Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saja ahvi teooria ja teooriad võrgustike kohta.
#26
Mina aga küsin jätkuvalt:

1) Millisest võidujooksust siin räägitakse? Kus on selle kohta pädevat infot?
2) Millisest võrgustikust jutt käib, kes, kus, millal ja mis vahenditega selle avastas ja kuidas selle olemasolu tõestatakse?
3) Millal ma saan otsesed viited Austaallaste poolt tehtud "saja inimese katsele"?

Ja lisan veel ühe küsimuse:

4) Kus saaks näha eelnimetatud võrgustiku kaarti ja soovitavalt ka "kõikjal üle maailma paiknevate sõjaväebaaside" kaarti?

PS! Küsimused 1, 2 ja 4 on esialgu minu jaoks ebaolulised, kuna tunduvad tüüpilise vandenõujamana. Seevastu huvitab mind VÄGA küsimus 3, sest tegu on väga kergesti tõestatava asjaga. Seepärast palun mulle esitada viited nimetatud eksperimendile. Piisab ka konkreetsetest nimedest, aastatest, mõnest asukohast ja mõnest meediaviitest. Sealt edasi saan ma ka ise uurida, aga soovitav oleks muidugi saada mingi otsene link, kus katse olemust ja tulemust selgitatakse.
Vasta
#27
Millal sa annad ühegi viite? Ainult lõputud nõudmised. Mingi privileeg?

Praegu jääb mulje, et väidetavalt üks teadlane ütles, et saja ahvi asi ei käi nii ja järelikult peab teda uskuma, sõltumata sellest, miks ta seda ütles.

PS. Mul on ignore peal kõigi kasutajate suhtes, aga kui ma postitama hakkan, siis see läheb ajutiselt maha. Antud info signatuuri paneks oleks lihtsalt põlatud inimeste välja toomine. Lihtsam oleks kirjutada "Jobud: ....", siis ei peaks on ja off lülitama koguaeg.

[Muudetud: 25-8-09 Thorondor]
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Kordan: ignore on ignore. Aitab ühest erandistki!
Aga alati valmis arutlema teemat teistega!

Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Kuna häirekell on punane, siis pisike erandlik ignore-off:

Ei maksa tühja koha pealt viriseda ega jätta muljet, nagu sul lihtsalt polekski neid viiteid.

PS! Erinevalt mõnest teisest olen ma oma allikatele juba viidanud nii, et ei maksa siin päris valetama kah hakata, nagu ma poleks seda teinud.

[Muudetud: 8-25-2009 MorganLaFey]
Vasta
#29

Tsitaat:Kas sulle ei ole kunagi pähe tulnud, et skeptikute lingid on loodud selleks, et võhikuid valitsuste tööriistadena hoida?

Kas sul pole kunagi pähe tulnud, et mitte-skeptikute(parema sõna puudumisel) lingid ja teooriad on loodud, et võhikuid tegevuses hoida, et riik saaks rahus tõelisemate asjade kallal töötada...

Samaväärsete vastuväidete ja väidete olemasolul kah hea teooria...

Kuigi ma ei kiida heaks pidevat tarbetut ja asjakohatut üksteise kallal närimist, pean ma siiski sekundeerima Morgani küsimust - Mis võrgustikust käib jutt ja mis faktide põhjal on see konstrueeritud/tõestatud?
Vasta
#30
Nielander aga kas sulle endale pole kunagi pähe tulnud et nn skeptikud on oma käitumsstiililt peeretajad.
Istub viisakas seltskond ümber laua ja arutleb millegi üle, äkki hüppab seltskonnalt aruteluga liitumiseks luba küsimata lauda skeptik ja piltlikult peeretab kõvasti, kommantaarium peeruhaisu täis , kõik kirtsutavad nina ja arutelu on läbi, inimesed tunnevad ennast ebamugavalt ja lahkuvad vaikselt.
Ja kui kõikides teemades istuvad pidevalt sees peeretajad on mingigi arutelu võimatu, selle asemel peavad kõik teised kutsumata külalistele selgitama et nad pole peeretajad vaid normaalsed inimesed kes ei istu teistele selleks luba küsimata pähe elama pseudoprobleemidega.
Lõppkokkuvõttes tähendab see igasugu mõttekaaslaste omavahelise vestluse lõppu ja seega ka foorumi mõtte kadumist, mitu foorumit näiteks Jasoni nimega kommeteerija on ära hävitanud, oskate öelda, siinolijad on ka teistes foorumites osalenud, tooge see välja ja te ei usu isegi kui produktiivne võib üks foorumite palgamõrvar olla.
Nüüd on ta ette võtnud parafoorumi, kes maksab, küsiksin.
teema jätkuks mõned vene lingid
http://www.masterjoke.com/enio/gl9p6.html
http://www.ecodesign.kiev.ua/Ru/Works/work5.htm
http://razumlife.narod.ru/geo.html
http://bibliotekar.ru/index.files/5bio2.htm

[Muudetud: 8-25-2009 VironShaman]
Vasta
#31
Püüan nüüd vastata skeptik Nielanderi otsesele küsimusele.
Ehkki ma juba mitu korda kirjutasin, et ei ole kõigest teadlik ja ootan ka ise nendele küsimustele vastuseid.
Võrgustik on minu arusaamist mööda seesama, mida kasutavad loomad ja linnud. Samas on võrgustik ka ley-jooned.
Ühes teises teemas nimetas VS Hartmanni võrgustikku. Selle kohta ei ole veel uurinud. Ehk on siin foorumiski sellest juttu?
Võrgustikku ei ole ametlikult tõestatud. Tegemist on ainult valitsustele teada oleva võrgustikuga.
Mis faktide põhjal on võrgustiku teooria konstrueeritud?
Hea küsimus, aga ka sellele ei oska veel adekvaatselt vastata, kuna alles isegi uurin seda teooriat.
Küll on aga mitmeid sellekohaseid teooriaid.
Ühes teoorias on öeldud:
"Praegu on Maa ümber kaks võrgustikku - inimteaduse esimene ning teine tasand. Esimesel tasandil on näiteks Austraalia aborigeenid ning, meie, mutandid, oleme teisel tasandil. Just nii nad meid kutsuvadki! (Kahjuks pole öeldud kes!)-mutantideks - sest me muteerusime selleks, kes me praegu oleme.
Teadus on Austraalia aborigeene liialt vähe uurinud ning seega pole meie riigid saanud teadlikeks nende võrgustikust. Kuid meid uurisid valitsused see-eest väga hoolikalt ning nad teavad täpselt, milline meie võrgustik välja näeb!
See põhineb nimelt kolmnurkadel ning ruutudel. See on väga mehelik võrgustik, mis ümbritseb kogu planeeti.
Tänaseks on meil seal ülal aga ka juba kolmas võrgustik, mida me kutsume ühtsusteadvuse võrgustikuks. See on seal lõpetatud kujul alates 1989.a. 4.veebruarist. Ilma selle võrgustikuta, kallid inimesed, oleks meiega juba kõik ühel pool, me oleksime juba hävinud. Kuid see on olemas."

Tegemist on esoteerikute pärusmaaga ja kes sellist teaduslikult tõestamata teavet vastu ei suuda võtta, paluks teemas mitte osaleda! Vähem närvikulu nii teil, kui ka neil, kes esoteerikasse samuti ei usu, kuid neistki teooriatest üht teist teada soovivad.


[Muudetud: 25-8-2009 Müstik]
Vasta
#32

Tsitaat:Algselt postitas: VironShaman
Istub viisakas seltskond ümber laua ja arutleb millegi üle, äkki hüppab seltskonnalt aruteluga liitumiseks luba küsimata lauda skeptik ja piltlikult peeretab kõvasti, kommantaarium peeruhaisu täis , kõik kirtsutavad nina ja arutelu on läbi, inimesed tunnevad ennast ebamugavalt ja lahkuvad vaikselt.

Analoogia peeretamisega on muidugi küllaltki humoorikas, aga suhteliselt mööda...foorum ongi koht, kus erinevaid arvamusi jagatakse...see, et skeptiku äkiline erinev maailmapilt ja teema üldpubliku jaoks alternatiivne huvi(küsimused) ülejäänusid kuidagi hirmutab või ärritab ei ole just eriti austusväärne reageering...


Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Võrgustikku ei ole ametlikult tõestatud. Tegemist on ainult valitsustele teada oleva võrgustikuga.

Kas sa oled valitsusest? Kui sa ei ole, siis ei saa sa seda teada...

Teooria koosneb reeglina kolmest järgnevast osast: 1. Probleem 2. Informatsioon 3. Tõlgendus või interpreteerimine või järeldus
http://et.wikipedia.org/wiki/Teooria

3. ehk segment sinu toodud teooriast võib olla muidugi intrigeeriv, aga ilma kahe esimese punktita täiesti väärtusetu...

Ja see ei ole seotud mingisuguste inimeste võimetusega võtta vastu teaduslikult mitte tõestatud teooriaid vaid lihtsa loogilise mõistusega...
Vasta
#33
Nielander, selleks ongi erinevad foorumid, mis kokku koguvad sarnaste vaadete ja huvidega inimesi ja neid ei huvita üldse arvamused ja teooriad mis nende huviringist väljapoole jäävad.
Skeptikutel on ju oma foorum kus nad arutlevad oma maailmapildi üle piisavalt selgelt ja oma seisukohti tõestades.
kristlastel on onma kristlikud foorumid, muide ühed levinumad ka eesti internetis kus kristlased tegelaved oma pühakirja lahtiseletamise ja misjonitööga neile kes asjast huvitatud.
Sama on ka parafoorumiga , siis on oma teemad ja teemajaotused kirjas, kuid kusagil pole öeldud et igasse teemasse peavad skeptikud oma nina toppima.
Paraveebulased ei käi skeptikuid nende foorumis ebakompententseteks(lollideks) sõimamas.
Mis õiguse võtavad siis skeptikud siin oma pseudojuraga igat teemat täis essutada, tundub tõesti et foorum pole adminnide poolt konkreetselt ja teemade kaupa juhitud.
Kui külastajad ei saa teemakohaseid ja huvitavaid infolakse siis lihtsalt nad järgmine kord enam ei tule, küsimus on ju ka teemade huvitavas esituses ja selges loetavuses ilma skeptikute peerudeta, mis hakib teema ja muudab raskeks teema jälgimise.
Skeptikud on selles foorumis selgelt vales kohas ja vale jutuga, keegi pole teid siia kristlaste kombel misjonitööd oma maailmavaate tegemiseks palunud, tehke oma foorum selleks, kui juba olemasolev ei kõlba.
Vasta
#34

Tsitaat:Nielander, selleks ongi erinevad foorumid, mis kokku koguvad sarnaste vaadete ja huvidega inimesi ja neid ei huvita üldse arvamused ja teooriad mis nende huviringist väljapoole jäävad.

Ja mis põhjusel sa arvad, et "skeptikud"(kuigi mulle pole iialgi meeldinud arutlemisviisi järgi inimesi lahtritesse liigitada) ei kõlba parafoorumisse...ka "skeptik" võib olla parahuviline...
Ma tean, et mina näiteks olen väga huvitatud paranähtustest, kuigi osad kipuvad mind nimetama skeptikuks...
See, et nn. skeptikud püüavad teemas asjade liialdamisest hoiduda, ei tohiks ju ometigi niivõrd võõrastav olla...
Vasta
#35
Mina aga loen ja imestan... Tahan Teile nõu anda!
Vingutakse selle üle, et näiteks Morgan kõike eitab, tõendeid nõuab jne. Kallikesed, te ise toidate oma vastustega Morganit. See, et nii lihtsalt liimile lähete, paneb lausa imestama. Kui ei ole moderaatorit, kes foorumi puhta ja teemakohasena hoiab, siis palun ärge vastake väljakutsele ja lihtsalt arutlege vastaval teemal edasi. Pange tähele, et peagi läheb tüütul seltsimehel(ei mõtle siinkohal kedagi konkreetselt, pigem üldisemalt) elu igavaks ja ta jätab teid rahule.

Samuti imestan, et Morgan justnagu jubedalt ignoreerib mõningaid foorumlasi, aga samalajal diskuteerib ja vaidleb nendaga siiski. Kas pole nagu silmakirjalik või kahepalgeline see? Viimane küsimus oli retooriline ja vastata pole vaja!

Kokkuvõtteks siis seda, et ajame asjaliku ja TEEMAKOHAST juttu ja kui keegi seda ignoreerida, lõhkuda püüab, siis me ei tee sellest väljagi ja arutleme teemade üle edasi, nagu polekski keegi vahepeal poste teinud. Väga lihtne ju?! Aga jah, senikaua, kui ise laseme ennast nii kergesti asjatutesse vaidlustesse kiskuda, siis on foorumid alati nn. Leenasid täis.

Kaunist õhtut!
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

3. ehk segment sinu toodud teooriast võib olla muidugi intrigeeriv, aga ilma kahe esimese punktita täiesti väärtusetu...

Oleneb kelle jaoks väärtusetu. Mõtleva ja analüüsiva inimese jaoks kindlasti mitte.
Foorum ongi koht, kus kokku kogutud killukesi esitada ja nendest üheskoos pilt moodustada.
Muuseas, kui skeptikud lõpetaksid skeptikute linkide lugemise ja selle asemel hoopis uuemaid teadusavastusi kokku koguksid, killuke siit ja killuke sealt, moodustuks neile ehk sama pilt kui kui mitteskeptikutele. Sest sellesama teema järgi on kõigil sama ühisväli ehk magnetvõrgustik, milles asume.
Iseasi muidugi, missuguste Maale iidsel ajal saabunud tulnukrasside geenid kellegil on. Ega jah, kui näiteks Marsi omad, siis äkki on veel mingid ainult neile teadaolevad võrgustikud, mille kaudu nad inimeste üle manipuleerivad. Või oli see vastupidi - täpselt ei mäleta.
Vasta
#37

Tsitaat:Kokkuvõtteks siis seda, et ajame asjaliku ja TEEMAKOHAST juttu ja kui keegi seda ignoreerida, lõhkuda püüab, siis me ei tee sellest väljagi ja arutleme teemade üle edasi, nagu polekski keegi vahepeal poste teinud. Väga lihtne ju?! Aga jah, senikaua, kui ise laseme ennast nii kergesti asjatutesse vaidlustesse kiskuda, siis on foorumid alati nn. Leenasid täis.

Kas poleks see omakorda silmakirjalik suhtumine? Eirata vastaspoolt, kuigi mida kõik tegelikult tahavad on tõde?
Kuigi su ettepanek oleks effektiivne, oleks see samas ka ohtlik - kuna ainult hullud peavad monoloogi.
Vasta
#38

Tsitaat:Kas sa oled valitsusest? Kui sa ei ole, siis ei saa sa seda teada...
Kui ei ole ametlikult tõestatud(loe: avalikult tunnustatud tõena), siis ei tohi spekuleerida üldse mingisugustel vandenõu teemadel, vaid tuleb öelda EIEIEI - tõesta mulle ära, ning seejuures mitte tegeleda sisulise informatsiooniga?

Tsitaat:Eirata vastaspoolt, kuigi mida kõik tegelikult tahavad on tõde?
See tõe otsimine on täiesti vaieldav.
Vasta
#39
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Miks valisid nad just need konkreetsed paigad oma baaside asukohaks?
Teine ms. ei olnud ainult füüsiline vaid ka vaimne ja idealoogiline sõda kus oli vaja enda kontrolli alla saada eelmisest tšivilatsioonist "maha jäänud" jõupunkte. Umbes nagu taheti "vanematele" muljet avaldada vms.
Need samad jõupunktid ongi muuseas ka need väljad kus loomad (ja ka inimesed muideks!) saavad omavahel "suhelda".
Eestis kui ma ei eksi on kaks või kolm erinevat välja. Üks on Saaremaa kandis ja teine kuskil Valgamaa kandis. Kolmas oli ka (vist) aga selle kohta ma täpsemat infot ei oma.

Väidetavalt tahtsid saklased peale 2 ms. või selle ajal luua "obeliskid" allkirjadega, et kuulutada see "Reichi maaks" mitte ainult planeet maa inimelaniku konnas vaid ka "vaimolendite" silmis. Kuna ma selle kohta pole rohkem uurind siis ei oska rohkem öelda, kas sellel ka mingi tõepõhi all. Võibolla zed või exu teab miskit.

Siin ometi üks asjalik kommentaar!
Eelmiste tsivilisatsioonide jõupunktid ehk magnetvõrgustik olid juba enne II MS teada?
Kahjuks ei saanud aru, mis olid need "obeliskid" ja mida taheti kuulutada Reichi maaks?

Oleks tore, kui keegi täpsustaks!

Vasta
#40
Need on seotud nende energiasammastega, millest Saaremaa oma paikneks Karja kirikus?
Vasta
#41

Tsitaat:Kui ei ole ametlikult tõestatud(loe: avalikult tunnustatud tõena), siis ei tohi spekuleerida üldse mingisugustel vandenõu teemadel, vaid tuleb öelda EIEIEI - tõesta mulle ära, ning seejuures mitte tegeleda sisulise informatsiooniga?

Pole vaja ametlikult tõestatut - vaja on kuidagigi tõestatut...kui pole püüdugi tõestamise poole, siis osutub lihtsalt sisulise informatsiooniga tegelemine minuarvates ajaraisuks...
Vasta
#42
Need jõujooned on tuntud ka nn "ley lines" (selle nimega saab otsida) ning need on ammu tuntud asjad. Ise asi kui hästi ja kas üldse neid kasutada osatakse. Selleks, et neid hallata (valitseda ei saa) peab olema isik (mitte tingimata inimene) teatud omadustega. Mingil määral avab selliste asjade tausta "Harry Potteri" teematika. See energia on nagu loodusvara mis liiga intensiivse "tarbimise" puhul hääbub ja muutub nõrgemaks. Kui vanad tsivilisatsioonid kukkusid (tinglikult võib ka neid kutsuda nii atlantideks kui lemuurlasteks jne jne) sisemiste lahkhelide ja pealetungivate välisjõudude vastu siis üritati kukkumist venitada ja ära hoida just Maa (Gaia) energiaid ekspluateerides. Kuid SEE asi ei tööta niiviisi - midagi võttes pead midagi tagasi andma. Kuna aga andmist ei olnud ehk puudus neil sisemine ühtsus tugeva egregore ehk energia loomiseks (mida ka NÜÜD teatud jõud takistavad) mida saaks läbi Maa võimendada ja kasutada raisati lihtsalt Maa energiat. Tulemuseks oligi tsivilisatsioonide kukkumine. Hilisemad jõud (egiptlased, semiidid ja mitmed teised) teadsid selle energia olemasolust, kuid kuna olid liiga nõrgad selle äratamiseks siis suutsid teha vähe. Osaliselt suudeti informatsiooni anda ka tulevastele põlvedele kuid kui üritada anda edasi muusikat/laulu kirja teel - ilma kuulmiseta siis ei ole see enam laul. See on ka juhtunud Maa energia väljadega. Paljud (suhteliselt) teavad selle olemasolust, vähesed suudavad seda tuvastada ja sellega kontakteeruda - pea mitte keegi ei suuda seda aga hallata. Selle jõu haldamine annab aga isikule just need nn paranormaalsed võimed. Hetkel on teatud grupp kes on suutnud luua oma egregore, kuid kuna seda kasutatakse destruktiivselt ei oma see kunagi nii suurt jõudu kui võimalik.
Vasta
#43
Skeptik on inimene, kes kahtleb selles, et ühe või teise teooria taga on ülim tõde! Kahtleb ka selles, et ülim tõde üldse eksisteerib, aga võib-olla ka eksisteerib.
Kahjuks tihti nimetatakse skeptikuteks materialistliku maailmavaatega inimesi, kes eitavad kõiksugu paranormaalsete nähtuste võimalikkust. Need inimesed ei ole skeptikud, nad on materialismist pimestatud totud.
Näiteks "Quantum Entanglement" näitab, et ühes süsteemis loodud osakeste vahel on mingi kummaline side, ükskõik siis kui kaugele nad üksteisest viia! Samuti osakesel puudub kindel olek kui me teda parasjagu ei mõõda. Kui 100 ahvi teoorial on alust, siis üks seletus võibki olla see, et kogu meie universum on tegelikult n.ö.entangled.
Teine, aga mitte ilmtingimata esimest eirav seletus on globaalse teadvuse olemasolu. Globaalse teadvuse võimalikkust on vast kõige enam turule toonud "Global Consciousness Project" ja kui seda projekti lähemalt uurida, siis näeme, et tõesti seal on mida uurida!

Miks me ei näe 100 ahvi efekti pidevalt enda ümber, siis mina arvan, et näeme küll kui oskame vaadata Smile Aga kindlasti on see väga hea küsimus, mida tasub edasi lahata Laugh
Vasta
#44
Kindlasti eksisteerib mingi ühendväli umbes nagu magneetiline väli või võrgustik, millel ka jõupunktid ja omad mustrid.
Kui minu väike laps hakkab arutama mõne aja möödudes nendest probleemidest, millest mina vaid mõtlen kuid ei räägi või tunneb neid hirme või rõõme mida minagi tunnen ja seda pidevalt, siis ju eksisteerib ühtne väli ema ja lapse vahel. Miks ei või see väli olla nii perekonna tasandil kui eri rahvustel ja lõpuks kogu inimkonnal ühtselt? Ei kõla ju väga ebaloogiliselt.
Ja veel üks isiklik arvamus. Olen alati pidanud inimese silma kui maa mudelit, millel on tuum (pupill) ja maa tuumast väljuv energiakimp ehk siis eri värvi vikerkesta kiirekesed. Ja lõpeb see haloga, tumedama ringina ümber iirise. Paljudel inimestel see on ja osadel aga puudub. Minu arvamus ja tunne on see, et need kellel on see nn. halo ehk tumedam ringi kui kant ümber silma, need on tugevalt seotud maa ühendväljaga. Olen jälginud silmi aastaid ja need inimesed, kellel on see ketas selgelt näha, on tavaliselt loomeinimesed ja lapsed. Nendega on alati kergem suhelda, nad oleksid kui avatumad teistest.
Võite ise seda tähele panema hakata ja te näete vahet. Ma ei räägi siin headest ja halbadest inimestest, vaid inimestest kellega saab ühele lainele kergemini kui teistega.
Kindalsti on ka loomadel oma ühtne väli, mis on suhtlemisel suureks abiks - sipelgad, mesilased. Teadupärast sipelgad ei häälitse, aga tööjaotus on ülitäpselt kordineeritud.
Vasta
#45
Aga nüüd ma usun telepaatiasse..
Vasta
#46
Näen, et teema on kulgenud vahepeal õigetele "jõujoontele".
Ka on Exubitoris andnud hea lühikokkuvõtte Maad katvast võrgustikust.
Ise ma Harry Potterit pole lugenud, aga kui sealtki teada saab, mis on jõujooned, siis usun, et meie järgnevad põlvkonnad on meist palju teadlikumad.
Jah, räägitakse et eelmised tsivilisatsioonid oskasid neid jõude hallata, räägitakse, et nad isegi ise lõid need võrgustikud.
Ja veel räägitakse, et nende jõudude olemasolu on teadlik juba ammu ka valitsustele ja nende teenistuses olevad teadlased ja ka erivõimetega inimesed tegelevad sellega jõudsalt, kuid muidugi on see seni salastatud teave ja internetis leiduvad lingid on ilmselt seni veel ainult spekultatsioon, aga ma võin ka eksida, kuna niisuguseid linke inglise keeles lugeda käib mulle üle jõu. Kes midagi seesugust leiab, siis võiks ka selle üle arutleda.

To Levis: väga hea teave! Näitab, et teadlasedki on selle "10 ahvi teooriaga" ikkagi tõsiselt tegelenud! Kindlasti tasub uurida seda globaalse teadvuse "Global Consciousness Projecti" ja selle kohta ka siia natuke emakeelset teavet lisada.
Sama lugu on selle "Quantum Entanglementiga" , mis näitab, et ühes süsteemis loodud osakeste vahel on mingi kummaline side, ükskõik siis kui kaugele nad üksteisest viia! Samuti osakesel puudub kindel olek kui me teda parasjagu ei mõõda. Kas mitte ühes teemas ei olnud sellest varemgi juttu? Taibukamad ehk leiavad.

Eriti head näited on toodud Riegeli poolt.
Tahtsin ise ka mesilaste ja sipelgateni jõuda, aga nüüd on see siis juba ära öeldud.
Kes vähegi mesilastest või sipelgatest lugenud on, taipab et mingit ühisvälja omavad nad kindlalt.
Sama huvitav on see silmade näide. Võib küll olla, et halo ehk tumedam ring kui kant ümber silm võib tähendada tugevamat seost Maa ühendväljaga. Seda nähtust võiks lausa eradi teemana edasi uurida.
Uurigem, arutlegem, mõelgem!







Vasta
#47
Tsitaat:Näitab, et teadlasedki on selle "10 ahvi teooriaga" ikkagi tõsiselt tegelenud!

Leidsin ühe jutu sellesama "10 ahvi teooria kohta", mis on koos viidetega...inglise keeles ja üsna pikk lugemine, aga huvilisele tasub ära...
Tekst on küll skeptilises toonis, aga see ei tohiks informatsiooni sisulisust segada...


http://www.uhh.hawaii.edu/~ronald/HMP.htm
Vasta
#48
Soovitan tähele panna, et kvantfüüsika reeglid ei kehti suuremate objektide (näiteks elusolendid) kohta ja sama tihti ka vastupidi. Seega on seos kvantvääratuse ja "saja ahvi" vahel pehmelt öeldes otsitud.
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Soovitan tähele panna, et kvantfüüsika reeglid ei kehti suuremate objektide (näiteks elusolendid) kohta ja sama tihti ka vastupidi. Seega on seos kvantvääratuse ja "saja ahvi" vahel pehmelt öeldes otsitud.
Võiksid natuke täpsem olla, et mis osas ei kehti. Kui ma ütlen, et kehtib, siis ei ole see väide kuidagi väär. Elusolendid koosnevad igasugu kvantbioloogia uurimisobjektidest. Igasugused ühisväljad nt lindude ja kalaparvede liikumine sünkroonselt on kvantbioloogia uurimisala.

Mis see kvantvääratus veel on?

[Muudetud: 26-8-09 Thorondor]
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
http://www.uhh.hawaii.edu/~ronald/HMP.htm

Mmmm...väga hea ja põhjalik materjal kõigi tarvilike selgituste, allikate ja andmetega. Muuhulgas seletab (osalt ridade vahel) ka, miks ja kuidas sellised müüdid tekivad ja levivad.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat