Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iidsed jälajäljed.
#1
Keenias päevavalgele tulnud poolteise miljoni aasta vanused jalajäljed annavad tunnistust sellest, et juba noil kaugeil aegadel astus sealkandis nüüdisinimesele väga sarnase olendi jalg. Kõrge tallavõlv ja rööbitised varbad eristavad neid jälgi jätnud jalgu selgelt veelgi varasematest teadaolevatest.

Arvatakse, et jälgede autor kuulus inimliiki nimega Homo erectus. Selle liigi esindajad kõndisid juba päris püsti, just nii nagu tänapäeva inimesedki.

Kõige vanemate teadaolevate inimjälgede, Tansaaniast umbes 30 aasta eest leitud 3,7 miljoni aasta vanuste põhjal paistab, et tolle aja australopiteekustel (Australopithecus afarensis) olid suhteliselt lamedad jalalabad ning suur varvas hoidus ülejäänutest üsna suure nurga all eemale.

Selle kohta, kuidas varajaste inimliikide jala ehitus ja kõnnak täpselt arenesid, on fossiilseid andmeid napilt.

Neid nooremaid, Homo erectuse jälgi uurinud töörühma juhtis Matthew Bennett Britanniast Bournemouthi Ülikoolist. Uurimistulemused avaldab ajakiri Science.

Allikas: BBC, Earliest 'human footprints' found



[Muudetud: 8-21-2009 ayyu]
Vasta
#2
Siin juttu jalajälgedest, mis olevat 570 miljonit aastat vanad:

http://para-web.org/viewthread.php?tid=2...4#pid70745





[Muudetud: 21-8-2009 Müstik]
Vasta
#3
Jalatsid on moes juba väga pikka aega, kui uskuda teadlasi, kes analüüsisid Hiinast leitud 40 tuhande aasta vanuseid ürginimese luid.

Erik Trinkaus ja Hong Shang USAs St. Louis'is asuvast Washingtoni Ülikoolist mõõtsid ühest Pekingi lähedasest koopast leitud skeleti varbaluude kuju ja tihedust. Nad kõrvutasid oma mõõtmistulemusi andmetega, mis on saadud 20. sajandi Ameerika linnainimeste ning eelajalooliste eskimote ja indiaanlaste varbaluid uurides.

Jalatseid kandev inimene kõnnib mõnevõrra teistmoodi kui paljasjalgne. Paljajalu käies on varvastel rohkem tööd kui jalatsi jäiga talla peal, mistõttu näiteks jalatseid mitte kandnud indiaanihõimlastel olid varbad suured ja tugevad, tänapäeva Ameerika linlastel aga üsna väikesed ja väetid. Saapaid kandnud eskimod jäävad oma varvaste poolest indiaanlaste ja linna-ameeriklaste vahepeale.

Trinkaus ja Shang leidsid, et kümnete aastatuhande eest Hiinas elanud inimesed on ses mõttes kõige sarnasemad just eskimotega. Ja sellest võib teha järelduse, et nad kandsid üsna tihti mingisuguseid jalavarje.
Vasta
#4
Jalatseid on jah kantud juba väga ammusest ajast peale.

Siin see esipostituses toodud lugu selle kohta kuidas antropoloog Mary Leakey 1976.a. need 70 iidset jalajälge Tansaanias avastas:
http://www.biblelandstudios.com/nuke/mod...icle&sid=8

Üks pilt iidsetest jalajälgedest:

http://virtual.parkland.edu/ias/publicat...ts12x8.jpg

Veel huvitavat jälgedest, näiteks dinosauruse ja inimese jälje võrdlus:
http://www.creation-vs-evolution.us/visu...ootprints/





[Muudetud: 21-8-2009 Müstik]
Vasta
#5
Ärge pange mu pisikest märkust väga pahaks, aga selliseid linke, mis sisaldavad juba nimes täheühendit "bible" või mille sisu räägib piibli tõepärasusest, ei maksa üldiselt tõsiselt võtta.
Vasta
#6
Veel linke paleoantropoloog Mary Leakey kohta:

Järgmisel pildil need 3,6 miljonit aastat vanad jalajäljed kenasti peal ka:
http://encarta.msn.com/media_461543938_7..._Past.html

Entsüklopeedia Britannica artikkel:
http://www.britannica.com/EBchecked/topi...las-Leakey


Vasta
#7
Veidike teemakohaseid jäljelinke ka reptiloidide ja eriteenistuste varamust: http://www.google.com/custom?q=footprint...rigins.org
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Ärge pange mu pisikest märkust väga pahaks, aga selliseid linke, mis sisaldavad juba nimes täheühendit "bible" või mille sisu räägib piibli tõepärasusest, ei maksa üldiselt tõsiselt võtta.


Ja mis alusel sa seda väidad ? Kuna sa ignoreerid (tundub, et see ignoreerimine on sul kombeks) linke sõnaga piibel/bible siis sa ju ei loe mis seal kirjas?! Seega - puudub sul alus väita, et seal on midagi mis ei ole tõene.
Tundub, et "elukutseliste" skeptikute peamiseks probleemiks ongi just ignoreerimine. Mis ei meeldi või ei sobi välja kujunenud (või siis MAKSTUD) maailma pilti neid asju ignoreeritakse.
Vasta
#9
Seda nim eelarvamuseks, mille põhjal ignoreerimisvalikud tehakse.

(Pseudo)Skeptikutel ongi nn reeglid etteantud. Ja üheks liidriks on Almighty Randi, kes reegleid ette ütleb

[Muudetud: 22. Aug 2009 Flash]
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Ärge pange mu pisikest märkust väga pahaks, aga selliseid linke, mis sisaldavad juba nimes täheühendit "bible" või mille sisu räägib piibli tõepärasusest, ei maksa üldiselt tõsiselt võtta.


Ja mis alusel sa seda väidad ? Kuna sa ignoreerid (tundub, et see ignoreerimine on sul kombeks) linke sõnaga piibel/bible siis sa ju ei loe mis seal kirjas?! Seega - puudub sul alus väita, et seal on midagi mis ei ole tõene.
Tundub, et "elukutseliste" skeptikute peamiseks probleemiks ongi just ignoreerimine. Mis ei meeldi või ei sobi välja kujunenud (või siis MAKSTUD) maailma pilti neid asju ignoreeritakse.

Asi on hoopis vastupidi - ma olen neid piisavalt palju lugenud, teadmaks, et usutegelased on ühed kõige suuremad valetajad siin maamunal. Ära prem üritagi seda džinni pudelist välja lasta, et sa ei usu ja tahad tõendeid, sest tõendeid selle kohta, kui palju nende bible.xxx lehtede tegijad ja muud usklikud "teadlased" on otseselt valetanud ja tõendeid võltsinud (sealhulgas ka neidsamuseid jälgi sobivamaks toksinud), on nii palju, et sa loed neid oma elupäevade lõpuni ja ei jõua isegi poole peale. Kui aga siiski soovid, siis alusta sellesamast http://www.talkorigins.org lehest. Sinna on koondatud levinuimad valeväited. Valtejatest ja võltsijatest seal otseselt ei räägita, neid leiab mujalt.
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Google otsing on üks keeruline asi... ja palju sõltub ka Browserist mida kasutad.
Näiteks tulirebasega (eesti k.) tulevad teised viited kui Internet Exploreriga. (Inglise k.)

Tegin testi ka kohe;
Tulirebane - Ancient Footprints Tell Story of Modern Gait
Internet Explorer - Ancient footprints: Earliest signs of modern feet

Märksõna oli "Ancient footprints"

[Muudetud: 2-25-2010 Jako]

Asi ei ole netilehitsejas vaid mis keelsena netilehitseja sind googlele tutvustab.
Vasta
#12
Leiti vanimad inimese jalajäljed väljaspool Aafrikat.

Teadlased leidsid vanimad väljaspool Aafrikat asuvad inimese jalajäljed Ida-Inglismaalt Norfolki rannikult. Jalajäljed on otseseks tõendusmaterjaliks inimestest, kes elasid Põhja-Euroopas, kohas, kust siiani on leitud vaid kivistunud loomaluusid ja ränikivist tööriistu.

Need tormist räsitud rannalt leitud jäljed on vanimad väljaspool Aafrikat avastatud inimjalajäljed; vanemad neist on vaid Tansaaniast, Laetolist leitud 3,5 miljonit aastat vanad jalajäljed ja Keeniast, Koobi Forast leitud 1,5 miljonit aastat vanad jalajäljed. Norfolki jälgede vanuseks on teadlased pakkunud 850 000 – 950 000 aastat.

Briti antropoloog professor Chris Stringer usub, et jäljed kuulusid liigile nimega Homo antecessor (“Teerajaja Mees”), kes asustas umbes samal ajal Põhja-Hispaanias Atapuercas mitmeid koopaid.

Ilma luude või koljudeta on peaaegu et võimatu täie kindlusega määrata nende jälgede kuulumist Homo antecessor‘ile, kuid tegemist on siiski arvestatavalt parima oletusega. See varajane inimene oli tänapäeva inimesele üsnagi sarnase pikkusega ning ilmselt suri välja umbes 600 000 aastat tagasi. Stringeri sõnul surid Homo antecessor‘id Euroopas välja ilmselt seetõttu, et neid vahetas neid välja mõni teine varajane inimliik nagu Homo heidelbergensis; hiljem, 400 000 aastat tagasi juba neandertallased ning siis kaasaegsed inimesed. Stringer lisas ka, et ilmselt ei olnud Homo antecessor‘i elu kerge – Hispaaniast leitud fossiilidel oli loomadele sarnaseid lõikejälgi, mille põhjal on oletatud, et levinud oli kannibalism.

http://www.plosone.org/article/info%3Ado...ne.0088329
http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...at#respond

Lisatud ka video.
Vasta
#13
Päris huvitav see jalajälgede jutt telegramis ja plosone orgis.
http://libcom.org/blog/hoax-academic-art...s-11062009
Vasta
#14
Kreetal leitud jalajäljed keeravad inimkonna põlvnemisloo täielikult pea peale

5,7 miljoni aasta vanused inimlasejäljed heidavad kinda inimese evolutsiooni senitunnustatud ajaskaalale. Kas tõesti liikus inimlasi Kreetal juba enam kui miljon aastat varem seni teadaolevatest vanimastest inimlastest?

Kui paari viimase aastakümne teadusavastused meile midagi öelnud on, siis kindlasti seda, et inimliigi evolutsioon on olnud kõike muud kui lihtne. Nüüd võib hiljuti Vahemeres Kreeta saarel tehtud avastus pildi meie pärinemisloost veelgi rohkem segamini lüüa, kuna uurijate kinnitusel pärinevad sealt leitud inimlase jalajäljed umbes 5,7 miljoni aasta tagant.

Kreeta lääneosast Trachilosest leitud jäljekivististel on mitu inimlasele viitavat omadust, seda ajajärgul, mil inimlased arenesid seniste eelduste kohaselt suhtelises eraldatuses vaid Aafrika idaosas. Jälgede tekitaja liikus kahel jalal, samuti oli tal ilmselt esiletungiv päkk ja suured, ettepoole suunatud suurvarbad ning puudusid küünised, mis kõik viitavad võimalusele, et tegemist võis olla mõne inimlaseliigi esindajaga.

Huvitaval kombel haakub värske avastus teatud määral teise tänavu tehtud avastusega, mis teadlaste osutusel andis mõista, et meie ürgsed eellased ei pruukinud šimpansidest lahkneda mitte Aafrika savannides, vaid hoopiski Euroopa rohumaadel. Too hüpotees rajaneb kahe 7,2 miljoni aasta vanuse kivistunud lõualuu uurimisel — nimelt meenutasid luude küljes säilinud hambad rohkem nüüdisaegsete inimeste kui šimpanside hambaid.

http://forte.delfi.ee/news/ajalugu/kreet...d=79410680


Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat