•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Loch Nessi koletis Nessie? Müüt või tõelisus?
#76
See video on pärit filmist Incident at Loch Ness ja ei ole päris.
Ise kaldun arvama, et ehk midagi seal ikka oli. Praeguseks on nad kindlasti välja surnud. Pealegi see kurikuulus pilt Nessiest, mis on tembeldatud võltsiks seda ei ole. Seda kujutist seal peal on suurendatud ja pealegi originaalfotol on näha 2 "olendit" vees + on tehtud 2-3 pitlti erinevate nurkade alt, ga millegipärast neid ei näidata eriti. Ja kui lõpuks öeldi, et tegu on võltsinguga olid kõik sellega seotud osapooled surnud.
Mina tahaksin huviga näha neid 1920-ndatel tehtud õlesvõtteid kus koletis peal 15min sukeldumas ja pinnapeal ujudes. Kahjuks on need suletud Londoni pangas ja kellegil pole õigust neid välja nõuda. Meieni on jõudnud vast 5-8 videot kus on koletist reaalselt filmitud.
Vasta
#77
Ma ei tea , kas seda on siia juba kirjutatud , aga jutt on siis selline : Ühel päeval vaatasin telekat , sealt tuli saade Loch Nessi koletise kohta, et see ei ole tõsi . Räägiti , et tegelikult on need vee peale kukkunud puuoksad või muud asjad. Seejärel tehti katse. Turistid läksid Loch Nessi äärde. Siis nad märkasid kaugel vee peal uumas musta asja . Kolmveerand turistidest jäi uskuma , et see oligi Loch Nessi koletis. Tegelikult oli see suur puuoks, mis oli saatejuhi poolt vette lastud. wink
Vasta
#78
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Oi häbi häbikest, oi häbi otsakest - juba kolmas post järjest ... aga keegi ju peab Nessie eest hoolitsema. Niisiis - järjekordne saavutus nessieloogia vallas: Nessie oli suplev elevant. Glasgow Ülikooli muuseumi paleontoloogiakuraator Neil Clark väidab, et varsematel aastatel peatusid järve ääres tihti rändtsirkused, kes elevantidele puhkuse andmiseks neid järve ujuma lasid - niiet vähemalt mõni siis nähtud Nessiedest võis ka ujuv elevant olla, kellest veest just väga palju välja ei paista (BBC uudis).

selle järve vesi olla üsna külm. ei usu, et see londistele väga meeldiks. ma muidugi ei tea elevantside ujumiskombeid aga väga ei tahaks uskuda, et nad armastaks sedavõrd külma vett, mis ka inimesele ujumiseks sobimatu on.
Vasta
#79
Jah ... jäägu see väide Neil Clarki südametunnistusele. Küllap ta (suhteliselt) kohaliku inimesena asjaolusid (et need tsirkused elevantidega seal järve ääres käisid) teab, kas aga paleontoloogina ka elevantide ujumiskombeid, on muidugi kahtlasem. Aga Su märkuse peale annab üles ehitada kena näite meelevaldsest tõlgendamisest: Jason ütles, et Nessi on olemas!
Vasta
#80
Hiljuti tule discovery pealt huvitav saade seoses nessiga..

Nimelt need tegelased kes filmidesse dinosauruseid teevad ehitasid roboti ja andsid talle nessi välimuse... 3 päeva jooksul petsid inimesi , lõpuks siisgi mainisid et "fake " oli... Laugh

http://youtube.com/watch?v=U4IIanipK3w
Vasta
#81
Tsitaat:Algselt postitas: katarina177
http://www.metacafe.com/watch/38939/does...ter_exist/
ma ei tea võibolla olete seda juba näinud, aga mulle tundus see küll üsna tõelisena. te võite mind küll kergeusklikuks kutsuda, aga mina igatähes usun.


Vaadates selle klipi kommentaare tuli välja, et see on lõik filmist http://en.wikipedia.org/wiki/Incident_at_Loch_Ness
Vasta
#82
Aga kas pole võimatu, et Loch Nessi koletis võib olla meremadu ?
Vasta
#83
kuni teda leitud pole, on kõik võimalik. kahjuks just nii see ongi, et seni võib oletada midaiganes. võib ju ka lähtuda tõiasjast, et see järv on otsast otsani ja risti-põiki läbi tuhnitud kõiksugu kaasaegse tehnoloogiaga ent pole leitud ei dinosaurust, merimadu ega pisikest mereussikestki :-)
Vasta
#84
Eks se siiski rohkem sinna legendi poole kisu.
Sotimaa on ju kuulus oma legendide poolest.
Alates viskidest, kuidas iga mark alguse sai ja lõpetades "sleepy villages" ite ja klannide vägitegudega.
Vasta
#85
Tsitaat:Algselt postitas: Metamorphosis
2. põhjus... Nii suur loom peab millesti toituma, kuid loch nessis pole parktiliselt mitte muffigi peale kibeda põhjamuda hamba alla pista.
Mina ei usu Nessie'se

[Teadet on muutnud 2-1-2004 postitaja Metamorphosis]

Aga äkki ta sööbki seda põhjamuda? Laugh
Vasta
#86
* Ookeanisügavused on läbi otsimata, miks ei võiks seal peituda senitundmatud liigid? [/quote]
--------------------------------------------------------------------------------------------------
On proovitud seda teha, aga vee surve on liiga suur. Olen näinud filmi kus prooviti ookeani sügavusi uurida, mingi terasest kast oli kaamera sees, läks nagu plekkpurg (hyes)
Vasta
#87
võib küll ja kindlasti leidubki. ookeanid katavad 70% maakera ja 90% neist on läbi uurimata. hiljaaegu avastati antarktika juurest merepõhjast hulk uusi liike. kahjuks aga on üsna ebatõenäoline (ehkki muidugi mitte välistatud), et meredes veel mingeid suuremaid tundmatuid liike on.

lisaks juhiks ma su tähelepanu asjaolule, et lech ness pole ookean ja erinevalt ookeanidest on loch ness oma teatava eripära tõttu otsast otsani läbi uuritud - no monsters found
Vasta
#88
Pean kahjuks tunnistama, et pole kõiki siin teemas olevaid postitusi läbi lugenud ja ehk on keegi enne mindki tähelepanu juhtinud, aga aastat paar või ehk rohkemgi tagasi kammiti kogu see järv külg külje kõrval sonaritega läbi...igatahes oli kogu järv paate täis...ja...ei leitud midagi.See oli niiöelda ametlik lõpp sellele müüdile...aga eks turism läheb ikka vast edasiSmile
Vasta
#89
Mina usun, et Nessie on olemas. Ta on seal elanud juba kaua ning õppinud ennast väga hästi varjama.
ookeani sügavustes on kindlasti palju palju avastamata liike, aga neid avastatakse ka maa peal. iga päev.
Vasta
#90
ära unusta, et praktiliselt kõik äsjaavastatud liigid on
1) tavainimesele silmatorkamatud linnud-liblikad-putukad-mutukad
2) suhteliselt tuntud liikide lähedased sugulased, kes erinevad tuntud liikidest üsna vähe

tõenäosus, et (maa pealt) avastatakse mõni seni täiesti tundmatu suurekasvuline liik on äärmiselt ebatõenäoline. pigem usuks ma, et lahendatakse lumeinimese mõistatud ja tuvastatakse ta tundamatu või väljasurnuks peetud inimahviliigina. aga lumeinimesed elavad väga vähe uuritud mägedes ja piirkondades, mida ei saa mitte mingil juhul öelda loch nessi kohta, mille ümbrus on tihedalt asustatud, mida jälgivad alaliselt sajad kaamerad ja mis on tagatipuks ka otsimistehnikaga äärest ääreni läbi tuhnitud.

lisaks purustan su lootuse sellise kurva tõsiasjaga, et ellujäämiseks peab neid nessiesid olema oluliselt rohkem kui üks või mõned. paraku aga ei suuda see järv pakkuda piisavalt toitu, et selliseid suuremaid elukaid ülal pidada.

usk ja lootus on üks asi aga reaalsus ja loogika hoopis teine. võta end kokku ja saa üle: kui nessie kunagi olemas oli, on ta juba miljonite aastate eest nälga surnud.
Vasta
#91
seda järve on ju kõik võimalike aparaatidega läbi kammitud ja leitud pole midagi. ja see ka vähe imelik et ühtegi surnud Nessit pole leitud. mõni surnud elukas oleks ju pidanud ikka välja ilmuma...vaevalt et ta surematu on ja üksinda seal järves miljoneid aastaid sulistab. loogilisem koht kus sellised elukaid leiduda võiks on ju pigem meri/ookean...
Vasta
#92
Lock Ness tekitavad maas seest tulevad gaasid...
Vasta
#93
Jah, see gaasi teooria on üks paljudest.
Huvitav on aga see, kui palju Nessit uuritud on.

http://en.wikipedia.org/wiki/Loch_Ness_Monster

Ja ka pilte on päris palju.
Ja huvitav on ka see, et terves maailmas on nähtud hulgaliselt järvekoletisi.Tuntumad ehk Champlaini järve koletis Champi ja Strosjöni järve koletis Necker.
Väidetakse, et järvemonstrumeid leidub maailmas ligi 6000 veekogus.
Siin linkide viisi neid monstrumeid ja paljudel pildid ka juures:

http://theshadowlands.net/serpent.htm


Vasta
#94
Ise olen üsna veendunud, et Nessie on olemas.
Vasta
#95
Ma arvan ka, et seal kunagi oli midagi. Aga mitte enam.
Vasta
#96
Lock Nessi järv pidi olema nii võimatult kalavaene, et aastane kala juurdekasv on umbes sadakond kg kala...tundub päris võimatu, et seal mingi tonne kaaluv dinosaurus ennast elus suudab hoida...
Vasta
#97
Täpselt, ei ole vist eriti võimalik. Selline suur elukas ei saaks ju kuidagi elada ära ilma sööki. Noh aga eks müüdid on müüdid. Võibolla aastatuhandeid tagasi oli seal keegi.
Vasta
#98
Vb. see ongi põhjus miks järv nii kalavaene? Laugh
Vasta
#99
Ma usun Lock Nessiet Smile, ma ei tea miks Laugh
Vasta
Kas Loch Nessi koletis emigreeris Borneosse?


Kagu-Aasias asuva Borneo saare üleujutuspiirkondi jälgivad päästetöötajad märkasid Balehi jõest helikopteriga ülelennul kummalist suurt looma, kes meenutas madu.

Nad tegi sellest foto, mille riputasid internetti üles, kirjutab The Telegraph.
Pärast seda hakati avaldama arvamust, kas seni Šotimaal elutsenud legendaarne Loch Nessi koletis on Borneosse kolinud.

Borneo elanike arvates võib tegemist siiski olla kohaliku müütilise Nabau maoga.

Skeptikute arvates on foto hoopis montaaž.

Borneolaste sõnul oskab nende madu võtta mitmeid erinevaid vorme ja kujusid ning suudab end erinevateks loomadeks muundada.

Balehi jõe ääres asuvate külade elanike kinnitusel on nad ka varem kummalist pika kehaga madu meenutavat looma märganud.

Borneo ajalehed avaldasid kummalisest nähtusest fotosid ja artikleid ning palusid lugejaid avaldada selle kohta arvamust.

http://www.telegraph.co.uk/news/newstopi...orneo.html
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  "Darwini eksitus" - tõsiseltvõetav uurimus või muk Jason 323 105,700 02-04-2019, 03:38
Viimane postitus: Tyto Alba
  Sõnajalaõis - olemas või legend?? Keits 81 43,513 22-06-2014, 07:54
Viimane postitus: Elessandra
  Kumb oli enne kana või kanamuna? z3r0 c001 230 74,828 21-03-2013, 22:20
Viimane postitus: positiivne
  Panama koletis cabron 3 3,022 17-09-2009, 14:58
Viimane postitus: Müstik
  Nessie kolis Borneo saarele ja sai nimeks Nabau excubitoris 10 4,489 14-08-2009, 13:29
Viimane postitus: mulk2003
  Loch Nessi poeg sulpsab Rootsis? Tutanhamon 20 9,067 05-06-2009, 09:23
Viimane postitus: Müstik
  nõiaring või seenering freak 15 10,887 08-01-2006, 20:55
Viimane postitus: zed
  Päev pärast homset - reaalsus või ulmekas? (sisaldab spoiler Pitsu 47 16,005 10-05-2005, 15:20
Viimane postitus: Kivikas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat