Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Universumi Kõikehõlmav Teooria
Autor Sõnum
heiminasiin
Uustulnukas

14-05-2004 21:19
Postitus: #1
Universumi Kõikehõlmav Teooria
Mateeria on energia erivorm (jämedakoelisem ja kokkukeerdunud), energia (sh. valgus gravitatsioon) on omakorda vaimu (mõtte) erivorm, mis on omakorda üks absoluutse jumala väljendusvormidest.
-----------------------------------------------
Teatud tingimustel võib energia mateeriaks üle kanduda ja vastupidi, niimodi võime oma mõtteid meditasiooni abiga koondades luua vibratsioone ruumis. Teatud tingimustel võib mõte isegi mateeriaks üle kanduda.
-----------------------------------------------
Universum loodi absoluutsest jumalast (ta sisaldab endas kõiksust ja üheagselt on mittemidagi). See loob univerusmi loomise tühjusest võimalikuks. Me kõik oleme tema mõtted, erinevate kodeeringutega.
-------------------------------------------
Mediteerides ja Tema poole palvetades võime taastada Temaga ühenduse, iga meie mõte on tegelt palve ja jõuab Temani. Tegelt oleme Temaga ÜKS, ja kõik jõuab ükskord Tema juurde tagasi. Nii jõuab ka iga meie mõte meie juurde tagasi. Me kohtame välismaailmas enda loodud projektsioone.
Ka planeet maa on tegelikult elusolend, nii on hinged ka tähtedel ja taevakehadel. Ka nemad on seotud karma seadustega.
Universum ei ole tegelikult 3 mõõtmeline, vaid neid on üha rohkem. Meid on suletud 3 mõõtmesse kus me teisi ei taju. Nii oleme eraldatud ja kaotame ühenduse enda mõtetega. Meie vaim ja hing on pms. tajutavad teistes mõõdetes.
(imimesel on oma lihtsa piiratud mõisusega seda raske mõista)
----------------------------------------
Universumis toimub karma seadus. Selle struktuur on ehitatud nii et see ei saaks olla teisti. Ainult teatud vaimud ja kõrgeltarenenud inimesed omavad võimet karmat muuta. Kõik mis me teeme tuleb meie juurde tagasi. Seda kas selles või järgmises reinkarnatsioonis. Kui inimese elus toimub juba silmapilkne karma, siis ei luba inimese kõrgem mina hingele võlgade kustumist. Jeesus lunastas paljude karmat.
------------------------------------------
Erinevaid olendeid ja mõtlevaid hingi on universumis palju rohkem kui piiratud 3 mõõtmes tajume, ka meie olime kunagi vaimusarnased olevused (nn. inglid), osad neist langesid nii madalale et ei saanud enam ilma füüsilise kehata eksisteerida, siis loodi maa, et hinged saaksid õppida jälle enda ära tundma (Kõik me oleme tegelt universumis ringiuitavad mõtted). Alguses oli maa peal rahu, teadmised olid kõigile saadaval ja keskmine eluiga oli u. 500 aastat. Kui ego muutus veelgi aktiivsemaks, unustasime oma tõelise mina ja langesime madalale. Kuni me ennast jälle avastame.
Meie ülessanne praegu on teha valikuid ja nendest õppida , ninga aru saada miks me nii otsustasime.
Panin paljud enda mõtted ja terad mis ma kuulnud olen kokku ja mida teie sellest stuffist arvate?

Muudetud: 19-12-07 kell 07:29:09 Hallucigenia
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Norwain
Tavaliige

15-05-2004 00:13
Postitus: #2

Mina arvan et sinul on väga sügav usk Jumalasse ja pole sinuga üldse nõus sest kõik su jutt viitab vaid sellele et oleme jumala mõtted ja Jumal on just see ainuke õige asi millesse uskuda ning see mis me teeme teeme kõik tema tahtmise järgi. Siin sa Eksid. Mina olen enda peremees, maailm kuulub mulle ja minu teod on minu enda otsused mitte kellegi teise teod/mõtted vms.
Thorondor
reserv-administraator

15-05-2004 03:00
Postitus: #3

Aga see teooria ei välista, seda, et sa ei või iseseisvalt mõelda ja teha mida tahad.
Sest sina oled ju Jumalaga üks. Sina oledki osa jumalast ja oledki enda peremees.
Ma olen suht veendunud, et jumal on olemas, küsimus ainult selles kuidas seda defineerida. Ta ei pea olema mingi isiksus nagu Piiblis, mitte sinnapoolegi.
Minule see teooria meeldib, ja ei sea mulle mingeid piiranguid.
Norwain
Tavaliige

15-05-2004 09:14
Postitus: #4

Jumal polegi isiksus Jumala poeg Jeesus Kristus on isiksus.
Thorondor
reserv-administraator

15-05-2004 09:36
Postitus: #5

Piibli järgi oli ikka küll. Jumal rääkis ja tegi tegusi jne. Keegi ta oli. Minu jumal ei pea olema mingi keegi.
Thorondor
reserv-administraator

16-05-2004 02:23
Postitus: #6

Ütleme siis, see teooria, milles ma väitsin, end suht veendund olevat. Ma ei saa ju selles veendund olla see poleks ju loogiline. Ma arvan, et enamus meist ei tea ju tegelikult, kas on jumal ja milline on jumal. Milleks me siin maailmas oleme, või oleme juhuslikult. Niimoodi me võime ainult oletada. Niikaua ma ei saa uskuda millessegi muusse kui ise endasse.
Mul ei ole mingit alust välja mõelda teooriat. Ma ainult arvan ja loodan, et kuidagi võiks olla.
Igaljuhul on väga ebaloogiline see, et me oleme tekkinud siia miljardeid aastaid tagasi toimunud molekulide tekke tagajärjel ürgpudingist. Nonsens.

Ja mind ei koti, kas seda nn jumalat - kõikehõmavat isereguleeruvat süsteem-seaduspärasust pidada isiksuseks või mitte, sest see ei ole ju üldse oluline. Ma suhtlen temaga/sellega, kui mul on sest abi või ma ei tee seda, kui mul sest kasu ei ole.
kal
Vana kala

16-05-2004 13:05
Postitus: #7

Aga kui keskmine eluiga oli kunagi 500 aastat, siis pidi sündivus väiksem olema. Või inimesed ei tenudki sugu kuna see oli keelatud? Seljuhul peak maailm üha halvemuse poole minema ja on põrgu.
Ja üldse, paljud usulised räägivad, et kunagi tuleb aeg kus kõik surnud tõusevad üles jne. Kuidas ja mismoodi. Mingid vaimud hakkavad ringi tiirutama või tekivad füüsiliselt uuesti? Kas maailm on kummist? Või satume siis kmingisugusesse teise dimensiooni mis oleks kõige tõenäolisem.
Nüüd tahaks ma teada, et kui jumal on olemas, ja jumal on see kõige looja, siis kes või mis on jumal. Kust ta tekkis ja kas ka temal on oma jumal. Ja kes või mis on saatan ja miks on ta paha? Äkki on hoopis jumal paha?
Minujaoks on jumal kui mingisugune energia ja see sõna jumal kui mingi eluvorm ja kõige pea on lihtsalt üks väljendusviis. Tõsi, kõik siin jookseb oma rada pidi ja võibolla on ka võimalik rakendada pseudoajalugu kõige peal. Arvutada valemite abil välja kõikide asjade liikumine tulevikus jne, kaasaarvatud ka meie endi liikumine. Ja planeetie jms liikumist me ju ka arvutame. Niisiis, kui kõik on teada, siis milleks on jumal?

Paranormaalsusi pole olemas, kõiks siin maailmas on normaalne, kõigel on seletus ja tähendus, iseasi missugune.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

17-05-2004 10:18
Postitus: #8

irw@see teooria...
muidu on tore ja lahe mõte kuid sisaldab palju möödarääkivusi...

näiteks... Kogu universumis kehtib karma seadus. no mida veel? kes seda väitis? sellessamas jutus ütlesid et me oleme suletud 3. mõõtmesse. kuidas teame meie kui liiga suure egoga inimesed väljaspool meie mõõdet asuvaid seadusi?
me oleme osa jumalast?
järelikult on ka jumal suletud siia ruumi ning seeläbi kaotab ta õigused Jumala tiitlile... sest mis Jumal see ikkagi on (pean silmas Loojat... või Jumalat kellest kõik alguse sai) kui tal pole endalgi suutlikkust kõiki mõõtmeid haarata?

küsimusi ja vasturääkimisi on sinu teoorias palju... igasugu plära ei maksa kah inimestele pähe määrida.

usun vaimu vabadusse... kõiksugu sellised nö. kindla suunaga teooriad ainult piiravad meie teadmisi.
Thorondor
reserv-administraator

17-05-2004 16:40
Postitus: #9

Seda teooriat ei pea sõnasõnalt võtma.
Seda saab mõista mitut moodi ju.
Selliseid asju ei saagi sõna sõnalt võtta.
Mina küll ei näe seal ühtegi kindlat möödarääkivust.

Oleneb ju sellest kuidas midagi defineerida defineerida. Jumal ei pea olema mingi vend, kes mõtleb, tegutseb ja loob asju.

Võib ju öelda, et see teooria ei klapi, kuna me tegelikult elame 4 mõõtmes, kui aeg kaasa arvata. Võibolla mingi Einsteini sarnane vanamees põhjendas valemitega ka viienda mõõtme ära.
Mõeldud on siiski lihtsalt meie taju piiratust siin maailmas.

Ja miks ei või karma olemas olla. Võibolla ei ole, võibolla on. Mina ei tea seda.

Me kõik võime olla vabalt osa jumalast, ja ehk ainult see osa elab piiratud tajuga siin maailmas. Jumal võib samal ajal tegutseda kõigis mõõdetes. Defineerimise küsimus. Ja Jumal ei pea suutma teha kirikukella, mida keegi ei jõua tõsta ja samas ise seda suuta tõsta. Jumal ei pea olema kõikvõimas.

Mõne arust ma ei tohiks siin kasutada siis sõna jumal. Ma tahaks teada ühest definitsiooni jumalale.

Ps. Mõtiskelu läheb lihtsalt rõvedaks, kui usk ja teadus kokku panna. Bleh
Celtic

17-05-2004 19:41
Postitus: #10

inimene ei suuda oma piiratuses jumalat tunnetada. jumal asub väljaspool inimese tunnetuspiirkonda.

see on kuulsa filosoofi Immanuel Kanti mõttetöö vili... epistemoloogia ehk tunnetusteooria üks osa.

see ütleb mulle nii mõndagi... näiteks seda et kui me ei tunneta jumalat kuidas me saame siis üldse kindlad olla et ta on olemas. aga me ju oleme... miks? võibolla kuna jumal on meie endi välja mõeldis?

jumal on keegi kes hoiab seda maailma koos... ilma temata kaotaks inimesed tunde nagu oleksid nad maailma valitsejad. me ei taha kaotada kontrolli oma maailma üle teades et jumal, kes siinse looja on ju tegelikult osake meist.
Thorondor
reserv-administraator

17-05-2004 21:29
Postitus: #11

Mina ei ole kindel, et jumal on olemas.
Aga, mingi kõrgem valem selle maailma toimimiseks peaks olema, aga ma ei tia mis see on. Ilma selleta tundub maailma väga ebaloogiline.
kal
Vana kala

05-11-2004 17:30
Postitus: #12

Kas me üldse eksisteerime? Võibolla meid ei ole lihtsalt olemas, me oleme versioon sellest mis saaks olla selle asemel mis on, aga ei ole. Me oleme olemasolu täielik vastand. Kõik see mis ei saa eksisteerida. Meid ei ole olemas, mind ja sind ja neid ei ole olemas.

Paranormaalsusi pole olemas, kõiks siin maailmas on normaalne, kõigel on seletus ja tähendus, iseasi missugune.
Metafor
Veteran

05-11-2004 18:01
Postitus: #13

olen sellele mõelnud, ja ma arvan, et me ikka oleme olemas : D
Celtic

05-11-2004 19:11
Postitus: #14

mina kahtlen selles... sest et viimasel ajal olen pahatihti sattunud paralleeluniversumisse oma tavapäraste asjatoimetuste vahel... tegelen millegagi... ent samas olen mujal ja teen seal miskit.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
napoleon
Vana kala

06-11-2004 02:45
Postitus: #15

See, et olemas oleme, on siiski fakt. Elame, mõtleme, tunneme.... võibolla oleme programmijupp, võibolla oleme osa mingist muust süsteemist aga kuidagi mingil kujul oleme siiski olemas kuigi see kuju võib(aga ei pruugi) täieliklt erineda maailmast, mida tunnetamewink

Teie küsimused on vastatavad kuid minu vastused on küsitavadwink
Metafor
Veteran

06-11-2004 11:29
Postitus: #16

ma ei usu seda tünniteooriat. kas te tõesti arvate, et me istume mingis purgis või tünnis ja meie keha on juhtmeid täis topitud?
sellel matrixi teoorial on paar viga sees. nimelt miks need robotid kes meid tegid, et võinud teha ainult seljaaju, aju ja südame koos vereringlusega?
ning rakendada meid mingil kindlal uurimusel vms.
pealegi ma ei usu, et nad tahaksid et me tapaksime siin virtuaalselt üksteist.
freewingonboard
Tavaliige

06-11-2004 13:43
Postitus: #17

Mina arvan, et see on ÜKS usutavaimatest teooriatest ja metavo, võibolla on neil rootitel olemas selline inimlik omadus nagu uudishimu?Laughj:
Metafor
Veteran

06-11-2004 13:56
Postitus: #18

siis ma arvan, et me oleksime natukene vabamad kui praegu. ajaa, miks te arvate, et kedagi teist üldse eksisteerib?
äkki oleme meie kõik, ehk siis teised, robotid või siis midagi sarnast. sina oled võibolla ainuke mis päriselt eksisteerib
Celtic

06-11-2004 16:27
Postitus: #19

inimese kest loob tema närvisüsteemile teatud viisi kaitsekesta.
ei saa ju öelda et robotid oleks vaid närvidest toitunud.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
kal
Vana kala

09-11-2004 20:36
Postitus: #20

Tsitaat:Esialgne postitaja napoleon
See, et olemas oleme, on siiski fakt. Elame, mõtleme, tunneme.... võibolla oleme programmijupp, võibolla oleme osa mingist muust süsteemist aga kuidagi mingil kujul oleme siiski olemas kuigi see kuju võib(aga ei pruugi) täieliklt erineda maailmast, mida tunnetamewink
Kui me tunneme, siis äkki on see tundmine osa mitteeksisteerimisest. Ja kui me oleksime programm, siis meid ka ju füüsiliselt pole olemas.
Sa ei sanud aru. Võibolla kogu see tundmine ja värk on see, mida tegelikult olemas ei ole, nagu maailmal oleks kaks poolt, olemas olev, ja mitte olemasolev. Kõik see mis saab eksisteerida siin, ei saa eksisteerida seal teises kohas, ehk siis eksisteerimises. Meie oleme muidugi iseendi jaoks olemas, tegelikult aga ei ole meid. Me oleme tühjus, võibolla on tühjus mingi energia mis koosneb meist.
Kurat, seda on liiga raske seletada. See, et sa ennast ja teisi käega katsuda saad, ei tee seda maailma veel olemasolevaks, sest sind ja neid samuti ei eksisteeri.
Muidugi sa ei saa õiget maailma ette kujutada, sest mitte eksisteerivas maailmas ei saa midagi eksisteerida, niisiis sa ei saa näha maailma mis eksisteerib, sa ei saa seda ette kujutada, sest neid mõtteid ei ole sinu maailmas ette nähtud. Pealegi, sa ei saa vaadata teisele poole seina kui seal mingit avaust avastatud pole, nii ei saa me ka teada mis on kaugete maade ja merede taga, me ei suuda seda ette kujutada, sest me pole seda kunagi näinud. Me ei saa ette kujutada seda, mida meie maailmas ei ole.

nice_assu
Uustulnukas

05-01-2005 14:10
Postitus: #21

ei usu mingit jumala crapi vaataks mis ta meie maailmaga teha on lasknud,väga helde temast vist,me oleme nii õnnelikud,tegelt ei,kudas te sate kinnitada et oli selline asi nagu jumal...kuna kirjutati piibel?mida oli lissalr lugedes ja rääkides inimestele neid uskuma panna,mõned inimesed vajavad usku ja nemad usuvadki,kuid reaalselt võtes ei ole teda olemas

Ühel päeval olen seal kus teie ei ole!Fuck the world im going down,i wount let it build inside of me!
Villem
Tavaliige

05-01-2005 16:40
Postitus: #22

Ega see kui midagi halvasti läheb või midagi kohutavat juhtub ei tähenda et jumalat ei pea olema, samahästi usutakse ka kuradisse, ja loogiliselt mõeldes sellest tulebki balants. Ega siis ainult halbu asju ei juhtu, nendest lihtsalt räägitakse rohkem, kaasa arvatud uudistes ja selle pärast võibki tekkida mõte, et kuidas jumal lasi sellel toimuda.

The idea is to keep the green alien landing craft from taking you humans from the ground and changing them into mutants. A mutant is very dangerous to you because he flies faster than you do and shoots at you.
trz
Tavaliige

19-12-2007 00:50
Postitus: #23

Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Mina ei ole kindel, et jumal on olemas.
Aga, mingi kõrgem valem selle maailma toimimiseks peaks olema, aga ma ei tia mis see on. Ilma selleta tundub maailma väga ebaloogiline.

Julgen arvata siiski et rohkem sobiks selleks nimetuseks Looja kui et Valem(Sõna?). Ma ei oska ka ise otsustada, millistes meile teadaolevates religioonides/sektides kirjeldatakse seda õiget ja kardan, et seda sekti ehk polegi. Pole ma saanud seda nõrka "usku" usujuhtidelt vaid ringi vaadates.Vaadates ennast, teisi inimesi, taimi, loomi, Universumit. Mulle meeldib lugeda populaarteadusliku kirjandust, mis minu jaoks tavaliselt enamvähem arusaadav. Ja alati ma saan pea igalt leheküljelt, et mitte öelda lõigust, sellele kinnitust. Raamatud/artiklid füüsikast, astronoomiast ja bioloogiast on just need, mis süvendavad seda veendumust. Olen veendunud selles, et kui inimesed kunagi saavad usu asemel tõe(kui üldse saavad selle absoluutse), siis just läbi teaduste. Igasugused imed, mille põhjal otsutada on kõik ju kahtlase väärtusega, pimeda uskumise küsimus, mida igaühele pole antud kogeda. Aja jooksul kaob pidevalt maapealt mõni ime ning sellest saab täiesti loogiliselt seletatav nähtus. Mis ei tähenda jällegist, et seda analüüsides ma ei näeks selle taga Loojat.Paljud näevad. Paljud ei näe. Kuid kõige hullem on minu meelest pimesi uskumine millesegi, mida sa ei tunne ja ei tea.
Aga...Ma usun, et on olemas Looja kuid ma ei tea milline ta on. Kas ta on hea või kuri? Kas tal on minule seatud nõudmisi/seadusi/kohustusi/õigusi või kas ta üldse teab, et ma olemas olen? Siin kohal tuleb mul toppama jääda, sest seda kirjutades avastasin, et kui ma usun, et ta on olemas aga ei tea milline ta on, siis mis kasu mul üldse sellest teadmisest/usust, et ta on. Kas hakkan ette kujutama ja ehitan ta selliseks nagu minule kõige parem on(pime usk)? Või võtan seda asja nii, et meil pole üksteise vastu mingeid kohustusi, seni kuni ei tea kindlalt?T..a, see kõik nii keeruline peab olema!!!!(hyes)

Järgmisel päeval peale seda postitust ilmus mu emailikasti teadus.ee nr.87, kus artikkel "TEADUSE JA USU VAHEL POLE KINDLAT SEINA"

Muudetud: 19-12-07 kell 22:32:49 trz
Hallucigenia
Veteran

19-12-2007 07:37
Postitus: #24

Tsitaat:Algselt postitas: trz
Julgen arvata siiski et rohkem sobiks selleks nimetuseks Looja kui et Valem(Sõna?).
Ehk polegi vaja neid kahte asja vastandada - on Kirjutaja ja Kirjapandu. Tõstan ümber ühest teisest teemast (siselinkimine konkreetsetele postitustele on foorumis muutunud suht ebakindlaks):
Sest on ka arvatud, et "Matemaatika on keel, milles Jumal on kirjutanud Universumi." (Galileo Galilei) Idee matemaatiliste struktuuride primaarsusest füüsilise maailma (kui nende kehastuse) ees, on muidugi veelgi varasem, väljendatud nt juba Platonil. Seega - kes ei austa matemaatikat, on jumalasalgaja või isegi väärjumalate kummardaja. Ja teisipidi - kui tahate mõista asju, mis asuvad vahetult (meeleliselt) tajutava reaalsuse taga, õppige matemaatikat.
Ton
Tavaliige

19-12-2007 10:12
Postitus: #25

Tsitaat:Algselt postitas: heiminasiin

Ka planeet maa on tegelikult elusolend, nii on hinged ka tähtedel ja taevakehadel. Ka nemad on seotud karma seadustega.
... Kui ego muutus veelgi aktiivsemaks, unustasime oma tõelise mina ja langesime madalale. Kuni me ennast jälle avastame.

Avaldan lihtsalt oma arvamust nagu paluti:

Maa on helenduv olend kellel on oma energiakeha ning kogumispunkt nagu kõikidel teistel elusolenditel.

Ka vanade nägijate jutu järgi toimus inimese muutumine ja eraldumine energiakehast tänu ego ehk enesepeegelduse tekkimisega. Terviklikuse saame saavutada ainult tänu oma energiakehaga ühenduse loomise teel.

Igasugused jumalad ja inglid jätaks jutust välja, milleks kõik need salapärased rituaalid ja fantastilised tegelased? Asjad on looduses lihtsamad kui me tahaks uskuda.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Universumi seadused (kanaldamisest) Erfekt 5 6,158 02-04-2017 00:01
Viimane postitus: Teloslane
  Universumi ja inimese areng Gulja 23 7,335 08-11-2013 00:09
Viimane postitus: Jürka
  Universumi skaala Atypical Pathology Centre 4 2,298 07-07-2012 23:17
Viimane postitus: alisoman
  Elust purgis: Universumi teke, elu väljaspool Maad jne Alduuur 61 16,727 30-07-2010 18:14
Viimane postitus: villu
  Einsteini teooria otsib kas tõestust või ümberlükkamist Tutanhamon 20 5,750 26-10-2008 00:02
Viimane postitus: kaddak1910

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog