Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mandalad ja rännakud
#1
Tegin isegi mõned ajad tagasi paar mandalat valmis. Panen need siia siis kah üles, kes oskab vaadata see satub päris huvitavatele rännakutele, jagage oma kogemusi!


Shamaanitrumm

[Pilt: oldmedicinewheel.jpg]

Vihmane õhtu

[Pilt: rainyevening.jpg]

Maailma algus

[Pilt: thebeginning.jpg]

Allilma sissekäik

[Pilt: underworldpassage.jpg]

Kõndivad joonised

[Pilt: walkingdrawings.jpg]

Kaoseratas

[Pilt: wheelofcaos.jpg]

Päikesetõus

[Pilt: sunrising.jpg]
Vasta
#2
Mulle meeldivad nendest mandalatest enim Šamaanitrumm, Maailma algus ja eriti Allilma sissekäik, sest see tekitab nii tuttavliku ja sooja tunde nagu ootaks mind ees vabanemine vms, kuigi see nimetus on väheke hirmutav (minu mõistetes) aga seda võib ju ka võtta kui tunnelit oma olemuse juurde. Maailma algus kujutab justkui uute hingede loomisprotessi ning Šamaanitrumm viib seiklema omaenese kauge uduse loori taha...

Vasta
#3
Mulle meeldisid kõige rohkem Allilma sissekäik,Kaoseratas, tundusid kuidagi nii huvitavad.
Vasta
#4
Päris ilusad mandalad, Celtic!
Pole veel mahti saanud mediteerida nendega.
Mõtlesin, et ehk sobib siia teemasse arutlus ka energeetilisest arhitektuurist, mis samuti sisaldab mandalaid?
Leidsin niisuguse artikli:
http://www.budcon.com/index.php?option=c...10&lang=et

Seal ütleb arhitekt Vilen Künnapu oma huvitavatest projektidest rääkides lõpetuseks järgmist:
Taoliste energeetiliste projektidega tegelemine on kujunenud mulle sisemiseks vajaduseks. Ma justkui suhtleksin endast väljaspool oleva jõuga, vahendades ümbrusele peenema sagedusega energeetikat. See on rituaal, mis annab arhitektile ja kõigile asjaosalistele suure meelerahu ja sisemise tasakaalu. Tunnen, et tegemist on pika tee algusega, ainult üksikud nimetatud projektidest on ehituses või sinna peatselt minemas. Ilmselt ootavad ees uued templiprojektid, mis keeruliste kosmiliste aparaatidena koguksid ja fokuseeriksid universaalset energiat umbes nii, nagu seda tegid muistsed püramiidid, Hiina pagoodid, Tiibeti stuupad ja maagilised keldi kivirõngad. Maailm on muutumas spirituaalsemaks ja tõenäoliselt vajavad uued inimesed ka uut ruumi, kus toimetada. Paistab, et toimumas on midagi Olulist.





Vasta
#5
Ilus Celtic...rännakule ei sattunud. Emotsiooni tekitasid Päikesetõus ja Maailma algus.
Vasta
#6
Sa võid ju seal säravalt naeratada, aga see ei ütle ju tegelt midagi.
Kas oled ammune mandalate huviline või avastasid alles praegu need enda jaoks?

Kui alles avastasid, siis siin eestikeelne seletus nende kohta:

http://et.wikipedia.org/wiki/Mandala

Tsiteerin:
Mandalat tõlgendatakse universumi mudelina, ilmaruumi kujutatakse nii, nagu see on iseloomulik universumi modelleerimisele ringi ja ruudu abil. Modelleerimise objektiks on universumi mingid idealiseeritud parameetrid, mis on seatud vastavusse kõrgemate sakraalsete väärtuste süsteemiga.

Veel mandalatest:
http://teosoofia.ee/mandala/mandala

Ja kui juba ammu huviline oled, siis soovitan ka selle teemaga tutvuda:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=4...1#pid90296
Vasta
#7
No kui sa veel mandalate ilu ja energia tundmiseni ei ole jõudnud, siis oled sa veel väga
roheline!

Aga loodan, et said nüüd vähemalt nendelt toodud linkidelt üldkaudu teada, mida mandalad üldse tähendavad. Ja nii mõistad ka paremini Celticu tehtud mandalaid.

Mandala idee ja tema kuju on sõltumatult välja töötatud mitte ainult eri religioossete süsteemide, vaid ka loovalt andekate inimeste (eelkõige kunstnike) poolt.

Smile
Vasta
#8
Kahju, et ma mandalaid ei näe, oleksin väga soovinud neid vaadata.
Mida peaksin nende nägemiseks tegema?
Vasta
#9
(03-01-2013, 20:53 )Edelatuul Kirjutas: Kahju, et ma mandalaid ei näe, oleksin väga soovinud neid vaadata.
Mida peaksin nende nägemiseks tegema?
Mandala tegema või välja printima - google pildiotsing.
Vasta
#10
Jäin ka teemat lugema.
Mina enne mõtleksin natuke..kasulik värk, see mõtlemine.
Miks ma mandalaid tahan vaadata?
1.Kas seepärast, et kõik vaatavad ja räägivad, et kui lahe; ajakirjast ka lugesin, et tõeliselt hästi eluga hakkamasaavad inimesed neid vahivad - imeline rahu ja universum jamiskõik veel, ma tahan ka "osadust", äkki juhtub midagi.
2. Seepärast, et mul on tunne, et mu elus on midagi puudu, midagi olulist, sellist, mida nimetadagi ei oska ja mandala tundub olevat ainus lahendus?
Viimasel juhul on kasulik see ise teha - võtta aega iseenda jaoks, jälle mõelda, mida see kujund peaks väljendama, millised värvid, milline geomeetria, jne jne. Ja siis alustama.
Esimesel juhul peaks ikkagi veel mõtlema - et äkki peaks ma mandalavahtimise asemel midagi tegema, elus midagi muutma??
Ei midagi vaenulikku mu poolt, lihtsalt hetkemõtted.
Vasta
#11
Näpunäited ja mõtisklusi mandalate kohta leiab ka siit teemast:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ht=mandala



Vasta
#12
(04-01-2013, 11:43 )kage Kirjutas: [quote='Edelatuul' pid='170977' dateline='1357239200']
Kahju, et ma mandalaid ei näe, oleksin väga soovinud neid vaadata.
Mida peaksin nende nägemiseks tegema?
Mandala tegema või välja printima - google pildiotsing.

Ma oleksin soovinud Celticu mandalasid (teema alguses) vaadata, millegipärast ei ole need mulle nähtavad.

Vasta
#13
(04-01-2013, 15:37 )Edelatuul Kirjutas: Ma oleksin soovinud Celticu mandalasid (teema alguses) vaadata, millegipärast ei ole need mulle nähtavad.
Siis on parem Celticule PM saata. Või loota, et näiteks google pildiotsing failinimede järgi midagi õiget näitab.
Vasta
#14
(04-01-2013, 15:11 )Müstik Kirjutas: Näpunäited ja mõtisklusi mandalate kohta leiab ka siit teemast:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ht=mandala

Suured tänud!

Vasta
#15
Seoses vahepeal tekkinud huviga sai need pildid uuesti üles laetud ja aktiveeritud.
Vasta
#16
Tänan, Celtic!
Need ON vaatamist väärt. Ja neil on mõju.
Vasta
#17
Olen üle pika aja foorumit sirvinud natuke ja tekkis küsimus,
et kuidas see "trippimine" peaks välja nägema?
Üldiselt sooviks teada saada mingeid juhiseid, kuidas mediteerida
nende mandalate abil vms.
Vasta
#18
Suurepärased mandalad.
Vasta
#19
Kaoseratas oli see, mis ennast vaatama kutsus, mitu korda.
Vasta
#20
Maailma algus kutsub vaatama küll.
Vasta
#21
Vihmane õhtu mõjus minule kutsuvalt.
Vasta
#22
Esmapilgul pakkusid huvi kaoseratas (-vurr), ja allilma sissekäik (päikeseratas). Kui pikemalt jõllitama jäin, meeldis kõige enam allilma sissekäik, millel olid vahel kriipsutatud raam ümber ja lõpuks oli nagu sisse tõmbav keeris korraks. Alguses ükskõikseks jätnud kõndivad joonised olid hiljhem nagu ringis tantsivad kujud. Teisi ei oskagi kommenteerida.
Sulgudes pilte vaadates tekkinud omad pealkirjad :p
Minu jaoks uus huvitav teema mida uurida ^^,
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat