Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimeesed teevad absurdseid asju, et vältida oma hinge sisse vaatamist
#1
Inspireerituna filmis Kymatica käsitletud temaatikast ja ideedest huvitab mind väga, kuidas laiendaksite teie antud tsitaati ja ehk on teil selle kohta ka põnevaid näiteid.

"People will do anything, no matter how absurd, in order to avoid facing their own soul." Carl Jung

Filmis räägiti inimese sisemistest deemonitest, mis kerkivad esile kui oma viha ja pahameelt ei ole võimalik suunata millelelegi välisele. Kogu kontseptsiooni rikastati võrdlemisi vürtsikate tsitaatidega näiteks: "If people base their identity on identifying with authority, freedom causes anxiety. They must then conceal the victim in themselves by resorting to violence against others." Arno Gruen. Või Benjamin Stewarti "We'll take million September elevens over one moment of true insight towards our self hate."

Mind huvitab, kuidas teie laiendaksite ja suhestaksite seda Carl Jungi tsistaati põhinedes oma arusaamadele inimkäitumisest ja psühholoogiast, raamatutele, mida lugenud ja filmidele, mida näinud olete. Kuidas tõugata see tsitaat filosoofilistele tasanditele nii, et see kirjeldaks inimolemust või näitaks, et inimestega pole sel Carl Jungi ideel midagi ühist?
___

Muutsin pealkirja emakeelsemaks. PS! Vabatõlge, ärge pahandage. : )

[Muudetud: 19-2-2009 InDemand]
Vasta
#2
No ma ütleks, et inimesed ei taha oma vigu ja nõrkusi tunnistada...muidugi asi ei sõltu tsitaadist kuivõrd inimesest kui indiviidist, sest eks ole neidki, kes oma vigu kasutavad õppimiseks ning nõrkustest ja pahategudest mingit sorti rõõmu tunnevad...
Vasta
#3
Ma ei mõista Hr. Jungi pointi.
Vasta
#4
Ma olen lugenud sellist ütlemist (autorit ei mäleta), et kui sa pole enda sisse vaadates hirmu tundnud, siis pole sa tegelikult oma hinge põhja vaadanud.

St, see mida Lokstergi räägib - üdini häid inimesi pole olemas.
Vasta
#5
Mis asi on üldse/kuidas väljenduks üdini hea inimene - hetkeseisu paradigmas?
Milline oleks sellise isiku elutsükli pikkus kui inimesi valitseb praegune poliitmaffia?
Vasta
#6
Headus, kurjus on laiali valguvad väljendid.

Keegi kunagi ütles ''ühe mehe vabadusvõitleja on teise mehe terrorist.''
Vasta
#7
Tõnu Lehtsaar, religioonipsühholoog, räägib Carl Gustav Jungi maailmapildist, juba ammune (2000.a) Ööylikooli saade: Eneseleidmine ...
kuidas inimene leiab Jumalat iseendas.

Kuidas Jung käsitleb inimese mina.
Selleks et mõista, mida tähendab inimese mina, tuleb rääkida inimese psüühika elementidest Jungi mõistes - tglt Jungi pole võimalik mõista, teda on võimalik ainult tõlgendada, kuna ta on niivõrd keeruline. Lugege Jungi! Tõesti lugege! /Mannu/

Jungi psüühika elemendid: ego, kompleks, persoona, vari ja arhetüüp.

Ego on inimese teadliku mina keskus. Ego on see, kuidas inimene end ratsionaalselt sõnastab ja mõistab. Asub teadvuses, ei ole egoism ega omakasupüüd. On enese defineerimine, kes me oleme ja ratsionaalne vastus sellele.

Sügavamal alateadvuses on kompleks. Tavakeele jaoks on see negatiivse tähendusega, nagu mingi pidurdus. Jung aga ütleb: kompleks on emotsionaalse värvinguga ideekogum, mis võib soosida või pärssida teadvuse aktiivsust. Miska teatud teemad inimese jaoks ei ole tema elus juhtunud sündmuste tõttu enam neutraalsed ja need seetõttu juhivad tema käitumist.

Persoona - meie minast tehtud mask, mida me täidame elu näitemängu laval. Me võime sellega samastuda, ja see on halb ja probleemetekitav variant. Kui meie ego on samastunud persoonaga ehk sellega, kes me oleme teiste (maailma/ühiskonna) jaoks - see muudab eneseleidmise väga raskeks ja tekitab psühholoogilisi probleeme. See on see enesesse mitte vaatamisest keeldumine, kui me näiteks kõrvuni töösse sukeldume, et mitte mõelda kes me tegelikult oleme oma heas ja halvas. Vt teemaalgatus.

Vari - igas inimeses on negatiivne peidatud isiksuse osa, mis sisaldab taunitavat materjali. Mida vähem on inimene teadlik oma varjust, mida rohkem inimene iseenda osasid enda eest varjab, seda enam projitseerib inimene oma alateadlikke pahesid väljapoole. Ehk süüdistab teisi.

Arhetüübid - teatud kujundid, mille inimene täidab konkreetse sisuga. Neid on mitu.

Kõige olulisem arhetüüp: inimese Mina, Self - kesktee isiksuse teadvuse ja alateadvuse vahel, on inimese Mina, see, kes inimene on kõige sügavamas tähenduses. Self läbib kõiki neid inimese osasid - ego, kompleks, persoona, vari - hõlmab neid kõiki (mina ise ütleksin, et ka ülejäänuid arhetüüpe M.) .

Selles selfis on teadlik osa ja midagi väga sügavat alateadlikku, mis seob inimest kogu inimkonnaga. Psüühilise arengu mõte on püüe selfi tunnetada, jõuda selgusele, kes me tegelikult oleme; mõte on selles, et leida iseennast. See protsess on elukestev (Jung nimetab seda protsessi individuatsiooniks).

Seega eneseleidmine ongi Jumala leidmine iseendas. Ja nüüd küsimus Q11-le: kuidas sinu maailmapildi järgi see Jungi kirjeldus paistab? Soovitan kuulata, sest ei ole ma suutnud ümberkirjutuses mõtet nii hästi edasi anda; minutid umbes 6-21. Kas Jung kirjeldab sellesama leidmist, mille sina oled leidnud? Ja see Jumala leidmise ja eneseleidmise suhe?

Minu meelest oleksid vastusei jaatavad. Aga sinu ja miks mitte ka teiste arvamused ...?
Vasta
#8
"Kas Jung kirjeldab sellesama leidmist, mille sina oled leidnud? Ja see Jumala leidmise ja eneseleidmise suhe?"
Kuulasin ka jah...päris hea. Noo ma natuke siis lisaksin, et Jumalat ei saa leida enda seest. Kuigi Jeesus "ärge otsige Taevariiki, see on teis endas". Mõlemad väited on õiged. Jumal või Mina on ainuke reaalsus. Kuldsõrmuse näide. Kas sõrmus saab eksisteerida ilma kullata? Ei saa. Aga kuld olemata sõrmusena? Saab.
Ja see enda leidmine...Tähendab...kuidas ma seda siis nüüd ütlen..."Leidmine" ei ole mingi sündmus. Sest Sa Ise oled juba Mina. Sa Ise ei ole mingisugune "asi". Sa oled justnimelt mitteasi...Smile
Vasta
#9
Mina tänan deemonit.Mina tegelesin asjadega,mida ma ei jaganud ja sain karistuse.Nuud olen ei tea kes.Ilmusid kaks tegelaast uks valgem ,teine hallim ja viisid ta ära.Aga nagu ikka ,midagi jäetakse maha.UPS on tuttav.vaim olendid peavad meid kas kahuri lihaks vöi lupsilehmaks.Meie 10 protsenti aju potensiaalist.Aga deemon avas minu jaoks köiksuse värava,läbi mille tuli ka köik muu.Palju jaksu jätkub,eks me näe.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Veebiraamat „Hinge olemus ja eksistents” Olemuslik 185 19,113 27-03-2024, 08:39
Viimane postitus: Olemuslik
  Hinge loom kalldunn 20 10,055 12-04-2016, 15:49
Viimane postitus: kage
  Inimene kasutab 10% oma võimetest? z3r0 c001 56 25,404 19-01-2015, 19:10
Viimane postitus: coolymarxy
  Uus maailma rekord hinge kinni hoidmises! levis 5 5,032 14-07-2012, 17:34
Viimane postitus: alisoman
  Jalgadel ja kätel oma hing. Andres K 5 3,479 22-06-2011, 19:42
Viimane postitus: HUGOTH
  kas te mäletate oma varast lapsepõlve, sündi? pupu 3 2,144 15-06-2010, 23:11
Viimane postitus: Thorondor
  "The Cove" dokumentaalfilm väärib vaatamist ! Tacian 0 1,509 23-02-2010, 02:44
Viimane postitus: Tacian
  Kas/Kuidas "valgustate" oma tuttavaid vandenõuteoo Uff 32 9,532 15-09-2009, 20:58
Viimane postitus: Vesilik
  Palju inimene oma elu jooksul kõnnib? z3r0 c001 9 5,862 19-02-2009, 21:06
Viimane postitus: Mr.Creepy
  Ajul on oma "keskjaam" Pohlatohlakas 0 1,714 07-07-2008, 18:26
Viimane postitus: Pohlatohlakas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat