•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • 14
  • 15
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maailma majanduslangus
(17-09-2012, 21:00 )excubitoris Kirjutas: Teooria on see kui puuduvad faktid ja vaid räägitakse.
Fakt on see kui on olemas tõendid.

Seega on antud juhul ainuke fakt, et exubitoris on lugenud midagi....ja teinud loetust omad järeldused. Kui läheneda sellele loetud/sirvitud köitele paralt nagu foorumile kombeks, siis saab järeldada, et koguteost saab tõlgendada ka teisiti. Ehk siis kontekstist väljarebitud tükke arvestamata on kogu mõte teine?
Kui see nii ei ole on viga vandenõude fännide loogikas - seda ei tohiks sada ju siis laenutada. Vähemalt vandenõu fännid väidavad, et selliseid prohmakaid ei tehta. Eriti kui on juba vihjeid prohmakatele.

Sai veidi segane, aga kes mõistab see mõistab.
Vasta
(17-09-2012, 21:17 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(17-09-2012, 21:00 )excubitoris Kirjutas: Teooria on see kui puuduvad faktid ja vaid räägitakse.
Fakt on see kui on olemas tõendid.

Seega on antud juhul ainuke fakt, et exubitoris on lugenud midagi....ja teinud loetust omad järeldused. Kui läheneda sellele loetud/sirvitud köitele paralt nagu foorumile kombeks, siis saab järeldada, et koguteost saab tõlgendada ka teisiti. Ehk siis kontekstist väljarebitud tükke arvestamata on kogu mõte teine?
Kui see nii ei ole on viga vandenõude fännide loogikas - seda ei tohiks sada ju siis laenutada. Vähemalt vandenõu fännid väidavad, et selliseid prohmakaid ei tehta. Eriti kui on juba vihjeid prohmakatele.

Sai veidi segane, aga kes mõistab see mõistab.

Põhi- ja muude seaduste peitmine ja võltsimine pole vist kerge lahendus või mis?
Lihtsam on leida isikud, kes musta valgeks räägivad ja möödaminnes ka nurisejatele nina
pihta annavad.

Vasta
(17-09-2012, 21:32 )nokitseja Kirjutas:
(17-09-2012, 21:17 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(17-09-2012, 21:00 )excubitoris Kirjutas: Teooria on see kui puuduvad faktid ja vaid räägitakse.
Fakt on see kui on olemas tõendid.

Seega on antud juhul ainuke fakt, et exubitoris on lugenud midagi....ja teinud loetust omad järeldused. Kui läheneda sellele loetud/sirvitud köitele paralt nagu foorumile kombeks, siis saab järeldada, et koguteost saab tõlgendada ka teisiti. Ehk siis kontekstist väljarebitud tükke arvestamata on kogu mõte teine?
Kui see nii ei ole on viga vandenõude fännide loogikas - seda ei tohiks sada ju siis laenutada. Vähemalt vandenõu fännid väidavad, et selliseid prohmakaid ei tehta. Eriti kui on juba vihjeid prohmakatele.

Sai veidi segane, aga kes mõistab see mõistab.

Põhi- ja muude seaduste peitmine ja võltsimine pole vist kerge lahendus või mis?
Lihtsam on leida isikud, kes musta valgeks räägivad ja möödaminnes ka nurisejatele nina
pihta annavad.

Lugesid ka seda mille kohta mu jutt käis? Kus on juttu PS ist?
(17-09-2012, 21:01 )excubitoris Kirjutas: Teooria on see kui puuduvad faktid ja vaid räägitakse.
Fakt on see kui on olemas tõendid.

Mul isiklikult seda raportit ei ole - kahjuks. Küll aga on võimalik selle raporti 1 köitelist kokkuvõtet lugeda Kongressi raamatukogus. Täisversioon on kuskil üle 20 köite ja dokumente mis ära võeti ja mida komisjon "genereeris" üle 50 arhiivikasti jagu. Põhimõtteliselt on igal isikul võimalus minna raamatukokku ja need teosed seal lugemsieks tellida - need ei ole avariiulil. Ise piirdusin selle kokkuvõtte lugemise/lehitsemisega - kontrollisin vaid mõne autori toodud viiteid teatud faktidele. Lähtudest laenutus kaardil olevates templitest ei olnud see eriti populaarne lugemisvara. Tuvatsasin, et autorid olid rääkinud õigust ja tollased pangahaid nagu JPMorgan, Shciff, Loeb, Kuhn jne jne olid mõjutanud (enamikult - osad seadused tollal aga puudusid, kuid võtteid loeti ebamoraalseteks tollaste kirjutamata seaduste alusel) ebaseaduslike vahenditega majanduse käiku mille üheks eesmärgiks oli oma valduses olevate firmade ja pankade monopoli kehtestamine USA turul.

Edasi - küsimus pole mitte keskpangas kui sellises aga kellele see keskpank kuulub. Kui see kuulub eraisikutele siis peab antud riigis olema need eraisikud 110% ausad, et see probleeme ei tekitaks. Kuni aga kehtib praegune fraktsionaal panganduse süsteem siis selline eeldus oleks pehmelt öeldes utoopiline.
Kui selline keskpank kuulub riigile (nagu see oli USAs mitme perioodi vältel, Vene Impeerium, 3Riigis, Liibüas ja mõnes kohas veel) siis on selle kontroll lihtsam ja võimalused korruptsiooniks tunduvalt väiksemad. Elu on näidanud, et juhul kui keskpank allub otse riigile (nagu eelpool nimetatud riikides) siis on riigi areng stabiilsem ja elanikonna ja ettevõtete finantstervis kordades parem.

Mõnesi vandenõusi on tõesti rakse tuvastada - eriti neid mis toimusid 100 või rohkemgi aastat tagasi. Kuid kui vaadata sündmuste loogilist jada mis lõpuks tipnes 1913 aasta sündmusega ja Glass Actiga siis oli selge, et oli tegemist planeeritud ja kokkuleppeliste toimingute jadaga mis teenisid eesmärki mida hoolega varjate, kuid mille eesmärk tuli välja praktilise toimingu käigus.
Siin kohal soovitaks ka sellele teemale pilk peale visata: Natukene rahast ja Föderaal Reservist | para-web.org

Mingis teemas siin oli asjast pikemalt juttu - kes, kus ja mis. Kui meenub/leian siis viitan.
Vasta
(17-09-2012, 21:34 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(17-09-2012, 21:32 )nokitseja Kirjutas:
(17-09-2012, 21:17 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(17-09-2012, 21:00 )excubitoris Kirjutas: Teooria on see kui puuduvad faktid ja vaid räägitakse.
Fakt on see kui on olemas tõendid.

Seega on antud juhul ainuke fakt, et exubitoris on lugenud midagi....ja teinud loetust omad järeldused. Kui läheneda sellele loetud/sirvitud köitele paralt nagu foorumile kombeks, siis saab järeldada, et koguteost saab tõlgendada ka teisiti. Ehk siis kontekstist väljarebitud tükke arvestamata on kogu mõte teine?
Kui see nii ei ole on viga vandenõude fännide loogikas - seda ei tohiks sada ju siis laenutada. Vähemalt vandenõu fännid väidavad, et selliseid prohmakaid ei tehta. Eriti kui on juba vihjeid prohmakatele.

Sai veidi segane, aga kes mõistab see mõistab.

Põhi- ja muude seaduste peitmine ja võltsimine pole vist kerge lahendus või mis?
Lihtsam on leida isikud, kes musta valgeks räägivad ja möödaminnes ka nurisejatele nina
pihta annavad.

Lugesid ka seda mille kohta mu jutt käis? Kus on juttu PS ist?

Juuh, minu viga - väga hooletult ja hoolimatult üldistasin, et toimuvat kirjeldada.
Aga mehhanism on ikka sama. Kuigi neid dokumente on lihtsam ära kaotada, oleks
taoline liigutus selge tõend vandenõust. Seega on lihtsam värvida vastavalt vajadusele.
Vajadused ju ka muutuvad. Smile
Vasta
(17-09-2012, 21:45 )nokitseja Kirjutas:
(17-09-2012, 21:34 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(17-09-2012, 21:32 )nokitseja Kirjutas:
(17-09-2012, 21:17 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(17-09-2012, 21:00 )excubitoris Kirjutas: Teooria on see kui puuduvad faktid ja vaid räägitakse.
Fakt on see kui on olemas tõendid.

Seega on antud juhul ainuke fakt, et exubitoris on lugenud midagi....ja teinud loetust omad järeldused. Kui läheneda sellele loetud/sirvitud köitele paralt nagu foorumile kombeks, siis saab järeldada, et koguteost saab tõlgendada ka teisiti. Ehk siis kontekstist väljarebitud tükke arvestamata on kogu mõte teine?
Kui see nii ei ole on viga vandenõude fännide loogikas - seda ei tohiks sada ju siis laenutada. Vähemalt vandenõu fännid väidavad, et selliseid prohmakaid ei tehta. Eriti kui on juba vihjeid prohmakatele.

Sai veidi segane, aga kes mõistab see mõistab.

Põhi- ja muude seaduste peitmine ja võltsimine pole vist kerge lahendus või mis?
Lihtsam on leida isikud, kes musta valgeks räägivad ja möödaminnes ka nurisejatele nina
pihta annavad.

Lugesid ka seda mille kohta mu jutt käis? Kus on juttu PS ist?

Juuh, minu viga - väga hooletult ja hoolimatult üldistasin, et toimuvat kirjeldada.
Aga mehhanism on ikka sama. Kuigi neid dokumente on lihtsam ära kaotada, oleks
taoline liigutus selge tõend vandenõust. Seega on lihtsam värvida vastavalt vajadusele.
Vajadused ju ka muutuvad. Smile

Segadust luua on tunduvalt tulusam, kui lasta tekkida nö selgel kahtlusel.

Vasta
(17-09-2012, 21:59 )euroruubel Kirjutas:
(17-09-2012, 21:45 )nokitseja Kirjutas:
(17-09-2012, 21:34 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(17-09-2012, 21:32 )nokitseja Kirjutas:
(17-09-2012, 21:17 )zzzxxxzzz Kirjutas: Seega on antud juhul ainuke fakt, et exubitoris on lugenud midagi....ja teinud loetust omad järeldused. Kui läheneda sellele loetud/sirvitud köitele paralt nagu foorumile kombeks, siis saab järeldada, et koguteost saab tõlgendada ka teisiti. Ehk siis kontekstist väljarebitud tükke arvestamata on kogu mõte teine?
Kui see nii ei ole on viga vandenõude fännide loogikas - seda ei tohiks sada ju siis laenutada. Vähemalt vandenõu fännid väidavad, et selliseid prohmakaid ei tehta. Eriti kui on juba vihjeid prohmakatele.

Sai veidi segane, aga kes mõistab see mõistab.

Põhi- ja muude seaduste peitmine ja võltsimine pole vist kerge lahendus või mis?
Lihtsam on leida isikud, kes musta valgeks räägivad ja möödaminnes ka nurisejatele nina
pihta annavad.

Lugesid ka seda mille kohta mu jutt käis? Kus on juttu PS ist?

Juuh, minu viga - väga hooletult ja hoolimatult üldistasin, et toimuvat kirjeldada.
Aga mehhanism on ikka sama. Kuigi neid dokumente on lihtsam ära kaotada, oleks
taoline liigutus selge tõend vandenõust. Seega on lihtsam värvida vastavalt vajadusele.
Vajadused ju ka muutuvad. Smile

Segadust luua on tunduvalt tulusam, kui lasta tekkida nö selgel kahtlusel.

OT - tsitaat tsitaadi, tsitaadi, tsitaadi, tsitaadi, tsitaadis - ei ole LAHE!
Vasta
Nokitseja.
Sa tulistad ju kuulipildujast vandenõuteooriaid.
[...kõik tõsised majanduskriisid on seotud survega keskpanga tekkimiseks..

...eraomanduses pank peab ikka väga magus olema, et selle nimel tapetakse...
... alati on mingi nagin käimas...
... pangad valvavad väga hoolikalt, et midagi rahvale tasku ei jääks...
... investeeriõpetused aga põhinevad sellel, et enamus mullitamisega ei tegele...]
jne.
No mida ma ütlen? Kordan, igaüks usub seda mida tahab uskuda.
Kui räägime manipuleerimisest, siis seda kahjuks turgudel juhtub. Nii on.
Mina rääkisin manipuleerimisest kontekstis millele Excubitoris vihjas. Et seda tegid erapangad eesmärgiga tekitada keskpank. Mul ei ole küll mingeid tõendeid, et tollal mingi manipuleerimine toimus. Millest sa üldse räägid?Kui tead midagi, siis räägi milles see siis seisnes?
Viimaste aegade ostujõud USA- s ei ole tõesti kuigi kiirelt tõusnud, aga ära unusta , et see on,oli, ja jääb nähtavas tulevikus üheks maailma kõrgeimaks. Ehk räägid mille abil on nad selle saavutanud?Kui kõik on erapangast keskpanga all nii halb olnud? Ja proovi aru saada, et mina ei ole kuskil eitanud majandusprobleeme USA-s.

Excubitoris.
Olen siinsed majandusteemad praktiliselt kõik läbi lugenud. Ei ole näinud midagi mis mu arvamust oleks suuresti muutnud. Ka selle lingi.
Tegelikult tahtsin öelda, et milles ma sinuga absoluutselt nõus olen on see, et on täiesti mõistuspärane arutleda selle üle, et kellele peaks keskpank kuuluma. Läbipaistvuse ja usalduse mõttes on ametlikult riigile kuuluv keskpank parem. Ka minu arvates. Kuid samas ega nende majandusotsused sellest kuigivõrd ei pruugi muutuda. Vähemalt on su postitusest aru saada, et sa ei poolda mingit utoopilist "pankadetta maailma". Kui sain õigesti aru?
Vasta
Tegelikult pooldan küll utoopilist pankadeta maailma. Midagi sellist kus praad laekub nupule vajutamise järel sinu taldrikule ja inimene EI PEA tööle minema vaid ta TAHAB seda teha.

Kuid lähitulevikus kindlasti mitte - maailma ei ole veel valmis opereerima ilma pankadeta. Küsimus vaid kelle alluvuses ja kes kontrollib - ka kontrollijat. Otsused muutuvad kindlasti. On olemas kolm ilusat näidet Ameerika Ühendriigid, Vene Impeerium ja Kolmas Riik.

Ameerika Ühendriigid - viimase 200 aasta jooksul (täpsemalt ehk, et viimased 100 on olnud nii-ja-naa ja võitlus käis eelmisel sajandil) on seal olnud pankadega pidevalt mingi jama. Kui asi oli riigi käes siis oli stabiilne areng kuni selle hetkeni kui pankurid hakkasid manipuleerima. Sellest on kirjutanud näiteks pikemalt sellised Presidendid (teisi ei hakka mainima - ei meenu enamus ja nimed ei ütle suurt midagi) nagu Washington, Jefferson ja J.Q.Adams kes otse ütlesid välja, et just tänu rahvusvaheliste (juudi - seda sõna mainis nii mõnigi neist vanemates kirjutajatest) pankurite manipulatsioonidele on probleeme. Kui neile "kott pähe" tõmmati teatud seadustega oli asi ajutiselt korras. Siis õppisid pankurid neid seadusi "täitma" ja karusell algas uuesti.

Vene Impeerium - Aleksandrite ajastul (1700-1917) oli Impeeriumi rahadnuse aluseks Tsaaride Mündikoda (Monentõi Dvor) mis andis välja raha ja määras sellele mingi 1% piires oleva intressi. See tähendas seda, et riigi majandus arenes ja Vene Impeerium oli tootev ja arenev majandusüksus mis arenes nii sisemajanduse kui ekspordi osas. Venemaad loeti maailma viljaaidaks - tootis ta rohkem vilja kui enamus riike kokku. Maailma viljaekspordist oli Venemaa osa keskmiselt 40%. Samuti arenes nii tootev kui töötlev tööstus ( palju huvitavat materjali - ka ilte: See suur ja mõistmatu Venemaa!? | para-web.org) ja oli paljuski parem kui nii mõnedki suured tollased tööstusriigid nagu UK ja Prantsusmaa. Kuigi oli alasi kus Venemaa teistest maha jäi siis isegi sotsiaal sfääris oli ta teistele järele jõudmas. Peaks mainima, et need arvukad dokumentaal kaadrid mida bolševikud nii agaralt demonstreerisid Venemaa mahajäämuse illustreerimiseks olid ülesse võetud peamiselt aladel kus oli juba mitu aastat käinud 1MS sõjategevus ja ka bolševike enda hirmuteod.

Kolmas Riik - sellest on siin mitu teemat ja sealt üle lugeda. Tooks esile vaid ühe tõlkeloo mis iseloomustab mis toimus ja kuidas toimus enne maailma pangandusgurude juhtimisel sellele riigile kallale mindi:
3-riik-esimesed-aastad - Google Docs

Toon igaks juhuks "iva" ka välja - riigi keskpank PEAB alluma riigile. Lihtne.
Vasta
(17-09-2012, 22:12 )Akronüüm Kirjutas: Nokitseja.
Sa tulistad ju kuulipildujast vandenõuteooriaid.
[...kõik tõsised majanduskriisid on seotud survega keskpanga tekkimiseks..
...eraomanduses pank peab ikka väga magus olema, et selle nimel tapetakse...
... alati on mingi nagin käimas...
... pangad valvavad väga hoolikalt, et midagi rahvale tasku ei jääks...
... investeeriõpetused aga põhinevad sellel, et enamus mullitamisega ei tegele...]
jne.
No mida ma ütlen? Kordan, igaüks usub seda mida tahab uskuda.
Smile
No vaatame siis, mis juhtus. Juhtus väike demagoogia, mis andis eelnevale jutule uue ilme:
.. Mina nurisesin, et USA keskpanga puhul vaikid maha, et on eraettevõte, nüüd on eraomandus
mainitud, kuid keskpangast on saanud lihtsalt pank.
.. Euroopas käib pidevalt mingi tülitsemine ja aeg-ajalt keegi sureb väga äkki võlapangandusest
üsna kaugel olevatel põhjustel. Vähemalt ei torka seosed silma.
.. Kas ei valva siis?
.. kirgastumiseni jõudva eraku heaks rügab külatäis talupoegi.
Mina usun seda, et olen sündinud maailma sellesse ossa, millest on tehtud kasiino, kus käib
ringi hulk "head" nõu andvaid tegelasi - näe, see seal on päris hea masin, sealt midagi ikka
saab. Ja vaat tollest seal võib vägagi kopsakaid sumakaid saada..

(17-09-2012, 22:12 )Akronüüm Kirjutas: Kui räägime manipuleerimisest, siis seda kahjuks turgudel juhtub. Nii on.
Mina rääkisin manipuleerimisest kontekstis millele Excubitoris vihjas. Et seda tegid erapangad eesmärgiga tekitada keskpank.
See tsiteering on Sul ju ülalpool kirjas, ainult et seal kus naeruvääristada üritad:
...kõik tõsised majanduskriisid on seotud survega keskpanga tekkimiseks..

(17-09-2012, 22:12 )Akronüüm Kirjutas: Mul ei ole küll mingeid tõendeid, et tollal mingi manipuleerimine toimus. Millest sa üldse räägid?Kui tead midagi, siis räägi milles see siis seisnes?
Viimaste aegade ostujõud USA- s ei ole tõesti kuigi kiirelt tõusnud, aga ära unusta , et see on,oli, ja jääb nähtavas tulevikus üheks maailma kõrgeimaks. Ehk räägid mille abil on nad selle saavutanud? Kui kõik on erapangast keskpanga all nii halb olnud? Ja proovi aru saada, et mina ei ole kuskil eitanud majandusprobleeme USA-s.

Olen vist juba maininud, et pärast rääkimist paljude USA-s käinud inimestega ei ole suutnud
ära tunda kahtki ühesugust USA-d. See on naljakas, aga see näitab ka maa mitmekülgsust
ja ka seda millises kihis, millises ringkonnas keegi liikus.
Siis kui veel telekat vaatasin, juhtusin sealt millegipärast nägema just seda, mida need rääkijad
ei pidanud vajalikuks mainidagi - kohutavalt palju kohutavalt pakse noori inimesi, kohutavalt
palju vaeseid inimesi (ei räägi getorahvast), Home improvement andis ka sellesse oma osa.
Igal juhul on mul tõsiseid raskusi uskuda sealset üleüldist head elujärge. Lisaks on nad ise
kurtnud, et keskklass on hävinemas.
Näha oli ka kohutavalt palju kõntsa ja mahajäetud tondilosse - tehasehoneid, elumaju - kõike
seda, mida ei seostata heal järjel oleva rahvaga. Aga see selleks, pole käinud, ei saa vaielda.
Teada on vaid see, et USA kaubanduspartnerid on jõudsamalt arenenud ja USA tööstus kängu
jäänud. Tööstusharu tööstusharu järel tehakse mujal paremini, kiiremini ja odavamalt.

Vabandan nii suure teemast kõrvalekaldumise pärast, aga sellega tahtsin küsida:
Majandus sõltub pangandusest ja paratamatult tekib küsimus - kas USA keskpank on vedur või pidur?

Kui suurriigi keskpank on erakätes, siis avaldab see halba mõju kogu maailmas, sest erasektor on erasektor.
Üleüldse tõin USA näite sisse vaid selleks et vaidlustada väide - panganduses ei ole vandenõusid
ja vaidlustamise järel sain teada mida tahtsin. Tänan tähelepanu ja kaasabi eest!
Vasta
Huvitavaid arvamusi jagub, tore lugeda.
Samas - maailma majandus - väga vähe käsitlemist leiavad megamajandused negu Hiina ja India, Jaapanist on pisut infot liikunud. Asi ka ilmselt selles, et ei Hiina ega India andmetele pole kellelgi mingitki juurdepääsu, mis aga annab põhjust para teemat rohkem sisse tuua.
Nii et, kui kellelgi on midagi huvitavat India ja Hiina kohta, laduge välja Smile
Vasta
Teemasse: Majandus ja sõda: WWIII Is Coming Soon & Here's Why!? - YouTube
Vasta
Hiina puhul on õhus kahtlused, et nende poolt selleks aastaks majanduskasv mingi 7,4(?) protsenti on - tsipa õhust võetud nummer, et tegelt võib olla väiksem. Aga väljaspoolt kontrollida pole võimalik.

Minul on jällegi küsimuks, et miks riig jaoks strateeglised sektorid peaks üldse erakätes olema? Miks peaks üldse keskpanga funktsioonid erakätes olema? Kellele see riik siis kuulub? paarile erapangale oma juutidest omanikega või kodanikele?
Vasta
Nokitseja.
Loen su juttu ja täpselt jääb mulle küll arusaamatuks millises postituses ma "vaikisin maha", et USA keskpank ei kuulu ametlikult riigile? See on nii üldteada fakt, et "maha vaikimine" tundub siiralt absurdne.

Paljuski sa kirjeldad probleeme mis on omased paljudele arenenud riikidele, mitte ainult USA-le. Ometi on tegu meie mõistes rikaste riikidega. Olen teadlik mis asi on statistika. Kuid midagi ta kirjeldab, eriti kui võrdluseks vaid kõhutunne....

Näha on, et me milleski vähemalt ühel meelel oleme. Nimelt, et majandus sõltub pangandusest. Nii on. Kas USA keskpank on vedur või pidur? See on nii hea küsimus, et naeratus tuli näole. Nagu sa vist aru saad ei saa me kunagi täpselt teada, et mis oleks majanduse suutlikus ilma keskpangata USA-s olnud. Ja öelda, et kas sajandi jooksul on keskpank toiminud rohkem veduri või pidurina, siis see nõuaks ikka meeletut uurimistööd ja pühendumist teemale. Siin foorumis me võime vaid sellekohaseid oletusi teha.
Mida ma öelda saan on see, et kui vaadata USA inflatsiooniga kohandatud sisemajanduse kogutoodangut elaniku kohta logaritmilisel skaalal perioodil 1800-2012, on näha, et kui üllatavalt konstantselt on püsinud keskmine reaalkasv 2% juures. Ja see sisaldabki perioode keskpangaga ja ilma.
Kuna mina olen kursis rohkem aktsiaturgudega ja aktsiaturg on vaieldamatult majanduse peegel, siis saab jällegi öelda, et sarnane pilt on ka aktsiaturgude puhul. See jääb eri andmetel kuskil 6-7% juurde ( reinvesteeritud dividendid kaasa arvatud ja inflatsiooniga kohandatult). Ehk hoolimata väga erinevatest majanduskeskkondadest, depressioonidest jms, on keskmine kasv püsinud konstantsel "trendijoonel". Seega, minu arvates ei ole keskpank tingimata just USA näitel toiminud ei kasvu aeglustaja ega ka kiirendajana. Nagu ühes eelmises postituses kirjeldasin on vahe vaid suuremas stabiilsuses. Ehk sama kasv tuleb lihtsalt vähem volatiilses keskkonnas, mis enamuse jaoks on minu arvates lihtsalt sobivam.
Vasta
Sellise uudise lugesin täna:
Jaapani keskpank suurendab võlakirjade ostmist

Jaapani keskpank otsustas üllatuslikult suurendada võlakirjade oste 80 triljoni jeenini (1,01 triljoni dollarini, 776 miljardi euroni) ning pikendada käimasolevat rahapoliitika lõdvendamise programmi järgmise aasta lõpuni.
http://www.e24.ee/977454/jaapani-keskpan...e-ostmist/

Kuna Jaapanit väga ei tea sel teemal, siis mõtlesin, et uurin, kellele see japside keskpank siis kuulub ka, ülla ülla Smile

Selle lehe (http://www.911weknow.com/the-rabbit-hole...dlers-list) kaudu avanes selline list e. pangad, mis kuuluvad Rothschild-dele:

Afghanistan: Bank of Afghanistan
Albania: Bank of Albania
Algeria: Bank of Algeria
Argentina: Central Bank of Argentina"
Armenia: Central Bank of Armenia
Aruba: Central Bank of Aruba
Australia: Reserve Bank of Australia
Austria: Austrian National Bank
Azerbaijan: Central Bank of Azerbaijan Republic
Bahamas: Central Bank of The Bahamas
Bahrain: Central Bank of Bahrain
Bangladesh: Bangladesh Bank
Barbados: Central Bank of Barbados

Belarus: National Bank of the Republic of Belarus
Belgium: National Bank of Belgium
Belize: Central Bank of Belize
Benin: Central Bank of West African States (BCEAO)
Bermuda: Bermuda Monetary Authority
Bhutan: Royal Monetary Authority of Bhutan
Bolivia: Central Bank of Bolivia
Bosnia: Central Bank of Bosnia and Herzegovina
Botswana: Bank of Botswana
Brazil: Central Bank of Brazil
Bulgaria: Bulgarian National Bank
Burkina Faso: Central Bank of West African States (BCEAO)
Burundi: Bank of the Republic of Burundi
Cambodia: National Bank of Cambodia
Cameroon: Bank of Central African States
Canada: Bank of Canada - Banque du Canada
Cayman Islands: Cayman Islands Monetary Authority
Central African Republic: Bank of Central African States
Chad: Bank of Central African States
Chile: Central Bank of Chile
China: The People’s Bank of China
Colombia: Bank of the Republic
Comoros: Central Bank of Comoros
Congo: Bank of Central African States
Costa Rica: Central Bank of Costa Rica
Côte d’Ivoire: Central Bank of West African States (BCEAO)
Croatia: Croatian National Bank
Cuba: Central Bank of Cuba
Cyprus: Central Bank of Cyprus
Czech Republic: Czech National Bank
Denmark: National Bank of Denmark
Dominican Republic: Central Bank of the Dominican Republic
East Caribbean area: Eastern Caribbean Central Bank
Ecuador: Central Bank of Ecuador
Egypt: Central Bank of Egypt
El Salvador: Central Reserve Bank of El Salvador
Equatorial Guinea: Bank of Central African States
Estonia: Bank of Estonia
Ethiopia: National Bank of Ethiopia
European Union: European Central Bank
Fiji: Reserve Bank of Fiji
Finland: Bank of Finland
France: Bank of France
Gabon: Bank of Central African States
The Gambia: Central Bank of The Gambia
Georgia: National Bank of Georgia
Germany: Deutsche Bundesbank
Ghana: Bank of Ghana
Greece: Bank of Greece
Guatemala: Bank of Guatemala
Guinea Bissau: Central Bank of West African States (BCEAO)
Guyana: Bank of Guyana
Haiti: Central Bank of Haiti
Honduras: Central Bank of Honduras
Hong Kong: Hong Kong Monetary Authority
Hungary: Magyar Nemzeti Bank
Iceland: Central Bank of Iceland
India: Reserve Bank of India
Indonesia: Bank Indonesia
Iran: The Central Bank of the Islamic Republic of Iran
Iraq: Central Bank of Iraq
Ireland: Central Bank and Financial Services Authority of Ireland
Israel: Bank of Israel
Italy: Bank of Italy
Jamaica: Bank of Jamaica
Japan: Bank of Japan
Jordan: Central Bank of Jordan
Kazakhstan: National Bank of Kazakhstan
Kenya: Central Bank of Kenya
Korea: Bank of Korea
Kuwait: Central Bank of Kuwait
Kyrgyzstan: National Bank of the Kyrgyz Republic
Latvia: Bank of Latvia
Lebanon: Central Bank of Lebanon
Lesotho: Central Bank of Lesotho
Libya: Central Bank of Libya
Lithuania: Bank of Lithuania
Luxembourg: Central Bank of Luxembourg
Macao: Monetary Authority of Macao
Macedonia: National Bank of the Republic of Macedonia
Madagascar: Central Bank of Madagascar
Malawi: Reserve Bank of Malawi
Malaysia: Central Bank of Malaysia
Mali: Central Bank of West African States (BCEAO)
Malta: Central Bank of Malta
Mauritius: Bank of Mauritius
Mexico: Bank of Mexico
Moldova: National Bank of Moldova
Mongolia: Bank of Mongolia
Montenegro: Central Bank of Montenegro
Morocco: Bank of Morocco
Mozambique: Bank of Mozambique
Namibia: Bank of Namibia
Nepal: Central Bank of Nepal
Netherlands: Netherlands Bank
Netherlands Antilles: Bank of the Netherlands Antilles
New Zealand: Reserve Bank of New Zealand
Nicaragua: Central Bank of Nicaragua
Niger: Central Bank of West African States (BCEAO)
Nigeria: Central Bank of Nigeria
Norway: Central Bank of Norway
Oman: Central Bank of Oman
Pakistan: State Bank of Pakistan
Papua New Guinea: Bank of Papua New Guinea
Paraguay: Central Bank of Paraguay
Peru: Central Reserve Bank of Peru
Philippines: Bangko Sentral ng Pilipinas
Poland: National Bank of Poland
Portugal: Bank of Portugal
Qatar: Qatar Central Bank
Romania: National Bank of Romania
Russia: Central Bank of Russia
Rwanda: National Bank of Rwanda
San Marino: Central Bank of the Republic of San Marino
Samoa: Central Bank of Samoa
Saudi Arabia: Saudi Arabian Monetary Agency
Senegal: Central Bank of West African States (BCEAO)
Serbia: National Bank of Serbia
Seychelles: Central Bank of Seychelles
Sierra Leone: Bank of Sierra Leone
Singapore: Monetary Authority of Singapore
Slovakia: National Bank of Slovakia
Slovenia: Bank of Slovenia
Solomon Islands: Central Bank of Solomon Islands
South Africa: South African Reserve Bank
Spain: Bank of Spain
Sri Lanka: Central Bank of Sri Lanka
Sudan: Bank of Sudan
Surinam: Central Bank of Suriname
Swaziland: The Central Bank of Swaziland
Sweden: Sveriges Riksbank
Switzerland: Swiss National Bank
Tajikistan: National Bank of Tajikistan
Tanzania: Bank of Tanzania
Thailand: Bank of Thailand
Togo: Central Bank of West African States (BCEAO)
Tonga: National Reserve Bank of Tonga
Trinidad and Tobago: Central Bank of Trinidad and Tobago
Tunisia: Central Bank of Tunisia
Turkey: Central Bank of the Republic of Turkey
Uganda: Bank of Uganda
Ukraine: National Bank of Ukraine
United Arab Emirates: Central Bank of United Arab Emirates
United Kingdom: Bank of England
United States: The Dirty Nasty Stinky Fed, Federal Reserve Bank of New York
Uruguay: Central Bank of Uruguay
Vanuatu: Reserve Bank of Vanuatu
Venezuela: Central Bank of Venezuela
Vietnam: The State Bank of Vietnam
Yemen: Central Bank of Yemen
Zambia: Bank of Zambia
Zimbabwe: Reserve Bank of Zimbabwe

Ei suutnud esialgu tuvastada, kas mõni riikka välja jäi. Üks asi oli segane, listis oli kirjas ainult Korea - ilmselt Lõuna, aga Põhja?

Nii paljukest veel juurde, et esimene KP loodi Rootsis 1656 aastal.

Samas mõnede saitide info kohaselt kuuluvad mõned KP-d isegi riikidele, nagu seda peaks olema Indias (nii väidab ka wiki), Prantsusmaal (tundub uskumatu), kuid üleval listis on pea kõik maailmariigid kirjas.

On siis mõni "karvasest käest" puutumatu keskpank olemas?
Vasta
Saksamaa keskpanga juht võrdles EKP tegevust saatana tööga

Saksamaa keskpanga juht Jens Weidmann lõi oma väljaütlemistega pahviks nii mõnegi, kui võrdles Euroopa keskpanga (EKP) juhi Mario Draghi võlakirjade ostuprogrammi saatana kätetööga.

http://uudised.err.ee/index.php?06261666

Huvitav, kaua mees oma ametipostil veel vastu peab? Laugh
Vasta
(19-09-2012, 10:48 )Malerd Kirjutas: Selle lehe (http://www.911weknow.com/the-rabbit-hole...dlers-list) kaudu avanes selline list e. pangad, mis kuuluvad Rothschild-dele:

Ma ei võtaks seda listi väga tõsiselt.
Vasta
(19-09-2012, 13:43 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(19-09-2012, 10:48 )Malerd Kirjutas: Selle lehe (http://www.911weknow.com/the-rabbit-hole...dlers-list) kaudu avanes selline list e. pangad, mis kuuluvad Rothschild-dele:

Ma ei võtaks seda listi väga tõsiselt.


Kaotame siit ära -ks`i ja väga, siis saame - võtan listi tõsiselt! Loomulikult võin ma eksida. Küsimus on siin tegelt kuulumises, omamises. Sellega on nimelt üks probleem. See võib teile näida tobe, aga ma väidan, et juutidel pole eraomandit selles mõistes nagu meie seda mõisatme.
Nagu Vanas Testamendis - minu naine on kellegi teise naine ja see teine, ise seda ei tea! Täpselt sama kehtib selle (juudi) omandisuhete kohta.

Vasta
(19-09-2012, 13:53 )Ott Sama Kirjutas: Kaotame siit ära -ks`i ja väga, siis saame - võtan listi tõsiselt! Loomulikult võin ma eksida. Küsimus on siin tegelt kuulumises, omamises. Sellega on nimelt üks probleem. See võib teile näida tobe, aga ma väidan, et juutidel pole eraomandit selles mõistes nagu meie seda mõisatme.
Nagu Vanas Testamendis - minu naine on kellegi teise naine ja see teine, ise seda ei tea! Täpselt sama kehtib selle (juudi) omandisuhete kohta.

Kui kotame ära -ks`i ja väga, siis saame - Ma ei võta listi tõsiselt! Ja seda ma ka teen.
Väide juutide eraomandi arusaamast ei ole tobe.
Vasta
(19-09-2012, 14:18 )zzzxxxzzz Kirjutas:
(19-09-2012, 13:53 )Ott Sama Kirjutas: Kaotame siit ära -ks`i ja väga, siis saame - võtan listi tõsiselt! Loomulikult võin ma eksida. Küsimus on siin tegelt kuulumises, omamises. Sellega on nimelt üks probleem. See võib teile näida tobe, aga ma väidan, et juutidel pole eraomandit selles mõistes nagu meie seda mõisatme.
Nagu Vanas Testamendis - minu naine on kellegi teise naine ja see teine, ise seda ei tea! Täpselt sama kehtib selle (juudi) omandisuhete kohta.

Kui kotame ära -ks`i ja väga, siis saame - Ma ei võta listi tõsiselt! Ja seda ma ka teen.
Väide juutide eraomandi arusaamast ei ole tobe.


Kellel on õigus pärida rahakasvikut, neile kuuluvad ka pangad.. panevad mingi teada-tuntud nime omandit valvama ning seejärel traalivad inressiga endale sogasest rahandusveest võimupuraskit.
See on võrdlemisi tülikas ja (minu) julgeolekut hävitav, kui pahatahtlikkult kasutatakse meiega väga sarnast märgisüsteemi, mida nad ise mõistavad isekeskis üheselt ja meist erinevalt. See segaduse loomine on neil kuritahtlikkult taotluslik. Loomus, neil säärane.
Kogu eelnev ajalugu ise osutab teema varjatud tõsidusele.


Vasta
Siiski, küsimus jääb:
On siis mõni "karvasest käest" puutumatu keskpank olemas?
St. kas planeedil Maa mõni asjalik KP ka on?
Vasta
(19-09-2012, 15:03 )Malerd Kirjutas: Siiski, küsimus jääb:
On siis mõni "karvasest käest" puutumatu keskpank olemas?
St. kas planeedil Maa mõni asjalik KP ka on?


See on elusorganism nagu iga teinegi, kus kõik sõltub vastupanuvõimest.
Tänane Majandusmaailm on sama haige, kui areenilt lahkuvad rahvusriigid.. sonivad palavikuliselt multikultist, pededest, sookvootidest, ülemäärasest reguleerimisest ja maksustamisest.
Leevendavad rahustid-süstid-billid ei pruugi enam tõbiseid ühiskondi aidata.

Vasta
Majandus ei saa langeda. Ega see vererõhk pole mida mõõta saaks. See lihtsalt on.
Kõik see jutt majanduslangusest, suurest töötusmäärast jms on üks suur mull. Kahju,
et ka siinsed foorumlased sellese laskunud on.
Raha ei kao kuskile, see on ühel või teisel kujul koguaeg olemas. Lihtsalt, paljud seda
ei näe ja siis kirjeldavad kui lihavõtte jänest.
Vasta
(19-09-2012, 15:03 )Malerd Kirjutas: Siiski, küsimus jääb:
On siis mõni "karvasest käest" puutumatu keskpank olemas?
St. kas planeedil Maa mõni asjalik KP ka on?

Keskpank? Mis loom see on ja kuidas teda süüakse? Mida hakata peale keskpangaga mis ei emiteeri raha? Ja kui emiteerib siis kelle käsul? Riigi pank allub riigile. Kellele allub riik? Keskpank (eeldan, et tegemist on riigipangaga) kui institutsioon ei oma enamus riikide puhul mingit tähtsust.
Vasta
http://www.e24.ee/985846/soome-holland-j...okkulepet/

Tasub märkida, et muid "eurokohtumisi" saadab suur fanfaaride hüüe, et vaadake, kohe teeme korda, siis sellest kohtumisest ennem ei räägitud midagi: võlausaldajad ei soovi ESM-i kasutada juba "hapuks läinud" probleemide...noh...edasi lükkamiseks.

Kõikides neis suure lärmiga teada antud "liitude" kavas on rohkem ebaselget ja põhimõttelisi vastuolusid, aga avalikkuses naljalt ei soovita neid arutada. Juba praegu on selge, et see nn. pangaliit on surnult sündinud laps.

Vasta
http://arvamus.postimees.ee/1005962/andr...uleb-koju/

Pikem lugu siis Rooma Klubi kohalikult tallalakkujalt Andres Tarandilt

Huvitavamaid kohti:
[undefined=undefined]
Teine tänapäeva puudus on lõhe rahaturgude ja reaalmajanduse vahel, mis tähendabki rahategemist kui eesmärki omaette ja oli just praeguse kriisi oluline vallapäästja. See tähendab, et raha peab majandust teenindama, mitte vastupi. [/undefined]

[undefined=undefined]
Kõige selle rohuks usub Rooma Klubi kõlbavat uut globaalset valitsemist, kuna ÜRO oma allorganisatsioonidega ja eriti selle julgeolekunõukogu, kus viis alalist liiget oma maailmamõjutamist vetodega kaitsevad, praeguste hädadega hakkama ei saa[/undefined]

Paravandenõunikud seletavad juba ammu, et süsteemi eesmärk on tekitada situatsioon, kus " ei näi muud lahendust kui maailmavalitsus" - väited, mis "skeptikuist ratsionaalselt mõtlevatele inimestele" on tundunud naeruväärsed.

Nüüd aga käib Rooma Klubi maailmavalitsuse kaardi avalikult välja, mida "skeptikud" selle peale ütlevad?

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • 14
  • 15
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma Majandusfoorum ( World Economic Forum), Davosi kohtumised ja Klaus Schwab Pohlatohlakas 56 11,685 23-01-2024, 14:51
Viimane postitus: xcad
  Maailma eliidi varjatud magamistoa "mängud" ehk kuriteod laste vastu excubitoris 456 246,609 29-06-2023, 23:37
Viimane postitus: Mario
  Maailma ajalugu; mongolite vallutused brb 77 36,326 24-12-2021, 20:13
Viimane postitus: Lynx Titan
  Area 51 aka Dreamland - maailma kõige salajasem lennubaas Pitsu 68 32,194 24-09-2019, 10:33
Viimane postitus: I'll be back
  Maailma valitseb Eliitsuguvõsa? Earthland 347 169,493 22-04-2018, 09:49
Viimane postitus: Müstik
  Ufod üritavad maailma vallutada! henzukaz 33 17,183 31-08-2014, 13:13
Viimane postitus: Müstik
  Antiyhendus maailma S..a vastu Gulja 62 23,159 11-06-2010, 11:34
Viimane postitus: excubitoris
  Maailma yhisraha tulemas Krissuke 13 7,234 18-07-2009, 12:00
Viimane postitus: zzzxxxzzz

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat