Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reede ja 13..
#26
Mul on 13. ja reede alati väga hea päev.
Puhas ebausk, muud midagi.
Vasta
#27
ma sündisin 13 ja reedewink
(detsembris)
ja midagi pole eriti juhtunud,ainult eelmine aasta kukkus ema tordiga pikaliLaugh
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: calitry
Ei usu...aga kuidagi ebameeldiv päev on ikkagi..Ei ole veel midagi ebameeldivat juhtunud täna...
Ei tea miks just 13 ja reede selliseks päevaks on valitud..?




Sest siis poodi Inglismaal kurjategijaid üles
Vasta
#29
..noh.. tegelikult saatis paavst üle maailma laiali kirjad,
mis pidi avama kõik ühel ja samal kuupäeval
ja selleks oli juhtumisi 13 reede ja kirjas oli käsk tappa kõik
templirüütlid

endal muide on ka tavaliselt 13 reede hea päev Smile
kuigi ilmselt ma lihtsalt üritan ebausku ignoreerida
ja usun sellel päeval eriti oma ettevõtmistesse Bleh

päeva lõpus saab kalendrile keelt näidata Smile

Muudetud: 2-6-06 kell 00:02:33 Lenore
Vasta
#30
mina tean kaht versiooni.
1)viimsel õhtusöömaajal oli juudas 13.külaline,kristus löödi risti reedel.
2)reedel,13.oktoobril 1307 vahistati prantsusmaal kuningas philippe IV käsul mitusada templirüütlit,mis tõi kaasa ordu hävingu
Vasta
#31
Olgu või 20-nes laupäev, ikka kõik s*tas kinni (e. veab kõik viltu)
Vasta
#32
Ma tegelt väga ei usu sellesse ,et 13 ja reede on mingi mõjuga. Aga lihtsalt vahel saab ärevusega vastu võetud seda päeva. Selle viimase 13 ja reedese päeva ma üldse unustasin ja sel päeval läksime sõbrannadega tülli, aga ma arvan , et see oli lihtsalt kokkusattumus, me mõnikord lähme ikka sõbrannadega tülli või õigemini solvume üksteise peale. Aga eelmisi 13 ja reedet, ma ei mäleta...kas juhtus midagi või ei!
Vasta
#33
Olen kuulnud/ lugenud, et 13-reeel pidi inimestega palju vähem õnnetusi juhtuma, kuna siis ollakse ebausu tõttu palju ettevaatlikumad.
Vasta
#34
13 ja reede on minu jaoks küll hea päev...kui midagi hullu juhtub siis ikka esmaspäeva hommikul või kolmapäeva päeval...lemmikpäev on neljapäev, kui ma sündisin...aga siiski on mul tavaliselt kõik hästi nagu alatiSmile

13 ja reede on nagu see musta kassi lugu...mõnele toob õnne mõnele õnnetust....kõige lihtsam oleks jälgida kalendrit ja vaadata millal kellegil esinevad need õnnetuste päevad, et siis neist hoidudaLaugh
Vasta
#35
Islamimaailmas on reede enamasti puhkepäeva, seega peaksid seal vähemasti halvast õnnest tingitud tööõnnetused välistatud olema. Tõsi, ega ma sedagi tea, kas number 13 muhameedlastele üldse pahasti mõjub.
Vasta
#36
Asi ongi ikka nii,kellegiltähtsal ninal läks 13.reede midagi väga nihu kuulutas selle õnnetuse päevak ja nüüd inimesed kes kardavad 13.reedet keeravad enda asjad ise kihva ja arvavad etnädala päev on süüdiselles!Smile
Vasta
#37
Mina lootsin erinevalt oma teistest perekonnaliikmetest tol päeval kangesti, et mu õelaps võiks sündida (kes ei tahaks olla sündinud 13. reedel), aga too otsustas ikkagi konservatiivsem olla ja valis sündimiseks 17. kuupäeva...
Vasta
#38
See värk läheb juba ebausu alla ja ebausk ongi praktiliselt sisendustel töötav värk. Põhikooli aegu ma tegin ise katse mõne ebausu alla kuuluva asjaga, sealhulgas ka reede ja 13. kuupäeva koostöö mõjuga. Ja tulemus: kuni ma omale sisendasin, et reede ja 13 koos toovad jamasid kaela, siis, tõsi, seda juhtuski - mitte et muudel aegadel poleks juhtunud, aga kui oli 13. kuupäev ja reede, siis toimus peaaegu alati...
Ühel hetkel siis viskasin selle usu üle parda ja hakkasin omale sisendama, et reede ja 13 ei puutu mingil moel mu ellu, ei koos ega üksi. ja kui siis edaspidi mainitud kuu- ja nädalapäeval mingi jama oli, siis need jamad toimusid sama juhuslikult kui muudelgi aegadel... ei teinud enam mingit vahet, mis kuupäev parasjagu oli. Sai vähemalt tähelepanu pöörata jamade maistele põhjustele(hyes)

Samasugune katse sai tehtud ka näiteks "nõiaristiga" - teate ehk küll, et tänaval olevat elektrikaabli- ja valgustuse posti, mille najale on pandud viltu teine samasugune, kutsub rahvas "nõiaristiks", "kuradiväravaks" jne. Usutakse, et kui selle alt läbi minna, tuleb õnnetus... tegin katse ja tulemused olid samad mis reede ja 13. kuupäeva värgiga.

Muudetud: 13-8-07 kell 04:04:02 paadikapten
Vasta
#39
Mulle on reedene päev alati meeldinud? Olgu kuupäev mis tahes
Vasta
#40
Andestust, pole jõudnud kõiki kirju läbi lugeda, minu arvamus sellest päevast on lihtsalt hirm. See ei tohiks midagi tähendada, kui sa midagi kartma hakkad, hakkavadki veidrad asjad juhtuma.


Olen seda ise omal nahal kogenud, pole mõtet seda numbrit ega päeva karta, selg sirgu ja edasi.
Vasta
#41
http://www.epl.ee/artikkel/222902

http://forte.delfi.ee/news/varia/article...d=21217671

Lihtsalt põnev kokkusattumus või siis mitte?Laugh

Mulle on alati huvi pakkunud see, kuidas kalendrid kasutusele võeti...

http://et.wikipedia.org/wiki/Kalender
Vasta
#42
Mul on see päev alati mingi eriti muhe olnud, kõik sujub wink
Ei usu küll, et see teistest päevadest erineks. Nii on, kuidas mõtled ..
Vasta
#43
ma küll seda ei usu, sest mul pole mitte midagi sellel päeval juhtund...
Vasta
#44
Ma ei tea kuidas teistega lood on, aga minul on just 12 neljapäevad need kõige hullemad olnud. igal 12 neljapäeval ma saan hullult kahtesi, märkusi, mölada ja satun igast jamadesse, isegi kui mina süüdi pole. Ja mis kõige hullem, ma lähen iga 12 neljapäev oma parimate sõpradega tülli

ja just 13 reedel lähevad kõik asjad rööpasse tagasi. Ja veel paremini, kui enne 12 neljapäeva oli.

Ja veidrate kokkusatrtumustena on need ebausu müüdid ja värgid minult täiesti vastupidiselt läind. Ise pole ebausklik, aga juhtusin raamatukogus lugema ebausu entsüklopeediat.

Ja teate, mis imelik asi on? Okei, asi ei lähe 13 reede teemasse, aga mu silmad muudavad värvi. Muidu olid mul ilusad tumerohelised silmad, mis muutusid järjest hallikasrohekamaks, hetkel on nad sinakashallid, ning ma kujutan ette, et varsti olen ma sinisilmne tüdruk.
Muidu vahepeal, kui silmad hallikad olid, oli üks silm selline hallikasrohelise ja hallikassinise vahepealne.
On see siis normaalne? Või vahetavadki mõned inimesed silmade värvi Laugh
Vasta
#45
Mina ei tea, minu meelest on see kõik uskumisest kinni. Minul ei ole elu sees kunagi midagi halba juhtunud, ja kui on juhtunud, siis ma kindlasti ei süüdista selles kuupäeva ja päeva. Mina sellesse ei usu igatahes, eks kõik tea ise mida usuvad.
Vasta
#46
Raske öelda, veebruari kuu 13. reede ei olnud just kõige parem päev aga märtsikuu 13.nda reede kohta pole ühtegi halba sõna öelda Smile
järgmine 13 ja reede on alles novembris, et eks siis hiljem näeb kas oli hea päev või mitte Smile
Vasta
#47
Eile oli eriti vinge päev ja ei mäleta eelnevatelt 13 ja reedetelt midagi halba , niiet ei paista kehtivat see. Puhas ebausk Laugh
Vasta
#48
Ei oska teiste kogemusi eriti kommenteerida, aga ise küll sellisesse asja ei usu - vähemalt mitte sellesse, mis on seotud päeva ja kuupäevaga, arvan, et nende "halbade päevade vahelisi seoseid" on vaid nii palju, kui palju inimesed ise arvavad, et midagi nässu läheb - vaid pelgalt uskumus, ei midagi enamat.
Vasta
#49
Mul klassivend sündis 13 ja reede Laugh.
Vasta
#50
Minu meelest on see ka puhas ebausk. See aasta oli meil kaks 13 ja reedet suhteliselt väikeste vahedega, minumeelest küll midagi nendel päevadel halvemini ei läinud kui tavaliselt, nii endal kui ka üldiselt.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat