• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atlantis leitud?
#1
Olen kuulnud, et arvatatav Atlantis leiti lõpuks üles (Põhjamerest vist). Et äkki on kellegil mingit lugemismaterjali anda?
Mis ise arvate?
Vasta
#2
Tsitaat:Originally posted by rha
Olen kuulnud, et arvatatav Atlantis leiti lõpuks üles (Põhjamerest vist). Et äkki on kellegil mingit lugemismaterjali anda?
Mis ise arvate?
Olen sama kuulnud telekast rääkis.
olex sammuti lugemismateriaalist huvitatud.
Vasta
#3
Lugemismaterjal varsti tuleb sellise teose raames nagu Darwini eksitus. Mõelge selle peale: India järgi on nimetatud India ookean, Grööni meri on nime saanud Gröönimaa järgi, selliseid näiteid on tuhandeid, miks ei võiks Atlantis asuda Atlandi ookeanis? Selline raamat on vist ka ilmunud nagu Atlantise müüd. Võin ka eksida
Vasta
#4
Atlantist on proovitud jah iga maailma nurga peale ära mahutada. Bleh Atlandi Ookean, Vahemeri ja nüüd, siis Põhjameri ka. :o Mina olen kuulnud, et tänapäeva Kanaari saared on endise Atlantise tipud... nu olen ise ka seal käinud (Laugh) ja loodus ning mäed on piisavalt ilusad sellise imemandri nagu Atlantis olemasoluks. Hmm, tegelt arvan ma, et seal Bermuda Kolmnurgas on midagi imelikku ja seal ehk ongi see uppunud Atlantis. Smile
Vasta
#5
nojah, siin on midagi
põhjamerd ma küll ei usu..äkki kanaari saared, nagu Aztecca väitis..
Vasta
#6
Atlantisega meenub kohe Indiana Jones Bleh

http://members.tripod.com/DarkBabe/Atlantis.html (Part 1: for those who don't believe in it - just a little explanation.
Part 2: for both those who believe in it or not - proves and pictures.
Part 3: the new theory belonging to Jim Allen.)
Vasta
#7
Ühe hilisema versiooni kohaselt on Atlantis praegune Küpros...Ja see ei ole tõesti eriti loogiline, et Atlantis kusagil keset Atlandi ookeani laius, kui platoni väitel andsid ateenlased neile tappa...ja ei ole teada, et ateenlastel oleks olemas olnud vastavat laevastikku, et atlandi ookeanile vallutama minna.
Tsivilisatsioon oli ka lääne pool vähem arenenum, ning ei ole tõenäoline, et kusagil oli mingi supertsivilisatsioon ning ymber tema ainult barbarid. Areng oleks siis edasi kandunud.
Ateena ja Egiptus on maad kus Atlantise myyt yldse algese sai, mistõttu on loogiline, et Atlantis asus kusagil nende riikide läheduses.
Miski ameeriklase väitel vastab kypros 43-le 45-st platoni kirjeldusest atlantise kohta.
--e1--
kirjavead
Vasta
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja Aztecca
Hmm, tegelt arvan ma, et seal Bermuda Kolmnurgas on midagi imelikku ja seal ehk ongi see uppunud Atlantis. Smile

Miks siis mitte juba Philadelphias kuna see tunduvalt pöörasem koht võrreldes bermudaga ja bermuda on minuarvates suht tavaline koht.

Aga kas on ültse atlantis kunagi olnud, see on ise küsimus ja see tuleks enne otsimist ära lahendada.
Vasta
#9
Üldiselt peaks Atlantis kuskil vahemeres olema. Teoreetiliselt. See on üsna seisimiliselt aktiivne piirkond ja pole üldse võimalik, et seal mõni saar, maa vms järsku ära vajub. vahemere põhjast olevat leitud jah mingeid asju, aga neile anti mingi muu nimetus atlantise asemel
Vasta
#10
soovitan lugeda Colin Wilsoni ja Rand Flem-Athi "Atlantise Kavandit"
Vasta
#11
Kuskilt raamatust ma lugesin, et Vahemeri oli kunagi olnud hoopis tühi, ja siis täitus,{mar natuke oli põhjas vett... :kar:

[Teadet on muutnud 11-12-2003 postitaja terep14]
Vasta
#12
Tegelikult on ju veel võimalus, et Atlantis on hoopis tänapäeva Antarktis. Rääkisin eile ühe füüsikuga. Arutasin temaga sellist nähtust nagu maakoore libisemine. Seda ei tohi segi ajada mandrite triiviga. Libisemine on maakoore nihkumine, samas jäävad poolused paika. See tähendab, et näiteks mõne meteoriidi allasadamisel võis maa saada nii suure põntsu, et lükkas maakoore libisema ning Antarktis libises põhjapoolusele, samas kui Euroopa libises rohkem lõuna poole ning jääaeg hakkas lõppema, samas kadus Atlantise tsivilisatsioon.
Vasta
#13
See Tutanhamoni teooria on minu arust liiga vähetõenäoline ja ma ei usu seda. Tegelt sain ma siit teemast päris palju innustust, et see Atlantis on siiski Kanaari saared. Need asuvad ju üpris lähedale Vahemerele ja samas on Atlandi ookeanis. Juba vanad rahvad, kes praegusel Iisraeli maa-alal elasid käisid ennem Kreeka tsivilisatsiooni Kanaaridel niiet miks mitte ei teinud seda ka kreeklased.
Vasta
#14
Pole põhjust teooriat kõrvale lükata. Toon järgmised väited, mis minu teooriat kinnitavad.

- Mammutid surid äkitselt välja, mis viitab äkilisele kliima muutumisele ehk äkilisele maakoore libisemisele näiteks.
- Piri Reisi ja teiste endiste meresõitjate kaardid kinnitavad, et Antarktis oli millalgi hiljuti jäävaba. Kaartidel on kujutatud Rossi meri, kuninganna Maudi maa ning suured jõed, mille asukohad on täna topograafiliste võtetega üle kontrollitud, tänapäeva tehnoloogia annab meile suhteliselt sarnase pildi Antarktisest, mis on see vanadel kaartidel. Seega oli Antarktis hiljuti jäävaba, Piri Reis kopeeris oma kaardid vanematelt kaartidelt (Piri Reis elas 16-ndal sajandil), Antarktis avastati ametlikult 1818. aastal.
- Jääaja äkiline taandumine viitab Euroopa kliima äkilisele soojenemisele, mis võis toimud maakoore libisemise tõttu.
- Samuti on ju kinnitust katastroofile, mis võis tingida maakoore libisemise. (seda käsitlen oma tulevases tekstis)
Ja veel teisi mõtlemapanevaid teooriaid.
Vasta
#15
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Tegelikult on ju veel võimalus, et Atlantis on hoopis tänapäeva Antarktis. Rääkisin eile ühe füüsikuga. Arutasin temaga sellist nähtust nagu maakoore libisemine. Seda ei tohi segi ajada mandrite triiviga. Libisemine on maakoore nihkumine, samas jäävad poolused paika. See tähendab, et näiteks mõne meteoriidi allasadamisel võis maa saada nii suure põntsu, et lükkas maakoore libisema ning Antarktis libises põhjapoolusele, samas kui Euroopa libises rohkem lõuna poole ning jääaeg hakkas lõppema, samas kadus Atlantise tsivilisatsioon.

seda ma arvan ka...pakkusin vist isegi ühes postituses seda... ma ei näe ju tegelikult seda mis seal jääkoore all on... ainult mingil määral....
Vasta
#16
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Pole põhjust teooriat kõrvale lükata. Toon järgmised väited, mis minu teooriat kinnitavad.

1)- Mammutid surid äkitselt välja, mis viitab äkilisele kliima muutumisele ehk äkilisele maakoore libisemisele näiteks.
2)- Piri Reisi ja teiste endiste meresõitjate kaardid kinnitavad, et Antarktis oli millalgi hiljuti jäävaba. Kaartidel on kujutatud Rossi meri, kuninganna Maudi maa ning suured jõed, mille asukohad on täna topograafiliste võtetega üle kontrollitud, tänapäeva tehnoloogia annab meile suhteliselt sarnase pildi Antarktisest, mis on see vanadel kaartidel. Seega oli Antarktis hiljuti jäävaba, Piri Reis kopeeris oma kaardid vanematelt kaartidelt (Piri Reis elas 16-ndal sajandil), Antarktis avastati ametlikult 1818. aastal.
3)- Jääaja äkiline taandumine viitab Euroopa kliima äkilisele soojenemisele, mis võis toimud maakoore libisemise tõttu.
4)- Samuti on ju kinnitust katastroofile, mis võis tingida maakoore libisemise. (seda käsitlen oma tulevases tekstis)
Ja veel teisi mõtlemapanevaid teooriaid.
1) Mammutid kütiti ära, ja see võib väga kiiresti toimuda. Näiteks võib kasvõi tuua mõned tänapäeval hävimisohus loomad
2) Miski nihutas või nihkus Maa telg mingil muul põhjusel nii, et jää läks Antarktisele, varem oli põhja ja lõunapoolus mujal.
3) Jääaeg tekkis telge nihkumise ajal, ja kestis kogu selle aja, jääaeg hakkas taanduma kui protsess hakkas lõpule jõudma. Mingit maakoore nihet ega muud sellist ei toimunud. Võibolla oli tegemist Päikese massi muutumisega hästi vähe, või mõne muu taevakeha massi muutumisega või mingi taevakeha kadumise või mõne muu sellise asjaga.
4) Võibolla polnud tegu mitte maakoore nihkumisega vaid hoopis mingi taevakehade paigutuse vms muutumisega mille tagajärjel Maa pöörlemistelg muutis oma asukohta, või muutus Maa orbiit. Äkki oli hoopis selline lugu, et mingil põhjusel hävis see planeet mille asteroidide vööd me kosmoses näha võime. Selle planeedi lõhkemisel valla pääsenud kehad tabasid Marsi mille tagajärjel sealt elu kadus, võibolla nihkus ka Marsi telg või orbiit ültse. Selle tagajärjel nihkus ka planeet Maa orbiit või telg. Või nihkus siis Maa telg või orbiit tänu sellele katastroofile mile teksti ma ootan huviga. Kui selle sinu teksti põhiasi on mingi Maad tabanud taevakeha, siis miks ei hävinud elu kui maakoor liikus. Kuid ma kaldun arvama, et see sinu tekst ei käsitle taevakeha vaid mingit vulkaani vms äkki? Kuigi viimane varjant oleks kah väga absurdne kuna siis peaks see küll mingi hiigel vulkaan vms olema mis pidanuks samuti elu hävitama võibolla.

[Teadet on muutnud 18-12-2003 postitaja kal]
Vasta
#17
Täpselt sellest ma tegelikult rääkisingi, kuigi kergete mööndustega..

Phaeton, suur planeet, mille purunemine tundmatu katastroofi tõttu tekitas tohutu asteroidide saju ning praeguse asteroidide vöö.. Paar suurt kamakat sadas ka Maa peale ning lõi Maa tema orbiidil laperdama, maakoor nihkus, vulkaaniline tegevus muutus väga aktiivseks, tekkisid jääajad, ühes sellega surid välja dinosaurused, kadusid mammutid, mõõkhambulised tiigrid jne. Antarktis, mis võis sama hästi olla ka Atlantis, mattus jääga ning sealsed elanikud hävisid. Juhin tähelepanu, et kõik see tekkis väga lühikese aja jooksul, nii et erilist pääsemislootust ei olnud ühelgi eelpool nimetatuist. Kõik selle ma tõestan oma tekstis ära, kuid kuna tegemist on mahuka tõestamisega, siis see võtab oma aja Bleh
Vasta
#18
Ja nüüd tuleb kõige ebatõenäolisem kirjutis. Et siis nagu Antarktis asus kunagi Gibraltari väina lähedal ja seal oligi Atlantis ning tulnukad õpetasid neid ja kui tulnukad nägid, et nad muutuvad liiga targaks viisid nad Atlantise lõuna-poolusele, kus see kattus jääga.
Kas pole mitte ajuvaba värk?
Vasta
#19
ralkoth, sa ei saanud mitte midagi aru!

Antarktis on planeedil Maa asunud koguaeg seal kus ta praegu asub. Ainult see planeet Maa pöörles/tiirles kunagi teistmoodi, nii, et Antarktisel oli kõik ilus, soe ja roheline. Poolused paiknesid teistes kohtades. Ning selle Phatenoni lõhkemisel ei pööranud Maa telge/orbiiti mitte asteroidid, vaid lihtsalt selle planeedi hävimine kuna trajektorid ja värgid sõltuvad ju ikkagi kõigist planeetidest ja mõjuväljadest.
Vasta
#20
Tsitaat:Esialgne postitaja kal
... Ning selle Phatenoni lõhkemisel ei pööranud Maa telge/orbiiti mitte asteroidid, vaid lihtsalt selle planeedi hävimine kuna trajektorid ja värgid sõltuvad ju ikkagi kõigist planeetidest ja mõjuväljadest.

Huvitav teooria, aga see tähendaks, et Phaeton pidi suhteliselt hiljuti hukkuma.

Toon tõendid oma jutu kinnituseks:
* Kui maakoore nihkumine toimus niimoodi, et maakoor liikus, kuid tuum koos poolustega jäi paigale (kujutage ette apelsini, mille lahtine koor liigub, kuid südamik jääb paigale), siis jäätus Antarktis (Atlantis), kuid see pidi toimuma alles hiljuti sest:
- Piri Reisi (16-nda sajandi meresõitja) koostatud kaardid kujutavad Antarktist jäävabana, kuigi Antarktis avastati alles 19. sajandil:
http://www.survive2012.com/pirireismap.html
Saidilt on näha ka Oronteus Fineause kaardid kujutamas Antarktist jäävabalt. Topograafiliste uuringutega selgitati alles hiljuti Antarktise jääalune kuju ja imelikul kombel see klapib Piri Reisi kaardil kujutatuga..
- Piri Reis väitis, et ta kopeeris selle kaardi veelgi vanemalt allikkaardilt.
- Siin tulebki mängu Atlantise rahvas, kes arvatavasti tegeles ise oma mandri kaardistamisega
* Atlantis pidi hukkuma umbes samal ajal, kui Maal oli veeuputus, st umbes vahemikus 10000 eKr- 5000 eKr, siis toimus maakera nihkumine, mida iseloomustab veel jääaeg, mis selle tagajärjel tekkis Atlantisel ja jääaeg, mis Euroopas hakkas taanduma (lõunapoolus ja põhjapoolus olid vahetanud oma asukohta).
* Selleks, et endast märki jätta, lõi Atlantise rahvas palju müüte, millesse nad põimisid oma teadmised (kahjuks ei ole nõus enamus teadlasi seda varianti oma ülikinnistunud eelarvamuse tõttu uskuma), ehitas Sfinksi, alustas Giza nekropoli ehitamist ja see kõik selleks, et teada anda: ME OLIME SIIN.

Kahjuks oleme meie, eesotsas enamiku tunnustatud teadlastega nii rumalad, et ei oska seda välja lugeda.
Vasta
#21
Lisan oma tõendite hulka selle Delfi artikli:
http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/art...id=7308053
Nagu näha, oli Antarktikas kunagi soe kliima.. Ja ei ole mõtet väita, et see miljoneid aastaid tagasi jäätus. Arvutage pulli pärast, kui palju jääd tekib aastas Antarktikasse juurde, (see kasvab eksponentsiaalselt) ma ligikaudu arvutasin ning sain vastuseks, et Antarktika jääkilp peaks olema umbes 8000-10000 aastat vana.
Vasta
#22
Tutanhamon sa peaksid kõva teooria teaduses maha panema ja igatpidi ära tõestama, et tagasi lükata ei saa. Siis maybe saad kuulsaks Laugh
Äkki on jääkilbi all säilinud iidsed püramiidid. Räägitakse mingist vee alla kadunud saarest, mandrist jne, võibolla mõtlesidki meie esiisad jää alla kadunud mandrit ja meie teadlased ei oska õigesti vanu tekste tõlkida. Iidsed keeled ongi ei tea millest kokku pandud. Sama hea kui mina hakkaksin nüüd oma peaga siin hiina keelt tõlkima ilma sõnastiku abita. Nende tähemärkide tähendused ongi teadlased ise välja mõelnud.
Aga L-Ameerika pärismaalased ehitasid samuti püramiide nagu egiptlased, kas neid külastasid ka Atlantise elanikud.
Vasta
#23
Aga mis mõte oli Atlantise raffal öelda, et me olime siin ja siis tagasi Atlantisele surema minna? Ja ega see jääaeg nüüd ühe päevaga ka ei tulnud, kõrgem inimkond oleks kindlasti sealt minema saanud aga siis oleks pidanud ju ülejäänud kohad ka sama arenenud olema kui Atlantis oli või siis vähemalt see koht kuhu need inimesed siirdusid(Egiptus ntx)...
See on üks asi, mis minu arust ei ole loogiline...
Vasta
#24
Ma arvan, et nad siirdusid L- Ameerikasse ja Egiptusesse. vb nad polnudki nii ARENENUD vaid lihtsalt targad ja asjadest teadlikud. Kukkusid Egiptuses ja L-Ameerikas püramiide ehitama ja teadmised surid koos nendega...The End
Vasta
#25
Tsitaat:Esialgne postitaja freewingonboard
Aga mis mõte oli Atlantise raffal öelda, et me olime siin ja siis tagasi Atlantisele surema minna? Ja ega see jääaeg nüüd ühe päevaga ka ei tulnud, kõrgem inimkond oleks kindlasti sealt minema saanud aga siis oleks pidanud ju ülejäänud kohad ka sama arenenud olema kui Atlantis oli või siis vähemalt see koht kuhu need inimesed siirdusid(Egiptus ntx)...
See on üks asi, mis minu arust ei ole loogiline...

Siis tuleb see loogiliseks teha. Jääaeg ei tule ühe päevaga, küll aga võib päevaga maakoor nihkuda. Seega, päevaga sattus Atlantise manner põhjapoolusele, kui Atlantise rahvas seda ette nägi, siis loomulikult nad jooksid mööda maailma laiali, kuid mina arvan, et pääsenuid polnud palju.

Üle maailma leitakse tekstidest suuri õpetajaid (Lõuna-Ameerikas Viracocha, Egiptuses Ra jt, Kreeka jumalad jne). Mis oleks, kui need õpetajad ongi tark Atlantise rahvas, kes jagas üle maailma oma teadmisi.

Kusjuures ajastus langeb ju kõik ilusti kokku. Umbes siis, kui Atlantis kattub jääga, hakkab mujal tasapisi tekkima ühiskondlik elukorraldus, võib rääkida esimeste omavahel suhtlevate tsivilisatsioonide tekkest. Kas need ei tekkinud mitte tänu jumalatele Atlantiselt? Kas mitte nemad ei õpetanud rahvale karjakasvatust, matemaatikat, kirjutamist, astronoomiat, põlluharimist, ehitamist, arstiteadust jne?

Egiptuse tekstides räägitakse ühest suurest Maast, mis jääb Egiptusest lõuna poole üle mere, jumalate maast, mis on püha..

Seda tõestavad ju veel Piri Reisi kaardid jne.

Kes asja vastu veel huvi tunneb, võin jagada omi mõtteid kuid siin on üks link, mis samuti mõtteid tekitab Smile
http://www.paranormalnews.com/article.asp?ArticleID=839
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eestist leitud saladuslikud kivid Müstik 51 26,614 05-10-2023, 16:16
Viimane postitus: xcad
  Atlantis ent 133 57,566 14-07-2022, 19:50
Viimane postitus: xcad
  Atlantis--PLATONI "KRITIAS" helen009 19 9,991 17-09-2018, 10:54
Viimane postitus: Müstik
  Müütiline " Shangri-La ", Shambhala leitud? Aerling 7 8,052 08-11-2016, 16:52
Viimane postitus: Müstik
  Leitud 7 uut püramiidi! Arlich 26 21,179 06-05-2015, 14:52
Viimane postitus: Müstik
  Tutanhamoni hauakambri kõrval uus puutumata kamber leitud Tutanhamon 23 16,395 24-07-2014, 16:29
Viimane postitus: Müstik
  Esimene mumifitseeritud lõvi leitud Tutanhamon 5 5,654 08-12-2013, 17:28
Viimane postitus: Müstik
  Vanim DNA leitud Gröönimaalt, segadus veeuputusega Tutanhamon 15 8,569 03-06-2013, 00:21
Viimane postitus: VironShaman
  Lemuuria või Atlantis saadab signaale ? Aerling 2 5,186 16-02-2009, 14:48
Viimane postitus: HUGOTH
  Läänemerest leitud täiesti terve vrakk Nazz 4 4,148 16-11-2007, 20:52
Viimane postitus: Andromeda

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat