Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida mina nendest asjadest tean...
Autor Sõnum
Wolfgirl
Metsaelanik

21-11-2004 15:52
Postitus: #26

Aga kui sa sured beebina...pole eriti aeneneud jne...kas sa siis järgmises elus oled kohe taandarenenud või läheb asi koguaeg sealt edasi kus eelmistes(beebide näol üleelmises) eludes pooleli jäi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
durian
Vana kala

23-11-2004 14:14
Postitus: #27

Tsitaat:Esialgne postitaja Xanto
...selliseid mõttetuid ja seosetuid hirmujutte pole mõtet küll kuulata...
Ja kuidas su enda jutt nendest niiväga erineb?

...for knowledge is limited while imagination embraces the entire world.
Müstik
Shambalas

23-11-2004 18:43
Postitus: #28

Kui inimene selles maises elus edasi ei arene, siis sünnib ta uuesti inimesena ja alustab uuesti sama lollina.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
DeadLyShadow
Uustulnukas

24-11-2004 00:30
Postitus: #29

teema on iseenesest päris huvitav aga tahaks ikkagi mingisugust tõestus materjali selle kohta:o
kindel on see et peale füüsilise keha on inimesel veel üks keha..nimelt hing.....aga ülejäänud 6 keha?:o
millised need ülejäänud keha siis peaksid välja paistma ja kust on see üldse võetud et inimesel on veel peale füüsilise keha ja hinge veel 6 keha?:o
ma nüüd igatahes kahtlen et neid kehasid niipalju on:o

The world is a game to be played

http://WWW.NIGHTLIFE.PRI.EE
Celtic
ja sina pead kandma maailma

24-11-2004 09:50
Postitus: #30

rohkem kui kuus on neid...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Müstik
Shambalas

24-11-2004 19:02
Postitus: #31

To Wolfgirl.
Miks taandarenguga? Ikka samasuguse puhta lehena nagu kõik me siia ilma sündides oleme. Ainult Tiibeti vaimulikud ja india Avataarad, kellede hulka kuuluvad ka Rama, Kiriðna ja Buddha taaskehastuvad kõrgemate olenditena.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
LJ
Uustulnukas

27-12-2004 19:42
Postitus: #32

vot mina ei saa aru kust te seda lolli ibla võtate? on see kõik mida tee siin räägite ära tõestatud ? see on külll üks väga haiglane teema
Celtic

27-12-2004 21:35
Postitus: #33

lj... kui tahad siis võid selle kohta minu käest küsida... kõik põhineb teadmisel ja loogikal

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
LJ
Uustulnukas

27-12-2004 23:08
Postitus: #34

oki vo olin natukse liiga otsekohe. a celtic võiksid siis valgustada mind selles teemas. ei sa ma sellest aru et kust need faktid v asjad tulevad. neid vist eriti omal nahal proovida ei annaBleh
Hallucigenia
Veteran

29-12-2004 11:44
Postitus: #35

Tsitaat:Algselt postitas: napoleon
Isiklikult tean, et mul on üks füüsiline keha ja arvan, et mul on ainult üks hing ehk immateriaalne keha.

Jah, see on see arvamus, millega ka ise kõige enam nõus oleksin. Aga see seitse ... oleks nagu miski ületrumpamine ... et kui on juba õpetus, mis ütleb, et ainult üks (materialism) ja õpetused, mis ütlevad, et kaks (keha ja hing), siis erinemiseks (silmapaistmiseks) tuleb ju üle pakkuda. Võib ju ka alla pakkuda (mind polegi, olen vaid iseenda ettukujutus), aga sedagi võimalust on ekspluateeritud. Nt Jorge Luis Borgese poolt isegi mitmekordselt ("Ringvaremed", vt nt JLB "Fiktsioonid. Aleph", Varrak, 2000, lk 41).
Aga küsimus sellest, kust siis tegelikult pärineb see informatsioon, millele Xanto viitab (kõik need mormooni piiblid, urantia ja oahspe raamatud, lugematute tulnukate kõikvõimalikud soovitused, õpetused ja ähvardused), kes ja mis eesmärkidel ja kuidas seda meile annab, on muidugi huvitav. Beware!
Celtic

29-12-2004 17:59
Postitus: #36

nii LJ... lase aga käia.-.. üritan vastata millele vastata annab

LJ
Uustulnukas

29-12-2004 22:12
Postitus: #37

ei noh ma tahan ihtsalt teada kust see ifno pärineb v noh räägi lähenlat siis kuda see värk on peale surma v nii?
Celtic

29-12-2004 23:45
Postitus: #38

info saamiseks on mitmeid viise.
loed, koged, tead.

teadmine on see hetk kui jõuad arusaamisele et tegelikult sina ise oledki ju see teadmine mida otsid.
ja tol hetkel hakkavad arusaamad ja vastused tulema sõna otseses mõttes lambist.

Legallyblond
Uustulnukas

02-06-2005 19:32
Postitus: #39

ma kipun arvama, et inimene on kolmainsus keha hing ja vaim..
et nagu jumala järgi tehtud ja mitte kindla usundi jumala vaid siiski selle miski, mis osade teooriate järgi ongi kõiksus ja väljapool teda ei ole midagi, teisesõnaga ka algenergia, armastusenergia...
Villem
Tavaliige

02-06-2005 20:09
Postitus: #40

Mis vahe on hingel ja vaimul?

The idea is to keep the green alien landing craft from taking you humans from the ground and changing them into mutants. A mutant is very dangerous to you because he flies faster than you do and shoots at you.
Hallucigenia
Veteran

02-06-2005 20:18
Postitus: #41

Tsitaat:Algselt postitas: Villem
Mis vahe on hingel ja vaimul?

Üks tuleb peale (vaim) ja teine läheb välja (hing)Laugh
Metafor
Veteran

03-06-2005 08:28
Postitus: #42

Vaim on see, mis omab oma "mina" hingesid, hing on lokaalne üksus, ning keha on füüsiline võimalus ennast väljedada.
Hallucigenia
Veteran

03-06-2005 19:56
Postitus: #43

Villemil huvitav küsimus ... tegelikult (minu eelmine post oli muidugi väike sõnavigurdus). Aga tõsisemalt - pole meil ju sellist "Hinge- ja vaimuteaduse õpikut", mis koolis kõigile kohustuslik oleks ja kus see ainuõige vastus sees ... seega ... küllap nii palju arvamusi kui arvajaid ... ja seetõttu esmalt mu isiklik ettekujutus: hing - see on "miski", mis on suht tihedalt seotud bioloogilise kehaga (ja temast võib rääkida ka loomade ja ehk isegi taimede korral), vaim - see on "midagi kõrgemat", seotud ehk ainult eneseteadvust omava inimolendiga. Ehk niimoodi - mõnel kehal on hing (eluskehad), mõnel hingel vaim (inimhinged). Ja kui ma arvan, et hing võib ilma kehata ka ringi lasta, siis vaimu suhtes ... ei oska/julge ma väga midagi arvata ...

Aga laiema ettekujutuse saamiseks võiks vaadata, mis kontekstis ja tähendustes neid sõnu kasutatakse. "Hing" on (eestlastel) muidugi ilmselgelt seotud "hingamisega", mis ju omane kõigile elus olevatele eluolenditele. Nii on see ka vene keeles: duh-dõhanie (Aga ega kõik täpselt kattu kah: "võitlusvaim" = "bojevoi duh"). Inglise keeles aga sellist seost hingamisega pole (hing & vaim - soul & spirit)... seda kõike võiks olla ehk päris huvitav uurida ... keegi siin kunagi kusagil tahtis miskit uurida

vaimutöö
hingede ränd
hing läks välja
vaim tuli peale
terves kehas terve vaim
vaimuilm
vaimusilm
kurivaim
hingitsema
vaimutsema
hingerahu
eluvaim sees
jne ...

Püüdke nendes sõnades-väljendites hinge ja vaimu ära vahetada. Mis välja tuleb? Või mis ei tule? Ja mida sellest arvata võiks?
Metafor
Veteran

03-06-2005 20:57
Postitus: #44

Vaim...minu arust just see suudab eksisteerida ilma kehata, see on nagu keskus hingedele, koht, millesse hinged ennast tühjaks laevad peale füüsilisest kehast lahkumist(surma hetkel siis, mitte astraalis või muus sellises olekus olles).
Aga kes suudab defineerida, mis juhtub hingede ja vaimudega armumise hetkel.
Kas armunute hinged ühinevad, ning kas vaim tunnetab seda? Või siis milline on inimene, kes kannab oma kehas peale hinge veel ka vaimu, kas ta on eriline ning kas teised tunnetavad seda erilisust?
Need on minu lemmik küsimused sel teemal.
zed
Veteran

15-07-2005 22:38
Postitus: #45

Natuke mõeldes ja mõtiskledes, jälgides ja uurides ise-ennast, inimest, inimloomust, inimkonda ja tema ajalugu... tekib tahes tahtmatult tunne, et see maailm kus me elame ongi see PÕRGU!!!
Flash
Veteran

16-07-2005 07:34
Postitus: #46

Kuid minu arust on põrgu koht kuhu inimesed satuvad kui usuvad väärõpetust ( see siis kirku vaatevinklist). Kuid mis on see väärõpetus? Äkki see mis on tegelik tõde ja mida kirik varjata tahab. Inimesed kes pooldavad saatanat ( luciferi) lähevad põrgu. Aga lucifer oli ju see kes hakkas inimestele vaimu saladusi õpetama ( või ma eksin? mina usun seda mis minu jaoks õige )?. Ja Igavene elu on see et hing jääb selle reaalsuse lähedale lõksu ega sa enam uuesti sündida tänu kiriku ajupesule, mitte mingi paradiis. Või ongi see igavene elu igavene ( see mida Xanto raiub ) ja paradiis ongi see kui vaimuna ( hingena ) ringi rändad
Andres
Tavaliige

16-07-2005 08:23
Postitus: #47

Tead mis, peale surma pole midagi.

"Sündides erilisena, elades teadmatuses, surres teades tõtt" A.Tuul
Hallucigenia
Veteran

16-07-2005 09:20
Postitus: #48

Tsitaat:Algselt postitas: Andres
Tead mis, peale surma pole midagi.

Isegi mitte aega? Võiks ju nõuski olla ... Aga kuidas siis saab öelda "peale"? Kui "peale" siiajääjate jaoks ... siis on peaaegu kõik olemas. Olen siiski seda meelt, et siinne maailma pole mu isiklik mõttelooming vaid kellegi suurema ja võimsama oma ja minu kadumisega ta teie jaoks ei kao - st ma oletan (usun), et te kõik olete objektiivselt olemas ja mitte vaid mu kujutluse vili.
Kui "peale" minu jaoks, siis ... kui pole aega, pole ka "pealet". Tegelikult muidugi saan ma aru (?), mida öelda tahad: pole olemas mingit inimese füüsilisest kehast ("nii nagu me teda tunneme", lisaksin mina) erinevat-sõltumatut "hinge", mis saab mingis mõttes ja mingil kujul eksiteerida ka kehast lahus (ilma kehata). Selle väite taga seisab arvamus, et me teame endast (inimolevusest) juba kõik. Et see päriselt nii pole, tõestab vaid seegi, et mille kallal need psühholoogid, neuroloogid jpt oma pead enam murravad, kui kõik juba selge. Kas sellesse veel-mitte-selgesse ossa mahub ka midagi nii suurt ja võimast kui kehast sõltumatu hinge kontseptsioon ... ei tea. See on praegu vist rohkem uskumise kui teadmise küsimus. "Oma mätta otsast" lisan vaid, et kui see nii peaks olema (st hing olemas olema), nõuab see kaunis suuri muudatusi mitte ainult psühholoogias ja bioloogias. Millegi seljas peab see (kehast eraldiolev) hingekene ju sõitma - st mingi füüsiline kandja peab tal olemas olema! Ja seda julgeks nüüd küll mitte enam usuks vaid teadmiseks nimetada, et tuntud füüsiliste kandjate (atomaar-molekulaarne aine + tuntud väljad) baasil vajalike omadustega hingekest kokku ei pane ...
Marelle
Uustulnukas

23-08-2006 18:23
Postitus: #49

Tsitaat:Algselt postitas: Legallyblond
ma kipun arvama, et inimene on kolmainsus keha hing ja vaim..
et nagu jumala järgi tehtud ja mitte kindla usundi jumala vaid siiski selle miski, mis osade teooriate järgi ongi kõiksus ja väljapool teda ei ole midagi, teisesõnaga ka algenergia, armastusenergia...

Olen samal arvamusel.(H)
Jason
Bännitud

06-02-2007 18:06
Postitus: #50

Tsitaat:Algselt postitas: Xanto
Inimesel on peale füüsilise keha veel 7 keha
Kui sa siin maailmas sured, siis sureb ainult sinu füüsiline keha, kõik muud kehad ja "värgid" jäävad alles.
Peale surma, viibib inimese Hing (üldistatult öeldes) ikkagi alles

Peale surma ei lähe te põrgusse, need piibli ja muude usundite ähvardused saatke pikalt, need tuleb otsemas joones p**** saata

Mõne aja pärast peale füüsilise keha surma läheb inimene puhastustule tsüklisse, kus ta puhastub võõrenergiatest ja muust "sodist"
Peale seda rändab ta kaugetele jahimaadele ja hiljem kehastub uuesti.
Võib ka juhtuda, et kehastub mõnele muule planeedile

Kummitused on siis need inimesed, kes on jäänud meile lähedastele tasanditele "lõksu"
Mõned on siin kinni, kuna ei soovi mitte kuidagi lahkuda, mõnedel pole piisavalt energiat
Tegelikult tuleb kummitustele anda lisaenergiat (et nad ise saaks rännata "edasi") või nad ise puhastustule auku viia
pakun, et eelkirjatnud kodanik on lubatust rohkem aega veetnud vaimumaailma foorumis või niisama tokrodat kuulates.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Etapid teel. Mida läbida? Ton 3 2,409 16-09-2006 21:29
Viimane postitus: Wolfgirl

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog