Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surimask
#1
[Pilt: 8.jpg]
Mix hakati inimesele üldse tegema sihukest asja.
Kas seepärast et tulevikus inimesed näexid milline nägi välja vanaaja kuningas/keiser (sest toona arvati ju Kunn/keiser on
jumala maapealne kehastus)
Äkki taheti näidata et selline näeb välja meie kuningas/keiser kui austusavaldus?

Mida arvavad Foorumlased?
Vasta
#2
Vaadates Tutanhamoni surimaski.. siis ilmselt taheti sellega siiski midagi muud kujutada..

Ma pigem arvan, et surimask kehastas tolle aja iluideaali, kui tegemist oli loomulikult armastatud valitsejaga, siis just selle austuse näitamiseks kutsuti parimad kujurid, kes mingi maski välja nikerdasid. Muidugi on ka võimalus, et kujutati tõepoolest valitsejat ennast, kuid ma pigem pooldan seda teist varianti..
Vasta
#3
Inimese näojoontest osatakse välja lugeda tema elusaatust, iseloomu ja muudki nagu käejoontest. Ma oletan, et mask võeti, et jääks teadmine, millises vormis oli kujustunud maailma see hing, kes oli elus tõusnud sellisele kohale. Läbi vormi antakse edasi sisu ja mask annab edasi midagi olulist selle inimese olemusest. Mitmemõõtmelisemalt kui joonistus. Ja see maski edasiantud arusaam inimesest peaks olema eeskujuks või lausa mõjutajaks elavatele. Sest kui areng toimub alt üles, siis on vaja eeskujusid.

Mask kui tükike eeskuju. Millest lähtuda enda kujundamisel. Tutanhamoni ideaali mõttega ka seega olen samal arvamusel. Siiski see ei oleks saanud olla puhtalt õhust võetud ja välja nikerdatud. Ikka surnult, kes oli väärt omadustega inimene teiste meelest.
Vasta
#4
Jah, kahtlemata põhines mingi osa kujutisest reaalsel inimese näol.

Ma pole küll kunstis eriti tugev, kuid aastate jooksul on mõned teadmised kahe kõrva vahele jäänud. Nimelt on olnud tohutult kunstnikke, kes maalivad küll teatud inimest, kuid pisikesed iluvead maaliti lihtsalt ilusaks. Sama pean silmas ka oma ideaali kujutamisel, et kui mõni vana kõbi ei kõlvanud maski modelliks oma suure nina tõttu, siis tehti see pisut väiksem maskile, et valitseja võimsus säiliks..

Loomulikult ei ole minupoolset absoluutset kindlust ning Rant võib õigel teel olla..
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat