• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hemp, kanep või marihuaana?
#1
Kuigi ma mäletan, et olen siin foorumis vähemalt ühe inimesega natukene vaielnud antud teemas siis otsing ei tahtnud kuidagi reageerida märksõnadele ning vasteid ei andnud ! Aga see selleks.

Eestis on kohanimi KANEPI ja meil on ka üks spordi tips kelle perekonnanimi on KANEPI. Seega ei tohiks sõna keelatud iseenesest ju olla. Mis aga tundub olevat keelatud on diskussioon antud taime mõjudest majandusele ja inimese tervisele. Olgu kohe alguses öeldud, et ma EI PROPAGEERI meelemürkide (ka kanepi mida ma ei ole oma elus kodagi kasutanud) tarbimist mõnuainena vaid minu esmaseks sooviks on vabastada kanep mütoloogia ja propaganda koorma alt kuhu ta on teenimatult aetud.

Kes soovib asja edasi uurida siis võib alustada paari veebilehe studeerimisest mis pakuvad lisaks kanepist tehtud toodetele ka lisa informatsiooni sellest taimest - LINK 1 ja LINK 2.

Alustame siis - taim kui selline on maailmas tuntud ka nimetuse HEMP ( wiki artikkel- eesti keeles kahjuks pole veel olemas) all. Kasutuses olnud inimkonna alga aastatest alates ning mitmed bioloogid ja muud asjaga seotud uurijad loevad seda üldse üheks esimeseks taimeks mis kodustati. Oma olemuselt on kanep unikaalne taim. Erinevalt teistest planeedil Maa kasvavatest taimedest sest omab SELGELT eristuvaid emas ja isas taimeid. Laias laastus on seda kuni 37 sorti ning narkootikumi on võimalik toota vaid ÜHEST sordist ning seda AINULT siis kui inimene sekkub kasvu protsessi - kui teatud hetkel põllult kokku korjata isastaimed siis lähevad emased "kiima" ning hakkavad tekitama taimes ülemäära suurt kogust TDM-i ehk siis ainet is rafineerimisel moodustabki selle mida kutsutakse narkootikumiks.

Kanep on sisuliselt ÜKSINDA võimeline asendama NAFTAT ja PUITU kokku. Seda nii toiduaie tööstuses kui keemia tööstuses. Kanepi kasutamine toorainena nafta ja puidu aseainena vähendab keemilist reostust KORDADES võrreldes nafta ja puiduga. Peab mainima, et umbes nii enne 1800 aastaid oli kanep sisuliselt AINUS tooraine nii paberile kui ka näiteks laeva köitele.

Kui kuskil 1939 aasta paiku muudeti kanep USAs Kongressi otsusega ebaseaduslikuks siis kasutati pettust ja negatiivset reklaami. Kui kongresmendi peale seaduse vastuvõtmist kuulsid, et sellega muudeti ebaseaduslikuks KANEP siis paljud tahtsid oma hääle tagasi võtta pannes seaduse uuesti hääletamisele, kuid jõud kes selle algselt läbi surusid ei lasknud seda teha.

Lisan veel linkina 2 artiklit Delfist mis räägib veel kanepist ning mitmetest müütidest ja valedest mis seda taime ja temast tehtud tooteid ümbritseb. Nii siis - Delfi - LUGU ÜKS ja LUGU KAKS.

Head lugemist ja loodan, et õpime siit midagi.

Muutus: kõrvaldasin pealkirjas suured tähed. Suurte tähtedega ei ole ilus kirjutada. Postituse sees kasutage rasvast mitte suurt kirja.

Muudetud: 6-10-08 kell 20:14:44 Thorondor
Vasta
#2
Kanep on nii mõnelegi inimesele olnud viimaseks elukogemuseks!
Vasta
#3
Leian, et inimesele on kahjulik kõik millega liialdustesse minnakse.
Väikeses koguses mingit ainet võib isegi tervisele hästi mõjuda.
Asi on aga selles, et inimene suudab mõelda ennast millegist
sõltuvusse ja vangistab ise-enda meeled/mõtted ainult selle
ühe objekti saamiseks ning mõtleb et see on siin elus ainuke
asi mida ta saada tahab.

Sõltuvus kui selline on ju psühholoogiline haigus. Ilmselt on sellel
isegi mingi ametlik nimetus. Seega valesti mõtlemine.
Kanep on Hollandis legaalne. Holland minu teadmiste järgi
ei ole narkosõltlaste arvult esikohas ( parandage mind kui on ).
Seega elavad seal psühholoogiliselt tugevad/stabiilsed inimesed.
Eesti enesetapjate arv juba räägib samuti enda eest. Arvan, et
eestlased ei ole valmis kanepi legaliseerimiseks. Me alles nii
lühikest aega vaba rahvas et proovime igasugu asju aga ei tea
ega tunneta piire...

Et aga kanepit kosmeetikas ja mujal kasutatakse see on igati loomulik...ta on nagu iga teine ravimtaim.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Kanep on nii mõnelegi inimesele olnud viimaseks elukogemuseks!


Kuna sa Hallu armastad meil numbreid siis palun too tabel kus kirjas kõik need kes hukkunud KANEPIST, siis kõik need kes hukkunud ALKOHOLI tarvitamise tagajärjel ja lõpuks pane TUBAKAS. Ning siis võrdle KUI MITU korda tapavad LUBATUD narkootikumid - tubakas ja viin - rohkem kui kanep. Ma olen piisavalt kindel, et viimase paari saja aasta jooksul on viina ja tubaka surmasi ROHKEM kui kanepi surmasi viimase 2000 aasta jooksul.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: excubitoris
Kuna sa Hallu armastad meil numbreid siis palun too tabel kus kirjas kõik need kes hukkunud KANEPIST, siis kõik need kes hukkunud ALKOHOLI tarvitamise tagajärjel ja lõpuks pane TUBAKAS. Ning siis võrdle KUI MITU korda tapavad LUBATUD narkootikumid - tubakas ja viin - rohkem kui kanep. Ma olen piisavalt kindel, et viimase paari saja aasta jooksul on viina ja tubaka surmasi ROHKEM kui kanepi surmasi viimase 2000 aasta jooksul.
Ah, jälle jama Sad Mõtlesin, et tuleks täpsemalt öelda, aga näh ... mina pidasin vaid kanepiköit silmas (sinna ka viide). Kopi antud viitest: The coiled noose was used in most states up to abolition of hanging. It is normally formed from Manila hemp rope and has from 5 to 13 coils which slide down the rope delivering a heavy blow to the side of the neck, hopefully rendering the prisoner unconscious.
Vasta
#6
Laiendades seda kanepi köie teemat peaks ütlema, et umbes kuni 1800 kui hakati ka kasutama "koprat" (kanepi sarnane taim kasvab troopikas V.Ookeani kandis) sõitsid pea KÕIK laevad taglastusega mis valmsitatud kanepist - köied, purjed ja ka asemed kus meremehed magasid.
Vasta
#7
Sõlme võib nende köitega minna! Smile
Aga püüaks Sinuga kahepeale, ex, mõned asjad lahti harutada. Tegelikult see manila hemp, mille peale eelpool viitasin, ei pärine oma botaanilise allika mõttes mitte kanepist (perekond Cannabis), vaid troopikas kasvavast kanepbanaanist, mille kiududest neid manillaköisi siis valmistatakse. Aga kuna varem kõik köied kanepist olid, siis hakati ka uut materjali "kanepiks" nimetama. Ega see polegi see materjali, mida Sa "kopraks" nimetasid? Viimase nimetusega - copra- asja saadavat nagu kookospähklitest, millest küll ka miskit kiudu saadavat.

Aga "kanep" on keelde sügavamalt sisse istunud, kui ehk arvata oskame: huvilised võiksid ta näiteks Photoshop-ist üles otsida.
Vasta
#8
Hea asi on ikka meeles wink
Vasta
#9
E 27378 (7) < Võnnu khk. - Peeter Rootslane (1896). Sisestas USN, kontrollis ja redigeeris Mare Kõiva 2004 [ Rehepapp ehk rahvausundi ja muistendite andmebaas ]
Põleja järv
Ühekorra läinud üks mees kalu püüdma ühe järve ääre, olnud teisel ju mitukümmend tükki neid ära püütud, tahtnud ka siis piipu põlema panna, pandnudki tule taelaga piibu pääle, tuul aga ajanud see taela tulega säält maha ja see kukkunud järve ja järv läinud põlema. Kohe hakanud mees põlevale järvele samblaid pääle pilduma. Saanud ju ühe tulise osa ära kustutada, sääl tulnud samblakuningas hobuse ajades selle mehe poole ja tahtnud seda kinni võtta, aga see põgenud ära sood mööda ja samblakuningas pole teda kätte saanud. Teisel päival läinud mees seda järve vaatama ja see olnud tuhaks ära põlenud. Nüüd teinud naised selle järve asemele kanepi maha. Kanep kasunud hirmus pikk ja jäme, olnud nii kange kasuga nagu keskmine kuusemets. Nüüd müinud see mees selle kanepimetsa ühele kuningale ära ja see teinud sest metsast enesele kõik sõakraami ja nüüd pole seda enam keegi jõudnud ära võita, vaid sest kuningast saanud kiige suurem riik maa ilma pääle.

Ja küsimus - kas see mees ehk mitte kanepit piipu ei pannud?
Vasta
#10
Püüdke nüüd teemas püsida. See ei ole mingi narkoteema. Tööstuslikku kanepit suitseta palju tahad, mingit effekti ei ole. Seega mingid narkokanepijutud jätta. Sama hea kui hakata rääkima, et puiduga liialdamine ohtlik. Süües võivad varem või hiljem pinnud kurku jääda. Aga eks ma mõistan, miks on inimeste esimene reaktsioon sõnale kanep just selline.

Muudetud: 5-10-08 kell 22:44:26 Thorondor
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
See ei ole mingi narkoteema.
A mis asi see MARIHUAANA siis on? Kah mingi köievedamise asi või?

Tsitaat:Algselt postitas: excubitoris
Alustame siis - taim kui selline on maailmas tuntud ka nimetuse HEMP ( wiki artikkel- eesti keeles kahjuks pole veel olemas) all.
Tegelikult midagi on, kuigi ingliskeelne wiki ei viita.

Muudetud: 6-10-08 kell 00:14:26 Hallucigenia

Muudetud: 6-10-08 kell 22:18:29 Hallucigenia
Vasta
#12
Kanep on üks vahva taim. Temast räägitakse palju ning teda tarvitatakse palju ( kas mõnuainena või tööstuslikult, vahet pole ). Tehti seda minevikus ja tehakse seda ka tulevikus. Aga huvitav oleks teada, millised inimesed kannataksid kanepi legaliseerimisega? Selge on vaid see, et neil on maailmas palju võimu ning ilmselt ka palju raha. Mõtlemisainet küllaga ning ilmselt saaks siit paraja vandenõuteooria valmis sepitseda.

Aga see selleks. Kirjutasin siia teemasse tegelt hoopis teise asja pärast - nimelt minul on selline veider haigus, et iga paari aasta tagant tulevad sellised hood peale, et hingata praktiliselt ei saa. Tõsine asi, kuid meie tänapäeva meditsiin on probleemi ees võimetu. Pole teada, mis seda põhjustab ning seega ei osata ka kuidagi ravida. Kuid siis avastasin, et kanep ( selline mis sisaldab THC-d ), kõrvaldab minu probleemi.
Uskumatu - taim, mida tänapäeva meedia materdab ning mida peetakse ühiskonnale nii ohtlikuks.

Muudetud: 6-10-08 kell 18:53:08 interlude
Vasta
#13
Tsitaat:A mis asi see MARIUHAANA (või pigem MARIHUAANA) siis on? Kah mingi köievedamise asi või?
Esimest postitust ju lugesid. Seal ei räägita juhaanast midagi.
Ju siis peab eraldi teemad tegema. Muidu on nii, et üks räägib et nägi vaimu ja paneb foto ja teised kirjutavad ouja boardi kahjulikkusest.

Muudetud: 6-10-08 kell 20:18:22 Thorondor
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Esimest postitust ju lugesid.
Aga esmalt lugesin ikka teema pealkirja - kui valesti aru sain, siis vabandan! wink
Vasta
#15
Hemp, kanep või marihuaana?

Heal lapsel ikak mitu nime - lisada võib ju veel ka cannabis ja muidki nimesi.
Vasta
#16
Ma olen kuulnud, et USAs on kanepi (tõenäosus, et ma räägin THC sisaldavast liigist on <3% : P ) kasvatamine keelatud, aga importida võib.

Muudetud: 6-10-08 kell 23:20:34 Thorondor
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Ma olen kuulnud, et USAs on kanepi (tõenäosus, et ma räägin THC sisaldavast liigist on <3% : P ) kasvatamine keelatud, aga importida võib.

Muudetud: 6-10-08 kell 23:20:34 Thorondor

Kui jutt käib kanepist, milles pole THC-d, siis võib asi täitsa õige olla, kuid muidu on USAs "rohelisega" päris karmid lood. Täpsemalt saab selle kohta lugeda siit.

Naljakas on, et riikides, kus kanepi tarvitamine on rangelt karistatav, on uimastisõltlasi palju rohkem, kui näiteks Hollandis. ÜRO üritab asja vastupidiselt tõestada, kuid peab selle nimel vassima küsitluste tulemustega. Täpsemalt saab selle kohta lugeda siit. Viimase lingi peale klikates saab vaadata ka videot, kuidas ÜRO saadik põikleb ebameeldivatest küsimustest eemale ( ajakirjanikule tahetakse lausa turvamehi kallale saata ).
Vasta
#18
Valitsus keelustab seda mida ta kardab või seda millest ta tulu saab.

Tänapäeva EUroopa juhtorganid EI OLE paremad kui "omaaegsed" NLiidu omad. Muutunud on ainult nimed ja retoorika.
Vasta
#19
Kanep ei ole paha taim, inimesed lihtsalt on, kuna taimedel on ka hing, siis seda suitsetades satud sa lihtsalt taime mõjualla, sellest ehk tulebki see, et laiskus võtab varsti sinust võitu jne.
Muidugi, kui asja vaadata negatiivsest küljest, siis tekitab see jah sõltuvust jne, aga mis ei tekitaks? Kui Sa auto ostad, siis Sa ka ei viitsi enam jalgsi käia ju, kas see siis ei ole sõltuvus? Saad ju ka kanepist ilma tagajärgedeta loobuda, aga Sa lihtsalt ei viitsi, just nagu autogagi..

Kanep aitab tihti avardada sinu meeli jne, seda on väitnud paljud, mitte ainult mina..

Muudetud: 7-10-08 kell 13:21:30 Mo
Vasta
#20
Noh tegelt teema algataja pani ühe asjaga veits mööda. Koha nimi on kanepi. I täht on lõpus. Kanep on kanep.
Kanep tekitab kahjustusi liigsel kasutamisel või pikaajalisel kasutamisel.
Ise pole kanepit teinud. Kiusatus on olnud. Aga parem on mitte teha, sest see tunne kui sa pole kuu või kaks meelemürke kasutanud ja tervislikult sporti teinud on mitmeid kordi parem kui meelemürkide mõju + kui pärast seda meelemürke kasutada, on nende toime ka mõnusam. Bleh
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: EatMySoul
Noh tegelt teema algataja pani ühe asjaga veits mööda. Koha nimi on kanepi. I täht on lõpus. Kanep on kanep.
Kanep tekitab kahjustusi liigsel kasutamisel või pikaajalisel kasutamisel.
Teema algataja kirjutas Kanepi koos i-ga. Seega ise panid mööda.

Kanepiga on hea see, et kasuta palju tahad. Keeruta köit, söö seemneid, tee riideid. Kahjulik ei ole. Vahest harva võib juhtuda, et satud ühe sordi otsa 37 ja seda väga palju kordi järjest ja seda ka võib-olla.
Vasta
#22
Kisa kanepi ümber meenutab seda juttu kus mees pannakse vangi kuna tal on "riist" püksis - järelikult VÕIB vägistada.
Vasta
#23
Seda linki ma siin ei näinud... hea artikkel kanepi keelustamise kohta ja miks see tegu kuritegelik on:
http://docs.google.com/View?docid=dgt33ndf_318k34gzcf



Vasta
#24
Mõned inimesed siiski loevad minu Leitud-lugusi - järelikult pole vaev asjata Smile
Vasta
#25
Tsekkisin veits jah Bleh
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Pürokinees ja telekinees.. Usute või olete isegi näinud? Tutanhamon 130 56,604 21-05-2017, 20:46
Viimane postitus: xcad
  Kes või mis blokeerib tervendaja tegevuse? hulkuv hing 27 13,414 03-02-2015, 16:51
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Saatke abistavaid vaime või ingleid mulle appi eiotleseda 3 3,134 23-05-2011, 21:38
Viimane postitus: AnnaNuustik
  Tervendavad või õnne toovad pildid. skingirl 18 23,402 23-10-2010, 20:33
Viimane postitus: HUGOTH
  Võimed või mitte? killuke1 6 4,289 28-05-2008, 17:14
Viimane postitus: Yjvonne

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat