•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 3Hääli - 3.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitavate kohtade kaart
(23-03-2010, 18:04 )HUGOTH Kirjutas: Siia võib veel lisada Orava Koolimaja samanimeliseküla ligidal. Aeg ajalt nähakse seal liikumas kummitust. Samuti nähakse seal ufo sid ja muudki ....sellega tekib küsimus, Kas kellelgi on rohkem infot seal piirkonnas toimuva kohta.....
Kummitusi pole küll näind kuid iga kord kui on seal orienteerumis võistlusi korraldada püütud on võistlusi alati seganud loodusjõud nt. kõrge lumi, suur vihmasadu jpm. Vb pole seal midagi müstilist, aga ikkagi....
Vasta
(02-01-2013, 23:04 )ParaNausica Kirjutas: Tere! Olen uus siin. Niisiis uurisin seda kaarti vaatasin et Para weeb oli saanud Saku Mõisast mingid imelikud pildid..... Kui keegi juhuslikult teab kust neid saaks vaadata , oleksin väga tänulik . uurisin veel et seal olevalt olnud üks tüdruk mõrvatud. Ja vaatsin mis Saka küla lehekülje peal kirjas..... Leidsin selle huvitava lõigu .......Smile."Saka külas aga ka räägitakse, et seal mõisas olevat sakste ajal veidikene kummitanud... ainult veidikene......"


Lapsena elasin Saku mõisas ja võin kinnitada, et seal kummitab.
Vasta
(31-01-2013, 11:43 )anomaalnealkash Kirjutas:
(02-01-2013, 23:04 )ParaNausica Kirjutas: Tere! Olen uus siin. Niisiis uurisin seda kaarti vaatasin et Para weeb oli saanud Saku Mõisast mingid imelikud pildid..... Kui keegi juhuslikult teab kust neid saaks vaadata , oleksin väga tänulik . uurisin veel et seal olevalt olnud üks tüdruk mõrvatud. Ja vaatsin mis Saka küla lehekülje peal kirjas..... Leidsin selle huvitava lõigu .......Smile."Saka külas aga ka räägitakse, et seal mõisas olevat sakste ajal veidikene kummitanud... ainult veidikene......"


Lapsena elasin Saku mõisas ja võin kinnitada, et seal kummitab.

Käisin mõni aeg tagasi Saku Mõisas pulmas ja tegemist oli imeilusa mõisahoonega. Ka ööbisime seal teiste külalistega, kuida ise midagi paranormaalset ei kogenud. Äkki jagad oma lugusid, mis sul juhtus seal?Smile
(25-10-2009, 16:17 )InYoFace- Kirjutas:
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Tsitaat:Algselt postitas InYoFace-
Tahaksin kangesti uurida Rataskaevu juures ühte maja, millest on räägitud. See on ka kaardile ära märgitud, kuid kuskil ei ole majast pilti ? Keegi on sellest majast uurinud ? Ja keegi oskaks pilti otsida ? Ma ei leinud kuskilt erilist informatsiooni. Ehk keegi raatsib aidata ? Smile

Rataskaevu tänava kuulsaim kummituslegend tegutseb Sushihousi majas. nt: http://www.solness.ee/maja/?mid=113&id=123
Ka VonKrahlis olevat midagi veidrat kunagi toimunud, kuid sama iseloomuga mis Sushis.

[Muudetud: 25-10-2009 Tom]

Tänud abi eest. Huvitav, kas seal ka praegu midagi toimub ?

Von Krahli kummitus on täitsa olemas ja tegutseb siiani: http://www.ohtuleht.ee/508217
Vasta
1. All saalis mängis aega ajalt klaver, kuigi uksed olid lukus ja tuled kustus. Sissemurdmise jäljed puudusid.
2. Magasime vennaga oma toas, mõlemad erinevas seinas ja meie voodite vahelt kõndis läbi tume kogu, oli kuulda samme. Need liikusid köögi poole. Meie tuba ja kööki lahutas suur üle 2 meetrine uks nagu mõisas ikka, uks oli hingedelt ära vajunud ja lohises mööda maad. Isegi emal oli tegemist kui uks oli vaja lahti saada. Varjul aga õnnestus ukse kinni-lahti tegemine nagu poleks sellel midagi viga.
3. Ema on rääkinud veel peatrepil kõndivast daamist/neiust, uhkes valges kleidis.
4. Päise päeva ajal liikus söögilauas istuva vanaema ees supitaldrik.


Hetkel rohkem ei meenu.
Vasta
(22-11-2012, 13:09 )Brety Kirjutas: Tere päevast.
Huvitav koht on Uue-Riisipere mõis.Oleme perega mõisade huvilised ja käime igal aastaajal Eestimaa eri nurkades mõisaid pildistamas.Riisipere mõisas olime neljakesi.Kuulsime ka kõik korraga samme,mis tulid mööda sodist põrandat samas ruumis meie poole.Seisime kõik vaikselt ja kuulasime samme.Kuskil meie vahel jäi järsku kõik vaikseks ja sammud kadusid. Huvitaval kombel ei ajanud need sammud meile hirmu peale ja me jätkasime selle ilusa mõisa ruumide pildistamist,kuigi tundsime kõik,et keegi on kogu aeg meie kõrval ja vaatab,mis me teeme.Hiljem olen kuskilt kuulnud,et seal pidavat ringi liikuma valges kleidis noor naine,vist mõisa preili.

Sattusin aastaid (u 15a tagasi) samuti sinna mõisa enda ema ning tema sõpradega, kuna aastakümneid tagasi oli see mõis minu emale nn lapsepõlve kodu, kus ta üles kasvas. Käisime seal sees ringi kolamas, (ise olin küll alles väike u 6,7 aastane) kuid midagi kummalist ja iseäralikku küll ei märganud. (Võib olla olin liiga väikse, et sellistest asjadest veel aru saada või paranormaalseid asju otsida, kuulata, märgata). Vanemad inimesed samuti ei märganud mitte midagi ebaharilikku v.a kui lagunenud ja unarusse see ilus hoone oli jäetud. Ema sõnul ei andnud seda mõisahoonet võrreldagi tema lapsepõlve ajaga ning ta näitas kõik ruumid ja kohad selles majas ete, kus midagi asus. Tol aja, kui seal käisime oli mõis eraomanikele müüdud. Varem oli olnud seal lastekodu (minu ema ja tema poolõde elasid seal koos enda vanematega--ehk siis minu vanaema-, vanaisaga) See selleks...igal juhul lugedes tollest valge kleidiga naisest ning nendest sammudest, mida kuulsite, meenus mulle üks jutt, mida minu ema mulle lapsepõlves rääkinud on. Kuna aega on palju möödas,siis võin mõne kirjeldusega ehk eksida, ärge pahandage.
Nimelt mainiti, et on kuuldud jutte valges kleidis olevast noorest naisest, kes arvatavasti olevat mõisapreili..võib olla tõesti- ei saa vastu väita, kuna ei tea, kas kunagi on seal surnud keegi aadliperekonnast, kuid enda teadmiste ning mäletamiste põhjal, mainiks, et sealses kohas on üks surmajuhtum aset küll leidnud. Kuna tol ajal elas seal mõisas palju lapsi, leidis minu tädi endale kiiresti palju mängukaaslasi ning ühest neist sai tema parim sõbranna. Tüdruk olevat olnud väga kena, suurte tumedate silmadega, tumedate poolpikkade juustega ning natukene tõmmuma nahatooniga, kui teised ning minu tädist paar aastat vanem..kui hästi meelde tuletada, mõtleksin isegi tema nime välja aga see ei oma vist hetkel tähtsust..nad olid päris mitu aastat üksteisele parimad sõbrannad. Teismeikka sattudes hakkasid silmapiirile vaikselt tekkima poisid ning eelnimetatud tüdruk armus ühte poissi ära. Armastus olevat olnud küll ainult tüdrukupoolne. Poiss ei olevat üldsegi tüdrukust välja teinud. Nii olevat tüdruk sattunud masendusse, depressiooni, kurbusesse ning nagu mäletan, ütles mu ema, et samuti mu tädi muutus hoopis külmemaks, võõramaks inimeseks ning kahjuks nad ei suhelnud enam omavahel eriti palju. Nii olevat nädalad möödunud.
Ühel hommikul olevat koputatud minu ema ning tädi toa ukse peale ja öeldud, et üks kasvatajatest olevat tüdruku leidnud enda toast varahommikul surnuna..
Tüdruk olevat olnud nii masenduses enda armastatud poisi pärast, et ei jaksanud enam nn armuvalus elada ning sooritas enesetapu.
(olevat lõiganud veenid enda toas enda voodis öösel läbi. Ei mäleta millega, ema isegi ütles mulle, kuid olen ära unustanud..ilmselt olevat mõni nuga või peeglitükk vms olnud)
Võin eksida aga vanus võis olla tüdrukul sel ajal 12-16a vahel.
Kuna mainiti, et on nähtud valges kleidis noort tüdrukut siis ehk võib olla see sama tüdruk, kes sooritas enesetapu? Ei saa küll kindel olla, sest ise seal ei tundnund ega näinud mitte midagi müstilist ning rohkem sattunud ei ole sinna. Lihtsalt lugedes seda lugu tuli meelde minu ema poolt räägitud lugu enda lapsepõlvest ja sellest mõisast...tundub kuidagi loogilisem, et see rahutu hing kuulub pigem tollele noorele tüdrukule (kes rahutuna siit ilmast lahkus), kui mõnele aadlipreilile.




Vasta
No mina ise pole näinud vast, aga olen kuulnud, et paljud on näinud.
Kolga mõis, Kuusalu vald.
Ise elan mingi 50-60m. mõisast. Selles alevikus, kus mina elan, pidi ringi käima mingi
2meetrine mees. Teda olen ma vist isegi näinud(kummitus).
Siis olen veel kuulnud punase peaga nõiast, tondimäest ja veel mingitest kummitustest.
Mõisas on ka teatud ajal suvel ekskursioon kell üks öösel. Kus käiakse siis kambaga ja see kiid räägib nendest lugudest.
Täpsemalt saab googeldades, võin ka paar lehte anda:
http://www.youtube.com/watch?v=xBPmweCg6...ata_player
http://www.kolgaelu.ee/moodul.php?moodul...6&m_id=157
http://www.keskkonnaamet.ee/keskkonnakai...id-2/mp10/




(31-01-2013, 14:25 )RiENNa Kirjutas:
(31-01-2013, 11:43 )anomaalnealkash Kirjutas:
(02-01-2013, 23:04 )ParaNausica Kirjutas: Tere! Olen uus siin. Niisiis uurisin seda kaarti vaatasin et Para weeb oli saanud Saku Mõisast mingid imelikud pildid..... Kui keegi juhuslikult teab kust neid saaks vaadata , oleksin väga tänulik . uurisin veel et seal olevalt olnud üks tüdruk mõrvatud. Ja vaatsin mis Saka küla lehekülje peal kirjas..... Leidsin selle huvitava lõigu .......Smile."Saka külas aga ka räägitakse, et seal mõisas olevat sakste ajal veidikene kummitanud... ainult veidikene......"


Lapsena elasin Saku mõisas ja võin kinnitada, et seal kummitab.

Käisin mõni aeg tagasi Saku Mõisas pulmas ja tegemist oli imeilusa mõisahoonega. Ka ööbisime seal teiste külalistega, kuida ise midagi paranormaalset ei kogenud. Äkki jagad oma lugusid, mis sul juhtus seal?Smile
(25-10-2009, 16:17 )InYoFace- Kirjutas:
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Tsitaat:Algselt postitas InYoFace-
Tahaksin kangesti uurida Rataskaevu juures ühte maja, millest on räägitud. See on ka kaardile ära märgitud, kuid kuskil ei ole majast pilti ? Keegi on sellest majast uurinud ? Ja keegi oskaks pilti otsida ? Ma ei leinud kuskilt erilist informatsiooni. Ehk keegi raatsib aidata ? Smile

Rataskaevu tänava kuulsaim kummituslegend tegutseb Sushihousi majas. nt: http://www.solness.ee/maja/?mid=113&id=123
Ka VonKrahlis olevat midagi veidrat kunagi toimunud, kuid sama iseloomuga mis Sushis.

[Muudetud: 25-10-2009 Tom]

Tänud abi eest. Huvitav, kas seal ka praegu midagi toimub ?

Von Krahli kummitus on täitsa olemas ja tegutseb siiani: http://www.ohtuleht.ee/508217
http://m.ohtuleht.ee/94349 ma ei tea, kas see on kuhugi siia juba pandud, aga see siis Pädaste mõis, kui juba olemas, siis vabandused. Smile



Vasta
Praegu on Püssi mõis Lüganuse Keskkooli nime all ja mina õpin seal.Minu teada pole midagi seal praegu aga varem oli seal küll midagi kuigi tegelikult pimedas seal küll veits kõhe.Seal oli mitu ehitajat surma saanud hoone ehitamisel Laugh
Vasta
Tartus on veel mingeid kohti, kus võib midagi ehk kohata? Või siis Tartu maakonna piires?
Vasta
Tere

Tahtsin uurida, et kas Tallinna lähedal veel mõni koht peale nende, mis kaardil märgitud.
Käisime Nõmmel vanas haiglas, ei tea veel vb saime midagi jäädvustatud.
Patareis sain paar EVPd päris selged isegi.
Deefas käisime jne.
Aga oskab keegi ehk midagi soovitada veel ?

Tänud juba ette,
Kristjan
Vasta
(15-07-2012, 02:23 )Honda200 Kirjutas: Tere teilegi!
Kui hakata kõike oma eluajal kogetud ja läbielatut kirja panema siis lisanduks 10 uut lehte siia.
Aga lugu siis järgmine mis mul siiani hästi meeles ja mida soovitaks teil endil kogema minna. Asukohaks on Läänemaa Martna vald kuhu ehitati omal ajal kaks uut maja ja mis olid mõnda aega rahvast täis kuid ühtäkki kolisid inimesed kõik välja ja majad jäid tühjaks täiesti ilma mingi põhjusetta. Olin seitsme aastane kui sinna kolisin, siis olid need majad juba tühjad aga klaasid olid veel enamvähem terved ja siis ei uskunud ma teiste hulle jutte nende majade kohta sai seal ümber ikka ringi hulgutud,kuid ükspäev mõtlesime sisse minna ja ühtäkki nägime vere plekke järgnesime neile ja need juhatasid meid kolmandale korrusele ja siis lõppesid hakkasime alla tulema ja neid polnud enam seal kus enne. Läks mööda mitu aastat kui midagi jälle juhtuma hakkas ega ennem eriti peale seda sinna tagasi ei tikkunud nii julgelt kah ja kui mööda lkäisid sealt oli tunne nagu keegi jälgiks. Mitu aastat polnud nii lähedal olnudgi kui kunagi igapäevaselt siis hakkasid teisedgi seal majade ees mängimas käimas seal oli hea suur plats kus triblat mängida. Olime nädala mänginud seal maja ees ja alati olime sõbraga esimesed sest pallitoojad ei leidnud kohe palli kui vaja. Nädala jooksul ei juhtunud midagi ebatavalist, kuid ükspäev ootasime teisi palliga olime just istuma sättinud kui hakkasime kuulma palliga põrgatamist teiselt korruselt ja lapse naeru nagu oleks majas keegi ja just seal oli aken lahti alumise ja ülemise korruse aken oli kinni löödud ja raud uksed ees trepikojal kuna mingi soomlane tahtis teha sinna hooldekodu sisse ei saanud kuskilt mujalt kui ainult teiseltpoolt maja ja teisest otsast ja sinna ei pääsenud kuidagi. Seega me otsustasime sõbraga lahkuda teised tulid kah pallige vastu juba kuid me ei julgend lihtsalt tagasi minna seega jäid edasised mängud ka mängimatta. Pikapeale ununes ka see kogemus ja juba järgmine suvi kogusime kokku suure kamba kellega seal peitust mängida. Keldri aknad olid eelmise kogemuse ajal ka laudadega kaetud kuid järgmiseks suveks olid kuue akna lauad eest lõhutud seega sai keldrisse hästi peita. Käisime igapäevaselt õhtuti vähemalt kümnekesi seal mängimas mitte midagi ebatavalist ei juhtunud juba mitu nädalat selle aja jooksul mis me seal käisime ja olime. Läks aega enne kui hakkas jälle midagi juhtuma varsti ei julgenud nii mõnigi keldrisse peita ma ei mõelnud mis põhjusel. Mõtlesime viimase mängu teha ja koju minna olime kõik koos ühes keldri otsas kõigiga kes keldrisse peitu olid julgend tulla seisin keskel vaatasin ühest otsast teise ja nägin kuidas üks kogu lihtsalt jooksis vahekäigust mööda. See oli vaid korraks vilksatus mööda minnes aga selleks, et sellist kiiret hoogu sisse saada peab enne kitsast aknast sisse ronima. Ma ehmusin ja ütlesin kõigile nüüd kõik välja kõik hakkasid kohe välja ronima ma lükkasin otseses mõttes kõik välja ja ise jäin viimseks ja koolsin kuidas mingi asi tuleb väga kiiresti ühest otsast teise ja kui väljas olin tundsin et seljatagune läks jää külmaks. Me lugesime mängu lõppenuks ja läksime kõik koju või es kuhu mujale läks aga pärast seda me enam majade juurde ei läinud mängima siiani pole näha et eriti keegi mängiks seal nüüd on käidud seal ainult lammutamas uksed on eest ära viidud ja akende eest lauad, mõned koos raamidega eest löödud. Nüüd hiljuti käisin ka jälle nende majade juures nii pimedas kui valges pole elanud seal enam 8 aastat mõtlesin vaatama minna kas seal midagi ikka toimib kas kuulen või näen veel midagi kui jõudsin selle maja ukse ette kus põhiliselt kõik tõimus tõusid lambist ihukarvad püsti isegi ei olnud külm ega kartnud astusin sammu tagasi ja kohe muutus kõik normaalseks ja kui samm ette siis kohe jälle tõusid jne sisse ei julgend küll enam minna aga teises majas käisin kõik kohad läbi polnud midagi viga nagu jalutaks kodus ringi. Mulle sai selgeks et see maja vajas palju energiat enne kui midagi toimuma hakkaks ja ma ei saanud siiani aru miks just maja milles katlamaja sisse ehitatud oli ja miks nii uued majad ühtäkki hüljati ehks saab keegi vastuse!

Päriselt tõsiselt tundub mulle, et tonte hakatakse juba jumal teab. kus nägema, kui vaid soovi on Smile Olen elanud sealkandis oma terve teadliku elu. Olid vägevad uued kolhoosimajad, rahvas kolis sisse ja elu oli ilus. Olen seal külas käinud ja ööbinud jne. Majad jäid tühjaks väga proosalisel ja lihtsal põhjusel-kolhoosiaeg lõppes ja eesti aeg algas. Kui keegi veel mäletab, kuidas tol ajal küttepuudus oli ja kortermajades külmetati- siis oli sama lugu ka Martnas. Nende majade õnnetuseks asusid nad vallakeskuses olevast katlamajast ka kahjuks kõige kaugemal. Kes said kolisid ahjuküttega majadesse või esivanemate tallu. Kellel esiaalgu kuhugi, minna polnud, siis pandi kahe maja elanikud kokku ühte majja ja omade jõududega ehitati katlamaja. Elu oli taas ilus ja tuba soe, kuniks Eesti riik võttis vastu otsuse, et kortermaja all ei tohi olla katlamaja ohutusnõuete jms. tõttu. No ja kaua sa hing ikka külmetad lastega ning majad jäidki tühjaks. Nimetatud soomlane, kes aastakümme hiljem soovis maju suure suuga ära osta, läks lihtsalt pankrotti. Ilmselt tunduvad kõik tühjad majad pisut tontlikud, aga seal on küll ainuke oht see, et võid end ära lõhkuda või kuskilt alla kukkuda. Ära on viidud ju kõik, mis metallist alates malmradikatest, trepipiiretest kuni selleni, et mõni hull on püüdnud isegi betoontreppidest metallkarkassi kätte saada Laugh Kokkuvõttes olen täitsa kindel, et neil majadel kaardil asetseda on täiesti alusetu.
Vasta
Tervist kõigile, kuna sõber viis auto martnasse remonti, siis otsustasime, et lähme vaatame need martna majad ka üle. Kõigepealt tuleks ära märkida, et kaardi peal on pin täiesti valesti märgitud (lisan pildi õige asukohaga). Pini järgi otsisime tükk aega neid õigeid maju, kuid peale kolhoosi lautade ei leidnud me selle järgi midagi. Niisiis lõpuks peale pikka otsimist leidsime kirjeldusele vastavad kaks kolmekordset kortermaja ülesse. Kortermajade aknad on suht lõhutud olemisega, enamus aknaid olid katkised, osadel olid ehitusjääkidest või kilest katted ees. Huvitav oli see, et korterites poleks nagu väga kaua elatudki, kuna palju tapeeti oli mõnes kohas väga hästi säilinud ja seinad olid kõik täiesti terved. Keldrid olid väga väga külmad võrreldes teiste hoonete osadega. Hääli kostus päris palju, kolksatusi, uste paukumisi jms kolinaid, kuid kuna maja sees oli pidevalt väga tugev tuuletõmbus, siis välistaks igasuguse paranormaalse tegevuse seal majades(võibolla on asi minu energeetikas Smile ). Mõistatuslikuks jääb siiski see, et miks sealt ära koliti, sest maja fassaad on veel väga hästi säilinud. Pildimaterjali on ka omajagu, kui kellegil konkreetselt soovi, siis kirjutage.

Pilt õigest asukohast : [Pilt: martna_majad.jpg]
Vasta
Ma ei tea, kas see kedagi enam väga huvitab, aga Kuressaares vähemalt kahes hotellis kummitab. Grand Rose ja Ekesparre. Olen töötanud mölemas ja kuulnud ise tohutult veidraid asju.Sellegipoolest hotelli vist päris neid uurima ei lähe?
Vasta
Võiksid sellest kirjutada näiteks teemasse Kummitused saaremaal:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...aaremaa%22

Küllap siis tuleb ka saarlastelt ehk tagasisidet.

Vasta
põlvamaal cantervilla lossis.Vd googeldada!
Vasta
(03-08-2014, 18:01 )sakala Kirjutas: tegelen selle asjaga tõsiselt.kui on huvi helista .Ainult on minu reeglid ja lollitamist ei ole. ja hingede suhtes tuleb olla haupaklik . tel 56897621

Segane ja kirjavigadest kubisev postitus.
Vasta
Aga miks Narvast ja selle ümbrusest midagi pole? Tean täpselt, et Narva kindluses kummitabBleh Ema tuttavad olid seal öövahiks, kuulsid samme, aknad avanesid ise....ja veel kui näitusel käisime, siis kuraator oli memme tuttav, see ka rääkis lugusid, mida enam ei mäleta, laps olin. Ja kooliekskursioonil kah räägiti sõdurist, keda nähti välja tulemas suurest vanast ahjust. Sinimäed? Seal olid õudsad lahingud. Vanaisa käis poisina vaatamas, tank tangi peal, laibad kuhjas. Tuhamäed? Olen kuulnud palju lugusid, et sinna kaevati elusalt/maeti inimesi Smile
Vasta
Ants Hein "Stenhus'id, arx'id, torne'd .... Eesti mõisaarhidektuuri vanim kihistus":
lk 72-73:
"Langes 1558. aasta hilissuvel venelaste kätte ning kui hoopis hiljem, 1784. aasta kevadel, alustati hoone ümberehitust, sattuti linnusevaremete kagupoolses osas ühele väiksele võlvitud keldriruumile, kust tulid ilmsiks sinna 226 aasta eest lõksu jäänud naiste ja laste luukered."
Majaplaanil on see ruum ära näidatud ka.

(20-08-2008, 03:08 )kniht Kirjutas: tegemist on kiltsi lossiga kus elas kunagi ka gru¹esterni nimeline maadeavastaja. Nimelt kunagi kui mingi sõda oli, läksid mehed sõtta ning jätsid naised ja lapsed maha, kuid et tagada seda et nad vaenlastele mängimiseks poleks, müürisid nad kinni lossi ühte keldri ruumi kust nad leiti 200 aastat hiljem üles, kui hakkati lossi renoveerima.
(15-05-2006, 16:22 )kettu1991 Kirjutas: Olen palju kuulnud, et seal Kiltsi koolis käib õhtul Valge Daam koos oma punase koeraga. Seal toimuvad hästi palju neid pidzaama peod (noh see on see ,et jääd koolis ööseks) ning noh mõned olevat teda näinud.
Legend on mingi selline ,et mingid noored poisid panid ta kivimüüri sisse aga seda ei teata miks tal punane koer on.
Vasta
Tere tahaks siis lisada koha Võrus.
Karja 22 tänaval on üks vana võru mahajäetud haigla(laste ja täiskasvanute), Võru Muuseum küll omandab seda, aga keegi seda eriti ei kontrolli.
Et siin tundub päris aktiivne "poltergeist/vaim" olema.
Viimati kui käidud sai (umbes 2017 november) kuuldi päris palju veidraid asju.
Võrus on päris palju mahajäetud maju, aga see on ainuke koht, kuhu minna üksinda ei julge minna.
Põhimõtteliselt on 3 korrust+ kelder. Kui sisse läksime taga aknast oli kohe samme kuulda üleval, läksime kohe üles, et veenduda et kedagi seal pole , ja ei olnudki. Järgmisena kui sai kelder ja esimene korrus käidud, läksime tagasi teisele korrusele ja kuulsime väikseid lapsi naermas.
Hakkasime ära minema kuna asi kippus liiga veidraks ja kell oli 10 õhtul juba ja oli pime ja õudne. Esimene meist läks aknast välja ja järsku visati nagu mingi asi vastu seina üleval mis läks tükkideks, kui kõik olid ära jõudnud paugutas uks sees kinni ja me jooksime ära.
Ei tea kas usute või mitte, käige ise läbi ja öelge mis arvate. See on ainuke nagu väga kartlik teos seal, tundub et õhtuti ongi seal aktiivne. Tavaliselt kuulsime hääli aga arvasime, et vana maja eks ikka häälitseb.
Vasta
Töö tõttu viibisin hiljuti üsna hilisel tunnil ühes pealinna keskuse hoones mis oli ehitatud peale nõukogude aega. Peale minu oli veel koristaja kes mind liikumas nähes ehmatas korralikult. Ütles, et ehmatas sellepärast, et siin selles majas pidavat kummitama. Asi hakkas huvitama ja küsisin, et kas ta ise on näinud või. Ütles, et ei, talle üks maja töötaja rääkis. Järgmine päev läksin siis selle töötaja juurde ja pärisin mida teab siin kummitustest. Ta ütles, et ta teab vaid, et selle hoone läheduses oli hästi ammu surnuaed... Vot nii saavad alguse lood kummitamisest. Muidugi mitte kõik aga üsna korralik osa selliseid lugusid on ikka üsna ebatõesed.
Vasta
Tinar oled kindel ,et sulle taheti ja juleti ära räägida mis tegelikut inimest ehmatas.
Vasta
(23-05-2018, 21:09 )mingilampvend Kirjutas: Tere tahaks siis lisada koha Võrus.
Karja 22 tänaval on üks vana võru mahajäetud haigla(laste ja täiskasvanute), Võru Muuseum küll omandab seda, aga keegi seda eriti ei kontrolli.
Et siin tundub päris aktiivne "poltergeist/vaim" olema.
Viimati kui käidud sai (umbes 2017 november) kuuldi päris palju veidraid asju.
Võrus on päris palju mahajäetud maju, aga see on ainuke koht, kuhu minna üksinda ei julge minna.
Põhimõtteliselt on 3 korrust+ kelder. Kui sisse läksime taga aknast oli kohe samme kuulda üleval, läksime kohe üles, et veenduda et kedagi seal pole , ja ei olnudki. Järgmisena kui sai kelder ja esimene korrus käidud, läksime tagasi teisele korrusele ja kuulsime väikseid lapsi naermas.
Hakkasime ära minema kuna asi kippus liiga veidraks ja kell oli 10 õhtul juba ja oli pime ja õudne. Esimene meist läks aknast välja ja järsku visati nagu mingi asi vastu seina üleval mis läks tükkideks, kui kõik olid ära jõudnud paugutas uks sees kinni ja me jooksime ära.
Ei tea kas usute või mitte, käige ise läbi ja öelge mis arvate. See on ainuke nagu väga kartlik teos seal, tundub et õhtuti ongi seal aktiivne. Tavaliselt kuulsime hääli aga arvasime, et vana maja eks ikka häälitseb.
Huvitav! Tuleks aparaatidega mõõta näiteks temperatuuri erinevusi ja magnetomeeter võiks samuti lisaks käsikompassile olla. See aga nõuab juba suuremat uurimist...lisaks ka termokaamera.
Vasta
(26-05-2018, 20:33 )sakala Kirjutas: Tinar oled kindel ,et sulle taheti ja juleti ära räägida mis tegelikut inimest ehmatas.
Olen küll!
Vasta
Tere!

Kuna teid huvitavad sellised asjad siis mõtlesin,et näen selle vaeva ära ja registreerun ka siia lehele ära,sest mul on teile midagi huvitavat mitte ainult rääkida,vaid lausa näidata.Olen kunagi põhikoolis Võsu kämpingutes ekskursioonil olles pildistanud kummitust või kuidas iganes "neid" kutsuda ning mitte nagu enamus juhtudel siis mul on orginaal pilt ka alles just tegin tahvelarvutiga sellest vanast pildist uue pildi ja panen siia ülesse.Pean ilmselt klassiõe näo ära katma.Olime noored ja tõmbasime kämpingute uksi järsult lahti ja mina kohe pildistasin ning ega seal olles midagi imelikku või veidrat keegi ei tundnud aga kui hiljem pildid ilmutamisest tulid siis ühe pildi puhul olid kõigil juuksed püsti,sest jumalast selgelt on näha kuidas mu klassiõe seljataga seinal on suurelt ja selgelt naisterahvas kes hoiab väikest last süles.Isegi täna üle 20 aasta on kummaline seda pilti vaadata ja vannun teile käsi südamel,et see ei ole võlts ja kõik inimesed ehk mu vanad klassiõed ja vennad teavad sellest ja on ka seda pilti juba põhikoolis näinud.Huvitav oleks kui keegi oskaks seletada sellise asja kohta midagi.Eriti hästi on veel näha siis kui vaatate natukene teise nurga alt ekraani,et toonid veel rohkem välja tulevad    
Vasta
Lahtise ukse peegeldusel seinal oled vist küll Sina ise fotokaga.
Vasta
(05-06-2018, 13:49 )igihali Kirjutas: Lahtise ukse peegeldusel seinal oled vist küll Sina ise fotokaga.

Ei, kummitused on olemas.

Mu ühes töökohas olid vanad valvekaamerad. Ma vaatasin pidevalt orbide liikumisi. Kuid ühes maakohas neid jälgides valvekaamerates (olen harjunud ja ei karda neid) , siis nägin neid muunduvat justkui tiibadega olenditeks, kes püüavad su poole liikuda ja sind hirmutada. Mina olin õnneks pigem uudishimulik kui hirmunud.
Tean, et nad näitavad ennast sellistena, kuidas peavad vajalikuks - hirmutamiseks, aitamiseks jne. kuid nad on olemas. Seda ei saa tundlikud inimesed eirata.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat