Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Carlos Castaneda ja don Juan Matus
#1
Carlos Castaneda oli Peruu päritoluga etnoloog ja antropoloog. A-st 1951 elas USA-s, 1959-1971 õppis California ülikoolis. 1961 a. tutvus teadustööks andmeid kogudes Mehhikos indiaani nõia nagual Don Juan Matusega ja sai tema õpilaseks. C. tegi läbi nelja aastase stuudiumi, mille põhjal kirjutas hiljem kolmteist
t o l t e e g i maagiat käsitlevat raamatut, milles kirjeldab ka üleloomulike vägedega suhtlemise praktikaid ja toob ära ka nende toimimispõhimõtted ja suunatuse. 1994 alustati Tensegrity harjutusgruppide tutvustamist (kursuseid viiakse läbi ka Eestis), ilmuvad videokassetid ja a-st 1996 ajakiri “Readers of Infinity.” Tänapäeval kaitstakse C. raamatute põhjal väitekirju.

Tõin siia ära Carlos Castaneda lühikese eluloo, kuna meie foorumis pole selle kohta veel kusagil midagi.

Huvitavam, kui Carlos Castaneda on aga muidugi tema õpetaja don Juan Mattuse lugu. Arvatakse, et ta on Castaneda kirjanduslik väljamõeldis, kuid ma kahtlen selles.

Tõlge veebilehelt:
Don Juan Matus, meisternõid, nagual – nii nagu nõidade gruppi juhtivaid meisternõidasid nimetatakse, tutvustas mulle (s.o. Castanedale)muistsetel aegadel Mehhikos elanud shamaanide tunnetuslikku maailma. Don Juan Matus oli indiaanlane, sündinud Yumas, Arizonas. Ta isa, jaki indiaanlane, oli pärit Sonorast, Mehhikost, ja ta ema oli nähtavasti Yuma indiaanlane, Arizonast. Don Juan elas Arizonas kuni kümne aasta vanuseni. Siis viis isa ta Sonorasse, Mehhikosse, kus neid tabas järjekordne jakide sõda mehhiklastega. Isa tapeti ja don Juan sattus kümne-aastase lapsena Lõuna-Mehhikosse, kus ta sugulaste juures üles kasvas.

Kahekümneselt sattus ta kokku meisternõiaga. Tema nimi oli Julian Osorio. Ta tutvustas don Juanile nõidade liini, mis oli väidetavalt kakskümmend viis põlvkonda pikk. Ta ise polnud üldse indiaanlane, vaid Mehhikosse sisserännanud Euroopa immigrantide poeg. Don Juan jutustas mulle, et nagual Julian oli olnud näitleja, ja et ta oli särav isiksus – anekdootide rääkija, miim, kõigi poolt austatud, mõjuvõimas, käsutav. Ühel oma teatri ringreisil provintsi, sattus näitleja Julian Osorio ühe teise naguali – Elias Ulloa – mõju alla, kes andis talle edasi oma liini nõidade teadmised.

Don Juan Matus, järgides enda liini nõidade traditsiooni, õpetas oma neljale õpilasele: Taisha Abelarile, Florinda Donner-Graule, Carol Tiggsile ja mulle teatud kehalisi liikumisi, mida ta nimetas maagilisteks sooritusteks. Ta õpetas neid meile samamoodi nagu neid oli õpetatud sajandeid, ühe märkimisväärse erinevusega: ta kõrvaldas ülemäärase rituaalsuse, mis oli aastasadu ümbritsenud nende maagiliste soorituste õpetamist ja ette näitamist. Don Juani kommentaarid selle kohta olid, et rituaalid on kaotanud oma mõju, kuna uued praktiseerijate põlvkonnad on rohkem huvitatud efektiivsusest ja funktsionaalsusest. Ta soovitas siiski, et mitte mingil juhul ei tohi ma maagilistest sooritustest rääkida ühegi tema õpilasega või üldse inimestega. Ta põhjendas seda sellega, et maagilised sooritused kuulusid eksklusiivselt iga inimese juurde eraldi ja nende mõju oli nii vapustav, et oli parem neid lihtsalt teha ilma nende üle arutamata.

Don Juan Matus õpetas mulle kõike, mida ta teadis oma liini nõidadest. Ta väitis, tõendas, kinnitas, seletas mulle oma teadmiste igat nüanssi. Seetõttu kõik, mida ma maagilistest sooritustest räägin, on tema õpetuse otsene tulemus. Maagilisi sooritusi ei leiutatud. Need avastati muistsel ajal Mehhikos elanud don Juani liini shamaanide poolt ajal, mil nad olid shamanistlikus kõrgendatud teadvuse seisundis. Maagiliste soorituste avastamine oli üsna juhuslik. See sai alguse väga lihtsate seletuste otsimisega uskumatult heale enesetundele, mida need shamaanid nendes kõrgendatud teadvuse seisundites kogesid kui nad hoidsid teatud kehalisi asendeid või kui nad liigutasid oma jäsemeid teatud spetsiifilisel viisil. Nende hea enesetunne oli olnud nii intensiivne, et nende püüdlus korrata neid liigutusi oma normaalses teadvusseisundis sai kõigi nende ettevõtmiste eesmärgiks.

Kõigest nähtuvalt said nad oma ülesandega hakkama ja leidsid endi valduses olevat väga keerulised liikumiste seeriad, mis praktiseerimisel andsid neile vaimse ja füüsilise tugevuse seisukohalt tohutuid tulemusi. Tegelikult oli nende liikumiste praktiseerimise tulemus nii dramaatiline, et nad nimetasid need maagilisteks sooritusteks. Aastasadu õpetasid nad neid ainult shamaanlusse pühendatutele isiklikul tasandil, järgides keerulisi rituaale ja salajasi tseremooniaid.

Don Juan Matus kaldus maagiliste soorituste õpetamisel traditsioonist radikaalselt kõrvale. Selline kõrvalekaldumine sundis don Juani sõnastama maagiliste soorituste praktilist eesmärki. Tema sõnul ei olnud eesmärgiks mitte vaimse ja füüsilise tasakaalu suurendamine, nagu see oli olnud minevikus, vaid tema sõnastas seda praktilise võimalusena energia uuesti kasutusele võtta. Ta seletas, et selline kõrvalekaldumine oli kahe temale eelnenud naguali mõju tulemus.

Don Juani liini nõiad olid veendunud, et on olemas sünnipärane kogus energiat, mis eksisteerib igaühes meist, kogus, mida väliste jõudude rünnak ei saa ei suurendada ega vähendada. Nad olid veendunud, et see kogus energiat oli piisav selleks, et teostada midagi, mida need nõiad arvasid olevat iga Maa peal elava inimese kinnisideeks: murda välja normaalse taju etteantud mõõtkavast. Don Juan Matus oli veendunud, et meie võimetus välja pääseda nendest piiridest oli tingitud meie kultuursest ja sotsiaalsest keskkonnast. Ta väitis, et meie kultuurne ja sotsiaalne keskkond kasutas ära iga tükikese meie sünnipärasest energiast, pannes meid käituma etteantud mallide kohaselt, mis ei lase meil läbi murda nendest normaalse taju parameetritest.

"Mille pagana pärast peaks mina või keegi teine üldse tahtma neid parameetreid murda?" küsisin ma kord don Juani käest.

"Nende parameetrite murdmine on inimkonna jaoks vältimatu," vastas ta. "Nende murdmine tähendab sisenemist praktilise väärtusega kujuteldamatutesse maailmadesse...

Edasi saab lugeda siit:
http://www.hot.ee/tonal/sooritused/MP11.htm

Arvan, et nüüd on loodud teema, kus igaüks saab kirjeldada oma muljeid ja arvamusi, olles lugenud don Juan Matuse õpetusi Carlos Castaneda raamatutest.
Carlos Castaneda pilti saab näha siit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Carlos_Castaneda

Don Juan Matusest ei ole kahjuks säilinud ühtki pilti.

Niisiis, kes milliseid Castaneda raamatuid lugenud on ja mis kõige enam meelde on jäänud ja mõju avaldanud?

Võib lisada ka huvitavaid videoid.



[Muudetud: 3-7-2009 Müstik]
Vasta
#2
Sügav kummardus kogu antud valdkonna ees - Carlos, Juan jt. Unenägemine, nõidus ja energeetika kogu oma hiilguses.

Lisaks siia vabas vormis ühe Isac Asimovi mõtte, et inimkonna püsimajäämine sõltub sellest - kas läbi lõputu ümbruse ja enese hävitamise, suudame ka luua inimkonna tehnilise arengu, mis tagaks selle kurva hetke, et ühel päeval jätame me oma armastatud Maa ja läheme tähtede poole.

Paratamatult varem või hiljem tuleb seda teha, kui tahame eksisteerida rohkem kui 4.5 miljardit aastat siin Maamunal Smile
(Küsimus on, et kas sellisel kujul eksisteeriisel on sügav mõte?)

On olemas tehnoloogiline areng, mis on seni viinud meid ja teisi vaid suuremate sõdadeni (nähtav) ja on ka vaimne areng, mis samuti on viinud meid ja teisi suuremate sõdadeni (silmale ja hambale nähtamatu).

Juani kaudu, mida Carlos kirjeldab, avaneb selge nõidade maailm (energeetiline muster) ja tee kuidas liikuda, näha ja tajuda seda seletamatut. Ühtlasi vabaneda kammitsatest, mis on kui loor me silme ees ...

Üks sisuline fraas, mis alati meenub Carlose kirjutistest on Juani veidi nostalgiliselt tõdetud kuid samas sisult ülisügav lause, millest hakkab aimu saama alles kasutades seda kui mantrat: "Meie ümber on igavik ja sa võid seda kasutada"

Praktiline õpetus, mis mulle meeldib: ole nagu sõjamees - pane tähele ja liigu edasi - eesmärk on liikuda omal rajal, püsida teadvusel ja lähtuda printsiibist, et vaba tahte vastu ei saa miski - olla vankumatu (ilus terminSmile)




[Muudetud: 7-2-2009 Rein]
Vasta
#3
Don Juani kaudu saab inimene tõepoolest teadlikuks sellest nähtamatust, mis meid ümbritseb!
Olen täheldanud, et inimesed, kes on kasvõi ühe Castaneda raamatu läbi lugenud, suhtuvad meid ümbritsevasse maailma ja inimestesse hoopis tolerantsemalt!
Toon ära ühe katkendi raamatust "Jutustus jõust":
"Arvad sa, et inimesed nägid mind turul?" küsisin.
Don Juan ei vastanud. Ta naeris ning müksas mind kergelt rusikaga.
Püüdsin meenutada, kas ma olin kellegagi füüsilises kontaktis olnud. Mu mälu vedas mind alt.
"Mida nägid inimesed kontoris, kui ma sisse tuikusin?" küsisin.
"Ilmselt nägid meest, kes tuigerdas uksest ukseni."
"Kas nad nägid mind õhku haihtumas?"
"Selle eest hooliseb nagual. Ma ei tea, millisel viisil. Kõik, mida ma võin öelda, on see, et me oleme helenduvad, voogavad olendid ning koosneme kiududest. Kokkulepe, et me oleme tahked, on tonali töö. Kui tonal tagasi tõmbub, muutuvad võimalikuks harukordsed asjad. Kuid need on harukordsed ainult tonali jaoks.
Naguali seisukohast on tühiasi liikuda sellisel moel nagu sina täna hommikul. Eriti sinu juba küllaltki keerulisteks tegudeks naguali jaoks."

Vasta
#4
Loen hetkel Kotka Andi uuesti ja tekkis selline mõte.
Tsiteerin: Ta kirjeldas kannatlikult kõike, mida olime näinud, öelnud ja teinud ning lisas, et ka tema on varem sellel viljatul maal viibinud ja teab kindlalt, et see ei ole inimeste maa vaid ruum meie maailma ja teise maailma vahel.
"See on paralleeljoonte vaheline ala," jätkas ta. "Me saame seal käia unenägemises. Kuid selleks, et siit maailmast lõplikult lahkuda ja jõuda maailma teisel pool paralleeljooni, peame minema läbi selle maa koos füüsilise kehaga."

Sain äkki valesti aru aga CC surma järel järel jäi ikkagi ta füüsiline keha alles ja põletati mitte ta ei kadunud nagu oleks loogiline olnud selle väite põhjal.
Vasta
#5
CCl oli poeg, tänu sellele ei olnud tema energiakeha enam neljast osast koosnev, vaid kolmest, mehe pool polnud enam tervik, see tähendab, et tulena ei saanudki ta enam lahkuda, samuti polnud tal ju püramiidi nelja seina mille tipuks on nais ja meesnagual, neli gruppi mis moodustavad teise tasandi tervikiseks vajalikud tükid, iga inimese tervikise on seesama grupp aga ajas eri sündidesse laiali jagatud.
Don Huani liin lõppes eelmise grupiga ja CC ülesamnne oli kirjutada sellest raamatud, selle täitmiseks anti talle ainult naisnagual ja põhja naiste grupp, kes paraku samuti tegid enesetapud kui CC suri.
Sellest tavaliselt ei räägita, ainult CC kriitikud on palju telgitaguseid välja otsinud.
Tensegrity pakub kõigile aseainet arenguks olles patareiks ja rahaga varustajaks Cleargreeni seltskonnale.
Jutt vahejaamast Orioni tähtkujus valge kupli all on pärit Cleargreeni seltskonnast , ma lihtsalt ei fikseerinud linki.
Don Huani grupp lahkus tulekeradena mis sulasid ühte.

[Muudetud: 9-19-2009 VironShaman]
Vasta
#6
Seda laste ja energeetiliste mustrite küsimust lubas Liine üles kirjutada, aga pole seda mitte veel teinud. Eks ootame kui õige hetk käes Smile
Selles osas (lapsed ja energiakeha) on ilmselt vaja veidi arutada. Üks võimalus on, et energeetiline keha ajutiselt kaotab energiat, aga samas vaimne keha kogub hulgaliselt kogemusi ning kuhu siis neid kogemusi ikka koguda kui mitte vaimsesse poolde või ka hinge. Iseküsimus on et miks ja kelle jaoks. Samas oleks tore ütelda, et miks mitte anda osake energiast ja saada vahetuskaubana see kogemus.

Inimene oma olemuslikult on, teise pilgu alt vaadatuna, enrgiatomp, ilmselt tulekera või tuluke, seega olles sellest selgelt teadlik, võib teha väliselt vaadatuna inimsilmale tulekera viljaringe või liikuda tundmatusse.

Põhiküsimus on ja jääb, et kuidas säilitada oma isiklik teadvus läbides erinevaid tihedusi või dimensioone või aegruume.

Jant on ju selles, et praeguses olekus inimesena puudub meil tavapäraselt isiklik teadmine mine-vikust ja tule-vikust (mis asi see vik, vikust siis meite keel õieti tähendab, äkki nädal ainult ?) vaid olevik on teadvustatud.

Seega minu arvates kogu CC ja JM loo eesmärk väga lühidalt on see, et esiteks tuleb endale teadvustada, et näiline Maailm on vaid osake tegelikust ning põhiküsimus on: kuidas säilitada teadvus erinevates energeetilistes olekutes, nimetagem siis neid kuidas iganes.

Vasta
#7
Rein, ei ole mõtet endale valetada, kui oled lasknud end ära võrgutada, kui sul on lapsed, siis on sinu energiakeha neli alumist kihti nende maiste laste toit, alles südamesagedusest alates pole energiakeha enam suguvõsajõuga ja sooga seotud.
Neerud - punane, suguelundid - oranz, maks - unenäokeha ja põrn - nägemise keskus - kollane ning kõhunääre - roheline on kõik maise eluga seotud.
Poeg teeb mehele unenäokehasse augu, tütar võtab nägemise. Kui lapsi palju, võib keskel energiakehas täielik tühjus valitseda, tume tühjus helenduse asemel. Kui arvad, et võtad lastelt oma jõu tagasi siis peale bioloogilise blabla on nad su vastandid, sündida saavadki ainult vastased, sisuliselt on lapsed oma vanermate vaenlased, nemad pistavad oma vanemate jõu pintslisse ja mida raskem on laste enesekehtestamine, mida väiksemasse karja, kust jõudu hankida, nad kuuluvad, seda kiiremini surevad vanemad.
Seda vastuolu teavad kõige paremini Shamanid ja kui mustad nõiad panevad needusi siis tehakse seda kõige edukamalt just laste kaudu.
Aga ma arvan, et selliseid teadmisi, kuidas seda kasutada, ei levitata, elu tahab elamist ja põlvkonnad järgnevad üksteisele.
Kõige räigem on see kui lapsed lähevad välismaale ja sealt rünnatakse tühjaks suguvõsa jõud. Välismaale tavaliselt ei saa isegi midagi päästma minna, ei pääse ligi.
Vasta
#8
Mina olen andnud esimesele naisele kolm last ja teisele seni kaks. Ise nad tahtsid. Ise arvan, et minu energiakeha on nii palju vägev, et neid lapsi võib vabalt veel tulla Smile Kogemusi saab praktiliselt, seega jäävad nendel, kes lapsi pole saanud, osaks vaid teoreetilised teadmised, mis asi see laste saamine ja kasvatamine on. Teatavasti on teooria pealiskaudne teadmine.
Tehke lapsi ja te saate teada kes te tegelikult olete Smile

[Muudetud: 9-20-2009 Rein]
Vasta
#9
Püha müristus, kelle on midagi selle vastu, et inimesed elavad oma normaalset maist elu, teevad sugu ja kunagi ühes elus lahkuvad vaikselt ilma kedagi häirimata siit reaalsusest mujale.
Vat just lahkumisega oligi seotud eelneva jutu mõte, lahkuda karmarattast ei saa keegi kel on lapsed.
Budistid hirmutavad veel hullemaga, et hing ei pea sündima mitte inimese kehassea vaid allpool ruumi laialt, loomad, näljased vaimud, põrgusigidikud. Kõik keerlevad ühes karmarattas, ka ülalpool pooljumalad ja jumalad.
Milline oleks lohutus pereinimestele, aga just see, et suguvõsa peab kokku hoidma ja mitte laskma selle põlvkonna suguvõsa juhil, kes alati jumaldatuna istub kogunemistel kõige tähtsamal aukohal ja keda kõik kuulavad, kogu jõudu enda tarbeks kasutada ja suguvõsa vaesusesse tõugata.
Vasta
#10
No nii ta on, keegi peab sugu tegema, muidu poleks ei Sind ega mind. Seega on laste saamine ikkagi eluratta ja kogemuste saamise osa.
Mis puutub aga minemisse tundmatusse, siis ma ei usu, et sinna minekul ja laste saamisel on mingi selge seos.
Kui tuleb minna ja sa oled selleks valmis, siis tuleb minna tõrvik käes, olgu sul siis lapsi kui palju tahes. Tuleb ju olla sõjamees Smile
Muuseas, Buddha oli ju ka pereinimene koos laste ja naisega väidetavalt enne kui valgustatuks sai.
Vasta
#11
Lisan siia Carlos Castaneda eesti keeles ilmunud raamatute nimekirja:

“Don Juani õpetused.” (1968) e.k.1995
“Teine reaalsus: edasised vestlused don Juaniga.” (1971) e.k.1995
“Teekond Ixtlani.” (1972) e.k.1992
“Jutustus jõust.” (1974) e.k.1995
“Jõu teine ring.” (1977) e.k. 1995
“Kotka and.” (1981) e.k. 1995
“Sisemine tuli.” (1984) e.k. 1995
“Vaikuse jõud.” (1987) e.k. 1995
"Unenägemise kunst.” (1993) e.k.1996
“Lõpmatuse aktiivne külg.” e.k. 2002
“Eraldiolev reaalsus.” e.k. 1996
Vasta
#12
VISA KINNIHOIDMINE ENESEPILDIST GARANTEERIB MÕISTUSEINIMESE KATASTROOFILISE VÕHIKLUSE.

TA IGNOREERIB NÄITEKS FAKTI,ET šamanism EI OLE MITTE LOITSMISED JA HOOKUS-POOKUS , VAID VABADUS TAJUDA MITTE ÜKSNES SEDA MAAILMA,
MIDA PEETAKSE ENESESTMÕISTETAVAKS ,VAID KA KÕIKE MUUD , MIS ON INIMLIKULT VÕIMALIK.

TA VÄRISEB VABADUSE VÕIMALUSE EES.

JA VABADUS ON TA KÄEULATUSES.

Carlos Castaneda.
Vasta
#13
Eee... kas šamanism peaks olema loitsimised ja hookus-pookus?
Bleh

Aga väriseb muidugi... me kõik oleme pärit oma lapsepõlvest.
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Aga väriseb muidugi... me kõik oleme pärit oma lapsepõlvest.

Oleneb kuidas seda, et oleme pärit oma lapsepõlvest, käsitleda.

Huvitav väljend, sest seda saab mõista ka kui, et oleme pärit oma lapse põlvest.

Peab oma laste põlved üle vaatama. Smile
Vasta
#15
...pealesurutud mateeriast etc...
Vasta
#16
CCst pole ühtki raamatut mida ma poleks lugenud kuigi hiljem on valdkond palju avardunud kõkide mittekristlike usundite osas.
Sest ka CC kuulub hispaania katoliiklike rüütlisuguvõsade maagiliste liinide teadmiste juurde Ladina Ameerikas.
Vasta
#17
Minul tekkis küsimus,mis siis tegelikkuses ikka juhtus?Miks valis Don Juan välja nagualiks isiku ,kel ilmselgelt selline energeetiline vajakajäämine või puue.Oli see lihtsalt äpardus(ei näinud kohe ja pärast oli juba hilja) või taotuslik tegevus-avalikustada kogu pärimus.Kas CC ja tema grupp olid ainukesed DJ õpilased või oli tal paralleelselt ka teine grupp,keda ei avalikustatud?
Kui sellist pärimust esineb ameerikas,kas on võimalik,et ka mujal olemas sarnaseid asju-ainult varjatult ja salajas- siberis,aafrikas.
Kas on võimalik,et ka mõni vanade nagualide teine liin samuti säilinud tänapäevani?
Vasta
#18
ma olen puht juhuslikult näinud sellist und
mis sarnaneb ccSmile juttudega
ma polnud ms eriline cc fänn
ei ole vist praegu ka
aga unenägu oli huvitav
mul oli kaks keha
üks mis magas ja teine selline.. no nagu cc unenäokeha
aint, et ma ei mõistnud selle teise kehaga miskit tarka peale hakataSmile
aga kahtlemata huvitav kogemusSmile
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas kaju
Minul tekkis küsimus,mis siis tegelikkuses ikka juhtus?Miks valis Don Juan välja nagualiks isiku ,kel ilmselgelt selline energeetiline vajakajäämine või puue.Oli see lihtsalt äpardus(ei näinud kohe ja pärast oli juba hilja) või taotuslik tegevus-avalikustada kogu pärimus.Kas CC ja tema grupp olid ainukesed DJ õpilased või oli tal paralleelselt ka teine grupp,keda ei avalikustatud?
Kui sellist pärimust esineb ameerikas,kas on võimalik,et ka mujal olemas sarnaseid asju-ainult varjatult ja salajas- siberis,aafrikas.
Kas on võimalik,et ka mõni vanade nagualide teine liin samuti säilinud tänapäevani?

Mul tekkis tegelikukt sama küsimus, kas sarnaseid liine on/on olnud veel, ehk isegi (muitses?) Eestis...?

Sain lugedes umbes nii aru, et CC sobis tänu oma valguskera-keha kahekordsusele nagualiks ja et DJ oli sellist kaua otsinud, kuid kõik ülejäänud nagualikanditaadid poleks olnud nõus temaga tulema ja nö oma "reaalsetest" toimetamistest loobuma.
Samuti jäi kuskilt meelde, et lapse saamisest jäänud energiakeha auku oli tegelikult võimalik lappida - seda oli tehtud ühe naisnõiaga (nime ei mäleta täpselt), et ta oleks jälle terviklik.
Vasta
#20
Carlose raamatute trikk on selles, et tuleb lugeda nende kaudu Juan Matuse jutte.
Carlosekene on nendes kirjapandud lookestes kui väike ullike.

Juan Matus ja teiste jutud on sellised kus Carlos tehakse nn meikalaste jaoks samastatavaks, ja et oleks huvitavam lugeda.

Need jutud on nagu ikka, et püüad jälgida Carlose lugu, aga tegelik lugu on Juani lugu, ja selle taga veel Surmatrotsja jne., vot need on lood, millest tegelikult saab õpetust otsida.

Mulle teeb alati nalja, kui inimesed käituvad Carlose järgi, arvates et see on see tee, mõistmata Juani lugu, või peaks seda naljatilka ja samas sügavat tegelast nimetama hoopis Juhaniks Smile

Olles lugenud neid lugusid elu erinevates etappides, siis praegu tundub, et Juan on see lõbus ja samas igavikulise kurbuse kandja, ja kogu selle jutu esitaja, põhjustaja ja looja.

Oma tagasihoidlikusega ja nutikusega on ta saavutanud selle, et kogu müra ja tähelepanu on Carlosel, mitte temal.

Jõulud tulemas ja peaks kingisoovi taotluse esitama:
Juan on mees, kellega võiks vähemalt korra selles elus kohtuda ja veidi mõtteid vahetada, no ja siis see Surmatrotsia ei anna rahu Smile

Vasta
#21
Mõistagi Don Juan Matuse Lugu.
Aga peale D JM Loo, on seal ka Kunst (varitsemis- ja unenägemiskunstid) – need sõjamehe oskused, mis on D JM-l vesiselged, millega ta iseenese meele on üle kavaldanud ja CC-d väntsutab on ju imekspandavad.

Muidugi oli see kunst Don Juanile väga rängalt kätte tulnud, sest ta oli suremas kui eelmine nagual ta päästis. Mitmes kohas rõhutab ta, et see tee on üksildane ning ta ise nagu teetolm.

DJ ei teinud ühtki käiku ilma põhjuseta.
Niisiis oli ka see kavatsetud käik, et ta ei käskinud CC-l märkmeid ära põletada, vaatamata sellele, et pidevalt CC üle naeris, kuna kirjeldamatut ei saa kirjeldada. Laugh
Nagualid enne DJ-i ei pidanud ju vajalikuks, et asi rändaks laia maailma.

Praktiseerija teab neid asju kogemustest ja ülejäänutele on nende raamatute lugemine vaid intellektuaalne teadmine.
Seega oli tegelikult ükskõik, kas CC kirjutas või mitte?
Fatalistina küsin, miks need raamatud siis on üldse siin laias maailmas?
On need kunstid tõesti ainulaadsed?

Vasta
#22
Minu jaoks oli huvitav kogemus, et kogu selle loo raamatud olid Stockholmi keskel asuvas raamatupoes mitte ulme või fantaasi all vaid antroposoofia all.

Aasta oli siis 1990, ja see andis mulle julgust uskuda et need jutud pole nii sama välja mõeldud.

Väikesed märgidwink
Vasta
#23
Aitäh Müstikule lingi eest (http://para-web.org/viewthread.php?tid=4123&page=2)

Kuhu see nüüd "müstiliselt" kadus ei tea... Smile
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas Piparmünt
Nagualid enne DJ-i ei pidanud ju vajalikuks, et asi rändaks laia maailma.

Praktiseerija teab neid asju kogemustest ja ülejäänutele on nende raamatute lugemine vaid intellektuaalne teadmine.
Seega oli tegelikult ükskõik, kas CC kirjutas või mitte?
Fatalistina küsin, miks need raamatud siis on üldse siin laias maailmas?
On need kunstid tõesti ainulaadsed?


Raamatute lugemisest, (ei ole tähtis on see näiteks piibel või CC raamatud....), saab enamik inimesi "intellektuaalse" teadmise.
Inimesele tundub, et ta saab aru ja on nüüd tark.
Väga vähesed suudavad raamatut lugeda ja seda "mõista".
Minu keeles tähendab see seda, et sa pead mingi raamatus toodud seose täielikult oma maailma vastu võtma. See peab saama lugeja maailma lahutamatuks osaks. Ühe korra raamatu lugemisega pole seda kindlasti saavutada võimalik. Tavaliselt võtab enese veenmine ja "ümberehitamine" aega 15-20 aastat.
Nii, et neid raamatuid on maailma ikkagi vaja, mis sest, et kasu on neist vaid iseõppimisvõimega kaduvväiksele osale inimkonnast.

Ma arvan, et just selle piirangu tõttu ei taha nõiad oma teadmistest eriti rääkida. Enamasti tühi töö. Samuti annavad võitluskunstide meistrid (pean tõelisi meistreid ka nõidadeks) oma teadmisi edasi ainult siis, kui õpilane tõesti VÄGA tahab.

Vasta
#25
Troll, igal nõial on oma teispoolsuse kodu ja sinna ei taheta kuidagi võõraid sisse lasta sest tavaliselt tapab avalikustamine nõia jõu. Õigemini konkurendid teevad üks null ära. Ei maksa kellelgi end heaks inimeseks pidada sest juhe kuklas on kõigi võõraste teispoolsete vastu halastamatu, võõras juhe kuklast minema ja oma asemele.
Ja nii ongi tavainimene kõikide lükata tõmmata igaüks võib oma pistiku külge toppida ja lürps lürps teha.
Nõid on aga ühe jõu esindaja ja temal nii lihtne see pistikute vahetamine pole, ta näeb neid vastaseid.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat