Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FILM: "Zeitgeist. The Movie"
#51
(22-11-2011, 03:25 )Matrix Kirjutas:
(21-11-2011, 23:19 )Päikeseinsener Kirjutas: Kuidas saab filmi, mis on täis valet, heaks pidada?

Ehk saaks viiteid, tähelepanekuid ning konkreetseid näpuganäitamisi. Kui film on täis valet, siis peaks nendest valedest ju suisa nimekirja kokku saama. Niisama koogutamist, et "valesid täis", ei saa eriti argumentatiivseks pidada.
Vähem sisutühje hinnanguid ja rohkem fakte paluks.

Google + anti-zeitgeist = Lingid

На этой странице собрана множественная
критика первой части документального фильма Zeitgeist (Дух Времени),
в которой автор фильма пытается смешать христианство с мифами и астрологией,
и этим жаждет доказать, что Христа вообще не существовало
Vasta
#52
Hoplaa kuna siit te oma majandusteadmised saanud olete siis natuke seletaks lahti seda "Part III: Don't Mind The Men Behind The Curtain"

Film algab mõningate tsiteeringutega erinevatelt ajaloolistelt isikutelt. Vaatame nende tsiteeringute konteksti, et mõista mida on nendega kunagi öeldud. Ma mõistan, et jutumärgid peavad andma vaatajale arusaama, et "Midagi muud on toimumas" aga vaataja peaks olema teadlik nende tsiteeringute tõelises tähenduses.

"There is something behind the throne greater than the king himself." - Sir William Pitt, House of Lords 1770

Täielik tsitaat oleks.."A long train of these practices has at length unwillingly convinced me that there is something behind the throne, greater than the throne itself." See millest William Pitt rääkis oli kunagine skandaal kuidas kuningas George III oli langenud lord Bute liikse mõju alla. Selle avalduse mõte oli näidata kuningat nõrgana, see polnud midagi muud kui solvang.

"The world is governed by very different personages from what is imagined by those who are not behind the scenes." - Benjamin Disraeli, English Statesman 1844

See tsiteering pärineb Disraeli raamatust mis ilmus 1844a. Raamat räägib väljamõeldud tegelase "Henry Coningsby" elust, karjäärist ja tema poliitikast. Seda tsitaati kasutatakse tõendina, et juudid kontrollivad maailma.

"The real truth of the matter is that a financial element in the large centers has owned the government since the days of Andrew Jackson." - Franklin D Roosevelt, US President 1933

Selle avalduse allikas "peaks" olema Roosevelti kiri mis on saadetud Colonel Edward M Housele. Kuid? Sellist kirja ei paista leiduvat väljaspool vandenõuteooriaid.

American Revolution.

1775, the American Revolutionary War began, as the American colonies sought to detach from England, and it's oppressive monarchy. Although many reasons are cited for the revolution, one in particular sticks out as the prime cause: that King George III of England outlawed the interest free independent currency the colonies were producing and using for themselves, in turn forcing them to borrow money from the Central Bank of England at interest, immediately putting the colonies into debt. And as Benjamin Franklin later wrote:

"The refusal of King George III to allow the colonies to operate an honest money system, which freed the ordinary man from the clutches of the money manipulators was probably the prime cause of the revolution."



Esiteks oli Ameerika revolutsioonil mitmeid põhjuseid. Üheks suurimaks oli suur maksukoormus ja tõepoolest aastal 1800 ütles Benjamin Franklin, et temaarust oli revolutsiooni põhjuseks kolooniatele pealesurutud naeruväärne maksusüsteem. Kus naad pidid saatma tohutus koguses raha Inglismaale kuna naad importisid rohkem kui eksportisid. Georg III keelas kolooniatel trükkida oma raha. Hoolimatta selle sõnastusest, et keeld rakendub intressivabale rahale. Inglise rahandussüsteem oli selline, et intressidega laenatud raha (valitsusele) era kapitalilt ei omanud mingit väärtust, sest kõik keskpangad ei olnud era omandis ega omanud ujuvkursiga valuutat teiseks osad keskpangad tagasid raha kullaga.



Täiendan kindlasti kui aega rohkem

PS: Kullastandart kui selline kadus Ameerikast 15. august 1971 kus Richard Nixon teatas et US kaotab kullastandardi ja piirangud kulla omamiseks, sellesthetkest võis igaüks omada kulda niipalju kui ise tahtis.

Paberraha ei ole väärtusetu paber. Teiseks ei olene paberaha väärtus sellest (kui palju on teda ringluses) vaid sellest kui palju maksu tulusid saab valitsus järgmisel aastal.

Vasta
#53
(15-05-2012, 19:46 )Chaos Kirjutas: Hoplaa kuna siit te oma majandusteadmised saanud olete siis natuke seletaks lahti seda "Part III: Don't Mind The Men Behind The Curtain"

Kes ned "te"-d on? Chaos vs teised foorumlased?
Vasta
#54
Mitte päris loe neid majandusteemasid. Ma olen "vs" pigem selle liikse pessimismi vastu mis põhineb valedel arusaamadel!

Kriisis pole mitte kapitalism vaid sotsialism. Aga seda nõutakse veelrohkem mis viiks veelsuurema kriisini.
Vasta
#55
Kuidas see sotsialism kriisis on, eurosotsialismi ülesanne oli ju rahvusriigid varadest vabastamiseks ette valmistada, viimase ilusa Kreeka lükke tegi Goldman sachs 2005 aastal kui Kreeka imeinstrumendid rämpsvõlakirjad Eurooplastele maha müüs ja tulemusi ootama hakkas, kriisil on eesmärk ja tulemus, Euroopa ettevõtted laostuvad ja ameerika pankrotipesadest varasid lutsivad fondid ostavad aktsiaid kokku. Mis puutub sakslaste sõimamisse siis piiratud suveräniteediga riigil pole ei oma panku, oma majandust ega oma kultuuri niikaua kuni Ameerika väed seda riiki koloniseerivad ja peale sõda juudikogukonnale kannatusete leevendamiseks üle antud riik Iisraelile reparatsioone maksab, näiteks tasuta allveelaevu ehitades.
Kui huvitab kui hästi halvasti edeneb Hanide poolt Hiinas ehitatav rahvussotsialism tuleks seda piirkonda ja tema majandust uurida, mitte vahtida Euroameerika ehitamiseks kaost ja segadust külvavat ameerika neoconite europoliituika tulemust, see on nii mõeldudki et rahvas rahvusriikidest välja ajadfa ja immigrantidega asendada selleks et teist Ameerikat luua. Kaos kui sa millestki kirjutad, siis ürita ka pildi taha vaadata, mitte rahvale järamiseks visatud konti tõe pähe ette kanda.
http://warrax.net/90/China.html
Google aitab kui arusaamatu.
Vasta
#56
(15-05-2012, 20:42 )VironShaman Kirjutas: Kuidas see sotsialism kriisis on, eurosotsialismi ülesanne oli ju rahvusriigid varadest vabastamiseks ette valmistada, viimase ilusa Kreeka lükke tegi Goldman sachs 2005 aastal kui Kreeka imeinstrumendid rämpsvõlakirjad Eurooplastele maha müüs ja tulemusi ootama hakkas, kriisil on eesmärk ja tulemus, Euroopa ettevõtted laostuvad ja ameerika pankrotipesadest varasid lutsivad fondid ostavad aktsiaid kokku. Mis puutub sakslaste sõimamisse siis piiratud suveräniteediga riigil pole ei oma panku, oma majandust ega oma kultuuri niikaua kuni Ameerika väed seda riiki koloniseerivad ja peale sõda juudikogukonnale kannatusete leevendamiseks üle antud riik Iisraelile reparatsioone maksab, näiteks tasuta allveelaevu ehitades.
Kui huvitab kui hästi halvasti edeneb Hanide poolt Hiinas ehitatav rahvussotsialism tuleks seda piirkonda ja tema majandust uurida, mitte vahtida Euroameerika ehitamiseks kaost ja segadust külvavat ameerika neoconite europoliituika tulemust, see on nii mõeldudki et rahvas rahvusriikidest välja ajadfa ja immigrantidega asendada selleks et teist Ameerikat luua. Kaos kui sa millestki kirjutad, siis ürita ka pildi taha vaadata, mitte rahvale järamiseks visatud konti tõe pähe ette kanda.
http://warrax.net/90/China.html
Google aitab kui arusaamatu.

No ma vaatan pildi taha.

Hiinas kasvab hetkel hiiglaslik kinnisvaramull. Valitsussektori investeeringud ainüksi elamute ehitamisesse moodustavad kuskil 6% SKP'st ning on suurenevas trendis.
Each year China spends approximately $375 billion on construction, nearly 16% of its Growth Domestic Product (GDP).
Seega väita, et Hiina majanduskasvus pole kinnisvaral suurt rolli on lihtsalt väär.

Hiina, kes pole oma uue nö tänapäevaselt moderniseerunud majandusega veel ühtegi sügavamat kriisi läbi elanud. Ja uskuge mind, kriis tuleb, sest pidevat tõusu ei ole olemas. Vot peale esimest suurt kriisi Hiinas räägime, et kas Hiina on aastal 2030 maailma majanduses esimene number või saab ta selleks juba 2020. Täna sõdib USA ja on elanud üle järgmise majanduskriisi. OK, las ta siis olla veel selles kriisis, kui tahate. Pakun, et elab üle, tuleb välja ja jätkab ikka suurvõimuna. Majandus on neil lähtuvalt riigikorraldusest ja süsteemist tõestanud ennem ja ma usun, et tõestab ka tulevikus oma jätkusuutlikust. Vaatamata hiigelvõlale, sest... Kes seda sisse nõuab? EL? Hiina? Venemaa? ÜRO?

Hiina mõju on rahvusvahelisel tasandil pidevalt suur olnud. Kui aga räägime Hiina mõjust läbi tema majandusliku edukuse prisma, siis selgub selle jätkusuutlikus (pikem perspektiiv) peale esimest suurt kriisi, mis puudutab Hiinat. Kogu see "ime" võib sulada nagu kevadine lumi aga võib ka mitte.

Praegune Hiina "majandusime" põhineb odava tööjõu ja looduse kontrollimatul lagastamisel põhineval ekspordil, kusjuures põhiosa elanikkonnast elab suhteliselt primitiivsetes (et mitte öelda vaestes) oludes ja on kaugel rikkusest. Ja kus reguleeritakse paljusid asju tänini parteikomitee meetodil (nt sündide piiramine). Kuna maailm liigub avatuse suunas, siis selline majandusime on minuarust täpselt sama jätkusuutlik nagu meie laenubuum - peagi tahab talupoeg kah lehma asemel traktorit põllu kündmiseks ja pubis söömas käia ja naabrid hakkavad kära tegema, et kaua need hiinlased seal sittavad, see jama jõuab juba teiste kaela. Ja siis kaob see netoekspordi eelis olematuks.

Hiina majandus ei käi meiemõistes sümeetriliselt. 2006.aastal tehtud uurimus Kanadas (Simon Fraser University), väidab et nafta hinna tõus mõjutab Hiina majandust assümeetriliselt. 10% hinnatõus langetab Hiina tööstusliku kogutoodangut (GIP) per capita (GIPC) 0.69%; samas kui 10% nafta hinna langus tõstab mainitud suurust ainult 0.15%. Sümmetrilisel ehk ideaalsel juhul peaks 10% tõus langetama toodangut per capita 0.4% ja 10% nafta hinna langusel tõstma teda samuti 0.4%. Hiina selgelt ei käi sümeetrilise lähenemise alla. Seega on meil tegu majandusega, mille puhul võiks väita, et tootmist mõjutava olulise negatiivse faktori teke tekitab selgelt suuremaid probleeme kui mõni positiivne faktor.
Vasta
#57
Hiina võib ekspordi asemel lihtviisil oma siseturu peal elada ja tootmise siseturule ümber orienteerida, oma energiavajaduse saab ta ka kõrgtehnoloogiliste ekspordiartiklite kaudu rahuldada. Rahatrükipress pole seal kunagi erapankade käes olnud. Seega ei saa hiina ka väga mullidest sõltuda, küll aga läheb järjekordne mulli tekitanud süüdlaste armee püsside paukudes mulla alla.
Vasta
#58
Kui ekspordist saadav raha kaob? Kust võetakse raha sisetarbimiseks?
Ja millised on "Hiina" kõrgtehnoloogilised ekspordiartiklid?
Mina ei tea ühtehi Hiina kaubamärki, kui sa tead eks valgusta mind.
Vasta
#59
Kommunistidel on hoopis teistsugune arusaam majandusest. Neil on sõjamajandus. Viimase eesmärgiks
on tugevdada ning kaasajastada oma sõjalist võimekust. Sobivad kõik võtted, viisid, et iga hinna eest
saavutada majanduslik-sõjaline eelis nn. kapitalistlike riikide ees.

Iseenesest Hiina majandusimegi, baseerub eelkõige õhtumaade.. (esmapilgul) näival ahnusel ning rumalusel.
Just näival, sest kui minna ajaloos tagasi, siis võime sealt leida ohtralt näiteid sellest, kuidas poliitiiste
regulatsioonide, kitsenduste ning maksudega - suunati teadlikult investeeringuid kommunistlikkusse riiki.
Sääraste huvide, investeeringute sundsuunamist näeme selgelt ka tänases Eestis, Euroopas ja ka USA`s.
Nimetada seda majanduseks? Nii võib ka eestlaste massilist lahkumist, oma kodumaalt, majanduseks nimetada.
Vahet pole, üks (suunatav) ressurss kõik - ajud, töötajad, raha ja usaldus.

Hiina kõrgtehnoloogilised ekspordiartiklid? Need on täitsa olemas - elektroonilised vidinad (kardetavasti) USA
allvee- ja emalaevades, tankides, lennukites! Ja kui hoolega otsida, siis võib neid mikrovidinaid ka oma kodust leida.
Vasta
#60
Mõttetu vaidlus kui loeme eri kultuuriruumide tekste ja püüame ühist keelt leida, loe lingitagune jutt läbi, saad aru kust sai raha Kolmas Reich ja kust saab raha Hiina sotsialism kommunistliku partei juhtimisel. Huvitav kust siis tuleb kogu elektroonika komponendid, aga võib ju neid ka valmis toodetena müüa. Või täppistehnoloogilised pingid mida endalegi pakutud, võta või kogu hiina tehnoloogiline spämm meilboxist vastavalt erialale. Pole ju ühtki ideepakkumist mis võiks tulevikus olla, ainult olemasoleva ainuõigsuse õigustamine.
Loe ikka enne tekst läbi.
Vasta
#61
küll aga läheb järjekordne mulli tekitanud süüdlaste armee püsside paukudes mulla alla. Õigus
VironShaman! niituleks meie riigi spekulantidega teha toetan põliseestlaste liikumist,ei taha seda eu jama olete igati huvitav inimene.
Vasta
#62
(15-05-2012, 19:46 )Chaos Kirjutas: Hoplaa kuna siit te oma majandusteadmised saanud olete siis natuke seletaks lahti seda "Part III: Don't Mind The Men Behind The Curtain"


Hoplaa - jälle üks "keenius" kes arvab, et teab mida teised mõtlevad.
See esimene lause juba paneb sinu postituse ritta kus peale halva huumori midagi välja ei loe.

Vasta
#63
Ott kapital liigub selle vastu ei saa. Hiina on ka kapitalistlik riik nimetagu nad ennast "Kommunistideks" või kuidas tahavad ja palju röövellikum kui meil Eestis. Kui lugeda Taiwan, Hiina omaks siis ühtteist kõrgtehnoloogilist sealt ka tuleb.

Hiina tehnoloogia hmmm? Sisuliselt on ju sealne tehnoloogia mitte ise arendatud vaid sisseostetud või varastatud. Üsna raske on nimetada mõnda Hiina enda innovaatilist leiutist.
Hiina jaoks on vene tehnika siiski piisaval tasemel, et hiina peab seda kopeerima, mitte vastupid. Kõrgtrhnoloogia osas on Hiina vene tehnoloogia importija sest Läänest saab ta maksimaalselt valmis toote, kuid mitte infot, kuidas see ehitatud on ja mis materjalidest.
Praegu vajab lääs Hiinat odava tehnoloogia ja odavate kaupade allikana.

Mõnikord teeb rahvale koolihariduse andmine süsteemile karuteeneid.
Mind huvitab, kuidas läheb Hiinas? Põhimõtteliselt majanduskasv, arenev tehnoloogia, kasvav tööhõive ja eksport toovad endaga kaasa inimeste parema hariduse. Parem haridus ja laiem silmaring aga paratamatult küsimused, et miks me nii kehvalt elame või nii vähese raha eest tööd peame tegema. Seega minu arvates odava tööjõu eelistele tuginev edukalt eksportiv Hiina ei saa põhimõtteliselt senise ühiskonnakäsitluse juurde lõpmatult jääda. Küsimus peaks olema ainult ajas, millal sealmail miski mullistus toimub.

Hiinas on arenenud vaid osad (sisuliselt kunstlikult kultiveeritud) piirkonnad. Meie mõistes küll tohutu rahvamassiga, kuid kogu Hiina kontekstis on see tõsi siiski vaid väike osa elanikkonnast.

@exu ma olen su mõtteid päris palju lugeda saanud. ps sul on võimalus minu juttu kontrollida, mida kahjuks mina sinupuhul teha ei saa.
Vasta
#64
Olen nõus Chaos, et kapital voolab.. nagu vesi, ikka gravitatsiooni mõjul allapoole. Konks vaid selles, et me
unustame siin kõige olulisema - meie julgeoleku. Ei ole see meie julgeoleku huvides, et meie kapital hakkab
kuskil Puna-Hiinas meile sõjaohtu tootma. Isegi laps saab sellest aru.

Seega, ei tasu ikka luua oma riigis selliseid tingimusi, piiranguid, reegleid, mis muudaksid kapitalile siin ringlemise
ebamugavaks ning mitte tasuvaks. Paraku - nagu kõige kiuste, just sellega meie valitud valitsus momendil suure
innu ning vaimustusega tegelebki. Loomulikult, oma EL-bürokraatide hoolsa suunamise ning valve all. Ei usu mina
seda, et ajutisest, mööduvast, rumalusest v. ebakompetentsusest. Seda suunatakse ning juhitakse kadestamis-
väärse sihikindlusega. Seega - asi on pahatahtlikult planeeritud.

Reeglina ongi nii, et parem haridus ja laiem silmaring soosib rumalust. Omandatakse ju hariduski piitsa ja prääniku
meetodil. Õiget vastust premeeritakse, valet karistatakse. Reeglina ei taha mitte keegi endale luua ebameeldivusi
ja nii muutubki see "õigeks" harjumuseks. Ja mis! - haridus toodab vaid eriala spetsialiste, mitte oma koluga mõtlejaid.
Vahest on niii kuradima ärritav, kui hinnatud spetsialist-rahvakunstnik, oma "targa arvamisega", sulle su orjuspäitsed
kindlamalt pähe surub! Ajab kohe raevu! Temalt lausa tellitakse seda.

Lai silmaring? On see sama mis pealiskaudsus? Õnnetuseks on see nii lai, et ei märkagi kõige olulisemaid pisiasju.
Selle viimase all ma mõistan seda lihtsat seostamisvõimet. Et kui dokument-paberit ikka ei ole, siis jäädaksegi,
suu ammuli, seda ootama. Võite vabalt viibida võõras voodis.. sellel kui otsitakse abielutunnistust! Pole muret.

Kahjuks, koos kapitalig tõmbab jee ka kõrgtehnoloogia - juba sellepärast, et keegi geenius ahistas oma sekrtäri.
Geenius saab kinga, ta asendatakse harju-keskmisega, sekretär saab ahistamisrahad, teda esindavad advokaadid
saavad veel suurema noosi. Ettevõttes kehtestatakse uued reeglid ja.. ja.. ja.. geenius ahistab edasi odavat, haritut,
vähetasustatud hiinlannat. Ettevõte on ikka sama, aga reeglid on juba tema jaoks leebemad. Seltsimehed mõistavad.

Just Hiina-Taiwan on meid hoiatanud, noominud. Nemad juba tevad, kes on õiged hiinlased. Mäletavad.

Anna vaid kerge eelis, soosi vaikselt miskit suhtumist.. ning asjad muutuvad. Või ka vastupidi - tõsta vaid selle-
tolle makse ja näed vaid oma kapitali sabavälgatust!
Vasta
#65
Ma ei näe mõtet sellistes teemades midagi sisukat kirjutada, kus opponentidel on vaid üks eesmärk, kiruda Eestit ja Euroopa Liitu.
Vasta
#66
Mina näen - on vaja leida ühiselt hea idee, et pääseda sellest sisust, mida Euroopa Liit Eestile peale surub.
Ja Eesti omakorda, peab pääsema poliitikutest, kes oskavad vaid jõuetult ent väga kompetentselt nämmutada.
Ma ei taha kiruda, ma ei taha ka sellele oma aega raisata, aga teisiti lihtsalt ei saa. Ma ei tea, ei oska öelda,
olen ma opponent, kui.. majandusmull iseenesest epp oma seda tõsiseltvõetavat sisu.
Vasta
#67
(16-05-2012, 17:50 )Chaos Kirjutas: @exu ma olen su mõtteid päris palju lugeda saanud. ps sul on võimalus minu juttu kontrollida, mida kahjuks mina sinupuhul teha ei saa.

Postitusest on näha, et saada küll "kontrollida" kui tahad. Minu mõtted on minu omad - neid ei kontrollita - ei nii ega naa. Nendega võib nõustuda või mitte nõustuda - igaühe vaba valik. Edastatud väiteid olen püüdnud võimaluste piires ka toetada viitega kust see leitud on ja kelle poolt veksel välja käidud aga need pole enam minu mõtted vaid ideed või seisukohad mida pean huvitavaks ja tutvustmaisväärseteks.

(16-05-2012, 19:54 )Chaos Kirjutas: Ma ei näe mõtet sellistes teemades midagi sisukat kirjutada, kus opponentidel on vaid üks eesmärk, kiruda Eestit ja Euroopa Liitu.

Kui sa ei näe mõtet midagi sisukalt kirjutada siis miks sa üldse kirjutad? Saan aru, et meil kõigil on halbu päevi kus väljendada püütud mõte ei vormu just kõige paremini sõnadesse aga kui sa mõtet ei näe siis jätaks äkki üldse kirjutamata?
Teiseks teed sa ühe vägagi olulise vea - mis on tavaline liberaal-bolševistlike demagoogide raudvaras - loodan, et sinu puhul on tegu lihtsalt kaasa haaratud kujundiga mitte juurdunud põhitõega. Ma küll ei väida, et räägin kõigi eest, kuid mulje jääb siiski, et "kirumise" sihtmärgiks EI OLE mitte Eesti ega EU (mulle see kontseptsioon tegelikult täiesti meeldib) vaid mõlemas kohas läbiviidud (tihti täiesti) inimvihkajalik ja Isikut ignoreeriv reaalne poliitika. Sõnades on kõik ju vägagi ilus - võrdsus, vendlus, ühtsus (oli vist ju nii), kuid reaalselt tähendab see seda, et pangakliki moodustanud inimesed jätkavad ülejäänud rahvaste röövimist.
Seega - kirutakse ikkagi REAALSEID isikuid kes on teatud poliitika taga ja reaalseid majanduspoliitilisi samme mitte aga niivõrd Eestit ega EU. Ok - viimase puhul võib sul isegi omamoodi õigus olla aga ka siin mängib rolli teostatud poliitika mis EU positiivse eelduse - koostöö Euroopa põlielanike vahel ühise tuleviku nimel on viinud haiglaseks farsiks. EUd juhtivad panganduskliki satraabid kes mängivad rahvapoliitikuid on aastaid viinud läbi poliitikat mille tulemusena Euroopa tööstus, põllumajandus on suht hävitatud ja sisse lastud karjade viisi siia demograafiliselt täiesti mittesobimatuid isikuid hävitavad ka otseselt põliseid eurooplasi.
Kui sa leiad, et see kõik peabki nii olema siis ma saan su "kirumise" murest aru.
Vasta
#68
Reaalsed isikud, kelle sõnu kasutatakse vääralt ehk kontekstist väljakisutuna, teiseks kes pole olnud ajalooliselt nende sündmustega seotud ehk nad rääkisid hoopis millestki muust. Ja kui vaadata teemapealkirja ja minu esimest posti, siis tõesti miss puutub siia Eesti? Mõte vormub sõnadesse kui arvustataks minu väiteid mitte Eestit.
Vasta
#69
Kas ikka on väärad isikud kelle sõnu valesti kasutatud? Mitte alati - mõnikord tõesti
tundub esmasel vaatlusel, et mõne isiku mõni ütlus poel asjaga seotud, kuid tihti
näitab ajalugu, et oli ikka küll. Soovitaks teemat lugeda mis näitab mõningate tsitaatide
päritolu ja vääriti kasutamist.
Tuntud isikud ajaloost: kes ütles, mida ütles

Mis aga Eestisse puutub siis ega sa ometi arva, et kui Zeitgestis toodud projektid ellu
äratatakse siis Eesti jääb sellest puutumata? Et meile pannakse kõrge müür ümber ja
see mis maailams toimub läheb meist mööda? Sellsite seotud naabritega nagu nad meil
on siin nii idas kui läänes?! Kas tõesti usud, et Eesti ei puutu asjasse???
Vasta
#70
Kui kasutatakse tsitaadina.
"There is something behind the throne greater than the king himself."

Aga tegelikk tstaat on.
"A long train of these practices has at length unwillingly convinced me that there is something behind the throne, greater than the throne itself."

Ja jäetkse mainimatta mille kohta ja milleks seda öeldi (millises kontekstis) on selgelt vale!
Pealeg see Part III räägib konkreetselt majandusest, mis kubiseb vigadest mille ma tahtsin välja tuua.
PS: Neid on seal sadu. See on ajalugu millel pole Eestiga pistmist.

(Allikas) The Quarterly by Close, William - Trükitud 1859 - lehekülg 471
Vasta
#71
Kes mida ja kuidas ütles? Kuulsad inimesed ütlevad ikka asju, mis kohe kuulsust hakkavad koguma.
Igamees leiab neist, midagi just talle sobivat ning tema tõekspidamisi kinnitavat. On olemas ka teine
tee - ametlik ajalugu. Mis sest, et põhjani võltsitud, aga omad järeldused saab igaüks ise teha.

Ajaloovõltsijad on oma looga samade probleemide ees, nagu ka valetajad. Nende esitatud versioon
toimunust, ei ole sujuvalt loogiline ning sisaldab eneses ohtralt kõiksugu vasturääkivusi. Seda on eba-
mugav lugeda, veel vähem mõista.
Muide, ZEITGEIST`ga on sama probleem - alguses seletatakse toimuvat igati tõepäraselt, aga hiljem..
kui läheb lahenduste pakkumiseks.. muutub veidraks! Liikumise autorid, poolehoidjad.. astuvad samasse
ämbrisse, mida on eelnevalt külastanud ka kõik utoopistid-maailmaparandajad. Püütakse kangesti hägustada
ja steriliseerida v õ i m u ennast. Nagu me mäletame - ka NSVL`s kuulus võim NLKP Poliitbüroole, ometi, oli
see sm. Stalini raudses haardes. Võimule ei antud täpset aadressit. Sama selle Zeitgeist-liikumisega. Kogu
sensitiivne võim, upub seal utoopilisse teadusvahtu.
Iga loomulik ühiskond, on rajatud kahele äärmusele - kes meid juhib ja.. kes meie järgi kasib. Muidu võib vabalt
juhtuda, et see kes meie järgi avalikult kasib.. juhib varjatult meie riiki.
Vasta
#72
Jätkame....

Kesk pangad.

"In 1783 America won its independence from England. However, its battle against the central bank concept and the corrupt, greed-filled men associated with it had just begun.

So what is a Central Bank? A Central Bank is an institution that produces the currency of an entire nation. Based on historical precedent, two specific powers are inherent in central banking practice. The control of interest rates, and the control of the money supply, or inflation. A central bank does not simply supply a government's economy with money, it loans it to them at interest. Then, through the use of increasing and decreasing the supply of money, the central bank regulates the value of the currency being issued. It is critical to understand that the entire structure of this system can only produce one thing in the long run: debt.

It doesn't take a lot of ingenuity to figure this scam out. For every single dollar produced by the central bank is loaned at interest, that means every single dollar produced is actually the dollar plus a certain percent of debt based on that dollar. And since the central bank has a monopoly over the production of the currency for the entire country, and they loan each dollar out with immediate debt attached to it, where does the money to pay for the debt come from? It can only come from the central bank again. Which means the central bank has to perpetually increase its money supply to temporarily cover the outstanding debt created, which in turn, since that new money is loa ned out at interest as well, creates even more debt! The end result of this system without fail is slavery. For it is impossible for the government and thus the public, to ever come out of the self-generating debt."



Kekpankade süsteemi peamiseks rakendamise põhjuseks oli "vaba pangandus" see mis ei ole tsentraliseeritud oli ebastabiilne. Ajavahemikus 1837 kuni 1862 kui oli vaba pangandus, lasid pangad välja omaenda raha mis oli tagatud nende endi kulla ja hõbedaga, kus osariigid reguleerisid reservide nõudeid, intressi määrasid, laene ja deposiite, jne. Selle süsteemi viga seisnes selles, et see lõi palju ebastabiilseid panku. On fakt, et pangad pidasid vastu keskmiselt viis aastat enne kui pankrotistusid, sest nad ei olnud enam võimelised välja ostma oma endi rahatähti klientidelt.

Kujutage nüüd ette hetke kui te lähete panka ja nemad ütlevad teile, et sinu paberraha on tegelikult väärtusetu, saa ei saa osta ega müüa midagi selle eest. Kuid otse loomulikult filmist tulev sõnum väidab, et Federal Reservi süsteem lõi väärtusetu raha, kuid kui see oleks nii, siis ma ei näe miks ei ole Ameerikas olnud massilisi turu kokku kukkumisi ja laialt levinud ebastabiilsust nagu oli see enne moodsa süsteemi loomist.

Vastupidiselt filmis väidetule ei loo Federal Reserv kasvavas tempos võlga. Tegelikult moodustab see võlg 7% kogu riigi võlast. Federal Reservilt laenatud rahal ei ole neto intressede kohustust.

Kui me liigume nüüd ajas tagasi sinna kus pangad trükkisid veel oma raha, on meil ikka probleem sellega, et me peame käima erinevates pankades. Meil oleks ikka probleem sellega, et on pankade monopol, sest inimesed tahavad kindlust, et sama raha, saab kasutada igal pool, eriti äris. Selle asemel lubab keskpanga süsteem äridel ja inimestel palju lihtsamalt saha koguda (hoida) sulas või müntides, sest jääb ära see tonnide viisi erinevate rahatähtede, ümber arvestamine.

Jälle tsiteeringuid

The founding fathers of this country were well aware of this:


"I believe that banking institutions are more dangerous than standing armies... If the American people ever allow private banks to control the issue of currency... the banks and corporations that will grow up around them will deprive the people of their property until their children wake up homeless on the continent their fathers conquered."

- Thomas Jefferson (1743-1826)


Selleasemel, et öelda meile selle tsitaadi ütlemise päev või kust see pärit on, ütleb film meile lihtsalt inimese surma ja sünni aastapäeva, millest pole mingit kasu. Otsides seda ma avastasin, et see juhatab kirjani mida lihtsalt ei eksisteer. Ma leidsin kirja mis väidetavalt sisaldab seda tsitaati kuid teised laused kirjas olid omakorda teistest kirjadest ja teistelt inimestelt. Seda tsitaati ei saa seostada Thomas Jeffersoniga.

"If you want to remain the slaves of the bankers and pay for the costs of your own slavery, let them continue to create money and control the nation's credit."

- Sir Josiah Stamp (1880-1941)


See tsiteering on täiesti ebatäpne, siin tõeline tsitaat.

"Banking was conceived in iniquity and was born in sin. The Bankers own the Earth. Take it away from them, but leave them the power to create deposits, and with the flick of the pen they will create enough deposits to buy it back again. However, take it away from them, and all the great fortunes like mine will disappear, and they ought to disappear, for this would be a happier and better world to live in. But if you wish to remain the slaves of Bankers and pay the cost of your own slavery, let them continue to create deposits."

Seda tsitaati on muudetud nii, et see jätaks mulje nagu Stamp räägiks laenudest ja kekpangadest. Tegelikult ta rääkis raha panemisest pankadesse, olgu nad tsentraalsed või mitte.

Jätkub...
Vasta
#73
Soovin jagada teiega lehte nimega Zeitgeist Challenge, autor on väljapannud raha, et keegi tõestaks Zeitgeist-is mainitud fakte.

Soovitan vaadata.
Vasta
#74
Mnjah, nagu arvata, siis keskendutakse ikka religiooni osale filmist, nagu see oleks see kõige tähtsam osa sealt.. Pole kahtlustki, et kõik selles filmis pole õige, aga tasuks keskenduda sellele, mis on. Aga jah see on hea viis teistest asjadest tähelepanu kõrvale juhtida ja väita, et film on täielik saast.
Vasta
#75
Aga teine osa ju pole Zeitgeisti loomingki ju, igalpool kajastatud ja puudutatud teemad.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  “First Contact” The Bashar Documentary - UFO movie 2016 mikan 0 442 25-05-2022, 19:06
Viimane postitus: mikan
  Parreesia (2015, film Einar Laignast) togli 122 55,296 07-05-2022, 12:27
Viimane postitus: Kunglas
  Film: The UFO Conclusion - UFO Lõppsõna Tyto Alba 2 1,741 11-02-2019, 08:51
Viimane postitus: zzz34
  Zeitgeist: Moving Forward skip128 66 33,321 24-04-2014, 10:12
Viimane postitus: Antropovich
  Film: Shadow People (II) (2013) missykissy 2 2,777 03-08-2013, 12:06
Viimane postitus: missykissy
  Film: Forces Occultes e. Hidden Forces e. Varjatud jõud (1943) excubitoris 6 3,841 06-03-2013, 18:55
Viimane postitus: Vesilik
  FILM: "Jalutuskäik Tallinnas" lord_of_mangos 0 2,212 19-04-2011, 19:28
Viimane postitus: lord_of_mangos
  "The secret " movie wirxx 2 3,453 18-03-2011, 13:25
Viimane postitus: wirxx
  1934 aasta film 'The House Of Rothschild' excubitoris 8 5,241 05-10-2010, 16:10
Viimane postitus: excubitoris
  Dok.film Radikaal Elderm 1 3,133 17-07-2010, 21:03
Viimane postitus: Jõhvikas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat