -väljendamise mõistmise tarvis.

Aeg ja ruum ei oma selles teoses otseselt erilist tähtsust, sest Mikita võtab kokku Eesti riigi rolli Euroopa ja isegi kogu maailma arengus ilma liigse patriootilisuseta. Poliitikal pole tegelikult siin üldse kohta, vaid hoopiski igasse eestlasesse lukustatud sisemaailm on see määrav faktor. Meie riigi jõud ei ole seal Toompeal, vaid me sees. Nii viib raamatu autor meid sisereisile läbi eespool mainitud aja ja ruumi rõhutamaks Eesti ainulaadsust muidu globaalkultuuri poolt lämmatatud Euroopas.

Huvitav on mõelda, kuhu meie rahvas jõuaks, kui ta end nii-öelda aktiveeriks ja mingisse arhetüüpsesse, hinges varjus olevasse allikasse laskuks. Mikita toob meid esile kui ainulaadset rahvust, kui ükssarvikuid, kes hallistunud maailma veel maagia taaselustamise tuua saaksid.

„Lingvistiline mets” on peaaegu käsiraamat nii edasiseks arenemiseks kui ka endas unustatud väe äratamiseks.
http://www.sirp.ee/index.php?option=com_...s&Itemid=9

Mida need arvavad, kes selle juba läbi on lugenud? Millised on lugemismuljed?

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
09-10-2014 14:12
Postitus: #25
RE: Alternatiivne ajalugu ja arheoloogia - raamatute soovitused
Loen momendil eespool tutvustatud "Lingvistilist metsa".
Kes nüüd eesti keelest ja eesti muistsest kultuurist ei huvitu, siis teadmiseks, et saab teada ka palju muud huvitavat.
Näiteks militaaria huvilistele on peatükk, mis käsitleb seda, et Eesti oli NL-u tuumavõimsuse arendamisel üks tähtsmaid strateegilisi piirkondi.
Eesti pakkus NL sõjatööstusele suurt huvi, sest Põhja-Eestis asuvad diktüoneemiakilda varud olid tollal terves NL-s ainuke arvestatav uraaniressurss. Stalini otsesel käsul alustati 1947 ülisalajast uraanimaagi kaevandamist ja rikastamist Sillamäel.
Arvatakse ka, et esimese NL tuumapommi tootmiseks võidi kasutada Sillamäel toodetud uraani.
Sillamäel toodeti kokku üle 100 000 tonni uraani, mis moodustas enam kui viiendiku kogu NL-u impeeriumi loodud tuumavõmsusest. Paljud töölised surid mõne aasta jooksul kiiritustõppe.
Stardivalmis tuumarakette oli Eestis üheksas raketibaasis kokku 36.
Need olid võimsad megatonnise lõhkevõimsusega ballistilised R-12 tüüpi kaugmaaraketid lennukaugusega üle 2000 km-i, milega oleks saanud maa pealt põhkida terve suurlinna. Selleks nad mõeldud oldki - Eestis asuvate rakettide kirbul olid mitmed Lääe-Euroopa "imperialistlikud" metropolid.
Peale stardivalmis tuumarelvade asusid Eestis mitmes paigas veel märkimisväärsed tuumelõhkepeade varud, mida oleks saanud vajaduse korral kiiresti rakettide külge monteerida.
Näiteks paiknesid Tartus Raadi sõjaväelennuväljal bacfire -tüüpi raskepommitajad, millest igaüks võis kanda kuni kolme tuumalõhkepeaga varutatud tiibraketti.
Vaevalt, et maailmas on olnud mõnda teist sellist rahumeelset akadeemilist linna, mille ülikooli peahoonest mõne kilomeetri kaugusel laiutaksid tuumalõhkepeade angaarid.
Ei ole sugugi võimatu - kirjutab autor - et külma sõja hiigelaegadel oli Eesti paik, kus võis olla kõige rohkem tuumavõimsust ühe elaniku kohta tervel maakeral.
Eesti rahvas istus sõna otseses mõttes tuumapommi otsas.
Tuumasõja vallandumise puhul oleks eestlastel oma maise tegevuse lõpetamiseks jäänud umbes pool tundi - umbes nii kaua aega oleks võtnud tuumarakettide jõudmine Ameerikast Eestisse.
Eesti vastu olid sihitud interkontinentaalsed Minuteman tüüpi tuumaraketid purustusvõimsusega 1,2 megatonni. Iga tuumaraketi plahvatusjõud vastanuks u. 50 Hiroshimale heidetud tuumapommile.
Militaarihuvilised kindlasti on sellega kursis, aga kirjutasin nende jaoks, kes ehk seda ei teadnud nagu minagi.
Raamat pakub huvitavat lisateavet ka Kalevipoja müütidest huvitujaile, samuti kui suurt tähtsus eesti kultuurile omab mets.
Nii "Kalevala" kui ka "Kalevipoeg" kuuluvad oma maagilise mõtteviivi poolest maailmakirjanduse nimetamisväärsete tekstide hulka. Mõlemad eeposed kasvavad välja elavast ja maagilisest sõnast.
Juttu ka Eesti looduse hämmastavast mitmekihilisusest, jõemütoloogiatest jpm.
(selle postituse viimane muutmine: 09-10-2014 14:31 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Läinuks ajalugu teisiti wirxx 2 2,361 08-01-2017 13:23
Viimane postitus: Nofretete
  Icke raamatute arutelu luks 54 16,375 24-10-2014 18:22
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Para-Webi Raamatukogu raamatute nimekiri Cassiopeia 5 6,792 04-12-2013 20:32
Viimane postitus: togli
  Artiklite soovitused excubitoris 2 2,024 03-05-2012 18:05
Viimane postitus: Trax
  Kevadine raamatute müük Ilo 18 6,514 10-05-2011 00:00
Viimane postitus: Ilo

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog