•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Püha Graal
#26
ma pean nõustuma müstikuga olen lugenud seda raamatut(HEA RAAMAT MUIDUwink ) ja näinud seda maali ja see on tõsi jeesuse paremal käel istub naine.. lisaks ulatub üks käsi inimeste seast mis ei kuulu kellegile!!! Lisaks Dan Browni raamat põhineb ajaloolistel faktitel...
Aga jah ristiusk pole õige usk enamus sellest usust on laenatud... nii et kahtlen et siiski püha graal kui mingi püha KIRKU reliikvia on, sest nii palju kui ma olen kuulnud pidi see olema maarja magdeena säilmed ja mitu kasti ürikuid, kõik ülejäänd 80 evangeelimit mida Rooma kirkukogu ei lasknud piiblise kirja panna, nendes evamgeelimites räägiti. et Jeesus oli inimene mitte jumalik
Vasta
#27
Graal on ju teadagi Neitsi Maarja, Jeesuse naine, kes kandis oma üsas nende tütart Sarah-it.
Graal pole mingi materjaalne objekt ja on kindlasti Jeesusega seotud ja seda pole siis nii võttes tänapäeval enam olemasgi.
Vasta
#28
neits maarja polnud jeesuse naine vaid jeesuse ema.... marguus tee endale selgeks kes on kes neits maarja oli jeesuse ema aga maaraj magadeena oli jeesuse naine
Vasta
#29
mina usun et kuskil on midagi sellist olemas.
annab ta nüüd igavese elu või mitte. kuigi ma ei usu eriti
samas usun jälle et see võib juba leitud olla aga keegi ei teagi seda kuna me ei suuda mõista selle väge.
(seost jeesusega ma uskuda ei tahaks)
Vasta
#30
Jääb üle ainult arvata, et ükski siinsetest kurtjatest ei ole võtnud seda püha graali puudutava teabe otsimist piisava tõsidusega. Nende rohkem kui kolme aasta jooksul, mil see küsimus siin foorumis üleval seisab, oleksid nad ju kas või kõige lihtsama internetisirvija abil jõudnud leheküljeni www.graalia.ee ja avastanud, et juba 12 aasta eest ilmus ka eesti keelde tõlgituna Graali sõnumi "Tõe valguses" esimene osa ja aastal 1999 selle kordustrükk. Aasta hiljem ilmus ka teine osa, kus leheküljel 163 asub näiteks peatükk 34, "Püha Graal".
Vasta
#31
Kuidas sina sellesse suhtud? On see tõevalgus ka tegelikult ere?
Vasta
#32
Tsitaat:Algselt postitas: skarabeus
Graali sõnumi "Tõe valguses"
Tänud viite eest, skarabeus! Jah muidugi, sellele oleks võinud ka varem tähelepanu pöörata, aga või sa kõike jõuad. Järgnevgi on vaid põgus reflektsioon viidatud veebikohas www.graalia.ee sisalduva materjali ja sealt hargnevate linkide põhjal Oskar Ernst Bernhardt (1875-1941) alias Abd-ru-shini põhiteosele "Im Lichte der Wahrheit" ("Tõe valguses").
1. Tegemist on mahuka (3 osa, kokku üle 1000 lk) tööga.
2. Tegemist on laiahaardelise, kõikehõlmavusele-kõikeseletavusele pretendeeriva teosega, vähemasti raamatu praeguste levitajate väidetel:
"The Grail Message is a special Work, which clearly answers all the unsolved problems of human existence. The vast knowledge mediated in its pages leads ... to clear recognitions. ... The laws in which the entire Creation came into being and exists are plainly set forth, the World Happening is interpreted in its true significance, ..." (minu bold H)
3. Kust pärineb raamatusse kätketud teave, selle jätab OEB mõneti hämarasse: "Ma ei ole mingi prohvet ega nägija selle tavapärases tähenduses, ning teiselt poolt ei kasuta ma ka mingeid ebatavalisi allikaid. Mul pole kumbagi järele vähimatki vajadust. Ka ei laena ma midagi teistest valdkondadest, nagu mõned seda kujutlevad. Ma ei pärine mingist koolkonnast ega ole teinud läbi mingit ettevalmistust. Ma pole midagi spetsiaalselt uurinud ega kusagilt neid teadmisi kokku korjanud. Ma pole tänapäevani lugenud ühtegi budistlikku, teosoofilist, antroposoofilist ega mingit muud teost ning lükkan kõik taolised raamatud otsekohe tagasi, kui neid mulle pakutakse. Kõik, mida ma oma loengutes räägin, tuleb täie veendumusega minust enesest." Siit johtub kaks võimalust: OEB kas salgab mingitel põhjustel maha asetleidnud ilmutusliku sisenduse või on sisendus tehtud jätmata vähimatki jälge sisendajast - huvitavad variandid mõlemad.
4. Kuigi OEB ei kuulunud teadaolevalt ühtegi religioossesse liikumisse, rääkimata mõne taolise asutamisest on tema teoste põhjal ja nendest inspireerituna hiljem moodustunud mitmeid ühendusi. Abd-ru-shini peateos, Graali sõnum "Tõe valguses" on aluseks rahvusvahelisele Graaliliikumisele: "See liikumine ei kujuta endast mingit sekti, uut usku ega kirikut, vaid ühendab üle kogu maailma neid inimesi, kes on valmis elama ning korraldama oma töid ja tegemisi Graali sõnumis näidatud tõekspidamiste järgi." (Milles erinevus kirikust, küsiks siiski? Või on tegelikult tegemist pretensiooniga millelegi enamale kui seda on korrumpeerunud ja inimesest eemaldunud "ametlik" kirik?).
5. Lugemata konkreetset peatükki "Pühast Graalist", ei oska ma muidugi arvata, kui ammendav-kõikehaarav on OEB graali-kästlus. Miskipärast tundub, et Graal on talle pigem sümbol, ideeline telg, mille ümber kasvab ja kujuneb OEB filosoofiliste seisukohtade süsteem. See võib olla muidugi ka väga ekslik arvamus.

Lõpuks üks lause OEB saatesõnadest "Tõeline usk on ainult veendumuses, ja veendumus tuleb üksnes läbi asjaliku juurdlemise ja halastamatu kontrollimise!" Kuldsed sõnad. Tõepoolest. Lähenegem nii ka Abd-ru-shini teostele.
Vasta
#33
Juba sõnaseade viitab uusaja tüüpilisele "guruismile"
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Juba sõnaseade viitab uusaja tüüpilisele "guruismile"

Selline järeldus võib tulla lihtsalt väga pealiskaudset lugemist, ja sel juhul polegi loota ka loetu mõistmist.
Vasta
#35
Einoh, miks ma ei mõista siis...

iseenesest huvitavad ja mingi nurga alt ka "õiged" mõtted, ent neid järeldusi varjutab tõik, et "guru" pole isiklikku mõttemudelit loonud vaid järginud võõrast mõttelõnga.

Mis mind kummitama jäi, oli iseloomustus Jeesusest ja tema õpetuse tänapäevasusest. Iseenesest täiesti loogilised mõtted, mida me kõik teame, ent mida keegi peab meile näpuga ette näitama et need "leiaksime"
Vasta
#36
Kui "mingi nurga alt ka õiged mõtted", siis millise nurga alt on nad "mitte õiged" ?

Milline on ja kust pärineb see väidetavalt "võõras mõttelõng", mida "guru" olevat järginud?

Teadmisest üksi ei aita isegi siis, kui me tõepoolest teaksime. Vaja on neid teadmisi ka kasutada.

Aga siiras tervitus tublile Hallucigeniale! Esimese korra kohta - näidatud aadressi silmas pidades - ootamatult ja meeldivalt nutikas postitus! Ma ei oska veel öelda, kui kauaks ma siia foorumisse kirjutama jään. Ega see vähemalt esialgu eriti mugav ei ole. Pealegi olen oma ütlemise selle kolmeaastase pimesi otsimise kohta juba ära öelnud, ja kes tahab kuulda, see on kuulnud. Loodetavasti jääb selles pealtnäha tõsises foorumis vähemalt graaliteemalisi uitmõtteid edaspidi vähemaks. Huviliste jaoks on otsekontaktid võimalikud edaspidi näiteks tolle skarabeuse meiliaadressi kaudu (kui see peaks siit kusagilt välja paistma ;-). Konkreetseid kontaktandmeid on ka aadressil www.graalia.ee
Vasta
#37
Üks põhivigadest uusaja mõtlejate juures on see, et võetakse üldtunnustatud vana ja segatakse kokku üldtunnustatud... vana aga teise kultuuriruumi omaga. Nii näiteks on Urantia gildkond enda kanda võtnud segada Jeesuse õpetused Budismi ning newage ufonautikaga, wicca nõiad haaravad iidsetest paganlikest mõttemaailmatest vajalikku ja miksivad kokku uueks jne.


Skarabeus... mingi nurk tähendab seda, et mõtted on õiged, väljendusviis jätab soovida. Aga see vaid minu arvamus ning olen meeleldi valmis sel teemal kuskil mujal edasi arutama.

Võõra mõttelõnga all peangi silmas sedasama kristlikku pärandit, mis juba oma algselt olemuselt keerab kogu teooria ning vaimse õpetuse "isikukultuseks"
Vasta
#38
Celticu etteheidetega uusaja (kas ainult ;-?) mõtlejatele võib paljudel juhtudel muidugi täielikult nõustuda.

Kui aga Graali sõnumi autorilt küsiti, kuidas ta on oma sõnumini jõudnud, kas ta on prohvet või nägija, või kasutab ta mingeid ebatavalisi allikaid, siis vastas ta sellele nii:

"Kuigi see on tegelikult puht isiklik küsimus, tulenedes seetõttu lihtsalt uudishimust, ning sellekohane teadmine ei anna vaimsele arengule absoluutselt mitte midagi, teen ma seekord erandi ja vastan ka sellele.

Ma ei ole mingi prohvet ega nägija selle tavapärases tähenduses, ning teiselt poolt ei kasuta ma ka mingeid ebatavalisi allikaid. Mul pole kumbagi järele vähimatki vajadust. Ka ei laena ma midagi teistest valdkondadest, nagu mõned seda kujutlevad. Mitte midagi pole teiste järgi kokku seatud. Kui te leiate siin ühiseid jooni mõnede vanade või ka uuemate õpetustega, siis on asi lihtsalt selles, et neis on tõeterad sees. Need peavad tõepoolest kõikjal samaks jääma, ja nii leiate neid ka minu loengutes.

Ma väidan ise, mitte ei kompileeri! Keda see vastus ei rahulda, see ei saaks ka siis aru, kui ma pikemalt seletaksin. Ma soovin, et inimesed süveneksid sõnadesse ning võtaksid neist nii palju kui nad suudavad, sest ilma igaühe isikliku veendumuseta pole sellest talle kõige vähematki kasu. Veendumus ei pea aga olema seotud sõnumi toojaga, vaid tulenema seesmisest kooskõlast öelduga!"

See tsitaat on kopeeritud aadressilt www.graalia.ee
Vasta
#39
Püha Graal pidavat siiski olema püha kuninglik veri. Kuninglik veri liigub edasi ainult emaliini pidi. Kõrgest soost kuninglikud mehed/pojad abiellusid oma poolõdede ja teiste lähisugulastega, et veri jääks perekonnas kestma. Graali kuju on kui sümboolne emakas, ehk üsk, mis kannab edasi kuninglikku verd järgmistele põlvedele.

On välja selgitatud, et Maarja ei olnud mitte "neitsi", kes sünnitas vaid "noor naine". Need kaks sõna on algses keeles väga sarnased ja tõlkeviga pärineb juba 17 saj.-st. Niisamuti nagu tõlkeviga, mis teeb Jeesusest puusepa poja. Nimetus ho tekton tähendas siiski silmapaistvat õpetlast/ meistrit. Tema oli see kelle juhatuse all valmistati pulberkulda ja kõrgemat ametimeest on raske leida. Ühtlasi pärines Joosep Taaveti kuningasoost.
Jeesuse ema Maarja oli samuti väga kõrgest kuningasoost ehk siis Püha Graali kandja ja edasiandja. Niisiis oli Jeesus Maarja ja Joosepi seaduslik esimene laps ja tänapäeva mõistes kuninglik prints. Jeesuse enda abikaasa oli samuti Maarja. See eesnimi oli neil rohkem "esimese leedi" tiitli eest ja sellele lisandus tavaliselt mingi liignimi, et neil vahet teha.
Samuti on tõlkimise viga, et Jeesus sündis laudas. Luuka evangeelium on ainus kus on juttu Jeesuse sünnist ja seal on öeldud, et Jeesus sündis kojas ehk majas. Kreekakeelne originaalversioon ütleb, et "katalumas" polnud" topost" ehk toas polnud kohta ehk tingimust (ehk lapse hälli) ja nii toodi tuppa sõim kuna ei olnud hetkel võtta hälli.

Need "imed" mida Jeesus tegi- ei ole enam imed kui vaadata neid tänapäeva vaatenurgast ja kui uurida hoolsalt taustainfot. Kõik andmed paistavad viitavat asjaolule, et ta ei saanud üles tõusta surnust, sest teda ei maetud surnult vaid viidi elavana koopasse surma ootama. Mingil põhjusel otsustas ta mitte surra ja lahkus perekonna matmispaigast.
Vasta
#40
Ilmselt oli siiski liiga ennatlik loota, et edaspidi jääb selles pealtnäha tõsises foorumis graaliteemalisi uitmõtteid mõnevõrra vähemaks. Üldjuhul on kaks võimalust nagu ikka - kas kirjutaja pole kõnealust teost üldse kättegi võtnud ja kappab oma lemmikratsul läbi tüma soo vapralt edasi nagu muistegi, või on ta lugenud läbi kas või peatükid neitsist sündimise, surnuist ülestõusmise, imetegude ja muu sellise kohta, kuid pole neist sugugi aru saanud. IMNTHO

www.graalia.ee
Vasta
#41
Niipalju kui ma seda "Graali sõnumit" olen lugenud- paistavad kõik sealsed mõtted juba ammust-aega teada olevat. Uurimistöid on ju ka märksa uuemaid ja teisest vaatenurgast lähtuvaid.
Püha Graali kohta on ääretut põhjalikumaid teoseid kui paar peatükki kusagil päris heas raamatus, mis on mõeldud siiski rohkem inimestele, kes taolistest asjadest esmakordselt aimu saavad.
Ma tunnistan muidugi, et minu eelmine tekst oli oma lühiduses mõnevõrra primitiivne ja kontekstist väljarebitud, kuid sisu see suurt ei muuda.
Vasta
#42
Ega minulgi pole oma viimases nukravõitu repliigis midagi muuta. Lisaksin ehk vabas sõnastuses ainult ühe mõtte alutori lõppsõnast - kui te olete soovitatud viisil, st otsast peale, antud järjekorras ja ilma midagi vahele jätmata ning ise pidevalt kaasa mõeldes ja kõike loetut oma seniste kogemustega kriitiliselt kõrvutades jõudnud selle viimase leheküljeni, siis minge tagasi esimese osa algusse ja hakake kõike otsast peale uuesti lugema. sest selleks ajaks olete ehk saanud juba pisut aimu, mida te käes hoiate.

Ja autori enda vastusest tema kuulajate küsimustele: "Mida inimestel täna nende arenguks tarvis on, selle on nad saanud. Kes iganes tahab veel rohkem teada, see pole sellestki aru saanud, mis juba öeldud on, ja ükskõik mida veel juurde lisada, see ei aitaks teda nagunii."

www.graalia.ee
Vasta
#43
Niisiis ei tea me ikkagi, mida see kuradima graal endast kujutab ja kas ta üldse eksisteerib või on ta lihtsalt sümbolistlik kujund.

Olen mitmeid Graali teemat puudutavaid kirjanduslikke teoseid lugenud ja olgem ausad-ka neis teostes juratakse vaid teooriat. Kes uuris välja, et "see asi on maetud mingi Prantsusmaa pisikese kabeli alla", kes paneb, et "see asub Jeruusalemma templi varemete all", samuti võib kuskilt lugeda mingi "kanaldaja" möla a´la "Graal on mingi kosmiline blablablaa, teeb seda ja seda blablablaa ja paneb inimesed uskuma jumalasse blablablaa", ning muidugi käibivad ka teooriad, et see Graal on lihtsalt mingi vereliin, mis hetkel on kas inimeste seas peidus või siis kusagil kosmoses mingil planeedil või laevadel ootamas võimalust naasta avalikult ja asuda troonile.

Aga kuhu jääb praktika? Kas saakski minna kusagile Graali otsima? Riigid, kelle territooriumil see arvatakse olevat, kas eitavad seda või keelavad "püha reliikvia kaitset" ettekäändeks tuues igasugused katsed alustada näiteks kaevamisi, seega ainus variant on need riigid sõjaga maatasa teha(hyes) Samuti, kui otsingutest saab teada maffia või mõni religioosne grupp, võib asi lausa nugade peale minna.
Oijah, lahe oleks, kui kusagilt ilmuks infi, et see graal või misiganes asub siin Eestis Laugh Siis ehk üritakski tõsisemalt mingit otsingut ette võtta. Muidu meil ju objekte küll, mida mõni "ekstrasenss" saaks hakata reklaamima kui "maetud Püha Graali"-Merivälja objekt näiteks...
Vasta
#44
Ilmselt oli siiski liiga ennatlik loota, et edaspidi jääb selles pealtnäha tõsises foorumis graaliteemalisi uitmõtteid mõnevõrra vähemaks... (postitasin 30-6-2007 kell 21:42:41 )

Vahelduseks üks õpetlik (mitte õpetav Bleh ) lugu [b]kvaasidaltonismist[/b, ja seda täiesti oma isiklikust kogemusest. Eelmisel aastatuhandel, rohkem kui kuuskümmend aastat tagasi viisid vanemad mind enne kooliminekut silmaarsti juurde, sest olin hakanud nende meelest liiga lähedalt lugema. Seal pinniti muidugi hoolega, et kui pisikesi tähti ma sellelt toa teises otsas olevalt tabelilt näen, ja kirjutati lõpuks välja ka mingid prillid. Enne lahkumist tuli keegi mõttele kontrollida ka minu värvide nägemist. Selleks näidati neid hästi tuntud postkaarte pisikeste pastelsete mummudega ja küsiti, mis numbrit ma seal näen. Pingutasin nagu suutsin, aga ei näinud ma seal mingit numbrit, ei esimesel, teisel ega ka kolmandal kaardil, vaata kui lähedalt tahes.

Arst hakkas juba kirjutama diagnoosi, et täielik värvipimedus, aga mulle ei andnud see lugu sugugi rahu, ja küsisin siis arsti käest, et milliste mummude peale need numbrid on kirjutatud või milliste mummude vahele ära peidetud ja kui väikesed nad siis tegelikult ikkagi on. Selle peale sai ka arst selgeks, et tema küsimus oli sõnastatud, pehmelt öelda, pisut puudulikult, ka kui mul kästi otsida mitte pisikesi ja olematuid peidetud numbreid, vaid vaadata nendest mummudest moodustatud terve kaardi suurust kujundit, olid ka kõik probleemid lahendatud...

http://www.graalia.ee/
Vasta
#45
Skarabeus... mida enam sa kirjutad, seda enam sa kinnistad minu väidet, et tegemist on tüüpilise gurundusega ning et sina oled tolle guru andunud kummardaja.
Vasta
#46
Tüüpiline kristlik njuueidz... kus vaimne inimene on see, kes ostab ja loeb ilma süüvimata suurel hulgal läbi sellist pahna, ja siis usub, et "nüüd olen õnnelik", kuigi probleemid sellest ei lahene (näiteks abikaasa töölt tulles annab "tervituseks" rusikaga vastu tatti jne).
Vasta
#47
Mina ei usu, et Jeesus olemas oli ja seega ei saanud olla ka Graali.
Vasta
#48
Pakun, et graal on siiski metafoor, mis kellegile/millegile omistatud.

Toon korra ehk tobedavõitu võrdluse, aga..
G.C.Marquezi raamatus on ka see mustlane oma ürikutega, mille keelt keegi ei mõista ja mida üritatakse ikka ja jälle kodeerida mõne isiku poolt, kes seal majas elasid. Ja alles lõpus mõistab see üks Hooo-seedest, et sel oli kirjas tema suguvõsa ajalugu.

Äkki on ka graalil selline tähendus. Mõne kadunud tsivilisatsiooni ajalugu, praeguse inimkonna ajalugu vms. Konkreetselt ju ei teata, mis ta on. Vaevalt, et ta peeker või vereliin on. A krt seda teab.

Ja ma, va tuulepea, unustasin raamatu nime: "Sada aastat üksildust"

Muudetud: 25-7-07 kell 18:50:37 InDemand



Muudetud: 25-7-07 kell 19:00:03 InDemand
Vasta
#49
Noh... Jeesus võttis oma verd ja see oli vein ning jeesus võttis oma liha ning see oli leib.
Karikas, millest Jeesus jõi Viimsel Õhtusöömaajal ongi paljude arust Graal.

Iseenesest huvitav oli jälgida Indiana Jonesi otsinguid Püha Graali radadel... kus toodi väga hästi välja minu jaoks põhitõde kogu selles loos - pühadeks reliikviateks peetakse alati kulla ja karraga seonduvat, tõelise aarde leiavad need, kes suudavad sellest mööda vaadata.

Nii oli ka seal filmis Graal mitte kullast pokaal mis kalliskividega ehitud, vaid lihtne puidust voolitud nõu, sest oli ju ka Jeesus puusepa poeg...
Vasta
#50
Püha õhtusõõmaaja karikas on ainult üks versioon Graalist. Peamiselt kurtuaasseist romaanidest esile tõusnud.
Aga selles, et Jeesus oli puusepa poeg, sa küll eksid.
Jeesus oli "oskusmeistri poeg", (see on õige tõlge), st ta oli tegelikult egiptuse müsteeriumeid tundva mehe poeg. Sellest on juttu Gardneri "Püha seaduselaeka saladuses". Lk. 28. Nimelt öeldakse UT-s Jeesuse isa kohta, et ta oli "oskusmeister" (aramea naggar, kreeka ho tekton), kuid 17.saj. tekkinud väärarusaama tõttu hakati seda tõlkima sõnaga "puusepp".
Oskusmeistrite meisterlikkus oli seotud esoteeriliste teadmistega, mille kohta kasutati nimetust kynning. Saladuste hoidjaid nimetati "oskajateks" ehk "osavateks" (ingl cunning).
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  da Vinci Püha õhtusöömaaeg kurk 35 20,641 11-11-2014, 22:04
Viimane postitus: namaril
  Püha tuli, mis ei põleta Hallucigenia 0 3,289 19-06-2006, 21:24
Viimane postitus: Hallucigenia
  Püha Januariuse veri Hallucigenia 4 3,892 08-05-2006, 19:16
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat