Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evolutsioon
Autor Sõnum
Minaelan
Bännitud

30-04-2013 20:34
Postitus: #26
RE: Evolutsioon
(30-04-2013 20:16 )olematu Kirjutas:  Nu, olen seda kunagi enne mõelnud ja ütelnud-töö tellija materjalist ? Inimene ei saagi ju parem olla, kuna ta on jumala enda näo järgi loodud, ja ilma jumala teadmiseta ja tahtmata ei lange juuksekarv ka inimese peast ...Seega ,inimesele hinnangut andes annab jumal ka endale hinnagu .

Tead, mul on karvane tunne, et me oleme oma evolutsiooniga "jumalatest" ette jõudnud mõningate määrangute osas, nagu armastus, empaatia, koostöö, aktsepteerimine jne. Või siis liialt targaks ja "nägijateks" muutunud...kuni nad "mujal" omi asju ajasid.

Ja et nad plaanivad meile jälle koha kätte näidata, siis tuleb ju mingid "piiblilegendid" välja mõelda, et rahvas nende tegudega nõus oleks ja isegi kaasa kiidaks.

See muuseas näitab seda, et pole nad nii võimsad midagi....

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

30-04-2013 20:38
Postitus: #27
(30-04-2013 20:34 )Minaelan Kirjutas:  
(30-04-2013 20:16 )olematu Kirjutas:  Nu, olen seda kunagi enne mõelnud ja ütelnud-töö tellija materjalist ? Inimene ei saagi ju parem olla, kuna ta on jumala enda näo järgi loodud, ja ilma jumala teadmiseta ja tahtmata ei lange juuksekarv ka inimese peast ...Seega ,inimesele hinnangut andes annab jumal ka endale hinnagu .

Tead, mul on karvane tunne, et me oleme oma evolutsiooniga "jumalatest" ette jõudnud mõningate määrangute osas, nagu armastus, empaatia, koostöö, aktsepteerimine jne. Või siis liialt targaks ja "nägijateks" muutunud...kuni nad "mujal" omi asju ajasid.

Ja et nad plaanivad meile jälle koha kätte näidata, siis tuleb ju mingid "piiblilegendid" välja mõelda, et rahvas nende tegudega nõus oleks ja isegi kaasa kiidaks.

See muuseas näitab seda, et pole nad nii võimsad midagi....

Minaelan, see oli minule iseloomulik iroonia. Vabandan, kui minust valesti aru said .
(selle postituse viimane muutmine: 30-04-2013 20:38 olematu.)

Prepareerin hunti .
Minaelan
Bännitud

30-04-2013 20:43
Postitus: #28
Tegelikult ma sain su irooniast hästi aru, et "vaadaku jumalad peeglisse", kui tahavad kedagi karistama hakata, aga ..ma lihtsalt arendasin asja pisut edasi Smile. Mu arust oleme neist paremad.

(Dalai-laama)
Balzzar
Vana kala

30-04-2013 21:59
Postitus: #29
(30-04-2013 20:24 )Lorenz Kirjutas:  Blazzar, millised on tõendid, et tohutud voolusängid tekkisid sekunditega? Millistest kivistunud puu ja söelademetest ta täpsemalt räägib?
Kui tal on kihtide viisi lademeid, mille vahel on mereorganisme, siis kuidas on need lademed dateeritud?
Need oleksid siis mõned küsimused minu poolt.

Võtsin selle teksti välja neile kes tahavad lühitutvustust millest antud videotes räägitakse.

1996 Islandi üleujutus - http://youtu.be/vwmgjn_gtAw?t=46m28s

Suurim pruunsöeväli maailmas. Mida teeb mereline settekiht metsas? http://youtu.be/vwmgjn_gtAw?t=17m10s

Soovitan siiski need mõlemad videod ära vaadata. Siis on ehk lihtsam analüüsida antud väiteid.
Lorenz
Vana kala

30-04-2013 22:51
Postitus: #30
Oh kurja, sellised videod ei mõju mulle üldse hästi millegi pärast. Ennist kirjutasin ma kurja kommentaari sellest, et Efesose linna ümbruses on merepiir taandunud ja selle seostamisest erosiooniga. Uurisin seda natukene ja tundub, et erosioon võis seal siiski mängida suurt rolli.
Paistab, et ma reageerin lihtsalt väga halvasti tema võidetele (nagu ka Hovindi omadele) ja edaspidiseks taandan ma ennast sellest erutelust.
(selle postituse viimane muutmine: 30-04-2013 23:16 Lorenz.)
Tropp
sooda

01-05-2013 21:28
Postitus: #31
Jah...aga sel pole mõtet. Vilja külvamise eelduseks on kasvupinnas. Tolmu sees ei idane miski.
Ma proovisin kord, ja ei tuhkagi.
wink
(selle postituse viimane muutmine: 01-05-2013 21:29 Tropp.)
Minaelan
Bännitud

02-05-2013 05:56
Postitus: #32
(01-05-2013 18:10 )Sinis Kirjutas:  Vot on pärl! Et kui oma arvamuse väljendamiseks pole esitada teaduse poolt kinnitatud ja tunnustatud faktimaterjali, siis justkui puudub õigus oma arvamusele?

Sel juhul pole enam tegemist oma isikliku arvamusega vaid teadusmaterjali vahendamisega. Aktsepteerides teadust kui ainust tõest õpetust, on tervislikum paraasjad puutumata jätta. Iseenesest selline teaduse ülendamine meenutab väga usku, mis lubab oma järgijatele õndsust.

Siinsed valveteenuse pakkujad ei peaks postitajaid pidevalt kättpidi talutama ja lapsehoidjat mängima, aeg(lugeja, postitaja) selekteerib niivõinaa need ebaolulised ja viltused välja. Praegu ma takerdun pea igas teemas postituste otsa, mille eesmärgiks näib olevat kas loogikavigadele osundamine - küllap osundavadki, või siis nõutakse arvamustele tõendusmaterjali, kuid teemat need ei arenda ega täienda.

Nii see täpselt ongi. Aga ega nendega vaidlemisse laskumine asja paremaks ei tee, sest see on nagu Jehhoova Tunnistajatega rääkimine - mõttetu Smile.
Ning aja- ja energiaraiskamine. Parem lihtsalt libise nende kommentaaridest üle ja avalda oma huvitavaid mõtteid ja arvamusi edasi, nagu Müstik teeb, hoolimata pidevast kriitikast.

Sest see on tõesti para-foorum, kus kõik võiksid avaldada julgelt oma mõtteid, kogemusi, arvamusi, nägemusi, unenägusid jms, ilma, et peaks kohe kaitsepositsioonile asuma ja käegakatsutavaid tõendeid ette laduma.
Ja ma pean silmas just ISIKLIKKE nägemusi ja kogemusi, mida paraku peale meie ise keegi pole kogenud. Seega on seda raske peavoolu parameetrite järgi tõestada.

Aga eks me evolutsioneerume järjest, kohandume ja püüame ikka oma rada käia. Võta seda kui proovikivi, kas nad suudavad sind sinu rajalt kõrvale lükata Smile.
(selle postituse viimane muutmine: 02-05-2013 06:06 Minaelan.)

(Dalai-laama)
Minaelan
Bännitud

02-05-2013 09:05
Postitus: #33
(02-05-2013 08:43 )Sinis Kirjutas:  Oih, keegi on siin kurja laastamistööd teinud, nüüd nagu oleksin rääkinud iseendagaShock

Minaelan, kui viitsid, loe ühte minu esimestest postitustest Hulluses ja arutuses, sealt peaks vastuse saama mu proovikivi olemusele, hälbimused rajalt lükkamiste-tõukamiste näol on oodatudSmile

Kage-i kommentaarid olid veel varahommikul alles.
Kuidas see Arlich ütleski:

" Vale ei saa Tõe eest varjule pugeda. Saatan tõmbub alati tagasi kui Jumal oma hiilguses ja väes lagedale ilmub..." või midagi taolist Smile1.

(Dalai-laama)
Minaelan
Bännitud

02-05-2013 09:20
Postitus: #34
(02-05-2013 09:14 )kage Kirjutas:  Oeh, täpselt sellisest suhtumisest ma meetodidega mõtlesin - kui kellegi seisukohad ja nende väljendamine ei meeldi, siis tuleb ainult iriseda, ilkuda ning ennast heaks nimetada selleks, et foorum enda jaoks mugavaks tühjast-tähjast lobisemisekohaks teha.

Ja kui enamuse nõudmisel läbu ära kustutan, siis tuleb tagantjärgi nõmetsemine kaela. See postitus läheb ka kustutamisele kuna on lihtsalt infoks miks ma ära kustutasin.

PS! Kui enamuse lobisejate arvamus ja irisemine on siin Tõde ja valgus, siis las olla. Enamusel on ju õigus.

Smile tere jälle. Mis sinu meelest on tõde ja valgus?

(Dalai-laama)
Krt
Bännitud

02-05-2013 10:32
Postitus: #35
Evolutsioon on näitlikult see, kui mikroskoobi all olev kõrvalest hakkab teadlase suunas kiikama- kuulatama-küünitama. Involutsioon on see, kui teadlane kiikab-kuulatab-küünitab vaid kõrvalesta suunas.

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Matrix
Tõele lähemale

02-05-2013 15:28
Postitus: #36
Kui võtaks ja vaataks pilti teistpidi, et mingit evolutsiooni pole olemas olnudki. Et see, mida me kogeme, on hoopis de-evolutsiooni või sihipärase de-evolutsioneerimise tagajärjel tekkinud unustusest väljumine ehk mingist unustust tekitanud kataklüsmist taastumine. Kuna me mingil põhjusel ei mäleta, kes me oleme ja kust tuleme, siis viimasel ajal (ca 13 tuhandel aastal) oleme lihtsalt paranemas mingist mälukaotust põhjustanud matsust ja see, mis meile tundub evolutsioonina, on lihtsalt mälu taastumine.

Evolutsioon pole enam ammu kõigutamatu fakt vaid on togma, mida järjekindlalt on juurutatud vaid viimase 150 aasta jooksul ehk ajast, mis Darvin käis välja oma teoreetilise hüpoteesi, mida toona ei kinnitanud miski muu kui matrialistlik maailmavaade. Ajapikku on püütud selle sama materialistliku maailmavaate poolt leida kinnitavaid asitõendeid, et evolutsioon eksisteerib ja on olnud pidev ja järjekindel. Nende "asitõendite" kogumise käigus on visatud massiliselt prügikasti ja peidetud muuseumihoidlatesse tõendeid, mis ei kinnita mingit darvinistlikku maailmavaadet.

Darvinistlik evolutsiooniteooria on oma vaatenurgaga, et kõik sai alguse ürgsupist ja nüüd on looduse ülimaks krooniks inimene, on meie teadvusesse nii sisse söövitatud, et pidev arenemise-paradigma on tunginud ka peaaegu kõikidesse vaimsetesse õpetustesse.

Vaieldamatu faktina tundub see, et kõik on pidevas muutumises, aga kas see on just evolutsioon. Kogu reaalsus koosneb infoväljast, milles on tinglikult eristatavad erinevad morfilised ehk vormitingivad väljad. Pidevas interaktsioonis need väljad muutuvad ja aktiivsel sekkumisel on need väljad kujundatavad (tõu- ja taimearetus). Muutumises on ka kristalle moodustavad morfilised väljad, mille üheks toetavaks faktiks on näiteks avastus, et ksülitoli sulamistäpp on aja jooksul hüppeliselt muutunud. Kas siis saab väita, et ksülitol on aja jooksul evolutsioneerunud? Ei, selle kristalli morfiline väli on lihtsalt muutunud.

Kaasaegse evolutsiooniteooria üheks alustalaks on muutumine lihtsamast keerukamaks ja eluvõimelisemaks ning et kõigil elusorganismidel on üks ja seesama alge - orgaaniline isekas geen kusagil ürgses veekogus või siis panspermia teooria alusel orgaanilise elu algosad: bakterid, seened ja viirused. Sellise teoreetilise arutluse selgrooks on seisukoht, et kõikidel nö sugulusliikidel on kusagil algsed ühised esivanemad. Paraku ei leita nendest ühistest eellastest mitte mingeid fossiilseid jälgi. Küll aga leitakse igivanu fossiile, mis näiteks näitavad, et nii nagu näeb välja tänapäeva heeringas, nägi välja ka tema sadu miljoneid aastaid tagasi elanud esivanem. Taksonoomiliselt on kodune lammas ja kits sugulased läbi ühise esivanema. Vene teadlased-paleontoloogid on seda esivanemat otsinud juba üle 20 aasta ja leidnud on vaid kitsi ja lambaid, aga mitte nende ühist esivanemat.

Miks on siis evolutsiooniteooria nii pagana jõuline? Follow the money e. vaata, kus liigub raha. Pea saja aasta eest rajasid suured rahamehed Rockefeller ja Carnegie nn teadusfondid, millede pea avalikuks eesmärgiks on suunata teadust materialistliku maailmavaate kinnistamiseks ja seeläbi inimteadvuse suunamiseks kindlatele dogmaatilistele radadele. Vaadeldes materialistlikku, njuutonlikku, kartesiaanlikku ja reduktsionistlikku teadust ja enamikke kaasaegseis vaimseid õpetusi, on neil kahel perekonnal üritus õnnestunud - kõik ütlevad, et evolutsioon on fakt ja vastupidisel seisukohal olijaid ähvardavad mõlemad pooled ketserina tuleriidale saata. Materialistid korrutavad, et evolutsiooni tulemusena on meist saanud ussikesi ja juurikaid kaevandavast humanoidist Homo sapiens sapiens ning varsti võib kahele sapiensile kolmanda tärnina veel ühe sapiensi lisada ning spiritualistid tiksuvad unissoonis, et varsti laieneb meie maailm veel ühe dimmensiooni võrra.

Mis ikkagi oleks kui me vahetaksime selles võrrandis evolutsiooni välja de-evolutsiooniga ja vaatleksime seda maailma hoopis teise nurga alt?

Maailm on palju lihtsam kui meile näib, näidatakse ja lastakse näha!
Tõde ei vaja, et seda usutakse, see eksisteerib niigi, aga vale vajab uskumist.
kage
naegleria fowleri

02-05-2013 23:05
Postitus: #37
(02-05-2013 15:28 )Matrix Kirjutas:  Mis ikkagi oleks kui me vahetaksime selles võrrandis evolutsiooni välja de-evolutsiooniga ja vaatleksime seda maailma hoopis teise nurga alt?
Lihtsalt puhtast huvist - kas keegi teine on ka katseliselt testitud ja töötava teooriani jõudnud?
Matrix
Tõele lähemale

02-05-2013 23:45
Postitus: #38
Mis asi on "töötav teooria"? Kuidas on darvinistlik evolutsiooniteooria testitav või kuidas on seda testitud?

Nielander
Saidil

Questioning Everything

03-05-2013 09:00
Postitus: #39
(02-05-2013 23:45 )Matrix Kirjutas:  Mis asi on "töötav teooria"? Kuidas on darvinistlik evolutsiooniteooria testitav või kuidas on seda testitud?

Võta suur hulk prussakaid. Lase neile peale uut putukamürki. Enamus neist sureb, aga mõned jäävad ellu. Ellujäänud sigivad ja nende järglastest on enamus konkreetse putukamürgi vastu resistentsed. On tomunud prussakate evolutsioon, mis on viinud selleni, et mingi kindel ühend neid enam ei kahjusta.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
kage
naegleria fowleri

03-05-2013 10:26
Postitus: #40
(02-05-2013 23:45 )Matrix Kirjutas:  Mis asi on "töötav teooria"? Kuidas on darvinistlik evolutsiooniteooria testitav või kuidas on seda testitud?
Ausalt öelda sellist vastust küll ei oodanud, aga vähemalt tõestab see seda, et kõik ülejäänu on lihtsalt oletus ja mõttemäng ning evolutsiooniteooriat tehakse maha asjast endast ja teadusest absoluutselt mitte midagi teadmata.

Praegu saab sellel teemal täiesti rahulikult ka ingliskeelset wiki't usaldada ja kuna mul on ainult üldine arusaamine evolutsiooniteooriast, siis üritan võimalikult lühidalt ja lihtsalt kirjutada.

Evolutsiooniteooria on teaduslik teooria (teooria muutub hüpoteesist (oletusest) teooriaks kui oletuste kehtivuseks on korduvalt katseid ja vaatlusi tehtud ning saadud kinnitusi oletuste kehtimise kohta) ning lühidalt võtaks selle kokku järgnevalt:
bioloogilistes populatsioonides toimuvad põlvkondade vältel muutused mida põhjustavad järgnevad protsessid:
looduslik valik;
mutatsioonid;
päritud omadused;
geenide segunemine.

Nende tulemusena elusloodus areneb ja liigid kohanevad ning muutuvad ehk teisiti öeldes toimub evolutsioon mida evolutsiooniteooria kirjeldab - ehk siis see kirjeldab looduses toimuvat ja sellepärast evolutsiooniteooria ongi teooria, mitte hüpotees, ja töötab. Katsete poolelt võib näiteks tuua katsed äädikakärbestega (fruitfly. Edasi otsige palun ise) ja evolutsiooni suunamise näiteks inimese osalusel võiks tuua tõu- ja sordiaretuse kus loodusliku valiku asemel teeb valiku inimene. Ja lõppkokkuvõtteks: kui minu lühiseletust ja wiki't lugedes ikka veel ei saada aru ja ei jõua kohale mis on evolutsiooniteooria ja miks see töötab, siis ei ole ka minul mitte midagi lisada.
Matrix
Tõele lähemale

03-05-2013 12:36
Postitus: #41
Võtame siis materialistliku maailmavaate lemmikallika wiki esimese lause teaduslikku teooriat defineerivast artiklist: A scientific theory is a well-substantiated explanation of some aspect of the natural world, based on a body of knowledge that has been repeatedly confirmed through observation and experiment (teaduslik teooria on hästitõestatud seletus naturaalse maailma mõnedele aspektidele, mis baseerub teadmistele, mis on korduvalt vaatluste ja eksperimentidega kinnitatud).

Selle definitsiooni järgselt on darvinistlik evolutsiooniseletus liikide tekke kohta endiselt vaid hüpotees, sest mitte keegi pole korduvalt vaadelnud ega eksperimentaalselt saavutanud uute liikide tekkimist. Kui keegi saavutab mürgile resistentse prussakapopulatsiooni, pole see veel uus liik vaid lihtsalt populatsiooni tunnusomadus ja läbi korduvate vaatluste ning eksperimentide pole veel keegi tõestanud, et see tunnus oleks püsiv. Kui mul pole õigus, siis paluks viidet.

Äädikakärbeste näide tõestab ehk parimal juhul liigisisese muutlikkusvõime olemasolu, aga mitte uute liikide teket.

Tõu- ja sordiaretus on jällegi näide muutlikkuse ja kohanemise võimalikkusest, aga mitte uute liikide tekkest.

Darvinism on peale 150-aastast eksistentsi endiselt vaid hüpotees ja mitte "töötav" või "läbitöötatud" teooria.

Kui tahate mõnda samalaadset hüpoteesi, mis annaks darvinismile suhteliselt kobeda, toetatavate tõenditega varustatud, alternatiivi, siis palun - siinkohal mõned nimed, kellede taga on olemas täiesti korralikud, teooriamõõtu väljaandvad, hüpoteesid: Rupert Sheldrake, Richard L. Thompson, Michael A. Cremo.

P.S. Kui nüüd hakkate nende nimede taga olevate hüpoteeside/teooriatega tutvuma, siis ärge piirduge vaid wiki ning mõne muu õhulise netimaterjaliga vaid tutvuge nende meeste töödega süvitsi ja võtke vaevaks läbi lugeda ka mõni raamat. Ma saan aru, et mõnituhat lehekülge teaduslikku materjali ja sadakond lehekülge bibliograafilisi viiteid läbi töötada käib mõnele neti-targale, kes arvab, et kogu maailm asub wikipedias, üle jõu, aga võtke ennast kokku - tuleb kasuks.

P.S.S. Ma siiralt loodan, et keegi teist ei hakka pseudoskeptikutele omaselt eelpooltoodud nimesid kritiseerima mingite pseudo-arvamusliidrite väljaütlemiste alusel. Niipea kui ma täheldan mingit hämamist, väljun ma diskussioonist ja jään oma vabadel positsioonidel piirangutega inimestele kaasa tundma.

Siiralt asjalikku diskussiooni ootama jäädes,
M
(selle postituse viimane muutmine: 03-05-2013 12:42 Matrix.)

excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

03-05-2013 13:30
Postitus: #42
Väike vahele hüüe mõnedele: Ärge ajage segi evolutsiooni - mis on võõrsõna ja tähendab liigi arengut liikide tekkimisega. Seda viga teevad paljud. Räägivad arengust aga peavad silmas tekkimist.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Nielander
Saidil

Questioning Everything

03-05-2013 13:35
Postitus: #43
(03-05-2013 12:36 )Matrix Kirjutas:  Selle definitsiooni järgselt on darvinistlik evolutsiooniseletus liikide tekke kohta endiselt vaid hüpotees, sest mitte keegi pole korduvalt vaadelnud ega eksperimentaalselt saavutanud uute liikide tekkimist.

Aga kelleks nimetada siis näiteks kassi, koera, kana, veist? Täitsa nagu eraldi liigid. Sarnasusi muidugi metsloomadega on, aga see peaks demonsteerima seda kui aeglane on see protsess - isegi peale tuhandeid aastaid suunatud valikut pole näiteks koer kaotanud võimet oma suguvenna hundiga järglasi saamast. Mõtle kui kaua siis looduslikul valikul aega läheb...aga samas aega on justkui üle 4 miljardi aasta olnud.

[Pilt: Geological_time_spiral.png]

Need on muidugi kõige lihtsamad näited, aga ma kahtlustan, et süvitsi uurides leiab ka tänapäevasemaid näiteid. Näiteks uute bakterikultuuride näol ja taimeriigis ei tohiks näidetest puudust tulla.

Evolutsiooniteooria on tegelikult üks paremini tõestatud teaduslike teooriaid eales. Mõelda, et Darwin sõnastas selle juba ammu enne seda kui keegi teadis midagi DNA'st.

(03-05-2013 12:36 )Matrix Kirjutas:  Kui keegi saavutab mürgile resistentse prussakapopulatsiooni, pole see veel uus liik vaid lihtsalt populatsiooni tunnusomadus ja läbi korduvate vaatluste ning eksperimentide pole veel keegi tõestanud, et see tunnus oleks püsiv.

Mis sinu jaoks "püsiv" tähendab? Kui ellujäänud prussakatel oli mingisugune pärilik tunnus, mis aitas neil ellu jääda, siis fakt, et nende järglased samuti seda tunnust omavad tähendabki, et see on püsiv. See on nende geneetilises materjalis olemas...
(selle postituse viimane muutmine: 03-05-2013 13:47 Nielander.)

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
kage
naegleria fowleri

03-05-2013 13:59
Postitus: #44
(03-05-2013 12:36 )Matrix Kirjutas:  Selle definitsiooni järgselt on darvinistlik evolutsiooniseletus liikide tekke kohta endiselt vaid hüpotees, sest mitte keegi pole korduvalt vaadelnud ega eksperimentaalselt saavutanud uute liikide tekkimist.
"Evolution is the change in the inherited characteristics of biological populations over successive generations" ja evolutsiooniteooria käsitleb ning kirjeldab neid muutusi. Selle vastu ma ei vaidlegi, et liikide teke jmt on ainult järeldused ja oletused mis on selle teooria põhjal tehtud, aga teooria ise töötab ning selle alusel saab arengut vastavate muutuste alusel jälgida ja katsetada. Ja sellepärast ma küsisingi - kas kellelgi on veel pakkuda töötavat teooriat mille alusel saaks eluslooduses toimuvaid muutusi (evolutsiooni) kirjeldada?
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

03-05-2013 14:28
Postitus: #45
(03-05-2013 13:35 )Nielander Kirjutas:  Aga kelleks nimetada siis näiteks kassi, koera, kana, veist? Täitsa nagu eraldi liigid. Sarnasusi muidugi metsloomadega on, aga see peaks demonsteerima seda kui aeglane on see protsess - isegi peale tuhandeid aastaid suunatud valikut pole näiteks koer kaotanud võimet oma suguvenna hundiga järglasi saamast. Mõtle kui kaua siis looduslikul valikul aega läheb...aga samas aega on justkui üle 4 miljardi aasta olnud.

Hobune ja eesel saavad ka järglasi - järeldame sellest mida?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Nielander
Saidil

Questioning Everything

03-05-2013 14:39
Postitus: #46
(03-05-2013 14:28 )excubitoris Kirjutas:  Hobune ja eesel saavad ka järglasi - järeldame sellest mida?

Mida siis? Et nende geneetiline materjal on piisavalt sarnane, kuid kuna nende hübriid - muul on steriilne, siis on nende vaheline paaritumine evolutsiooniline tupik?

― Aristoteles
Matrix
Tõele lähemale

03-05-2013 18:45
Postitus: #47
Nagu tellimuse peale sai keegi hakkama ühe tõlkega. Ma tean, et oponendid tahaks kohe kraaksatada, et no küll nüüd leidis alles tõsiseltvõetava allika. Telegram pole allikas vaid kõigest vahendaja.
http://www.telegram.ee/maavaline/michael...YPo7MpAqhN

Faraday
Lihtsalt lõbus

03-05-2013 19:22
Postitus: #48
(03-05-2013 18:45 )Matrix Kirjutas:  Nagu tellimuse peale sai keegi hakkama ühe tõlkega. Ma tean, et oponendid tahaks kohe kraaksatada, et no küll nüüd leidis alles tõsiseltvõetava allika. Telegram pole allikas vaid kõigest vahendaja.
http://www.telegram.ee/maavaline/michael...YPo7MpAqhN

Tõlkimisruumi jagub.
http://www.ramtops.co.uk/tarzia.html

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
Lorenz
Vana kala

03-05-2013 22:40
Postitus: #49
(03-05-2013 12:36 )Matrix Kirjutas:  (teaduslik teooria on hästitõestatud seletus naturaalse maailma mõnedele aspektidele, mis baseerub teadmistele, mis on korduvalt vaatluste ja eksperimentidega kinnitatud).

Selle definitsiooni järgselt on darvinistlik evolutsiooniseletus liikide tekke kohta endiselt vaid hüpotees, sest mitte keegi pole korduvalt vaadelnud ega eksperimentaalselt saavutanud uute liikide tekkimist.

Sa tõlgendad minu meelest valesti lauset (definitsiooni), mida sa esitad. Seal on ju selgelt kirjas, et teooria on seletus maailma sepektidele, mis baseerub teadmistele (body of knowledge), mis on korduvalt vaatluste ja eksperminetidega kinnitatud. Seejärel nõuad sa aga vaatlusi ja eksperimente aspekti endaga ning järeldad, et viga on evolutsiooni teooriaks nimetada. See ei ole päris korrektne järeldus. Kõike lihtsalt ei saa otse vaadelda ja kõigega ei saa eksperimente teha. See ei tähenda, et nende kohta teooriaid pole võimalik luua.

(03-05-2013 12:36 )Matrix Kirjutas:  Darvinism on peale 150-aastast eksistentsi endiselt vaid hüpotees ja mitte "töötav" või "läbitöötatud" teooria.

Kui Darwin pani oma ideed algselt kirja, siis oli küllalt vähe teadmisi, millele ta teotuda sai. Neid teadmisi on sellest ajast peale leitud suurel hulgal. Darwin ei teadnud midagi näiteks geenidest. See oli algselt suur puudus. Miski pidi ju olema pärilikkuse kandjaks, aga ta ei saanud kuidagi seletada, et mis see on. Geneetika on oma tekkimisest aga vaid kinnitunud evolutsiooniteooriat. Teadmisi, mis on evolutsiooniteooria taga ja mis seda toetavad, on läbi töötatud vast suuremas mahus kui ühegi teise teooria taga olevaid teadmisi. Neid teadmisi on lihtsalt niivõrd palju. Bio-teadused (kõik bioloogiaga seotud teadused) on tänapäeval üks kõige kiiremini arenevaid teaduse valdkondi, ja selle arenedes testitakse pidevalt ja pidevalt evolutsiooniteooriat kinnitavaid teadmisi. Võimalus leida midagi, mis oleks evolutsiooniteooriale hävitav, on väga palju.
(selle postituse viimane muutmine: 03-05-2013 22:43 Lorenz.)
Krt
Bännitud

04-05-2013 11:04
Postitus: #50
See on tänapäeval valdavalt teadlastele suht selge, et evolutsioon (liikide tung sügavuse ehk keerukuse astme kasvu suunas) üleüldiselt toimib kõikjal, tehes samas läbi ka devolutsioonilisi silmuseid. Siiski pole päris teada, kuidas evolutsioon täpselt toimub, kuna juhuslik mutatsioon ja looduslik valik lihtsalt ei seleta päris kõike. Sest see ei käsitle näiteks evolutsiooni sisemist teadvuse tähtsat rolli ja tungi sügavuse kasvu poole. Samuti pole selge, kuidas näiteks poolkoivaga konn või pooltiivaga lind looduses võis edukalt hakkama saama, või toimus jäseme ja tiiva evolutsioon kuidagi väga hüppeliselt? Ja kuidas kaks üliharuldast hüppeliselt arenenud samast liigist olendit kokku said ja edukalt veel järglasi sigitasid? Siin on hüpoteese kindlasti samuti mitmeid.
(selle postituse viimane muutmine: 04-05-2013 11:07 Krt.)

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ateenas sünnitab evolutsioon supersääski Foks 4 1,482 11-07-2006 09:23
Viimane postitus: elis

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog