Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reede ja 13..
Autor Sõnum
Indr3k
Tavaliige

13-04-2009 12:27
Postitus: #51

Tsitaat:Algselt postitas Moongirl
Minu meelest on see ka puhas ebausk. See aasta oli meil kaks 13 ja reedet suhteliselt väikeste vahedega, minumeelest küll midagi nendel päevadel halvemini ei läinud kui tavaliselt, nii endal kui ka üldiselt.

Just ebausk ta ongi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mups
Uustulnukas

18-04-2009 13:24
Postitus: #52
Must Kass? On see päris?
Mul tekkis siis küsimus, et kas tegelikult on ka olemas musta kassi needus. Ise arvan, et on. Nägime sõbrantsidega üle tee minemas musta kassi. Me ei arvanud, et midagi juhtub. Kuigi20 minuti pärast olime me tagaajatavad. (meie hullude sõbrantside poolt) Kas see needus on tõsi siis? Mida te ise sellest arvate?:o
levis
Veteran

18-04-2009 14:04
Postitus: #53

Kui needusesse uskuda, siis võib needus tõesti mõjuda, mitte aga seepärast, et tegemist on päris needusega, vaid pigem ikka seepärast, et me usume, et tegemist on needusega.

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
zepac
Veteran

18-04-2009 15:31
Postitus: #54

Jah, see on tõsi. Teaduslikult tõestatud!

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Honor
Tavaliige

18-04-2009 20:02
Postitus: #55

oh, ebausk ja umbusk. Erinevad asjad , eks ? Mina seda reedet 13 ei karda ja ei usu,kuigi negatiivseid kogemusi on. Olen küll umbusklik, aga mitte ebausklik.

Müstiline maailm ei jäta kedagi ükskõikseks...
NightMare
Uustulnukas

16-06-2009 10:19
Postitus: #56

Ma käisin 13.reedel rohkem käpla kui see jää oli igalpool.

Lapsed , kirves ei ole mänguasi ! Raiuge see endale pähe!!!
Funky.
Uustulnukas

17-06-2009 22:56
Postitus: #57

Tsitaat:Algselt postitas Zeera

Ja teate, mis imelik asi on? Okei, asi ei lähe 13 reede teemasse, aga mu silmad muudavad värvi. Muidu olid mul ilusad tumerohelised silmad, mis muutusid järjest hallikasrohekamaks, hetkel on nad sinakashallid, ning ma kujutan ette, et varsti olen ma sinisilmne tüdruk.
Muidu vahepeal, kui silmad hallikad olid, oli üks silm selline hallikasrohelise ja hallikassinise vahepealne.
On see siis normaalne? Või vahetavadki mõned inimesed silmade värvi Laugh
Hehe, mu silmad muudavad üldse koguaeg värvi. Näiteks... magama lähen süsimustade silmadega ja hommikul ärkan helekollaste silmadega. Silmavärv muutubki mul erinevates kollastes, pruunides ja rohelistes toonides. Vahepeal hüppab sisse ka musta ja punast.

Aga sul muudavad silmad vähemalt pikema aja peale värvi, mul muudavad need ikka üsnagi ruttu värvi.

13. reede koha pealt- ei ütleks, et see päev kuidagi hald võinii on, nagu minu emalgi, on ka minul 13. reede pigem parem, kui halvem päev.
See aasta oli sõbrapäev laupäeval ja koolides peeti sõbrapäeva ju 13.reedel. Näiteks kõige paremini meelde jäänud päev. Kõik läks ülimalt hästi. Ilmselt selle tõttu, et meist õhkus suuremal hulgal positiivsust ka. Keset tunde laulsime: " Kolmteist ja reede, see tuletab meelde, et marrul on täna sünnipäev/et homme on ju sõbrapäev."
13. ja reede on minu jaoks nagu iga teinegi päev. Vaata, et paremgi veel.
Eva
Uustulnukas

06-07-2009 23:36
Postitus: #58

Ebausk.
Ise mul pole kunagi midagi juhtunud 13 reede, kuna lihtsalt ei usu sellistesse asjadesse.
Kes aga usub ja süveneb, eks selle mõttemaailm hakkab asju ette kujutama.

I am who I am and your opinion isn't needed.
SarahBrigitta
Uustulnukas

26-09-2009 22:51
Postitus: #59

Ma läksin 13. reedel oma parima sõbraga tülli. Kindlasti polnud asi kuupäevas ja nädalapäevas vaid lihtsalt juhtus nii,aga noh..
Asylum
Uustulnukas

24-01-2010 11:45
Postitus: #60

Ma sündisin 13 ja reede. Laugh
Hennu
Uustulnukas

24-04-2010 16:42
Postitus: #61

endal pole olnud mingit õnnetust aga emal oli õnn/õnnetus 1996 aastal 13 septembril kell 16.30 võinii. Sel ajal sündisin mina Bleh
hermes2010
Uustulnukas

24-04-2010 21:25
Postitus: #62

Tsitaat:Algselt postitas surmatooja
mina tean kaht versiooni.
1)viimsel õhtusöömaajal oli juudas 13.külaline,kristus löödi risti reedel.
2)reedel,13.oktoobril 1307 vahistati prantsusmaal kuningas philippe IV käsul mitusada templirüütlit,mis tõi kaasa ordu hävingu

Just see teine variant ongi õige ilmselt. Olen seda lugenud mitmest templirüütleid käsitlevast raamatust. Kuna sel päeval vahistati tuhandeid templirüütleid, siis hakati seda kuupäeva pidama õnnetusttoovaks ka tavainimestele.

Iga inimese Jumal on täpselt inimese enda nägu(isiklik tähelepanek)
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

25-04-2010 14:11
Postitus: #63

Aga võimalik, et Templirüütlid vahistati sellel päeval kuna seda loeti õnnetuks päevaks - ja rüütlid ei pääsenud ju ...

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Makota
Uustulnukas

16-06-2010 13:34
Postitus: #64

usun, endal ka kogemusi ( vabandust kui väike bump Laugh )

Nimelt siis koolipäev ikkagist, ja ma ei teadnud sellest müüdist midagi. Niisiis, parim sõber tuli kooli ja kohe huilgas et mis saama hakkab, et reede 13 ju. Niisiis pärisin tunni ajal, rääkis pika jutu maha. Siis, oli nii, et olime õues, ja saime rämedalt lampi sõimata selle eest. Siis keegi väänas klassist jala välja ( ikka meeletult valusalt, ) ja keka tunnis pidime eriti raskeid asju tegema, eriline tunne oli, kusjuures, sõber rääkis hiljem sellest. Kekatunni lõpus vms. Juhtus veel palju asju, ano, ei hakka neid välja tooma. Niiet, usun!

Eemal seistes on alati lihtne olla julge.
hekate
registreerimata

18-06-2010 20:01
Postitus: #65

antke olla minu jaoks paremat päeva pole olemas ma abiellusin reede Bleh ja 13 ning mu noorem tütar sündis sellisel päeval, ärge lihtsalt mõelge seda päeva endale halvaks.Bleh
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
piipsu12
Uustulnukas

30-06-2010 17:14
Postitus: #66

Minu arust ei ole 13 reede mingi halb päev!:S
Nielander
Questioning Everything

16-08-2010 08:46
Postitus: #67

Ühel tüübil läks reedel halvasti...
http://www.postimees.ee/?id=300186

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

16-08-2010 10:51
Postitus: #68

Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Ühel tüübil läks reedel halvasti...
http://www.postimees.ee/?id=300186

Ehk siis 13 aastane poiss sai välguga pihta 13-ndal ja reedel ning kiirabi märkis õnnetuse ajaks 13:13.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Apotamkin
registreerimata

17-08-2010 00:34
Postitus: #69

Vahet pole kas reede 13. või neljapäev 17. Pelgalt kuupäev minu jaoks midagi ei tähenda, ning kunagi pole midagi erilist juhtunud ka sellel kuupäeval. Smile
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Iseeu
Uustulnukas

19-08-2010 22:54
Postitus: #70

Tsitaat:Algselt postitas Zeera

Ja teate, mis imelik asi on? Okei, asi ei lähe 13 reede teemasse, aga mu silmad muudavad värvi. Muidu olid mul ilusad tumerohelised silmad, mis muutusid järjest hallikasrohekamaks, hetkel on nad sinakashallid, ning ma kujutan ette, et varsti olen ma sinisilmne tüdruk.
Muidu vahepeal, kui silmad hallikad olid, oli üks silm selline hallikasrohelise ja hallikassinise vahepealne.
On see siis normaalne? Või vahetavadki mõned inimesed silmade värvi Laugh

On küll normaalne, ma sündisin sinisilmsena ja nüüd on mu silmad pruunid ning arvatavasti lähevad veelgi tumedamaks. Ma ei tea, miks see nii on, aga ega sinna pole ka midagi parataSmile1 Muidu 13.reede kohapealt nii palju, et minu jaoks on see päev küll pigem õnnelike kokkusattumuste päev. Kas see tähendab nüüd, et ma olen nõid või midagi?BlehLaugh
OuijaFan
Uustulnukas

12-02-2011 18:50
Postitus: #71
RE: Reede ja 13..
Mind jättis 13.reede augustis poiss mind maha 2010 !! Ja ma ise oli ka shokeeritud sellepärast .

Hulla-hulla , Leidsin kulla LaughLaugh
ekke721
Tavaliige

27-02-2011 09:54
Postitus: #72
Murdeeas on silma-/juuksevärvi ning ka näokuju muutused tavalised.
Organism areneb endagi jaoks liiga kiiresti ja ka DNA võib selle käigus pisut muutuda.

Ära joo ja sõida. Parem suitseta ja lenda!
Kustav
realist

19-03-2011 14:42
Postitus: #73
Savi 7. on palgapäev Laugh
Chouette
Uustulnukas

04-12-2011 15:42
Postitus: #74
Pff. Ma sündisin 13 reede.
Teloslane
Tavaliige

05-10-2018 01:50
Postitus: #75
RE:
(14-02-2004 03:42 )yodalr Kirjutas:  küsimus suurele ringile- kust tuleb see, et number 13 on õnnetust toov, ja ka kust tuleb see, et reede on õnnetust toov.(Ise ei tea ma)

Ingliskeelne sõna Friday (reede) on saanud oma nime saksa jumaluse Freya järgi, kes on armastuse, abielu ja kodu jumalus. Hobune oli Freya püha loom, keda ohverdati ja söödi tema pühal päeval sellistel erilistel puhkudel, nagu näiteks pulmade ajal. Seepärast ei lubanudki kirik, eriti roomakatoliiklik kirik reedeti liha süüa.
Teine arvamus ajaloost: number 13 sai negatiivse tähenduse seetõttu, et Juudas oli just 13. apostel, kes püha õhtusöömaajale saabus. Teatavasti oli Juudas ka see apostel, kes Kristuse reetis, seega muutus number 13 negatiivseks. Kuna Kristus suri just reedel, siis 13 ja reede kokkulangevust peetakse eriti halvaks.
Selle ebausu tõttu omandas kolmeteistkümnenda kuupäevaga reede õnnetu päeva kuulsuse. Number ise sai samuti palju ebausklikke tähendusi.
Näiteks: lauas istub kolmteist inimest, kellest ühel palutakse lahkuda ja istuda üksi teise kohta.
Paljud inimesed suhtuvad ebausklikult sellesse, kui 13. kuupäev satub just reedele ja tähtsustavad täna veel teisigi veidraid dogmasi, mis on võetud kahjuks enese pärssimise kujutlusviljaks elusse endasse.

Vanarahva eetika põhireeglid on muudetud hirmuks.
Mõned näited:
Elektripost on kõnniteel ja sellest möödudes tuleb minna jalutajail ühelt poolt (siis ei pidavat mindama tülli)...
Must kass läheb üle tee (toob õnnetust, ära mine edasi! See eelarvamus tekkis XI sajandil, kui Skandinaavia rahvad võtsid omaks ristiusu ning Freya kaariku ette rakendatud musti kasse hakati ühtäkki kujutama deemonitena)...
Täiskuu ajal koputa nimetissõrmega kolm korda vastu rahakotti, vaadates samal ajal kuuketast (see pidi suurendama raha juurdevoolu)...
Elektri või muu paigaldatud posti harkjala vahelt ei minda läbi (pidi tooma õnnetust)...
Või mõni sõidab autoga kuhu meel ihkab ja peab ilmtingimata nägema marsruudi jooksul nt. seitset punast autot (siis eeldab ta, et päev sujub hästi)...
Magades ei tohi jalad olla suunaga välisukse poole (Surmaingel viib muidu ära)...
Raseda voodi alt mitte tolmu võtta (beebi kukub ära)...
Paberiga mitte toidulauda pühkida (nälga)...
Toas vilistada pole hea (eeldab tulekahju)...
Vasak peopesa sügeleb; Lusikas kukub maha; Saapa pael puruneb; Pimedas metsas, puu taga on koll... jne.
Või näiteks järgmine variant: Tüüp läheb sisseoste tegema ja lukustab ratta ukse ette hoidjasse, samas mõtleb: "Äh, nagunii vehitakse sisse" ja vehitaksegi sinu edev velo sisse, sest ise sa kutsusid oma mõtetega kratid kohale. Sa ise tahtsid...

Iga mõte on tehtud tegu ja mida süvenenumalt me välja mõeldud eluolu kitsendavatesse piirangutesse usume, seda tõenäolisemalt toimuma saab, kuna mõtted on materiaalsed. Kui alailma neid kartusi mõttemaailmas adume ja veelgi hullem, kui ei julge vajalikke toimetusi antud ajal isegi teostada, niiviisi annadki tõuke eeterväljamaatriksi afirmatsiooni manifesteerimiseks, mis muutub peagi reaalsuseks ja hakkadki komistama äparduste otsa.
Mõtle positiivsemalt ja ära viruta endale kinnisideedega vastu jalgu!
Kuigi inimesed olid minevikus ebausklikumad kui tänapäeval, arvatakse, et USAs on hinnanguliselt 17 kuni 21 miljonit inimest, kel on diagnoositav foobia 13 ja reede ees.
Osaliselt peetakse numbrit 13 niivõrd kurikavalaks ja nimetatakse ka Kuraditosinaks vaid seetõttu, et see tuleb kohe pärast numbrit 12, ning numeroloogide jaoks on nr. 12 "täielik, täiuslik" arv: aastas on 12 kuud, tähemärke on 12 ja ühes jalas on 12 tolli, 12 jagub paljude arvudega, 12 on Universumi ja kõige loomise arv...

Elu Raamat ütleb:

Elu on täis vabadust ja on kerge.

Kui kaugele oleme me valmis minema oma mõtlemishorisontide laiendamisel? Sa mõistad, et elu on tõesti täis vabadust ja on kerge. See, mis on raske, piiratud, mis põhineb häbitundel või pole lihtsalt piisavalt hea – see on meie mõtlemine. Kui me avame ennast, jätame seljataha mõned piiratud mõttemustrid ja omandame midagi uut, siis on meil võimalus areneda ja muutuda. Või teame me juba seda kõike? Kui me seda kõike juba teame, siis on häda selles, et meil puudub võimalus areneda ja kõigel uudsel puudub meile ligipääs. Kas sa tõepoolest tunnistad, et on olemas sinust võimsam Vägi ja Intellekt? Või oled sa seisukohal, et sina oled kõik? Saa aru, kui sa arvad, et sina oled SEE, siis oled sa loomulikult hirmunud. Kui sa hakkad mõistma, et Universumis eksisteerib sinust mõõtmatult võimsam ja targem Vägi ja Intellekt, kes on sinu poolt, siis on sul võimalus liikuda selle vaimse ruumi poole, kus elu saab vabalt ja kergelt käsitada.
Oma horisondi laiendamisega kõrvaldan ma kergelt piirangud.

Fakte number Kolmeteistkümnest:
Timukate valmistatud silmustes, mis olid mõeldud ülespoomiste jaoks, oli täpselt 13 keerdu. Hukkamõistetud pidid poomislavale saamiseks täpselt 13 astmest üles kõndima.
Kindlasti olete märganud, et paljudes hoonetes puudub 13. korrus, aga kas teadsite, et ka mõnes lennukis puudub kolmeteistkümnes rida või mõnes hotellis puudub kolmeteistkümnes tuba? Näiteks Firenzes on majade 12 ja 14 vahele jääv maja numbriga 12,5.
Väidetavalt kaotab USA majandus kuni 900 miljonit dollarit iga kord, kui 13. kuupäev langeb reedele. Seda seetõttu, et paljud inimesed ei tee sel päeval äritehinguid ning mõned väldivad üldse töötamist.
Kuigi ebausklikud inimesed väldivad 13 ja reedel liiklusesse minekut ning kuigi reedeti esineb rohkem autoavariisid - tõenäoliselt alkoholi tarbimise tõttu - pole siiski kindlaks tehtud, et 13 ja reede oleks liikluses ohtlikum päev kui mõni teine reede.
Samuti pole kindlaks tehtud ka seda, et 13 ja reede oleks looduskatastroofide poolest rikkalik päev, ometi leidis Austraalia suurim metsatulekahju, Floridat laastanud orkaan Charley ja Kansases toimunud 1951. aasta suur üleujutus aset just 13 ja reedel.
Mõned 20. sajandi suurkujud kartsid 13 ja reedet. Näiteks Henry Ford keeldus sel päeval äri ajamast ja Franklin Delano Roosevelt vältis reisimist.
Hispaania keelt kõnelevates riikides peetakse 13 ja teisipäeva õnnetumaks päevaks kui 13 ja reedet. Põhjuseks on see, et teisipäeva hispaaniakeelne nimetus "martes" tuleneb Rooma sõja- ja hävitusjumala Marsi nimest. Film "Reede 13" nimetati mõnes riigis ümber "Martes 13".
13-nes (13D) on ühinemine miljardise hingekobaraga – Loojaga.
Tallinnas, Paldiski mnt. 49, selles suures kollases majas puudub korter nr. 13.

Lihtsam ja targem on kõiki ebausuga seotuid foobiaid tõlgendada positiivsemalt, pannes iga sissejuurdunud hirmu taha sõnapaari – läheb hästi! Sest endale head genereerida on mõistlikum ja ega see enese elu ka eriti lustlik pole. Paljud toimetused ja mõtted jooksevad ummikusse, paljusi asju tuleb taas alustada, maailm on kurjust kuhjaga täis ja inimest tuleb rohkem karta, kui metslooma...

Igaühe hinges on peidus teemant, mille üks tahk vajab veel lihvimist, et sellest kujuneks kirgas briljant.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog