Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maailma yhisraha tulemas
#1
Ei usu, et selline nägemus kunagi tegelikkuseks saab. Ma usun, et see jääbki Medvedjevi unistuseks.
Vasta
#2
Ehk nad loovad siis kunagi oma ida(lõuna)maade ühisraha? Bleh
Ei usu eriti, et see Euroopas inimestele(ametnikele) peale eriti läheb. Meil siin ju euro ühisrahana levinud.
Aga see on vaid minu arvamus.

[Muudetud: 7-11-2009 Krissuke]
Vasta
#3
Ühine raha on võimalik ühises stabiilses majandusruumis. Kui lääne pool see enam vähem nii on, siis idapool mitte eriti, kasvõi sõjaliste konfliktide ohu tõttu, seega keegi siin riskima ei hakka. Veel. Ehk kunagi hiljem.

Vasta
#4
Krissuke - oluline polegi see välimus vaid see IDEE.
Vasta
#5
Medvedev näitas G8 kohtumisel uut raha

Fleimar Troll kirjutab: "Illustreerimaks oma korduvaid üleskutseid vahetamaks dollar välja uue riikideülese valuutaga, võttis Venemaa president Dmitry Medvedev G8 kohtumisel L’Aquilas oma taskust mündi „united future world currency” näidise ja ütles naeratades „Siin see on, te võite seda näha ja katsuda”.

Belgias vermitud münt kirjaga „ÜHTSUS ERINEVUSES” kingiti kõigile G8 kohtumisele kogunenud riigipeadele. Uue rahvusvahelise valuuta küsimus „paneb nüüd muretsema igaühe, isegi rahapajad”, jätkas Medvedev, see proovimünt „tähendab, et nad on valmis. Ma arvan, et see on hea märk, et mõistame, kui seotud me oleme".

http://www.minut.ee/article.pl?sid=09/07...ode=nested
Vasta
#6
Ühisraha ebavõrdseste piirkondade vahel on võimatu. Pole võimalik, et Ameerika Ühendriigid ja Somaalia kasutaksid võrdsetel tingimustel sama valuutat. See EI OLE lihtsalt võimalik. Kui keegi nüüd ütleks, et nad ei peagi seda võrdsetel tingimustel kehtestama, siis andke andeks, aga mis mõte sellel siis oleks?
Vasta
#7
Ühisraha idee iseenesest pole paha aga ma usun et meie silmad seda ei näe ja kätte vahel see ei krõbise/kõlise.
Vasta
#8
Raha ei ole ei "hea ega paha" vaid raha on VAHEND elu kergendamiseks.
Subjektiivsed omadused annavad rahale selle kasutajad.
Vasta
#9
Kas mitte parem poleks muuta raha väärtus igas riigis samaks.
Näiteks: 1rubla = 1kroon
1lat = 1dollar
1euro = 1ruupia
jne
Saate mu mõttest aru?
Kuid parim oleks vist Zeitceisti idee.
Vasta
#10
Kui raha väärtus on igal pool üks ja sama,siis ei ole ju erilist mõtet enam igas riigis oma raha pidada.Lihtsam samm ongi ju ühisvaluuta.
Vasta
#11
Selles ongi probleem, et kõikjal ei ole võimalik raha väärtust samal tasemel hoiada. See ongi põhjus, mis maailma ühisraha võimatuks teeb.

Vaadake millised kriteeriumid on näiteks Euroopa ühisraha kehtestamiseks. Need ongi selleks, et piirkonnad oleksid võimalikult võrdsed, et ebavõrdsus süsteemi alla ei kisuks.

End of story
Vasta
#12
Venemaa on nii alla käinud majanduslikult ,et otsib teisi viise välja tulemiseks?
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas Mister Fyr
Kas mitte parem poleks muuta raha väärtus igas riigis samaks.
Näiteks: 1rubla = 1kroon
1lat = 1dollar
1euro = 1ruupia
jne
Saate mu mõttest aru?
Kuid parim oleks vist Zeitceisti idee.
Ja iga riigil oleks oma rahapada? Mõtle mis siis saabk, kui näiteks kellegi sitasti läheb ja katteta raha trükkima hakkab?
Vasta
#14
[/quote] Ja iga riigil oleks oma rahapada? Mõtle mis siis saabk, kui näiteks kellegi sitasti läheb ja katteta raha trükkima hakkab? [/quote]

Miks Sa arvad, et praegu paljud riigid katteta raha ei trüki?
Ja erafirmadwink Ära unusta, et USA $ trükib erafirma sisuliselt omatahtsiBleh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma Majandusfoorum ( World Economic Forum), Davosi kohtumised ja Klaus Schwab Pohlatohlakas 56 11,505 23-01-2024, 14:51
Viimane postitus: xcad
  Maailma eliidi varjatud magamistoa "mängud" ehk kuriteod laste vastu excubitoris 456 245,923 29-06-2023, 23:37
Viimane postitus: Mario
  Maailma ajalugu; mongolite vallutused brb 77 36,237 24-12-2021, 20:13
Viimane postitus: Lynx Titan
  Maailma majanduslangus ayyu 360 146,226 10-03-2020, 21:15
Viimane postitus: Minaelan
  Area 51 aka Dreamland - maailma kõige salajasem lennubaas Pitsu 68 32,144 24-09-2019, 10:33
Viimane postitus: I'll be back
  Maailma valitseb Eliitsuguvõsa? Earthland 347 169,252 22-04-2018, 09:49
Viimane postitus: Müstik
  Ufod üritavad maailma vallutada! henzukaz 33 17,168 31-08-2014, 13:13
Viimane postitus: Müstik
  Antiyhendus maailma S..a vastu Gulja 62 23,117 11-06-2010, 11:34
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat