Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummaline valgus taevas?
#1
Pole kunagi uurinud midagi UFO-de kohta ega ka täheteaduse või välgu.
Kuid eile öösel märkasime seltskonnaga suuri sähvatusi väljas. Otsustasime minna lähedamalt vaatama. Lägedal platsil oli siis näha. Kord ühelt kord teiselt poolt suuri valgeid sähvatusi. Küll liigub valgus kiiremini kui heli, kuid osad seltskonnast kohe kõrvaldasid valiku et see on tavaline äike. Taevas oli pilvine küll, kuid see välk ei tulnud nagu ülevalt alla vaid vastupidi. See tuli alt nagu maapinnalt üles poole ja ülevamal pool laienes vahepeal tuli lausa mite korraga nii et kõrvuti minimaalse vahega põhimõtteliselt samal ajal. Ei mingit mürinat selle järel. See tundus üsna õudne ja kuna ma olin pea et ainuke kes uskus, et UFO-sid ei ole ja see on välk või miski muu loodusnähtus. Jälgides siis taevast nägime ka mitmel korral tavalist langevat tähte ja ka kolmel korral mingit tähte helendavat mis liikus. Kakse esimest liikusid minimaalselt, seega otsustasid osad et äkki see on mõni sateliit, kuid viimane sõitis üsna kiiresti ja oli teada et sateliidid ei sõida nii kiirelt, need kõik kolm täppi kadusid sujuvalt taevasse peale mõningat jälgimist.

Nimelt kas keegi oskab öelda mis võisid olla need sähvatused, eri liiki äike? Ja mis liikuvad helendavad täpid ka taevas, on see reaalne et sateliidid?
Vasta
#2
Ilmselt heledad täpid, mis taevas kimavad on siiski satelliidid. Ja seda äikest nägime ka ise eile/täna öösel.
Väga äge oli küll. Et miks vaikne? Seetõttu, et ta on lihtsalt niivõrd kaugel. Valgust näed aga ei kuule.
Vasta
#3
On see siis normaalne et välk alt poolt ülesse lööb. Mitte vastupidi, on küll keravälk, mis see ei olnud ja ka kettvälk see polnud.
Vasta
#4
Võib- olla kattub see lugu minu omaga.
Eile õhtul läksin nii üheteist paiku magama. Magama ei saanud jääda, sest pidevalt sähvis mu toas valgus, nagu oleks keegi välguga pildistanud. Ootasin siis mürinat, aga seda ei tulnud. Olen kuulnud, et talvel võib kohata äikest kus mürinat pole. Aga see tõesti nagu ei tulnud taevast alla vaid oleks nagu prozektoritega sähvitud maapinnalt.
Elan Tabasalu kandis. Kus teie oma seltskonnaga siis olite?
Vasta
#5
Sakus. Jah see tuli alt poolt ja see polnud üldse välgu moodi. Kuigi samas ei usu mina, et see ka UFO oli. Sest üldjuhul ma ei usu siiski UFO-desse. Me läksime mingi kaheteist ajal välja, pool üks oli ka veel neid näha, kahe ajal vaibus juba nagu ära.
Vasta
#6
Sauramil on tuline õigus.

See jah üsna müstiline vaatemäng, et kuskilt nagu sähvatus tuleb, ometi tähistaevas paistab. Ehk siis äikesepilv on mõne(kümne) km kaugusel.

Ja kui tuluke sõidab ühtlase kiirusega üle taevalaotuse, siis kõige tõenäolisemalt see siiski satelliit on. http://www.heavens-above.com/allsats.asp...t=0&tz=CET siin nimekiri näiteks täna sõitvatest "tulukestest." Erineva kiirusega sõidavad nad erineva kauguse pärast (objekti kiirus on tegelikult sama).

Hea, et inimesed taevalaotust endajaoks avastavad Smile

[Muudetud: 14-8-2009 Tom]
Vasta
#7
Google videos otsingusõnaks lightning ja seal üks Discovery Channely 52min dokumentaalfilm äikesest ja selle erinevatest vormidest ja tagajärgedest.
Vasta
#8
Kuna teema on veel värske, on imelik, et see lugu kattub ka minu eilsete (Võimalik, et üleeilsete) muljetega. Nimelt istusin arvuti taga ja vaatasin samal ajal telekat, ning olin suheliselt kindel, et õues käis paar sähvatust. Mõtlesin, et äkki oli teleka peegeldus aknas, kuid sisetunne ütles, et see tegelikult juhtus õues.
Vasta
#9
Ehk oli tegemist põuavälguga?

Siin asjalik jutt põuavälgu ja tema omaduste kohta ja pildid juures:

http://ael.physic.ut.ee/tammet/atmel/vorm2.htm

Tasuks üle lugeda ka see teema, mis käsitleb tehislikku äikest:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=691&page=1



[Muudetud: 19-8-2009 Müstik]
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Riegel
Kus teie oma seltskonnaga siis olite?

Mua olin Nõos tol hetkel. Tartust mööda valga maanteed 7 min sõita. Poole tunni jooksul, mis me seal olime, sähvis vähemalt 6-7 korda, suunda ei oska öelda, pime oli. Vist lääne pool rohkem.

Lugesin selle Metavo algatatud teema ära.
Mõtlen ,et kas äkki liiga lihtsalt ei kiputa sildistama asju paranormaalseteks või seostama kõike vandenõude/muude salajaste operatsioonisega.


[Muudetud: 8-14-2009 Sauram]
Vasta
#11
EMHI kirjeldab põuavälku kui kauget äikest, mille puhul ei ole äikesemürinat kuulda suure vahemaa tõttu - seega sama mis Tom.
Ilmselt tuleb nõustuda, kuid reeglina on see ikkagi millegipärast augustikuu nähtus - mäletamistmööda on vanarahvas nimetanud seda ka viljavalmimise välguks.
Võimalik et varakevadised ja hilissuvised äikesepilved moodustuvad eri kõrgustel.
Saku kandis oli kindlasti tegemist antud nähtusega, Tabasalu kohta ei saa rääkida.
Vasta
#12
Mul oli ka sama juhus mingi 2 nädalat tagasi.
Olime sõpradega öösel väljas ,ja siis järve taga oli mets ja seal metsa taga tulid iga 1 minuti tagant valgus sähvatused, küll lõi taeva valgeks sealt poolt, ja küll olid mingid raketi moodi virvendused , aga häält need ei teinud,ning taevas oli üpriski selge.
Vasta
#13
Sama siin. Ka kaks aastat tagasi. Augusti kuu veel ma mäletan, paari päeva pärast vb isegi hakkas kool. Igatahes oli öö juba. Meie kohal oli taevas selgemast selgem. Tegime lõket ja grillisime. Vahepeal käisime rolleriga sõitmas ja siis oli näha et kuskil Kilingi-Nõmmest loode poole sähvab nii, kuis jaksab. Välgunooli oli ka näha, kuid ei mingeid mürinaid. Ka mitte kõige vähematki.
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas Riegel
Võib- olla kattub see lugu minu omaga.
Eile õhtul läksin nii üheteist paiku magama. Magama ei saanud jääda, sest pidevalt sähvis mu toas valgus, nagu oleks keegi välguga pildistanud. Ootasin siis mürinat, aga seda ei tulnud. Olen kuulnud, et talvel võib kohata äikest kus mürinat pole. Aga see tõesti nagu ei tulnud taevast alla vaid oleks nagu prozektoritega sähvitud maapinnalt.
Elan Tabasalu kandis. Kus teie oma seltskonnaga siis olite?
Mul juhtus sama asi 1990 aasta paiku eelmises elukohas. Taevas oli selge ja oli augusti kuu. Õues sähvis aegajalt välgud ja see häiris natuke. Päeval oli täpselt sama ja oli tunne nagu keegi välguga pildistaks toas. See nähtus kestis nädal aega. Hiljem kuulsin ,et ka teised inimesed kogesid sama. Nüüd kuulen seda para webist ja leian veelgi kinnitust oma kogemusele. Kummaline ,et sähvatused tekkisid maapinnalt õhku 5 m kõrgusele.Smile
Vasta
#15
Jah, tavaline juhus. Olen ka ise sellist ilma mürinata välku näinud. Samuti olen näinud(linnades) valgussähvakuid ja pärast on selgunud, et ehitusel teostatakse keevitustöid. Kui kaugelt sellist asja näha ja loomulikult pimedas, siis on tõesti tunne, et välgutab.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas KrayonFänn
Jah, tavaline juhus. Olen ka ise sellist ilma mürinata välku näinud. Samuti olen näinud(linnades) valgussähvakuid ja pärast on selgunud, et ehitusel teostatakse keevitustöid. Kui kaugelt sellist asja näha ja loomulikult pimedas, siis on tõesti tunne, et välgutab.
See mida mina kogesin ei klapi kuidagi sinu kogemusega. Näin väga selgelt kuidas majade vahel tekkis õhus välgatused ja see tuli maapinnalt.Sad
Vasta
#17
Täna kogesin sama, kui aus olla.. siis üleeile väljas olles mõtlesime, et keegi pildistab (2-3 korda) . Täna oli 10 minuti jooksul ikka päris hulga kordi, enam-vähem 30-40 sekundiliste vahedega. Mõned olid taevas, mõni aga oli nagu.. kahtlane, täpselt metsa kohal vms.
Vasta
#18
ma pakun, et see oli kõigest välk.
Mul oli eile täpselt samasugune juhus kus keegi nagu 'pildistab' aga minutid hiljem oli kuulda vaikset müristamist.
Vasta
#19
äike kohe kindlalt.
Vasta
#20
Pole kahtlustki, et äike, lihtsalt nii kaugel et ei kuule, aga äkki oli lisaks äiksele veel mingid langevad tähed vms.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Väga kummaline kogemus stAb 12 7,799 26-04-2019, 14:43
Viimane postitus: Q11
  Kummaline olend Skinwalker 11 5,313 24-11-2014, 21:38
Viimane postitus: Skinwalker
  Valgus mägedes Pseudonüüm 10 5,207 07-11-2012, 16:30
Viimane postitus: Müstik
  Kummaline unenägu. Co0zhy- 1 1,780 18-01-2012, 20:49
Viimane postitus: kk2ku-
  kollane taevas polina 5 2,986 17-01-2012, 19:44
Viimane postitus: polina
  Kummaline nõuanne Maazikaz 12 6,293 03-10-2011, 09:30
Viimane postitus: Maazikaz
  Kummaline... Getukas 3 2,831 05-03-2011, 22:48
Viimane postitus: Getukas
  Valgus Cherette 16 6,563 29-05-2009, 16:50
Viimane postitus: Stainy
  Vilkuv valgus mediteerimisel Demon4 1 1,742 01-10-2008, 17:24
Viimane postitus: K-k
  Kummaline nägemine Shine_and_get_Mine 5 3,543 19-06-2007, 23:45
Viimane postitus: kätu--

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat