Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para-webi raamatukogu - kas on juba loodud?
#26
Tahaks aga tiada, et kas raamatukogu soovitakse luua füüsiliselt vai virtuaalselt?
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas Wilholmensis
Tahaks aga tiada, et kas raamatukogu soovitakse luua füüsiliselt vai virtuaalselt?
Mina kujutan niimoodi ette et mõlematpidi ikka.
Kahjuks ei ole juba umbes aasta vältel mõtetest
kuigivõrd kaugemale jõutud, MTÜ juhtkond vist
kah loiuvõitu selles osas...
Omalt poolt oleks ka "füüsilises" osas pakkumisi
sinna, kui asi juba rohkem ilmet hakkaks võtma.
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas Tehnoloog
Tsitaat:Algselt postitas Wilholmensis
Tahaks aga tiada, et kas raamatukogu soovitakse luua füüsiliselt vai virtuaalselt?
Mina kujutan niimoodi ette et mõlematpidi ikka.
Kahjuks ei ole juba umbes aasta vältel mõtetest
kuigivõrd kaugemale jõutud, MTÜ juhtkond vist
kah loiuvõitu selles osas...
Omalt poolt oleks ka "füüsilises" osas pakkumisi
sinna, kui asi juba rohkem ilmet hakkaks võtma.


Asi pole mitte ainult loiduses (eeldan) aga Para-weebi "formaat" kui selline ei soodusta eriti sellise projekti teostumist vähemalt füüsilises osas. Raamatute jaoks on vaja RUUME ja need tuleb kas osta või rentida. Kui hetkeline kriis välja jätta (mis ka oma pitseri paneb) siis peaks MTÜ need ruumid leidma ja ostma/rentima, kuid kuna rahvas on meil laiali üle terve Eesti ja mitte ainult siis tekib see laenutamise dilemma. Mingil määral oleks ehk teostatav asi digitaalsel kujul, kuid nagu teada ka bitid ei tule kätte päris tasuta ning serveri ruumi on vaja ka kas osta või rentida. Enamuse paraweebudest moodustab aga siiski nooremapoolne seltskond kellel küll huvi ja tahtmist olla ja osaleda, kuid kelle rahaline seis pehmelt öeldes mitte eriti roosiline. Lisaks tuleks arvestada, et paljud materjalid on koopiakaitse all ning kui teeksime suure kogu siis sinna satub tahes tahtmata materjali mille puhul Eesti "autorikaitsjad kukuvad kohe pappi lõhna tundma ning ei jäta enne kui Para-Web ruineeritud.
Seega arvan, et ei maksaks hetkel üle eriti üle pingutada. Kui leiab "puhtad" raamatuid mis on TEADA, et liiguvad vabavarana siis kas teha eraldi teema - Galeriise näiteks - kus siis näidata alla laadimise koht. Link ei võta palju ruumi.

Võimalus on veel, et kui Tallinnas, Tartus või Pärnus (ja mujal) on missiooni tundega inimene kellel ruumi vabalt käes (perekonna mõis või midagi sellist) siis võiks temale suunata neid raamatuid mida keegi mingil põhjusel kodus hoida ei tahaks siis võiks need raamatud temale suunata. Sealt saaks siis teised piirkonna inimesed neid lugeda ja laenata - protokolli välja töötamine oleks juba tehnika küsimus.
Vasta
#29
kes raamatuid enam ei taha ehk, kel neid üle- toogu aga mulle! Wilholmi kogu ootab neid, samuti vanu dokumente, kirjavahetust ja perioodikat.
Vasta
#30
Mina võtan ka alati rõõmuga kõik liigsed populaarteaduslikud (nagu vanasti öeldi) raamatud vastu.
Kui kunagi võimalus avaneb siis olen nõus neid ka "eksponeerima" ehk laenutama. Üritan kuhugi
nimekirja panna ja ilusa küsimise peale saab ehk varemgi kui enda raamatukogu valmis.
Vasta
#31
Mis oleks sellise süsteemi puudused, kui raamatud oleks igaühe enda kodus ning iga liige saaks jagada neid raamatukogu kaudu. Raamatu tellija oleks füüsilise isikuna raamatu laenajana arvel, et raamatu kaduma minemisel saaks vastutusele võtta ( kui ikkagi kaduma läheb, siis vastutab MTÜ).
See jälle eeldaks mingit korda, et raamatu omanikud oleks valmis raamatuid laiali saatma mõistlikes ajapiirides või vähemalt pakuks adekvaatset infot raamatu kättesaadavuse kohta.
Vasta
#32
Mingit sellist laenutussüsteemi ei saa teha, et MTÜ hakkab korraldama raamatute postiga saatmist jms.

Teha saaks aga küll registri, kus on nimekiri raamatutest, et mis kellegil kodus olemas on ning siis võtab ise igaüks u2u teel ühendust ja korraldavad laenutuse.

Ning ka koha, kuhu saab laadida ilma autoriõiguseta dokumente (või kui autor lubab, siis on selleks mingit dokumenti vaja MTÜ valdusse).
Vasta
#33
Raamatute lugemise jaoks peaks olema intranet MTÜ liikmetele. Niikaua kui tegu kinnise ringiga ei torgi ka autorikaitse eriti, kelle asi mida padjaklubi loeb, aga igaks juhuks võiks PDF raamatud panna trükikaitse alla, et suvaline isik ei saaks neid paberkandjale välja trükkida.
Sellest saab muidugi mööda minna ja koopiakaitset ka eemaldada, aga kuna valdav enamus selleks pole võimelised siis see töötab vähemalt autorikaitse jaoks.
Pdfid võiks olla omadele lugemiseks allalaetavad kuid mitte trükitavad. See ei võta ju liiga palju serveriruumi ja intranetti ei pääse väljast ligi.
Isegi võiksin mõned raamatud PDFi skaneerida aga praegu pole turvalist süsteemi ja pahandust endale kaela et jagan autorikaitse all olevaid trükiseid ei taha.
Aga teha saaks raamat ja õhtu.

[Muudetud: 4-21-2010 VironShaman]
Vasta
#34
Sul on hea tehnika,kui õhtu ja raamat.Seda kogust Paradokse,mis üleval skännisin umbes kuu.Raamatute skänniga on see jama,et paksemate puhul jäävad sisemised sõnad halliks ja vahel ka totakalt nihkesse.
Mis laenutamisse puutub siis mul on olemas kõik raamatud ,mis eesti keeles ilmunud ja minu jaoks teemasse lähevad ,aga välja laenama ma neid kül ei kipuks.
Vasta
#35
Kui raamatust PDFi teha siis ei võta aega, aega võtab see kui tahad kätte saada töödeldavat teksti läbi tekstituvastuse. Aga muidugi tuleb vastavad maskid teha skaneerimisele, et enam vähem teksti õieti paigutada.
Skanneri kaant ei ole mõtet liigutada kui ei skaneeri muidu, siis tuleb mingi tikk sinna torgata kus kaane lüliti asub.
Vasta
#36
Pikemas perspektiivis ei tasu sellised "bondi mängud" ennast ära.
Vasta
#37
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Pikemas perspektiivis ei tasu sellised "bondi mängud" ennast ära.
Ega vast ei tasu jah.
Aga mõnda aega saaks ehk nii, et failid kokku pakkida ja parooliga kaitsta.
Vasta
#38
Põhimõtteliselt oleks võimalik ekstra para seltskonna jaoks teha link saksa serverisse,kuhu eesti seadused ei küündi.Ja siis igasugu koodid peale,et toimiks vaid teadjatele?




[Muudetud: 4-5-2010 NelliN2]
Vasta
#39
Siukest poolsalajast asja ei saa teha laiemale ringkonnale.
Rõhk peaks olema sellel, mida kõik kasutada saavad.

Minimaalne süsteem oleks see, et igaüks sisestab oma kirjanduse loetelu ja laenab U2U kaudu raamatu välja ning hoiab kirjatüki staatust ajakohasena.
Aga kui teile tuleb nt u2u tundmatult kasutajalt ants447, siis ma ei usu, et te tahate talle lihtsalt niisama kallist raamatut saata.

Tsitaat:Mingit sellist laenutussüsteemi ei saa teha, et MTÜ hakkab korraldama raamatute postiga saatmist jms.
MTÜ ei jõua jah neid postitada. Ma mõtlesin seda, et kõik laenutajad on tuvastatavad isikud ja raamatukogus arvel, et iga suvaline kasutaja minema ei jookse raamatutega.

Vasta
#40
Eks ma siis jälle nahaalitse tipake - para raamatukogu on hea ja tore idee, kuid tundub, et praktiliselt teostamatu. :S
Vasta
#41
Natuke mäge muhameedi juurde..
http://www.mysteriousman.net/andres/Raamatud/
Need on täiesti legaalsed raamatud,mis olen ajajooksul netist tõmmanud.Enamus on kahjuks vene keeles,Sad kuid siiani pole veel pidanud ühtegi raamatut kahetsema./praeguse seisuga umbes pooled endal veel lugematta/
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Eks ma siis jälle nahaalitse tipake - para raamatukogu on hea ja tore idee, kuid tundub, et praktiliselt teostamatu. :S

Ma arvan, et teostamatu mitte, vaid puuduvad inimesed, kes viitsikisd sellega intensiivselt tegeleda Smile
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas NelliN2
Natuke mäge muhameedi juurde..
http://www.mysteriousman.net/andres/Raamatud/
Need on täiesti legaalsed raamatud,mis olen ajajooksul netist tõmmanud.Enamus on kahjuks vene keeles,Sad kuid siiani pole veel pidanud ühtegi raamatut kahetsema./praeguse seisuga umbes pooled endal veel lugematta/


Ilus kogum - loeme ja vaatame - tänan.
Vasta
#44
Tegelemisele paneb piirid autorikaitse, kui võtad raamatukogust raamatu pead tagasi viima, kui laenad sõbralt pead tagasi andma, kui laadid netist alla jääb koopia sulle, programm peaks kindlustama printimiskaitse ja kuu aja pärast koopia automaatselt kustutama, seda võiks siis nimetada netiraamatukoguks ja seda tunnistaks ka autorikaitse kusjuures võiks ikka lugemiskordade eest tasu nõuda..

Teine jutt on intranetiga, kinnise osaga oma liikmete jaoks kus on võimalik dokumendivahetus. Eks raamatki ole dokument, kõik avalikud serverid kust laaditakse alla midaiganes on mõeldud suuremahuliste dokumentide omavaheliseks saatmiseks, et välisühendusi näiteks mitte koormata.
Modedele nuputamist, intranet paika ja sisse saavad ainult mtü liikmed kel aastamaks makstud.
Muuseas hea stiimul mtü liikmeks hakata.

[Muudetud: 5-4-2010 VironShaman]
Vasta
#45
Nétis tasuta raamatuid küll ju - serveri koormust saaks vähendada kui lisada ainult lingid.
Näiteks Projekt Gutenberg: http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page
Vasta
#46
http://psylib.org.ua/links/index.htm
Vasta
#47
mina laenutaks raamatuid vaid kohapeal, kui leiaks neile jäädava asukoha. Isegi väga tuttavale laenutades olen ikkagi mõnest eksemplarist ilma jäänud. Vanade raamatute ja dokumentide puhul on kindel reegel- need majast välja ei lähe. Kõik raamatud ja arhiiv on mul elektronkataloogis.
Vasta
#48
Nii, jah - see raamatukogu teema kerkis jälle esile. Uurisin natuke seda http://www.LibraryThing.com võimalust
ja minu arvates seal täitsa joonistaks välja. Nimelt saaks MTÜ teha seal omale nn. raamatukogu profiili kuhu siis kannab kõik MTÜle ostetud raamatud. MTÜ liikmed teevad omale soovi korral ka oma Para raamatutest või kogu oma kodusest raamatukogust kataloogi/lehe. Saidil saab moodustada grupi kas kinnise kuhu saavad liituda ainult valitud inimesed või avaliku. Tegin juba katseks Para-Web grupi ( kinnise )kuhu saan kutsuda isikud, kellel juba oma profiil sinna tehtud. Grupi all saab foorumi näol tegelda siis raamatute välja laenamisega ja jälgida kelle käes raamat parajasti on jms. Librarything on hea seetõttu, et raamatust saab väga hea ülevaate, koos sisukirjelduse ja arvustuse ja kaanepildigagi. Ainuke miinus on see, et tasuta saab kataloogin laadida 200 raamatut. Kui soovid rohkme laadida, tuleb maksta kas 10 dollar kuu või 25 dollarit eluaegne aga siis ei ole ka limiiti kui palju raamatuid sa oma kataloogi üles laed. Arvan, et see hind ei tapa MTÜ'd ja liikmed saavad siis juba ise mõelda, kui suure kataloogi nad omale soovivad saada.

Koduleht: http://ee.librarything.com/
Grupi kirjeldus:

What are groups for?
Groups connect users. You can set a group up for the shared library searching, or to socialize through forums. Each group also comes with its own "mini-Zeitgeist" statistics page.

Who might use a group?

Couples can keep their libraries under separate accounts, linked through a group. Book clubs and other organizations can use them to assemble a searchable "virtual library." Users in a particular city or area can use it to talk and see what interesting "statistics" develop. Finally, you can set up interest-group communities, like "history" or "romance novels."

Can everyone see our group?

You may choose whether a group is public or private. Private groups only show to nonmembers the group name, description, and the total number of books in members' libraries. In public groups, all information is viewable to everyone.

Are there any limits?

You can't use a group to connect free "shell" accounts. Users who do this will find their accounts suspended.

Mis arvate?

Toon siia näitena lingi oma kataloogile:

http://www.librarything.com/catalog/Aerling

Siin on siis näha raamat, millele klikkides avaneb leht raamatu üksikasjadest. Raamatuid saab otsida märksõnade järgi ja paremal näha kui paljudel inimestel veel sama raamat riiulil on ning raamatu üle saab arutleda ja lugeda teiste arvamusi jne, jne.


Vasta
#49
http://www.reporter.ee/2010/05/20/ajujah...amatukogu/
Vasta
#50
Minu raamatukogul on organisatsiooni raamatukogu õigused ja raamatukogunduse- ja arhiivinduse teadmised. Mõne aasta pärast saab kogu ehk olema lõplikus kohas, omaette hoones L-Virumaal. Kellel raamatuid pole kuhugi panna, tooge aga mulle, kui miskit saab topelt, siis oma kanalite kaudu saab nendega korraldada teavikute vahetuse.
Meie praegune laenutussüsteem on suletud: esimene rühm on sellised teavikud, mida piiratakse lugemiseks, kasutamine kohapeal, mitte mingil juhul ei laenutata, teine rühm selliseid, mida laenutatakse samuti kohapeal, aga lugemispiirang puudub, kolmas rühm need, mis kohapeal lugemiseks, erandkorras laenutatakse majast välja. Kui keegi annetab meie kogule teaviku ja tahab, et teisedki seda koju võiksid laenutada, siis liigitaksime selle raamatu kolmandasse liiki, teeme kataloogis märke- "kohal/väljastamiseks".
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas ja millal avastasid Para-Webi? dragonlord 250 138,921 11-03-2022, 12:12
Viimane postitus: Minaelan
  Para-Web Facebookis Celtic 55 48,548 07-10-2021, 23:30
Viimane postitus: Lynx Titan
  Mis kasu olete saanud Para-Webist? MissIs 57 47,083 20-03-2017, 16:24
Viimane postitus: Temimoor
  Para-Webi eepos Celtic 27 27,133 10-12-2016, 22:48
Viimane postitus: Avatud aken
  Mittetulundusühing Para-web (80275679) Tutanhamon 27 35,845 11-03-2015, 19:51
Viimane postitus: PiziIngliito
  Milline teemavaldkond teile Para-webist kõige rohkem huvi pakub Ülane 22 22,032 21-06-2014, 15:34
Viimane postitus: Schaumie
  Para-web youtube Balzzar 7 10,723 05-01-2013, 15:50
Viimane postitus: Balzzar
  MTÜ Para-web hakkab pakkuma pulmateenust [Aprilli eri] Metafor 14 15,656 02-04-2012, 10:11
Viimane postitus: Metafor
  Para-webi tassi kavandi valimine Thorondor 12 16,286 01-10-2011, 09:07
Viimane postitus: Aurora Blue
  Para-webi särgi ja tassi kujunduse konkurss - tähtaeg 10. september 2011 Thorondor 24 23,962 13-09-2011, 22:26
Viimane postitus: Cthepy

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat