Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks vanades lahingupaikades ei kummita?
#1
yldiselt on ju teada, et kummitab tavalistelt sellistes kohtades, kus keegi on surnud vägivaldset surma. Mix siis näiteks Sinimägede kohta ei ole mingeid erilisi kummituslugusid? Tapeti ju seal teises maailmasõjas ikka tohutult inimesi! (Tuhandeid ikka). Seal peaks ju ööd-päevad yx suur vaimude tants käima. Sama kehtib ka teiste suurte lahingupaikade kohta eestis (Narva, Tartu, Väike-emajõe ymbrus jne).
PS. Väga paljud hukkunud sõdurid on ju ikka veel lahinguväljal. Sinna auku, kuhu keegi suri, sinna ta ka jäi. Aeti muld peale ja valmis.Ei ole kuulda olnud, et keegi neist siiamaani sihitult lahinguväljal ringi hulguks, mürsu poolt ära rebitud jalg või pea süles!

Muudetud: 6-1-08 kell 17:35:36 heajuut

Muudetud: 6-1-08 kell 18:19:18 Hallucigenia
Vasta
#2
Aga mujal maailmas, oleks mu esimene küsimus.
Vaata vaimud jäevad kummitama, kui nad ei saa meie maailmast lahkuda. Ju nemad kõik on saanud.
Vasta
#3
huvitav, mis need tingimused siis on, et osad saavad lahkuda ja osad mitte. Jutt käb ju kümnetest tuhandetest! Kas kogu see kamp sai siis Peetruse juurde? Samas jälle kusagil onnis tõmbab mõni pooletoobine ennast oksa ja ei saa kuidagi meie maailmast minema??
Vasta
#4
Noh aga kui nii mõelda et sõdurid olid, on ja jäävad kangelasteks, siis peaks neil ju umbes nagu.. eelisjärjekord olema vms.?
Vasta
#5
Tegelikult võib lahingupikades kummitada küll. Lugege näiteks siit.
Tsitaat:Algselt postitas: heajuut
Mix siis näiteks Sinimägede kohta ei ole mingeid erilisi kummituslugusid? Tapeti ju seal teises maailmasõjas ikka tohutult inimesi!
No palju inimesi Sinimägedes ikka kummitusi otsimas käib. Ja kes ongi midagi ebatavalist näinud, ei pruugi seda ju igal pool kuulutama hakata.
Arvan, et siin oleks tegevust uurimisgruppidele.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Peale sõda pidavat toimuma "puhastusprotsessid" nõidade poolt.
Keegi ühe hinge pärast ei hakka vaeva otseselt ju nägema. Aga tuhandes, siis..

sellegipoolest pole ma kuulnud ühestki tõsiseltvõetavast ega järgivaadatavast kummitusjuhtumist üheski surnuaias etc. kuigi seal peaks ju küll neid samuti tuhandetes olema, keda pole "ära puhastatud"
Vasta
#7
No vahe on vast selles, et sõdurid teavad, et lähevad vastu surmale... auto alla jääja või seina sisse müüritu seda aga ei tea või vabatahtlikult ei tee.
Vasta
#8
ma ei saa nõustuda väitega, et seina sisse müüritul pole aimugi peatsest surmast :-) samuti ei saa sugugi väita, et kõik sõdurid teevad seda, mida nad teevad eriti vabast tahtest. nagu ei saa ka väita, et nad oleks 100% mingil moel valmis oma surmaks. ma nimelt ei usu seda staabipersonalist, transadest, kokkadest jmt,
Vasta
#9
Saaremaal, Tehumardi lahinguvälja juures on nähtud vahel harva musti kogusid tee ääres seismas/liikumas ja siis maanteepostide (ei tea küll, miks) sisse kadumas.
Üks sensitiiv ütles, et nad lähevad siis ära, kui nende "õige aeg" ehk siis hetk, millal nad tegelikult oleks pidanud surema, kui nad poleks sõjas hukkunud, on käes. Seega üsna varsti peaks kõik eksinud hingekesed sealt lahkuda saama.
Pealegi, kui vaim näiteks kodus ringi käib ja kolistab, siis märgatakse seda üsna kiiresti, aga lahinguväljadel ei käida nii tihti, et mingeid erilisi kontakte saaks registreerida.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: tribalangel
Saaremaal, Tehumardi lahinguvälja juures on nähtud vahel harva musti kogusid tee ääres seismas/liikumas ja siis maanteepostide (ei tea küll, miks) sisse kadumas.
Üks sensitiiv ütles, et nad lähevad siis ära, kui nende "õige aeg" ehk siis hetk, millal nad tegelikult oleks pidanud surema, kui nad poleks sõjas hukkunud, on käes. Seega üsna varsti peaks kõik eksinud hingekesed sealt lahkuda saama.
Pealegi, kui vaim näiteks kodus ringi käib ja kolistab, siis märgatakse seda üsna kiiresti, aga lahinguväljadel ei käida nii tihti, et mingeid erilisi kontakte saaks registreerida.

Minu poolt üks mõttetu postitus, aga ei suuda ütlemata jätta kuiväga see seletus mulle meeldib! Just nagu rusikas silmaauku igas oma aspektis.
Vasta
#11
"Üks sensitiiv ütles, et nad lähevad siis ära, kui nende "õige aeg" ehk siis hetk, millal nad tegelikult oleks pidanud surema, kui nad poleks sõjas hukkunud, on käes."

see on taas üks väide, mis räägib loogiliselt iseenese vastu.

öeldes, et "nende aeg, millal nad oleks pidanud surema," väidame me kindlat saatust ja ettemääratust. samas tunnistades, et nad surid enne seda ettemääratud aega, lükkame me saatuse ja ettemääratuse ümber. kuidas sõda algas? inimesed alustasid. kas inimesed on siis saatusest üle? saatus ise ei saanud sõda alustada sest see polnud tal plaanis. selle poolt räägib väide, et hulk selles sõjas hukkunuid pidid saatuse plaanide kohaselt palju hiljem surema. kui inimene suudab saatust muuta, siis mis mõte on saatusel üldse?

sellega ma olen aga nõus, et see ON tõepoolest hea seletus, mis jagab ehk ka lohutust hukkunute omastele jnejne. kuid ma küsiksin vastu, et kuidas jääb nende kummitustega, mis äidetavalt juba sajandeid tuiavad? kas tõesti piibli metuusala otsesed järglased???
Vasta
#12
Ma usun saatusesse, aga usun ka Vabasse Tahtesse. Saatus on see tulem, milliseks tulevik kujuneb, kui asjade käik jätkub sellises tempos ja viisil, mis praegugi. Inimesel on aga võimalus omast vabast tahtest tulevikku muuta, võttes vastu erinevaid otsuseid, mis tema (või teiste) tulevikku mõjutavad. Kõnesoleval juhul siis võeti kusagil kõrgemates võimuorganites vastu otsus sõda alustada, paisates paljude teiste inimeste saatused segi. Mingil moel võis siis osade inimeste algne saatuserada mõjutada hilisemaid (algse surmaaja muutus).

Edasi läheb veidi offtopicuks
Need, kes ´juba sajandeid tuiavad´ on arvatavasti füüsilises kehas elades nii oma materiaalse elu külge klammerdunud (Inglismaa lossides näiteks kummitavad igasugused valitsejad, kes oma rikkusesse ära võisid armuda), et ka peale surma ei suuda hing endisest kodust/asjadest/inimestest lahkuda.
Veel võimalusi:
*Inimese, kes tapeti, hing võib "seostuda" (sest ma usun, et füüsilise kehata ei tunne ka füüsilisi emotsioone, nagu vihkamine või armastus) tema tapjaga. Enne surma soovis inimene kogu hingest talle kätte maksta ja piisava tahtejõu või tugevate vaimsete võimete korral suutis oma hinge siia maailma kinnitada. Hingena ei pruugi ta üldsegi midagi halba (suuta) teha, aga ta ei saa lahkuda ja lihtsalt jääb siia ringi käima. Üldse äkiliste traumade (liiklusõnnetused jms) ja muude traagiliste surmade tagajärjel võib hing siia ´kinni jääda´.
*Tugevad ja julmad needused, mis peale surma ka ära ei lõppe, hingel lahkuda ei lase ja võibolla ka kihutavad seda tagant.
*Omaksed, kes kadunukese surmaga leppida ei taha ja (jällegi ülitugeva tahtejõu või vaimsete võimete korral) tema hinge siin maalmas kinni hoiavad.
Olgu, sai piisavalt kirjutatud. Jasonil jälle tegevust Smile

edit: lisasin veidi...

Muudetud: 13-1-08 kell 18:37:47 tribalangel
Vasta
#13
johaidiii. ega sinimäed ei asu kusagil metsasees et keegi ei näe ja ei kuule... te eesti geograafiast ikka jagate midagi??? võtke kaardid ette ja vaadake kus sinimäed on. seal ju aastaringne inimasustus.. pole keegi kohalikest kaevanud, et mingi ilma käeta saksa sõdur käib öösiti akna taga ulgumas.
Vasta
#14
Minu teada on kummiavad kohad seoses traagiliste syndmustega.Minu loogika järgi peaks yks kõvasti kummitav koht Eestis olema siis sinimägedes (ja selle läheduses olevad majad) või mis te arvate?
Vasta
#15
Loogika loogikaks aga näe, vot kummitusi pole seal teps mitte :S Ok, Sinimäed on ikkagi hõredalt asustatud jne aga samuti pole kuulda, et näiteks IIMS ajal eriti pikkade ja raevukate lahingute tandriks olnud linnades (kasvõi näiteks Berliinis või Volgogradis (endine Stalingrad)), kus hukkus sadu tuhandeid ühelt ja teiselt poolt oleks mingeid "oluliselt sagedasemaid" kummitusfenomene täheldatud. Võtan seetõttu endale tagasihoidliku õiguse väita, et loogika järgi pole sel juhul kummitusi lihtsalt olemas (kui mitte nimetada kummituseks hiiri, rotte, tuult jmt).
Vasta
#16
On ka mitmeid ajaloolisi lahingupaiku, kus nähakse viirastusi. Õigemini on sel puhul tegemist nn ülemeelelise salvestusega. Need on "peegeldused hüperruumist", mille kohaselt teatud sündmused "jäädvustatakse" oma lähiümbrusse.
Ilmselt on tähtis ka paik ise kummituste esinemise puhul. Näiteks, kas mõni loss asub jõujoonte ristumise kohal või teatud geopatagoonsel tsoonil.
Räägitud on näiteks, et viirastusi esineb Šotimaal Cullodeni nõmmel, kus lahing toimus a.1746 ja samuti Kreeta saarel Frank Castello lossi lähedal on nähtud viirastusi. Mis lahing seal toimus, ei tea. Uurige järgi, kes viitsib!


Vasta
#17
Ma usun,et kummituste nägemiseks peab see inimene olema vastuvõtlik ja ka kartlik kuna vaimolendid on päris imelikud olendid, mina neid kunagi näinud pole aga tundnud küll lähelolekut külmi kohti ning muudki, vaimudega ma ei ole kohtundSmile
Seal kus keegi on kuidagi armetult ja tahmatult hukka saanud võib seda kindalsti juhtuda,et nood energiad mis on seal kohas raisatud kuidagi uuesti tagasi mängida.
Vasta
#18
Mõeldes suuremas persektiivis on ameerikas suurim kummitatav osariik georgia (ei oska tõlkida) kus iga ameerika sõdade ajal on käinud seal võitlused mis tähendab et paljud on sinna surnud etc.Ma ei väidagi et kindlam on minna negatiivsesse õhkkonda( epideemiad, vanglad etc.)aga siiski on lahinguväljad koht kus peaks kummitama kuna seal on võetud inimeste elud kes ei pidanud paljud inimesed surema sellel hetkel:S
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
On ka mitmeid ajaloolisi lahingupaiku, kus nähakse viirastusi. Õigemini on sel puhul tegemist nn ülemeelelise salvestusega. Need on "peegeldused hüperruumist", mille kohaselt teatud sündmused "jäädvustatakse" oma lähiümbrusse....

Ei tea,kas on üldse mõtet hakata küsima, kust sa säärast infot võtad ja millele tuginedes selline seletus on antud (ja muidugi kes andis)?

Vasta
#20
Olles ise Ida Virumaalt pärit võin päris tõsimeeli öeda, et neis sõjatandri kohtades on vaime ja paksult, eriti kui teatud märksõnadega neid kohale kutsuda.
Lapsena sai neid päris palju vaadatud, lapsed on ju avatud silmadega, suhtlevad meelsasti vaimudega nähes neid kui oma mängukaaslasi ja see lõpeb enam vähem kooli 4-5 klassis, siis on juba enamikul silmad kinni.
Aga kõik sõltub sellest kui kiiresti kool juhtme kuklas kindlalt paika paneb, osadele ei saagi paika aga nad jäävad ka kaaslastest nn vaimselt maha, osadel väga hea side reptiilidega, neist saavad hiljem teadlased ja skeptikud, samas ei suuda nad ka midagi eriti uut avastada peale selle maailma tehnika mida neile juhe lubab.
Mitmes kihis toimetavat tehnikat ja inimese kaitset teiste kihtide mõjude eest reptiilid ei anna, sealt siis saaksid nad ju ise esimestena nähtavale ilmudes tappa, kuna inimene avastab millise loomana teda maal peetakse.
Kui kedagi on juhitud mujalt kui reptiilide poolt, siis on tema avastused vähemalt sajaks aastaks skeptikute (loe reptiilide juhtmetega varustatud inimlaadsed) poolt salastatud.

[Muudetud: 7-23-2009 VironShaman]
Vasta
#21
Mis te virisete, ise olete ju kanged telkijad ja ööbijad. Telgid selga ja Sinimägedesse! Ega siis kummitusi saa keset säravat päeva otsida, põhiliselt ilmuvad nad ikka hämaras ja öösiti. Mõnel on kindel kellaaeg ja marsruut, mõni tuleb kutsumise peale või huvi korral. Sinimägedes peaks meeleheitlikke sõdurihingi olema küll, tapeldi seal ju meeleheitlikult, kord meeter edasi, kord meeter tagasi. Ja nii kuude kaupa.
VSMeedium



[Muudetud: 7-23-2009 VironShaman]
Vasta
#22
Mulle küll vale teema aga...

Jätke sõdurpoisid rahule.
Nii Jüri, Ants, Fritz, Jagcue, kui Olof, Ore kui ka Petja, Kolja, Maksim...kõik kes karuses Sinimäe mullas.
Nad seal rahu teinud tänaseks. Nii oma keskel kui maailmaga. Ja polnud nende süüd...
Et poiste elu elamata jäi, ükskõik kummal pool nad polnud...
Vasta
#23
...tea, kas on mõtetki uurida, mis diagnoosi alla siin ülalpool toodud "viited" mahtuma peaks? Ilmselt vist mitte. Ja ega eriti maksa vast pingutadagi sest diagnoosiga kasutajate postitused paistavad siin foorumis oluliselt rohkem hinnas olevat kui teadaolevalt normaalsete kasutajate omadSmile
Vasta
#24
Tere
Esimene postitus siin foorumis.

Ma arvan, et teada saamiseks , kas kummitab Sinimägedes või mitte, tuleks seal telgis ööbida. Mul endal on arvatavasti vanaisa langenud Sinimägedes peetud lahingutes, kuigi mingit tõendit peale vanaema jutu ja mõnede piltide ei ole.
Ja vaevalt , et säilmetel DNA-d säilinud on, et sugulust tagantjärgi määrata. Pole vist isegi nimesid välja toodud, kes seal langesid. Sinimägedega on ka see värk, et lahingus vaenupooled takistavad siiamaani vastaspoole langenute mälestamist. Tundub, et emotsioone peaks see koht tekitama. Vaimud ja kummitused tavaliselt ilmuvad kohtadesse mis tekitab emotsioone. Ma arvan, et seal võiks kummitusi olla kuna suht vähe on aega möödas võrreldes linnamägedega mis on palju vanemad.
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
...tea, kas on mõtetki uurida, mis diagnoosi alla siin ülalpool toodud "viited" mahtuma peaks? Ilmselt vist mitte. Ja ega eriti maksa vast pingutadagi sest diagnoosiga kasutajate postitused paistavad siin foorumis oluliselt rohkem hinnas olevat kui teadaolevalt normaalsete kasutajate omadSmile


JA selle "normaalsuse" määrab kes ? Sina ?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Miks osad inimesed näevad vaime, osad mitte? epic 46 17,405 09-02-2018, 20:46
Viimane postitus: isemaag
  Kas ja miks ilmuvad vaimud just piltidel/videotel? Sycne 55 27,645 10-12-2009, 17:30
Viimane postitus: völundr
  Miks on vaimud õelad, kurjad ja vastikud? orknow 81 26,117 02-08-2009, 19:37
Viimane postitus: kassiroju

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat