Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nendele kes ei usu paranormaalset
#51
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
parawebis öelda skeptik... hmm...

Ega siin jah ... mõni 1-2 liiget ehk annab sellise kidurama skeptiku mõõdu välja. Aga tõelistele skeptikutele hakkab nüüd reedeti midagi pakkuma veebiajakiri teadus.ee, kus avatud uus rubriik skep.tik. Avalöök kannab nimetust "Energia" (celtic, uu!) ... aga eks see sisu suuresti (faktoloogia välja arvatud) korda seda, mida minagi siin teema "Energiast ja energiatest" all irisesin ...

Niiet, parafanaatikud, kes tahab vastu muhku saada, teab nüüd, kus antakse!
Vasta
#52
Tsitaat:Algselt postitas: hundike
Aga on ka selline võimalus, et ufod hakkasid meie planeeti rohkem külastama, sest meil on rohkem katostroofe. Äkki nad tahavad meie maad päästa.

asja võib ka negatiivselt võtta, nad võivad ka vaadata et me ei oska midagi ühiskonnaga peale hakkata ja loodavad endale elamis ruumi teha (nagu filmis "Maailmate sõda" , kuigi pole ise täispikkuses versiooni näinud).....
Vasta
#53
vägagi võimalik universum lõputu võimalusi ka lõputu.Vaimude jne... kohapealt , et hetkel rohkem usun inimeste tähelepanu vajadus, aju hälbed ja viimasene ka see et mingid eri lained jändavad ajudega....
Vasta
#54
Et skeptikute kõrval skepchick id ennast väga eemalejäetutena ei tunneks, on nüüd neilegi midagi välja mõeldud.
Vasta
#55
Kunagi polnud Maapeal ühtki inimest ammugi mitte teadust. Teadus kasvas välja inimese uudishimust ja teada tahtmistest.
Ajad kus polnud inimesi, siis para ja ime on see juba, et inimene üldse siia tekkis.
Kust see teadus pärineb, ei mujalt kui siitsamast, siit mis on ammu enne inimest olemas olnud ja siit samast saab avastada kõike uut mida inimene veel avastanud pole, kuid mitte uus sellele mis enne inimest kogaeg olnud.
Inimene avastab, imestab ja teeb sellest teaduse, kuid ei avasta midagi uut vaid olemasolevat.
Vasta
#56
mina kasvasin ateistlikus perekonnas, seega religioonile ütlesin ma kindla "ei" alles 19 aastasena, kui mõistus pias ja otsustusvõime olemas. AGA kogu oma senise elu jooksul olen ma nagu märkmik, mis eksisteerib materliaalses maailmas, aga on talletanud kõik ebatavalise, selle, mille pärast mind seltskonnas välja naerdakse.

On tõestusmaterjal omast kogemusest, et elu ja argipäeva-träna ei ole see kogu tõde. On veel midagi avastamata, midagi suurt, mis meie peade kohal ähvardavalt kõrgub.

Kirikusse minemine tundub nagu kasvatajale kittumine, selleasemel, et ennast muuta ja probleeme muul moel lahendada. füüsika on mind üldse hätta jätnud - nagu vanemad, kes tööl on ja kes kunagi kohal pole, kui neid vaja. Muul ajal istusid küll kukil ...
Vasta
#57
tulnukatega onju see jama, et KÕIK väidavad, et nad on rohelised. Alatasa räägitakse kuidas keegi tulukast pilti on teinud, või kuidas nad kellegi ära on röövinud. Ma ei väidagi, et see on vale,´aga selle kohapealt olen ma nüüd küll veidi skeptiline.
Jah, ma tõesti usun, et maaväline elu on olemas, aga kas nad just ennast roheliste mehikeste kujul väljendavad?
Vasta
#58
Tsitaat:Algselt postitas Bree
tulnukatega onju see jama, et KÕIK väidavad, et nad on rohelised. Alatasa räägitakse kuidas keegi tulukast pilti on teinud, või kuidas nad kellegi ära on röövinud. Ma ei väidagi, et see on vale,´aga selle kohapealt olen ma nüüd küll veidi skeptiline.
Jah, ma tõesti usun, et maaväline elu on olemas, aga kas nad just ennast roheliste mehikeste kujul väljendavad?

Kas sain valesti aru, aga kes need KÕIK on, kes väidavad, et tulnukad rohelised on? Vaata või Para-Weebi, siin küll ei ole nõnda väidetud.
Vasta
#59
Excu tänane uudis:
Inimestel ON paranormaalsed võimed, väidab see uuring:

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/a...uture.html
Vasta
#60
Mulle tundub, et kui kõik paranormaalne on ikkagi füüsika reeglitega seotud, siis ei olegi ju midagi paranormaalset siin maailmas. On vaid teatud nähtused, mille olemasolu on püütud ammustest aegadest maha vaikida.
Näiteks, kui keegi avastab endal mõne paranormaalse oskuse, ei hakka ta omakasust seda teistele õpetama, sest ta tahab olla see ERILINE, nt oma tuleviku nägemise oskus või lennuvõime on ju eelis teiste ees vaid siis kui teised sellest ei tea. Kindlasti ei arva kõik samamoodi, kuid mina kuulun küll nende hulka, kes ei taha kogu maailmale oma erilisi andeid teatavaks teha, sest kui mind alahinnatakse, on ju lihtsam, sest trump on minu käes.
On ju teada, et sellised suured nimemed nagu Einstein ja Newton jne teadsid enamat kui tavalised inimesed. Juba vanadel aegadel on viidatud sellisele paranormaalsele nähtusele nagu mõttejõud. Minu arvamus ongi, et targemad inimesed ei pidanud vajalikuks igale inimesele neid paranormaalseid nähtusi ja nende olemasolu selgitada, ehkki need on kogu aeg eksisteerinud. Kasvõi seetõttu, et inimesi on erinevaid ja kui rumalale inimesele anda kätte võimas paranormaalne "relv", siis võiks ta vabalt seda inimkonna vastu kasutada.
Paarnormaalsed nähtused ja oskused on ikkagi osake sellest maailmast ja siinsetest füüsikaseadustest, kuid tänapäeval ei usu paljud nendesse, sest ühiskonda on kasvatatud nii, et nad unustaksid kõik säärase.
Mul on taaskord raskusi enese väljendamisega, kuid loodan et keegi sai ka mu mõttest aru ning ei näri tähti. Smile
Vasta
#61
Asja "paranomaalsuse" määrab ära see kas meie ühiskonnana oskame seda füüsika seadustesse panna või mitte.
Vasta
#62
Tsitaat:Algselt postitas Sethy
... kui rumalale inimesele anda kätte võimas paranormaalne "relv", siis võiks ta vabalt seda inimkonna vastu kasutada.


Et siis kes on rumal inimene?


Vasta
#63
Rumala inimese all pean silmas neid nö maailmavallutajaid, kes võimu nimel igasuguseid lollusi korda saadavad ja sellega palju pahandust kaasa toovad. Nad ei hindaks oma annet, vaid peaksid seda iseenesest mõistetavaks ning kuritarvitaksid seda.
Vasta
#64
Tsitaat:Algselt postitas Sethy
Rumala inimese all pean silmas neid nö maailmavallutajaid, kes võimu nimel igasuguseid lollusi korda saadavad ja sellega palju pahandust kaasa toovad. Nad ei hindaks oma annet, vaid peaksid seda iseenesest mõistetavaks ning kuritarvitaksid seda.


No-jah. Foorumis on kirjutatud (VS ja teised), et maailmavallutajad on farmerite käsilased (juhtmed kuklas). Kuidagi kõik need jutud jõuavad ikka ühte kohta. Bleh


Vasta
#65
Mina arvan seda ,et kui inimesel ongi mingid võimed nt mõtteid lugeda,ennustada,selgeltnäha jne ,et see on sellesmõttes igati normaalne, see on meile kaasaantud juba siis ,kui inimkond alguse sai. Loomadel on ju ka tegelikult suured võimed tunda ära millal inimene on närvis,kurb,kui inimesega juhtub midagi kohe ja palju asju veel. Usun ,et inimesed on need võimed lihtsalt ära unustanud,ei oska kasutada. Aegade algusest mõtlevad ju inimesed ainult sellele kuidas kelleltki maad üle võtta,kuidas sõdida,kuidas rikkam olla jne ja vajalikumad võimed ja põhimõtted hävivad.
Kummitustesse,jumalatesse,vaimolenditesse jne ei usu ma millegipärast, äkki sellepärast ,et ma ei ole kunagi ise midagi näinud ja kogenud ja kui ongi mingi selline kes on rääkinud ,et ta nägi siin ja seal midagi ja on tundud eitea mida siis on tulnud ikka hiljem välja see ,et inimesel on olnud kas rasked vaimsed haigused või on mingi puberdeetik mulli ajanud.
Vasta
#66
(04-06-2004, 15:25 )MK911 Kirjutas: Siin on osad tekstid ja tõestused eelkõige nendele edna arvates reaalsetele inimestele, kes siia foorumisse lugema on tulnud ja kes taoliste teemade peale, mida siin foorumis lugeda võib, kollihääli teevad ja naeravad, olles uhked enda primitiivse uskumatuse peale. Samas nad toetuvad enda uskumatusega füüsikale, öeldes, et see pole füüsikaliselt võimalik, siin saategi siis lugeda seda füüsikat millele terve teie maailmapilt toetub, olete lasknud ennast illuminattide poolt lollitada. Füüsika on loomulikult õige, aga see on juba inimese enda viga, et ta isegi primitiivseid ja mõistagi valesi katsejäreldusi usub puht sellepärast, et need talle rohkem meeldivad. Uskumatus on muidugi hea asi, puhta uskumatusega on inimestel väiksem võimalus sattuda illusioonide ohvriks, aga see uskumatus mida võib meie ühiskonna juures näha, pole mingi uskumatus vaid primitiivsus ja illusioonid, kahjuks eelkõige enesepetmise näol, see on uskumatusest kaugel.
Siin võivad osad lugeda tõestustest, mis terve teie illusioonse maailmavaate ümber lükkavad.
Peamine probleem, miks füüsikud paranormaalset ei aktsepteeri on see, et inimkond ei suuda veel tõestada näiteks seda et kuidas täpselt telekineesis (asjade liigutamine ilma neid puutumata) ja näiteks teadvuserännak toimib. Pole ju leiutatud masinaid mis suudaks tajuda energiaid samamoodi nagu inimese aju. Kuid need nähtused ja katsed kui nähtuse toimimise tõestused on faktid ja fakt ei vaja tõestust. Asi toimib aga keegi ei või öelda selle põhjuseks et mingi tulnukas tuli maa peale ja liigutas seda objekti (mis on muidugi tegelikult katseteostaja õigus, kuna keegi peale tema ei saa seda paremini teada)
Teksti kirjutades on mõistet teadus kohati valesti kasutatud aga pole aega pregu muudatusi teha. Kogu teadus põhineb paradigmal. Paradigma on põhimõtteliselt ühtede spetsialistide kokkulepe, kuidas tuleks asju uurida, mis meetoditega, kuidas tulemusi interpreteerida jne.Eesmärgiks on luua oma süsteemi põhjal mingi mudel, mille järgi oleks võimalik teha oletusi näiteks tuleviku kohta.Seega teadus on üsna suurel määral kokkuleppeline ja samas konservatiivne.Ühest küljest takerdub kogu potensiaal ka sellesse bürokraatlikku vormi - palju on enese reprodutseerimist jms. - uuringute ning tulemuste esitamise vahel lasub ajaline kuristik, paljud andmed ei jõua kunagi inimesteni, kuna autoriteetidest eksperdid määravad mingite pisinüansside toel, kas tulemused on adekvaatsed ning kas nad annavad inimkonnale ka midagi uut, fundamentaalset.Teadusele on omane selline tendents, et kiputakse olema konservatiivsed - ei taheta tuua muudatusi, info kulgu pidurdatakse - ühelt poolt laiskusest, teisalt süsteemi paratamatutest iseärasustest tingituna.Umbes 90% kogu asjast on furoor nende väheste tulemuste publitseerimisõiguste, retsenseerimise jms meedia jura ümber, ehk et enamus auru kulub piltlikult öeldes ei millessegi.Teadusmaailm on ühestküljest ka selline habras moodustis - kõik kardavad tohutult eksida - sellest ka see info pidurdumine - teadlasel on lihtsam väita, et mingeid teatud nähtusi looduses ei eksisteeri, kui et hakata täie tõsidusega tõestama midagi fundamentaalset.Kõik kardavad teadmatust - nagu kõndimine noateral.Teadusmaailmas figureerimisega on ka omapärased asjalood - süsteem töötab nii, et alustuseks, minimaalse respekti teenimiseks, tuleb näidata alalhoidlikkust ning õppida mängima nende reeglite järgi, mida härrad eksperdid/arvamusliidrid ette on kirjutanud.Kui keegi mõtleb, et lõpetab ülikooli ning arvab, et hakkab kohe räigelt lammutama - isegi kui ta on geenius - siis tehakse see persoon üsna kiirelt maatasa - ennem kui sa pole näidanud, et orienteerud "meie" reeglites, pole sul teadusetegemises midagi kaasa rääkida.Ja nii ta siis läheb, aeg tiksub, lükatakse Ph.D taskusse ja oodatakse, kuniks jõuab aeg kätte, mil saab ise selleks otsustajaks/eksperdiks hakata.Seega kohati selline pool ajusurmas on see teadusmaailm.
Iseenesest teaduslik tõestus vajab võimalust püstitada probleemist mudel ja katse peab olema korratav. See et midagi paranormaalset toimub võib olla fakt, et see tõesti eksisteerib, aga sa öelda, et mingi tulnukas või ei tea kes tegi seda. Halb lugu on asja juures see, et mingid tegelased veel vaatavad kas nende arvtes asja on vaja või mitte, ma ei näe siin mingit teadust, ma näen siin inimeste idiootsust ja primitiivust - filosoofia pragmatismi teooriat (mis ütleb et tõde on see mis on kasulik). Need samad tegelased siis väitsidki, et põhjus tagajärg ei kehti, sest teadlased ei osanud seda kvanttasemel välja arvutada. Need otsustajad võivad täielikuld autoriteetidest primitiivid olla kes midagi muud kui füüsikavalemeid õppinud polegi ja muudel aladel mõte ei pruugi absoluutselt töödata.
Need nõuded mis on kokkulepeteks, on sellised et nad ise ei suuda rahuldavalt isegi ära tõestada et eksisteerib selline osa universumist, nagu Inimesed avastanud on (keegi ei oska nii keerulist mudelit ehitada)
Niipalju siis nendest tähtsatest tegelastest kes meie maailma teaduse üle otsustavad.

http://www.hot.ee/mk911/materiaalne.rtf siin on välja toodud teaduslik tekst sellest, mis asi on tegelikult see materiaalne maailm milles me elame. (99,9999 % tühjus, ma ei pea silmas mitte mateeriat ja antimateeriat, vaid teie keha)

http://www.victorzammit.com/book/chapter16.html (mitmesugused paranormaalsete nähtuste tõestused. Näiteks • Dr Elisabeth Kubler-Ross stated that in her research that she came across instances where a blind patient was able to see certain events during an OBE which were later confirmed (Kubler-Ross 1997:175). (Autor, tema katset kirjeldava teose väljalaskmisaasta ja lehekülg). See et inimene suudab tajuda midagi enda kehast kõvasti eemal, on tõestatud, isegi pime inimene võib suuta viia ennast transsi ja kirjutada paberile numbri mis on kirja pandud teises toas, kus ta iial käinud pole.
Kogu ajaloo on füüsika on tõestanud et kehtib põhjus tagajärg, aga näe imet, osad mehad pöörasid inimkonna jaoks kõik vastupidiseks, kuidas see võimalik oli, ikka tänu sellele, et inimene tahab uskuda seda, mis talle rohkem meldib, isegi kasvõi enesepetmise teel, mis on täielik idiootsus.
http://www.princeton.edu/~pear/2.html Siin on Princtoni ülikooli katsed mida nad on teinud üle 10 aasta ning mis tõestavad randomaalsuse mõjutamise mõttejõuga, see lükkab ümber füüsikateadlaste primitiivse katsejärelduse, et põhjus-tagajärg seadus ei kehti: Võttes vaatlusele kuskil alla 1000 kvandi, ei kehti reegel 1=1 vaid 1 võib võrduda meile nii ühe kui kahega, vastus võib olla nii negatiivne kui positiivne. Füüsikud ei suutnud ennustada milline oli konkreetse üksiku katse tulemus ja väitsid selle katsega, et põhjus-tagajärg seadus kvanttasemel ei eksisteeri. Tegelikult iga asi peab olema seotud mingi põhjus-tagajärg seadusega. Nüüdseks on teadlaste poolt tõestatud, et kvante võib mõjutada ka mõtteenergia, lihtsalt mõtlemine ja teadvus (mis on samuti mõjutatud kõigist põhjus-tagajärg seadusest), nii et see väide, et kvantasemel ja ka elekronide juures põhjus-tagajärg seadus ei kehti, pole tõene. Pealegi on juba avastatud ka see, et näiliselt samade omadustega elektronidega tehtud elektronide difraktsiooni eksperimendi erinevad tulemused, olid tingitud elektroni kolmest erinevast spinnivõimalusest. Seda iba et põhjus-tagajärg seadus ei kehti ja inimene on kõikvõimas kirjutatkse isegi keskkooli füüsikaõpikutes. Pole momendil välja tuua linke otseselt telekineesise tõestustest, ehk keegi lisab selle (mis on tuhandeid kordi tõestatud) kuid see eelnev jutt on rahuldav ka selle tõestuseks.
http://www.hot.ee/mk911/Saatus.rtf siin olen ma kirjutanud mis on tegelikult Saatus ja palju muud.

Veel üks suur füüsikaline nali mille lükkab seesama eelnev tekst ja tõestus ümber. Nimelt füüsika räägib, et kvandid on kõige väiksemad võimalikud energiakandjad. Samas on tõestatud, et mõttejõud suudab mõjutada kvante kui kõige väiksemaid võimalikke energiakandjaid. Keegi ei oska seletada, mis asi mõte on, aga fakt on see, et energiat ta kannab ja kõige väiksemat võimalikku energiat kui kvanti ta samuti mõjutada suudab.

Räägiksin natuke hauatagusest elust: On tõestatud, et mõte on samuti energia. Mida ütlevad meile füüsika energiajäävuseseadused: mitte midagi ei saa niisama tekida ega kaduda, vaid ainult muunduda ühest liigist teise. Nagu peale surma ei saa kaduda meie põrm, ei saa kaduda ka meie mõtteenergia.
Bioloogias teatakse tõestatult ajust ja mõtlemisest just niipalju, kui palju osaleb aju suhtlemises kehaga ja järelduste tegemises jne. (1+1=2 2x2=4) Keegi ei ole seletanud, mis on teadvus. On tõestatud et aju suudab vastu võtta raadiolained (pole ühtegi linki, ehk osake mõne lingi selel tõestuse kohta anda) Näiteks ühele mehele pandi suhu metallhambad, peale mida ta hakkas hommikuti ühte ja sama raadiot kuulma. Ka teadvus võib olla mingi infoväli nagu paljud teadlased väidavad, et teadvus on energeetiline infoväli ja nagu saab eksisteerida raadiolaine ka siis, kui selle allikas on ammu kustunud, suudab seda ka meie teadvus. Eriti veel sellisel juhul, kui see infoväli suudab siduda endaga isegi massi omavat energiat. Teadlased on kindlaks teinud et täpselt surma hetkel kaotab inimese keha kaalu milleks on veerand untsi (unts = umbes 29grammi, (UK)28,3495 g ja (US) järgi 29,5735 g ) See hetkeline massimuutus ei saa tulla meie keha keemiliste reaktsioonide lõppemisest. Teooria räägib, et siis, kui kehast lahkunud astraalkeha ja füüsilise keha vahel side katkeb, lisandub inimese energiakeha eteriaalne mass astraalkehale (meie jaoks mittemateriaalsele kehale, milleks nimetatakse seda teadvust mis teadvuserännaku ajal kehast lahkub) nagu teadvuserännaku ajal, aga surma puhul kogu eteriaalne energia. Inimese eteriaalne energia ongi inimese eluenergia ehk kõikidest keemilistest protsessidest muunduv energia, mis on väga rafineeritud, nii materjali kui energia omadusega aine, mis on väga sarnane enda sugulasele, ectoplasmile. Seda on tõestatud et see teadvus mis kehast eemaldub ja ümbritsevat tajub, peab suutma siduda endaga energiat, sellega kaasnevat energialiikumist ruumis on vist isegi jäädvustatud.

Telepaatia (mõtete saatmine teisele inimesele, mille toimumist on tõestatud isegi mitme tuhande kilomeetri vahemaa juures, on tuhandeid kordi avalikult tõestatud fakt ) selle kohta leiate teaduslikke tõestuseid esimeselt lingilt. Telepaatia abil on isegi olenemata ohvrist, võimalik mõjutada inimese mõtlemist, on võimalik inimene hävitada kas tekitades selle abil näiteks liiklusõnnetus või lihtsalt inimene hulluks ajada ja keegi ei karista selles süüdi olevat inimest, isegi ei taha seda uskuda, sest inimkond ei suuda seda niiviisi ära tõestada, nagu füüsikud nõuavad.

Nüüd räägiksin mõningatest mõistetest mida te siin foorumis kohtate (ei ole tegu mingi tõestusega vaid tõestuse teooriaga), nagu näiteks "Maaema"
Nagu õpetab kvantfüüsika - nagu on kvandil, on ka igal asjal kaks olemust: mateeriline ja laineline. Maa mateeriline olemus on meie planeet (arvan et sa tead mis asi tegelikult mateeria on 99,9999% tühjus ja see 0,0001% on mingi vibreeriva energia kogum, mida võib kirjeldada ka kui kellegi teadvust, nagu minu poolt välja toodud mateeria tekstis kirjas on), laineline olemus on Maaema, kes võib inimesega ka juttu rääkida ja öelda talle kui kuradi loll ta on. Mõne Inimese aju on piisavalt arenenud, et tajuda seda lainelist omadust, aju ongi selleks loodud, aga teiste inimeste ajud on lihtsalt taandarenenud. Enamasti selles "astraaltasemes" lainelises teadvuserännakuga käiaksegi (käiakse ka mujal kui astraaltasemel) astraaltase ei ole siiski mitte ainult füüsilise taseme peegeldus, vaid samavõrdne, seda mis siin on toimumata, võib seal ammu enne näha (siit ka täpsed ennustused) niiet ei saa öelda et üks on vähem reaalne kui teine.
Olendid kellest räägitakse seoses juhtruumidega on samuti selle inimese energiaosade kajastused astraaltasemel, juhtruumid ise on tegelikult üks energiakera.

Üks huvitav fakt on veel see, et kust saavad inimesed neid teadmisi, mida ei saa olla õppinud ei inimene ise, ega tema esivanemad (mina väidan ilma tõestuseta et inimse "Kõrgemast Minast", ja osadel juhtudel ka infoväljast või mõnel juhul hoopis anorgaanilistelt olenditelt. Kust tulevad aastatuhandete ette ennustatud ennustused mis lähevad täppi hoolimata sellest et osad inimesed neid aktsepteerisid ja sellele kaasa aitasid, osad inimesed eirasid ? (1 sekund teisiti muudaks ju absoluutselt kõik, meie põhjus-tagajärg süsteemis, õnneks pole see võimalik)
Anorgaanilisteks olenditeks nimetavad nõiad olendid, kellega puututakse kokku astraaltasemel või teistes tasemetes, kes on samuti mingid teadvused/energia.

Mõiste "Kõigelooja": Kõigelooja keegi/miski/mingi energia, eksisteerib. Näiteks Michael Polanyi (kuulus füüsik ja sotsiaalfilosoof), Dr Edwin Godwi(bioloog), Hubert Hockey(füüsik) ja Einstein(füüsik) väitsid, et elu ei saa tuleneda füüsika seadustest. Kõik selle eksistentsi pidi keegi/miski looma. Meie Ilmas kehtib energia jäävuse seadused, mis tõestavad, et energia ei saa tekkida ega kaduda vaid muutub ühest liigist teise (siinkohal tuleb arvestada ka massi ja energia suhte seadust). Kogu meie eksistents ei saa eksisteerida, kui keegi või miski, kes on väljaspool meie terve eksistentsi süsteemi ja kellele ei mõju meie füüsikaseadused ega meie põhjus-tagajärg seadused, poleks seda loonud. Niisiis peab olemas olema Kõigelooja.
Vene füüsikud ei kutsunud asja nimega „Kõigelooja“ vaid neil oli sõna „otstarbekuse printsiip“. Teise sõnaga kõik konstandid, mis on seotud maailmaga – gravitatsiooni, nõrk ja tugev mõju ja teised konstandid on niivõrd täpselt valitud, et võimaldavad elu olemasolu. Ükski Jumal keda ajaloos kummardatud (ja kelle pühakirjades öeldud et Kõigelooja on kõik mis ON), ja nimetab ennast Kõigeloojaks, pole Kõigelooja, vaid samuti ainult osake Kõiksusest.
Nõiad tegelevadki selle paranormaalsega, mis on samuti füüsika - põhjus-tagajärg seadusega, mõjutades füüsilist taset läbi selle, mida meie vaimse taseme alla liigitame. Ei ole sellist musta maagiat, et midagi lihtsalt kaob või tekib - kõik on energia ja põhjus-tagajärg seadus. Näiteks nõidade süsteemid, mida pannakse kokku erinevate inimolenditega, on samuti põhjus-tagajärg-seadus, Ilma seadus, füüsika. Nende toimimine on fakt (te võite seda ka tõlgendada enda jaoks nagu teatud "õhkkonna" loomine, mis töötab kuid mida te seletada ja läbi näha ei suuda) , aga tervele inimkonnale rahuldavad tõestused ei ole võimalikud, tänu inimkonna enda madalale teadvusearengule.

Muideks šhamaanide ravi mõju inimesele on samuti teaduslikult tõestatud, mingi ülikool uuris neid, mul ei jäänud nimi meelde, "Pealtnägijas" rääkis sellest.

Mida ütles läbi ajaloo tuntuim nõid Carlos Castaneda füüsikule tõestuste kohta: http://www.hot.ee/tonal/tekstid/101.htm
George. W.F Hegeli mudel http://www.hot.ee/mk911/2D3D.jpg siin on näha kuidas näevad 2D maailmas elavad inimesed, kes on ise kahemõõtmelised, kolmemõõtmelist objekti kes läbib nende maailma - nad näevad seda ikka kahemõõtmelisena!

Näete, et ei ole need asjad nii lihtsad midagi, nagu teid on proovitud uskuma panna.
Kui rohkem aega saan siis kirjutan kõvasti rohkem ja toon välja ka rohkem linke teaduslike tõestuste katsetest ja muust, praegu pole kahjuks aega (hakkan seda teksti siin muutes täiustama)
Põhiline mida tahan öelda on see, et praeguse füüsika ja paranormaalse vahel tuleb proovida leida võimalikult palju seoseid, mitte proovida panna ühte teist eirama.

Ootan foorumikasutajate linke või kirjutisi, kas mingi nähtuse tõestamise või ümberlükkamise kohta.

Mnjaa, 2004 osati ja taheti foorumisse huvitavat teavet tuua.
Kuna on juttu ka Elizabeth Kübler-Rossist, siis peab ära mainima, et see daam suri just samal aastal, kui temast siin kirjutati.
Ta oli maailmakuulus Šveitsi-Ameerika psühhiaatriaprofessor, tanatoloog. Uuris lootusetute haigete ja surijate psühholoogiat ning kliinilises surmas viibinute mälestusi ning töötas välja vastava teraapia. On avalikult kõnelenud oma meediumikogemustest, kontaktidest hingeolenditega, samuti kehast väljumise kogemustest. Tema meelest viitavad surijate lood surmajärgse elu võimalikkusele. Jagas arvamust, et ükski inimene ei lahku maapealsest eksistentsist üksinda, vaid teda saadab surma hetkel astraalolend – ingel, vaim või valgusolend.
http://en.wikipedia.org/wiki/Elisabeth_K%C3%BCbler-Ross

Nii et kui keegi tahab selle maailmakuulsa psühhiaatriaprofessori arvamusi ringi lükata, siis lasku aga käia. Või ükskõik mida muud eespool.
Aeg on edasi läinud ja mine tea, millised on praegused teadmised.
Juttu eespool ka kvantfüüsikast ja eks seegi ole edasi arenenud.
Anti ju selleaastane nobelipreemiagi kvantfüüsikutele.
http://forte.delfi.ee/news/teadus/nobeli...d=65084022

Nii, et eksisteerivad siis paranormaalsed nähtused?
Või on eespoolne jutt vale?



Vasta
#67
Paranormaalne maailm on küll n.ö kokkuleppeliselt piiritletud. Seda siis nagu mainitud inimese füüsikaliste teadmiste baasil. Ehk siis, millele inimese arvatav reaalne teadvus selget seletust ei leia peaks olema paranormaalne või kuuluma müstilise, ulmelise ja muinasjutulise maailma konteksti.

Isiklikult aga arvan, et paranormaalse maailma piir on nii nagu iga neurolingvistiline seletus äärmiselt individuaalne. Näiteks ühe inimese jaoks on paranormaalne juba see, et keegi suudab tajuda tema emotsioone või lausa mõtteid. Teisele inimesele on see täiesti loomulik ja siin pole pistmist millegi paranormaalsega.
Kuna loomaliik nimega inimene on sadade tuhandete aastate jooksul uinutanud paljud oma tajud, tunduvadki paljud asjad paranormaalsed, mis aga tegelikult on minu arvates paranormaalsest väga kaugel.

Suuremat poleemikat ja müstikat tekitavad üldjuhul meile kõikvõimalikud selgeltnägijad, inimesed, kes suudavad suhelda selle poolega maist, mida tavaline inimene oma uinunud tajude tõttu ei suuda. Siia alla kuuluvad ka need nn surmeelsed nägemused, millest paljud kes on selle läbi elanud räägivad. Tegelikult aga pole siin midagi paranormaalset.
See, et mõni inimene tahab uskuda, et inimkeha on lihatükk, mida juhib kolba all peituv keskus nimega aju, et ta sünnib eimillestki, saades alguse kahe raku ühinemisest ja sureb, kadudes tühjusesse, on pigem see, et kuna tal puuduvad elusolenditele loomulikud avatud tajud, ning kogu see, mida ta ei taju on talle keeruline ja mõistmatu.
Me ei saa teda seetõttu hukka ka veel mõista, et tema jaoks on see maailm, mis pole käega katsutav, ja mis väljub füüsilise keha raamidest, sest seda ei saa käega katsuda, mõistmatu ning teatav alalhoiuinstinkt keelab tal seda uskumast. Neile inimestele (ma nimetan neid skeptikuteks) võid teha mis iganes katseid ja näiteid, üldjuhul nad ei suuda ega ka taha, sest nende sees olev eitus seda ei lase, sellesse katsesse isegi mitte süveneda. Veel vähem on neile võimalik midagi tõestada.

Mõned ajad tagasi oli meil päris pikk ja huvitav arutelu nn paranormaalse maailma arengu üle. Üks vestlusringi liige ütles välja huvitava tähelepaneku, mis minu arvates tegelikult väga hästi seletab lahti teatavad sündmused ja arengud, mis ümberitsevad paranormaalsete nähtuste uurimist.
Nimelt, ta leidsi, et peale seda, kui ta lõpetas skeptikutele teatud nähtuste selgitamise ja n.ö "tõestamise", on ta asjade uurimisel jõudnud oluliselt kaugemale ja seeläbi on ka paljud seni talle komakohti tekitanud kohad selgemaks saanud.
Ehk siis, inimestel, kellel on teatav huvi, üldjuhul tekib see peale mõningasi sündmusi nende elus, võiks vältida paranormaalsete asjade seletamist neile, kes seda nagunii ei usu ja ka endale, et paigutada need sündmused n.ö tavapärasesse mõistuspärasusse. Ehk siis lihtsa näitena. Juhul kui kuuled või näed oma kodus midagi, mis ei taha mahtuda tavapärasesse mõistuspärasusse, sisi pole mõtet hakata otsima sellele mingit mõistuspärast vastust ja "sa kujutasid endale seda ette" raamidesse suruvatele inimestele tõestama, et sa ikka nägid ja kuulsid.

N.ö paranormaalne maailm on olemas. Selle parim tõestus on see, et me nimetame seda paranormaalseks. See on ka parim tõestus skeptikute jaoks. Kui pole olemas, siis poleks sellist teemat ka. Tühjusest ei teki meil mitte midagi.
Paranormaalse maailma mõistuspärane seletamine on aga teema, mida olen mingi aeg püüdnud selgitada enda jaoks ja ka lahti seletada. Meil on hulkade kaupa kõikvõimalike kalssifikatsioone, karjade kaupa inimesi, kes on selle lahtiseletuse otsingul püüdnud paranormaalset maailma kaardistada, nähtustele oma nimetused anda, isegi teatav vaimsete tasandite ja maailmate kohta oma süsteeme luua.
Huvitav paradoks on aga see, et nende erinevate tõekspidamiste esindajad omavahel väga tihti suhelda ei taha ja kui nad kogemata kokku viia ja siis küsida selgitusi, lähevad nad lausa riidu, nimetades teist diletandiks või rumalaks, kes mitte ei tea kuidas asjad tegelikult on.

Ütleme nii, et minu seisukoht on siin üsna selge. Keegi ei tea kuidas asjad tegelikult on. Või pole mina kohanud kedagi, kes oleks suutnud kõik mulle teada olevad kogemused omavahel seosese panna.
Kes usuvad vaid inglite maailma, kes ufosid ja tulnukaid, kes keskenduvad hingede teemasse, kuid keegi neist pole veel siiani suutnud kõiki kolme asja korraga tunnistada ja omavahelisse seosesse asetada.
Just seetõttu olengi seisukohal, et paranormaalset maailma ei suuda keegi selgitada. Siit tekib küsimus, miks? Kaldun arvama, et vastus peitub meis endis. Meile pole antud võimet maailma tervikuna näha, ning kõiksuse teadmisi teada. Me lahterdumegi, kas gruppi, kel meeled suletud ja teadmised puuduvad, või gruppidesse, kus igale indiviidile on antud just see, mida ta nägema või kuulma peab, ei enamat.

Seda paramaailma katab siiani saladuste loor ja vaevalt meie jaoks see kunagi kaob. Ühelt poolt pärsibki asjade mõistmist meie teadvus, ehk siis see müra mis toimub meie peas, kui püüame asjadele seletust leida. Instinktiivselt käituvad loomad ei mõtle kohtudes mõne meie mõistes müstilise nähtuse või olendiga, et näe see on tulnukas/vaim/ingel jne. Nad fikseerivad enda jaoks nähtuse ning arvestavad selle olemasoluga, ning kaardistavad selle olendi enda jaoks kas neutraalseks või vaenulikuks. Kõik. Ei mingit klassifikatsiooni ega teaduslike tõestusi.

Ise olem paranormaalsete nähtustega palju kokku puutunud ja tänaseks olen lõpetanud otsingud teemal, mida keda ma nägin tundsin, kuulsin, ning mida see kõik peaks tähendama.
Minu jaoks on see maailm olemas, palju laiem, kui inglid, tulnukad, vaimud. Isegi Jumala olemus eksisteerib kõige keskel. Kes tahab vastu väita, andku aga minna. Edu teile minu n.ö õigele teele keeramisel. Kes mind n.ö oma usku tahab pöörama tulla, peab lahkuma tühjade kätega.
Skeptikutele keeran ma lihtsalt selja ja saadan nad "asumisele". Pirisegu palju tahavad ja küsigu tõestusmaterjale palju jaksavad. Tarkust kulbiga pähe ei panda ja rumalale pole mõtet tuumafüüsikat selgitada, nagunii ta aru ei saa.

Selle kõige juures on üks reegel. Areneda saab vaid avatud meeletega. Ehk siis pime ei näe lilli, kurt ei kuule muusikat. Oma tajudega tuleb inimesel endal tegeleda. See on see kuulus "müstiline" soovijõud. Soovin teada, saan teada, ei soovi teada, ei saa teada.

Arvan, et pikemalt ei peaks seda selgitama. Asi on ilmselge. Paranormaalne maailm on olemas. Kui palju me seda näeme, kui palju usume, sõltub vaid meie enda soovidest ja tahtest.
Vasta
#68
Eks ma usun ka enamike asju. Isegi, kui mõni neist tundub üsna uskumatu.
Lihtne selgitus sellele on minu puhul see, et mitteuskumine piirab mul võimalusi midagi kogeda ja saada juurde uusi teadmisi. Sama moodi liialt end piiritledes võin tont teab kuhu sekti kinni jääda ja see tapaks lõpuks kogu loovuse ja arengu.
Mis nüüd ei tähenda, et inimesed, kes väga konkreetseid asju usuvad ja oma elu sellele pühendavad peaks oma usust loobuma. Kaugeltki mitte.
See on minu isiklik kiiks, et ma püüan maailma võtta nii avarana kui vähegi jaksan.
Vasta
#69
Igati nõustun selle arusaamaga, et kõik see on olemas: meeled, tunded, emotsioonid, lootus, sümbolid, mõtisklused jne. Niisamuti jumalad, päkapikud, headus, kurjus, sildistamine, kirumine, hädaldamine, ärapanemine, arvuti tarkvara ja kõike muud midaiganes tahame on olemas, ei mingit kahtlustki! Seda kõike aga paraku ja väga veidral müstilisel kombel mitte füüsiliselt. Seda ma näen ja usun teadvat.
Vasta
#70
Iseenesest on just skeptikud need, kelle parahuvi on siin suht siiras. Nad otsivad oma vaimsest näljast ajendatult siit vastuseid.
Usk on hea asi, aga teadmisel põhinev usk on veel parem. Viimasel on ka üks meeletult oluline moment - austus enda ja seejärel -
teiste vastu.
Kunagi, küsis üks tundmatu minult ilma eelneva sissejuhatuseta (hirmsast soovist suhelda) "kas ma austan sm./hr. Tuntud Nina?"
Küsimus oli sedavõrd jahmatavalt ootamatu, et pea automaatselt vastasin "iseennast austades - ei!" Tundmatu kiirustas minekule
juskui oleks tonti näinud. Olen patune, olen.
Vasta
#71
Foorumi koha pealt ei ole absoluutselt mingit tähtsust kas keegi on skeptik või mitte, kuna arutlemine käib argumentidega, mitte inimeste liigitamisega gruppidesse. Varsti on niimoodi, et keegi ei julgegi enam mingis asjas kahtlust väljendada, kuna äkki teised sildistavad ta automaatselt skeptikuks. Palun lõpetage inimeste skeptikuks nimetamine ja selle distsipliini(skeptitsisimi) põhjendamatu halvustamine.

"Tarkuse alge on leitav kahtlusest; kaheldes me jõuame küsimuseni ja vastust otsides võime me leida tõe."
-Pierre Abélard-

Vasta
#72
Kuna tegu on parafoorumiga, siis võiks ju öelda, et paranähtus samas tegelikult on see täiesti tavaline üldistamine ilma asjasse süvenemata. Lühikese lause "ei usu" ütlemine - ühest lihtsast väljendist võetakse kinni ja sellest võrsub välja terve müriaad teisi asju mida inimene, kes niimoodi ütleb, on ütelnud või teinud. Ehk siis eitab täielikult, ei tunnista, kinnitab parajutud valeks, on "skeptik", jne. Ja huvitaval kombel tuntakse ka veel uhkust sellise tõlgenduse üle.
Vasta
#73
(14-10-2012, 14:48 )Ott Sama Kirjutas: Iseenesest on just skeptikud need, kelle parahuvi on siin suht siiras. Nad otsivad oma vaimsest näljast ajendatult siit vastuseid.
Usk on hea asi, aga teadmisel põhinev usk on veel parem. Viimasel on ka üks meeletult oluline moment - austus enda ja seejärel -
teiste vastu.

Minu pärast otsigu pealegi Smile Peaasi, et nad ei eelda kohe, et inimene, kellel on mis iganes kogemused ja veidikene nuusutanud paramaailma, on mingi vaimne juht või õpetaja.

Mind üldjuhul skeptikud ei häiri, nii nagu ei häiri ka kõikvõimalike sektide tõsimeelsed liikmed. Minu jaoks on kõigil usuvabadus. Samas, ega ma skeptikute ninaalla ei lähe tõesti oma kogemusi puistama.
Ma otsin ikka neid, kes on lahkelt nõus minuga oma maailmaasju arutama. Mind huvitab isiklik areng. Loomulikult areneb inimene eelkõige läbi isiklike kogemuste, kuid ikka on hea "omasugustega" asju ka arutada.
Ehk siis igale jutule on oma koht ja aega ja oma kuulajaskond.

Ehk siis ott. Kõigepealt ikka peaks inimene oma kogemuste baasil leidma tee tõeni. Kui neid pole võtta. Mis siis ikka teha. On võimalus leida mõned kursused, kus õpetatakse lihtsaid viise iseenda avastamiseks.
Sellest pole ju kasu, et kui räägin, et pannes silmad kinni ja keskendudes ... näen ja kuulen seda teist ja kolmandat.

PS. Mis sõnal skeptik viga on? Eesti keelne, täiesti selge sõna. Skeptik ehk siis skeptiline inimene, kahtleja.
Võtke keeleveeb.ee lahti, kui teil sõna selgitus arusaamatuks jääb.
Vasta
#74
Siinsed "skeptikud" on siin sildistanud inimesi lollideks, jaburateks, idiootideks ja mida kõike veel...

Uskuma ei kutsu üles siin küll mitte keegi, pigem arutatakse võimalikkust ja võimalusi, aga skeptikud löövad suure lärmiga sisse, et "pole võimalik", et tappa kõik eos.

Nt "selgeltnägemine" pole võimalik!! Aga mis siis kui on?? Millegi üle arutamine ei tähenda tingimata uskumist, aga fanaatilised "skeptikud" mõõdavad kõike oma "fanatismi" pinnalt...





Vasta
#75
Mnjaa, neli inimest on veel peale kahe paranähtustesse uskujate kirjutanud. Paraku need neli ei ole teemasse puutuvast ridagi kirjutanud. Miks küll? Ei viitsita teemat läbi lugeda? Asjade üle arutleda ja teaduslikke teooriaid lahata?

Kuna kage alles hiljuti kirjutas:
(13-10-2012, 22:30 )kage Kirjutas: Minu arvamus lähtub ka sellest foorumist ja arusaamisest, et para all võib ka mõistlikke asju kirjutada mitte suvalist jama suust välja ajada, prahti toota ja uskumist nõuda.

Siis antud teema puhul leian, et ka paranähtusi mitteuskujad võiks midagi mõistlikku vahel kirjutada, mitte jama suust välja ajada, ennast õigustada ja ainult teisi kritiseerida.

Seega tagasi teema sisu juurde. Teema tegija kirjutas:

(04-06-2004, 15:25 )MK911 Kirjutas: Ootan foorumikasutajate linke või kirjutisi, kas mingi nähtuse tõestamise või ümberlükkamise kohta.

Ka mina ootan. Seni ainult teatab krt, et ta usub päkapikke, Ott, et ainult skeptikute parahuvi on tõeliselt siiras, Nielander toob välja Pierre Abelardi tarkusetera ja on solvunud skeptikuks tituleerimise pärast, kage ajab lihtsalt tule eile meile juttu.
Kuidas aga muuta paraullikest teaduse kaasabil mitte paraullikeseks?
Kus on aga väited, arutlused ja tõestused, et teema esipostituses on midagigi valet kirjutatud?
Näiteks kirjutab teema tegija järgmist:

"Nüüdseks on teadlaste poolt tõestatud, et kvante võib mõjutada ka mõtteenergia, lihtsalt mõtlemine ja teadvus (mis on samuti mõjutatud kõigist põhjus-tagajärg seadusest), nii et see väide, et kvantasemel ja ka elekronide juures põhjus-tagajärg seadus ei kehti, pole tõene."
Kage, krt, Nielander, OttSama, räägib siis õigust või ei räägi õigust?
Ikka seda tahaks teada. Üksikasjadesse süüvimist tahaks foorumis näha, mitte vaidlemist selle üle, kes on skeptik või kes ei ole. Või on teema esipostituse läbi lugemine liiga raske?
Kui on midagigi, mis ei vasta esimeses postituses tõele, siis andke teada.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kes Hitler oli tegelikult das 270 95,714 20-02-2018, 18:45
Viimane postitus: xcad
  Ravitsejat, kes ravib ka pildi kaudu? relts11 1 1,412 07-09-2012, 17:15
Viimane postitus: VironShaman
  Regressiivhüpnoos eelmistesse eludesse: kes Eestis oskab? devilouspriest 25 16,650 03-05-2012, 11:04
Viimane postitus: lahendused
  Kes otsustab meie eest? Loogik 10 5,043 27-01-2011, 22:29
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Kes teeb lumme augukesi? Leena 7 4,286 24-12-2010, 10:16
Viimane postitus: alar
  Mis või kes on "kuratt" MK911 11 4,963 04-01-2008, 21:32
Viimane postitus: kulfing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat