Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surmanuhtlus
#1
Alles see oli, kui surmanuhtlus keelustati. Ja nüüd on siis tulemused käes - juba nõutakse selle taastamist ...

Šveits lubas korraldada referendumi surmanuhtluse taastamiseks.


Šveitsi valitsus kiitis heaks rahvaalgatuse surmanuhtluse taastamise üle referendumi korraldamiseks. Valitsuse väitel ei ole referendumi korraldamiseks seaduslikke takistusi.



Rahvaalgatuse tegijatel on nüüd poolteist aastat aega koguda nõutavad 100 000 allkirja ettepaneku toetuseks, et referendum võiks toimuda. Paljud arvavad, et allkirju ei suudeta piisavalt koguda, teatab Associated Press.



Rahvaalgatuse tegijate meelest võiks surmanuhtluse määrata seksuaalkuritegude eest. Surmanuhtlus kaotati Šveitsi tsiviilseadusandlusest 1942. aastal. Viimane tsiviilisik hukati Šveitsis 1940. aastal. Sõjaseadustes kehtis surmanuhtlus veel Teise maailmasõja ajal, viimased hukkamised toimusid 1944. aastal.

Referendumi läbiviimine ei ole kindel ka siis, kui algatuse tegijad saavad vajalikud allkirjad kokku. Šveitsi valitsus kavatseb uurida, kas surmanuhtlus oleks Šveitsi rahvusvaheliste lepingute ja Euroopa inimõigustealase seadusandluse vastane. Kui see on nii, keelab valitsus referendumi korraldamise.

Euroopa riikidest kehtib surmanuhtlus veel vaid Valgevenes.


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...7&l=fplead

Vasta
#2
Reaalselt ei ole kahjuks meie ühiskond veel valmis, et sellest loobuda.
Vasta
#3
Mis keelustamisse ja taastamisse puutub, siis keelustades oli surmanuhtlus tavapäraselt kasutusel ühtede kuritegude eest, nüüd aga kui taastamist nõutakse, võidakse seda kohaldada osaliselt/enamuses natuke teistsuguste kuritegude eest.

[Mõttekoht]

Excubitoris valdab seda teemat ehk paremini.
Vasta
#4
Mina isiklikult pooldan surmanuhtlust.
Surmanuhtlus võiks olla näiteks riigi reetmise eest, poliitikud kes ei aja oma riigi asja = surmanuhtlus.
Muidugi sellisel juhul läheks enamus Riigikogust loojakarja.
Paadunud kurjategijatele samuti surmanuhtlus.
Kaua rahvas peab selliseid (ajust vigaseid) üleval pidama.
Vasta
#5
Arvan, et võib-olla(võib-olla!) võiks surmanuhtlus kehtida neile sarimõrvaritele ja -vägistajatele, kes ei saa aru, et see, mis nad teevad on vale, need, kes ei mõista, et nad midagi halba on teinud. Arvan, et surmanuhtlus oleks humaansem kui terve oma ülejäänud elu mõnes instituudis ravimite mõjul vegeteerida..
Vasta
#6
Selle teema juures võiks ehk olla poll. Äkki Villu tekitab selle? Tahaks teada, mis inimesed üldiselt arvavad.
Vasta
#7
Mis ekspert nüüd mina olen aga mingid mõtted on küll tulnud selle aja jooksul kui üle dekaadi
(nii 1985 - 1999) on saanud tegeleda kurikaelte valvamise ja taltsutamisega.
Inimene kes läheb teist korda vanglasse kurite eest on sisuliselt parandamatu. Ainukene asi mis
teda kui inimkeha päästaks inimeste hulka oleks täielik TEADVUSE puhastus ja uue istutus samasse.
Kuna see on hetkel veel täielikult fantastika pärusmaa (nii palju kui mina tean) siis on 2 lahendust -
panna isik kuni loomuliku surmani vanglasse või hävitada tema keha koos isiksusega ehk siis see
traditsiooniline surmanuhtlus. Nagu näitas Nõukogude aegne (pean silmas aega peamiselt siis 1917
kuni 1941) terror siis timukad muutuvad psüühilisteks inimvaredeks ja ka igast isikust EI saa ka
timukat - psüühika segab. Seega tekib dilemma - sellise isiku hoidmine kuskil ja selleks RAISATA
minu, sinu meie raha, et väärastunud psüühikaga olend saaks oleleda turvaliselt ilma muredeta kui
samal ajal tema ohvrid peavad maadlema igapäeva probleemidega natuke ebaaus.
Siit tuleneb, et kumbki lahend ei ole õiglane kellegi suhtes ja seda ka peamiselt nende suhtes kes
peavad seda surmanuhtlust ellu viima ja nende suhtes kes peavad kannatama arvstusega, et ühel
päeval saabub see isend tagasi ühiskonda "ametlikult" puhastunult.

Mul ei ole kahjuks ühest ja ilusat lahendust välja pakkuda. EI ole ka kunagi ühegi sellise otsa ka sattunud.

KUID - hetkel lähenevad paljud sellele küsimusele valest otsast - käib suur kisa ja kära selle ümber
mida teha siis kui kuritegu on juba juhtunud. Teised aga lähenevad asjale veel rumalamast küljest -
otsene taksitama, et kurjategija ja võimalik ohver ei sattuks kokku ehk siis see nn totaalne kontroll
ühiskonnas. Teema aga millest enamus mööda hiilib on see, et MIKS sellised isiksused üldse tekivad
ja mida teha, et sellised EI tekiks meie ühiskonda.
Siin aga jõuame teemasse mis otseselt puudutab seda klikki kes on haaranud valede ja vägivalla abil
oma kätte MEIE ühiskonna ohjad. Olgem ausad - RÕHUV enamus (seda statistikat on kinnitanud nii
omaegse NLiidu justiits organid kui ka "moodsad" allikad USAst ja mujalt) kurjategijaid tekib siis kui
ei ole korras PERESUHTED - majanduslik ebavõrdsus mis tekkinud just selle juht kliki tegevuse taga-
järjel. Sellest muutub perekonna struktuur hajusasutuseks ning lapsed jäävad ilma KASVATUSEST.
Laps kes sünnilt on egamaniakk ei õpi arvestama ei teiste isiksustega ega teda ümbritseva ühis-
konnaga. Oma panuse annavad pea KÕIK pervertsused mis praegu vohavad - alates homoiast
lõpetades igatsorti ahistamistega ning ka otsesest füüsilisest vägivallast.

Ma hetkel lõpetan muidu läheb see jutt väga pikaks - usun, et peamised seisukohad said kirja.
Kui on küsimusi siis küsige proovin vastata.

PS. Preilikass - küsitlus EI ole universaalne vahend millegi teada saamiseks.
Inimesed kes pole OTSESELT kokku puutunud karistuste täideviimisega ja
ei olnud ohvrid lähtuvad pigem valesti tõlgendatud emotsioonidest kui
osakavad anda reaalset panust asja lahendusse.

[Muudetud: 8-24-2010 excubitoris]
Vasta
#8
Teadvus/hing paraku jääb surres alles - loe Surnuteraamatut - sestap teeks pigem nagu okupatsiooniajal oli - esimesel korral 25, teisel korral kolmekordselt, kolmandal korral load ära.

Põhjustest vaadatakse tõesti mööda, tundub nagu oleks see tahtlik.

Surmanuhtlus sellisena nagu Inimene teda ette kujutab - lõplikuna - on siiski õigustatud ainult äärmisel juhul. Kui tõesti mitte midagi muud üle ei jää. Selle üle otsustamist meile tuntud kaasaegse õigussüsteemi kätte anda... nojahhh... absurdihuumor.

Inimesel oli ka kunagi ammu mõndagi rohkem, kui praegu. Vehkis oma nukedega Universumis ringi - ei tapnud neid sellest hoolimata maha keegi, pandi oma planeedile karantiini ja siin nad nüüd on... Eksamiperiood lõpeb loomulikult 21.12.2012.

Klooniasustajad saavad muidugi ka korduseksami, keegi justkui lubas neile kolm põlve (kuigi see lubadus on nüüdseks kadunud), monsieur Notre-Dame nägi seda neljakümne aastana... nelikümmend aastat ei nähta Iirist, s.t. Lootust...

Mine sa võta nüüd kinni.
Üks teooria ütleb, et tulevik on me endi teha.

P.S. Elava Inimese teadvust saab puhastada ainult tema ise.

[Muudetud: 24-8-2010 WhiteWolf]
Vasta
#9
Ma saan aru, mida sa mõtled, excubitoris, ning siin tekib ka küsimus - nature vs nurture? Sellised isiksused tekivad, sest nende vanemateks/hooldajateks/iidoliteks/mentoriteks olid sarnased inimesed. Inimene ju ikka üritab matkida seda, kellele ta üles vaatab, kellega ta palju aega veedab. Miks peab tema kannatama, kui teiste elud nii ilusad on?
Siin hakkab palju erinevaid mõtteid tekkima - Kui nende elud juba nii halvad on olnud, et nende mõttemaailm on niivõrd väärastunud, poleks siis surm neile halastus?- Kuidas teha nii, et keegi ei peaks olema see timukas(nõustun, see on üks korralik vaimne vägivald)? - Kui oleks võimalik täielik puhastus, siis: a) kust teame meie, et MEID poleks juba puhastatud? Paranoia. b) Sa võid ju kurjategija aju puhastada, aga teistele inimestele jäävad ju ikkagi mälestused, arvamused, nendega seotud emotsioonid...
Siiski jääb küsimus, kas inimesed sünnivad kurjategijatena, või muudab keskkond ja suhted nad selliseks?

[Muudetud: 8-24-2010 Phrase]

[Muudetud: 8-24-2010 Phrase]
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Phrase
Siiski jääb küsimus, kas inimesed sünnivad kurjategijatena, või muudab keskkond ja suhted nad selliseks?
Puhtal kujul kurjategijaks ei sünni absoluutselt mitte keegi. Kõigil on oma võimalik potentsiaal - iseasi, mida sellega keskkonna ja suhete mõjul peale hakatakse...
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas Phrase

Siiski jääb küsimus, kas inimesed sünnivad kurjategijatena, või muudab keskkond ja suhted nad selliseks?


Sünd annab eeldused mida on võimalik kasvatusega muuta.
Keskkond ja suhted on ainult katalüsaatoriks.
Vasta
#12
Selles mõttes pisut oponeeriks, et keskkond ja suhted võivad kasvatuse üle siiski domineerima hakata.

Taolised asjad juhtuvad tavaliselt üsna varakult. Ja üsna vähesed suudavad august välja ronida.
Vasta
#13
Aga kui inimene on nartsissist? Seda ju keskkond ei muuda? Ma tean, et natuke off-topic, niisiis vabandan..

Vabandust, lugesin teemast natuke, ning ka nartsissism võib tuleneda varajastest lapsepõlve suhetest..

[Muudetud: 8-24-2010 Phrase]
Vasta
#14
Ja-jaa, surmaga on püütud ajaloos korduvalt nii inimesi, kui ka terveid rahvaid hävitada, olematuks teha ja muuta, aga kas see on kellegil ka õnnestunud?

Muuseas, mina pooldan surmanuhtlust - pätti parandab ainult haud!
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas villu
Ja-jaa, surmaga on püütud ajaloos korduvalt nii inimesi, kui ka terveid rahvaid hävitada, olematuks teha ja muuta, aga kas see on kellegil ka õnnestunud?
Ei ole.
Mina näiteks olen korduvalt surnud (enamasti vägivaldselt). Samas kui ma kukalt kratsin, siis ma suremises nii kindel ei oleks Bleh
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris

PS. Preilikass - küsitlus EI ole universaalne vahend millegi teada saamiseks.
Inimesed kes pole OTSESELT kokku puutunud karistuste täideviimisega ja
ei olnud ohvrid lähtuvad pigem valesti tõlgendatud emotsioonidest kui
osakavad anda reaalset panust asja lahendusse.

[Muudetud: 8-24-2010 excubitoris]

Mitte asja lahendus ei huvita mind praegu, vaid justnimelt see, kuidas inimeste hääletaksid kui niisugune hääletus tekkima peaks. Ehk siis soovin peegeldust inimeste hetkeolukorrast ja mitte mingisugust lahendust.
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas kivikas666
Mina isiklikult pooldan surmanuhtlust.
Surmanuhtlus võiks olla näiteks riigi reetmise eest, poliitikud kes ei aja oma riigi asja = surmanuhtlus.
Muidugi sellisel juhul läheks enamus Riigikogust loojakarja.
Paadunud kurjategijatele samuti surmanuhtlus.
Kaua rahvas peab selliseid (ajust vigaseid) üleval pidama.

Pool eesti rahvast läheks ka loojakarja.
Ümbrikupalga saajad, bussis jänest sõitjad...
Mingist sõnavabadusest riigi teemal ei saaks/julgeks siis isegi unistada.
Vasta
#18
Preilikass - raske on teha ausat ja erapooletut küsitlust. Kui seda küsitlust organiseerida siis tekib
alati juurde meediakajastus (tavaliselt mingi juhtub provotseerib ka küsitluse) ning isikud kes siis
vastavad lähtuvad puhtalt hetke emotsioonidest mitte aga reaalsetest aspektidest.
Vasta
#19
Inimlikult võttes on surmanuhtlus loogiline, sest miks peaks riik ülal pidama parandamatuid ja süüdimatuid retse, kes kongist välja tulles samaga jätkaksid.
Ent asjal on ka teine pool. Hea küsimus oleks lugejaile see, et kas nad oleksid nõus osalema, raha eest või "heategevuslikus" korras, surmanuhtluse täideviimise protsessis? Kui ei, siis miks? Sisetunne ütleb vist, et midagi oleks ses osas valesti. Võib-olla ei saaks pärast öösel magada...
Üks tavaline surmanuhtlusele suunatud vastuargument seisneb selles, et kui surmanuhtlus toimiks, siis saaksid surmanuhtluse ka
need, kes on saanud valesüüdistuse osaliseks. Kas neid on olnud ajaloo jooksul vähe?
Teine asi on selles, et surmanuhtusele lähenetakse sageli
ateistliku loogikaga, kusjuures ateist ei saa ju teispoolsusele ja surmale kui niisugusele ju üldsegi pihta. Me saadame kodaniku teise maailma, aga kui me sellest teispoolsusest mitte mõhkugi ei tea, miks me siis surmavalla nimel üldse sõna võtame. See aga ei kehti siinsete sõnavõtjate kohta. Kui me saadame kellegi teise ilma, kas meil on ses suhtes teise ilmaga kokkulepe? Kas surmariigist oodatakse hukatavat? Kas meil on õigus inimese elu üle otsustada. Surmanuhtluse teostaja ju tapab inimese. Ent samas ei kipuks ma näpuga näitama kunagistele timukatele, kel oli ka kirikus oma pink. Mis õigusega ma neile näpuga näitaksin.
Ja, ma tuletan meelde, et jutt on teoreetiline, mitte määratlev.
Vähemalt minu poolt mitte.
Aga inimlikult on surmanuhtlus mõistetav.
Piiblis, Vanas Testamendis, on surmanuhtlus loomulik nähtus , isegi käsuõpetsue nõue. Aga Vanat Testamenti ei maksa Uue Testamendiga sassi ajada. Jeesus ütles, et kes mõõga tõstab, see mõõga läbi langeb.
Islamimaailmas peetakse la surmanuhtlust tavaliseks nähtuseks, saan ma aru.
Huvitav oleks lugeda budistide või hinduistide kommentaare.
Vasta
#20
Mina ei poolda surmanuhtlust. Arvan, et see on inimõiguste rikkumine, mille tähtsaim seadus on, et igaühel on õigus elule. Kui surmame paadunud päti, siis mille poolest ise paremad oleme? Seni, kuni kehtib surmanuhtlus, seni eksisteerivad ka kõige hullemad roimarid jmt, sest see on ju omamoodi eeskuju ühiskonnale ja justkui soositud tegu - tahtlik tapmine heal põhjusel. Minu arvates pole aga mitte mingisugust head põhjendust kellegi tahtlikuks tapmiseks. Asi algab juba mõtte tasandilt. Need kes sellel referendumil hääletades jah sõna poolt on, on ka iga seetõttu surmamõistetu surmas osaline.
Vasta
#21
Mina arvan paraku,et see on mitme otsaga asi.Ühest küljest küll inimõigused-mille tähtsaim seadus on, et igaühel on õigus elule.Samas näiteks kui roimar tapab oma ohvri,siis kust võtab tema õiguse otsustada teise inimese elu üle.Kohus paraku aga ei tohi teda surma mõista,sest igaühel on õigus elule.Paraku kaldun ka sellele poolele,et kui inimene on omale võtnud õiguse otsustada teise inimese elu üle,siis ikkagi on üks variante tema elu üle otsustamine.
Vasta
#22
Ma ikkagi jään oma arvamuse juurde, et see õiguse võtmine on tahtliku tapmise pooldamine heal põhjusel ning on omamoodi eeskujuks ühiskonnale. On ka targemaid lahendusi, küll aga mitte odavamaid aga raha ei tohiksi olla prioriteet nr 1.
Vasta
#23
Aga Ülane - kuidas on lood nende inimeste õigustega keda need kurjategijad tapavad, röövivad vägistavad?
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas Ülane
Mina ei poolda surmanuhtlust. Arvan, et see on inimõiguste rikkumine, mille tähtsaim seadus on, et igaühel on õigus elule. Kui surmame paadunud päti, siis mille poolest ise paremad oleme? Seni, kuni kehtib surmanuhtlus, seni eksisteerivad ka kõige hullemad roimarid jmt, sest see on ju omamoodi eeskuju ühiskonnale ja justkui soositud tegu - tahtlik tapmine heal põhjusel. Minu arvates pole aga mitte mingisugust head põhjendust kellegi tahtlikuks tapmiseks. Asi algab juba mõtte tasandilt. Need kes sellel referendumil hääletades jah sõna poolt on, on ka iga seetõttu surmamõistetu surmas osaline.

Võtsid mul sõnad suust Smile


Kui inimene kiidab heaks teise inimese tapmise, siis on ta ühel pulgal nendega, kes otseselt teisi tapavad, röövivad jne (mõte loeb). Surmanuhtlus on vaid legaliseeritud mõrv - tigedatele inimestele, kes mingist konkreetsest juhtumist teavad ainult meedia poolt kallutatud tõde, visatakse ette kont, mida järada. Ja enamus inimesi on paraku õnnelikud kui saavad kellegi üle kohut mõista. Loomulikult kellegi teise üle, mitte enda üle Angry
See on minu arvamus, on seda alati olnud.

[Muudetud: 8-25-2010 Preilikass]
Vasta
#25
Lihtsalt meenutuseks "inimõiguslastele" - Serial killer - Wikipedia, the free encyclopedia
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat