Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talismanid ja amuletid
Autor Sõnum
talismanid
Uustulnukas

22-03-2009 21:30
Postitus: #1
Talismanid ja amuletid
Oleks hea teada mis vahe on amuletil ja talismanil?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

22-03-2009 22:18
Postitus: #2

Oleks hea, kui kasutaksid otsingut, sest selle kohta juba on siin vastatud ja teemasid ka.
Üks on siin:
http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid44125

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
talismanid
Uustulnukas

23-03-2009 00:19
Postitus: #3

Uurisin seetõttu, et meie MTÜ hakkas kohalikke ja üldse omanäolisi tegijaid turgutama ja nende töid pakkuma.
Meistrite arvamus oli, et see on suht individuaalne asi jne.
ehk huvitab http://www.talismanid.ee/
Teloslane
Tavaliige

07-10-2013 23:12
Postitus: #4
RE: Talismanid ja amuletid
(22-03-2009 21:30 )talismanid Kirjutas:  Oleks hea teada mis vahe on amuletil ja talismanil?

Amulett-(ld. amule´tum) , ohutis, ebausklikel inimestel ripatsina kehal kantav kaitse-ese (pühapilt, ehe, loomahammas jne.) nõiduse, haiguse jm. õnnetuse vastu.
Talisman-(pr. talisman< ar.) , ese, mille kaasaskandmine toob ebausklike arvates õnne ja kaitseb õnnetuse eest.

allikas: Võõrsõnade leksikon 1983a.

Amuleti või talismani kandja! Ole siis tähelepanelik ja hoia meeles, et Sa seda endale pühaks tehtud eset kodust väljudes maha ei unusta, muidu pead ennast süüdistama, kui rajal juhtumisi koperdamisega oma nina taas ära lõhkusid.

Igaühe hinges on peidus teemant, mille üks tahk vajab veel lihvimist, et sellest kujuneks kirgas briljant.
Tulnukinimene
turist Maal

08-10-2013 08:30
Postitus: #5
Bô Yin Râ:
” Olenemata sellest, kas tegu on vääriskividega või ränikividega ojas, tuleb üldiselt pidada meeles seda, et kividel on oma kandjaga kosmiliselt põhjendatud suhted, mis olenevad nende võnkearvust ja millest sõltub esmajoones nende soodne või ebasoodne maine kiirgusmõju. See mõju võib olla peaaegu tajumatu, aga ka päris uskumatult tugev, kusjuures mõju tugevus on alati võrdelises sõltuvuses sümpaatiaga kivi suhtes. Mõistagi ei mõtle ma siin niisugust sümpaatiat, mida tuleks nimetada pigem omamisahnuseks.

Kui amuletid ja talismanid ei ole ühtlasi kivid, siis erineb toimiv jõud nendes kivide omast oluliselt, aga kui need on ühtlasi kivid, siis võib esineda nende juures kombineeritud toime. Juhul, kui amulettides või talismanides on kivikiirgus välistatud, siis toimib nendes üksnes tahtelaeng, millega on antud ese läbiimbunud, ja pole tähtsust sellel millised märgid eseme peal ilmnevad või mis on nende märkide või piltlike kujutiste avalik või salajane mõte. Mistahes märgid või kujutised on väärtuslikud üksnes tahtelaengu “kinnistajana”.”

Omalt poolt lisaksin, et tahtelaengu paneb kas eseme kandja või eseme tegija...seega võiks väga hoolikalt uurida kes on eseme valmistanud.(olen seda teemat uurinud, valmistan ka ise talismane)
Habemik
Rajaleidja

07-05-2014 07:31
Postitus: #6
Ma tahaks lisada, olen viimasel ajal mitmeid foorumied vaadanud. Vene keeles on netis paljju foorumeid, eesti keeles väga vähe. Kuna endal probleeme keeltega pole, olen lugenuid mitmeid.
Palju huvitavalid linke, leidasin http://www.para.ee foorumist. Just amulettidest ja nende väest.
Kuid ka seal olid need lingid vene keeles. Kes oskab vene keelt ja ise otsida ei viitsi, saab palju infot sellest foorumist.
Ise kannan ka nüüd juba kaunis kaua amuletti, olen ka uurinud nende kohta. Amuletid on kasutusel juba tuhanded aastad, nagu ka igasugused kivid.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Talismanid! gothgirl 2 2,800 23-02-2012 18:47
Viimane postitus: gothgirl

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog