Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surnu hing elusa kehas + muu segadus.
#1
Tere,
kirjutan siia foorumisse esimest korda. Leidsin selle foorumi tuhnides internetis, lootes leida infot asja kohta, mis toimus mõni aeg tagasi minu ja mu tuttavate-lähedastega. Lugesin ja vaatasin siin ringi ikka hea 12 tundi, kuid just nende asjade kohta, mis mulle eriti huvi pakkusid, ei leidnud erilist infot. Kui kuskil ikkagi midagi oli, ning see mulle kahe silma vahele jäi, siis vabandan ette, et uue teema algatasin. (Nimesid ma sisse ei kirjuta, loodan, et on arusaadav kuidagi ikkagi.)
Juhtum siis selline, et..
selleks hetkel küll eks-poiss, kuid siiski, armastasime me teineteist endiselt, poos ennast minu pärast. Tean, et minu, sest ta rääkis seda juba kuid, et teeb seda. Alguses üritati nii heaga kui halvaga, et ta ometi aru saaks, et pole mõtet. Kuid lõpuks ei võtnud keegi enam eriti tõsiselt, sest ta rääkis seda kogu aeg ning midagi ei teinud. Kord ka üritas, kuid ebaõnnestus. Igatahes. Ma tean, et see ei olnud tema tõeline soov, end tappa. Ta tahtis tähelepanu, ja just sellel põhjusel ta kogu aeg ainult rääkiski sellest, lootes, et ma oleksin rohkem temaga, mõistaks jne. Ma olin talle kinnisidee olnud alati, minu nimel kõigeks valmis, algusest peale (kaks aastat siis järjest). Probleeme oli piisavalt, ning tema liialtki õrnahingeline - võttis kõike äärmiselt südamesse ning see viis ta ka kergelt depressiooni. Eriti see, et tänu sellele, et me ei olnud lõpus enam päris koos, ja kooli algusest saati oli mind nö. sebinud üks klassivend, ning lõpuks oli meil ka mingi "teema". Minu segadus, tingitud meie tülidest, ning sellest, et 9 kuud oli meil olnud kaugsuhe, kus nägime kord-kaks kuus, ja nüüd tahtis ta kogu aeg koos olla.. käitusin endalegi ettearvamatult ja segaselt. Põhimõtteliselt olin kahega korraga, samas olin vaba ja ei olnud kummagagi korralikult koos ega midagi, üritasin aega jagada ja mõlemaga koos olla kuigi-palju. Teadsin, et nii polnud õige, kuid ei leidnud ka väljapääsu. Pidin nägema mõlemat iga päev ja palju ning ei suutnud nii karmilt valida, nagu sooviti. See oli minu suur viga asjas, et ma asja julmalt ära ei lõpetanud, vaid olin.. enesekeskne ja.. surnud ringis kinni.
Poiss, oma depressiooni ja suitsiidsusele kaldumisega.. ta käis nii psühholoogi kui psühhiaatri juures, kuid mõtted peast siiski ei kadunud. Tegi ta seda sellise ravimi, nagu Valium/Diazepam, mis on tuntud kui kõrvaltoimega suitsiidile kaldumisega (Siiamaani tundub äärmiselt kahtlane, et püshhiaater kirjutas välja inimesele, kes alles oli enesetappu üritanud, sellise ravimi..) Igatahes. Muidu ei oleks ta seda suutnud, ning ta oli mind endale järgi oodanud ka seal kohas enne oma tegu, veel tükk aega.. Süümepiinad söövad siiani, et ma õigel ajal ei läinud-teinud.. 2oleksid-poleksid" peas..
Igatahes. Siit tuleb sisse nüüd põhiteema. Kuidas ma tean, et ootas ja ravimi mõju all oli? Sest peale surma, mõned päevad, ta ütles seda mulle. Teise inimese kaudu. Sellele inimesele oli ta päev enne oma tegu öelnud, et ta ütleks mulle edasi, et kui ma talle järgi ei lähe, tapab ta end ära. Ja see poiss (meie mõlema ühine sõber ja koolivend) võttis seda naljana, teades, et ta on oma enesetapu juttu rääkinud juba kuid, ning ei öelnud seda mulle. Ja justnimelt tänu sellele, arvasime me omakeskis, valis ta ka just selle poisi.. nö.. sisenemiseks. Esimest korda ma ei näinud. Seda nägi ta tüdruk. Kuidas ta poiss läks sõna otseses mõttes üleni kivikõvaks, tegi kahtlast rögisevat häält, silmad kõvasti kinni, üleni pingul, suu (samuti pingul) lahti, ja tegi siis silmad järsku lahti (tüdruku sõnul täpselt surnud poisi suured silmad, nii täpsed, et tüdruk ehmus tohutult ära.) ning nende samade silmadega, ütles : "Andke andeks. Ma ei tahtnud seda. Ütle talle (loe : minule, kes ma kirjutan hetkel.) , et ma armastan teda.." ..ja kadus.. Lõdvestus ja hingas sügavalt. Jõi. Ja vajas magusat, kuna ta on suhkruhaige. Igatahes oli see tema jaoks kurnav ja šokeeriv asi, eriti esimesel korral. Lisaks oli tal tunne, nagu kõri nööritaks. Hääl oli vahelduvalt kas rägisev, nagu hoitaks kõri kinni, samamoodi, nagu oleks köis kaelas või siis rahulik ja vaikne. Peaaegu arusaamatu mõlemal juhul.
Ning oli ta ka maininud ajahetki ja kellaaegu. Buss sinna, kus ta end poos, läks kell 11:00. Poomissõlme tegi ta 7 minutit. Poos end 12:01, kohale jõuti 12:22 , hiljaks jäädi 21 minutit.. (kõik ei ole detailselt meeles, kogu asi on mu mälu hävitanud vaikselt.)
Ka oli too poiss näinud läbi sigaretisuitsu poodud poisi kuju. (ja alati, ka hiljem, kui teda nägi, oli tal kapuuts peas, ainult nina ja suud oli näha.)
Igatahes, siis räägiti sellest ka mulle. Ning ühes toas olime mina, see tüdruk, tema poiss, ning see klassivend, kellega ma hästi läbi sain, ning kelle vastu mu surnud poisil väga-väga suur vaen-viha-jälestus oli. Rääkisime asjast. Imelikest asjadest, mis olid toimunud. 3 tundi peale ta poomist olid klassis tuled vilkunud-särisenud, sellisel viisil, mida muidu ei juhtu, ka õpetaja oli imelikult vaadanud ja tulesid kontrollimas käinud. Seda ma siis tähele ei pannud, kuid hiljem viisin asjad kokku küll. Asjad, nagu aknale koputamine ning koputused uksele, olid juhtunud teistega. Minule otseselt mingeid märke ei tulnudki, mis pani ja paneb mind siiani mõtlema, et miks mina, kui nö. kõige tähtsam, ei saanud ega saa ühtegi märki.. Igatahes. Kell oli siis.. umbes.. kahe aeg öösel. Siis suhtusin asja skeptiliselt. Ei osanud seisukohta võtta. Ei olnud, et ma ei usuks, aga samas, et kindlalt usuks - kah mitte. Igatahes, tuli tollelel poisile jälle see hoog peale. Ausalt - hirmutav oli. See jõud, ja kohutavalt kivikõvaks tõmbumine, kinni hoida teda.. ja siis see lõdvestus.. nägu.. rahulik hääl ja silma vaatamine : " Anna andeks, ..... , ma armastan Sind. Ma ei tahtnud seda." .. ja kadus jälle. Neid kordi oli veel mitmeid. Ja see jõud, kuidas kinni hoidsime teda selle tüdrukuga (teist poissi ei tohtinud ligi lasta, see viha tema suunas, oli tohutu. Poiss, kellesse "hing sisenes" karjus, et too eemale läheks. " Kõik olid omaette šokis. Pisarad loomulikult, (poomisest oli möödas 4-5 päeva. Matused toimusid 6-ndal päeval.) ja hirm, segadus. Poiss, kelle vastu oli vaen, istus voodil, jääkülm - kuigi meil teistel oli palav - ja külm higi kätel - värises. Me hakkasime tajuma, millal hing on meiega, millal mitte. Selline kerge värin oli, kui ta juures oli. Igatahes, hakkas see poiss kartma, et hing tahab teda tappa, ta tundis enamust, mida oli poodud isik tundnud, ja hingel oli tema sõnul viha ta vastu, et ta mulle seda lauset edasi ei olnud öelnud. Poiss tundis end aina enam kurnatuna, ning, et see "sisenemine" tegi talle ka haiget. Tundis, et hing tahab teda kägistada. (Enamus aega, kui hing rääkis, oli ka hääl ja nägu sellised, nagu kõri soonitaks, tugevalt. Nöör kaelas.)
Poiss aga rääkis, et hinge eesmärk ei olnud mitte tema, vaid just see vihatud isik. Ja nii palju, kui mina aru sain, siis teda tappa. (Siit ka omaette küsimus, et kas vaimud-hinged on võimelised tapma? Jah, vaimselt hulluks ajama, mis lõpuks mõjub füüsiliselt ja on võimeline kindlasti aja vältel tapma, aga muudmoodi?)
Siis oligi vahepeal osa, mida ma eriti ei mäletanud hiljem. Kirjutasin msn'i ja teatud kohtadesse staatusesse lauseid, mis sisaldasid lauset "Do it." (+ midagi sellist, nagu "We're eternal. I'm yours. Forever. You have my support." - erinevatesse kohtadesse erinevalt, ja igale poole lisaks "do it") Ise olin rahulik, naeratasin. Teadsin, et ma tean midagi, aga mida, seda ma ei tea. (See tunne valdab mind siiani.) Hommikul mäletasin, et kirjutasin, aga, et mida? Ja lugedes.. hirmutas see ära nii minu kui teised isikud.
Vahepeal ütles poiss, et nüüd on hing läinud. Aga siis olin mina seisus, et ma ei tahtnud, et ta läheks. Siis hakkasin ma ka suhtlema temaga. Mõttejõul. Vähemalt üritasin. Kaelas oli mul kett, mis oli meile mõlemale ülimalt tähtis, graveeritud nimed ja kuupäevad. Hoidsin seda käes, ja mõtlesin, nii sügavalt kui vähegi suutsin, asju. Et ta tuleks tagasi, et vastaks mu küsimustele, jne jne. Tuli tagasi. Kui käskisin tal natuke oodata, et poiss saaks puhata, et ta ei tapaks teda, palusin, ja enamus asjad toimisid. Kuigi mitte kõik. Ja see mõtlemine, mu mõttejõud polnud ealeski nii tugev olnud, kui siis, süda ja mõte koos, süvenenud ühte asja. Konkreetsesse mõttesse, soovi.
Kuigi millegipärast ta enamusele küsimustest, konkreetselt ei vastanud. Ja mis oli omaette imelik, et kui ma küsisin, kas tal on nüüd parem, ütles, et "ei". , kuid hiljem too poiss mäletas ja ütles, et oli parem tal. Samamoodi, küsisin: "Kas me kohtume veel kunagi?" Öeldi, et jah. Hiljem poiss ütles, et ei kohtu. Ja see asi jäigi segaseks.. keegi ei osanud seletada.
Üks hetk ütles too poiss mu nime, täiesti enda häälega, ja et ma tema juurde läheks ja kalli annaks. Läksin, ja ta kallistas sellise jõuga, et kõik, kes ruumis viibisid, said aru, et see oli hing jälle. See oli selline jõud, et mul oli valus, kuid ma ignoreerisin, ja kallistasin vastu. Kordas mu nime. Ja jälle vajus, lõdvestus.. Iga kord, kui ta sellesse asja sisse läks, nägi see jube välja, nagu ta piinleks - agoonia. Need hääled, nägu ja olek..
Kui poiss, kellesse "siseneti" oli niivõrd kurnatud, et enamus ajast, kui oli iseendana, lamas põrandal pikali, käskis tüdruk mul lõpetada. Aga ma ei soovinud, hoidsin kogu aeg ketti käes. Ja suhtlesin selle kaudu, nii palju kui oskasin, vähemalt üritasin, ja lootsin, et mõjub.
Igatahes kestis kogu jant umbes 02:00 - 05:30 . Vahepeal vahetasime tube, taheti sealt minema. (kogu asi toimus ühikas) Mindi minu tuppa, mõtlematult, aga mina just teadlikult ajasin nad sinna, sest teadsin, et seal on energiat. (Miskipärast tundsin, et ta saab energiat hirmust, - Käisin vahepeal ka pika koridori läbi nii, et kustutasin ära kõik tuled, ja kottpimedas tagasi, vaikselt. Kuigi ma kardan kohutavalt selliseid hetki, sain hakkama sellega, miski sundis. - Igatahes. Energia - hirmust, elujõust ja mälestustest.) Igal hetkel olin (ja olen siiani) tema poolt. Kui see poiss mu tuppa astus, tahtis ta sealt kohe ära, nagu oleks puuga pähe saanud, tundis ta ise, ja ütles, et seal on liialt mälestusi. Aga ma surusin nad tagasi sinna. Ja hoidsin teatud aja. Kuni tundsin, et hing oli piisavalt energiat saanud. Ennast valdas kummaline rahu, naeratasin. Kuna see tuba oli suurem kui eelmine, pidin sealt lõpuks kõik kähku välja saama, muidu tundsin, et ta tahab jälle "siseneda" kuid see oli liialt suur ruum, energia oleks.. kadunud. (Seda kõike tundsin ja arvasin mina. Polnud ega pole siiani kindel, kas ma midagi õigesti tegin üldse. Tegin vaid nii, nagu tundsin, et pean tegema.)
*kogu aeg käisin mina ja kustutasin igal pool tulesid, tundsin, et neid ei tohi olla.*
Siis läksime tolle poisi, kellesse "siseneti", tuppa. Seal oli poodud poiss vähim viibinud, ja seal oli rahulikum ka. Ainuke asi - uksi ei tohtinud kinni panna, siis tekkis hingel paanika - jällegi asi, mida ma tundsin. Seletamatul kombel. -
Igatahes.. asi vaibus vaikselt. Lõpuks jäime kõik koos magama.
Hommikul oli.. segadus. Sama päeva keskpäeval olid matused ka. Aga sellega asi ei lõppenud. Küll vaiksemalt, aga midagi oli veel. Sarnaselt. Kuigi nüüd lihtsamalt. Poiss tundis, et enam ei olnud seda tohutult rasket "sisenemist" , vaid oli kas tema või .. hing. Segane värk.
Ka tahtis see poiss ära koju minna, nad ei tahtnud enam seda asja kogeda, keegi ei tahtnud. Vaid mina olin ja olen see, kes üritab asja tagasi saada, kuidagi, mitte minna lasta. Ma ei tea, mida ma tahan või ootan-soovin.. aga ma ei taha, ei suuda, minna lasta.. Igatahes, tahtis poiss koju minna, ja buss.. läks 8 minutit varem ära. (Me ise veel hiljem arvasime, et äkki oli 7 - vaatas ehk kella valesti. 7 minutit - sama aeg, mis tegi ta poomissõlme..) Ka oli päevad tagasi selline juhtum, et üks ta tuttavatest - tüdruk - saatis ühele teisele tuttavale kell 00:01 sõnumi sisuga "12.01" Teine saatis vastu: "Ja edasi?" Ning tagasi sai sõnumi : "Mis edasi? Mis asja?" .. ehk.. tüdruk ei teadnud asjast midagi, telefonis sõnumit salvestunud polnud, ehkki muidu salvestab saadetud sõnumeid. Poisi telefonis aga olid kõik sõnumid. Ka see imeliku sisuga sõnum. .. 12.01 aga oli poomise aeg.. nagu hing ise väitis..
Üldiselt.. asju on palju, mida veel rääkida. Neid imelikke juhtumeid on olnud palju. Ka olin ma paar õhtut väga imelik. Näost valge, kinnisideedega küünlaid põletada, küünal juures magada ja ühel õhtul jõin tohutult vett, arusaamatult palju, nii, et hingatagi ei saanud vahepeal, ja vajasin aina vee, veel. (polnud söönud midagi soolast ega muud sarnast, oleme kõik läbi mõelnud)..
Panime tähele igasuguseid liikumisi ja pisiasju.. Kindlasti, väga kindlalt kohe, on osa fantaasia ja paranoia mõju, kuid enamus ei saa olla. Lihtsalt ei saa. Keegi ei teeskleks sellist asja, ja seda ise kogeda.. Väga keeruline oli kirjutada.. ja üldse, kuidagigi seletada. Loodan, et saab kuidagimoodi aru. Pikk tekst tuli ka väga, aga lühemalt enam ma kahjuks ei suutnud - niigi jätsin paljutki välja, hetkel.
Asjad mis mind siis huvitavad, ja mida ei leia.. on see sama. Nn. hinge sisenemine teise, elavasse, inimesse. Teisi juhtumeid, selgitusi.. teadmisi.. ükskõik mida, midagigi, midaiganes.. Tean, et televisioonis on kunagi näidanud midagi sarnast, kivistumisega ja nii.. ning rääkisin ka tuttava nõustajaga, kes uskus, ja tunnistas, ning nõustus, et on varemgi sarnaseid jutte kuulnud. Jamh..
Ja teine asi, millest ma kuskilt ei leia, ning kas seda teab ja saabki teada keegi.. aga.. see kunagi kokku saamine. Kas on võimalik kokku saada hingedel? Teises elus on asi kahtlane.. ei mäletata ega teata ju, kuid selles.. teispoolsuses. Kuidagi? See asi on nii.. teadmatu, segane.. Aga vajaks, kohutavalt, mingeidki arvamusi..

Aitäh lugemast, ootan huviga arvamusi. Ja vabandan veelkord liialt pika teksti (ning ka võimalike vigade) eest. Ning samas, kui kellelgi küsimusi, vastan palju suudan.

[Muudetud: 3-23-2009 Sh3roin]

[Muudetud: 3-23-2009 Sh3roin]
Vasta
#2
Jah, hinged võtavad küll ühendust inimestega. Enamasti sellepärast, et teised neil minna ei lase.
See sinu kirjeldatud sisenemine selle poisi kehasse on suhteliselt äärmuslik...minu arvates, vähemalt ei ole ma lugenud sellisest juhtumist. Need asjad võivadki jääda juhtuma kuni sina tal minna ei lase. Kui sa hoolid oma sõbrast kelle keha ta sisenemiseks kasutab siis lase tal minna. Jah ja ei vastus selle hinge poolt küsimuse peale kas ta on paremas kohas on selle tõttu, et kui tema elu " stsenaariumis " ei olnud ette nähtud surm enesetapu läbi siis võib tema hing jääda mingiks ajaks oma hingegrupist eemale, et kogetu ( mis valesti läks ) omale selgeks mõelda...

Soovitan lugeda raamatut " Hinge saatus ", autoriks Michael Newton

Veelkord - lase tal minna...lihtsalt isikliku huvi pärast sellise asjaga ei mängita...
Vasta
#3
Usun ka ise, et peaksin minna laskma. Kuid pool ajast ei ole olnud ma üldse mina ise. Hiljem tollele ajahetkele tagasi mõeldes ei mäleta osaliselt infot, mäluaugud.. ja ma lihtsalt, teen midagi, instinktiivselt. Lisaks on sügav teadmine, et asi ei pidanud nii juhtuma, et ta ei pidanud surema. Selline.. kirjeldamatu asi, seletamatu tunne sees, südames, peas.. kuskil vahepeal. Mille ajel ma tunnen, et pean midagi tegema, aga mida, seda ei tea.. ja üritangi leida, otsida. Mingi.. vabaks laskmine see ka ei ole, seda.. ma üritasin vahepeal, aga siis läks asi hoopis hullemaks. Või hakkan mina hulluks minema?

Sooviks võimalikult palju arvamusi, kasvõi isiklikke-ebaproffesionaalseid, aga siiski.. Ma ei tee uisapäisa midagi, kuid mul on vaja teada ka teiste arvamusi, erapooletute inimeste mõtteid, et kuidagigi mingile seisukohale jõuda..
Vasta
#4
Tunne on see, et ta (surnu) püüab sind endaga kaasa kiskuda. Ta tahab sinuga väga koos olla ja teisiti ta ei saa kui kaasa kutsuda. Ta ei tee ettepanekut otse, teiste kuuldes, vaid varjatud kujul, psühholoogiline mäng. Sa pead olema ise tark ja tugev, et kõigele sellele lõpp teha. Tundub mingi karma värk. Eelmises elus võis teil midagi ühist olla ja see käesolev sündmus nagu oleks millegi jätk. Kui sa veel seda seanssi teed, siis palu südamest andeks kõik mis talle tekitanud oled, eelmistes eludes ja ka praeguses ning anna andeks talle kõik mis tema sulle teinud eelmises kui ka selles elus. Kogu hingest, kõva häälega. See oleks võimas rituaal, mis peaks jääma viimaseks.
Ära tüüta oma sõpra rohkem meediumlusega, sest see kurnab väga organismi. Veeliks Jalakas oskab hingi ära saata kui nad kummitamas käivad. Olen ise tema teenust kasutanud ja surnu ei käinud peale seda enam aknal koputamas.
Vasta
#5
Samas.. kui selle sõbra kaudu küsisin, kas sa tahad, et ma sulle järgi tuleks, oli vastuseks kindel ei, mitmeid kordi.. Seega nagu ei oleks, et ta mind kaasa kutsub. Ja mis tekitab ka segadust, on see, et teised said märke, mina aga mitte. Kas ma tõesti ei ole siis tähele pannud midagi? Kahtlen.. Ainult see sõbra kaudu suhtlemine, mille valis ka hing ise, mina ei suuda muuta eriti midagi. Kui, siis vaid oma mõttejõuga teda veel kohata.. muudmoodi tunnen, et ei ole kindel, kas see üldse mõjukski..


Asi.. millest ma algul siia ei kirjutanud. Ma olen (loogilinegi) ise depressiivseks muutnud, äärmusteni. Algul, ikka küsiti, kuidas toime tulen ja ega ma ise midagi sellist ei tee. Siis vastasin, et ei tee, ei tee, ma tean, et miski ei ole seda väärt. Ma olen ise niivõrd paljudega rääkinud ja üritanud ümber veenda, et enesetapp ei ole mingi lahendus.. Kuid nüüd.. on mu enda elutahe kadunud. Lootsin, et peale matuseid läheb tasapisi kergemaks, aga on ainult hullemaks läinud siiamaani. Ja see, et ma tean, et mina oleksin saanud seda ära hoida ja .. ma ei teinud seda. Et see ei pidanud nii minema, mind oodati ja tegu tehti ravimi mõju all ning see ei olnud ta tegelik soov.. Tunnen, et mul ei olegi õigust elada enam. Ja ma ei taha samuti.
Sõpru-tuttavaid, kellega rääkida, nagu on.. aga tegelikult ei ole. Ma olen üksi. Tema, oli alati ainus, kellele ma rääkisin kõike. Enam pole kedagi. Sunniviisiliselt olen isegi üritanud rääkida, aga see teeb asja veel hullemaks vaid. Segadus, valu, hirm ja veelkord segadus. Kõige ees. Tulevikku.. ei näe. Kõik asjad lähevad ainult allamäge. Tahet ei ole, jõudu ei ole. Katsun kokku võtta, katsun millegagi tegeleda, rääkida.. aga peale seda kõike, jäädes natukesekski üksi.. kaob kõik. Jälle. Ainus, millele mõtlen, on see, et temaga kuidagi kokku saada. Surnult, elusalt, teispoolsuses, mis iganes kujul, kuidas iganes. Aga vaid see mind huvitab. Ja see hakkab juba kinnisideeks saama. Ja mul ei näe väljapääsu. Ei taha, ei taha oma lähedastele sama, mida tundsin ja tunnen mina, mida näen teisi tundmas.. Aga ma ei oska enam. Iga päevaga läheb hullemaks. My obsession's becoming my doom.. and I am afraid.


---------------------
Edit: Liitsin kaks järjestikust postitust.

[Muudetud: 25-3-2009 elis]
Vasta
#6
Vastus viimasele postile.

See on täiesti tavaline tunne ,kui tunned süümekaid kellegi pärast,kes on lahkunud siit.
Kui sa ei ole ise piisavalt tugev et asjast jagu saada,siis otsi keegi kes saab toeks olla.
Parim on minna oma eluga edasi ja koheselt unustada,hiljem võid leinata ,kui oled üle saanud.
Vasta
#7
Mind huvitaks, et mis allikatest sa võtad, et Diazepam suitsiidseid mõtteid tekitab? Nt. VALOCORDIN®-DIAZEPAM. Uurisin natuke internetist. Ei leidnud hoiatusi selle ravimi kohta.

[Muudetud: 6-24-2009 Elderm]
Vasta
#8
Igasuguste hullurohtude kõrvaltoimed võivad olla päris huvitavad ja ei pruugi ravimi kohta käivas kajastuda. Näiteks mina olen aastate jooksul üle 5 eri sordi "mõistuseravimeid" tarbinud ja üks neist tekitas tõesti minus huvitava suitsiidikalduvuse. Nimelt selle rohu mõju all hakkasin lambist punaste tulede alt ja valedest kohtadest üle tee jalgrattaga kihutama või jooksma. Ei hoolinud ma ka lähenevatest autodest ja tekitasin ridamisi liiklusohtlikke olukordi. Alles siis, kui üks minu poolt ehmatatud autojuht mu juurde tagasi pööras, autost juhi kõrva istunud neiu välja hüppas ja mulle vastu tatti andis (jah, ta tõesti pani mulle ühe hea kõrvakiilu - ma isegi ei kobisenud vastu, lihtsalt jõllasin teda lollaka pilguga), tuli mul mõistus pähe ja ma lasin raviarstil omale uue rohu määrata, peale mida see probleem kadus. Probleemse rohu infos aga polnud suitsiidikalduvust mainitud.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas Elderm
Mind huvitaks, et mis allikatest sa võtad, et Diazepam suitsiidseid mõtteid tekitab? Nt. VALOCORDIN®-DIAZEPAM. Uurisin natuke internetist. Ei leidnud hoiatusi selle ravimi kohta.

[Muudetud: 6-24-2009 Elderm]

Trankvilisaatorid, sedatiivumid ja antihüpersandid (tazepam, diazepam,imovan,seduxen, radedormjt.)iseenesest suitsiidi ei tekita, AGA SUITSIDOIDSE SEISUNDI KORRAL SÜVENDAVAD SEISUNDID.
Ehk siis, kui suitsiidimõtete retsidiivsuse korral manustada neid nimetatud rühma preparaate, siis seisund süveneb.
Sellisel puhul on esmajärjekorras näidustatud antidepressandid (eutüümsed, analeptilised).
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Wilholmensis
Tsitaat:Algselt postitas Elderm
Mind huvitaks, et mis allikatest sa võtad, et Diazepam suitsiidseid mõtteid tekitab? Nt. VALOCORDIN®-DIAZEPAM. Uurisin natuke internetist. Ei leidnud hoiatusi selle ravimi kohta.

[Muudetud: 6-24-2009 Elderm]

Trankvilisaatorid, sedatiivumid ja antihüpersandid (tazepam, diazepam,imovan,seduxen, radedormjt.)iseenesest suitsiidi ei tekita, AGA SUITSIDOIDSE SEISUNDI KORRAL SÜVENDAVAD SEISUNDID.
Ehk siis, kui suitsiidimõtete retsidiivsuse korral manustada neid nimetatud rühma preparaate, siis seisund süveneb.
Sellisel puhul on esmajärjekorras näidustatud antidepressandid (eutüümsed, analeptilised).

Väljendasin end tookord valesti, jah, see oli värskelt peale juhtunut ja poisi surma.. ja oli raske üldse midagi mõistlikku kirja panna. Just nimelt seda, et "suitsidoidse seisundi korral süvendab seisundit" . Ja tal oli see seisund olnud paar-kolm aastat juba. Eriti viimastel kuudel ja just sellepärast käis ka üldse psühhiaatri juures, kes PEALE poisi suitsiidikatset, määras talle selle rohu. Sellepärast tõingi selle seiga välja.

[Muudetud: 6-30-2009 Sh3roin]
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hing rändab kehast välja? aX 26 9,398 21-06-2008, 13:51
Viimane postitus: anari11

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat