Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks vanades lahingupaikades ei kummita?
#26
Ma jääks igasuguste diagnooside panemisel siiski oma ala spetsialiste usaldama. Teatavatel põhjustel olen ma ise nende juures juba kontrollil käinud ja normaalse inimese tiitli külge saanud. Teeksin siinkohal ettepaneku, et äkki saadaks ka mõningad teised siin figureerivad isikud (noh,...sina ilmselt nende hulka ei kuuluks, sest sinu puhul ma otseselt mingit vaimuhaigust ei kahtlustagi) arsti juurde ja vaataks, mis nende kohta öeldakse. Vajadusel olen valmis nii mõnegi nime puhul lausa kihla vedamaSmile
Vasta
#27
No aga proovime järgi.

Mis imeasi sind küll sinna hulluarsti juurde sundis? Pidid vist ise kah juba endas kahtlema...

PS. eeldan, et sa ignoreerid mind, seega ära eelda et ma sinuga räägin.
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Ma jääks igasuguste diagnooside panemisel siiski oma ala spetsialiste usaldama. Teatavatel põhjustel olen ma ise nende juures juba kontrollil käinud ja normaalse inimese tiitli külge saanud.

Täiega normaalne on teiste inimeste reeglite järgi elada ka ju..
Vasta
#29
Teatavad ühiskondlikud reeglid-kokkulepped nõuavad mõningate õiguste saamiseks psühhiaatrilist kontrolli. Kuna me kõik oleme osa ühiskonnast, ehk niiöelda "teistest inimestest," oleme me vähemal või rohkemal määral osalised ka nende reeglite kehtestamisel. Olgem ausad - meist ilmselt keegi ei soovi ju, et näiteks tulirelvi tohiks omada vaimuhaiged, psüühiliselt ebastabiilsed ja kuritegeliku minevikuga isikud. See on siis näituseks üks neist "teiste inimeste" reeglitest, mille puhul sinulgi tahes-tahtmata leppida tuleb, et see vajalik on ning selle järgi elamine kasulik on.

Aga kui juba sellest juttu tuli, siis räägi mulle, mis sul selle niinimetatud "teiste reeglite järgi elamise" (ehk ühiskondliku kokkuleppe) vastu on? Kas sa ei tunne end piisavalt ühiskonnaliikmena? Kas sa ei tunne piisavalt enda osalust nende reeglite kehtestamisel? Kui nii, siis on muidugi kahju aga ma soovitaks nende üle põhjalikult järele mõelda sest need kajastavad siiski ühiskonda keskmise läbilõikena, ehkki siin-seal võib muidugi vaielda ja nuriseda...
Vasta
#30
Ma leian, et kinniste silmadega inimesed on teinekord niisama ohtlikumadki/teevad hullemaid tükke nö kui relvaga Sinu jutu järgi diagnoositud. Laugh
Vasta
#31
Parafraseerides üht siinsamas eelkõnelenut: "Ja selle "kinnisilmsuse" määrab kes? Sina?" Kui sulle (võtan siinkohal endale vabaduse eeldada, et sa jagasid seda Excubitorise mõtteavaldust) on vastumeelne, et keegi (antud juhul mina) võtab endale vahest vabaduse arvata, et mõni siinkirjutaja ei ole vaimselt terve (mingite "teiste inimeste" reeglite põhjal), siis miks pole sulle vastumeelne tituleerida siinkirjutajaid kinnisilmseteks? Eks ole see sinupoolne kinnisilmseks tituleerimine ju täpselt samaväärne sellega, kui psühhiaater mõne "liiga agara" parahiiu vaimuhaigeks diagnoosib! vahe on vaid selles, KELLE "reeglite" järgi diagnoosimine käib ja siinkohal ei julge ma küll millegi põhjale eeldada, et sinu reeglid psühhiaatrite omadest kuigivõrd paremad või argumenteeritumad olla võiks.
Vasta
#32
Ega kui aus olla siis ega kõik inimesed on skeptikud nii kaua kui neil ei ole omast käest võtta kogemus(ise samamoodi).Mul paljud tuttavad ei usu paranormaalsustesse no ja siis.Kindlasti on ka mõningad juhtumid seoses inimese ajuga jne.Aga minu arvates on suht tyhine elada inimkonna kasti sees kus usun seda mida saan katsuda ja näen tavaliselt.Ühiskonna reeglid on olemas kyll aga samas võtta ajaloost on kõik suured teadlased sellelajastul kui nad elasid hulludeks peetud.Iga inimese enda huvi on see kas saada maalmast paremini aru või elada keset halli massi.Eks paranormaalsed kogemused muudavad inimest ja peale seda hakkab ta selle peale mõtlema.Lihtsalt need inimesed kes ei usu paranormaalsusesse ei ole seda omastkäest kogenud.;D
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas dunnoEga kui aus olla siis ega kõik inimesed on skeptikud nii kaua kui neil ei ole omast käest võtta kogemus (ise samamoodi).

Tegelt on paljud ka isikliku kogemuse järel skeptilised sest nad mõistavad, et isiklik kogemus ei oma reaalses elus tegelikult kuigi suur tähtsust ning see on lihtsalt öeldes subjektiivne. See ei tähenda muidugi, et isiklik kogemus oleks tingimata ekslik, aga kindlasti nõuab see objektiivset (ja soovitavalt kriitilist) vaatlust ning hinnangut (mina isiklikult olen minu subjektiivse hinnangu alusel erakordselt tark, ilus ja seksikas, aga.....).

Tsitaat:Algselt postitas dunnoAga minu arvates on suht tyhine elada inimkonna kasti sees kus usun seda mida saan katsuda ja näen tavaliselt.

Vaata...eks selle "kasti" kriteeriumi ole paika seadnud vajadus eraldada tõene ebatõesest. Ega ma oskagi muud öelda kui, et teadusrevolutsioon sai alguse sellest, kui võeti laialdaselt kasutusele tänapäevalgi kasutatav teaduslik meetod....

Tsitaat:Algselt postitas dunnoÜhiskonna reeglid on olemas kyll aga samas võtta ajaloost on kõik suured teadlased sellel ajastul kui nad elasid hulludeks peetud.

Vabanda, aga see väide ei ole lihtsalt tõene. See kehtib küll mõnede teadlaste puhul, et KINDLASTI ei saa seda mingiks reegliks võtta.

Tsitaat:Algselt postitas dunnoIga inimese enda huvi on see kas saada maailmast paremini aru või elada keset halli massi. Eks paranormaalsed kogemused muudavad inimest ja peale seda hakkab ta selle peale mõtlema.

Sul võib olla õigus. Eeldusel, et see kogemus on reaalne. kahjkuks jäävad sellised indivifuaalsed kogemused subjektiivsete hinnangute valdkonda, mida iseenesest reaalseks ja vaieldamatuks nimetada ei saa.

Tsitaat:Algselt postitas dunnoLihtsalt need inimesed kes ei usu paranormaalsusesse ei ole seda omastkäest kogenud.;D

Loe eelmist kommentaari.
Vasta
#34
Mis psühhiaatriaga hirmutamisse puutub siis soovitan lugeda Ilmar Soomere raamatuid.
Muidugi on nüüd tekkind ka kristlike psühhiaatrite koolkond kes kuulutavad tõepoolest kõik paranähtused saatana tempudeks aga eelkõnelejal peaks just saatanaga parimad suhted olema kui ta Jasoni kloon on.
Parimad saatana väljaajajad on meil vene õigeusu kirikus, soovitaks läbi astuda ja oma murest lihtviisil lahti saada, siis poleks vaja kõigile teistele pikkade tiraadide kaudu tõestada kui hullud on teised ja kui normaalne on kapisatanist.
Vasta
#35
Maailm mis vastandub inimesele ongi paramaailm. Kui inimesele ükski maailm ei vastandu, siis ta ei ole teadlik olend ja tegutseb nagu zombi.
Vasta
#36
sorry,kuid mina ei saa enam asjast õieti aru.algus tundub kõik lahe ja igait sobilik,kui paar viimast vastet keeravad asja täiesti pööraseks.hullud-typerid,proovige ikka teemas püsida,mitte ärge hakake kahtlema kellegi vaimses olukorras.
esiteks,lahinguplatsides ei pruugi kumitada kuna:
* see on langenutele püha(nad ei pruukinud kül sõtta vabatahtlikult minna,kuid nad teadsid mille nimel nad võitlesid.paljud neist arvasid kindlasti et nad sõdivad õilsa asja nimel.)
* eelpool mainiti,et sõdurid on kui mingid kangelased.II maailmasõja ajal arvan ma,peeti sakslasi kõigeks muuks kui kangelasteks.ja ma ei usu et jumal/peetrus vahet teeks kes sellel ajal sõdurina suri või tsiviilina(mina oleksin ausalt tsiviili ennem lasknud teavasse,ta ju suri arvatavasti sõduri käe läbi.)
* kas keegi siinsest foorumist on näinud seda tv-saadetet,"Eesti kummitab"(või midagi taolist see oli)?seal oli mingi saar.saarel elas ainult saarevaht.see kutsus siis sensitivi kohale,ja see pidi pühitsetud veega kõik kohad ära puhitsema.mida see tola tegi!?küsis kraani vett,laulis selle kohal,ja siis kõndis kui pooletoobine ringi,pintsel käes.ma soovitan kõigil ennem sensitiivi taust üle kontrollida, kui mõne sellise palkate.
* viimaseks tahan ma mainida seda,et filmid võivad rääkida rohkem kui nad näitavad.paljudes sellistes filmides on tegelasteks surnud inimesed kes on siia ilma jäänud ja kondavad nüüd ringi.enamuste põhjuseks on see et nad pole oma missiooni el lõpuni viinud,või on neil midagi tegematta jäänud.

ja ärge unustage,see kõik võib olla ka ainult hallutsinatsioon.noh,nagu valge daam haapsalus või nii.mingi looduse poolt mängitav trikk,või looduse reostuse tagajärjel ekkinud viga.kindlasti tuleks kontrollida oma joovet,ennem kui Reporterisse helistad,et nägi just ühe jalaga saksa sõdurit,pea süles,ringi kõndimas!
Vasta
#37
Alustuseks: kirjavahemärkide järele käib TÜHIK!

quote]Algselt postitas Olly16
lahinguplatsides ei pruugi kumitada kuna:
* see on langenutele püha (nad ei pruukinud kül sõtta vabatahtlikult minna, kuid nad teadsid mille nimel nad võitlesid. paljud neist arvasid kindlasti et nad sõdivad õilsa asja nimel.)[/quote]

Võib-olla, aga kõik see ei kehti kindlasti KÕIGI lahingutes langenute kohta.

Tsitaat:Algselt postitas Olly16
* eelpool mainiti, et sõdurid on kui mingid kangelased. II maailmasõja ajal arvan ma, peeti sakslasi kõigeks muuks kui kangelasteks. ja ma ei usu et jumal/peetrus vahet teeks kes sellel ajal sõdurina suri või tsiviilina (mina oleksin ausalt tsiviili ennem lasknud teavasse, ta ju suri arvatavasti sõduri käe läbi.)

Kahjuks ei saanud mitte midagi aru. Mismoodi see lahingupaikade mittekummitamisega seondub?

Tsitaat:Algselt postitas Olly16
* kas keegi siinsest foorumist on näinud seda tv-saadetet, "Eesti kummitab" (või midagi taolist see oli)? seal oli mingi saar. saarel elas ainult saarevaht. see kutsus siis sensitivi kohale, ja see pidi pühitsetud veega kõik kohad ära puhitsema. mida see tola tegi!? küsis kraani vett, laulis selle kohal, ja siis kõndis kui pooletoobine ringi, pintsel käes. ma soovitan kõigil ennem sensitiivi taust üle kontrollida, kui mõne sellise palkate.

Aga mis sa arvad, kust seal kirikus see "püha" vesi tuleb kui mitte kraanist? Materialiseerub pühast vaimust?

Või milles konkreetselt sinu arvates probleem seisneb? No seda muidugi, et enne "sensitiivi" kutsumist tuleks kõva taustauuringut teha ja mina isiklikult laseks tal enne veel ka kuidagi oma võimeid tõestada :-)

Ja mismoodi see lahingupaikade mittekummitamisega seondub?

Tsitaat:Algselt postitas Olly16
* viimaseks tahan ma mainida seda, et filmid võivad rääkida rohkem kui nad näitavad. paljudes sellistes filmides on tegelasteks surnud inimesed kes on siia ilma jäänud ja kondavad nüüd ringi. enamuste põhjuseks on see et nad pole oma missiooni el lõpuni viinud, või on neil midagi tegematta jäänud.

Nojah, aga mismoodi see lahingupaikade mittekummitamisega seondub?

Tsitaat:Algselt postitas Olly16ja ärge unustage, see kõik võib olla ka ainult hallutsinatsioon. noh, nagu valge daam haapsalus või nii. mingi looduse poolt mängitav trikk, või looduse reostuse tagajärjel ekkinud viga. kindlasti tuleks kontrollida oma joovet, ennem kui Reporterisse helistad, et nägi just ühe jalaga saksa sõdurit, pea süles, ringi kõndimas!

Ilmselt ongi hallutsinatsioon, ehkki valge daam on tegelt illusioon aga illusioon on hoopis midagi muud. Kuidas sa kujutaks ette looduse reostusest tingitud illusiooni (hallutsinatsioonist saaks ma aru, sest ennegi on vastavaid aure sisse hingates roosasid elevante lendamas nähtud)? Siis seda kah veel, et kuidas kujutad sa ette ühel jalal kõndimist?
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
...Räägitud on näiteks, et viirastusi esineb Šotimaal Cullodeni nõmmel, kus lahing toimus a.1746 .... Mis lahing seal toimus, ei tea. Uurige järgi, kes viitsib!

offtopic:
Võtsingi kätte ja uurisin...päris suured väed. Aga mis üllatas - britid kaotasid 50 meest tapetuna ja 259 haavatutena, aga teised ligi 2000 tapetute või haavatutena.
http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Culloden
Vasta
#39
Tänud välja otsimast!
Sellel lingil tundub olema siis selle Cullodeni nõmmega seotud viirastustest juttu.

http://www.aboutaberdeen.com/culloden-ghosts.php

Pole mahti inglisekeelest tõlkima hakata, aga paistab ikka päris palju neid vaime selle lahinguga seoses nähtud olema. Keegi võiks ju ajaviiteks natuke tõlkida.

KUMMITUSSÕDALSED CORNWALLIS.

Cornwalli rannikul, kus oletatavasti sai surma kuningas Arthur, nägi üks 16 aastane noormees Stephen Jenkins keskaegses turvistikus sõjamehi.
Kui ta 38 aastat hiljem taas samasse paika läks, seekord kaardiga ja kaasas ka naine, ilmus sama nägemus nagu varemgi ja kadus sama äkki nagu siis. Ja ka tema naine nägi seda nägemust sama selgesti.
Jenkins seletab nähtust asjaoluga, et muistsed sõjamehed muudab silmale nähtavaks psüühiline energia, mida hoovab lähedal asuvatest vanadets kirikutest.
Loe Bar paikneb joonel, mis ühendab Landewednacki kirikut Breage´i kirikuga ja läbib veel kaht ajaloolist paika Townshendis.

Tegelikult on kummitusnähtusi hästi palju just paikades, kus asub lähestikku eelajaloolisi kääpaid ja kalmeid, paganlikke kultusekohti ja keskaegseid kirikuid.
Arvatakse, et kalmed ja kultusepaigad asetsevad piki geofüüsikalise jõu kanaleid. Vana-aja inimesed ilmselt tunnetasid läbi maa pulseerivat jõudu ja ehitasid oma mälestusmärgid ja kultusepaigad sinna, kus see energia oli suurim.
Mõned teadlased usuvad, et kohtades, kus kultusepaiku ühendavad jooned lõikuvad, on see energia iseäranis tugev ja seetõttu vallanduvadki üleloomulikud nähtused.
Niisiis - otsige vanu kultusepaiku ka Eestist, seal võib näha nii mõndagi kummalist!

Allikas: Paradoks B 13



Vasta
#40
Nüüd siis Eestis ka teada paik, kus vanu sõjamehi merest välja tulemas nähtud on. Nagu eespool toodud Gornwallis.
Ehk Muhu saarel, kus enamasti augustikuus kummalist tulepalli nähakse, asetsevad kultuspaigad samuti piki geofüüsikalise jõu (jõu-jooned) kanaleid?

Lisan siia teemasse ka selle Muhu tulekera artikli:

http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=342129
Vasta
#41
Kui nad surid ,siis isamaad kaitstes ja auga.Pole neil mõtet seal kummitust mängida.Nad surid rahus teades et eesti saab kunagi ikka vabaks.
Vasta
#42
No need nähtud iidsed sõjamehed olid ilmselt ikka pärit muistest ajast kui Eesti oli veel vaba!
Aga keegi võiks seda legendi tõesti uurida - et missugused need sõjamehed ka välja nägid!
Vasta
#43
Aga ma pole üldse kuulnud, et kummitaks kuskil väljakul vms, ses suhtes kummitab tavaliselt ju mingis hoones, sellest tuleb muidugi küsimus, et igasugused piinakambrid mis vanasti olid, et mis seal siis küll peaks toimuma, aga ma olen kuskilt kuulnud, et ühes kambris kummitab küll, kus tapeti vanasti juute.
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas Ghostcracker
Aga ma pole üldse kuulnud, et kummitaks kuskil väljakul vms, ses suhtes kummitab tavaliselt ju mingis hoones, sellest tuleb muidugi küsimus, et igasugused piinakambrid mis vanasti olid, et mis seal siis küll peaks toimuma, aga ma olen kuskilt kuulnud, et ühes kambris kummitab küll, kus tapeti vanasti juute.

Jutt sellest, et kuskil suletud ruumis kummitab on ju õudsem (rääkija arvates õudsem) kui see, et kummitab kuskil lagedal väljal, kus käib tihti inimesi. See käib muidugi ainult nende juttude kohta, mis on välja mõeldud Smile
Vasta
#45
Seda küll, aga ma rääkisin siis jutust mis ei tohiks olla väljamõeldud, ja üleüldse ma ei sa inimestest aru kes mõtlevad jutte välja täiesti mõtetu minuarust.
Vasta
#46
ma lugesin ühest raamatust et ühe vana mõisa ääres pidavat kuulda olema püssipauke,karjeid ,mürske ja tulesähvatusi. Aga lahingut ennast pole ollagi
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas heajuut
huvitav, mis need tingimused siis on, et osad saavad lahkuda ja osad mitte. Jutt käb ju kümnetest tuhandetest! Kas kogu see kamp sai siis Peetruse juurde? Samas jälle kusagil onnis tõmbab mõni pooletoobine ennast oksa ja ei saa kuidagi meie maailmast minema??
Minu arvates on selle lahkumisega niimodi et inimene saab valida kas ta tahab ära minna või mõni lihtsalt ei taha ära minna sest keegi talle kallis on veel elus aj siis ta jääbgi sii aga aru ei saa et see kes talle kallis on ei jää äkki siia ja siis ta jääbki siia üksi ja hakkab kummitama sest ta on tige et ta üksi peab olema.
Vasta
#48
eeee...aga kas sõdur ei hakkagi enne lahingut mõtlema et nt."me sureme nikuinii", "lootust pole", "mis mõtet sel on", "vahet pole" jne.
Sõjas pole vist just väga suurt lootust ellu jääda.
See- eest on palju võimalusi suremiseks.

Rahu olgu nende õnnetutega ka edaspidi..... Sad

Igatahes- nad teavad, või vähemalt usuvad, et nad surevad.
Sõduri jaoks pole surm ootamatu.

[Muudetud: 11-5-2010 ekke721]
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas tribalangel
Saaremaal, Tehumardi lahinguvälja juures on nähtud vahel harva musti kogusid tee ääres seismas/liikumas ja siis maanteepostide (ei tea küll, miks) sisse kadumas.
Üks sensitiiv ütles, et nad lähevad siis ära, kui nende "õige aeg" ehk siis hetk, millal nad tegelikult oleks pidanud surema, kui nad poleks sõjas hukkunud, on käes. Seega üsna varsti peaks kõik eksinud hingekesed sealt lahkuda saama.
Pealegi, kui vaim näiteks kodus ringi käib ja kolistab, siis märgatakse seda üsna kiiresti, aga lahinguväljadel ei käida nii tihti, et mingeid erilisi kontakte saaks registreerida.

Sõrve sääres oli ootajaid väga palju. Mõni aasta tagasi sai majaka juures pool ööd merd puhastatud. Ööbisime tookord endises nn. hospitalimajas, seal käis parasjagu remont ja kus nüüd peaks külalistemaja valmis olema. Seal kummitas sõna otseses mõttes päris korralikult. Rääkisin ühe tegelasega, kes väitis, et magan tema toas, st toas, kus ta suri. Nimi oli Aleksander. Küsisin, et miks ta ära pole läinud, ta väitis, et pole kuhugi minna ja siingi on hea, kui vahest ainult nii külm poleks. Saime mõlemad naerda, sest kummitajatel peaks temperatuuridest suht suva olema. Kuulasin ta loo ära j pakkusin võimalust, et teen värava lahti, siis ta saab ära minna. Alguses ta kahtles päris tükk aega, aga kui olin talle põhimõtteliselt asjad lahti seletanud, siis nõustus minema.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Miks osad inimesed näevad vaime, osad mitte? epic 46 17,412 09-02-2018, 20:46
Viimane postitus: isemaag
  Kas ja miks ilmuvad vaimud just piltidel/videotel? Sycne 55 27,651 10-12-2009, 17:30
Viimane postitus: völundr
  Miks on vaimud õelad, kurjad ja vastikud? orknow 81 26,121 02-08-2009, 19:37
Viimane postitus: kassiroju

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat